Jak si James nabrnknul Lily

„Hej, Evansová!“
„Co zase chceš, Pottere?“ Lily měla tohohle brejlatého kluka plné zuby, stále ji byl v patách a nedal ji chvíli pokoj.
„Moc ti to sluší, někam se chystáš?“
„Hm, díky,“ odsekla mu a otázku, zda se někam chystá rádoby přeslechla. Přece mu nebude vykládat o každém jejím kroku!
„Jdeš někam, Evansová,“ otázal se znovu černovlasý chlapec.
„Do toho tobě nic není. Ale pokud to musíš vědět, tak jdu …,“ zastavila se a podívala se na něj. „Ale , proč já ti to povídám?!“
„Tak kterým směrem jdeš, můžu-li to vědět?“
„Rovnou za nosem, ty troubo!“ Lily už byla napůl vytočená, ještě chvilku jí bude pokládat tak hloupé otázky a vážně na něj vytasí hůlku.
James Potter se usmál, „Jo, tam jdu taky. Můžeme jít spolu, co ty na to?“
„Proboha, mluvím snad čínsky? Dej mi pokoj, Pottere, nejsem zvědavá na tvou společnosti.. navíc už tam na mě někdo čeká,“ otočila se na podpatku a odešla.
James zůstal šokovaně stát.
„Kdo tam na tebe čeká, Evansová?“ jeho hlas zněl zraněně.
Lily se otočila a vyplázla na něj jazyk. Konečně se ho zbavila.
James brouzdal po hradě, měl zkaženou náladu. Věděl, že ho Lily stále odmítá, ale nechtěl si připustit, že by to bylo až tak silné. Měl by to vzdát? Už se takhle ponižuje skoro šest a půl roku. Stále za ní běhá jako pejsek, přitom pes je tady Tichošlápek, a ona ho za odměnu ani nepohladí.
Musí toho nechat, nemůže takhle trávit poslední půlrok na této škole…vždyť takhle promarnil celá léta. Byla hromada holek, které o něj stály, ale on si jich nevšímal…kvůli ní! Mohl mít hromadu dívek, stejně jako Sirius. On blbec se ale nikdy nezamiloval.
James zatočil za roh. Uviděl něco, co neměl.
V temné rohu stál nějaký vysoký blonďatý kluk… A v jeho náručí… Ne… Lily!
Tak tohle už bylo moc. Musím toho nechat. Pomyslel si. Musím na ni zapomenout! Vždyť, až skončí tenhle rok, stejně ji už nikdy neuvidím. Oba dva vystudujeme a naše cesty se rozdělí. Nemá cenu si takhle kazit poslední měsíce. Zapomenu na ni! Navždy.
Obrátil se na patě… Lily ho viděla, ale to co najednou udělal, ji zaskočilo. Myslela si, že ji šmíruje, jako vždy, ale tentokrát bez pošklebovačného slova odešel. Čekala, že se k ní přiřítí a začne si z ní jako obvykle střílet, ale on to neudělal. Prostě odešel. Naštvalo jí to. Jak si prostě takhle jednoduše mohl odejít?! Odtrhla se z obětí svého obdivovatele, omluvila se a odešla.
„No tohle, co si ten Potter myslí?“ šeptala si pro sebe, vrtalo jí hlavou, proč jí to vlastně vadí. Měla by být ráda, že se ho konečně zbavila… Ale ona nebyla. Zastavila se. Jí snad vadí, že ji nešmíroval. Zatřepala hlavou a vrátila se na kolej. Tohle musí pustit za hlavu, aspoň bude mít konečně klid a nebude mít toho věčného otravu stále za zadkem.
V následujících týdnech to bylo Lily až podezřelé. Vždyť ten zatracenej Potter se na ní ani jednou nepodíval, naprosto ji ignoroval a co bylo nejhorší, přestal ji na každém rohu pronásledovat.
„Co tě trápí, Lil?“ její kamarádka Hazel si samozřejmě všimla toho, že je Lily vyvedená z míry.
Chvíli mlčela, ale pak jako by se probudila z transu a otočila se na kamarádku: „Co? Promiň, nějak jsem byla mimo,“ pokusila se o úsměv.
„No jasně, v poslední době jsi pořád mimo..co se stalo?“
„Stalo? Nic se nestalo, proč by se mělo něco stát?“
„Ale no tak, Lily, znám tě skoro už sedm let, vím, že tě něco trápí!“
„Mě nic netrápí,“ řekla s hořkostí v hlase, „mě vůbec nic netrápí..,“ pak se ohlédla na druhý konec stolu, od kterého se zvedal James a šel vstříc nějaké dívce z Mrzimoru. Lily si nemohla nepovšimnout, že byla velice hezká. Měla tmavě blonďaté vlasy skoro po pas… A ke všemu ji znala, no jistě to je ta mrzimorská chytačka. No tohle? Kde k ní přišel…že se tak blbě ptám… Ale, co to má zna…? James zrovna dívku políbil na tvář a s úsměvem na tvářích spolu odkráčeli do neznáma.
Kamarádka ji celou dobu pozorovala, jen naivně si Lily mohla myslet, že její pohled byl nenápadný.
„Takže tebe štve tohle…,“ odklonila se od pohledu na zacházející dva páry nohou.
Lily se zamračila: „Vůbec nevím, o čem mluvíš, Haz!“
„Ale víš, moc dobře víš… Proč tě to žere, Lily? Vždyť celá ta léta ses chtěla toho kytového mozku zbavit a teď ti vadí, když ti konečně dal pokoj?“
„Není zas tak kytovej!“
„Vážně?“ kamarádka nadzvedla zvědavě obočí, „No tak to mi povídej..“
„Víš co?“ zvedla se Lily a vzala si do ruk všechny knihy, „Nemám náladu na tyhle tvoje řeči, prostě se nic nestalo a hotovo. Nějakej Potter je mi ukradenej, ať si klidně chodí s celou mrzimorskou kolejí…“
„No jak myslíš,“ zatvářila se Hazel znuděně a kouzla do mrkve, dál se k tomu nevyjadřovala.
Co si sakra všichni myslí, že bych se jako zákonitě měla po tomhle blbým úletu do toho blbýho Pottera zamilovat? No to teda vůbec!! Si snad myslí, že.. Tok myšlenek byl zbržděn něčím jiným… Nebo spíš někým jiným..
„Ahoj Evansová,“ usmál se ironicky James, jakmile se odtrhnul od rtů své nové přítelkyně.
Lily neodpověděla, rozhodla se, že ho prostě bude ignorovat, vrhla po něm nenávistný pohled a šla dál.
„Rád jsem tě viděl, Evansová, někdy zase pokecáme!“ křičel za ní, když zahnula za roh, kde se sesula k zemi. Všechny své knížky pustila na zem a pustila se do hlubokého štkavého pláče.
„Tak co? Jaká je?“ Lily seděla u stolku v rohu a bohužel zaslechla rozhovor toho kytovce a jeho nohsleda Blacka.
„Kdo jako?“
„No kdo asi, Jamesi. Přece ta mrzimorská chytačka, Linda se myslím jmenuje, ne?“
„Jo, Linda,“ nepatrně se ohlédl ke stolku, kde seděla Lily, ale ta jeho pohled neopětovala, hleděla do knihy před sebou a něco si zapisovala, „je strašně fajn. Jen trošku naivní,“ začal se smát, „ale to je v některém ohledu jenom dobře, víš, jak to myslím?“ ztišil hlas James a Black se začal strašně smát.
„No to víš, že vím, kámo. Tak jenom do toho!“
Lily už toho měla plné zuby, vstala, šla k nim a dala ruce v bok: „Nemohly byste vy dvě tupé hlavy držet chvíli zobáky? Já se pokouším učit, pokud jste si toho nevšimli. Jděte si ty své kraviny sdělovat někam, kde nebudete překážet a kde o to budou ostatní stát. Já nemám chuť poslouchat, kam strkáš Pottere ty svý ubohý pracky…,“ obrátila se a třískla s knihou na stůl a posadila se za něj.
„Nemá nějakou špatnou náladu?“ zeptal se Black.
„To bude zřejmě těmi zkouškami,“ začal se hlasitě smát James, ale Lily ho zpražila nesnesitelným pohledem a on zase zmlknul. Načež svému kamarádu pošeptal něco, čemu se začali oba opětovně smát. Když už se Lily zvedala, že jim ukáže, co proto… Tak oba rychle utekli ven na chodbu a rozchechtali se ještě víc.
„Lily, musíš něco jíst!“
„Nech mě být, Hazel, nemám náladu!“
„Ty ji nemáš už od doby, co Potter chodí s tou nánou!“
„Už s tím zase začínáš?!“ pohrozila své kamarádce Lily.
„Dobrá, už mlčím.. ale z toho se nevykroutíš!“
Jako by bylo málo ohně na střeše, k Lilyně smůle si téměř k nim přisedla známá čtyřka Potter, Black, Pettigrew a Lupin. Potter si bohužel všimnul, že Lily nejí a musel k tomu přidal nějakou jízlivou narážku.
„Copak Evansová, držíš dietu?“
Lily přivřela oči a zaťala pěsti, otočila se na něj: „Neměl by ses raději starat o tu svou husičku?“
„Ale, ale Evansová, my žárlíme?“
„Nemluv hlouposti, Pottere.. dřív, než já budu na ni žárlit, tak bude tady Lupin vlkodlakem!“
Nechápala proč, ale všichni čtyři se dali do smíchu.
Pitomečci pitomí. Divím se Lupinovi, jedinému rozumnému klukovi, že se s nimi baví.
„Tak to bude velice brzy,“ rozchechtal se Black. Lily nechápala, jak to myslel, ale dál neměla náladu se s nimi vybavovat. Když viděla, jak k jejich stolu míří Linda z Mrzimoru, hned se spakovala a zmizla do neznáma.

Lily šla po temných chodbách hradu. Bylo už pozdě, Filch nebo paní Norissová ji mohli chytit, protože už bylo opravdu hodně pozdě. Ale vždycky se mohla vymluvit na svůj odznak primusky. I když nevěděla, jestli by jí to v tuhle dobu prošlo. Bylo totiž skoro jedenáct hodin a v téhle době se už nikdo na chodbách nevyskytoval.
Měla plnou hlavu podivných myšlenek a potřebovala si je probrat v soukromí. Chůze ji vždycky pomáhala a jelikož byl březen a venku ještě stále mrzlo, rozhodla se, že se projde po hradě. Za boha nemohla usnout.

Pitomý Potter, co si vůbec o sobě myslí. Hulvát. Myslí si snad, že je neodolatelný? Furt si čechrá vlasy a myslí si, jaký není frajer. Pořád si hraje se Zlatonkou a dbá na to, aby ho každá holka milovala jen pro to, že hraje famfrpál. Je to jen obyčejný blbeček. Sama se divím, že je tak dobrej. To mu musím ale uznat, je docela bystrý a chytrý, ale chová se jako puberťák a naprostý magor. Nechová, on je magor. Brejloun jeden, vypadá, jako by právě vylezl z křoví. Beztak tam leze s každou druhou, která mu přijde do cesty. Jak se tak nezodpovědnej a úplně vypatlanej kluk mohl stát Primusem, to vážně nechápu!
Ale má hezkej zadek… Lily by si nejraději dala facku. Na co to proboha myslím? Nemá pěknej zadek, vůbec nemá.. Jak to můžu vědět, nedívám se mu na zadek, třeba ani nemá zadek… no, uznávám, že zadek musí mít, jinak nevím, na čem by seděl na tom svým koštěti… Škodolibě se usmála. No, věděla bych na čem by seděl… Ježíši. Lily, zatřepala hlavou. Proč vlastně rozebírám Pottera? Je to naprostý debil a vůbec mi nestojí za to, abych o něm přemýšlela jen pět minut. Podívala se na hodinky. A kruci, já o něm přemýšlím už dobrou půlhodinu. Co se to se mnou k čertu děje!
Náhle do někoho prudce narazila, svalila se na zem a aniž by se ohlédla, kdo to byl, automaticky se omluvila. Podal jí ruku a pomohl jí vstát.

„Nemusíš se omlouvat, Evansová!“
No tak tohle jí scházelo, narazit zrovna na něj. Co to sakra má být? Nějaký osud nebo co?
„Nazdar, Pottere,“ neodpustila si jízlivost v hlase.
„Copak Evansová, si nějaká naštvaná, ne?“ stále držel její ruku. Ani samotná Lily si nevšimla, že jí stále drží, podívala se do jeho oříškových očí a zrovna v tu chvíli jí nenapadala žádná další jízlivá poznámka. Už se snažím být jako Severus, pomyslela si.
„Držíš bobříka mlčení?“ pokračoval dál James. „Nevadí. Budu mluvit já, co tu děláš tak pozdě v noci?“
„Jsem Primuska,“ vyletělo z ní rychlostí světla.
„Aha,“ propíchl ji podezřele očima James, „ale v tuhle dobu už tudy lidi nechodí..“
„Ale ty tu jsi, nebo špatně vidím? Když už jsme u toho, co tu děláš ty, Pottere?“
James sklouznul očima k zemi a usmál se svým úsměvem, kterým každému říká já jsem machr, kdo je víc a medově sladkým hláskem odpověděl: „Potřeboval jsem si provětrat hlavu!“
„Aha, a nemáš strach, že tě chytne Filch?“ tón v jejím hlase už nebyl tak naštvaný jako před chvílí.
„Kdepak, mám své metody,“ škodolibě se usmál.
„Mimochodem,“ pohlédla na něj Lily, „pořád držíš moji ruku!“
„Co když ji nechci pustit?“
„Co by na to řekla asi ta tvoje mrzimorská královna?“ nevyhnula se ironickému posměšku.
„Pokud tě to zajímá, Evansová, tak jsem ji pustil k vodě… Byla jaksi…jak to říct… Sice hrála dobře famfrpál, ale byla tak trochu… Tupá.“
Heh, že to říká zrovna on!
„A proč by mě to jako mělo zajímat, Pottere?!“
„Protože se ti líbím, Evansová!“
„A na tos přišel jako kde?“ přitvrdila na hlase.
„Přiznej to, Evansová, moc se ti líbím!“
„To si vyprošuju! Nesahej na mě!“ James ji chytil i za druhou ruku a chtěl ji přivinout k sobě, „Jestli to uděláš, Pottere, zakleju tě!“

V tu chvíli, i přes její odporující slova, to James udělal. Chytl Lily za pas a přivinul jí k sobě. Třásla se. Ona se opravdu třásla. Neřekla ani slovo, jen si ho prohlížela těmi svými smaragdovými kukadly a dýchala jako o život. Srdce jí bilo. James znal tenhle pocit. Byla to chvíle vhodná…pro polibek!
Lehce se k ní sklonil a políbil jí na rty. Jaká byla jeho radost, když zjistil, že Lily jeho polibek opětuje. Jeho rty se vpíjely do těch jejích, byly sladké, tak sladké. Celou tu dobu je chtěl James líbat, ale tahle možnost se mu naskytla až teď.
Jednou rukou uchytil její týl a druhou si dal za její pas. Lily své ruce objala kolem něj. Nevnímali čas, nevnímali okolí, vnímali jen sami sebe.
Po chvíli se James odrhnul, dívajíce na Lilyina zavřená víčka. Mírně je políbil. Chytil ji za ruku a hrdě prohlásil: „Teď už mi neutečeš!“
Nic neříkala, upřímně pohlédla do jeho očí a jenom se usmála.

377 komentuje Jak si James nabrnknul Lily

 • Dee  píše:

  Jo tak tohle je fakt pěkný…. :-)

 • Blanch  píše:

  Děkuji 🙂

 • Peggie  píše:

  Vážně skvělý :-))

 • Blanch  píše:

  :))) Začíná mi pršet do nosu :))) díky moc

 • Viky  píše:

  Moooooooooooc pěkný….:-)))

 • Blanch  píše:

  díky 🙂

 • ladylegolaska  píše:

  docela dobrý

 • Blanch  píše:

  ..jakoby vytrženo z konetxtu 🙂

 • Jitkaml  píše:

  Tak to je hezký… Moooc hezký….

 • Blanch  píše:

  mooo..děkuji 🙂

 • Gin  píše:

  nádhrra největšího kalibru

 • ev  píše:

  tak to je teda dooooooooost dobry

 • Relkin  píše:

  to je doják

 • Blanch  píše:

  Mně to ani jako doják nepřijde..

 • Tar  píše:

  Je to fakt moc moc pěkný :)))

  Tos celý vymyslela sama ?

 • Blanch  píše:

  Jo, proč by ne.. má to úplně primitivní děj 🙂

 • Tar  píše:

  Náhodou…je to supr bezva ultra extra článek…todle by si zasloužilo oskara 🙂

 • Blanch  píše:

  heheheeh…to zase neblázni 🙂

 • Delf  píše:

  Jo bylo to pěkný :-)

 • Eli  píše:

  Krásná slaďárna, jen tak zamačkávam slzu. FAKT

 • Blanch  píše:

  Tohle snad nebylo k pláči, nee? Vždyť to byl jen takový chvilkový úlet..tohle jsem psala snad ze všech povídek nejkratší dobu..

 • Eli  píše:

  K pláči ne, ale je to vážně super, chodim si to číst každej den. Asi si to vytisknu…….(0:

 • Blanch  píše:

  .))) Blázne 🙂

 • kiki14  píše:

  Skvělý,úžasný,krásný…………a mimochodem nejhezčí ze všech povídek!!!!!!!!!!!!!!! Jen tak dál. Kolik je ti let ,že umíš tak krásně psát??!!

 • Blanch  píše:

  Krásně psát neumím :)) O tom bych se hádala… ale přibližný věk mám ve svém profilu 🙂

 • anonymka  píše:

  Ahoj, ctěla bych se zeptat ,co jsou to pobertové??? Předem děkuji papaaaa

 • Blanch  píše:

  Už jsme to někde psala…v tématu.. Úplný český překlad to nemá, slovo Poberta u nás ani neexistuje..ale je to prostě záškodník, záškvara.. někdo, kdo dělá naschvály.. prostě přesně to, co jsou Sirius, James, Remus a Petr. Dalo by se říct, že Fred s Georgem jsou taky Pobertové, protože mají na svědomí hodně a pořád něco páchali…

 • Eldaren  píše:

  Týýý jo!To teda smekám…:-) To já bych v životě nenapsala!!!Paráda :o)

 • Blanch  píše:

  No, tohle není nic světobornýho 🙂

 • Eldaren  píše:

  Ale povedlo se ti to :-). Jen tak dál…

 • Blanch  píše:

  :))) díky

 • terka  píše:

  jůůůůůůůůůůůůůje to móóóóć móóóóóóc pěkný :))))

 • lily  píše:

  Blanch- – – Já si taky zakládám svůj blog, ale moc se mi to nedaří mohla by jsi mi poradit??

  1. Potřebovala bych vědět jak se vkladají články

  2. NEVÍM proč se mi na blogu nezobrazí galerie obrázků,a nějaké další úpravy ,které jsem dělala až po přihlášení??????!!

  Jsem bezradná prosím pomoc mi !! děkuji

 • Blanch  píše:

  Lily…články máš normálně v záložce články ..jak tam máš obrázky, nastavení apod. Tam nahoře, tak je tam i záložka články..pak napíšeš název, rubriku, do které patří ten článek(rubriku musíš mít vytvořenou na blogu), vložíš článek a prostě dáš vložit…

  Galerii si musíš vložit..  jdi postupně: Zálořka Nastavení -> Položky menu -> te´d tam máš dva rámečky…se žlutými obdelníčky a se šedými..ty žluté..to jsou ty, co máš na blogu… a ty šedé, mezi kterými by si měla mít i galerie, tak ty jsou schovány.. prostě ten rámeček s galerií vezmi myší a přehoď ho do toho druhého rámce se žlutými rámci.. tak to můžeš udělat i s oblíbenými stránkami, aktuálními odkazy atd.

  Všechny úpravy máš v tom nastavení..kde pak máš na výběr z: Stránka, Výpis článků, Menu, Položky menu, záhlaví, Motto, Drobečková navigace a Zápatí.. zvolíš příhodnou složku a můžeš se v tom hrabat…

 • rybana  píše:

  to jenádhera ,skvěle píšeš!

 • Blanch  píše:

  Čau Rybano, kde máš Vinnetoua? :)))

  Díky moc

 • rybana  píše:

  Kdeby, šel si zakouřit dýmku míru s náčelníkem.

 • drevak  píše:

  no jo, dobry. Jen takovej detail: Harry se na toto téma jednou v 5.díle bavil s Lupinem a ten rikal, ze se James (potom co tenkrat tyrali Snapea) casem zmenil a ze se nechoval tak povysene kdyz s nim pak Lily zacla chodit.

 • Blanch  píše:

  No a ty tam vidíš nějakou povýšenost? Oni se dali dohromady až na konci povídky..takže předtím může být povýšenosti kolik chce a pořád je to v normě, protože to ješt s Lily nic neměl. A nebyla tím myšlena žádná povýšenost, ale James tím chtěl naznačit, že nemá cenu se o Lily dál zajímat a tak trochu z ní chtěl vymámit ždibec žárlivosti. Jinak jeho vyjadřování muselo být pořád stejné, vždyť to byla jeho pvaha. Tam šlo jen o to, že už si nevšímal Snapea a že se nepovyšoval nad ostatní a nesesílal na ně kletby.

 • Luciš  píše:

  Skvělé- realistické a pěkné…fakt se mi to líbilo =)

 • Blanch  píše:

  myslím, že Čistící lektvar je lepší..

 • Trea.c  píše:

  pěkně…ale už sem to někde četla…

 • Blanch  píše:

  Jo, je to asi dva roky staré..takže už je to snad na všech webech s povídkami..

 • Jeanne  píše:

  tag…nema tady nekdo kapesnicky???jinak je to fakt pekny….

 • Blanch  píše:

  :)))

 • Terča  píše:

  To by byl ten nejlepší román jakej jsem kdy četla a to mi věř zě jsem jich už dost přečetla!Chtělo by to pokračování.

 • Terča  píše:

  To by byl ten nejlepší román jakej jsem kdy četla a to mi věř zě jsem jich už dost přečetla!Chtělo by to pokračování.

 • Blanch  píše:

  Ne, to už není moc moje parketa 🙂 Navíc se tomuto tématu budu věnovat v Pobertech…(Počátky Pobertů v Bradavicích).. jestli chceš, přečti si Čistící lektvar.. je to na stejné téma.

 • Terilinda  píše:

  no tak to je síla ani já bych to nenapsala  lépe

 • shishka  píše:

  Tak tohle se ti FAKT POVEDLO…

 • phoebe  píše:

  skvělý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kiki  píše:

  krasny  tohle bylo  vyc povidek na  toto  tema na siriuse a tak

 • nomisek  píše:

  Supr dupr povídka…

 • Terka  píše:

  Takoví kdyby kluci byli……….

 • Terča  píše:

  fakt superní,něco takovýho ta Rowlingová asi nenapíše.Jen tak dál

 • Amaryllis  píše:

  Ahoj jo je to fak superr hele prosimte jsou tu je3te povídky na tento spusob?(James Lili)………..teda kromne Čisticiho lektvaru…..¨doufam že jich je vic diikyyy

 • melissa  píše:

  no tak tohle je fakt krasny… jako z knizky

 • Blanch  píše:

  Ne, na toto téma jsou tu jen tyhle dvě..

 • Klára  píše:

  Fakticky skvělý , nemám slov!!!

 • Blanch  píše:

  znám rozhodně lepší 🙂

 • Amaryllis  píše:

  tak to je škoda…

 • Jana Sosnova  píše:

  Je to vážně moooooc supeeer !!!!!!!!!!

 • Blanch  píše:

  🙂 Nemá cenu cokoliv říkat/psát, je jasné, že děkuji 🙂

 • chiquita  píše:

  Ahoj!

  Ta povídka je vážně moooooooooooooc pěkná… Já mám na svým blogu taky jednu se stejným tématem 🙂

  Tak jestli chceš, tak si tam źajdi, docela by mě potěšil tvůj názor odbornice:)

 • Klára  píše:

  Romantika jak blázen, tak tohle já můžu!!

  Je to moc pěkný!!!:))))

 • Appleby  píše:

  Tak tohle je ta nej povídka tady…fakticky super…ještě to tak prožít naživo jako oni :-)))))))

 • Appleby  píše:

  jo ještě něco: máš fakt nadání měla by ses tim živit  ;-)

 • Bajussa  píše:

  tak tohle je asi nejlepši povidka c o sem četla ale fakt jako tyjoooo smekám před tebou moooooooc peknyy

 • Bajussa  píše:

  nehcceš udělat pokračování???????????????????????????třeba co na to řikali ostatni sirius atd. plosiim odepiš

 • Blanch  píše:

  nee..fakt nechci.. já tyhle povídky píšu jen jednorázově..kapitolovka by mě nebavila..navíc na to narazím v Pobertech.. takže ej to zbytečnost.

  Mimochodem..Chiq: já nejsem žádná odbornice 🙂

 • Bajussa  píše:

  joooo tak to je super že na to naraziš v pobertech ale asi to bude dlouho trvat že??

 • Azkabanský mozkomor  píše:

  no..až nějak v 65. kapitole..přibližně :))

 • Blanch  píše:

  to jsem já :))

 • Lily---pro Blanch  píše:

  Moooc díky za radu!! Mě se nejvíc líbí povídky: Čistící lektvar a Jak si James nabrnknul Lily! To se ti fakt moc povedlo a nejlepší na tom je,že se to hodí i do knížek HP,mohla by to být nějaká dávná vzpomínka. :-) A ještě jednou díky! Kdo chce at´ se podívá na moje nové stránky: http://www.lilyevans.blog.cz Mno,zatím nejsou nic moc,ale to chce jen víc času! :-)

 • Blanch  píše:

  Lily: nemáš zač 🙂 Kouknu..

 • Bajussa  píše:

  v 65???tyjoo tak to si počkám

 • Blanch  píše:

  no jo.. plánuji jich tak kolem 80ti… až po onu osudnou noc, kdy bude Sirius zatčen..

 • Lily  píše:

  No,ty stránky jsou úplně příšerný!!!! :-(

 • Blanch  píše:

  proč?

 • Bajussa  píše:

  mužu se te zeptat co ted zrovna pišeš???jestli teda neco pišeš

 • Helesika  píše:

  Blanch máš  opravdu bájo styl psaní ……..akorat je škoda že  nejsou v  knize napsány abych si mohla pohodlně lehnout  do postele a hltat ta písmena……………. fakt mě bolí zadek……….. ale to tebe asi taky zvlášt když píšeš .ale asi ti ta bolest prospívá na  ten tvuj bájo styl.takže jen tak  dál.:-)

 • Blanch  píše:

  :)) No, nemyslím, že mám bájo styl, ale děkuji ti :))

  Baj: píšu toho hodně…nestíhjám přidávat.. a taky toho mám ještě plno schovaného ve složce v pc

 • Helesika  píše:

  tak to sem rychle šoupni fak se mi ten tvůj bájo styl líbí:-)))

 • Blanch  píše:

  nene..to si schovávám, až nebudu mít co vkládat..

 • Claris  píše:

  Jooo, to bylo moc hezké a mimochodem jsem,kamarátka Glum Vlk.

 • Blanch  píše:

  🙂 vítám tě kamarádko Gluma 🙂

 • Glum Vlk  píše:

  Bohužel Blanch. Claris, mají doma počítat, ale nemůže ti odepsat, teda zatím nemají doma internet, ale mi chodíme spolu do třídy a máme informatiku takže když se učitelka nedívá  tak si děláme co chceme takže ti odepíše v pondělí Glum Vlk.

 • Blanch  píše:

  :))) Nemusí odpovídat.. já si na tom tak nezakládám 🙂

 • Rhea Grímová  píše:

  sakra Blanch. Ne ne ty nejsi dobrá …ty jsi přímo úžasná spisovatelka…takhle mě neupoutal žádný příběh od Rowlingové a to už je co říct

 • Blanch  píše:

  no dobrá, tuhle povídku ještě trávím v klidu

 • Rhea Grímová  píše:

  povídky a těhle dvou jsou moc pěkný..nechceš nějaký přidat?

 • BlacckHermione  píše:

  JE TO TO NEJLEPSI CO SEM KD CETLA…..

 • Hermionka  píše:

  Moc romantické,ale byl to strašnej nafoukanec !!!!!!!!!!!!!!! :-)

 • Blanch  píše:

  to James byl 🙂

 • Anička Kokřík  píše:

  Aaaaaaaaaaaaach jooooooo

  Ach ta lááááska nebeskáááááá

 • Verč@  píše:

  Romantika,hlavně ten konec:-)

 • Jajoga  píše:

  Ale James nebyl primusem! No to je jen detail…

 • Blanch  píše:

  Byl Primusem..je to napsané v první knize.. že James a Lily byli za své doby oba dva Primusové.. takže to není detail 🙂

 • Blanch  píše:

  mimochodem, říká to Hagrid

 • Niky  píše:

  ježiš to je pěkný………………už si to tisknu:)

 • santiva  píše:

  Je to celkem ucházející ale má to slušné nedostatky.

 • Blanch  píše:

  to je od tebe hezké, že mi to řekneš..ale očekávala bych, že mi ty nedostatky povíš 🙂 Takhle je mi to, slušně řečeno, na fekální hmotu :))

 • Vijush  píše:

  to je nejkrásnější poívídka co znám!!!!!!!!!!!

 • Blanch  píše:

  tohle? to snad ne..asi si jich moc nečetl(a).. 🙂

 • heather  píše:

  Tuhle mám ráda….ale ta s tím čisticím lektvarem se mi zdá lepší

 • Blanch  píše:

  jo, mně taky a to je co říct, že říkám o své tvorbě, že je něco lepší 🙂

 • heather  píše:

  Ale houby.Takový ty mííííírně romantický mám ráda,ale nesmí to být moc přehnané a zacházet zbytečně daleko…ten lektvar se mi čte líp

 • dita  píše:

  to bylo hezký!!!

 • Blanch  píše:

  heat Č.lektar je asi i o něco vtipnější, řekla bych.. tohle..no já nevím, podle mě je to přesládlý..i když nevíme, jak se ti dva dali dohromady..ale i tak 🙂

 • heather  píše:

  Možná,fakt nevim

 • barusshka  píše:

  To bylo táááák klááááááááááááááááááášnýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • lili  píše:

  hrozně hezký,hrozně romantický

 • hhhhhhhh  píše:

  mooooooooooooooooooc pěkný

 • david  píše:

  jedním slovem  -nadherný-

 • abcde  píše:

  ssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrr

 • Blanch  píše:

  🙂 děkuji všem za chválu, kteoru si, dle méno mínění, nezasloužím 🙂

 • Zuzka  píše:

  WOW!!!!!!!!!!!!!!! Ta je super!!!!

 • T.M.  píše:

  heeeeeeeeeeeezkyyyyyyyyyyyyyyy

 • abcde  píše:

  zaslouzis si ji Blanch

 • Verč@  píše:

  ach jo já si to vždycky čtu……..je to jedna z mých velice oblíbenných povídek

 • Julie  píše:

  Skvělý

 • Verč@  píše:

  je to super pořád to čtu…je to tvoje 1.povídka kterou sem četla…

 • Blanch  píše:

  🙂

 • Kukac  píše:

  Ty pocuj toto je parada …si normalne lepsi ako ta spisovatelka!!! zasluzis si potlesk .. ťap..ťap

 • mnohonzka  píše:

  to je fááákt mooooc pěkný! četla sem to asi pětkrát, ale to neřeš!!!!!!!! moooooooc supppper!

 • Blanch  píše:

  Kukac no lepší, než ona nejsem. Věř tomu, že kdyby tomuto tématu věnovala nějakou povídku, tak by to bylo 1000x lepší :))

  Ale děkuji vám.

 • Julie  píše:

  Je to hezké.Nejhezčí

 • Rennninka  píše:

  Blanch ty jsi tak prolhaná tuhle povídku i se stejnou fotkou jsem vydela na jedný internetový stránce takze prestan ríkat:Jasne ze jsem to vymyslela,má to uplne primitivní dej.

  ses blbá jenom chces aby te vsichni obdivovaly asi se ti líbí kdyz ti lidi ríkají:Né je to pekný!!A ty na to samozdrejme jako kazdý takový kaceny reknes:Nene!!!Taky ze ne ty lhárko u vsech tech príbehu jsi napsala:me se to nelíbí!!!nejradsi bych to vymyzala ale nedovolily mi to!…Vís moc dobre ze to muzes smazat i bez dovolení já si na svým blogu taky mazu co se mi nelíbí takze se laskave prestan vytahovat s vecmi který ti nepatrí ses jak Lockhart!!!!

 • Blanch  píše:

  RENNINKA??? Snažíš se mě očernit? V tom případě teda já očerním tebe. Tahle povídka je stará 4 roky. První verze byla vydána na harrypotter.cz a můžeš se jít podívat, myslím, že je tam ještě datum.

  Jinak..tyhle první kapitoly nemám ráda a neznáš mě, tak mě nesuď, lidé, co mě znají moc dobře ví, že já, když řeknu, že se mi to nelíbí, tak mluvím pravdu.Prodtože dneska bych to napsala rozhodně líp, ale nemažu to, protože je ta povídka už natolik dlouhá, že by mi to přišlo líto, navíc jsem konečně dospěla k ději, ke kterému jsem se snažila takovou dobu dojít. Pokud chceš někoho kritizovat, prosím, prvně se naučit českou gramatiku.

  Tahle povídka mi patří a vsadím se, že můj blog je o dost starší než tvůj, tak schválně, proč ses nepochlubila adresou? Vejtaho? Já se nevytahuju, nikde jsem nikdy nic takového nenapsala, tak mi do úst nestrkej výmysly, které jsem nikdy netvrdila. Závist je holt strašně špatná věc, co Musí tě to hodně žrát! A pokud si myslíš, že jsi snad jediná, která zpracovává téma Pobertů, šeredně se mýlíš.Znám desítky autorů, kteří an toto téma píší. Jsi snad natolik namyšlená nebo naivní, že si myslíš, že na to máš nárok pouze ty? Já a opisovat něco..heh..tak to už je vážně vtip. Já, když to takto řeknu, mám narozdíl od tebe, ve světě ff, jméno. Můj nick je známý a kdokoliv ti může odpřísáhnout, že je tato povídka originální a napsala jsem ji já, protože si myslím, že ji zná dost lidí. Vložila jsem ji na harrypotter.cz jako redaktor v roce 2002, tak se tu nevytahuj, že jsi sežrala svět a neočerňuj mě, moje svědomí je čisté. Teď si se hodně zesměšnila a za lhářku jsi tu jen ty, je mi líto.

 • Blanch  píše:

  Tak teď jsem si všimla, že ej to k této povídky. No, pravda, takhle nevyšla 2002, ale 2003..je ve složce Povídky z třetí kapsy na harrypotter.cz a je na pottpovídkách a na fanu. Všichni ví, že je moje. Potom sis tedy přivlastnila ty tu moji. Já píšu už šestým rokem a ty se mi tu snažíš dělat kázání? Že kradu povídky? Si směšná. Ano a ta tvoje je samozřejmě slovo od slova stejná, viď? Tak to teda můžeš jít víš kam. Tohle miluju. Ale promiň, tímhle se nezveřejníš. Ani když budeš očerňovat mě, tak se nezveřejníš, spíš tě všichni odsoudí. Tohle nebyla dobrá taktika.

  A jen tak mimochodem, schválně jsem si vyhledala na netu tvoje jméno…nemáš ani blog, ani jsem nikde "tvoji povídku" nenašla. Tak mi řekni, odkud jsem ji opsala? Sorry, ale tak dobrá, že bych ovládala Nitrozpyt, nejsem. Takže jsem ti myšlenky číst nemohla. V životě jsem o tobě neslyšela.. a ty přijdeš s tímto. Jsi k smíchu, promiň.

 • Blanch  píše:

  ..této povídce..

 • Blanch  píše:

  ok, omlouvám se, už jsem našla jakýsi blog..ALE NEJSOU NA NĚM ŽÁDNÉ POVÍDKY.

 • Blanch  píše:

  Oooh…tak teď už vím, odkud vítr vane..já si spletla autora. Myslela jsem, že píšeš, že je to tvá povídka. Opravdu je možné, že si tuto povídku viděla u jiných. Několika lidem jsem dovolila si ji u sebe zveřejnit. Nejen na blogu, ale i na stránkách. Možná u nich taky najdeš, kdo je autorem. Jinak tu povídku mám na všech známých fan archívech. Prosím, prvně si zjisti fakta, než někoho budeš odsuzovat a nadávat mu do lhářů!!!

  Omlouvám se za předešlé komentáře, myslela jsem, žes tím mínila, že ej to tvá práce, omlouvám se znovu, má chyba. Ale můžu tě ujistit, že toto je OPRAVDU má povídka a můžu ti představit několik lidí, kteří byli u jejího zrodu.

 • Blanch  píše:

  http://blog.lide.cz/LunaLovegood2/2006/01/24/2

  Je tohle ten blog? Asi si na to začnu dávat pozor, není to první případ, kdy mě někdo okrádá o tvorbu a vydává ji za svoji. Takže pokud ta slečna tu povídku nestáhne nebo k ní nepřipíše opravdového autora, hacknu ji a to bude ráda, že neudělám víc, protože mě to FAKT VYTOČILO.

  Hezky si to s ní vyřídím. Díky za upozonění.

 • Blanch  píše:

  http://laska-a-nenavist.blog.cz/0603/jak-si-james-nabrnknul-lily

  Aaaa..našla jsem to..JE TOHLE TA STRÁNKA?

  tAK MILÁ ZLATÁ..NĚCO SI UJASNÍME: Povídky: Čistící lektvar a Jak si James…jsou moje.

  Dvanácterákův konec, Všichni se měníme, jen někdo víc a někdo míň a Here comes the sun jsou od autorky loony.

  Když vyšlo slunce a tuším, že i Jak to všechno začalo jsou povídky o Phyllis.

  Myslím, že tam an tom blogu je i rubrika AUTOŘI!! Kdyby ses koukla.Takhle tu výřit takovou náladu

 • Blanch  píše:

  Nebo Jak to všechno začalo je od Melodye..nebo Terulky..uff, už v tom mám zmatek..zkrátka..žádná z těch pvoídek na té stránce, kteoru myslíš, není autorky té stránky..je to miš maš povídek o Jamesovi a Lily

 • Rebelka  píše:

  Rennninka- Laskavě sklidni hormony. Nepiš, když jsi naštvaná, protože pak tě bude mít spousta lidí za debila. Je mi jasné (nebo aspoň doufám), že si myslíš, že děláš dobrou věc. Jenže Blanch je čestný Rebelkovský jediná regulerní autorka této povídky. Takže tu lhářku by sis mohla odpustit.

  Počítám, že se tady každou chvíli nahrne hromada lidí, kteří ti začnou nadávat, takže budu hodná:)

 • Rebelka  píše:

  PS: závist je nejvyšší forma uznání:)

 • Heather  píše:

  Nezbývá mi,než souhlasit s Reb.A když už jsme u toho,taky jsem viděla jedinou povídku,kterou Agatha kdy zveřejnila na jakémsi pochybném blogu a ten chlapec tam tvrdil,že je jeho……To už tak bývá,vždycky se někdo takový najde

 • Klarit  píše:

  tsss… tuhle povidku sem cetla jako prvni sice na jinem blogu ale ten clovicek tam mela napsane ze patri Blanch takze KLID!

 • slunenka  píše:

  Rennninka: asi by sis měla nejdřív udělat pořádek u sebe a až pak si klidně kritizuj koho chceš, ale aby to byla skutečná kritika tak je tu takový detail, měla bys mít pravdu… jinak je tu spousta lidiček, kteří ti potvrdí že autorkou téhle a mnoha dalších je doopravdy Blanch!!!

 • slunenka  píše:

  A jsem jedna z nich 😛

 • domushka  píše:

  Renninko, di do háje!!!!

 • Eba  píše:

  Tak tak, braň se, Blanch. Nedej si vzít, co je tvoje!

 • Amalie  píše:

  Rennninka dostává pěkně na prdel=) jen do ni=)

  tohle mě vždycky dokáže přímo zesadit se židle….že se nestydíš slečno!=)=)

 • Nancy  píše:

  Ty zrůdo strakatá! >D Co si tu dovoluješ nadávat Blanch??

 • Ritsuko  píše:

  Renninka: Teda, sice propaguju heslo "Násilí nikam nevede", ale lidi tvýho ražení bych nejradši nakopala do zadku.

 • Glum Vlk  píše:

  Ale výte co je divné, že se teďka vůbec nebrání ta holka,já bych se teda bránila ale ona zmlkla tak to znamená

  ŽE LŽE!!!!! MNĚLI BY JI NATÁHNOUT NA SKŘIPEC A UMUČIT K SMRTI!!!!!!!!:((((((

 • Phyllis  píše:

  správně, jen do ní :o) blog http://laska-a-nenavist.blog.cz je můj, o všechny povídky jsem si psala autorům a navíc, jak už napsala Blanch, jsou zveřejněná i jména autorů..

  já osobně se hádám docela ráda, když mám důvod.. ale jak vidím, nemá to cenu.. až se tady naše "autorka" povídky Jak si James nabrnknul Lily objeví, pak začnu zuřivě.. ale nemá to cenu.. zatím tu není a myslím, že se tu dlouho neobjeví.. možná si ty komenty čte, ale neodpovídá.. ví, že udělala chybu.. ;-) Nedej se, Blanch! :o)

 • nefertiiti  píše:

  no po prečítaní komentáru istej nemenovanej slečny som mala chuť ju nájsť a niekam nakopať..ale to by nemalo cenu myslím, že najlepšie bude riadne ju zvoziť a ked už niečo niekto napíše tak by si za tým mal stáť tak čo Rennninka si schopná si za niečim stáť alebo si len obyčajná ťava, ktorá nemá poňatia o čom hovorí? ak by som mala povedať myslím, že sa už nikdy sem neozveš lebo nemáš odvahu, takých zbabelých ľudí by mali hodiť na opustený ostrov a bol by pokoj

 • Verča  píše:

  Souhlasim…takhle hnusně lhát! Blanch by si to nevymyslela, ta to nemá zapotřebí…píše skvěle, tak proč by si přivlastňovala jednu hloupou povídku, když má sto bezvadných dalších! Jojo, závist je špatná…

 • Genevieve  píše:

  Taaaak, Milá Renninko, jak jsi jistě zjistila, spousta lidí na tomto blogu pociťuje silný vztek, případně i zášť vůči tvé osobě. Já se přiznám, že nic takového nepociťuji, naopak. Musím přiznat, že tě chápu. Já když jsem přečetla první povídku od Blanch, tak moje první pocity byly úžas nad jejím umění, maprosté nadšení z konce povídky (Vidím tě, Tichošlápku), a trocha závisti nad tim, že nedokážu to, co ona. Pak jsem zkusila taky napsat nějakou povídku, a ikdyž se zdaleka nevyrovná umění Blanch, tak si myslím, že není nejhorší, a pár lidem se líbí.¨Přijde mi trapný kopírovat, jelikož tim člověk jen dokáže, že sám nic neumí. Já sama mám na svym blogu povídku od Blanch a Amalie, ale jen proto, že se mi moc líbili… a jsou pod tim podepsaně. Takže, bych ti chtěla vyřídit: Nejprve si promysli co vlastně píšeš (říkáš), a ž potom to řekni, pokud si nechceš nadělat nepřítele. To je jen rada, nemusíš se jí řídit. a btw: já stojim za Blanch. Vždy. Je to fajn holka, úžasná spisovatelka, a dobrá kamarádka… a na tomhle blogu má hodně obdivovatelů/ek takže bych se být tebou bála se tady na ní osočovat…

 • Heather  píše:

  Když už se to tady tak pěkně rozjelo,nebude na škodu,když Renninku taky sama za sebe pošlu do p****e.Já bych se osočovat Blanch nebála,ale opravdu nemám důvod,protože jsem opět nabyla pocitu,že je to ten nejúžasnější človíček na světě.A pro zbytek mého života bude

 • Julie  píše:

  Blanch máš velkou slovní zásobu a to se mi líbí……

 • Clarissa  píše:

  Blanch: vůbec se ti nedivím, že jsi pěkně namíchnutá, já bych byla vzteky bez sebe. a představ si, že zrovna předevčírem jsem na její blog náhodou narazila…a nevěřila jsem vlastním očím. nic trapnějšího jsem už dlouho neviděla. ale úžasný je, že jí tam v komentářích všichni nadávaj a osočujou z kopírování ji. adresa toho blogu je: http://jane12.blog.cz a ten blog se jmenuje Jane a její super blog. no hrůza…ale jedním si můžeš být jistá. všichni, co čtou tvé povídky, stojí za tebou a nikdy neuvěří nějaké slepici, která si jen tak přijde, a tvrdí pěkný hovadiny…

 • Clarissa  píše:

  a představ si, že tam má i tvoji Zpovědnici…to už je fakt vrchol

 • Clarissa  píše:

  tou Zpovědnicí myslím rubriku: Ptejte se mě, na co chcete…

 • Ragnar  píše:

  Rennninko ty jedna svině….ještě jednou něco takového uděláš a vyřídím tě nějakým ošklivým virem….

 • Melodye  píše:

  Rennninko je to od tebe zprach prostá lež, kterou sis vymyslela že jo? Blanch je skvěla autorka a mám super povídky. Tuhle povídku jsem četla jako první od Blanch a když jsem pomocí URL co zde Clarissa dala jsem se šetla podívat na tvůj blog. Musela jsem se držet židle a ybch sní nespadla. JSI NEJVĚTŠÍ LHÁŘKA KTEROU JSEM KDY POTKALA.

  Blanch povídku Jak to všechno začalo jsem nenapsala. Dtžím ti plaečky. Stejně si myslím, že to máš vyhraný na plný čáře. Všichni dobře vědi, že je to tvoje skvělá povídka.

 • Phyllis  píše:

  Mell, Blanch: jak to všechno začalo je myslím od Verulky.. od Mell ani ter tam nic není.. myslím.. :o)

 • Virginia  píše:

  no myslím, že ste se na ni pěkně vrhli, třeba si vážně myslela, že Blanch to okopírovala….dost mě teda vadí její reakce, ale už bych se tím nějak nezabývala, Blanch je prostě vyjímečná a nepotřebuje krást něčí povídky…

 • Phyllis  píše:

  Virginia: no jo, ale stejně by to musela odněkud zkopírovat.. ne? když to nevymyslela.. nemohla si to vycucat z prstu..

 • Vijush  píše:

  renninko, jediná kdo tu lže si ty!Blanch rozhodně tu povídku neokopírovala!takže se zklidni!!!

  ps blanch jak mužu najít ten blog?nechceš dát sem na něho odkaz?

 • Ragnar  píše:

  Upalte tu lhářku!!!!! nejradši bych jí zaviroval blog!kildně to udělám

 • Lucik  píše:

  je to fakt úžasný jako kdyby to v té knížce bylo

 • Glum Vlk  píše:

  Já si myslím,že ta holka sem už vživotě nepáchne a taky bych ji to radila jinak bych ji něco řekla z plna plic.Mně už se to taky stalo co Blanch.:)(

 • Sarah  píše:

  Fajn….Renninko(to je ale blbá přezdívka)zkus nekde vykecávak,ze je Blanch lhářka a já tě zabiju…..

  Ragar>>Klidně to udělej,mě to vadit nebude….

 • black rose  píše:

  Renninko ty si fakt myslíš, že taková autorka jako Blanch má potřebu krást povídky? To si snad děláš srandu?

 • Blanch  píše:

  Phyllis to je tvoje stránka? No vidíš to..já jsem si myslela, že to bude patřit někomu, koho znám, protože ty povídky jsem vesměs všechny znala a vím, komu patří :)) Ale našla jsem další web, kde je tahle povídka zveřejněná a taky tam není nikde napsáno, komu patří..ach jo..to holt nikde nezarazím, už si musím zvykat, že mě budou chodit osočovat. Jenže mě to už vytočilo, protože tohle je snad už(nekecám) 10. případ, kdy mi někdo vzal povídku a bez mého vědomí ji zveřejnil a všichni kolem si mysleli, že je to jeho.

  Jinak…majitelka této přezdívky se vám i mně všem omlouvá. Nebyla to ona, kdo to psal. Někdo jí sebral nick nebo má stejnou přezdívku a přišel to tu zkritizovat.

  Jste fakt hodní, že jste se mě zastali,,hehe..tohle jsem vážne nečekala. A když teď čtu, co jsem napsala já, sama se stydím. Vyznělo to faklt namyšleně a navíc jsem si to ještě ke všemu prvně blbě přečetla :))) a zmatkovala jsem kolem toho.

  Lidičky…některé nadávky jsou už moc kruté :))) Už to nebudeme řešit, ok.. osoba, která to tu napsala, se za jistou Renniku vydávala a ta chudák ani nevěděla, o čem je řeč.

  Já jsem našla cca 4 blogy, na kterých je tato povídka..dokonce i se stejným obrázkem, jako mám já.. a na žádném není napsáno, kdo je autorem. Už to nebudu řešit..příště to prostě přejdu a bude klid.

  Fakt si ale vážím toho, jak jste se mě zastali. Jste zlatí, všichni. Děkuji vám. Moc a myslím to vážně. Takovou odezvu jsem nečekala a úplně mě to dojalo. Díky, díky.

  Phyll no..já jsem si říkala.. takže Verulky. Já už v tom všem mám zmatek a nevím, kdo co napsal. Podle obsahu bych to ještě poznala, ale v těch názvech už mám zmatek :)) Je to hrůza..těch povídek je víc a víc 🙂

 • Glum Vlk  píše:

  To máš svatou pravdu:))

 • Blanch  píše:

  170 komentářů..no potěš klobás..

 • Phyllis  píše:

  Blanch: 171 :o) No, s tímhle už 172.. :o)

 • Phyllis  píše:

  Blanch: jj, víc a víc :o) tím líp, bych neměla co číst.. :o) ale je pravda, že názvy jsou hodně podobné.. např. na Pottpovídkách jsem našla povídku, která se jmenuje stejně jako jedna z mých Vzpomínky.. :o) Ale určitě nejsou jen dvě :o)

 • Blanch  píše:

  já znám tři povídky se stejným názvem 🙂 Je to strašné, ale co naděláš..plno lidí má stejný název a ani o tom neví

 • Rennninka  píše:

  Ahojky lidi hrozne me mrzi co si tady o me myslite.to cele byl jeden obrovsky omyl a s Blanch uz sem mluvila…za ZADNOU cenu nejsem jeden z lidi ktery kopiruje Blanchy povidky.jestli se budete chtit presvedcit tak se podivejte mate tu odkaz.

  Myslim ze mi ted moc lidi neuveri, ale ja s tim asi uz nic nenadelam.Mohu se vam leda tak omluvit.

  Pro Clarissa: nevlastnim zadnej Blog pod nazvem jane12.blog.cz a pokud nevis neco jiste tam me prosim z niceho neosocuj…rozbehlo se tady spoustu navrhu a kazdy napsal nejaky odkaz na blog ktery ,,je" muj a ujistuji vas, ze ani jeden nebyl spravne.

  Cetla sem tady skoro vsechny komentare smerujici na mou osobu a malem sem se zhroutila, az sem pak narazila na komentar pod mim jmenem muzu vas 100%ujistit ze neco takoveho sem JA nepsala, me se Blanchy povidky moc libi a verim ze to psala ona..Ja sama povidky psat neumim, proto by ste taky na mem blogu zadne nenasli a neco jako slovo ,,kopirovani" neznam…

  Tak se prosim na me uz nezlobte, je mi to totiz lito ze se dopustilo takoveho omylu.Je mi to strasne lito, tolik spatnych veci snad o me snad nikdy tolik lidi netvrsilo, proto se snatim ted ze me tu cernotu smyt a doufam ze alespon trosicku lidi mi uveri….mejte se a nezlobte se…

 • Blanch  píše:

  Já jsem psala, že se nejednalo o tebe, neboj se, oni to snad pochopili.

  Jinak, oni s enezlobí na tebe, Renninko, oni se zlobí na osobu, která mě osočila. Nesmíš to brát jako útok na sebe, protože se o tebe nejednalo. Ty nadávky nepatří tobě.

 • Rennninka  píše:

  No jo ale stejne me to mrzi…dekuju ze mi v tom pomahas…

 • Heather  píše:

  Blanch má pravdu….to mi připomíná,že jsem tady dávala jeden koment,první tu byl,pak zas ne:(((((((

 • Mončaa  píše:

  Bože jak může bejt někdo , takovy hovado!(a vubec se nebudu omlouvat, ze sem sprosta) Ze obvini jednu z nejznamejsich autorek, ze krade dila! Zrovna Blanch by to urcite mela za potrebi ne?:-/ Fakt mi prijdes absolutne stupidni. Navic Blanch ma urcity styl psani,jeji vyjadrovani je tak charakteristicke, ze kdyby mi kdokoliv predlozil jeji povidky a neprozradil puvod, okamzite bych poznala ze je jeji! Je to naprosto netaktni, nelogicky, debilni, nepravdivy obvineni, ze kteryho mi je zle! Tim vic z tebe…Myslim, ze si nebudu dal nicit nervy, ale mozna by ses mela zamysle nad svymi ciny zlaticko, ono to obcas je treba.

 • Verik  píše:

  je to skvělé, opravdu pěkné, nemám slov, fakt povedený

 • Andy  píše:

  čtu so to už asi popátý a pořád mě to strašně baví, je to úžasný, sqělý, super romantika :-*

 • Heather  píše:

  pořád mám pocit,že je lepší Čistící lektvar……ale tohle je taky hezký,zrovna tohle čtu znova a znova a znova

 • Virginia  píše:

  strhla se tu pěkná bitka:) a zase se ukázalo to co už je známo: Naštvaný přivírá oči a otevírá pusu…:) ale abych pravdu řekla, když jsem zjistila, že někdo kopíruje tvoje povídky, Blanch, měla jsem chuť si na něj pěkně zakřičet…

 • Blanch  píše:

  Já si taky myslím, že Čistící lektvar je lepší.. a to už je co říct 🙂 Když to říkám já 🙂

 • Corny  píše:

  Moc pěkná povídka, ale Čistící lektvar je podle mě o trošinku lepší.

 • Heather  píše:

  Když to říkáš ty,Blanch:))))

 • Blanch  píše:

  Já se nikdy nechválím, tohle není přímo chvála, ale uznávám, že je o něco lepší..tohle je hrůza…Čistící lektvar ještě skousnu :))

 • Linda  píše:

  moooc hezký

 • nerdy  píše:

  Blanch, pises neuveritelne hezky, jen tak dal! A tech par zlych jazyku si vubec nevsimej, prysti z nich pouze zavist!

 • Blanch  píše:

  děkuji v takovou víru ve mně..je to neuvěřitelně povzbuzující 🙂

 • Ivik  píše:

  UUUžasný!!!

 • spriznena dusicka  píše:

  je fakt uzasny pribeh  nej je ten konec

 • Heremína  píše:

  To bylo fakt užasný!!! Piš dál! Jen tak dál…

 • vojínka rayen  píše:

  to je kvášnýýýýý … jak se snad ani nedočkám dalších povídek, co? …

 • Letys  píše:

  Fakt moc krásný =) Tohle napsat.. no… to by moc moc lidí neumělo fakt to máš moc PĚKNÝ!

 • Blanch  píše:

  no, mně to tak úžasný nepřijde, ale váš názor vám neberu :))

 • Snifni Dee Dee  píše:

  Trochu puberťácký, ale jinak pěkné:)

 • Blanch  píše:

  Taky, že to tehdy psala puberťačka 🙂

 • akril  píše:

  to se ti moc povedlo. už jsem četla hodně takových příběhů, ale tenhle jedinej vypadá realisticky. =)

 • Blanch  píše:

  no, nevím, nevím..

 • kipa  píše:

  Jen bych chtěla říct, že James Potter nikdy nebyl prefektem, natož primusem. Odznak prefekta získal Lupin! Jinak vcelku dobrý…

 • Blanch  píše:

  kipa přečti si znovu první díl, kde Hagrid říká, že James a Lily byli oba dva ve své době Primusové.. prefektem byl opravdu Remus, ale Primusem byl James

 • Jaňulka  píše:

  móóóós pěkňoučký…=)

 • kipa  píše:

  a ty si přečti pátý díl, kde Sirius říká, že nikdo, kdo to má v hlavě v pořádku, by z něj a Jamese nikdy neudělal prefekta! A prefekt je přece předstupeň k primusovi! Nikdo se nemůže jen tak zničehonic stát primusem!

 • Blanch  píše:

  Není to žádný předstupeň.. nevím, kdes k tomu přišla. V jedničce je jasně napsáno, že James byl Primus..Prefektem byl Remus, ale James byl Primusem, žádný předstrupeň to není, to si nenamlouvej. Ale může.. Neznamená, že když nejsi Prefektem, nemůžež být Primusem. Zasloiužil si to svou inteligencí a tím, že v posledním roce a půl sekal dobrotu. Fakta nelžou. V jedničce je to jasně napsáno. Za to nemůžu já, že se ti to nelíbí :))

 • Blanch  píše:

  http://www.hp-lexicon.org/wizards/james.html

 • Blanch  píše:

  http://www.hp-lexicon.org/hogwarts/titles.html

  Nerada tě vyvádím z omylu..tady ty odkazy si pořádně prostuduj…jsou to oficiální stránky s veškerým infem o HP.

  Had boy=Primus.. všimni si, že je tam napsáno, že Head boy/girl je titul udělující každým rokem studentovi v sedmém ročníku. Je tam poznamenáno, že ho vlastnil Percy a také LILY A JAMES! :))

  Tak a teď to máš z první ruky, je mi líto, žes nevěřila mně. Já sjem si tím totiž byla jistá, beru všechno z lexiconu. Mimochodem, ty informace jsou přímo od Rowling.

 • Blanch  píše:

  ne Had boy…ale Head boy

 • Bie8  píše:

  Ahoj blanch.Tvoje povídka je moc pěkná akorát mě trochu zarazil tak rychlý konec slovy:ted uz mi neutečeš…:-)Ale jinak fakt good

 • Blanch  píše:

  .tam se ani nic jiného nehodilo.. políbit jí a napsat: Byli šťastní až do msrti, to ej ohrané, to bych tam nedala, nemám takové konce moc v oblibě..no, každopádně, tohle bych dneska už nepsala, nestálo by mi to za to, asi takhle 🙂

 • Evik  píše:

  Je to moc pěkné

 • naprd  píše:

  napr je to………..

 • Julka  píše:

  Znovu a znovu si to čtu a tak mě napadlo,že to vlastně namá ten tvůj obvyklý smutný konec…..Čím to bude Blanch?

 • Blanch  píše:

  tím, že ej to jedna z těch starších povídek… ty staré nemají špatné konce.. ty, které jsou napsané tak ještě dva roky zpátky, tak některé končí i dobře..  já depresivně píše teprve necelé dva roky :))) A tohle ej hodně stará povídka.

 • Janca  píše:

  je to vazne dobry,moc bych si chtela precist jeste neco na tohle tema,myslim stejny nazev ale napsat to jinak,a treba jeste vic se u toho zasmat….

 • Blanch  píše:

  Janca ještě tu mám Čistící lektvar

 • Janca  píše:

  Dik,du si to precist:-))

 • Míša  píše:

  Fakt moc pěkný, strašně se mi tenhle článek líbí, musim ho číst pořád dokola… Smekám před tou, co to napsala, je to vážně strašně moc moc pěkný…

 • Blanch  píše:

  Míša :)) a hoodně naivní, ale díky..

 • janula  píše:

  tuhle povídku já prostě žeru….už sem ji přečetla asi stokrát a klidne si ji prectu este jednou (nedivila bych se kdybych ji umela nazpamet…..

 • janula  píše:

  ty mas z tech komentaru hotovy diskusni krouzek Blanch…

 • Blanch  píše:

  no to jo :)))) ono se to téměř nikdy nevztahuje k povídkám a skoro vždycky se zakecáme :)) Ale mně to teda nevadí 🙂 Je to fajn

 • ika  píše:

  to je fakt krásná povídka. A jak je to romantický…. opravdu pěkný

 • Venda  píše:

  Pane bože to je tak krásný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vážně moc moc moc moc moc!!!!Skvělý!!!!!

 • lískulka  píše:

  to je bomba na tebe nemá ani Rowlingová prostě super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ivča  píše:

  mooooc pěkný,tuhle povídku jsem  si poprvý četla na fanfiction,teda když to ještě nebyl archiv=((((.

 • Blanch  píše:

  lisku: omyl, nikdo nemá na Rowling.. kdyby nebylo jí, nebylo by fan fiction.

 • lískulka  píše:

  tak dobře,ale seš druhá máš moc dobrej blog

 • maja  píše:

  Paráda… něco podobnýho jsem přesně k tomuhle tématu už četla… PODOBNÝHO… s tim co si tak úžasně sesmolila ty se to nedá rovnat ;Đ

 • Blanch  píše:

  lískulko :))) Druhá taky ne, znám mnohem lepší, jo a díky :))

 • AthénaPallas  píše:

  To je hezkej příběh, vím, že ho tu už máš dlouho a já jsem se konečně teď dokopala ho přečíst :)))

 • Blanch  píše:

  no jo..pomalu je skoro nejstarší ze všeho tady..společně s Vlkodlakovým citem I, II

 • warrion  píše:

  blanch, ty bys ty svoje povídky měla poslat Rowlingový… ať vidí! ;o) Třeba by se něco z toho objevilo v sedmým dílu nebo co já vim…

 • Jana Loučková  píše:

  je to fakt super

 • Blanch  píše:

  warr ale prd 🙂 navíc..jak by si je četla v češtině..kdybych to přeložila do AJ, už by to nebylo stejné.. :))

 • warrion  píše:

  To je asi fakt. Mimochodem tohle se mi líbí víc než Čistící lektvar. Je to takový věrohodnější :o)

 • 00000  píše:

  To je fakt dobry!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Verč@  píše:

  ach jo…jsem šílenec.sice to mám stáhlý,ale musim se sem koukat….njn…

 • lucka  píše:

  no fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

 • lucka  píše:

  je to tu strasne hnusny no je to proste hnusny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chachahcha

 • sima  píše:

  jeeeeeeeeej!!! super romantické!!!! krásne!!!napíš ešte niečo o Ronovi a Hermione!!!!! Please!!!!

 • Ginny Weasleyova  píše:

  Super !!!!!!!!!!!!!!!! Pokračování !!!!!!!!!!!!! Pokračování !!!!!!!!!!!!!!

 • Ginny  píše:

  Jejda ja sem tu ještě nepsala komentík?Nebo jsem se tu stratila?Tahle povídka je supr.Fakt nádherná.A hele není tu těch Ginny trochu moc?Já,Ginny Evanxová a ještě jedna.No teda .

 • Blanch  píše:

  :))) holt je to hodně oblíbená postava 🙂

 • Pan nekdo  píše:

  Tak tohle nema chybu .. Fakt  byla to krasa cist a rozhodne ne nuda.

 • Blanch  píše:

  děkuji

 • Shira Malfoyová  píše:

  to jo nádhera …. .))

 • Hanishka  píše:

  fakt skvělýýýýý…..prima počteníčko :o))

 • kiri  píše:

  nááááááááááááádhera

 • kiri  píše:

  nebylo by pokračování prosím????prosím

 • Blanch  píše:

  nebylo, je mi líto..je to jednorázovka..navíc k tomu dojdu v Počátcích Pobertů..sice za hodně dlouho, ale dojdu

 • Pan někdo (Al.F.Sigr)  píše:

  Hele Blanch … tuhle povidku propaguji všem svým kamarádům(a mooooc se jim to líbí) …jestli ti to ovšem nevadí ….jinak počatky pobertů je taky zajimavý

  (a asi sem trošku uchylnej protože tohle si čtu každej den je to úžasný)

 • Taylor  píše:

  Pan nikdo ma pravdu je to naprosto uzasne!!!

 • Blanch  píše:

  Pane někdo..ne nevadí 🙂 Každá reklama přijde vhod :))))

  Vy jste blázni..jednu ubohou povídku číst furt dokola..navíc romantiku..no fuj 🙂

 • Radůza  píše:

  To je skvělýýýýý!

 • Marry  píše:

  skvělý!!!Fakt se ti to povedlo!Podle toho co bylo v knížkách o Rowlingové by to třeba i nějak podobně napsala ona

 • Hermi  píše:

  Co k tomu dodat: mocinky klásný!=o)

 • Nesteris  píše:

  huuustý. fakt dobrý

 • nina  píše:

  ahojky, chcete vyhrát vonavku zadarmo? stačí se zaregistrovat na http://www.lovetrap.cz a zadat můj kod 5TUVU, dík moc, stačí, když se tam zaregistrujete a sezenete deset slečen, která se tam zaregistrují a vyplní zase váš kod, a pak .. vonavka je vase .. no?

 • Lenda  píše:

  Uz to tu asi bylo,ale: Moc hezka povidka! 🙂

 • Janka  píše:

  Krasne, naozaj, naozaj, naozaj krasne!!!!!! Milujem poviedky z obdobia Zaskodnikov a este radsej mam Jamesa:)))))))))))

 • Radůza  píše:

  Tuhle povídku mám ráda.Je fakt úúúžasná!

 • SIMA  píše:

  kráááááááááása. Napiš ešte niečo o Ronovi a Hermione PROSIM!!!!! a potom mi sem napíš či si to napísala a aj názov PROSIM!!!!! a tato poviedka o lily a jamesovi

 • SIMA  píše:

  BOLA FAKT SUPER!!!

 • ewa  píše:

  hele vzdyt je to tak neprirozene,ze bych rozhodne nechtela aby to bylo v knize mnohem radsi mam styl rowlingove ta nikdy nevysvetli uplne vsechno.a to s tim zadkem byla pekna traparna.

 • Blanch  píše:

  :)))) I když nejsem nakloněna k této povídce, tak takovou "kritiku", která s ekritikou nazývat nedá, může vyplodit jen ignorant. Neberu ti tvůj názor, že ej to hrůza, sdílím ho, protože je tohle jedna z posledních starých povídek, u které jsem byla přesvědčená, abych ji nesmazala, ale přesto..tvé vyjadřování je přímo úměrné tvé inteligenci potom.., když už se kritizuje, tak objektivně a se ctí :))

 • ewa  píše:

  dobre beru si ponauceni :o))))ta povidka mi pripada ponekud pritazena za vlasy a kapku neprirozena a nektere vyrazy mi k postavam jak je zname od J.K.R nesedi a musim rict ze jeji ztvarneni mi pripada lepsi.

  a taky se trosku divim ze na tomhle blogu vsichni vsechno chvali a me nektere veci zas tak uzasne nepripadaji.Ted uz je to v poradku Blanch?:o))

  P.S.to s tim ignorantem se me teda dotklo ale asi je to moje chyba……

 • Pajuš  píše:

  Jako pokaždé mě tahle povídka dostala…:):)je mooc pěkná,ale je fakt,že je tak trošku nepřirozená…ale jinak opravdu …dojatá(jako vždy)*JOKINGLY*

 • Blanch  píše:

  ewo mně nepřipadá nic, věříš mi? :))) Já nechápu, jak se zrovna tahle povídka může všem nejvíc líbit…ze všech jednorázovek, prostě to v životě nepochopím…:) Byla to, troufám si říct…cca 3 jednorázovka, jakou jsem kdy napsala..asi přibližně v roce 2002…tehdy jsem si říkala, že to i celkem ujde…ale teď… kdepak.

  Jinak…k těm postavám..my ale nevíme, jací byli :)) Jak můžeš tvrdit, že je to nepřiměřené postavám… James a jeho parta a Lily ze studentských dob..to je pro nás tabu… ale Rowla by nám to mohla napsat, za to bych se na ni nezlobila :)) Ale nepředpokládám, že to udělá 🙁

  Jinak..pojem fan fiction představuje styl čtenářů, ne Rowling..od toho existují pojmy jako Autp, OOC, OC, OMC, OFC, SLASH, PRESLASH, NON-COM, PWP apod. Z toho se fan fiction skládá. Nikdo se nesnaží psát jako Rowling. Abych pravdu řekla, jako ona bych ani psát nechtěla, její styl..no..v mým očích nic moc, já raději Paoliniho.. a úplně nejraději bych brala Mitchelovou :))) ff je prostě pojem, čtenáři píší podlé své fantazie, podle toho, jak to vidí oni, jak by si to přáli oni… je mi jasné, že hodně povídek se nepodobá předloze, ale o tom povídky jsou, proto se píší 🙂 Nikdo tím nekazí příběh Rowling… ten je jednou její a nikdo jí ho neodpáře :))

  Ale tahle povídka…styl, kterým jsem to psala…snažila jsem se psát prostě až tak moc přirozeně, že jsem z toho udělala umělinu. Přešla jsem hranici přirozenosti..taxem se snažila zalíbit slohem, že jsem ho zbabrala a udělala z toho něco umělého… proto tuhle povídku nemám ráda a obsahem už vůbec, já vlastní romantiku nesnáším ještě víc, než povídky ostatní, a to je co říct…u mé sebekritiky… 🙂 Já nebudu spokojená nikdy :))) Ani s šekem na pět melounů v ruce za tržbu za vydanou knihu 🙂 (heh..to je jen takový sen) :))))

 • Blanch  píše:

  3.jednorázovka*

 • Kiki  píše:

  Jůůů to je kráása!!!Fakt nádherný!Kam se hrabu já!:-D

 • Mary-Ane  píše:

  NÁDHERA…četla jsem to už dřív ale nějak jsem se neměla k tomu napsat komentík a teď jsem se k tomu dostala, takže prostě SUPER

 • Marti  píše:

  je to naprosto skělí..!dík že si nám dala tu možnost si to přečíst!fakt dík

 • Marti  píše:

  Prosím tě mám dotaz.Ty si ty povídky sama vymýšlíš nebo někde máš zdoj a překládáš?jinak ať to děláš jakkoli tak sou super!!!!!a dík

 • Blanch  píše:

  Marti kdybych je překládala, musela bych podle práv publikovat i původního autora. Jelikož tu nikde žádné další jméno není, tudíž je jasné, že jsou moje :)) Jediné, co jsem kdy v souvislosti s HP překládala, byl HPB-26. kapitola The cave pro amatérský překlad na internet 🙂

  Jinak povídky nepřekládám, všechny, co tu jsou, jsou moje. A děkuji.

 • aliiisss  píše:

  tak to je fakt good!!!!!mocinky pěkný!!§§

 • Marti  píše:

  Jo mě to pak došlo…..ale pro jistotu sem se zeptala to víš….ale máš to pěkny…!

 • Doris  píše:

  Jee som tu hodne dlouho nebyla a ted ctu vsechny povidky odzacatku……pekne si to tu vynovila Blanch…

  A tvoje povidky nemaji konkurenci….nasal jsem i jine stranky s povidkami a ony se mi nelibi….tí tvoje sou proste naj…originalnejsi.. :))

 • Sarah  píše:

  Hmmmm, krapánek pochybuji, že by si zrovna primuska potřebovala povolovat nervy slovy "do prdele"… v knize asi určitě ne, ale je to moc pěkný téma a pěkný i slohem, takže přes chloupky nejasností chválím!… Je to spíš taková povídka, kterou bych si představila v našem současném světě… ale moc pěkná představa!

 • tom felton+me  píše:

  to je kráááááááááásný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chtělo by to ještě nějakou povídku-………

 • Blanch  píše:

  Sarah nepolevuje si je slovy, je to v duchu :))) A každému občas ujedou nervy..nemyslím si, že byla Lily aaaaž takový svatoušek…

  Já z části neuznávám styl Rowly, protože ze všech dělá přílišné slušňáky, nedokážu věřit tomu, že bandě puberťáků sem tam neujede nějaké ..aspoň sakra nebo do háje…do prdele ujede i mojí mamince, která sprostá slova nenávidí a je silně proti tomu… nikdo není dokonalý a nedokáže se kontrolovat za každých okolností. To je aspoň můj názor a nikdo mi ho nevezme, jenže každý to vidí jinak, že jo :))

 • Nikitka  píše:

  James si ji daaavaaa :)))…….ale je uzasny jak se porad snazi (treba i v Pocatcich Pobertu)…….jinak sqele napsany, jako vzdy

 • Doris  píše:

  Blanch jinak chtela bych..aby si mi pomohla s mim webem jak by to bylo mozny.Mohla by si se mi ozvat na můj mail???pls..ja jen potrebuji neco vedet….Diky Blanch…

  P.S.Neboj se nejde o žádne povídky…

 • Blanch  píše:

  nestíhám, nestíhám…kdyžtak se spíš ozvi ty mně, kdo ví, kdy já bych se ozvala…

  morfus@centrum.cz

 • Tereza  píše:

  Ahoj Blanch!

  Fakt moc peknýýýý !!

  Hrozne se mi to líbílo fakt krááásný. 🙂

 • Tereza  píše:

  Ahoj mohla bych si to stáhnout moc se mi to líbí . na mích stránkach bych napsal že jsi to psala ty. a dala bych tam i tvojí adresu tohoto blogu. odepis na e-mail prossím. ahoj Tereza

 • Bája  píše:

  Ahoj! Psala si mi na blog. Zkopírovala jsem si tenhle článek. Tvoji adresu jsem tam dávala, ale nevím, proč se nezveřenila…. Omlouvám se za zkopčení článku, ale líbil se mi. Jestli chceš, můžu si ho z blogu smazat……Bája

 • AminkaM  píše:

  hm,ale trapný na tom je že James Potter neměl brýle!Jenom Harry

 • Blanch  píše:

  Aminko asi si nečetla knížky, co? James Potter měl brýle a má je i ve filmu a mít bude.. 🙂 Trochu detail, ale nechť je ti odpuštěno 🙂

 • Drea  píše:

  Blanchííí, moc good povídka, moje ségra čte od Tebe totál všechno 🙂 Jen tak dál…

 • sk8cat01  píše:

  je to fakt pekny..akorat se tam moc nehodi to "do prdele"

 • slavka  píše:

  mooooc pekny…..taky sldacik, ale ujde… :-))))

 • slavka  píše:

  prosimta mohla by som si nieco skopirovat….samozrejme, ze uvediem autora…plsss mas mooooc krasne poviedky

 • slavka  píše:

  prosim ta mohla by som si nieco skopirovat….samozrejme, ze uvediem autora…plsss mas mooooc krasne poviedky

 • Ajja  píše:

  Úplně fantastické.Já jsem si to samozřejmě přečetla už dávno…ale k téhle npovídce se vracím pořád….:-)))

 • Endík  píše:

  úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasne prostě senzace fakt moc moc pěkné

 • Werča  píše:

  Ještě by to chtělo pokračování :] ale jinak fakt dobrý :]

 • Blanch  píše:

  Pokračování? Nikdy.. ani s kudlou pod krkem…fuj 🙂

  slavko můžeš 🙂

  sk8 to jsou jen myšlenky, každý v duchu nadává sprostě, i ti nejvíc svatí a kdo tvrdí, že ne, lže 🙂

 • Werča  píše:

  Proč ne?nebo něco podobnýho s někým jiným :] je to vážně supeeer 🙂 :] :')

 • ehmm  píše:

  Proč ne?nebo něco podobnýho s někým jiným :] je to vážně supeeer 🙂 :] :')

 • Blanch  píše:

  ne, fakt ne… :)))

 • Krisi_vykal  píše:

  bylo to kool!!!!! a něco podobnýho by bral každej kdo přečetl alespoň jednu tvou povídku. je to prostě kool, good, super, úžas, senzace, bezva, …atd…

 • slavka  píše:

  mooooc dakujem…..

 • edia  píše:

  bylo to krásný…  mě tyhle povídky vždycky připomenou moje vlastní zážitky..

 • momisek  píše:

  tohle byla prvni povidka kterou jsem si od tebe precetla…je to fakt moc pekny……a nejvic me dojalo ta povidka:A tak zesnul vyvoleny…..to sem u toho uronila slzu:)..fakt pises nadherne…a jedno vim jiste..vubec ti nedochazi fantazie….jak jsi psala:);-)

 • Hrůša  píše:

  Mno to je klááááša(krása)!!!!!!!! Tak dojemný!!! :-)

 • cincilka  píše:

  Super bylo to jakoby naozaj fakt bylo to supr dekuji

 • kika  píše:

  lovestory.ale mooooc krasna.

 • Marry  píše:

  Nikdy v životě jsem nečetla romantiku, vždycky mi to přišlo dost trapný a jakoby bez šťávy….nebo jak to říct. Ale tohle je naprosto úžasný, člověk se do toho tak vžije. No, hezký je ten tvůj svět.

 • Emmaq  píše:

  Suuuuuuuuuuuuuuper!!!!

 • Bary  píše:

  Je to fakt drsnej doják

 • Sisi  píše:

  užasný! super!!!!!!! :D xD ;D

 • arya  píše:

  je to bozi i kdyz to ma primitivni dej. ty si asi v cestine dobra co? je to dobre i po slohove strance

 • roxym  píše:

  panee joo … klonim se ti

 • Lid(uš)ka  píše:

  jo je to pěkný…..myslíš, že by to tak napsala i rowlingová???

 • Petinka  píše:

  Ježiš……..mám husí kůži………….teda tahle povídka se ti moooooooooc povedla( zatím jsem četla jen 2:o))) Opravdu nádhera………..mno nemám slov……….

 • JAgneska  píše:

  ahoj, tak ty jsi ta slavná "Blanch"? spoustu jsem toho o tobě slyšela, prý jsi opravdu dobrá :)…takže, co bych ti chtěla: pochválit vzhled stránek a vervu do psaní, pak taky malé množství gramatických chyb…četla jsem od tebe zatím pouze tuto povídku a musím říci, že se mi nelíbí! vůbec mi nesedí, že by to takto bylo, že by si Lily myslela "doprdele" a podobně…samozřejmě je to jen můj suběktivní názor a pouze na jednu povídku. jdu na další 🙂

 • Blanch  píše:

  nejsem slavná, vážně ne… nenech se ničíma  nikým zmást…jen přezdívka nic neznamná a já si rozhodně slavně nepřipadám 🙂

  Tahle povídka je strašně stará a divila by ses, co si i ti největší slušňáci myslí…

  Samozřejmě nebudu omlouvat, že je to fan fiction, každý má na psotavy jiný pohled, už to tak bohužel je 🙂

 • Morgana Ehran  píše:

  tohle bylo uprne prvni co sem od tebe cetla. a upoutalo me to takrka okamzite. podruhe kdyz to ctu musim priznat poznavam, ze je to jedna z prvnich (já mám co kecat ze jo:))) ale to absolutne nevadi, protoze je to velice ctive a vtipne. a nekecej ze nejsi slavna:))

 • lady.cats  píše:

  nádherná povídka. moc se mi líbila 🙂

 • M@reck  píše:

  Ahoj je to super.Nechceš se stát spisovatelkou?Je to vážně vynikající moc se mi to líbilo…:-)

 • Blanch  píše:

  ¨Sláva je vrtkavá dáma, Harry, to si pamatuj.

  Ne, tohle není sláva. Sláva..to je trochu jiný pojem. JKR je slavná. JÁ jsem pouze známá a jen přes internet a taky jen někde 🙂

  Spisovatelkou bych opravdu jednou ráda byla 🙂

 • Morgana Ehran  píše:

  nj to jo. asi má jehlove podpatky:D no to je fakt. ale ses zatracene dobrá:)

  Blanch, to asi my všichni:)))

 • hanca  píše:

  souhlasim s tebou Dee a Werca

 • LianeLuai  píše:

  Oh!Tak romantický…

 • Mišutka :0)  píše:

  nemá to chybu =) ;0)

 • Andmaril  píše:

  No teda musím říct, kloubouk dolů – líbí se mi to – asi budu muset pročíst i ty ostatní články, ale jen tak dál….

 • Ice  píše:

  První povídka, co jsem od tebe četla. Moc mě tehdy zaujal název :o)

 • Blanch  píše:

  to je možná tak jediná, co se mi dnes ještě na té povídce líbí..její název :)))

 • Nica  píše:

  fakt moooc pěkný

 • klan  píše:

  bylo to mic pekny

 • elizabeth  píše:

  mocinky pěkný!!!!!!! Máš smysl pro vyjadřování a to je fajn.

 • Kikulína  píše:

  To se mi líbí :o) Tohle jsem si potřebovala počíst, Blanchi:) kuji a zdravím Tě z ostrova:o))

 • Blanch  píše:

  oh..tohle neee…to je tři roky stará povídka.. a příšerná…hnusná…jak to mám ještě jinak říct? 🙂

 • 666  píše:

  to bolo super

 • Nickoushka  píše:

  nevadi ze je 3 roky stara, je suprova…

 • Luca  píše:

  nevim kde jsemco delala, ale teprve ted jsem na to narazila a je to kraaasnee 🙂

 • zuzka- elfík  píše:

  tyjo. mě to dooost dostalo… takový vlhký voči :D jéééžiši.  ale pěkná povídka.. Št´astnej člověk kdo má takovou fantazii, aby si vymýšlel tak krásný příběhy. To CHCU TAKXYYYY!!! :D krásně se to čte, nenudí to člověka.. krásný… *IN LOVE* romantikaa… ale chudák James musel bejt doost zoufalej, když o ni celých 7 let stál a ona pořád nic… vcelku brutální… joa kdybyste neměli co ělat tak se koukněte na můj blog. dííík :-*

 • terka  píše:

  je to supa blogís! moc pěkný!

 • Delilah  píše:

  No to je teda sranda. Rovnako sa moja naj kamarátka zamilovala do svojho terajšieho chlapca. Sme my ale najivky :-)

 • renísek  píše:

  wow!!!!to je naprostá bomba!!!!

 • Hanča  píše:

  ja to super fakt!!!

 • ševča  píše:

  to se povedlo. zvlášť to s tím vlkodlakem

 • Bětka  píše:

  Paráda! v některých částech jsem se fakt nahlas rozesmála :-)

 • Maty  píše:

  to jsi vymýšlela ty?

 • Kiksa  píše:

  To je uplne cool.

  Som si trochu poplakala ake to bolo na konci dojemne :_)

  Uplne super tieto o HP sa mi naj lubia

 • Keyflex  píše:

  No nevim vede rowlingový je strašně vidět jak to psal někdo hodně v pubertě.. :-D

 • diceros  píše:

  čafko vieš robiť colorky? Ak hej a chceš niečo vyhrať pozri môj web je tam súťaž o vecné ceny podľa výberu o NAJ COLORKU. ostatné info na stránke

 • annie  píše:

  ach jaká krása…bravo, Blanch!

 • Andy  píše:

  Blanch nechces napsat knizku ?? N fakt myslim ze bi ti to slo… :-) Urcite bys mela úspech skus to !!

 • janca  píše:

  Ahoj Blanch…koukam, ze na tuhle povidku mas obrovskej ohlas :-) nechtela bys pro fanousky napsat o Lily a Jamesovi jeste nejakou jinou verzi jak se dali dohromady? :-) (ja vim, mas tu jeste Cistici lektvar, ale jeste nejakou jinou treba :-) Myslim, ze by to lidi urcite hltali (viz komentare :-)..predem dekuji za vsechny :-) :-) Krasny Novy rok !

 • = )  píše:

  dobrý

 • seras  píše:

  Moc moc pěkný. Napadla mě při čtení taky jedna povídky tak ji co nejrychleji napíšu=)=)

 • Blanch  píše:

  [347]: ujišťuji tě, že pubertu jsem v té době měla už hodně dávno za sebou :DD
  Ale je to děs běs, já to vím, tehdy to byla spíš jen taková oddechovka a navíc jedna z prvních jednorázovek, navíc já neumím romantiku psát, jsem spíš přes psychologické a depresivní temné povídky…no a momentálně hlavně ve slashi 🙂 Ale tahle povídka má snad už sedm let. Strašně to letí.

  [351]: vzhledem k mé averzi tohoto páru a hetu všeobecně to už myslím nehrozí :D, nějaký slash nechcete? :PP

  [350]: to už jsem zkusila dávno před lety a pořád ji píšu…ale nějak na ni nemám čas. Život dospělého výdělečně činného jedince je trochu divoký :))

 • kami  píše:

  Chcela som vedieť, aký bol tvoj prvý článok a narazila som na toto. Bolo to milé a je mi jasné, že si niekde začať musela, veď aj ja ešte stále píšem na záškodníkov, ale oproti slshu, na ktorý som u teba zvyknutá… zaujímavé. :-)

 • Anne  píše:

  Kdybych teď dokázala napsat něco takového jako ty před tolika lety (a to ses ještě mnohokrát zlepšila), tak skáču do nebe. Líbí se mi i přesto, že nemám moc ráda tenhle pár (ale jsou i horší v mém žebříčku), a že je to het, který jsem nečetla snad od Vánoc (v povídkách (i když já se vyhýbám i takovým knížkám, co to jde)).

  Jsem nanejvýš překvapená, že něco, co se linulo tak romanticky, skončí dobře. Pochopila jsem z tvých komentářů, že tyhle šťastné konce jsou minulostí.

 • Catherine Hair..//<3  píše:

  je to supr..:)..libilo se mi to..:)

 • lucy  píše:

  ty ses ale ostuda !!1 kopirovani povidek a k tomu je este zverejnovat pod svoji tvorbu je pod tvoji uroven !!
  tohle napsal L:E: BLAIR !!! NESKUTE`CNE ZNÁMI SPISOVAL ROMANOV !!!  za toto muzes jit do basy !!!

 • Blanch  píše:

  [358]:Další vtipálek :D

  No jasně, nějaký cizí autor napsal fan fiction na téma Harryho Pottera.
  Kdybys aspoň věděla, k čemu to píšeš, Merline, smiluj se nad ní, ona neví, co činí. Možná, že se ten mozek v té hlavě někdy objeví…

  Určitě půjdu do basy za vkládání vlastních povídek, no jo, v Kocourkově je to zcela možné, viď? 🙂

 • Blanch  píše:

  Bože, stupidita některých lidí je opravdu obdivuhodná. Kdyby nadnášela, tak lítáš, lucy…

 • ginger  píše:

  souhlasím nekde som to uz cetla…

  [358]:

 • Blanch  píše:

  [361]: jo..na zhruba padesáti blozích, které tuhle moji povídku zkopírovaly… prosím vás, podívejte se aspoň na datum vydání, než mě z něčeho nařknete…
  Slovo od slova jsem to psala já. Dokonce ještě tak tři roky předtím, než jsem to vydala zde, protože tehdy jsem ještě neměla blog a vydávala na harrypotter.cz

  Ale logicky – asi těžko bude povídka o Harrym Potterovi v knize nějakého cizího autora. To by se autorských práv nedoplatil a šel by rychle po žních…

  To jsou mi dedukce…fakt

 • lucy  píše:

  [361]: je to pravda nastoprocent som to nekde četla !!!!

 • adminka  píše:

  hele !!!!!!!!!!!!!!!! blanch si riadna kurva !!!

 • Blanch  píše:

  [364]: No nepovídej. A ty máš zase kopu taktu.
  A proč že jsem vlastně to, co jsem?
  Protože jsem vydala SVOU VLASTNÍ povídku?
  Vtipné :DD

  [363]: číst si mohla, kdekdo mi tuhle povídku pokradl… buď té lásky a podívej se na datum vydání u oněch zlodějů, aby ses náhodou nenechala někým zmást. Mé svědomí je čisté, já nemám důvod se kát kvůli vlastní tvorbě.

  Apropos – lucy nebo adminka, myslíš si, že když se přejmenuješ, něco se změní? IP adresu máš stále stejnou. Nezávisle na jiné adrese nebo jméně. Pořád jsi jedna a tatáž osoba. Pokrytectví se dneska dost nosí.
  Až vyrosteš, třeba se umoudříš, slečno. Mně nemoralizuj, já jsem minimálně dvakrát starší než ty a navíc bez viny.

  Zavolejte na mě klidně členy gestapa z blog.cz, těm nezbude nic jiného, než prokázat, že já jsem byla PRVNÍ A PŮVODNÍ autor.
  Abych se jednoho krásného dne nesebrala a nešla reportovat všechny, kteří tuhle povídku u sebe mají bez mého povolení, to by bylo pošušňání.

 • Blanch  píše:

  Tak..reporty už jsem odeslala, některé blogy upozornila…tak teď teprve uvidíte, jak se počet této povídky na netu zreguluje, protože už toho mám dost.

  A jsem totálně nasraná, protože jsem ji našla aspoň na třiceti blozích. Končí, zlodějíčkové malí, končí, všichni.
  Už se s vámi všemi odmítám párat.

 • Falkira  píše:

  U Salazara (to mám od tebe) já tě úplně vidím, jak ti jde pára z uší. :D

 • Blanch  píše:

  [367]: :-D  :D Začnu je brzo asi střílet :), už toho mám plné zuby.
  A dokonce mi ještě mají drzost ti, co mi to nakradli, psát, že nemám být na ně hnusná, že to okopírovali odjinud a neví odkud a že za to nemůžou, že tam nebyl zdroj… No strašně legrační. Začínám mít těch náctiletých blogařek plné zuby. Pokud takhle vypadá průměrná inteligence člověka, nechci to vidět za dalších pětadvacet let…

 • moon-lustre  píše:

  Nádherné….

 • Rose Kyyoky  píše:

  Úpřímně, nyní nevím, jak začít, tak asi takhle.. Tuhle jednorázovku si už čtu po 4? Nevím, proč, ale baví mě + pobaví to a hlavně líbí se mi to.;-)
  Takové zaláskované příběhy zbožňují. :D A hlavně takovéhle "komplikované" – zdramatizované (kdy on nechce jí a ona zase jeho a pak nakonec lovestory z toho). :D Sice je to staré kolik, pět let si psala? Nebo tak nějak.. Ale rozhodně pořád má to šmrnc a nádech nadčasového příběhu. ;-)  ;-)

 • Blanch  píše:

  [370]: Podle data vydání je to pět let, ale psala jsem to někdy 2003 hádám…, vydala jsem ji zhruba rok a půl, dva roky před vložením na blogu. Dříve jsem vkládala jen na harrypotter.cz, blog jsem neměla.

  Je hrozná, to si uvědomuji, ale kupodivu se čtenářům poměrně líbí, co nadělám.

  Díky… oběma.

 • Rose Kyyoky  píše:

  [371]: Aha. Chápu. Hrozné ti to může připadat. Jelikož je to už dlouho, co si to psala a mezitím si napsala tolik jiných věci a také si se postupem času zkokonalila apod..

  Přiznám se, že když něco napíšu, nejdříve se mi to líbí a říkám si: "Šikovná holka.", ale pak po nějakém časem dostávám i tik do oka. Jelikož tam nacházím tolik zajívavých věci – viz třeba chyby, které by tam ani neměly být a přitom sem to 150x pročítala. xD A říkám si: "Jak jsem tohle vůbec mohla napsat?!"

 • Blanch  píše:

  [372]: ten tik mám dneska téměř u všeho :D To známe :D

 • Týna  píše:

  Ty jo, obdiv 🙂 Jako velkej fanda HP nadšeně hltám všechny články, a tenhle je úžasný 🙂

 • Beltrix  píše:

  Je to nádherný. Mám to přečtený už tolikrát a pořád mě při tom mrazí 😉 TAky bych něco takového chtěla zažít 😉

 • Sia  píše:

  To je tak úžasně sladké. (Slash mám radši) No prostě z toho by si sedla na zadek i Meyerová a její stmívání.

 • pap-rcka  píše:

  :-P   supeeer :D

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code