Nancyna povídka

Je mi opravdovým potěšením představit vám jeden úryvek z povídky, která se, dle mého názoru velice vyvdela, byla bych ráda, kdybyste mi řekli svůj názor, jak se vám to líbí.
Musím podotknout, že to není z mé dílny. Autorkou je jedna nadějná povídkářka, která si vůbec nevěří a které chci dokázat, že ona an to opravdu má.
Takže, prosím, komentujte.. a pod textem vás ještě něco čeká..

Zacpal si uši. Už nechtěl poslouchat ty večné hádky svých rodičů. Stejně všechny končily stejně.
,,Je to Malfoy, musí být krutý.“
,,Ne, je to jenom dítě.“
Byla to jenom prázdná slova, beze smyslu. Pořád stejně laciná, jako panenka z pouti. Moc si přál, aby tomu bylo jinak a on mohl jednou pocítit pravou rodičovskou lásku. Stačilo by pohlazení, jeden jediný vlídný dotek a pár konejšivých slov…
Tvrdý výcvik, tvrdá ruka….
Však nic takového, mu nebylo přáno.
Mírně se zachvěl a zavřel oči. Chtěl jenom jediné. Snít…
***
Malý hoch, utíkal po mramorové podlaze, skvostně zdobeného sálu. Byl udýchaný, tváře měl mírně narůžovělé a sotva popadal dech.
Bál se však zpomalit. Co kdyby na něj někde číhal otec, aby mu mohl zase vynadat…Křečovitě sevřel plyšového medvídka s velkou záplatou na rozpáraném břichu a snažil se zahnat vtíravou vzpomínku, ve které mu otec nadává, protože zase plakal. A to on nesmí…
Mírne zatřepal hlavou, až se mu blonďaté vlásky rozlétly všemy směry.
Očima stále pozoroval mladou ženu, stojicí u paty jídelního stolu.
,,Maminko,“ vykřikl, když byl téměř u ní.
Narcissa, která až doposud hleděla do starého zápisníku popsaného drobným písmem, zvedla hlavu. ,,Draco, co tady děláš?“
Bojácně se rozhlédl po místnosti, pevně sevřel medvíka a naklonil k matce hlavu: ,,Já se bojím, maminko,“ zašeptal, ,,strašně se bojím!“
,,Ach synu,“ vzdychla, ,,pojď, odvedu tě do pokoje, než tě tu najde otec,“ jemně ho chytla za bledou paži.
Mlčky stoupali po mramorovém schodišti, lemovaném mahagonovým zábradlím z 13. století.
Obdivně shlížel na matčinu tvář. Nikdy si neuvědomil, jak je krásná. Téméř dokonalá…
A on ji vlastní, jak kus špinavého hadru.
Pomyslel si trpce.
,,Nikdy nedopustím, aby se ti něco stalo, mami!“ zašeptal spíše pro sebe, než pro ni.

A zde je pro vás malinká anketka, prosím, hlasujte..HLASUJTE

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

375 komentáře “Nancyna povídka

 1. to je všechno???? Neeee…! Já chci pokráčko!!!:))) je to moc hezký a hlavně – má to nápad a to se cení! měla bych se podívat na Nancyny stránky…! Doufám, že napíšeš pokráčko, Nancy!:o)

 2. Fakt je to moc dorby! Doufam, ze se dockame cele povidky! Jen tak dal a vubec se nepodcenuj! Je to fakt dobry a ten napda se mi taky libi!

 3. Super, vynikající! Takže nejen název, ale i celá povídka je super- zatím:) Nan, jestli to nedopíšeš, nebo jestli se budeš ještě někdy v životě podceňovat, tak si mě nepřej! Bude po tobě:) Chápeš, že píšeš vážně vážnš dobře, tu trubko jedna trubkovitá, tak v tom prosím tě pokračuj.

 4. Moje řeč…A prej, že budeme ze Zlých dětí zklamané.. vždyť je to přímúžasný, mě osobně to strašně nadchlo..

 5. teď mi normálně vypadla huba z pantů 8) Blanino! Vždyť já tam nemám ani opravené chyby! Můj ty bože 🙂

  ehm, ale tak děkuji…tak z tohodle se asi nevzamatuju!

 6. njn bohužel :/ asi to vážně budu muset dopsat 🙂 ale přitom se mi to nelíbí, hlacně to mahagonový zabradlí z 13. stol. to je strašný :D

 7. řeknu to tak: Kdyby tohle udělala Blanch měn, tak ji prostě jednoduše zabiju:) Uškrtím… A dám na sos odkaz na její povídku:)) Ale tím, že to neudělala mně, tak mi to nevadí a povídka je každopádně skvělá:)

 8. Taky mě to napadlo, ale ne, já se ještě nevzpamatovala 🙂 Já se jenom strašně stydim za to zábradlí 🙂 víš, já to psala tenkrát narychlo a tak jsem tam šoupla co mě napadlo, ují, no nic, to se vstřebá 🙂

  No skvělá není, ale asi je lepší než Neohlížej se, což neznamená, že by se mi líbila 🙂 Ale takováhle krásna pochvala od tebe potěší, takže děkuji 🙂

  …jen kdyby tam nebylo to zábradlí..

 9. 19 lidí? začínám propadat depresi, 19 lidí, heh tolik lidí ani nečetlo věech mejch 5 povídek dohromady, natož jednu..

  …já jdu ttaky radši hlasovat, aby to nebyolo tak jednoznačný

 10. 19 lidí? začínám propadat depresi, 19 lidí, heh tolik lidí ani nečetlo všech mejch 5 povídek dohromady, natož jednu..

  …já jdu ttaky radši hlasovat, aby to nebyolo tak jednoznačný

 11. Dělej! Okamžitě pokračuj!!! :))Néé, vážně skvěláá povídka a já bych hrozně ráda viděla pokráčko. :D tak co? dočkám se? :))A jestli jo, tak už s hrozně těším. :))

 12. Nancy, to je fakt dobrý, nikdy by mě toto téma nenapadlo, je to hodně dobrý a myslím že to pokračování je asi jistý, co???:)))

 13. Nancy :)))) ono to ví, proč tě to nenechá hlasovat, protože bys jako jediná hlasovala proti :))

  Nancy, chyby by tam neměly být..aspoň jsem si nevšimla, proletěla jsem to a opravila jen dvě věci. Kde vidíš ty chyby? Já je nevidím..

  Vidíš, tak už konečně chápeš, že nemluvím do větru? (nepíšu) ..že to kolem sebe neplivu jen z čistého sebeuspokojení?

 14. Jůůůů, 33 lidiček :))) lidi, hlasujte dál :))) jste na dobrý cestě, já osobně hlasovala, samozřejmě pro :)))

  Nancy: koukej  to dopsat, nebo si mě nepřej! :)))

 15. Právě jsem hlasovala, jak jinak než pro :o))). Ach jo, kéž by moje stránky měly takovou návštěvnost…

 16. Jsem ráda, že se Blanch uchytla mého nápadu na Anketu, protože přece jenom na můj blog chodí ohodně míň lidí.

  Děkuji Blanch, že se semnou snažíš udělat z Nan autorku(ona už vlastně je=))

  Nedávno mi dala podpásovku, tak jsem se rozhodla už do ní nehustit, ale teď jsem pochopila, že mi stojí za to, to zkusit=)

  Válčení je v plném proudu=)=)

  Nedokončené povídky? Nancy, to se nedělá=)

 17. Myslíš, že je podpásovka, když ona udělá anketu pro tebe? Prosím tě, z toho bych si hlavu neuděla, vždy´t co, nic hrozného se nestalo. Prostě další ankety, která tě utvrdila v tom, že jsi skvělá autorka.

  Ona už mě vážně naštvala, takže jsem to musela řešit takto radikálně.

  A já slibuji, že pokud tuhle povídku nedokončí, skončím. Neříkám na furt, ale do léta nejméně. A je mi jedno, že mám plno nedopsaných povídek. Však já mužu žít i bez toho. Budu je dál psát, ale jen pro sebe. Přestanu je vydávat a budu se věnovat tomu, co mi zbývá dodělat. Stránky, layoutky, archív ff, budu San pomáhat s výběrem povídek a začnu zase číst a můžu dělat beta-readera a korektora. Třeba se přihlásím k SOS a bude.

 18. Povídka je skvělá!!! hrozně se mi líbí nápad!!! a chcu pokračo!!!! plosíííííím!!!

  a nevím co máš proti zábradlí… :o)))

 19. Můj ty Bože na nebesích, ty to vidíš! 🙂 Nikdy jsem nečekala, že se to takhle uchytí :/…ale mě se to stejně nelíbí 🙂

  Ale jinak děkuji, strašně moc :))

  Blanch: jej, já to nečetla tady, ale u sebe, aha, takže ty jsi to opravila, tak to jo, díkes :))

  slunenka: pokračování bude…ale nemělo, oni mě překecali 🙂

  Mě se to zábradlí nelíbí 🙂

 20. Nancy tak vidíš a pořád remcáš, jak je to hrozné. To víš, že tobě se to nebude líbit, mně se taky většina mé tvorby nelíbí..ale líbí se to jim, to bys jim nemohla udělat, že bys to nedopsala! :)) Tak šup 🙂

 21. Blanch- Rebelka nic neprovedla, tak proč by si už nemohla číst tvoje povídky?? :)) Jinými slovy: Nan, jestli to nedokončíš a Blanch přestane psát, tak tajedu do Pehřimova a… a… a… a nakopu tě do zadku:))

 22. Nancy, jestli to nedokončíš a Blanch přestane psát, tak já se budu učit biologii a ze čtyřky to vytáhnu na jedničku!!!

 23. Já jsem tady našla včera jeden úplně skvělej web o Siriusovi, ale teď už ho nemůžu najít a nepamatuju si adresu, potřebuju pomoct Blanch, ten web byl totiž tvůj, nemáš nějakej takovej web? Dík jsem zoufalá =(

 24. adam—a já nebudu propadat z chemie a technologie=)=)

  Blanch—tu anketu jsem nějak moc neřešila, ale to co mi napsala do návštěvní knihy, mě prostě odradilo…ale vracím se…v plné síle=)=)AAA=)=)

 25. adam—-a hele, to by měli rodiče určitě radost, ne? :))

  Lelli: jej, já teda chápu, proč si autorka neveří, jo, já tu autorku totiž znám a bohužel jsem četla všechno, co napsala 🙂 A teda já ti děkuji 🙂 samozřemě jménem té autorky 🙂

  Am: co jsem ti tam napsala? ou, neříkej to, já to radši ani nechci vědět =)

  Reb: jé, ty bys mi jela do Pelhřimova nakopat zadek? Bezva, takže to dokončovat nebudu 🙂

 26. Amálie: díky, je to ono, já jsem si prostě zaboha nemohle vzpomenout, a nikde jsem to nenašla, fakt dííík

 27. Nancy teda ……..chválím tě…. ale rychle napiš pokráčko protože jestli přestane psát i Blanch……………….proboha co já bych si počla…… to ne takže  šup šup ať je to hotový………………………………..jinak:skvělý…. to zábradlí je dobrý  … bylo by divný kdyby ho měli doma Ron a jeho rodina ………ale Lucous si potrpí na konfort …takže  vlastně proč ne?  

  Blanch: opovaž se přestat psát jinak mě máš na krku ( nejspíš bych se oběsila a připsala : nemohla jsem vydržet bez povídek od  Blanch…a tak se loučím se životem …sbohem světe sbohem Blanch sbohem krásné povídky)….    :-) a máš to!!!!

 28. no ták, pokráčkóóó!!! nebo budu móóóc smutnááá!!!!plosííím, plosííím, smutně čumim!!!=)))

  nancy: vždyť píšeš dokonale!=)

 29. Hezkýýýýýýýýý mě se to líbí je to supr tak to určo dopiš.A že tobě se to moc nezdá je jasný si autorka a těm se většinou něco nelíbí na svých povídkách

  Blanch:já tu sem sice nová ale určo by byla škoda přestat psát mě se ty tvoje povídky mooooc líbí tak prosím pokračuj:-))

 30. Nancy—=)už to neřeš=

  Genevieve—nemáš zač=)ochotná Amča=)

  ******************

  1. Adam22

  2. Amalie          )a pěkně podle abecedy=)

 31. Hele, vážně by jste měly psát. Obě. Jinak nevíííím, co na toooom internetu budu dělat. 🙁 Bez vás mi bude smutnoooooo. Plosííííím, pište obě dvě furt pryč :D

 32. Jé děkuji, taková kravina, a ono se vám to líbí, to snad není pravda :))

  Helesika: to je taky pravda, ale stejně se mi to zábradlí nezdá :))

  Anne: ty jseš ta naše Anne, nebo jiná? Já jako jestli jseš ta naše z pottpovidek, tak mi došla slova, od tebe bych spíš čekala, že dostanu na frak :)) a ne, že mi řekneš, že píšu dokonale 🙂

 33. Nancy kuš už! Ty si prostě natolik slepá, že vlastní krásu nevidíš a teď koukej kolem sebe, oni ostatní ji vidí. Tak se snaž je nezklamat a nezklamat taky mě. Víš, co jsem ti říkala!

  No, k čemu konkrétně je ta petice? :))

 34. 1. Adam22

  2. Amalie

  3. Nicol

  4. Genevieve

  5. Klarit

  a pro Nancy: hele jestli to nedopises tak te normalne podrezu!

 35. tak to teda ne..s peticí za mnou nechoďte, ta semnou nic neudělá. Teď má osud mých povídek v rukou Nancy :)) Hážu to celé na ni, jen ať ti nese tíhu na svých bedrech 🙂

 36. ne, jestli Nan nedopíše do měsíce tohle.. tak seknu se vším, dospáno, nedopsáno. Ale klid, do 19.4. budu ještě psát..pak se uvidí

 37. Jinak..nevím, jak bych stihla dopsat Třináctou komnatu, která bude mít takových 40. kapitol..to bych s tím asi nesekla, co myslíš :))

  Já neříkám, že na furt, aspoň do léta bych si dala pokoj..všechno si dokončila a vydala bych to až v létě a mezitím bych se odpojila ze sítě autorů..

 38. Blanch, tohle mi nedělej, oni mě potom ukamenujou :/…a víš, já už vlastně ani nevím jak mám navázat, ta povídka je divná, taková naivní, a k tomu, jak tam bude lUcius mučit toho vězně….ouha, že bych držela hubu, abych něco neprozradila, radši?

 39. Tak se taky přidám.Už jsem sice dlouho nebyla v kecálku na pottpovidkách,kde sme si pěkně pokecaly,ale na Blanch.blog chodím vždycky…No mě nikdy nenapadlo,že si nevěříš Nan!Tvoje povídka je super!!!

 40. Nancy jj.. a teď už je to prostě na tobě a mně si Zlé děti slíbila, takže už neremcej a piš.. není řečeno, že musíš celou povídku dopsat do měsíce..jen vydat první kapitolu, a pak pomalu navazovat..

 41. Jenže mě to vůbec nejde, já to nezvládnu, začala jsem špatně, nezáživně, naivně a debilně, sakra…a jestli to nedopíšu, tak je konec, oni mě zabijou :/

 42. TY!! NECH TOHO… MOŽNÁ TO TAK VIDÍŠ TY, SAKRA..ALE ONI NE, CHÁPEŠ? PRO NĚ JE TO ZÁŽIVNÉ A VŮBEC TO NENÍ DEBILNÍ A NAIVNÍ..ZAKAZUJI TI SEBEKRITIKU NA MÉM BLOGU!

 43. No jo, počkat, tys mě pochopila jinak…já měla v plánu aby se ta povídka odvíjela jiným směrem, než se odvijí :/ poněvadž an tohle nemůžu navázat, tak jak chci

 44. Nancy ale můžeš..stačí ji poupravit.. prodloužit, víc stočit k obrazu svému.. taky to často dělám a věř mi, že to jde.

 45. já myslela, že ta petice je pro Nancy…jestli to je pro blanch tak dvojku mažu, já v tom jedu s ní=)=)

 46. HPGirl: díkes, už se na něm pracuje =)

  Blanch, Am: nééé, vy mě chcete zabít :/ Já už mám nervák, že to nestihnu a vy přestanete psát 🙁 to ne, kurnik, jdu dopsat tu kapitolu!

 47. Am správně..tak sepíšeme vlastní petici :)) Proti Nancy..takovou smlouvu 🙂 Že pokud nedodá ona, přestaneme být taky dodavateli na trhu fanfiction .))

 48. jsem TA Anne z pottpovídek-příklady tvorby: Baziliškovy vzpomínky, Here, Jen klídek, Harry!, Hipogryf.

  A je to vážně super, tak to koukej dopsat!=)

 49. 1. Adam22

  2. Amalie

  3. Nicol

  4. Genevieve

  5. Klarit

  6. Anne

  7. Anne

  8. Anne

  9. Anne

  10. Anne

  11. Anne

  12. Anne

  13. Anne

  14. Anne

  15. Anne

  … Anne

  ..

  .

  =)))

 50. Blanch–jasááně, ať si mákne, konečně ji dostaneme z toho prokletí=)=)

  Nan—no máš co dělat brouku=)=)

 51. Blanch: grr, budeš mě s tím nervovat ještě dlouho :/ já vždycky, když sednu k tý povídce, tak nemůžu myslet na nic jinýho, než že jestli to nepoíšu, tak vy dvě skončíte (dáte si pauzu) a potom nic nepíšu! 🙁

  Asi to nezvládnu…:)

  Anne: děkuji, od tebe to vážně potěší 🙂

  Sarah: mě se tam totiž nelíbí 🙂 jj, já se to pokusim dopsat 🙂

  Am: to teda mám 🙂

 52. Nancy no jo, nátlak je nutný, jinak by sis k tomu totiž nesedla vůbec! 🙂

  Nezvládneš, hmm..to mají holt čtenáři a já s Am blbý :)) No, není to blbý..konečně si odpočinu :))

 53. blanch: opovaž se, já si připadám jak závislák(na tvých povídkách)

  Neznáte někdo kde jsou ještě nějaký takovýhle povídky?

  Nan: začni psát, dostávám absťák

 54. Nan pis!!! Ten zacatek vypada skvele tak pokracuj. A krome toho… prece nechces na sebe vzit vinu za tento povidkovej strajk. Drzim palce! 🙂

 55. heh, to je komické, jak většina chce, abych to dokončila kvůli tomu, aby Blanch nepřestala psát :))

  eggy: však já píšu, ale vim jednu věc, chtěla jsem si na téhle povídce dát záležet, bohužel, radši to odfláknu a vydám co nejdřív, poněvadž kdyby Blanch a Am měly přestat psát, jdu skočit z mostu :))

 56. to není pravda, Nancy.. co lžeš? ..jen se vymlouváš..pokud vím, tak prvních 30 příspěvků jasně dává najevo, že se jim to líbí a větší polovina z dalších 60ti ti to taky píše nezávisle na tom, taxi to nepřikrášluj k obrazu svému, sakra!!! ádné záminky ti stejně neprojdou… ostatní příspěvky jsou úplně mimo mísu..

  Neboj, my bychom začaly psát, jakmile bys to vydala..

  Takže tohle už nechci slyšet, rozhodně to není kvůli mě..kdy už se..DO PRDELE..UŽ MĚ SEREŠ.. kdy si přiznáš, že  se to sakra může někomu líbit?

 57. Ja by sem te nepochvali kdyby se mi to nelibilo! Mozna ze by sem jen zahlasovala do ankety a nedavala sem prispevek. Myslim si ze ten uryvek je dobrej a tesim se na to az to bude pokracovat. A udelej to kvalitne. My se nejak bez Blanch zobejdeme:)

  To Blanch: Bez urazky:)

 58. eggy však ano, tak to má být, hezky bez obalu, nandejte jí to, ať už sakra pochopí, že to neděláte kvůli mně..

 59. Blanch: Jezusmankote, tak se zdá, že mám co dělat, abych to všechno přečetla, a to jsem si říkala, že se o víj´kendu budu nudit ….

  Dík Blanch, hned se na to vrhnu :-)))))

 60. Mimochodem, už jsem dlouho neviděl třináctou komnatu (teda tady, v Televizi jsem ji viděl) , zapomínám děj :-)

 61. Blanch & Am : můžu si stáhnout nějaký povídky na scvůj blog? Smaozřejmě bych napsala jako autorky vás…

 62. genevieve—ehm….to Am patří mě? jestli jo, tak jsem velice potěšená a povídky máš svolené=)

 63. Adam22: ještě nejsou hotový, začala jsem na nich makat dneska, ale až budou, tak dám vědět… :-)))

  Amalie: jojo, to Am patřilo tobě, a děkuju, jde to normálně stáhnout, že jo?

 64. Blanch: jak to děláš, že se ti vždycky ty povídky zobrazí nahoře na stránce?

  Mně se vždycky objeví strašně dole…

 65. MOOOOOOOOC hezké fakt je to hezké a mooooc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 66. klidně, ke zkopírování dávám svolení..

  Clar: je mi líto, ale nemám na ni čas a mít asi nebudu, se čtením jsem skončila a s kritizováním taky.. pokud mi nedá Nan zamínku, abych skončila se psaním, což by pak vedlo ke kritizování, tak jsem skončila 🙂 Nemám na to čas..

  G: jak to myslíš nahoře? Já je mám jako perex.. to je, když vkládáš text, tak tam v té liště, kde jsou styly písma, barva, vložení obrázku a odkazu apod. Tak tam je i taková linka.. a to je perex..vložím to a na hlavní stránce se vždy objeví jen ten kousek, který je před perexem..

 67. aha, dík , mě s tim trochu (hodně) Bája Ř., takže už je to vcelku v suchu… ale dík, pomohlas mi objasnit pár věciček… Dík i za povolení kopírovat …

 68. Blog už je v poho, ale zatím tam jsou povídky od Blanch, Amalie a Barborky Siriusky, ale později se tam urřitě objeví i moje povídky… teda doufám…

  :-)

 69. Je to fakt pěkný a rozhodně by si to měla dokončit,ale hlavně kvůli sobě.(A néé podle toho co řeknou ostatní!!) :-) 🙂

 70. Blanch: ok, však já už mlčím 🙂

  Všem děkuji, jste na mě moc hodní, to si nezasloužím :)…ale neříkám, že mě to neteší 🙂

 71. To né no =) to je zase hzký slyšet o svojí povídke, kterou píšeš především pro sebe, že se taky někomu líbí :)…horší je, že se nelíbí mně =) ale já už mlčím! 🙂

 72. Za prvé, Nancy nemluví sprostě, ne takto, za druhé by si to zřejmě ani nikdy nedovolila, za třetí..má jiné ID, ty pako 🙂 Pokud jsi natolik velký srab, že to nedokážeš říct za sebe, tak to si u mě ubožák..

 73. Ajta krajta to je pěkný.Byla jsem na prokletých-povidkářkách a zobrazuje se mi že na stránkách se vyskytla chyba   :(((((.Blanch nevíš co s tím? Ráda bych si přečetla povídky.

 74. Tam těch povídek ještě moc není..jsou tam zatím asi jen dvě..u Rebelky jedna a u mě jedna..stránky se budou měnit a nemá cenu tam teď něco vkládat..

 75. Aha jak si říkala že máte stránky tak bych si ráda nějakej přečetla.(Máte hezkej vstup-VSTUP ODVÁŽLIVČE):)))

 76. no jo 🙂 Stránky mám v plánu co nejdřívě měnit, abychom mohly už pořádně začít..layout už jsem vytvořila..tak snad brzy 🙂

 77. ma to napad  a i se umis dobre vyjadrovat a to si myslim ze se v dnesnim svete docela dost ceni….pokracuj v tomhletom dal kdyz na to mas a nezahazuj nic jenom kvuli tomu ze si neveris…umis to baječne to mi ver:o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..