Jak si James nabrnknul Lily

„Hej, Evansová!“

„Co zase chceš, Pottere?“

Lily už měla toho brejlatého kluka plné zuby, pořád jí byl v patách a nedal jí chvíli pokoj. Co by dala za to, kdyby s tím pronásledováním už přestal.

„Moc ti to sluší, někam se chystáš?“

„Hm, díky,“ odsekla mu a na položenou otázku neřekla nic, jako by ji přeslechla. Přece mu nebude vykládat o každém jejím kroku, promerlina.

„Jdeš někam Evansová?“ optal se znovu černovlasý mladík, když nedosáhl kýženého výsledku.

„Do toho zrovna tobě nic není. Pokud to vážně musíš vědět, tak jdu …,“ zastavila se a zakabonila se na něj, zatímco si promnula spánky. „Ale proč já ti to vlastně vykládám?!“

„Tak kterým jdeš aspoň směrem, jestli to můžu vědět?“

„Rovnou za nosem, troubo!“

Ryšavá studentka byla zpola vytočená, zpola unavená, ještě chvilku jí bude pokládat podobné otázky a brzo na něj vytasí hůlku. Před McGonagallovou by jí to prošlo, byla primuska a premiantka ročníku. Vždycky mohla tvrdit, že to byla sebeobrana. Před Potterovým špatným humorem a vlezlou náturou. V takovém případě by jí i Azkaban prominul Neodpustitelnou. Stačilo by pět minut toho pitomce poslouchat.

James Potter se usmál, „Jo, tam jdu taky. Můžeme jít spolu, co ty na to?“

„Proboha, mluvím snad trpasličím dialektu? Dej mi pokoj, Pottere, nejsem na tebe zvědavá a nestojím o tvoji společnost. Navíc už tam na mě někdo čeká,“ otočila se na podpatku a odešla.

James zůstal na místě stát se rty rozmrzele semknutými jako by se opařil.

„Kdo tam na tebe čeká, Evansová?“ zněl trochu ublíženě, ale dívce to bylo v tu chvíli jedno.

Lily se otočila a vyplázla na Jamese jazyk. S nakrčeným nosem se na patě otočila a bez dalších slov se vydala pryč. Konečně se ho zbavila.

 

֍֍֍

 

James brouzdal po hradě, měl zkaženou náladu. Komu by taky přidávalo na náladě, že ho jeho vyvolená celou dobu odmítá a že vidina nějakého zlepšení pořád nepřicházela. Odmítal si připustit, že by u ní neměl šanci, ale žádná jeho snaha se nesetkávala s úspěchem a vypadalo to, že Lily Evansová k němu opravdu nic necítí. Potácel se někde mezi touhou podstrčit jí Lektvar lásky a přiznáním, že by svoje snahy možná měl definitivně vzdát.

Už se takto ponižoval pět let, pořád se za ní plížil jako její stín. Věrný jako pes. A to bylo co říct, když on byl přece jelen, zatímco pes tady byl přece Tichošlápek.

Zklamaný a odevzdaný si přiznal, že strávil roky zbytečnou snahou a pokud si má užít poslední rok, který ho ještě čekal, nemohl se držet zpátky a ignorovat fakt, že kromě Lily Evansové existují i jiné holky. A taky svět tam venku.
Věděl o hromadě holek, které o něj stály, taky byl kolejní hrdina. Chytač, díky kterému Nebelvír vyhrál nejeden zápas. I navzdory velkému výběru měl vždycky jen oči pro Evansovou.

Táhl se těžkopádně chodbou a když zahnul za roh, spatřil, co asi neměl. V temném rohu stál vysoký plavovlasý kluk k němu se tiskla samotná Lily.
Poslední hřebíček do rakve, jak se tak říká. Poslední důvod, proč nechat snění a na Lily Evansovou zapomenout.
Jen se naděje a skončí škola a pravděpodobně už zrzku stejně nikdy neuvidí. Jejich cesty se rozdělí, jakmile si každý z nich zvolí jiný osud. A kazit si poslední měsíce toužením po dívce, která to neopětuje, se zdálo jako naprostá ztráta času, i když bylo těžké srdci poručit.

Musel na ni zapomenout. Definitivně a navždy.

Otočil se na patě a ve stejný moment, kdy stihl otočit tvář, si ho všimla.
Překvapená jeho jednáním na místě ztuhla. Předpokládala, že ji šmíruje – tak jako vždycky – ale tentokrát se nedostavilo žádné pošklebování, žádný posměch ani zvědavé otázky. V očekávání, že se k ní přiřítí a začne svou litanii prosycenou posměšky, byla připravená se bránit. Ale on to neudělal, prostě jen tak odešel.
Jak si mohl prostě jen tak odejít?

Odstoupila od vysokého mladíka s omluvným poloúsměvem, nebylo to tak, jak to vypadalo, ale proč měla vlastně pocit, že by to komukoliv měla vysvětlovat? Omluvila se spolužákovi a jakmile přikývl, odešla.

„Co si ten Potter vůbec myslí?“ šeptala si pro sebe, vrtalo jí hlavou, proč jí to vlastně vadí.

Měla by být ráda, že se ho konečně zbavila. Vždyť jí to vlastně jen usnadnilo situaci. Ale něco nebylo v pořádku, protože ona ráda nebyla. Zasáhl ji pocit viny a ten svírající pulz na srdci tomu taky nepomáhal. Zastavila se nad myšlenkou, která jí proplouvala myslí. Snad se jí dotklo, že jí nešmíroval tak jako vždycky? Ale to bylo přece absurdní.
Potřepala hlavou a rozesmála se. Takový nesmysl.

Bylo po večerce a povinnosti primusky ji donutily se ještě párkrát projít hradem, ale nakonec se vrátila zpátky na kolej.
Incident s Potterem dávno pustila z hlavy.

 

֍֍֍

 

Následující týdny byly zvláštní. Podezřelé a Lily měla pocit, že tady něco nehrálo. Zatracený Potter se na ni ani jednou nepodíval, během hodin, u jídla, u jezera, nikde. Snad jako by byla vzduch a nebyla vidět.
Párkrát měla nutkání zajít za Severusem, ale jejich vztahy za poslední dva roky značně ochladly. Zejména od doby, kdy jí nazval mudlovskou šmejdkou a začal se jí vůbec stranit. Věnoval se věcem, které osobně neschvalovala a v šestém ročníku se pohádali tak ošklivě, že se dokonce přestali na čas zdravit. Bylo jí to líto, ale nebyla Severusova máma, aby mu vysvětlovala, co je a co není správné. A to si myslela, že je na rozdíl od Pottera jiný, dospělejší.
Spletla se, všichni kluci byli stejní pitomci.

 

„Co tě trápí, Lily?“ Marlene byla jedna z jejích nejbližších kamarádek a dokázala z její tváře vyčíst, že je něčím vyvedená z míry.
Lily notnou chvíli nereagovala, jako by ji přeslechla, ale když z ní spolužačka nespouštěla oči, zamrkala.
„Cože? Promiň, nějak jsem byla mimo,“ pokusila se o úsměv.

„No jasně, v poslední době seš pořád mimo. Co se děje?“
„Děje? Nic se neděje, co by se mělo dít?“
„Ale no tak, Lily, znám tě víc než šest let, vím, že tě něco žere.“
Pokud se snažila skrýt hořkost ve svém hlase, moc se to zrzce nepodařilo: „Mě ale nic netrápí,“ pročísla si prsty dlouhé vlasy a zrak se jí nevědomky stočil na opačný konec stolu, od kterého se zvedal James Potter.
James Potter, který si to šinul vstříc k mrzimorskému stolu, aby se posadil vedle nějaké holky. Lily si nemohla nepovšimnout, že byla velice hezká. Měla kaštanové vlasy skoro po pas. A ke všemu jí byla hodně povědomá, než si ujasnila, o koho jde. No jistě, byla to mrzimorská chytačka. Nebylo pochyb o tom, jak se seznámili.
A když Potter tu holku s úsměvem políbil, sevřela dlaně tak prudce, až jí zbělaly klouby. Než to stihla strávit, odkráčeli ruku v ruce někam do neznáma.

Kamarádka ji celou dobu pozorovala, zdvihla pobaveně koutek a podívala se k východu, „Takže tebe štve tohle.“

Evansová si lehce odkašlala, zamračila se a skryla svou tvář za pohár s dýňovou šťávou poté, co pronesla: „Vůbec nevím, o čem mluvíš, Marley.“
Marlene se nenechala tak snadno odbýt. „Obě dvě moc dobře víme, že víš a nezamluvíš to. Proč tě to vůbec žere, Lily? Celé ty roky ses chtěla Jamese – tupého – Pottera zbavit. Tvá vlastní slova,“ umlčela ji pohledem, než dodala. „A teď ti vadí, že věnuje pozornost někomu jinému? Nechtělas přesně tohle?“

„Není zas tak tupý.“
„Já to samozřejmě vím, hraju s ním v družstvu, vzpomínáš, podle mě je to docela fajn kluk. Ale zdálo se mi, že tys měla problém si to přiznat.“

„Není, co bych přiznávala. Vím, že není hloupý.“

„Vážně?“ kamarádka nadzvedla zvědavě obočí. „Pověz mi o tom něco víc…“

„Je mi jasné, kam tím míříš a zbytečně ztrácíš dech,“ zvedla se Lily a vzala do rukou knihy, chystajíc se vyrazit do knihovny. „Nemám náladu na tyhle řeči, prostě se nic nestalo a hotovo. Nějaký Potter je mi ukradený, ať si klidně chodí s celou mrzimorskou kolejí, třeba i havraspárskou nebo třeba s obří olihní, když se mu zachce.“

„Samozřejmě, Lily, máš pravdu,“ zatvářila se Marlene znuděně a zakousla se do jablka, na tváři pořád zpola rošťácký výraz, ale dál se k tomu nevyjadřovala. Třeba to jednou její kamarádce dojde, bylo by lepší, kdyby to bylo dřív než později.

 

To si jako její kamarádka myslí, že to všechno snad něco znamená? Možná, že Potter není tupec, vlastně byl docela chytrý a šikovný, možná trochu nafoukaný, to bývalo u sportovců běžné, ale nebyl hloupý. Kdyby byl, sotva by se stal primusem stejně jako ona. A měl nadání na přeměňování.
To jenom prostě ale neznamenalo, že by k němu měla něco cítit, že? No tak chodil s jinými holkami, Marlene měla pravdu, přesně o tohle jí šlo, aby jí dal konečně pokoj.
Ale proč jí u Merlinových vousů teda vadilo, že spadla z piedestalu? Přitiskla si knihy víc k tělu a zamířila ke svému cíli, když v tom tok jejích myšlenek narušil tolik známý hlas.

 

„Ahoj Evansová,“ ikonický úsměv talentovaného chytače měl už Potter nacvičený pro své věrné fanynky. Pohnulo jí to žlučí a když se jeho dlaň opřela do ramene jeho nové přítelkyně, tak semkla rty tak pevně, že jí zavrzaly stoličky.
Neodpověděla, když ignoroval on ji, rozhodla se ignorovat i jeho. Vrhla jeho směrem nenávistný pohled a pár kroků vpřed nato už se za sebe neohlédla.

„Rád jsem tě viděl, Evansová, někdy zase pokecáme,“ křičel za ní. Jeho hlas rezonoval prostorem hradu jako ozvěna.

Když se v další uličce dodatečně daleko od nich sesula k zemi, srdce jí bušilo divoké staccato. Všechny knížky pustila na zem, ruce se jí třásly a do očí se nahrnuly slzy. Co to s ní u všech zakladatelů bylo?

 

֍֍֍

 

„Tak co? Jaká je?“ hlas Blacka zněl pobaveně. Seděl naproti kamaráda a vyzvídal.
Lily se snažila tvářit, že rozhovor neslyší a v klidu se prohrabovala ovesnou kaší. Spíš to ale vypadalo, jako by jí ta kaše něco provedla. Podle výrazu v obličeji jí při nejmenším zničila vyhlídky na spokojený život. Před sebou měla otevřenou učebnici, ale skoro se do ní nepodívala.

„Kdo jako?“ ozval se druhý chlapecký hlas.

„No kdo asi, Jamesi. Přece ta mrzimorská chytačka, Linda se myslím jmenuje, ne?“

„Jo, Linda,“ Potter se nepatrně ohlédl o pár míst dál k poloze, kde seděla Lily, ale ta jeho pohled neopětovala, pořád se snažila silou vůle vznítit svoji misku s jídlem. Nebo možná celý stůl. „Je docela fajn. Jen trochu naivní,“ začal se smát, „ale to je v některým ohledu jenom dobře. Víš, jak to myslím.“

Black se začal strašně smát a James Potter na něj mrknul.

„No to víš, že vím, kámo. Tak jenom do toho.“

Lily už toho měla akorát tak plné zuby. Postavila se, upravila si hábit a vzápětí šla rovnou k nim, majíc v ruce učebnici lektvarů.
Dala ruku v bok a věnovala oběma pohled, za který by se nestyděla ani ředitelka jejich koleje. „Nemohly byste vy dvě ubohé existence držet chvíli jazyk za zuby? Já se tady pokouším soustředit na učení, pokud jste si ještě nevšimli, že nikoho nezajímají vaše pochybné zážitky mimo školní lavice. Jděte si laskavě ty šovinistické postoje sdělovat někam, kde to nikomu nebude překážet. Vážně nestojím o to poslouchat, kam strkáš ty svý nenechavý ruce, Pottere,“ obrátila se a třískla s knihou na stůl v momentě, kdy se posadila o notný kus dál.

„Nemá nějakou špatnou náladu?“ zeptal se Black.

„To bude zřejmě těmi zkouškami,“ začal se hlasitě smát James.

Navzdory tomu, že seděla Lily o kus dál, jeho smích se přeslechnout nedal. Zpražila primuse nesnesitelným pohledem a on zase zmlknul. Načež svému kamarádovi pošeptal něco, čemu se začali oba znovu smát.
Když už to vypadalo, že se rozlícená Lily znovu zvedne, tak vzali oba dva nohy na ramena a za hlasitého chechotu vyběhli na chodbu.
Zatracený Potter s Blackem. Jestli kvůli nim nenapíše dobře test z lektvarů, tak jim to zadarmo nedá. Nerada by profesora Křiklana zklamala.

 

֍֍֍

 

„Lily, musíš něco jíst.“

„Nech mě být, Marlene, nemám náladu.“

„Ty ji nemáš už od doby, co Potter chodí s tou nánou.“

„Už s tím zase začínáš?“ povzdychla si unaveně zrzka. Měla kamarádku ráda, ale někdy byla vážně neodbytná.
„Jsi na tohle téma hodně chytlavá, víš, co to znamená, že? A vůbec, přede mnou se z toho nevykroutíš, já to z tebe do-…“

Jako by nestačilo, že se Marlene rozhodla pro Lilynu mentální vivisekci, k její smůle se ke stolu blížila známá čtyřka s rozčilujícími úsměvy na tváři. Snad jediný Remus Lupin byl začtený do knihy a zrovna dvakrát nevnímal, kam jde, jen následoval skupinu.
Lily se dvakrát přehrábla v talíři a nakonec ho s nakrčeným rtem odsunula stranou. A nebyl by to Potter, aby to nekomentoval nějakou nejapnou poznámkou.

„Copak Evansová, držíš dietu?“
Lily na pár vteřin zavřela oči, aby v sobě našla vnitřní klid, který se v přítomnosti toho idiota vždycky nějak vytrácel. „Neměl by sis dělat raději starosti o tu tvoji krasavici?“

„Ale, ale Evansová, my žárlíme?“

„Nemluv hlouposti, Pottere. To ti dřív narostou parohy, než bych zrovna na tebe žárlila.“
Mezi Záškodníky, jak se jim na škole říkalo, to zahučelo pobavením a Black Pottera poplácal s vyceněnými zuby po rameni. Nerozuměla, co na tom bylo k smíchu.

„To by jeden neřekl, že, Dvanácteráku,“ pronesl znovu nebelvírský seladon.

Pokud to byl nějaký vtip, tak ho primuska nepochopila a vlastně jí to bylo jedno. Ať se tím třeba všichni udáví. A když k jejich kolejnímu stolu pomalu mířila Linda z Mrzimoru, popadla Lily svoji brašnu a raději zmizela pryč dřív, než by musela čelit jejich cukrování. Marlene si jejich vzájemnou přestřelku zaujatě prohlížela a zvedaly se jí koutky rtů. Lily na ni ani nepočkala, ani se na ni neohlídla.

Přítmí bradavického hradu dokázalo jednoho příjemně zklidnit. Lily tenhle hrad už od samého začátku milovala, i když měl tendence si z žáků dělat legraci. I navzdory tomu, že se i po těch letech na jeho chodbách nejednou ztratila, protože v Bradavicích bylo pořád co objevovat a bylo jí líto, že se jejich poslední rok pomalu blížil za polovinu. Než se nadějí, budou z nich vystudovaní kouzelníci a už se sem znovu nevrátí.
Polil ji podivný smutek. Pojily ji k hradu hezké vzpomínky, zbožňovala každou hodinu, každý den, každé nové kouzlo, které měli v osnovách. Naučila se zbožňovat i ten hloupý famfrpál, i když neměla sportovního ducha. Přece jen to byl kouzelnický sport a byla zábava se dívat na to, jak to Nebelvírští umí na košťatech. I ten proklatý Potter. Až dokončí školu, ani Pottera už nikdy neuvidí. Stáhlo se jí podivně hrdlo. Ve skutečnosti to nebylo tak, že by ho nechtěla už nikdy vidět. Potter byl nesnesitelný komediant, ale vlastně…
To uvědomění přišlo tak náhle, že ho stihla sotva zpracovat. Kousla se do rtu. Mohlo to být tak, že jí Potterova pozornost vlastně lichotila? Bylo vlastně příjemné vědět, že má někdo o ni takový zájem, zvlášť všemi obletovaný chytač.
A co si vůbec o sobě ten hulvát myslel? Že je neodolatelný? Pořád si čechral vlasy, snad aby byl zajímavý. Nebyl snad okamžik, kdy by ho nepřistihla, jak si hraje se Zlatonkou, kterou bez debat ukradl. Pořád se chlubil tím, jak je dobrý ve famfrpálu, aby na sebe vztahoval pozornost.
Na to, čím by mohl být, jak byl bystrý a inteligentní, se choval jako blbeček. Vůbec si nevážil toho, co měl. Byl nezodpovědný, bezohledný a nevychovaný.
Ale možná mu křivdila. Pravdou bylo, že co její paměť sahala, tak býval Potter – i s tou svojí bandou – daleko horší. To, jak si zasedl na Severuse, ji trápilo. Jenže kdy naposledy vyvolal nějakou rvačku? Co nastoupili do sedmého ročníku, tak vůbec ne a jestli se mezi nimi stalo něco loňský rok, tak si na to nepamatovala.
Potter býval horší, daleko horší.  Zvyk je železná košile. Lily byla tolik zvyklá na to ho brát jako nedospělého výtržníka a mít vůči němu předsudky, že si ani neuvědomila, že jím nějakou dobu už nebyl. James Potter sekal latinu. A ona v jádru věděla, že je to chytrý kluk a když chtěl, uměl být i dobrosrdečný. A co by zapírala, byl hezký. Když to vzala kolem a kolem a odmyslela si všechny ty jeho protivné vlastnosti, tak se jí líbil, ale raději by snědla syrovou mandragoru, než by to přiznala nahlas!
Taky jeho zadek se jí líbil. Protože on měl pěkný zadek. U Merlinových vousů, nad čím to přemýšlela? Potter nemá pěkný zadek. A vůbec se mu na zadek nikdy nedívala! Třeba ani neměl zadek! Dobře, zadek asi musel mít, jak jinak by totiž seděl na koštěti, že?

Bylo už dost pozdě, dávno po večerce a skoro se blížila půlnoc. V zápalu přemýšlení si ani neuvědomila, jak čas plynul. Chůze jí vždycky pomáhala provětrat si trochu hlavu a poslední týdny měla hodně problém s koncentrací a mohl za to právě ten otravný James Potter. I když se všemi silami snažila, nedokázala ho dostat z hlavy. Potřepala hlavou a než si uvědomila, že ji něco nebo někdo cloní výhled, prudce narazila. Nevybrala rovnováhu a svalila se na zem, zatímco se už automaticky omlouvala za svoji nepozornost.

Natáhla se k ní ruka a pobavený hlas pronesl:  „Nemusíš se omlouvat, Evansová.“

No tak tohle jí scházelo, narazit zrovna na něj. Jestli byl vesmír proti ní zaujatý, tak neměla šanci. Přesto ruku přijala a vyhledala jeho pohled, i když se tvářila navýsost roztrpčeně. Srdce jí rozhodně muselo vynechat každý druhý tep, jak se jí při pohledu na něj zatočila hlava.

„No nazdar, Pottere,“ opáčila s odevzdaným tónem v hlase.
„Co se tak tváříš, Evansová, nejsi nějaká nafučená?“ pořád ji držel za ruku a zdálo se, že si to ani jeden z nich neuvědomil.
Zírala do jeho oříškových očí a nějak se jí zadrhl v hrdle hlasy. Polkla, ale slov nepřicházela, za to drobná ruka se jí lehce třásla. To přece nemohlo znamenat, že je z něj nervózní, že ne?
„Držíš bobříka mlčení?“ pokračoval dál James. „Nevadí. Co tady ještě děláš tak pozdě v noci?“

„Jsem Primuska,“ vyletělo z ní automaticky, to snad dávalo smysl, ne?
„V tuhle hodinu už obvykle poslušně spíš.“

„A jak ty to můžeš vědět, Pottere?“ zamračila se.

„Protože jinak bych tě tady jindy potkal, což se nestává. Nikdo jiný tady v tuhle hodinu už nebývá.“

„Chceš říct kromě tebe a tvých kumpánů.“

Zazubil se. „Ty je snad někde vidíš?“

„Ale prosím tě, Pottere, každý ví, že Záškodníci mají pořád co na práci, když se zrovna nikdo nedívá. A mít za alibi samotného primuse je přece výhoda. Nejsem pitomá.“

„To jsem ani netvrdil. Jak říkám, v tuhle hodinu tady nikdo není.“
„Seš tady ty, nebo špatně vidím? Když už jsme u toho, co tady teda děláš ty, Pottere?“
Na tváři se mu objevil podivně melancholický výraz, když si ji prohlížel. Zdvihl koutek rtů, ale ten úsměv nepůsobil škodolibě, výsměšně nebo ironicky. Možná spíš napůl zarmouceně, napůl rezignovaně.
„Potřeboval jsem si provětrat hlavu.“
Tomu rozuměla až moc dobře, zřejmě toho měli společného víc, než se zdálo.

„A nemáš strach, že tě chytne Filch?“ tatam byla její nerudnost a popudlivý tón nahradila zvědavost.
„Kdepak, mám svoje metody,“ vyzývavě se usmál.

„Jak jinak. Mimochodem,“ naklonila zlehka hlavu Lily, „pořád držíš moji ruku.“

„Co když ji nechci pustit?“

„Co by na to řekla tvoje holka?“ hlas se jí podivně zbarvil. Ale to ne, to tady s ním flirtovala? Vyzvídala?

„Pokud tě to uklidní, Evansová, tak jsem ji pustil k vodě. Byla jak to říct slušně… Sice hrála dobře famfrpál, ale byla tak trochu jednoduchá.“
A že tohle říkal zrovna on! Už chtěla poznamenat, že v tom případě by si ale přece měli dost rozumět, když v tom se zavčasu kousla do jazyka. Nechtěla být hrubá ani jedovatá, taková ona přece nebyla a Potter byl daleko chytřejší a talentovanější, než se dělal. Člověk ho musel líp poznat, aby za vším tím divadlem poznal, že je to jen naučená póza.

„A proč by mě to jako mělo uklidnit, Pottere?“

„Protože se ti líbím, Evansová,“ prohlásil samozřejmě.

„A na tos přišel jako jak?“ ohradila se zaskočeně. Teď už zaručeně slyšela, jak jí tlukot srdce buší až v uších.

„Přiznej to, Evansová, moc se ti líbím.“
Chvíli naprázdno otevírala rty, ale slova z nich žádná nevyšla. James Potter využil situace k tomu, že ji chytil i za druhou ruku a pokusil se ji přivinout k sobě.

„C-co to děláš, Pottere? Nech mě. Pusť mě, zakleju tě, budu křičet!“

Navzdory tomu, jak se bránila a pokoušela ze situace vycouvat, se James nenechal odradit. Přitáhl si ji za pas. Na to, jak klela, se vlastně vůbec nebránila. Třásla se a tvářila se vyděšeně, zorničky měla rozšířené a pod dlaní na její lopatce cítil, jak jí divoce tluče srdce. James tenhle pocit moc dobře znal, dovolil si pro jednou taky zariskovat.

Lehce se k ní sklonil a uzamkl její jemné rty ve vroucím polibku. Zrzka na pár vteřin znehybněla, ale neustával. A zřejmě udělal dobře, protože po chvíli ucítil, jak se její drobná dlaň opřela do jeho paže a pevně ho semkla. Celá se uvolnila a přitiskla blíž, načež začala polibek ochotně oplácet. Svět kolem přestal existovat. Na jeden nekonečný okamžik tady byli jen oni dva, jejich vzájemnost, jejich přitažlivost a rty spojené do divokého tance. Tolik sladkého a opojného, že ani jeden z nich nechtěl, aby to skončilo.

Nakonec jim nezbylo, než se odtrhnout. S láskou jasně vepsanou v pohledu James položil dlaň na její tvář, aby ji pohladil palcem po lícní kosti, zatímco se o sebe opřeli čelem.

„Teď už mi nikam neutečeš, Evansová.“
„Lily,“ řekla tiše a roztomile se usmála.

„Teď už mi nikam neutečeš, Lily.“

Uvědomila si, že nikam utíkat opravdu nechtěla. Protože v tuhle chvíli netoužila po ničem jiném, než být teď a tady v jeho objetí a zapomenout na svět kolem nich. Bylo těžké si to přiznat, ale jednou na to dojít muselo, protože nebylo pochyb o tom, že byla zamilovaná do Jamese Pottera.
Podívala se mu do očí a vtiskla mu na rty jemný motýlí polibek.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

374 komentáře “Jak si James nabrnknul Lily

 1. Tohle snad nebylo k pláči, nee? Vždyť to byl jen takový chvilkový úlet..tohle jsem psala snad ze všech povídek nejkratší dobu..

 2. Skvělý,úžasný,krásný…………a mimochodem nejhezčí ze všech povídek!!!!!!!!!!!!!!! Jen tak dál. Kolik je ti let ,že umíš tak krásně psát??!!

 3. Český překlad to má malinko odlišný. Podle slovníku to údajně znamená nejen záškvara, ale spíš chmaták, bandita, zbojník, sobec, hamoun. Má to negativní zabarvení a nemyslím, že to plně odpovídá významu, který je v knize. Ale oficiálně to tak prostě je, no. Osobně mám raději záškodník. Je přesnější. Významově záškvara… Zkrátka někdo, kdo dělá naschvály a neplechu. Dalo by se říct, že Fred s Georgem jsou taky Pobertové, protože mají na svědomí hodně vylomenin a pořád něco páchali, možná daleko víc, než pověstná čtveřice.

 4. Blanch- – – Já si taky zakládám svůj blog, ale moc se mi to nedaří mohla by jsi mi poradit??

  1. Potřebovala bych vědět jak se vkladají články

  2. NEVÍM proč se mi na blogu nezobrazí galerie obrázků,a nějaké další úpravy ,které jsem dělala až po přihlášení??????!!

  Jsem bezradná prosím pomoc mi !! děkuji

 5. Lily…články máš normálně v záložce články ..jak tam máš obrázky, nastavení apod. Tam nahoře, tak je tam i záložka články..pak napíšeš název, rubriku, do které patří ten článek(rubriku musíš mít vytvořenou na blogu), vložíš článek a prostě dáš vložit…

  Galerii si musíš vložit..  jdi postupně: Zálořka Nastavení -> Položky menu -> te´d tam máš dva rámečky…se žlutými obdelníčky a se šedými..ty žluté..to jsou ty, co máš na blogu… a ty šedé, mezi kterými by si měla mít i galerie, tak ty jsou schovány.. prostě ten rámeček s galerií vezmi myší a přehoď ho do toho druhého rámce se žlutými rámci.. tak to můžeš udělat i s oblíbenými stránkami, aktuálními odkazy atd.

  Všechny úpravy máš v tom nastavení..kde pak máš na výběr z: Stránka, Výpis článků, Menu, Položky menu, záhlaví, Motto, Drobečková navigace a Zápatí.. zvolíš příhodnou složku a můžeš se v tom hrabat…

 6. no jo, dobry. Jen takovej detail: Harry se na toto téma jednou v 5.díle bavil s Lupinem a ten rikal, ze se James (potom co tenkrat tyrali Snapea) casem zmenil a ze se nechoval tak povysene kdyz s nim pak Lily zacla chodit.

 7. Tak nevím, já v tom povýšenost nevidím, spíš přehnanou snahu zapůsobit jakýmkoliv způsobem (a vyzkoušet víc cest, jak se dostat do jejího zorného pole). A Remus to jako kamarád samozřejmě mohl vnímat i jinak právě proto, že měl Jamese rád a jeho áměry chápal, ale myslím si, že z hlediska Severuse to tak naopak zase nebylo.
  Jinak James tím chtěl spíš naznačit, že nemá cenu se o Lily dál zajímat a tak trochu z ní chtěl vymámit ždibec žárlivosti. Jeho vyjadřování muselo být pořád stejné, aby to nebylo nápadné, když to měl normálně v povaze. V knize, pokud to dobře chápu, šlo hlavně o to, že už si prostě nevšímal Snapea, ne, že by se změnil (člověk najednou nezmění svoji povahu) a že se nepovyšoval nad ostatní a nevysmíval se. Zkrátka dospěl.

 8. To by byl ten nejlepší román jakej jsem kdy četla a to mi věř zě jsem jich už dost přečetla!Chtělo by to pokračování.

 9. To by byl ten nejlepší román jakej jsem kdy četla a to mi věř zě jsem jich už dost přečetla!Chtělo by to pokračování.

 10. Ne, to už není moc moje parketa 🙂 Navíc se tomuto tématu budu věnovat v Pobertech…(Počátky Pobertů v Bradavicích).. jestli chceš, přečti si Čistící lektvar.. je to na stejné téma.

 11. Ahoj jo je to fak superr hele prosimte jsou tu je3te povídky na tento spusob?(James Lili)………..teda kromne Čisticiho lektvaru…..¨doufam že jich je vic diikyyy

 12. Ahoj!

  Ta povídka je vážně moooooooooooooc pěkná… Já mám na svým blogu taky jednu se stejným tématem 🙂

  Tak jestli chceš, tak si tam źajdi, docela by mě potěšil tvůj názor odbornice:)

 13. Tak tohle je ta nej povídka tady…fakticky super…ještě to tak prožít naživo jako oni :-)))))))

 14. tak tohle je asi nejlepši povidka c o sem četla ale fakt jako tyjoooo smekám před tebou moooooooc peknyy

 15. nee..fakt nechci.. já tyhle povídky píšu jen jednorázově..kapitolovka by mě nebavila..navíc na to narazím v Pobertech.. takže ej to zbytečnost.

  Mimochodem..Chiq: já nejsem žádná odbornice 🙂

 16. Moooc díky za radu!! Mě se nejvíc líbí povídky: Čistící lektvar a Jak si James nabrnknul Lily! To se ti fakt moc povedlo a nejlepší na tom je,že se to hodí i do knížek HP,mohla by to být nějaká dávná vzpomínka. :-) A ještě jednou díky! Kdo chce at´ se podívá na moje nové stránky: http://www.lilyevans.blog.cz Mno,zatím nejsou nic moc,ale to chce jen víc času! :-)

 17. Blanch máš  opravdu bájo styl psaní ……..akorat je škoda že  nejsou v  knize napsány abych si mohla pohodlně lehnout  do postele a hltat ta písmena……………. fakt mě bolí zadek……….. ale to tebe asi taky zvlášt když píšeš .ale asi ti ta bolest prospívá na  ten tvuj bájo styl.takže jen tak  dál.:-)

 18. :)) No, nemyslím, že mám bájo styl, ale děkuji ti :))

  Baj: píšu toho hodně…nestíhjám přidávat.. a taky toho mám ještě plno schovaného ve složce v pc

 19. Bohužel Blanch. Claris, mají doma počítat, ale nemůže ti odepsat, teda zatím nemají doma internet, ale mi chodíme spolu do třídy a máme informatiku takže když se učitelka nedívá  tak si děláme co chceme takže ti odepíše v pondělí Glum Vlk.

 20. sakra Blanch. Ne ne ty nejsi dobrá …ty jsi přímo úžasná spisovatelka…takhle mě neupoutal žádný příběh od Rowlingové a to už je co říct

 21. to je od tebe hezké, že mi to řekneš..ale očekávala bych, že mi ty nedostatky povíš 🙂 Takhle je mi to, slušně řečeno, na fekální hmotu :))

 22. Ale houby.Takový ty mííííírně romantický mám ráda,ale nesmí to být moc přehnané a zacházet zbytečně daleko…ten lektvar se mi čte líp

 23. heat Č.lektar je asi i o něco vtipnější, řekla bych.. tohle..no já nevím, podle mě je to přesládlý..i když nevíme, jak se ti dva dali dohromady..ale i tak 🙂

 24. Ty pocuj toto je parada …si normalne lepsi ako ta spisovatelka!!! zasluzis si potlesk .. ťap..ťap

 25. to je fááákt mooooc pěkný! četla sem to asi pětkrát, ale to neřeš!!!!!!!! moooooooc supppper!

 26. Kukac no lepší, než ona nejsem. Věř tomu, že kdyby tomuto tématu věnovala nějakou povídku, tak by to bylo 1000x lepší :))

  Ale děkuji vám.

 27. Blanch ty jsi tak prolhaná tuhle povídku i se stejnou fotkou jsem vydela na jedný internetový stránce takze prestan ríkat:Jasne ze jsem to vymyslela,má to uplne primitivní dej.

  ses blbá jenom chces aby te vsichni obdivovaly asi se ti líbí kdyz ti lidi ríkají:Né je to pekný!!A ty na to samozdrejme jako kazdý takový kaceny reknes:Nene!!!Taky ze ne ty lhárko u vsech tech príbehu jsi napsala:me se to nelíbí!!!nejradsi bych to vymyzala ale nedovolily mi to!…Vís moc dobre ze to muzes smazat i bez dovolení já si na svým blogu taky mazu co se mi nelíbí takze se laskave prestan vytahovat s vecmi který ti nepatrí ses jak Lockhart!!!!

 28. RENNINKO: Jako vážně? 😀 Snažíš se mě tu očernit z plagiátorství mojí vlastní povídky? Tahle povídka je stará 4 roky. První verze byla vydána na harrypotter.cz a můžeš se jít podívat, myslím, že je tam ještě datum.

  Jinak… Tyhle první kapitoly nemám ráda a neznáš mě, tak mě nesuď, lidé, co mě znají moc dobře ví, že já, když řeknu, že se mi to nelíbí, tak mluvím pravdu. Protože dneska bych to napsala rozhodně líp, ale nemažu to, protože je ta povídka už natolik známá a vyžadovala čas, takže by mi to přišlo líto, navíc jsem konečně dospěla k ději, ke kterému jsem se snažila takovou dobu dojít.
  Tato povídka mi patří a vsadím se, že můj blog je o dost starší než tvůj, tak schválně, proč ses nepochlubila adresou? Jednat jako ty, tak se musím hanbou propadnout do země. Že na tohle má vůbec někdo žaludek. A nevkládej mi do „úst“ slova, která jsem nikdy nepronesla a netvrdila. Myslím, že je už podle komentářů jasné, o co ti jde a moje svědomí je naprosto čisté.
  Pokud si myslíš, že seš snad jediná, kdo zpracovává téma Pobertů, šeredně se mýlíš. Znám desítky autorů, kteří na totéž téma píší. Jsi snad natolik sebestředná nebo naivní, že si myslíš, že na to máš nárok pouze ty? Představa, že zrovna já opisuju něco od někoho po těch letech, co jsem vše vydala, je fakt k smíchu. Myslím, že jsem se ve světě ff už natolik „proflákla“, že ti desítky lidí potvrdí, že říkám pravdu.
  Mimochodem, povídku jsem na harrypotter.cz vložila jako redaktor už v roce 2003, tak buď tak laskavá a neztrapňuj ani mě, ani sebe. Akorát si lhářku udělala ze sebe, to sis vážně pomohla. Gratuluji.

 29. Oooh… Tak teď už vím, odkud vítr vane. Já jsem si spletla autora. Myslela jsem, že píšeš, že je to tvá povídka. Omlouvám se, chyba v komunikaci. Opravdu je možné, že si tuto povídku viděla u jiných. Několika lidem jsem dovolila si ji u sebe zveřejnit. Nejen na blogu, ale i na stránkách. Možná u nich taky najdeš, kdo je autorem. Jinak tu povídku mám na všech známých fan archívech. Prosím, prvně si zjisti fakta, než někoho budeš odsuzovat a nadávat mu do lhářů.

  Omlouvám se za předešlý komentář, myslela jsem, žes tím mínila, že je to tvá práce, má chyba. Ale můžu tě ujistit, že toto je OPRAVDU moje povídka a můžu ti dokonce jmenovat i několik lidí, kteří byli u jejího zrodu.

 30. http://blog.lide.cz/LunaLovegood2/2006/01/24/2

  Je tohle ten blog? Asi si na to začnu dávat pozor, není to první případ, kdy mě někdo okrádá o tvorbu a vydává ji za svoji. Takže pokud ta slečna tu povídku nestáhne nebo k ní nepřipíše opravdového autora, zařídím, aby jí zablokovali účet. Díky za upozornění.

 31. http://laska-a-nenavist.blog.cz/0603/jak-si-james-nabrnknul-lily

  Aaaa… Našla jsem to..Je to tato stránka??

  Takže si něco ujasněmě, povídky Čistící lektvar a Jak si James… Jsou moje, vždycky byly moje a vždycky budou moje.

  Dvanácterákův konec, Všichni se měníme, jen někdo víc a někdo míň a Here comes the sun jsou od autorky loony.

  Když vyšlo slunce a tuším, že i Jak to všechno začalo jsou povídky o Phyllis.

  Myslím, že tam na tom blogu je i rubrika autoři. Kdyby ses tedy laskavě koukla, díky.

 32. Nebo Jak to všechno začalo je od Melodye..nebo Terulky..uff, už v tom mám zmatek..zkrátka..žádná z těch pvoídek na té stránce, kteoru myslíš, není autorky té stránky..je to miš maš povídek o Jamesovi a Lily

 33. Rennninka- Laskavě sklidni hormony. Nepiš, když jsi naštvaná, protože pak tě bude mít spousta lidí za debila. Je mi jasné (nebo aspoň doufám), že si myslíš, že děláš dobrou věc. Jenže Blanch je čestný Rebelkovský jediná regulerní autorka této povídky. Takže tu lhářku by sis mohla odpustit.

  Počítám, že se tady každou chvíli nahrne hromada lidí, kteří ti začnou nadávat, takže budu hodná:)

 34. Nezbývá mi,než souhlasit s Reb.A když už jsme u toho,taky jsem viděla jedinou povídku,kterou Agatha kdy zveřejnila na jakémsi pochybném blogu a ten chlapec tam tvrdil,že je jeho……To už tak bývá,vždycky se někdo takový najde

 35. tsss… tuhle povidku sem cetla jako prvni sice na jinem blogu ale ten clovicek tam mela napsane ze patri Blanch takze KLID!

 36. Rennninka: asi by sis měla nejdřív udělat pořádek u sebe a až pak si klidně kritizuj koho chceš, ale aby to byla skutečná kritika tak je tu takový detail, měla bys mít pravdu… jinak je tu spousta lidiček, kteří ti potvrdí že autorkou téhle a mnoha dalších je doopravdy Blanch!!!

 37. Rennninka dostává pěkně na prdel=) jen do ni=)

  tohle mě vždycky dokáže přímo zesadit se židle….že se nestydíš slečno!=)=)

 38. Renninka: Teda, sice propaguju heslo "Násilí nikam nevede", ale lidi tvýho ražení bych nejradši nakopala do zadku.

 39. Ale výte co je divné, že se teďka vůbec nebrání ta holka,já bych se teda bránila ale ona zmlkla tak to znamená

  ŽE LŽE!!!!! MNĚLI BY JI NATÁHNOUT NA SKŘIPEC A UMUČIT K SMRTI!!!!!!!!:((((((

 40. správně, jen do ní :o) blog http://laska-a-nenavist.blog.cz je můj, o všechny povídky jsem si psala autorům a navíc, jak už napsala Blanch, jsou zveřejněná i jména autorů..

  já osobně se hádám docela ráda, když mám důvod.. ale jak vidím, nemá to cenu.. až se tady naše "autorka" povídky Jak si James nabrnknul Lily objeví, pak začnu zuřivě.. ale nemá to cenu.. zatím tu není a myslím, že se tu dlouho neobjeví.. možná si ty komenty čte, ale neodpovídá.. ví, že udělala chybu.. ;-) Nedej se, Blanch! :o)

 41. no po prečítaní komentáru istej nemenovanej slečny som mala chuť ju nájsť a niekam nakopať..ale to by nemalo cenu myslím, že najlepšie bude riadne ju zvoziť a ked už niečo niekto napíše tak by si za tým mal stáť tak čo Rennninka si schopná si za niečim stáť alebo si len obyčajná ťava, ktorá nemá poňatia o čom hovorí? ak by som mala povedať myslím, že sa už nikdy sem neozveš lebo nemáš odvahu, takých zbabelých ľudí by mali hodiť na opustený ostrov a bol by pokoj

 42. Souhlasim…takhle hnusně lhát! Blanch by si to nevymyslela, ta to nemá zapotřebí…píše skvěle, tak proč by si přivlastňovala jednu hloupou povídku, když má sto bezvadných dalších! Jojo, závist je špatná…

 43. Taaaak, Milá Renninko, jak jsi jistě zjistila, spousta lidí na tomto blogu pociťuje silný vztek, případně i zášť vůči tvé osobě. Já se přiznám, že nic takového nepociťuji, naopak. Musím přiznat, že tě chápu. Já když jsem přečetla první povídku od Blanch, tak moje první pocity byly úžas nad jejím umění, maprosté nadšení z konce povídky (Vidím tě, Tichošlápku), a trocha závisti nad tim, že nedokážu to, co ona. Pak jsem zkusila taky napsat nějakou povídku, a ikdyž se zdaleka nevyrovná umění Blanch, tak si myslím, že není nejhorší, a pár lidem se líbí.¨Přijde mi trapný kopírovat, jelikož tim člověk jen dokáže, že sám nic neumí. Já sama mám na svym blogu povídku od Blanch a Amalie, ale jen proto, že se mi moc líbili… a jsou pod tim podepsaně. Takže, bych ti chtěla vyřídit: Nejprve si promysli co vlastně píšeš (říkáš), a ž potom to řekni, pokud si nechceš nadělat nepřítele. To je jen rada, nemusíš se jí řídit. a btw: já stojim za Blanch. Vždy. Je to fajn holka, úžasná spisovatelka, a dobrá kamarádka… a na tomhle blogu má hodně obdivovatelů/ek takže bych se být tebou bála se tady na ní osočovat…

 44. Když už se to tady tak pěkně rozjelo,nebude na škodu,když Renninku taky sama za sebe pošlu do p****e.Já bych se osočovat Blanch nebála,ale opravdu nemám důvod,protože jsem opět nabyla pocitu,že je to ten nejúžasnější človíček na světě.A pro zbytek mého života bude

 45. Blanch: vůbec se ti nedivím, že jsi pěkně namíchnutá, já bych byla vzteky bez sebe. a představ si, že zrovna předevčírem jsem na její blog náhodou narazila…a nevěřila jsem vlastním očím. nic trapnějšího jsem už dlouho neviděla. ale úžasný je, že jí tam v komentářích všichni nadávaj a osočujou z kopírování ji. adresa toho blogu je: http://jane12.blog.cz a ten blog se jmenuje Jane a její super blog. no hrůza…ale jedním si můžeš být jistá. všichni, co čtou tvé povídky, stojí za tebou a nikdy neuvěří nějaké slepici, která si jen tak přijde, a tvrdí pěkný hovadiny…

 46. Rennninko ty jedna svině….ještě jednou něco takového uděláš a vyřídím tě nějakým ošklivým virem….

 47. Rennninko je to od tebe zprach prostá lež, kterou sis vymyslela že jo? Blanch je skvěla autorka a mám super povídky. Tuhle povídku jsem četla jako první od Blanch a když jsem pomocí URL co zde Clarissa dala jsem se šetla podívat na tvůj blog. Musela jsem se držet židle a ybch sní nespadla. JSI NEJVĚTŠÍ LHÁŘKA KTEROU JSEM KDY POTKALA.

  Blanch povídku Jak to všechno začalo jsem nenapsala. Dtžím ti plaečky. Stejně si myslím, že to máš vyhraný na plný čáře. Všichni dobře vědi, že je to tvoje skvělá povídka.

 48. no myslím, že ste se na ni pěkně vrhli, třeba si vážně myslela, že Blanch to okopírovala….dost mě teda vadí její reakce, ale už bych se tím nějak nezabývala, Blanch je prostě vyjímečná a nepotřebuje krást něčí povídky…

 49. renninko, jediná kdo tu lže si ty!Blanch rozhodně tu povídku neokopírovala!takže se zklidni!!!

  ps blanch jak mužu najít ten blog?nechceš dát sem na něho odkaz?

 50. Já si myslím,že ta holka sem už vživotě nepáchne a taky bych ji to radila jinak bych ji něco řekla z plna plic.Mně už se to taky stalo co Blanch.:)(

 51. Fajn….Renninko(to je ale blbá přezdívka)zkus nekde vykecávak,ze je Blanch lhářka a já tě zabiju…..

  Ragar>>Klidně to udělej,mě to vadit nebude….

 52. Phyllis to je tvoje stránka? No vidíš to..já jsem si myslela, že to bude patřit někomu, koho znám, protože ty povídky jsem vesměs všechny znala a vím, komu patří :)) Ale našla jsem další web, kde je tahle povídka zveřejněná a taky tam není nikde napsáno, komu patří… Aach jo. To holt nikde nezarazím, už si musím zvykat, že mě budou chodit osočovat. Jenže mě to už vytočilo, protože tohle je snad už (nekecám) desátý případ, kdy mi někdo vzal povídku a bez mého vědomí ji zveřejnil a všichni kolem si mysleli, že je to jeho a ještě mi přišli čtenáři nadávat, že kradu. Srsly?

  Jinak… Majitelka této přezdívky se vám i mně všem omlouvá. Nebyla to ona, kdo to psal. Někdo jí sebral nick nebo má stejnou přezdívku a přišel to tu zkritizovat.

  Jste fakt hodní, že jste se mě zastali, hehe. Tohle jsem vážně nečekala. A když teď čtu, co jsem napsala já, sama se stydím. Vyznělo to fakt namyšleně a navíc jsem si to ještě ke všemu prvně blbě přečetla :))) a zmatkovala jsem kolem toho.

  Lidičky…některé nadávky jsou už moc kruté :))) Už to nebudeme řešit, ok.. osoba, která to tu napsala, se za jistou Renniku vydávala a ta chudák ani nevěděla, o čem je řeč.

  Jinak jsem našla cca 4 blogy, na kterých je tato povídka. Dokonce i se stejným obrázkem, jako mám já… Aneb vivat kopírování. A na žádném není napsáno, kdo je autorem. Už to nebudu řešit… Příště to prostě přejdu, rovnou nahlásím a bude klid.

  Fakt si ale vážím toho, jak jste se mě zastali. Jste zlatí, všichni. Děkuji vám. Moc a myslím to vážně. Takovou odezvu jsem nečekala a úplně mě to dojalo. Díky, díky.

  Phyll no… Já jsem si říkala. takže Verulky. Já už v tom všem mám zmatek a nevím, kdo co napsal. Podle obsahu bych to ještě poznala, ale v těch názvech už mám zmatek :)) Je to hrůza. Těch povídek je víc a víc 🙂

 53. Renninko ty si fakt myslíš, že taková autorka jako Blanch má potřebu krást povídky? To si snad děláš srandu?

 54. Blanch: jj, víc a víc :o) tím líp, bych neměla co číst.. :o) ale je pravda, že názvy jsou hodně podobné.. např. na Pottpovídkách jsem našla povídku, která se jmenuje stejně jako jedna z mých Vzpomínky.. :o) Ale určitě nejsou jen dvě :o)

 55. já znám tři povídky se stejným názvem 🙂 Je to strašné, ale co naděláš..plno lidí má stejný název a ani o tom neví

 56. Ahojky lidi hrozne me mrzi co si tady o me myslite.to cele byl jeden obrovsky omyl a s Blanch uz sem mluvila…za ZADNOU cenu nejsem jeden z lidi ktery kopiruje Blanchy povidky.jestli se budete chtit presvedcit tak se podivejte mate tu odkaz.

  Myslim ze mi ted moc lidi neuveri, ale ja s tim asi uz nic nenadelam.Mohu se vam leda tak omluvit.

  Pro Clarissa: nevlastnim zadnej Blog pod nazvem jane12.blog.cz a pokud nevis neco jiste tam me prosim z niceho neosocuj…rozbehlo se tady spoustu navrhu a kazdy napsal nejaky odkaz na blog ktery ,,je" muj a ujistuji vas, ze ani jeden nebyl spravne.

  Cetla sem tady skoro vsechny komentare smerujici na mou osobu a malem sem se zhroutila, az sem pak narazila na komentar pod mim jmenem muzu vas 100%ujistit ze neco takoveho sem JA nepsala, me se Blanchy povidky moc libi a verim ze to psala ona..Ja sama povidky psat neumim, proto by ste taky na mem blogu zadne nenasli a neco jako slovo ,,kopirovani" neznam…

  Tak se prosim na me uz nezlobte, je mi to totiz lito ze se dopustilo takoveho omylu.Je mi to strasne lito, tolik spatnych veci snad o me snad nikdy tolik lidi netvrsilo, proto se snatim ted ze me tu cernotu smyt a doufam ze alespon trosicku lidi mi uveri….mejte se a nezlobte se…

 57. Já jsem psala, že se nejednalo o tebe, neboj se, oni to snad pochopili.

  Jinak, oni s enezlobí na tebe, Renninko, oni se zlobí na osobu, která mě osočila. Nesmíš to brát jako útok na sebe, protože se o tebe nejednalo. Ty nadávky nepatří tobě.

 58. Blanch má pravdu….to mi připomíná,že jsem tady dávala jeden koment,první tu byl,pak zas ne:(((((((

 59. Bože jak může bejt někdo , takovy hovado!(a vubec se nebudu omlouvat, ze sem sprosta) Ze obvini jednu z nejznamejsich autorek, ze krade dila! Zrovna Blanch by to urcite mela za potrebi ne?:-/ Fakt mi prijdes absolutne stupidni. Navic Blanch ma urcity styl psani,jeji vyjadrovani je tak charakteristicke, ze kdyby mi kdokoliv predlozil jeji povidky a neprozradil puvod, okamzite bych poznala ze je jeji! Je to naprosto netaktni, nelogicky, debilni, nepravdivy obvineni, ze kteryho mi je zle! Tim vic z tebe…Myslim, ze si nebudu dal nicit nervy, ale mozna by ses mela zamysle nad svymi ciny zlaticko, ono to obcas je treba.

 60. čtu so to už asi popátý a pořád mě to strašně baví, je to úžasný, sqělý, super romantika :-*

 61. pořád mám pocit,že je lepší Čistící lektvar……ale tohle je taky hezký,zrovna tohle čtu znova a znova a znova

 62. strhla se tu pěkná bitka:) a zase se ukázalo to co už je známo: Naštvaný přivírá oči a otevírá pusu…:) ale abych pravdu řekla, když jsem zjistila, že někdo kopíruje tvoje povídky, Blanch, měla jsem chuť si na něj pěkně zakřičet…

 63. Já si taky myslím, že Čistící lektvar je lepší.. a to už je co říct 🙂 Když to říkám já 🙂

 64. Já se nikdy nechválím, tohle není přímo chvála, ale uznávám, že je o něco lepší..tohle je hrůza…Čistící lektvar ještě skousnu :))

 65. Jen bych chtěla říct, že James Potter nikdy nebyl prefektem, natož primusem. Odznak prefekta získal Lupin! Jinak vcelku dobrý…

 66. kipa přečti si znovu první díl, kde Hagrid říká, že James a Lily byli oba dva ve své době Primusové.. prefektem byl opravdu Remus, ale Primusem byl James

 67. Není to žádný předstupeň. Nevím, kdes k tomu přišla. Nefunguje to tak ani v britském školství, podle jehož vzoru to autorka napsala. V jedničce je jasně napsáno, že James byl Primus. Prefektem byl Remus, ale James byl Primusem, žádný předstupeň to není a nebyl. Takže to neznamená, že když nejsi Prefektem, nemůžeš být Primusem. Zasloužil si to svými výsledky, pílí a tím, že v posledním roce a půl sekal dobrotu. Fakta jsou snad jasná. Za to nemůžu já, že se ti to nelíbí, když to v knize je černé na bílém :))

 68. a ty si přečti pátý díl, kde Sirius říká, že nikdo, kdo to má v hlavě v pořádku, by z něj a Jamese nikdy neudělal prefekta! A prefekt je přece předstupeň k primusovi! Nikdo se nemůže jen tak zničehonic stát primusem!

 69. http://www.hp-lexicon.org/hogwarts/titles.html

  Nerada tě vyvádím z omylu..tady ty odkazy si pořádně prostuduj…jsou to oficiální stránky s veškerým infem o HP.

  Had boy=Primus.. všimni si, že je tam napsáno, že Head boy/girl je titul udělující každým rokem studentovi v sedmém ročníku. Je tam poznamenáno, že ho vlastnil Percy a také LILY A JAMES! :))

  Tak a teď to máš z první ruky, je mi líto, žes nevěřila mně. Já sjem si tím totiž byla jistá, beru všechno z lexiconu. Mimochodem, ty informace jsou přímo od Rowling.

 70. Ahoj blanch.Tvoje povídka je moc pěkná akorát mě trochu zarazil tak rychlý konec slovy:ted uz mi neutečeš…:-)Ale jinak fakt good

 71. .tam se ani nic jiného nehodilo.. políbit jí a napsat: Byli šťastní až do msrti, to ej ohrané, to bych tam nedala, nemám takové konce moc v oblibě..no, každopádně, tohle bych dneska už nepsala, nestálo by mi to za to, asi takhle 🙂

 72. Znovu a znovu si to čtu a tak mě napadlo,že to vlastně namá ten tvůj obvyklý smutný konec…..Čím to bude Blanch?

 73. tím, že ej to jedna z těch starších povídek… ty staré nemají špatné konce.. ty, které jsou napsané tak ještě dva roky zpátky, tak některé končí i dobře..  já depresivně píše teprve necelé dva roky :))) A tohle ej hodně stará povídka.

 74. je to vazne dobry,moc bych si chtela precist jeste neco na tohle tema,myslim stejny nazev ale napsat to jinak,a treba jeste vic se u toho zasmat….

 75. Fakt moc pěkný, strašně se mi tenhle článek líbí, musim ho číst pořád dokola… Smekám před tou, co to napsala, je to vážně strašně moc moc pěkný…

 76. tuhle povídku já prostě žeru….už sem ji přečetla asi stokrát a klidne si ji prectu este jednou (nedivila bych se kdybych ji umela nazpamet…..

 77. no to jo :)))) ono se to téměř nikdy nevztahuje k povídkám a skoro vždycky se zakecáme :)) Ale mně to teda nevadí 🙂 Je to fajn

 78. Pane bože to je tak krásný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vážně moc moc moc moc moc!!!!Skvělý!!!!!

 79. to je bomba na tebe nemá ani Rowlingová prostě super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 80. mooooc pěkný,tuhle povídku jsem  si poprvý četla na fanfiction,teda když to ještě nebyl archiv=((((.

 81. Paráda… něco podobnýho jsem přesně k tomuhle tématu už četla… PODOBNÝHO… s tim co si tak úžasně sesmolila ty se to nedá rovnat ;Đ

 82. blanch, ty bys ty svoje povídky měla poslat Rowlingový… ať vidí! ;o) Třeba by se něco z toho objevilo v sedmým dílu nebo co já vim…

 83. warr ale prd 🙂 navíc..jak by si je četla v češtině..kdybych to přeložila do AJ, už by to nebylo stejné.. :))

 84. To je asi fakt. Mimochodem tohle se mi líbí víc než Čistící lektvar. Je to takový věrohodnější :o)

 85. jeeeeeeeeej!!! super romantické!!!! krásne!!!napíš ešte niečo o Ronovi a Hermione!!!!! Please!!!!

 86. Jejda ja sem tu ještě nepsala komentík?Nebo jsem se tu stratila?Tahle povídka je supr.Fakt nádherná.A hele není tu těch Ginny trochu moc?Já,Ginny Evanxová a ještě jedna.No teda .

 87. nebylo, je mi líto..je to jednorázovka..navíc k tomu dojdu v Počátcích Pobertů..sice za hodně dlouho, ale dojdu

 88. Hele Blanch … tuhle povidku propaguji všem svým kamarádům(a mooooc se jim to líbí) …jestli ti to ovšem nevadí ….jinak počatky pobertů je taky zajimavý

  (a asi sem trošku uchylnej protože tohle si čtu každej den je to úžasný)

 89. Pane někdo..ne nevadí 🙂 Každá reklama přijde vhod :))))

  Vy jste blázni..jednu ubohou povídku číst furt dokola..navíc romantiku..no fuj 🙂

 90. skvělý!!!Fakt se ti to povedlo!Podle toho co bylo v knížkách o Rowlingové by to třeba i nějak podobně napsala ona

 91. ahojky, chcete vyhrát vonavku zadarmo? stačí se zaregistrovat na http://www.lovetrap.cz a zadat můj kod 5TUVU, dík moc, stačí, když se tam zaregistrujete a sezenete deset slečen, která se tam zaregistrují a vyplní zase váš kod, a pak .. vonavka je vase .. no?

 92. kráááááááááása. Napiš ešte niečo o Ronovi a Hermione PROSIM!!!!! a potom mi sem napíš či si to napísala a aj názov PROSIM!!!!! a tato poviedka o lily a jamesovi

 93. hele vzdyt je to tak neprirozene,ze bych rozhodne nechtela aby to bylo v knize mnohem radsi mam styl rowlingove ta nikdy nevysvetli uplne vsechno.a to s tim zadkem byla pekna traparna.

 94. :)))) To se ani nedá brát vážně, to nevidělo kritiku ani v dálce z vlaku, ale pobavilas, díky. Pochopitelně ti neberu tvůj názor, sto lidí, sto chutí, každý preferuje věci jinak, ale myslím, že základní slušnost by to vylučovat nemělo. A to sama nejsem fanda tyhle svý povídky, abych byla upřímná.

 95. dobre beru si ponauceni :o))))ta povidka mi pripada ponekud pritazena za vlasy a kapku neprirozena a nektere vyrazy mi k postavam jak je zname od J.K.R nesedi a musim rict ze jeji ztvarneni mi pripada lepsi.

  a taky se trosku divim ze na tomhle blogu vsichni vsechno chvali a me nektere veci zas tak uzasne nepripadaji.Ted uz je to v poradku Blanch?:o))

  P.S.to s tim ignorantem se me teda dotklo ale asi je to moje chyba……

 96. Jako pokaždé mě tahle povídka dostala…:):)je mooc pěkná,ale je fakt,že je tak trošku nepřirozená…ale jinak opravdu …dojatá(jako vždy)*JOKINGLY*

 97. ewo: Mně nepřipadá nic, věříš mi? :))) Já nechápu, jak se zrovna tahle povídka může všem nejvíc líbit… Ze všech jednorázovek, prostě to v životě nepochopím 🙂 Byla to, troufám si říct cca třetí jednorázovka, jakou jsem kdy napsala, asi přibližně v roce 2002… Tehdy jsem si říkala, že to i celkem ujde, ale teď, kdepak.

  Jinak k těm postavám, my vlastně nevíme, jací byli, takže tvrdit, že je to nepřiměřené postavám, se vlastně nedá. James a jeho parta a Lily ze studentských dob – to je pro nás tabu. Ale Rowla by nám to mohla napsat, za to bych se na ni nezlobila, nicméně nepředpokládám, že to udělá 🙁

  Samotný pojem fan fiction představuje v podstatě snění čtenářů, jejich vlastní styl, ne Rowling. Od toho existují pojmy jako Autp, OOC, OC, OMC, OFC, SLASH, PRESLASH, NON-COM, PWP apod. Z toho se fanfikce skládají. Nikdo se nesnaží psát jako Rowling. Abych pravdu řekla, jako ona bych ani psát nechtěla. Její styl, no… V mým očích není tak záviděníhodný, abych po něm toužila, znám mnohem lepší autory, ke kterým vzhlížím (Rowling se mi zalíbila prostě pro ten nápad a zátiší), osobně mám raději třeba Paoliniho. Aa úplně nejraději bych brala Mitchelovou :))) ff je prostě fenomén, čtenáři píší podlé své fantazie, podle toho, jak to vidí oni, jak by si to přáli oni, jak to chtějí mít oni. Nesnaží se napodobovat, ale naopak rozšiřovat svět, který je zaujal, alespoň já to tak mám. Je mi jasné, že hodně povídek se nepodobá předloze, ale o tom povídky jsou, proto se píší a různé typy lidí vyhledávají různé žánry a předlohy :). Nikdo se tím nesnaží zkazit příběh Rowling… Ten je jednou její a nikdo jí ho neodpáře :))

  Ale tahle povídka… Styl, kterým jsem to psala… Snažila jsem se psát prostě až tak moc přirozeně, že jsem z toho udělala umělinu. Přešla jsem hranici přirozenosti, tak jsem se snažila zalíbit slohem, že jsem ho zbabrala a udělala z toho něco umělého… Proto tuhle povídku nemám ráda a obsahem už vůbec, já vlastní romantiku nesnáším ještě víc, než všeobecně romance, to je co říct vzhledem k tomu, jak jsem šíleně sebekritická. 🙂 Já nebudu spokojená nikdy :)))

 98. NÁDHERA…četla jsem to už dřív ale nějak jsem se neměla k tomu napsat komentík a teď jsem se k tomu dostala, takže prostě SUPER

 99. Prosím tě mám dotaz.Ty si ty povídky sama vymýšlíš nebo někde máš zdoj a překládáš?jinak ať to děláš jakkoli tak sou super!!!!!a dík

 100. Marti kdybych je překládala, musela bych podle práv publikovat i původního autora. Jelikož tu nikde žádné další jméno není, tudíž je jasné, že jsou moje :)) Jediné, co jsem kdy v souvislosti s HP překládala, byl HPB-26. kapitola The cave pro amatérský překlad na internet 🙂

  Jinak povídky nepřekládám, všechny, co tu jsou, jsou moje. A děkuji.

 101. Jee som tu hodne dlouho nebyla a ted ctu vsechny povidky odzacatku……pekne si to tu vynovila Blanch…

  A tvoje povidky nemaji konkurenci….nasal jsem i jine stranky s povidkami a ony se mi nelibi….tí tvoje sou proste naj…originalnejsi.. :))

 102. Hmmmm, krapánek pochybuji, že by si zrovna primuska potřebovala povolovat nervy slovy "do prdele"… v knize asi určitě ne, ale je to moc pěkný téma a pěkný i slohem, takže přes chloupky nejasností chválím!… Je to spíš taková povídka, kterou bych si představila v našem současném světě… ale moc pěkná představa!

 103. to je kráááááááááásný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chtělo by to ještě nějakou povídku-………

 104. Sarah nepolevuje si je slovy, je to v duchu :))) A každému občas ujedou nervy..nemyslím si, že byla Lily aaaaž takový svatoušek…

  Já z části neuznávám styl Rowly, protože ze všech dělá přílišné slušňáky, nedokážu věřit tomu, že bandě puberťáků sem tam neujede nějaké ..aspoň sakra nebo do háje…do prdele ujede i mojí mamince, která sprostá slova nenávidí a je silně proti tomu… nikdo není dokonalý a nedokáže se kontrolovat za každých okolností. To je aspoň můj názor a nikdo mi ho nevezme, jenže každý to vidí jinak, že jo :))

 105. James si ji daaavaaa :)))…….ale je uzasny jak se porad snazi (treba i v Pocatcich Pobertu)…….jinak sqele napsany, jako vzdy

 106. Blanch jinak chtela bych..aby si mi pomohla s mim webem jak by to bylo mozny.Mohla by si se mi ozvat na můj mail???pls..ja jen potrebuji neco vedet….Diky Blanch…

  P.S.Neboj se nejde o žádne povídky…

 107. Ahoj mohla bych si to stáhnout moc se mi to líbí . na mích stránkach bych napsal že jsi to psala ty. a dala bych tam i tvojí adresu tohoto blogu. odepis na e-mail prossím. ahoj Tereza

 108. Ahoj! Psala si mi na blog. Zkopírovala jsem si tenhle článek. Tvoji adresu jsem tam dávala, ale nevím, proč se nezveřenila…. Omlouvám se za zkopčení článku, ale líbil se mi. Jestli chceš, můžu si ho z blogu smazat……Bája

 109. Aminko asi si nečetla knížky, co? James Potter měl brýle a má je i ve filmu a mít bude.. 🙂 Trochu detail, ale nechť je ti odpuštěno 🙂

 110. prosimta mohla by som si nieco skopirovat….samozrejme, ze uvediem autora…plsss mas mooooc krasne poviedky

 111. prosim ta mohla by som si nieco skopirovat….samozrejme, ze uvediem autora…plsss mas mooooc krasne poviedky

 112. Úplně fantastické.Já jsem si to samozřejmě přečetla už dávno…ale k téhle npovídce se vracím pořád….:-)))

 113. úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasne prostě senzace fakt moc moc pěkné

 114. Pokračování? Nikdy.. ani s kudlou pod krkem…fuj 🙂

  slavko můžeš 🙂

  sk8 to jsou jen myšlenky, každý v duchu nadává sprostě, i ti nejvíc svatí a kdo tvrdí, že ne, lže 🙂

 115. bylo to kool!!!!! a něco podobnýho by bral každej kdo přečetl alespoň jednu tvou povídku. je to prostě kool, good, super, úžas, senzace, bezva, …atd…

 116. tohle byla prvni povidka kterou jsem si od tebe precetla…je to fakt moc pekny……a nejvic me dojalo ta povidka:A tak zesnul vyvoleny…..to sem u toho uronila slzu:)..fakt pises nadherne…a jedno vim jiste..vubec ti nedochazi fantazie….jak jsi psala:);-)

 117. Nikdy v životě jsem nečetla romantiku, vždycky mi to přišlo dost trapný a jakoby bez šťávy….nebo jak to říct. Ale tohle je naprosto úžasný, člověk se do toho tak vžije. No, hezký je ten tvůj svět.

 118. Ježiš……..mám husí kůži………….teda tahle povídka se ti moooooooooc povedla( zatím jsem četla jen 2:o))) Opravdu nádhera………..mno nemám slov……….

 119. ahoj, tak ty jsi ta slavná "Blanch"? spoustu jsem toho o tobě slyšela, prý jsi opravdu dobrá :)…takže, co bych ti chtěla: pochválit vzhled stránek a vervu do psaní, pak taky malé množství gramatických chyb…četla jsem od tebe zatím pouze tuto povídku a musím říci, že se mi nelíbí! vůbec mi nesedí, že by to takto bylo, že by si Lily myslela "doprdele" a podobně…samozřejmě je to jen můj suběktivní názor a pouze na jednu povídku. jdu na další 🙂

 120. nejsem slavná, vážně ne… nenech se ničíma  nikým zmást…jen přezdívka nic neznamná a já si rozhodně slavně nepřipadám 🙂

  Tahle povídka je strašně stará a divila by ses, co si i ti největší slušňáci myslí…

  Samozřejmě nebudu omlouvat, že je to fan fiction, každý má na psotavy jiný pohled, už to tak bohužel je 🙂

 121. tohle bylo uprne prvni co sem od tebe cetla. a upoutalo me to takrka okamzite. podruhe kdyz to ctu musim priznat poznavam, ze je to jedna z prvnich (já mám co kecat ze jo:))) ale to absolutne nevadi, protoze je to velice ctive a vtipne. a nekecej ze nejsi slavna:))

 122. ¨Sláva je vrtkavá dáma, Harry, to si pamatuj.

  Ne, tohle není sláva. Sláva..to je trochu jiný pojem. JKR je slavná. JÁ jsem pouze známá a jen přes internet a taky jen někde 🙂

  Spisovatelkou bych opravdu jednou ráda byla 🙂

 123. nj to jo. asi má jehlove podpatky:D no to je fakt. ale ses zatracene dobrá:)

  Blanch, to asi my všichni:)))

 124. No teda musím říct, kloubouk dolů – líbí se mi to – asi budu muset pročíst i ty ostatní články, ale jen tak dál….

 125. oh..tohle neee…to je tři roky stará povídka.. a příšerná…hnusná…jak to mám ještě jinak říct? 🙂

 126. tyjo. mě to dooost dostalo… takový vlhký voči :D jéééžiši.  ale pěkná povídka.. Št´astnej člověk kdo má takovou fantazii, aby si vymýšlel tak krásný příběhy. To CHCU TAKXYYYY!!! :D krásně se to čte, nenudí to člověka.. krásný… *IN LOVE* romantikaa… ale chudák James musel bejt doost zoufalej, když o ni celých 7 let stál a ona pořád nic… vcelku brutální… joa kdybyste neměli co ělat tak se koukněte na můj blog. dííík :-*

 127. čafko vieš robiť colorky? Ak hej a chceš niečo vyhrať pozri môj web je tam súťaž o vecné ceny podľa výberu o NAJ COLORKU. ostatné info na stránke

 128. Ahoj Blanch…koukam, ze na tuhle povidku mas obrovskej ohlas :-) nechtela bys pro fanousky napsat o Lily a Jamesovi jeste nejakou jinou verzi jak se dali dohromady? :-) (ja vim, mas tu jeste Cistici lektvar, ale jeste nejakou jinou treba :-) Myslim, ze by to lidi urcite hltali (viz komentare :-)..predem dekuji za vsechny :-) :-) Krasny Novy rok !

 129. [347]: ujišťuji tě, že pubertu jsem v té době měla už hodně dávno za sebou Jako bohužel, proto se nemám na co vymluvit 😀
  Ale je to děs běs, já to vím, tehdy to byla spíš jen taková oddechovka a navíc jedna z prvních jednorázovek, já neumím romantiku prostě psát, nemám na ni vlohy, protože sama nejsem romantik a nedokážu to plně chápat, jsem spíš přes psychologické a depresivní temné povídky… No a momentálně hlavně ve slashi 🙂 Ale tahle povídka má snad už sedm let. Strašně to letí.

  [351]: vzhledem k mé averzi vůči tomuto páru a hetu všeobecně to už myslím nehrozí :D, pardon, nějaký slash nechcete? :PP

  [350]: to už jsem zkusila dávno před lety a pořád ji píšu… Ale nějak na ni nemám čas. Život dospělého výdělečně činného jedince je trochu divoký :))

 130. Chcela som vedieť, aký bol tvoj prvý článok a narazila som na toto. Bolo to milé a je mi jasné, že si niekde začať musela, veď aj ja ešte stále píšem na záškodníkov, ale oproti slshu, na ktorý som u teba zvyknutá… zaujímavé. :-)

 131. Kdybych teď dokázala napsat něco takového jako ty před tolika lety (a to ses ještě mnohokrát zlepšila), tak skáču do nebe. Líbí se mi i přesto, že nemám moc ráda tenhle pár (ale jsou i horší v mém žebříčku), a že je to het, který jsem nečetla snad od Vánoc (v povídkách (i když já se vyhýbám i takovým knížkám, co to jde)).

  Jsem nanejvýš překvapená, že něco, co se linulo tak romanticky, skončí dobře. Pochopila jsem z tvých komentářů, že tyhle šťastné konce jsou minulostí.

 132. ty ses ale ostuda !!1 kopirovani povidek a k tomu je este zverejnovat pod svoji tvorbu je pod tvoji uroven !!
  tohle napsal L:E: BLAIR !!! NESKUTE`CNE ZNÁMI SPISOVAL ROMANOV !!!  za toto muzes jit do basy !!!

 133. [358]:Další vtipálek 😀

  No jasně, nějaký cizí autor napsal fan fiction na téma Harryho Pottera.
  Merline, smiluj se nad ní, ona neví, co činí.

  Určitě půjdu za katr za vkládání vlastních povolených fanfikcí, no jo, v Kocourkově je to docela možné, viď? 🙂

 134. Vy mě chcete vážně pobavit <3 😀
  Kdyby ignorantství a stupidita nadnášely, tak lítáš tak vysoko, Lucy, že bych tě ani nepřivolala Acciem. 😀

 135. [361]: jo..na zhruba padesáti blozích, které tuhle moji povídku zkopírovaly… prosím vás, podívejte se aspoň na datum vydání, než mě z něčeho nařknete…
  Slovo od slova jsem to psala já. Dokonce ještě tak tři roky předtím, než jsem to vydala zde, protože tehdy jsem ještě neměla blog a vydávala na harrypotter.cz

  Ale logicky – asi těžko bude povídka o Harrym Potterovi v knize nějakého cizího autora. To by se autorských práv nedoplatil a šel by rychle po žních…

  To jsou mi dedukce…fakt

 136. [364]: No nepovídej. A ty máš zase kopu taktu. A proč že jsem vlastně to, co jsem? Protože jsem vydala SVOU VLASTNÍ povídku? Vtipné humory tohleto 😀
  [363]: číst si mohla, kdekdo mi tuhle povídku pokradl… Dívejte se laskavě aspoň datum vydání u oněch zlodějů a tady, než něco plácnete. Ušetří vám to vlastní ztrapňování.
  Moje svědomí je čisté, já nemám důvod se kát kvůli vlastní tvorbě.

  Mimoto – lucy nebo adminka, myslíš si, že když se přejmenuješ, něco se změní? IP adresu máš stále stejnou. Nezávisle na jiné adrese nebo jméně. Pořád poznám, že seš jedna a tatáž osoba. Třeba z toho jednou vyrosteš.
  Zavolejte na mě klidně členy vedení z blog.cz, těm nezbude nic jiného, než prokázat, že já jsem byla PRVNÍ A PŮVODNÍ autor.
  Abych se jednoho krásného dne nesebrala a nešla reportovat všechny, kteří tuhle povídku u sebe mají bez mého povolení, to by bylo pošušňání, vůbec bych se nerozpakovala zařídit smazání celých blogů, je fajn mít protekci u samotného systému blog.cz (Krutomluv a Standa mě znají, ví svoje)

 137. Tak, reporty už jsem odeslala, některé blogy upozornila… Teď teprve uvidíte, jak se počet povídky na portále zreguluje, protože už mě to začíná fakt sejřit.

  A našla jsem ji snad na třiceti blozích. Zlodějíčkové malí nevděční.
  Už se s vámi všemi odmítám párat a pořád se bránit kvůli vlastní tvorbě, to je pod moji důstojnost.

 138. [367]: 😀 Začnu je brzo asi střílet :), už toho mám plné zuby.
  A dokonce mi ještě mají drzost ti, co mi to nakradli, psát, že nemám být na ně hnusná, že to okopírovali odjinud a neví odkud a že za to nemůžou, že tam nebyl zdroj… No strašně legrační. Začínám mít těch náctiletých blogerek plné zuby. Věk nikoho neomlouvá.

 139. [370]: Podle data vydání je to pět let, ale psala jsem to někdy 2002/2003 hádám, vydala jsem ji zhruba dva roky před vložením na blog. Dříve jsem vkládala jen na harrypotter.cz, blog jsem neměla.

  Je hrozná, to si uvědomuju, ale kupodivu se čtenářům poměrně líbí, co nadělám.

  Díky… oběma.

 140. Úpřímně, nyní nevím, jak začít, tak asi takhle.. Tuhle jednorázovku si už čtu po 4? Nevím, proč, ale baví mě + pobaví to a hlavně líbí se mi to.;-)
  Takové zaláskované příběhy zbožňují. :D A hlavně takovéhle "komplikované" – zdramatizované (kdy on nechce jí a ona zase jeho a pak nakonec lovestory z toho). :D Sice je to staré kolik, pět let si psala? Nebo tak nějak.. Ale rozhodně pořád má to šmrnc a nádech nadčasového příběhu. ;-)  ;-)

 141. [371]: Aha. Chápu. Hrozné ti to může připadat. Jelikož je to už dlouho, co si to psala a mezitím si napsala tolik jiných věci a také si se postupem času zkokonalila apod..

  Přiznám se, že když něco napíšu, nejdříve se mi to líbí a říkám si: "Šikovná holka.", ale pak po nějakém časem dostávám i tik do oka. Jelikož tam nacházím tolik zajívavých věci – viz třeba chyby, které by tam ani neměly být a přitom sem to 150x pročítala. xD A říkám si: "Jak jsem tohle vůbec mohla napsat?!"

 142. To je tak úžasně sladké. (Slash mám radši) No prostě z toho by si sedla na zadek i Meyerová a její stmívání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..