Jak zatočit se Severusem Snapem – 9. kapitola

Tak co, načekali jste se?? Konečně jsem to celé přepsala..no, dneska to asi nebude moc vtipné.. holt nemůže být vtipné všechno :))

Takový menší úlet s profesorem Lektvarů, kterého nenávidím..
Než si Maewe uvědomila, co se vlastně stalo, uběhlo dobrých pět minut. Snape vůbec neumlčoval, jak měl původně v plánu, ba naopak, vychutnával si tuhle chvíli jak nejvíc mohl, i když věděl, že dělá tu největší chybu ve svém životě.
Odtrhli se.
Maewe na něj znechuceně hleděla, načež po pár vteřinách vyslala svou dlaň ku jeho lícním kostem. Plesk!!
Snape se odsunul ještě dál. Oba dva na sebe zhnuseně hleděli, těžko říct, kdo by toho druhého raději propíchnul či podřezal.
„Co si myslíte, že děláte?!“ Zařvala z plna hrdla.
„Nenalézal jsem jiné prostředky, jak vás umlčet, jste nesnesitelná!“
„Opravdu?“ V koutcích úst jí mírně cukalo. „Tak proč jste mě políbil, když jsem tak nesnesitelná? Co proboha chcete?!“
„Respekt. Nic jiného nečekám a nic menšího nepřijmu!“ Zvýšil hlas, načež si uvědomil význam svého tvrzení a zasekl se.
„Nesnáším vás!“ Naprosto si nebrala servítky a skrz tmu ho propalovala nenávistným pohledem.
„Vy…vy jste tak.. arogantní, namyšlená, povýšená, tak tak..“
„A vy jste tak nadutý, tvrdohlavý, mnohem víc arogantní a tak..“
Chvíli oba dva mlčeli, přičemž od sebe neodtrhli zrak.
„Ó, já vím co myslíte tím, co říkáte a vím, že to tak myslíte.. ale já to taky myslím vážně, to co říkám!“ Vyhrkla ze sebe najednou, když už byla mezi nimi hodně dlouhá odmlka.
„Já vím, co říkáte a jak to myslíte!“ Zahřměl. „A vy víte, co říkám já i jak to myslím a co si myslím o tom, co říkáte vy!“
„To jste nemusel říkat, vím, že to tak myslíte!“
Kdyby tahle situace nebyla tak vypjatá, Maewe by se rozesmála, ale situace to nevyžadovala. Vyžadovala naštvaný uhranutý kamenný výraz ve tváři.
Snape ztuhnul a přimhouřil oči, už se nadechoval k tomu, že něco poví..
„Nesnáším vás, vím, že vás to neudivuje, protože vím, že nesnášíte i vy mě.. tohle je za trest! Mám pana ředitele ráda, ale tohle přehnal!“
„Taky si myslím,“ řekl otráveně, „aspoň, že se občas v něčem shodneme, slečno Lautrecová. Kéž byste už zmizela z mého života!“
„Taktéž!“
„Nemůžu vás vystát..“
„Já ani vysedět!“
„Konečně vypadnete!“
„Konečně!“
„Odejdete a bude klid, už se nikdy neuvidíme!“
„Správně, nikdy!“ Pokrčila obočí a propalovala ho tím nejnávistnějším pohledem, který dokázala na tváři vytvořit.
„Vždycky si myslíte, kdo ví, jak nejste chytrá..trpíte nesnesitelnou nevyléčitelnou chytritýdou!“
„Jo, psychiatr mi říkal, že mám jen pár měsíců, než vás zabiju!“ Zavrčela vztekle a Snape ihned zareagoval.
„Myslíte si, kdo ví, jak jste mě teď převezla, co? Ty naivní, namyšlená holko!“ Procedil skrze zuby.
„Vy..vy..“ nadechovala se zhluboka a přemýšlela, co říct..
„Ha, došla vám slova, slečno..“
„Vy..vy..“ její mozek náhle přepnul. Aniž by si to uvědomovala, místo toho, aby něco řekla, chytla ho za oblečení a přitáhla ho k sobě, načež ho znovu políbila.
Snape, který to naprosto nečekal, přepadl celým tělem na ní. Vůbec ho nenapadlo se tomu protivit. Automaticky ji popadl za boky a přitáhl blíže k sobě.
***
Když se Maewe ráno probudila, byl pryč. `No jasně, vypařil se, jak jinak. Aby nemusel čelit následkům!´Pohlédla na stůl a spatřila podnos s jídlem. Ještě se jí mírně točila hlava a cítila na temeni i v ruce mírný tlak. Na nočním stolku u její postele stál tolika známý flakónek s lektvarem, který pila každé ráno.
Celý den se Snape do svých komnat nestavil. Celý den se vyhýbal tomu okamžiku, kdy Maewe pohlédne zpříma do očí a bude muset vysvětlit včerejší jednání. Vlastně oba dva si ho budou muset vysvětlit.
Blížila se sedmá hodina večerní. To je doba, kdy se Severus Snape vracel do svých komnat.
Bylo už půl osmé a on nikde.
„To je jasný, prostě se mě bojí,“ špitla Maewe.
„To víš, že se bojí..ani ne tebe, jako spíš sebe,“ zareagovala jsem na její poznámku.
„“To ty si to tak napsala, Blanch?“
„Ne, to já ne,“ zatvářila jsem se svatouškovsky, „tentokrát jednal Severus sám.. to bys do něj neřekla, co?“
„No, to ne,“ přiznala Maewe, přičemž sledovala, kdy se objeví ve dveřích.
„Chybí ti?“ Taková prostá otázka a ona mi nebyla schopná odpovědět.
Zarytě mlčela, až nakonec s naprosto vážnou tváří, kterou jsem jí však nespolkla, pravila: „Cože?“ Zatvářila se otráveně. „Mně? Ne.. pche.. to..to nic neznamená..“
„Jasně..prostě jen takový menší úlet s profesorem Lektvarů, viď Maewe!“
„No a co? Každému se někdy líbil jeho profesor!“
„Jo, to máš pravdu, mně se taky líbil můj angličtinář, kdysi dávno.. ale mezi námi je ten rozdíl, že ty Snapea nenávidíš!“
„Jo, nenávidím!“
„Víš, co se říká..co se škádlívá, to se rádo mívá,“ zašklebila jsem se na ni. „Od nenávisti k lásce není daleko.“
„Co to meleš za blbosti. Já ho vůbec nemám ráda..je to ten mrzutý, politováníhodný ubožák, za kterého jsem ho vždycky měla..“
V té chvíli se otevřely dveře do komnat a vstoupil Snape. Pohledem rychle zhodnotil situaci a zaryl svůj pohled do země, jakož to nikdy nedělává.
Maewe se zhluboka nadechla. Nervózně od něj odtrhla zrak a pohodlně se uložila na bok tak, aby se na něj nemusela dívat.
Asi hodinu jen tak mlčky seděl u svého stolu a opravoval nějaké práce. Jasně, že mu to přišlo vhod, aspoň nemusel komunikovat a nic vysvětlovat.

Po další hodině už však nebylo co opravovat. Přišla ona chvíle. Chvíle, kdy se bude muset zase uložit vedle té nesnesitelné holky.. chvíle, kdy bude muset něco říct.. nebo ne?

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

119 komentáře “Jak zatočit se Severusem Snapem – 9. kapitola

 1. Blanch, to nemyslíš vážně?!!!!! Děj dobrej, ale proč musíš ty kapitoly vždycky končit takhle? Prosím, prosím, kdy bude další kapitola?

 2. Blaaaanch… teď jsi mě teda zaskočila:o))) další kapitolku téhle povídky jsem fakt nečekala… už ti zbývá jen Třináctá komnata, nemám pravdu?? jsi děsná, proč to takhle usekáváš???

 3. Lenka: neurazím se, neboj..ale tohle muselo být..nemůžou být všechny kapitoly skvělé.

  Vy víte, proč to tak usekávám..aby vás víc zajímal další díl :)) To jsem přece celá já.. useknout to v části, která je nejvíc zajímavá.

  Hej…zase koukám, že mi tam zčernal text..co to ksakru je??? Tam, jak je ta velká černá mezera mezi textem, tak tam je ještě text…to písmo zčernalo..do prdele, už mě to sere!!

 4. respektive..je tam tento text…

  "Já vím, co říkáte a jak to myslíte!" Zahřměl. "A vy víte, co říkám já i jak to myslím a co si myslím o tom, co říkáte vy!"

  "To jste nemusel říkat, vím, že to tak myslíte!"

  Označte si ho prosím myší..nechápu, proč mi to ten pitomej blog dělá!

 5. Blanch: nevztekej se :))) myslím, že si toho každý všiml.. a kdyby ne, bylo tam jen pár vět..

  kapitolka byla skvělá, ale našla jsem tam souvislosti s povídkou Čistící lektvar.. je to náhodně nebo si toho jsi vědoma? éé, teď jsem se do toho zamotala..

 6. Jaké souvislosti??? Myslíš tu chytritýdu? 🙂 Jo, použila jsem ten stejný argument, ale napsala to jinak.. Hodilo se mi to tu..

 7. No to jak se ta hádali, kdo si co myslí o tom, co říkají, jak je to tam hrozně zamotané – podobná pasáž je v Počátcích pobertů v Bradavicích, jak James otravuje Lily…

 8. Scratt je, ale je to jiné.. :)) Musíš pochopit smysl srozhovoru a poznáš, že je to napsané jinak.. a k jinému tématu.

  lenka: nemyslím si, že lžeš :)))))))

 9. Jak jsem říkala..tyhle pasáže se mi tam prostě hodily a stejně uvažuju, že Počátky zruším…

 10. Blanch, prosímtě Počátky Pobertů neruš:) je to jedna z mých nejoblíbenějších i když nedokončených povídek:), jinak máš to jako obvykle super

 11. Blanch,ty si pro moji vyrejvačnou a stále nespokojenou povahu naprostá katasrofa! 🙂 Nemůžu si pomoct a pořád musím chválit…  Každej den jen co zapnu PC a odepíšu na maily sem chodím kontrolovat,jestli je tu nějaká newinka. Takže (pro změnu) tlesk tlesk tlesktlesk tlesk .

 12. Blanch: jo, tu chytrytýdu taky, ale i jinak.. prostě mě to tam tak trkalo.. "Jo, psychiatr mi říkal, že mám jen pár měsíců, než vás zabiju!"  <- tohle jsi tam měla taky, teda asi ne úplně stejný..

  a nejenom Čistící lektvar.. prostě jsem si u toho zavzpomínala i na tvoje ostatní jednorázovky, který jsem četla na harrypotter.cz (Povídky z třetí kapsy by Blanch :)))

 13. P.S.: běda ti, jak Počátky zrušíš! pak se všichni proti tobě spolčíme a něco vymyslíme :)))

 14. Phyl: Však to patří ještě k té chytritýdě… to je ten dialog.. ale bylo tam : "Jo, doktor mi dal půl roku, než tě zabiju!"

  Ostatní jednorázovky? Tak z těch ostatních už tam není nic 🙂

 15. jenom naznačení.. prostě záblesky.. např. to, jak se james s Lily hádali (už nevim kde), že James ví, co si myslí a ví, co si myslí ona atd.., tak se tady hádali i Maewe (nebo jak se to píše) s Severus.. sice jen podobně, ale přece :)))

 16. Phyllis: pořád dokola.. už jsem psala, že to mám z Počátků..prosím tě..čti si komentáře..vlastně..psala jsem to dokonce tobě..ty máš ale krátkou paměť.. furt dokola omílat to stejné.. psala jsem, že chytritýdu mám z Čistícího lektvaru a tu hádku( pozměněnou… význam těch vět je tentokrát jiný) z Počátků.. vlastně tohle jsem psalas scratt..ne tobě, promiň..ale stejně..stačí si přečíst komentáře 🙂

  V Počátcích byl ten rozhovor, ale trochu jiný, věty jsou formulované trochu jinak.. a psala jsem, že se mi to tam prostě hodí.. a pro ty, co neznají Počátky, je to nové..Počátky totiž moc lidí nečte.. takže z nich využívám úryvky, pokud s emi hodí i jinam..co, patent na ně mám, takže žádná novinka.. .)))

  Kiki: zrovna od tebe bych čekala, že napíšeš, že je to p…..a 🙂

 17. :)) Proboha, co si to ten blog dělá?? :)) On dokonce až tak mění barvy? Ty jo, tak takový blog nikdo nemá :))))))

 18. Je to fakt úžasný :)))), jenom to vždycky skončím stejně a já jsem fakt napnutá. Teďka se opravdu těším na další díl. Doufám, že bude co nejdřív :))))))

 19. nééééééé!!!já umřu nedočkavostí!v sobotu jedu na lyžák a ke kompíku se dostanu až popříští úterý..béééééé

 20. No jak na začátku píšeš:Tak co, načekali jste se?? Konečně jsem to celé přepsala… Tak jsem si myslela, že jsi to přepsala. Jako celý od začátku, ale už jsem si to vlastně neověřila. Moje chyba. Díky ti.

 21. Prosím !!!!!!!!!!!!!!!!!! Napiš ještě další kapitolu !!!!!!!!! Chci mooooc vědět

  jak to dopadne !!!!!!!!!!!!

  Moc prosííím….

 22. Máš fakt nadání, já bych tohle napsat nedokázala(i když představit si že někdo dal Snejpovi pusu to je fakt nechutné)

 23. uz vis priblizne kdy tu budou dalsi  dili plooosim blanch:)) ja budu hodnoucka kdyz sem nam das ty  dily :)))))))))plooosim

 24. Prosíííííííííím těěěěěěěěěěěěěě!!!!!!!!!!!!

  Napiš 10.kapitoluuuuuuuuuu!!!!!!!!!

  Děkuji předem

 25. Kdy bude další kapitolka?Je to supr.Fakt dobrý-aspon vidim Snapea v trochu jinim světle,než od Rowlingový

 26. Ahoj Blanch ! Chci se tě zeptat jestli to

  už konečně dopišeš. A to že nemas pocitac to je mooooooc blba vymluva.

  Tak prosim tě pis!!!!!!!!!! a nevymlouvej se !!!!!! Na to ti neskočim !!!!!!!!!!!!!!

 27. Tak si můžete víte co… to je jen má dobrá vůle.. žádné rozkazy nepřijímám a počítač mi nejde..  já občas skočím na mámin, ale nemůžu tam být dlouho a už vůbec ne na psaní povídek..ještě ke všemu, když je mám zalohované ve svém počítači, který nejde..tak mi teda řekněte, kde to mám vzít?

  To ěm fakt dožralo..smažu to a bude

 28. blanch: nevsimej si tech deb*** kteri ti rikaj abys to rychle dopisala kardymu se muze rozbit comp me se to nekdy nacita jedna  stranka  asi 5 min hruza :((( nevsimej si jich!!!!

 29. No tak to bylo docerla drsné ale kdybys věděla co já jsem si psala tak to by ses položila, já jsem to psala víc do podrobna a měla jsem tam jinou ženskou která se jmenovala Kethren.

 30. Ještě dotaz jak dlouho ti trvá napsat jednu povídku,třeba takovou jako je Čistící lektvar???????? :-) díky

 31. No tak Blanch.Napiš tu 10.kapitolu!!!!!!

  Plosíííííííííííííííííím.Já budu moooc

  hodňoučká!!!!!!

  A ještě něco.Napiš mi prosí m na můj

  e-mail kdy už ta kapitola konečně bude

  ju?

 32. Blanch!!!!!!!!!!!!!To mi nemůžeš udělat!!

  Ta holka to tak určitě nemyslela!!!!

  Asi se nemůže dočkat tak jako já!!!!!!!!!

 33. tak 4-5 stran mi trvá tak hodku a půl… protože si hodně rozmýšlím dialogy a náznaky, které tam vkládám..apod. Pokud to rovnou nepřepisuju ze sešitu, tak přibližně do těch dvou hodin.

 34. Bohužel Blanch já si to píši jenom tak a navíc já vůbec nevím jak si mám ty stránky udělat:)))

 35. Je to fakt supeeeer!!!!!!!!!!!!!

  Další kapitolča by mohla být, ale takhle si alespoň můžeme domyslet, co bude dál=))))) a nic si nedělej s kačen, co si myslí, že nemáš nic jinýho než psaní povídek=). A když tě někdo naštve, tak si nasaď růžový brýle=)) né všichni jsou tak mladí, krásní inteligentní, žádoucí a chápaví, jako já (já se tak ráda chválím¨=))))) =))))))))))))))) To byl, pro nechápavé lidi, vtip. Haha. Asi né moc vtipný=) Ty letos maturuješ?

 36. Ahoj Blanch!

  Napiš prosím tu 10.kapitolku!

  Nebo něco……Plosím…Já budu hodňoučká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 37. blanch….plooosííím dopisej to co nejdriv moc  te prosim !!je  to uzasny  moc se mi  to libi  tohle:)))je  fakt super kde  se   muze v nekom sebrat takovej talent jako v tobe na povidky???to by me  zajimalo  vzdyt  si  nejlepsi pisarkou povidek vazne   ze vsech tech   co jem  cetla od jinejch ty tvoje povidky  maj urcitou ´štavu:o)))a to je  na  tom  to nej!! tak  to plosíííím  dopis moooc  se  tesim!!!:-*

 38. Ahoj Blanch!Chces potesit jednu chudinku?Jewstli jo,tak napis tu 10.kapitolu.Ta chudinka jsem totiz ja.Nic se mi nedaríííííí!Tak ty mne alespon potes tou kapitolou.Protoze to nikdo jiny neudela.Nikdo mne nepotesi.Ach jo!Tak cauky.

 39. Bety : :))))) děkuji…jsi vážně úžasná 🙂

  Lidičky..nevím, kdy bude další kapitola, pokud mi brácha spraví ten počítač, tak tento víkend, ale jinak fakt nevím..

 40. Děkuji, děkuji!

  Já to o sobě dycánko dycky tvrdila, tak nevim, co proti to lidičkové maj?=))) To byl dálší s řady mích (ne)povedených vtipů=))

  Já už mluvim jak Hagrid=)) Četla si Harry Trottel a Kámen Mudr. Tse???

 41. nečetla, ale ledascos jsem o tom slyšela/teda spíš četla recenze.. a dívala jsem se, jak pojmenovali postavy 🙂

 42. Mě se tam asi nejvíc líbilo, jak zhulenej Hagrid/Haldrin říká Harrymu, že do Buziboru se dostanou asi 4% studentů. Haha=)) Potom sem se málem po…=) Jinak mě celkem naštvalo, i když Harryho moc nemusim, protože nej je Voldy a Sirius, že z něj udělali vymaštěnýho štencla=))) Asi ho mám přeci jen trochu ráda…

 43. Jo a jeste pro Jaju: jeden kamošek mi řekl: " Jedna chytrá holčena (já) mi poradila, že když se nic nedaří tak si mám přišít koutky úst k ušim."=))))

  Třeba ti to pomůže…

 44. Ahoj Blanch!

  Ja se chci jenom zeptat,jestli teda napises tu 10.kapitolu.Protoze vikend je pryc a  ja sem moc smutna ze tu ta kapitola jeste neni.Prosiiiim.Ja budu hodnoucka!!!Diky moc:-)Jaja

 45. já to nemám kde psát..rozumíš? :)) Snažím se to tu vysvětlovat už nějaké dva týdny.. prostě mám pc tak nějak v háji :)))

 46. Já ti asi pošlu svůj počítač!!!=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))úsměv=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 47. Ja si nemuzu pomoct… Ty mas asi moc rada M.A.S.H. 4077 co? 🙂 Uz nekolikrat jsem v tvojich povidkach nasla Piercovi odsteky Frankovi alebo Blakeovi "hluboke myslenky" . Kazdopadne mas je v textu celkem dobre zakomponovany… Ale i tak mi vic sedi v M.A.S.H.-i. Hold Hawkeye je Hawkweye. 🙂

 48. jj..mám..já jsem MASH sledovala pravidelně a mám plno těch komentářů zapsaných v bloku..vždycky jsem k MASi sedala s blokem a tužkou a psala si ty hlody..stálo to za to :))

 49. Atoj Blanch!

  Chtela bych se zeptata na 2 otazky.

  1:Kdy bude 10 kapitola

  2:Co je to Za soumraku krve zac

  Predem diky za odpoved.Jaja

 50. Za soumraku krve je povídka, kterou vložím, až dopíšu.. zatím mám první kapitolu. Hlavní postavou bude Draco a bude poněkud..depresivní.. bude se odehrávat v prostředí mezi Smrtijedy.

  10. kapitola nevím, kdy bude..

 51. Né, zabiju tě, vykuchám tě, a naložim si tě do zelenýho láku jako Sevík. Sakra sakra sakra. To je ukončení jak v napínavym filmu před reklamou. No to se dělá? To je ale nehorázná drzost…koukej hezky rychle napsat další kapitolu. Pod hrozbou….psychicého nátlaku. :-)

 52. Aydra: tak tebe bych tu, holka, fakt nečekala.. :))) Že tohle říkáš zrovna ty, s tou svou povídkou taky napínáš dost :))

 53. Blanch mrkni prosim na muj blog

  http://www.jane12.blog.cz a napis mi do komentaru co si myslis o mem stylu psani.Chtela bych totiz radu nekoho super zkuseneho a ty si zkusena.Predem diky za odpoved a mrknuti n a muj blog.Ahojik!Jane

 54. Já zkušená za prvé nejsem, to máte všichni mylný dojem :)) A za druhé, promiň, ale já nemám čas nic číst, mám plno práce..komentáře by ses asi nedočkala..zkus někoho odtud.. tady je plno skvělých autorů.. třeba tady Aydra..nebo Amalie, Rebelka, Nancy.. Lenka, Phyllis.. Melodye, Terulka.. všechny mají blog..teda až na Aydru..o té to nevím.

  http://rebelnik.blog.cz, http://phyllis.blog.cz, http://nan.mysteria.cz, http://eillen.blog.cz apod. apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..