Trocha tý havěti

Už dlouho jsem nenapsala nic morbidního, proto… taková blbost na dobrou noc 🙂

Skáče žabka po asfaltce,
do cesty jí vlezly elektrický dráty,
myslela si, že to půjde hladce,
ale ona.. jen zatřepala hnáty.
***
Poslední tik v oku,
to byly jen volty zbylý,
po tom elektrickým šoku,
nezbyly ji žádný síly.
***
Žabí stehýnka,
zdobí teď stříbrné tácy,
vařila je maminka
a já z toho mám hroznou legraci.
***
Zbytky v popelnici leží,
vnitřnosti jí plní havěť,
čas si v klidu nadále běží
a ona hloupá nesepsala závěť.
***
A tak je po všem,
žabka už neskáče,
to je samozřejmost, no ovšem,
má to ale blbý, že?

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

39 komentáře “Trocha tý havěti

 1. Umírám, netušila jsem k čemu potřebuješ volty, ale tohle…aopíšu si ji a busu číst zítra o nudném dějepisu :-))

 2. chcete vědět, co je s Acta est fabula? Já mám totiž dneska parádní den..prvně jsem si smazala webové stránky…omylem.. a pak jsem si omylem smázla skoro celou dopsanou kposlední kapitolu Acta est fabula, takže mám velký HOVNO… a jsem totálně dožraná… 5 A4 stran..já z toho..grrr …nemám chuť se do toho znovu pouštět, ale musím, dokud si z toho ještě pamatuju některé fráze a to kolem…jsem absolutně vytočená.

  All nepopírám :))

 3. naty to není počítačem… to jsem si udělala já..debil… teda s tou kapitolou se mi hryzl počítač, to ej pravda, ale třeba ty webovky jsem si přemazala omylem..chmm…chtělo se mi vzteky brečet

 4. tohle je krasny :)…podle me by se to dobre prodavalo…uz to vidim: Blanchina sbírka morbidních povídek a básní pro velké i nejmenší :D…..kdyztak skupuju prvnich 100 vytisku (a rozdavam ve skole)….btw, verim ze se mi s tim bude kraasne usinat ^^

 5. Potom, co jsem přečetla "Co bude dnes k večeři" už mi tohlo morbidní nepřijde. Už vidim takovou hezkou zelenou žabičku se širokým úsměvem skákající šťastně po louce plné rozkvetlých květin a najednou "bzzz" a žába leží zčernalá vzhůru nohama a jenom s posledním škubnutím….. ehm, došla jsem k závěru, že jsem tady ta morbidní já. Já se prostě moc koukala na Toma a Jerryho, jak se tam pořád mlátili, mrzačili atd.

  Ten poslední řádek mě dostal. Uplně stoprocentně se ti to nerýmuje (já mam zrovna co mluvit), ale je to takovym tim zvrhlym způsobem vtipný. Prostě se mi to strašně líbí.

 6. ovce pravda, mně už to taky tak morbidní nepřijde, ale musím být střídmá vůči ostatním :))

  Když si to poslechneš, tak tam ten rým uslyšíš..od če a že není taková dlouhá cesta… o tom bych se docela hádala 🙂 Ale byla to asi třetí věta, která mě v souvislosti celého toho "příběhu" napadla… nejdřív mě napadlo, jak skáče po cestě a do cesty jí sletí dráty… a pak.. Má to ale blbý, že? Taková škodolibost nakonec 🙂

 7. warr musíš mezitím umět dávat ty pomlky, který tam asi vidím jen já nebo co 🙂 Když se to pokoušíš číst jako vážné verše :)(haha), tak ta zvučnost tam je 🙂 Jen musíš umět odhadnout pauzy.. taky jsem se na to dívala prvně, že je to místy dlouhý, i když se to následovně zase kompenzuje dlouhou větou, ale paxem to četla nahlas a rýmovalo se to souměrně 🙂

 8. tak žabích stehýnek se jí zachtělo… Blanch, chybí nám doma stříbrné mísy, tak máš smůlu kočičko.. ale jinak mooooc hezký :o)) .. jenom jsem to dočetla, tak jsem si odskočila zahulit do nebe trošku trávy :o)) … jak je krásně na světě, hihih :o)))))))

 9. Nebe zmrzlo a já si nezamluvila lední brusle…

  Hrklo ve mně… :)))

  Eh…"co mně lezeš do snu?" řekl by pan Werich 🙂

  stydlivě kroutím hlavou…. doufám, drahá maminko, že zde nehodláš hodit sicnu…. já necu, abys to četla..ne a ne :))) Já se stydím!

 10. nebylo to vtipný záchvat smíchu jsem teda nedostala a žaludek se mi taky nezvedal no musím být upřímná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..