Nostalgická struna

Helou évrybady…
háu ár jú expert?

Konec hlášení v íngliš jazyce…
Tak nějak na mě všechno padá. Spánek, práce, spánek, práce… Jsem utahaná, přetažená. Disky furt nic. Web nic. Vždyť já nemám dořešenou pořád ani doménu a to už je to půl roku. Trochu se to začíná zajídat.
Zavzpomínala jsem si na staré časy, kdy bylo toho času tolik a člověk stíhal vše, co si předsevzal. Hojná období grafičení, psaní, programování…
Tak nějak mě to postupně opouští, ale nerada se s tím loučím. Holt život je teď trochu o něčem jiném a trochu mi chybí ty chvilky, kdy jsem si jen tak sedla k photoshopu, vytvořila vzhled a hned ho dala ke stažení.
Den by měl mít osmačtyřicet hodin při nejmenším. Samozřejmě s tím, že pracovní doba by se v řádu hodin nezměnila 🙂
Ráda bych skloubila obě práce dohromady. Tu stálou i tu grafickou.
Zrovna sedím v práci na dvanáctihodinovce a jako obvykle nemám moc co dělat. Největším problémem je asi to, že si sem nemůžu natahat věci na grafiku a věnovat se jí tady. Jinak bych zabila dvě mouchy jednou ranou. Kéž by to tak šlo. Kdysi bývalo grafičení relaxem, u kterého jsem vypustila všechny problémy. Teď není kdy.
Místo toho tady sedím zabalená v palestině a roláku při 17 stupních a snažím se nezmrznout, protože nám nefunguje topení. Vidina následujících deseti hodin mě příliš neblaží a už tak umírám na rýmičku a kašlíček… (Ano, tohle je ta chvilka, kdy mě máte politovat :D)
Mám půjčené dvě knihy Terryho Pratchetta, takovou jsem z nich měla radost, a ani číst se mi je nechce.
Tenhle výkřik do tmy je v podstatě jen jakýsi výplach. Mentální koncovina :), proč má vlastně člověk v těžkých chvílích větší tendence se vypisovat o ničem, než si třeba s někým promluvit o něčem?
Čtenáři nikdy plně nepochopí obsah problémů, protože být příliš konkrétní je pro mě nepohodlné. Místo toho bych se někomu měla svěřit. Ale nedělám to. Nikdy. Nerada obtěžuju druhé lidi svými problémy a vždycky si říkám, že si vlastně nemám proč stěžovat.
Slovy klasika: „Podívej se na děti v Africe. Ty nevíš samou rozežraností, co bys do té tuby dal!“ 😀
A hlavně – příbuzným tak nechci přitěžovat. Znám svou drahou mátinku, tu by to akorát trápilo a sama má starostí až nad hlavu. Takhle na druhém konci republiky se to dá hezky regulovat 😀 (Ahoj, mami, doufám, že to nečteš… Já se mám v podstatě skvěle, tohle je jen slabá chvilka :D)
A taky možná nechci slyšet žádná morální kázání o tom, jak co dělám blbě :D, ta hrdost v člověku taky pořádně zavaří.
Ale vypsat se o ničem je v podstatě taky fajn. Být doma, brala bych to jako ztrátu času, ale tím, že mám před sebou den bez větších závazků, vidím to trochu jako záchranu od stereotypu.
A stejně tak netoužím po tom, aby mě někdo litoval, nemám lítost ráda. Vidíte, jak se vlastně do toho všeho zamotávám? Dává vám to smysl? Ani mně už pořádně ne 😀
Já se vlastně nemám tak špatně :), zajímavé – od začátku tohoto článku o ničem až sem se proměnily mé pocity. Přeci jen to mělo nějaký efekt. Depčička pomalu ustupuje(…hlavně nemyslet na hafušu, hlavně nemyslet na Báru…).
Ale jak se koukám ven na tu Sibiř… Brr. Zlatých sedmnáct…aa…pozor..už šestnáct….stupňů.
Co jsem vlastně tady těmi nesmysly chtěla říct? 😀 Aha, už vím – no, já si jen chtěla „postěžovat“, jak mi chybí grafičení jen tak pro zábavu. Vzpomínat na to zpětně je strašná nostalgie. A jak jsme s Layoutsem na blogu, tak zjišťuji, že k němu ani nemám takový vztah, jako když jsme webovali. Taky začarovaný kruh. Měla jsem se postarat o to, aby zase webový byl a disky mi udělaly čáru přes rozpočet. A tedy na to, že jsem ztratila zálohu zhruba svých pěti set layoutů za posledních sedm osm let, grafických prvků a serepetiček, celou zálohu starého Layoutse a rozdělaného nového, mě to nesere tak, jak by mělo :/. Damn it!
Doménu jsem předplatila dopředu… Času dost. Tohle je argument, který si pořád opakuju. Hm, nemělo by mě to takhle utěšovat!
Ech a už jsem říkala, že mě nehorázně štvou lidi?
Chocholoušek by měl asi radost 😀
Eh, končím tenhle mentální průjem – jak s oblibou říkává můj kamarád – vám to nic nedalo, mně docela jo. Koho by vlastně takové bláboly zajímaly, že? 😀
Já vlastně ani žádnou odezvu neočekávám, nepotřebuji ji, hlavně, že je mi dobře na duši. Uvidíme, jak to bude zase na konci dnešního večera 😀
P.S. tímto chci slečně, které dlužím ten vzhled, říci, že se ho pokusím do konce týdne dodat, měla bych mít na konci týdne pár dní volno. Grafickou část mám hotovou, už jen doplňky a nastavení.
P.P.S. budu pevně doufat, že tento článek vůbec vložím, protože mi z nějakého nepochopitelného důvodu celý blog.cz v práci hapruje, nefunguje pořádně administrace a nenačítají celé stránky. Merlin ví, co v tom vězí, ale pídit se po tom nehodlám, stejně nemám adminská práva, abych tu něco v nastavení změnila. Všechno je tu zablokované. Kdo ví.
Ehm, ať vám je eumoiricky.
B*L*A*N*CH

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

29 komentáře “Nostalgická struna

 1. Ako si už napísala, nedokážeme to pochopiť úplne. Ale niečo predsa chápeme 😉 Máš toho veľa, a občaqs pomôže sa posťažovať a tak. Už sa teším na ten design, hlavne s tým nespechaj- mám také tušenie že ej kaby mala čakať večnosť tak to bude stáť za to 8-)

 2. Ahoj Blanch,
  Svým způsobem tě chápu, protože jsem na tom obdobně. Ačkoliv víš, že grafika mi nic neříká, ale na moje psaní se to dá klidně aplikovat.
  Taky jsem měla spousty času, když jsem chodila do školy a co jsem nastoupila do práce, tak vůbec není na nic čas. Nejhorší je, že mi to psaní děsně chybí, ale nedokážu se k tomu dokopat. Navíc mám pocit, že HP ff už je celkem pasé a pár měsíců už uvažuju o úplném smazání blogu, protože jen leží a hnije bez nadějí na obnovu…
  No, tak jsem se trošku vypsala i já, akorát že mně to moc nepomohlo, ba naopak 8-O
  Doufám, že se ti podaří dát všechno dokopy ;-)

 3. Nostalgie je všudypřítomná, hlavně když jsi bloger, ti vždycky všechno prožívají….víc :-)
  Ale chápu tě, já taky ted nemám čas, maturuju. A jelikož mi každý říká, že matura je to samé jako zkouška na vysoké, tak ted v podstatě prožívám zkouškové :D
  Ale neboj, vždycky může být hůř :-D

 4. a já si stěžuju na 7. třídu… což rdaši přestanu po jak čtu t co mě čeká v budoucnu… Brrr :-D a stím vzhledem to neva… však sem ti neurčila do kdy to má být :-D

 5. Ahoj Blanch, mně se tento článek četl velmi dobře.

  A osobně se domnívám, že není dobré být příliš konkrétní, sice si pak lidé něco nemusí umět vyložit nebo si to vyloží nesprávně, ale i tak si myslím, že je lepší jen naznačovat, než říci přímo.

 6. Blanch: vím jen něco, ale i tak tuším, že je toho až nad hlavu. Víc se k tomu asi vyjadřovat nebudu, bohužel ti moc nepomůžu (měla jsem to teď stejně), ale kdyby náhodou jsem mohla pomoct, tak se mi ozvi :). Ještě jsme ani nespáchali návštěvu a to už se druhá Bára vrátila…

  Geri… teda o tobě jsem neslyšela dlouho. Tak doufám, že i když se máš pracovně, že je to aspoň jinak fajn – klidně se někdy ozvi, párkrát jsem byla na blogu se podívat třeba jen po vykecávacím článku…

 7. Můj PC je už jakýsi děda (co čekat od asusu přeci :D) takže momentálně si dělám zálohu na 32GB flashce od bratra :D

  A to gympl považuju za těžkej *omg*

 8. Napiš článek a vyhraj Xbox 360

  Ahoj,
  píšu ti na tvůj web jestli by jsi neměl zájem zúčastnit se naší soutěže. Zařadit se do soutěže je velice jednoduché,
  stačí napsat článek o našem webu Raketka.cz. Pak už stačí poslat odkaz článku na náš mail. Vše se dozvíš na http://raketka.cz/kvetnova-soutez.
  Počet článků na našem webu pravidelně aktualizujeme a zatím jich tam moc není. Takže je šance na výhru velká!!
  Soutěž končí už 31.5.2012 pokud bys chtěl poradit, tak mě kontaktuj na email.

  S pozdravem
  Team Raketka.cz
  soutez@raketka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..