Mé kouzelné já – 2. část

A tady ještě něco k tomu…

Můj sen:
Státy
Dostat se jednou do Velké Británie a do Irska. Miluju Irsko celou svou duší a je mým největším snem tam třeba jednou zakotvit nebo se tam aspoň jet podívat. Vidět typické irské domečky a tu kulturu tam spojenou s jejich úžasnou hudbou. Z Irka přímo vyzařuje ta atmosféra. Chtěla bych zažít typický zamračený den, stát nad útesem a hledět do bouřícího moře, nad sebou mít šedá oblaka, všude kolem zelenou trávu, lány a skály, staré zříceniny hradů…nechat se objímat větrem a cítit slanost moře.. to by byla nádhera.
Pak bych chtěla vidět Benelux, Laponsko, Nový Zéland, Pobaltí a taky HLAVNĚ Japonsko. Závidím Japonsku jejich volnost a demokracii snad ve všem, jejich přístupnost a tvorbu shonen-ai/yaoi anime a vůbec všechno, co s ním souvisí. Chtěla bych vidět staré samurajské vesničky, dva samuraje v akci :), ty typické japonské můstky a dřevěné domky na vesnicích a krajinu. Všude květy…
Job
Mým snem je stát se spisovatelkou fantastických knih. Prorazit do světa showbyznysu a být aspoň natolik čtená, abych se uživila. Tohle bych jednou chtěla dokázat. Vydat vlastní knihy…
Dále bych chtěla dodělat školu ..tvůrčí dramaturgie a tvůrčí psaní. Tento obor je zaměřen hodně na divadlo a psaní scénářů a vůbec je to hodně zajímavé.
Čemu jsem naprosto podlehla:
Slash
Tak v první řadě tomuto žánru a konkrétně páru Harry/Draco, Lucius/Harry a Severus/Harry a Tom Riddle/Harry. Je strašně romantické číst si, jak se vystupňuje vztah mezi dvěma muži, kteří se většinou nenávidí. Je v tom cosi magického. Přestala jsem skoro úplně číst heterosexuální povídky(i ty depresivní bez romantiky) a už bezmála rok čtu pomalu jen a jen slash a ve větší míře jsem ho i začala psát. Je to jako droga a hodně mě to ovlivňuje. Dokáže mi jak zlepšit náladu, tak mě dokáže rozbrečet. Slash mi hodně dal. I jako člověku mi pomohl uvědomit si hodně věcí a některé si odpustit. Je to složitější, ale vděčím mu za mnoho a teď se od něj nemůžu odlepit 🙂
Anime
Další forma slashe, dalo by se říct. Protože tímto anime myslím pouze jednoho žánru: shonen-ai a yaoi. Jsou to anime pojednávající o vztahu dvou mužů. Shonen-ai je lehký „slash“ a yaoi je už se sexuálními scénami.
Měsíc svítí jako prase, na zahradě štěká pes, hovno smrdí na terase, jóóó to je naše krásná ves!
Co nesnáším: Je mi silně proti srsti, když mě někdo oslovuje Blanche. Na to mám snad největší averzi. Když už jsme u toho, mám averzi i na to, když mě někdo zbytečně vyvyšuje a dělá ze mě něco co nejsem. Dám příklad z komentářů: „Blanch, píšeš úžasně, dokonce lépe, než sama Rowlingová, takhle já nikdy nedokážu psát…“ nebo „Ty jsi prostě Bůh, Blanch. Kéž bych aspoň někdy z poloviny byla tak dobrá jako ty,“ anebo „Blanch, jsi můj vzor. Nikdo není lepší než ty, jsi nejlepší, jsi stejně dobrá jako Joanne Rowlingová…“
Pokud mě nechcete naštvat, nepiště mi nikdy nic takového. Jednak sami snad nevěříte těmto blábolům a druhak tomu nevěřím ani já a zkrátka to není možné. Nikdo není dobrý stejně jako JKR, protože ona svět HP stvořila, ona je průkopnicí všeho, nebýt jí, nebylo by ff. Já jsem úplně obyčejná, píšu stejným stylem jako každý druhý a ničím nevynikám, jsem taky člověk z masa a kostí a je plno úžasnějších autorů, když pohledáte, dáte mi zapravdu. Některé si můžete najít v mých oblíbených, viz.níže. Dále nesnáším ve spojitosti se svým jménem slova: Bůh, Paní povídkářka, Paní spisovatelka, dokonalost, mistryně povídek a blogů, královna povídek a blogů, vzor, modla, nejlepší atp.
Bůh opravdu nejsem, jednak jsem ateistka a potom kdybych byla bůh, znala bych na všechno odpovědi, pak bych možná tu kandidaturu přijala, ale jinak k němu mám opravdu daleko. Dokonalá taky nejsem, ani moje tvorba, protože nikdo není dokonalý a každý má své chyby a já jich mám přehršel. Nejsem v ničem nejlepší, třeba patřím mezi jedny z těch lepších, ale je tolik lepších a někteří se třeba nedostali na ten správný piedestal, ale jejich čas nastane. Plno autorů, kteří nejsou známí, píší tak strašně nádherně. A když ještě zjistíme, že je jim třeba 13 nebo 14, tak to je pak sakra potenciál. Protože pořád mají plno času se ještě více zdokonalovat a než budou stejně staří jako já, ze mě bude zmetek na vyhození.
Nemám ráda po ránu teplé prkýnko na záchodě 🙂
Nemám ráda hryzavé věci a příliš upnuté.
Nemám ráda lež, beru milosrdné lži, ale nemám ráda zbytečné předvádění se tím způsobem, že člověku namluvíte úplné nesmysly nebo se chlubíte cizím peřím, nesnáším neupřímnost a vyhýbavost. Pravda se má říkat do očí, ať už je jakákoliv. Člověk si musí uvědomit, co dělá špatně. Nesnáším sobeckost a aroganci. Nemám ráda závist a zbytečné plýtvání slovy. Nepřirostou mi k srdci příliš lidé, co jsou introvertní, nemají smysl pro humor a jsou nudní. Jsem totiž strašně otevřený člověk, který má rád humor. Chápu, že ne každý je takový, neodsuzuji takové lidi, jen jsem na ně asi příliš živá 🙂
Nesnáším odsuzování a předpojatost, netoleranci a neloajalitu.
Kupříkladu pokud jde o homosexualitu nebo rasismus. Nesnáším odsuzování něčeho, za co lidé nemohou nebo za něco, co se jim líbí. Nikdo nemůže za svou rasu, za své předky, za orientaci nebo víru. Žere mě předpojatost vůči slashi a mary sues povídkám. Nečtu je, ale aby kvůli tomu byl někdo „bičován“, to se mi taky nelíbí. Je každého věc, co si píše, časem třeba pochopí, že tento žánr je už jedno velké a trapnější klišé, ale člověk se z toho musí vypsat. Já taky kdysi napsala mary sue a dneska se za ni strašně stydím.
Nesnáším, když někdo člověka odsoudí jen na základě vzkazů nebo dojmů, které z něj má, přičemž ho vůbec nezná a neví, jaký doopravdy je. Hned mu vylíčí, jak ho strašně poznal, přičemž se s ním v životě nebavil a jen tak ho odsoudí.
Duší jsem asi trošku feministka, protože mi strašně vadí pojem „ženská práce.“
Když se totiž chlapovi něco nechce nebo ví, že něco musí, opáčí, že to je přeci ženská práce. Štve mě, že praní, vaření, žehlení, uklízení a tak podobně je automaticky přisuzováno ženám a že muži to nedělají, protože jsou „chlapáci“, co živí rodinu. Hezky spravedlivá dělba práce. Když už se muži „laskavě“ podělili s ženami o svou práci tím, že nyní mohou ženy být vojandy, automechaničky, političky, proč by chlapi nemohli občas něco uklidit? Jako by ženská neměla doma už tak dost co na práci. Vychovává děti, stará se o domácnost, chodí do práce. Jak má mezitím stíhat žít
Nemám ráda, když mi někdo mluví do psaní stylem, že mi říká, co mám psát a svým způsobem je na mě naštvaný, že jsem něco napsala jinak než podle jeho představ. Přijímám kritiku, která je konstruktivní, opravy faktických chyb a gramatiky, ale nikdo nemá právo mi ubírat pohled na postavy takové, jaké je vidím já, jaké přijdou mně. Na to, jaký si já vymyslím příběh. Beru, když mi tam něco nesedí, když jsem si spletla nějaká data, když mám překlepy, slovosled špatně, ale moje myšlenky jsou moje, moje příběhy jsou mé. Děj vymýšlím já, ne čtenáři, proto mě baví psát, protože propouštím uzdu své fantazii. Nikdy mě nikdo neovlivní, ať se bude snažit prosit třeba týden v kuse, vždycky povídku zakončím a popíšu tak, jak jsem si zadala hned na začátku.
A co ještě nesnáším? Kdžy moje přátele někdo ponižuje, když jim ubližuje, ať už fyzicky nebo psyhicky. Nesnáším, když se do nich někdo naváží nebo je zesměšňuje, za to bych vraždila. Ať si každý uráží mě, to mi nevadí, ale jakmile se pustí do někoho, koho mám ráda, jsem rudá až za ušima a horkem to nebude…
Na závěr výslechu se smí obžalovaná ke všemu vyjádřit…
Sama se divím, že jsem na sebe práskla tolik věcí. Vím, že mě brzy bude mrzet a budu líná tohle smazat.. ale když už jsem si s tím dala takovou práci, nechám vás, ať si na nějakou dobu prohlídnete mou prokletou duši :))
Snad jste se mě moc nelekli. Já jsem taková nevinná hodná holčička s růžky na hlavě 🙂
Pokud jste zvědaví, jak vypadám, v galerii naleznete v sekci Mis fotografías.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

130 komentáře “Mé kouzelné já – 2. část

 1. ačkoliv už jsem to skoro všechno četla, četla sem to znovca a to s plným měchýřem takže s dovolením dám přednost jemu před napsáním duchaplnějšího komentáře:)))

 2. Hoj! Teďka se cítim jako spamer ale říct ti to musim: Mám u sebe anketu o nejlepší stránku měsíce a ty jsi mezi soutěžícími.Tak všichny zkontaktuj ať dostaneš diplomek!

  K hlasování se dostaneš kliknutím na web.

 3. Tak řešila jsem podobnou situaci jako Morgan, takže teď k "duchaplnému" příspěvku: klopím uši a kaju se.

 4. ME všechno ne, to je ještě znovu přepsáno..teda něco určitě :)) Od té doby jsem změnila názor a plno věcí…

  P.S. Heather víš, z čeho jsem úplně odvařená? Mozart's Dies Irae …úžasná hudba!

 5. Rohy eh..já o to nijak moc nestojím… 🙂

  Caph ne, protože každá je jedinečná a všechny si pamatuju..ale ještě se mi jich líbí víc…nějaké ty "úchylné" z fantasmagoria a tak, ale neznám autory a nechtělo se mi tam dívat 🙂

 6. ok tak už můžu:)

  Knowing me, knowing you to snad můžu s čistým (ehm, ehm) svědomím říct no ne?:) řeknu ti, že snad jediný co sem předtím nečetla bylo to co nemáš ráda… v hodne se s tebou shodnu. především nesnáším to dělení ženské, mužské práce a rasismus. a když někdo pomlouvá homosexuály a spol…dostalo mě, když mi kámoška říkala, že nechápe bisexualitu:)) mě lidi nerozuměli nikdy:)))))

  sobeckost taky nemám ráda čímž se vysvětluje moje sebeaverze:)))

  já prozmenu nesnáším studený prkýnko, asčkoliv teplý není o nic lepší:))

  k tomu ttitulování… a nejlepší kamarádkou tě oslovit můžu?:P pro mě jí jsi… ty mě znáš nejlíp a nejvíc mi rozumíš a já si troufnu tvrdit, že já znám tebe… mem zase černá hodinka?.))) no omlouvám se za vykecávání to šlo uplne samo:))

  p.s. do té anglie musíme někde jet, i s rael. ona chce na tom pobřeží stát taky:) a já ostatne též:) v jedné starodávné povídce na takovém místě rozprášili jednoho prašivého dědka.))

 7. Děláš si legraci…..

  Normálně jsi mi teď nasadila brouka do hlavy, a ne tou hudbou (a propos – doporučuji Lacrimosu, Confutatis a Kyrie, nevyčerpatelný zdroj inspirace pro vše)

 8. Lacrimosu znám :)) Dokonce je i přezpívaná mou oblíbenou skupinou :)))

  Čím jsem ti ho nasadila?

  ME ty pro mě taky, takže musíš :))) *ne v tom vážně nebyl narcismus- koulí očima*

  ME já vím…ale i tu jsem místy přepisovala…třeba dopsala jsem tam nějaké písničky, skupiny, povídkářky, do každéjo odstavce jsem něco připsala nebo něco smazala či přepsala…vesměs je to stejné, ale v každém je něco nově 🙂

 9. Apropo…Dies irae taky přezpíval Nightwish :))) Lacrimosu Evanescence a teď si nejsem jistá, zda taky i Nightwish..

  Když to tak vezmu..já poslouchám metal operu…refrény jsou operní a strašně se mi líbí, takže to není tak vzdálené…

  Jsem byla jednou specialistkou před několika dny označena za sopránistku..taxem si předevčírem doma u toho zavyla a mátinka na mě volala, že mám sice krásný hlas, ale ať se ztiším nebo soused dostane infarkt :))) (to potěší..heh)

 10. já si taky jednou takhle pěla, myslím že to bylo u Evanescence – My Immortal a tatin pak na mě: "Cos tam tak řvala…" no marně jsem mu vysvětlovala, že jsem zpívala :))))))))))

 11. Blanch: Já jen aby na mě pak někdo nevyjel že jsem mu to neřekla dopředu 🙂

  A ty ani nechceš? ČÉČÉ, jen jse¨m aktualizovala stránku a mělas o tři komentáře víc… tady lidi asi nespí…

 12. Geri jj :)))) Že bys nad tím vážně uvažovala? :)))

  Rohy já se do takovýchto "akcí" nehrnu 🙂 Nemusím zbytečně na sebe upozorňovat..ať si lidi dělají, co chtějí, mně osobně by to bylo trapné 🙂

 13. Blanch: no, celkem to myslím vážně, teď chci jít do čtvrťáku jenom proto, že kdybych rok makala, tak by se mi už do školy nechtělo… Ale víš, že si mě tou otázkou dostala? Tys myslela, že sem jen tak plácala?

 14. a jinak o tvém kouzelném já… jakto žes vynechala větu: většina lidí to neví, ale mou oblíbenou barvou je fialová…. promin, ale nemohla jsem tu Lockhartovu větu odpustit :D A jestli jsem tě někdy přirovnávala k bohu nebo k Rowle, tak se omlouvám… to jsem asi nemyslela (není myšleno ve zlém)

 15. Rohy :))))) tak mám tam snad napsat, že mám ráda hnědou, černou, khaki zelenou, temně modrou a vínově červenou? :)) Neee..já miluju růůůžovoučkou :)))

  Geri ne, myslela jsem si, že už sis to se školou všeobecně rozmyslela, že už nechceš žádnou školu vidět a když si říkala, že půjdeš dál, myslela jsem, že si uděláš celý obor a pak už nic..:)

  Ale za zkoušku to stojí, což? :))

 16. Heather nemáš Lacrimosu a Dies irae náhodou v pc? *smutně kouká* Neposlala bys mi ji? Mně to nikde nejde stáhnout :((((

 17. Blanch: no potom trápení s bakalářkou se mi tak nějak nechce do diplomky a navíc, ten 4. a 5. ročník nebude žádná sranda, beru to jen jako přestupnou stanici, pokud by mě vzali na jinou školu a navíc mám poslední dobou pocit, že v chemii svoji budoucnost nevidím…

 18. A Landa to všechno předělal taky.

  Teď mimo řeč, musím se pochlubit: se sborem jsem zpívala soprán v Kyrie, Confutatis (i když tam se ženské hlasy vyžijou až u "Voca me") a Lacrimose.Naše sbormistryně je totiž vášnivá milovnice hudby a dávala nám takový lahůdky jako Wolfiho "Exculate, jubilate" (KV.165, myslím), pak "Ave verum" a jeho úplně první, ale nádherné mše a oratoria (samozřejmě jen části).

 19. Byla na to úplně šíleně vysazená, i když veřejně jsme to nikdy nezpívali – ku škodě.Ale myslím, že jí jen stačilo, že nás to naučila, že jsme to zkoušeli.Až příští rok odejde, bude mi hrozně chybět, je to skvělá dáma.Pořád mi říká, jak jsem na ni hodná (sem tam jí vypálím nějakou operu nebo donesu z mé skromné hudební knihovny něco na čtení), ale pravda je, že ona mi za ty tři roky dala takovou hudební průpravu…no nic, to je fuk, to bych tu psala donekonečna.

  Přemýšlím, co zabilo Heather, a asi jsem na to přišla.

 20. Geri tak to by mohlo být fajn :)) No, snad bychom se tam dostaly 🙂

  Já jsem blb, že jsem letos nezkusila ty přijmačky aspoň, abych si to vyzkoušela…mě to mrzí…

  Za zkoušku nic nedáš, co maminka ví…

  renee nejdu, já u toho totiž píšu, je zbytečné být i na chatu…stejně bych nepsala…

 21. V PC nemám.Mám jenom komplet Requiem CD a uvažuju i o DVD od Deutsche Gramophon, stahovat jsem… nestahovala.

 22. Mě tím docela dostala, já jsem myslela, že zpívám v druhém altu, ale prý mám vyšší hlas, je fakt, že Tarja je taky soprán a vyzpívám ji, ale stejně je to divné… já byla naposledy ve sboru na základce na nižším stupni :))) a ve školce :))

  Jj..o Landovi vím, ale od něj se mi to kupodivu moc nelíbí.

  Tak to chápu, když tím člověk žije a je to jeho vášeň…taková spřízněná duše, se kterou máš vždycky o čem mluvit a stále je to téma, které máš ráda, je pak škoda, když ti "odejde" ze života…

  P.S. Nosici…ty furt tvrdíš, že ta nová frontmenta Nightwish je starší než Tarja, ale není to pravda :)) Tarja je ročník 1977, zatímco Anette je 1971 🙂

  Ale Marco má stejně úžasné vlasy :)) Sem si od kámošky přivezla další dvě alba Nightwish, nějakou Epicu a asi dalších 8 skupin, které hrají metal nebo metal operz 🙂

  No nic lidi, jdu psááát….

 23. už mi to (asi) došlo, ale musela sem si přečíst všechny komentáře:)

  jak se tu bavíte o té škole… taky mám brouka v hlavě (aspoň něco). uvažovala sem, že bych nešla na LA (to spí půjdu na LDN) ale taky něco s dramaturgií. já totiž miluji dialogy -> divadelní hry takže jejich psaní mi vůbec není proti mysli:) taky momentálně uvažuji o pokus sepsání jednoho nápadu ale vypadá to bídně… každopádně sem si to s výškou ještě rozmyslím (i když mě by má výška stačila… ne já chci být vysoká sexy kočka:)*ironík*). amen.

 24. jen taková věcná… odkydy je ročník 71 (36 let) mladší než 77 (30 let)? pokud si teda nenapsala špatně ten rok :))))))))

 25. daju sa tu zmazat prispevky? ako vidim, tak by ma zopar ludi zavrazdilo za moju nelibost v mozartovi, chjaj… :/

 26. !! oprava!!!

  Nosici..ty furt tvrdíš, že Tarja je starší než ta NOVÁ FRONTMENKA… :)) Ale ona je mladší..ta data jsou správně..Tarja má být o šest let mladší než Anette…Nosic vždycky psal, že Anette je mladší a hezčí než Tarja..hezčí možná je, ale mladší určitě ne.

 27. Tak k tomuhle už nějak nemám co říct. Mám dojem, že i já jsem ti někdy řekla tak, jak nemáš ráda… Nó, ale měnit to nebudu… XD Jé, duší feminička, to mě těší. Na mě každej kouká jak na debila, když tohle začnu někde 've společnosti' prosazovat… Jinak, vyjádřila jsem se k první části… Tak mě 'pobouřilo' víc věcí… 😉

 28. To zas*ané motto se mi tam nechce ukázat, do háje..nejde mi to nastavit tak, jak to má být…grrr

 29. a já už sakra budu sprostá…ten debilní blog nechce ukázat motto…ať zkouším cokoliv, tak to prostě nejde..hajzl jeden!

 30. jakého písma?

  Aha… no nemáš zač, vůbec jsem tě nečetla, takže to bylo individuální 🙂

  Mně se zobrazuje, pokud je jako linie pod obrázkem v záhlaví, ale když ho chci nad menu, tak to nejde, svině..

  Uf…líp už to nenastavím, konečná..

 31. WOW – úplně mi po zádech běhá mráz – jedním slovem fantastický – ty barvy, ten obrázek………….. krása.

  Mimo dnes byla vážně layoutářká noc 🙂 náhoda či osud?

 32. Mé sympatie vůči tobě ještě vzrostly (i když to je těžké, lásko má :0D), máme myslím podobný názor na spoustu věcí – rasismus, ženské práce a tak dále a tak dále. ;0)

 33. tak jsem to zhltla ještě jednou celé…

  ještě jsem zapomněla předtím dodat… já taky nesnáším, když mi někdo mluví do psaní. ač vím co je tam třeba špatné, nelogické atd. prostě si nenechám poradit a tak je to se vším.

  jo mimochodem – divím se, že se se mnou vůbec bavíš, když já jsem hrozný introvert:) možná se to tak nezdá, ale já jsem hrozně uzavřená a bavím se jak u čeho. jelikož ,vybočuji z řady´ už svými zájmy, humorem a myšlením a vlastně celou svou osobností je to se mnou těžké. ani se svými dobrými přáteli si nerozumím tak jako s lidmi, které jsem v životě neviděla. nemluvě o těch, které jsem viděla:)

  no nic jdu blbě kecat jide… stejně to nikoho nezajímá…

 34. No jako Blanch, ty seš prostě nejvyšší z nejvyšších, si bůh!!! jako nechci ti mluvit do povídek, jo, ale jako prostě… =DDDDDDDDDDDDDDDDD

  Ne, to je sranda, doufám že se neurazíš…

  Ale vzor pro mě rozhodně seš=) Neurážej se,ale je to tak a nikdo to nezmění=) Si živitelka mojí fantazie=) A musim říct že se vždycky nadlábnu=)

 35. Heather: stale sa upokojujem tym, ze ste ma zatial nenapadli, ci uz psychicky alebo fyzicky ;). mne totiz pride cely klasicizmus upnuty…

  Blanch: ked som citala, ze sklbis spisovnu cestinu so slangom, napadlo ma, ze robim nieco podobne… teda, v slovenskej vete pravidelne pouzijem ceske slovicko, pretoze si neviem narychlo spomenut ako sa to povie slovensky :))). asi by som mala viac citat v slovencine… 🙂 takzeee… kto sa hlasi, ze rozsiri zakladnu slovenskych autorov slashu? :))

  oh, a k layu… nadherne ponury… 🙂

  Morgana: introverti su velmi zaujimave osobnosti, tazko sa k nim clovek dostane, ale o to je to potom krajsie ;). z toho ako si sa popisala celkom chapem tvoju slabost pre Remusa ;).

 36. Kraasnej lay,i kdyz jako bys ty nekdy delala hnusny..:D Jinak se chci zeptat,kdy pribude dalsi dil " pretty woman" ? Dik a cus..:)

 37. ME v mé přítomnosti introvert nejsi a na netu taky ne, jsou věci, které řekneš, ale jsou věci, kteér neřekneš..to víš, že jsou věci, které neřeknu i já..ale věř mi, ty nejsi zase takový introvert, umíš se dost odvázat :))) A tvoje úchylnost je tomu svědkem :))

  Všem díky za lichotky k layi, stejně se mi víc líbil ten hnědý..nějaxi nemůžu zvyknout 🙂

  Provokatéři :)) Teď aspoň budu vědět, že to nemyslíte vážně, protože jste to četli :))

  Heat thanx very much…

 38. no asi ne… to se mě samotné posuzuje velmi těžko:)) to já asi spíš s lidmi, s kterými si nemám co říct…  to je fakt, mám své třinácté komnaty, víme?:))  no pokusím se tomu věřit… když to říkáš:)) no ta je svědkem mnoha věcí:)))))

 39. změníš ten lay? Možná by bylo lepší ho posunout na střed strany aby vpravo nebylo tak volné místo. Jinak se ti záhlaví opravdu povedlo 🙂

 40. Blanch,

  nedalo mi to, prostě se musím vyjádřit. Píšeš, že nesnášíš: cituji, "Blanch, píšeš úžasně, dokonce lépe, než sama Rowlingová, takhle já nikdy nedokážu psát…" nebo "Ty jsi prostě Bůh, Blanch. Kéž bych aspoň někdy z poloviny byla tak dobrá jako ty," anebo "Blanch, jsi můj vzor. Nikdo není lepší než ty, jsi nejlepší, jsi stejně dobrá jako Joanne Rowlingová…" Musím ti dát zapravdu. Tohle může naznačovat dvě věci, buď je někdo patologický patolízal (bez urážky) nebo je to jedna velká neupřímnost (za účelem zisku či něčeho podobného?). Alespoň tak soudím já. Možné je, že tě někdo obdivuje a dává to najevo takhle neuměle… Nevím, popravdě, v lidech se moc nevyznám.

  Občas mívám podobný problém. Napíšu povídku (to se stává často) a někdo mi to okomentuje (to už tak časté není). Komentáře typu: "Je to skvělý, krásňoučký, nemůžu se dočkat pokračování… atd. atd. mě dokáží pěkně nakrknout, zvlášť, když se to i mě samotné nezdá a potřebovala bych popostrčit tím správným směrem, slyšet názor nestranného člověka nebo druhé strany. V životě se u mě takový komentář nevyskytl. Opravdu skvělé prostředí na zlepšování.

  Pravdou je, že ač bych tyto komentáře uvítala, sama je psát neumím. V tomto bodu ti krapet závidím vyjadřovací schopnosti. I když se mi něco nezdá, nedovedu to přesně vyjádřit, v takových případech raději nepíšu komentáře vůbec. Omlouvá mě snad to, že jsem ff nikdy nepsala a psát nebudu.

  Aby sis nemyslela, že ti tu místo zabírá nějaká holka se syndromem klevetivosti babiček z náměstí, co tu je poprvé… Není to pravda. Jsem tvůj častý host, právě ty jsi mě naučila číst slash. Do té doby jsem nevěděla, co mi uniká. Děkuju. Sice tu nestepuju v tvých oblíbených pozdně nočních (či snad časně ranních?) hodinách, ale většinu tvé tvorby, co je zde, jsem již přečetla. Někde tu jsou schované 3 – 4 komentáře ode mě. Tímhle bych ti chtěla říct, že se mi líbí tvůj styl. Je zase trochu odlišný od všech těch ostatních. Hlavně ty tvoje slashe xD. A budu chodit dál, nechám ti tu zas pár komentů, i když takhle dlouhej už neuvidíš, ten neuvidí nikdo. Akorát ti nezvednu návštěvnost. Nevím jak se mi to povedlo, ale od jisté doby se neukazuju v žádném počítadle, od Toplistu po Blueboard. =o)

  Ať se nikdy neztupí hrot tvého prokletého pera!

  Mishasy

 41. Mishasy, no počkej, virtuálně ti lámu prstíky!

  Blanch je přece bohyně! Ona je Blanche vééééééééééééélkáááááááááá!!!!!! =)))

  No, jako jestli mě vezmeš jako nestranýho ''člověka'' (ehm…) Tak to s kritikou a radostí okomentuju tvoje povídky… Ale nelekej se, občas mám takový zvláštní názory, poněkud odlišné od ostatních… (ehm…) =))

 42. Mishasy: děkuji ti za tvůj komentář, jsem ráda, žes ho napsala… a s tím úžasňoučký a tak podobně ..jako bys mi mluvila z duše. Nejvíc mě to vytáčí, když mi tohle někdo napíše k povídkám, které jsem psala mezi prvními a mám k nim averzi a které jsou hned na první pohled příšerné :))) Prostě..buď ěm to hystericky rozesměje nebo naštve, takže buď sjem ironická nebo komentář na to nenapíšu vůbec :)))

  A děkuji…opravdu nestojím o žádné stepování, já v tu hodinu většinou píšu proto, že an mě nikdo netlačí a nikdo nci nečeká, proto nechci, aby i čekal, připadám si pak nervózní a jako pod drobnohledem :))

  A k těm komentářům..přiznám se, že já smysluplné komentáře taky neumím psát, snažímse i své superlativy často napsat neobyčejně a nepoužívám slova jako krásňoučký, ale většinou třeba napíšu hříšně vzrušující nebo kouzelně svůdné a tak, snažím se neznít jako přerostlá puberťačka :))), samozřejmě, že takový komentář potěší, protože je kladný, ale zároveň i trochu zklame, ono to přesně ty dojmy nevykreslí…ale jak sjem psala, já taky neumím psát smysluplné komentáře, vždycky tam žvatlám kraviny, takže bych si měla zamést před svým vlastním prahem :))

  Možná bych komentáře toho typu, jaký jsem psala, uznala, kdybych psala jako třeba taková Estriel, u ní už se o tom božství uvažovat dá :)))

  Ještě jednou díky.

  minime ne… máš asi dost velký monitor, já mám třeba ten lay přes celý monitor 🙂 A má být na kraji, kdybyhc ho posunula na střed, už bych ho nedala dohromady, je vyrobený tak, že sedí jen do boku.A mně se líbí mít ho tak na kraji :)) Vždycky mám laye ve středu, chtělo to změnu.

  BBB :))))))))))))))))))))))))))

 43. Blanch: Jo, je to vidět, že je to dělaný do levého kraje, protože je tam zesvětlení. Je to povedené. Máš svůj styl. Tvé layouty většinou poznám ani nemusím vidět "design by Blanch"

  často používáš mřížky nebo dlaždice, což je dobré vyplnění "nezajímavého" či prázdného prostoru.

  Každé tvé laye jsou něčím stejné. Je vidět, že to dělá jedna osoba, ale možná právě proto jsou tvoje laye tak hezké… používáš stejné věci. protože máš svůj styl a nestydíš se ho vtisknout do duše laye.

  Přiznám se, vidím ve tvých vzhledech i vulgaritu. Neber to jako že by to bylo zle…

  Lehké ironie a sarkasmus použitý na stránkách. Někdy fakt vidím něco, co bylo v autorovi nebo… Už jsem asi paranoik :D

  Když jdu na nějaký archiv layoutů nebo layoutovou stránku, vím, že pokud se mi něco nebude líbit.. Vrátím se k tobě na blog a mrknu do blogových a zase jsem doma… U mé známé neznámé Blanch.

 44. a znovu si řeknu. doma je doma…

  I kdyby tu Blanch nebyla. Přestala s přidáváním povídek i layů. Po té "staré" dobré blanch, která ti napíše komentář, protože ví, že to potěší.

  A když odejdu a vrátím se pozdě, když blanch už tu nebude… já vím, že zítra zase bude den a blanch příjde s ním.

  Nechci tím říct to, co ty tak nerada slyšíš. Beru to tak, že člověk se nestane oblíbeným… Stane se známějším…

  A přesto se někdy objeví hvězda, někdo, kdo si o tobě myslí, že jsi vyjímečná.

  Nemyslím si to. Teď už ne… Jsi obyčejná dívka, která má neobyčejný dar. Dokáže pomoct.

  Napsal jsem tady pár slov, které ti nevadily. Nepoužila jsem ani slovo slavná nebo boží.

  Napsala jsem holou pravdu, která bývá někdy bezedně naplněna něčím, co neumím popsat. Prosím, nereaguj na tenhle komentář.

 45. AHOJKY MÁŠ HEZKÝ BLOG…

  PROSIM NECHCES SE KOUKNOUT TAKY TY NA MUJ-

  COLOURY.BLOG.CZ

  MAM HO DRUHY DEN,MAM TAM BLESKOVKY A SVOJE VLASTNI COLORFULLKY.TAK SE PROSÍM KOUKNI

 46. Teri nechci.

  minime v poslední době sjem je vlastně nepoužívala skoro vůbec, spíš v těch starších layích :), ani u toho posledního a předposledního nebyly… ale nejsou to brushe, to jsou patterny, které sjem si vyrobila, které pak "gumuju" a dávám jim tvar…někdo to používá jako brushe, třeba Sára…

  Ale už mě to nebaví, jak mám furt stejný styl, uvažuju, že s layoutováním na zakázky seknu, budu dělat jen laye sobě a nejbližším přátelům…na blogy se taky vykašlu a budu dělat jen webové, tam je větší volnost.

  Nejsi paranoik :), já u svých layů používám většinou takové obrázky, které jsou otiskem mé "duše", které jsou depresivně vtíravé nebo takové výsměšné :)), mám to ráda 🙂

  Minime jsem ti za to vděčná a vyjádřila jsi to pěkně 🙂 Děkuji. Já reagovat musím. Dojala si mě, protože to vydalo za víc, než jen dokonalá a boží. Opravdu děkuji. Ty vždycky umíš tak krásně využívat slov, že jsem z toho naměkko.

  Heat vůbec ne 🙂

 47. Tak to je dobře, bo to má nějakých 47 mega a to asi nepobereš.

  A až budeš mít ve vzkazech na lide.cz nějakých 10 nových vzkazů, nelekej se.Teď mě napadá, že to budu muset přepsat, protože se to až moc kryje s příspěvkem minime (já věděla, proč jsem to chtěla odeslat už včera večer…).

 48. Blanch: slova nedělají lidé lidmi, ale činy ano. Těch jsem zrovna moc já neudělala, ale ty ano.

  a můžu se zeptat, proč jsi sekla se svým webem?

 49. Blanch: jsme na tom asi trochu podobně, já v noci píšu básně a vytvářím si představy pro povídky… jenže moji velmi (ne) tolerantní rodičové mě nepustí na internet, když by se mi to zrovna hodilo… =o)

  LUCKILY – za co jsem si ty zlomeniny vysloužila? =o)

 50. Jůůůůůůůů za se krásnej design….já se na to vykašlu…umíš si najít nádhgerný obrázky a děláš s nima zázraky. Vážně úžasný. Si nejlepší layoutařka kterou znám : )

 51. minime já jsem tam nebyla spokojená, ale furt mám v plánu se přestěhovat k sobě na vlastní doménu..až něco dořeším.

  Prozatím jsem se vrátila sem, protože to je jednodušší…

  Ady přeháníš, ale krásně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..