Jak zatočit se Severusem Snapem – 15. kapitola

Tak a zde je slíbená poslední kapitola povídky a parodie Jak zatočit se Severusem Snapem. Tímto se s povídkou definitivně loučím. Musím podotknout, že poslední kapitola už není nijak vtipná, je to prostě závěr, nečekejte nic úžasného.

De javu
Běžel, jak mu nohy stačily. Mířil do sklepení. Jen, aby to stihl! Doufal, že se Poppy nevrátila
dřív a že opravdu dodrží smluvený čas. Nikdo ho nesmí přistihnout, protože by se to, nedej bohu, mohlo donést k Brumbálovi a ten by byl zcela určitě striktně proti.
Zadýchaný doběhl ke svým komnatám. Postavil se před dveře. Musel se uklidnit. Musel popadnout dech, jinak by Maewe pochopila, že se něco děje a to se právě dozvědět nesmí. Chvíli stál za dveřmi. Pokoušel se poslouchat, zda tam někdo nemluví, ale po chvíli pochopil, že jeho kouzelnické alarmy a kouzelné zábrany proti škodné a zvědavým špionům opravdu fungují na sto procent.
Nakonec se rozhodl vstoupit dovnitř.
Maewe jako obvykle ležela na svém místě a v rukách držela noviny. Když vstoupil, vzhlédla a škodolibě se usmála. Určitě si mezitím stihla připravit nějakou provokaci.
„Čau láááásko, čau láááásko, ty jediná nejsladší, největší.. jak bylo v práci? Nezlobily děti?“
„Odpusťte si ten sarkasmus,“ snažil se znít obyčejně, jako za normálních okolností. Ne jako přešťastný člověk, který právě přišel na úžasné řešení svých problémů.
Přistoupil před ní a na malý moment se na ni zadíval.
„Máte takové zvláštní blýskání v očích,“ poznamenala, „jako by se vám něco podařilo.“
`Sakra, ta holka má nějaký šestý smysl nebo co
„To se vám zdá,“ začal si nenápadně rozepínat svrchní hábit, aby ho odložil na židli, přičemž z něj vyndal hůlku. Maewe to nepřišlo nijak zvláštní, dělal to vždycky. Obrátil se k ní zády a chvíli se zamyslel. Teď nebo nikdy! V rychlosti se otočil a jelikož je jeho muška vždy přesná, křikl: „Obliviate.“
***
„Jsem rád, madam Pomfreyová, že jste se jí ujala. Bylo to pro mne dost komplikované.“
„Tomu rozumím, Severusi, ale proč ta dívenka stále spí?“
„Nevím, prospala skoro celou dobu a když byla vzhůru, byla dezorientovaná. Vlastně si myslím, že ani neví, co se stalo, nepoznávala mě.“
„Přitom je v perfektním stavu, postaral jste se o ni skvěle, Severusi.“
„Děkuji. Mohl bych mít jednu prosbu?“
„Jistěže, jen do toho,“ usmála se mile školní ošetřovatelka.
„Až se probudí, prosím vás, madam, řekněte jí, že třeba spadla ze schodů. Nebudilo by moc dobrý dojem, kdyby se ve škole dozvěděli, že byla u mne v komnatách. Je to ošemetná situace. Znáte to..“
„Ale jistě, jistě,“ přikyvovala žena, „já to chápu. Máte pravdu, nedělalo by to dobrotu. Pokud si ta dívenka nevzpomene, že u vás byla, nebudu jí to připomínat.“
„Děkuji, dobrou noc, madam Pomfreyová.“
„Vám taky, profesore.“
Severus Snape spokojeně kráčel do svých komnat, kde už KONEČNĚ bude spát ve své posteli sám. Přitom si mnul ruce a byl sám se sebou převelice spokojený. Nejenže se jí zbavil, ale zabil přitom dvě mouchy jednou ranou.
Zvláštně se však přitom usmíval..
„Co si provedl, Seví? Vidím ti na očích, že v tom je ještě něco víc..kouká ti to z nich..!“ je mi to povědomé
„Já? Kdeže,“ usměje se a tím víc je to podezřelé, poněvadž absolutně ignoroval fakt, že jsem mu opět řekla Seví.
Začal si pískat.
„Tak to vybal. Na to ti neskočím, co, že jsi tak spokojený? To není jen tím, že ses jí zbavil a vymazal jí paměť..“
„Ono taky jde o to, jak jsem jí vymazal paměť..,“ uklouzne mu a popadne se za ústa.
„Jak jako..jak si jí vymazal paměť?“ dotírám dál.
„No dobře. Prostě jsem jí vymazal paměť do chvíle před tím, než ke mně šla.“
Rozesměji se nad jeho vynalézavostí. „Takže tím chceš říct, že až se vzbudí, bude si myslet, že má u tebe ještě nesplněný školní trest?“
„Přesně tak. Ty nebudeš tak ztracený případ, Blanch!“
„Severusi, ty mě překvapuješ, ty toho nemáš dost?“ fakt mě nutí se smát
„Pěkně si to vyžere,“ řekne už tím svým typicky Snapeovským neoblomným tónem.
„To jsou mi věci. Jednou ti leží v náručí a druhý den bys ji zase nechal znovu čistit nádoby s láky.“
„To tak, tentokrát ji dám něco méně nebezpečného. Nebudu už přece riskovat, že ji tam budu mít znovu!“
***
Přesně jak čekal, bylo mu jasné, že se ta holka rozhodne sabotovat příchod, a že rozhodně
nepřijde včas, jak bylo domluveno. To je celá ona. Vždycky Severusi Snapeovi odmlouvala, byla drzá, smála se mu do obličeje, když jí odebíral body. Ti dva si nikdy nepadli do oka. A ještě víc ho žralo, že ona je natolik inteligentní, že zvládá veškeré předpoklady pro studenta na OVCE Lektvarů a stačilo by několik let učení navíc a kdo ví, třeba by se mohla jednou rovnat jemu samotnému. Nepřišla včas, jen aby mu dala najevo, že on pro ní není autoritou, i když věděla, že si za tohle vyslouží delší trest. I tuhle oběť byla schopná podstoupit. To byla celá ona.
Strašně Severusovi připomínala chování jeho bývalého, teď už mrtvého, spolužáka Jamese Pottera, vlastně i Blacka. Oba dva byli natolik arogantní, že by se nedivil, kdyby ta holka byla jakkoliv spřízněna s nimi samotnými.
Když konečně s pětiminutovým zpožděním dorazila, Snape se usmíval ještě víc, než odpoledne, když jí trest zadal. „Pět minut, slečno Lautrecová, víte, co to znamená?“
„Netuším,“ vykulila oči a tvářila se pobaveně, „nechám se podat!“
„Koukám, že máte skvělou náladu. To je jenom dobře, aspoň se budete u zadaného úkolu dobře bavit,“ vycenil zlověstně zuby, „mimochodem, deset bodů dolů za váš pozdní příchod.“
„Jak nečekané,“ zvolala.
„Dalších pět bodů,“ nenechal se nijak vytočit. Už dávno si zvykl na její urýpané narážky, už dávno pro něj nebyly urážkou, nýbrž důvodem pro další školní trest, u kterého se pro změnu bude bavit on.
„Jsem dojata!“
„A dalších pět bodů,“ pronesl libozvučným tónem připomínající zpěv ptáků a výborně se u toho bavil jejím neuváženým chováním.
„Tak přejdeme k věci, ne?“ Odsekla na rovinu a bez váhání.
„Taky se na to těšíte stejně jako já?“ Probodl ji pronikavým pohledem.
„Samozřejmě,“ dodala samolibě a nenechala se vyvést z míry…….
……No a dál už, milé děti, víte, jak tahle pohádka končí. Teda nevíte, protože Sevík říkal, že už stejnou chybu dvakrát neudělá. Takže si spíš můžete domyslet, jak tahle pohádka končí. Každopádně ne u Severuse v posteli :)))
Omlouvám se všem autorkám ff, které by snad ode mě čekaly něco nereálně romantického a absolutně naivního. Pište si své ff dál, jen prosím, nedělejte ze Sevíka(pardon…Severusi..), ze Severuse takového neracionálně uvažujícího milovníka bez zábran :))) Je to pro něj urážka na cti..

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

88 komentáře “Jak zatočit se Severusem Snapem – 15. kapitola

 1. Mno bylo to výborný až na tuhle kapitolu nějak mi to fakt nesedí chápu že to je parodie a tak ale myslim že kdyby Brumbál fakt něco takovýho zamýšlel jako narvat Maewe Snapeovi do postele tak by ho z toho nenechal vyklouzbout a ještě by mu jí tam nechal i když by se vrátila Poppy no nic jsem prostě romantická duše čekal jsem řekněme "dobrý konec" ale jinak velmi skvělá parodie a hodně humoru jen tak dál držím palce

 2. ale Brumbál to nezamýšlel..to byla jen zavádějící informace, vlastně to nebyla informace, ale myšlenka…konkrétně Snapeova myšlenka. Není nikde řečeno, že to tak opravdu bylo a taky nebylo, já jsem to tak určitě nemyslela. A je to tam tak napsáno. Že si to jen myslela Snape, že by ho to nepřekvapovalo, ale Brumbál to tak doopravdy nemyslel.

 3. to jsem čekala že jí vymaže pamět ale zklamalo mě to :((( já vždy věřím v happy end škoda :))) ale jinak dobrý tak pa

 4. Tamtadadááááááááá,tahle povídka se ti opravdu povedla Blanch.Klobouk i s vlasama dolů…….

 5. ivčo ty mě asi ještě dobře neznáš, já happy endy nepíšu :)))

  No trhák to není, ale stejně díky za vaši chválu 🙂

 6. smůla no..víte, že já happy endy nepíšu, zvlášť, když by to nepasovalo do pravdivých událostí z knihy.

 7. Vtom případě se omlouvám já to tak pochopil a ani bych se nedivil:D ale jinak fak skvělá povídka

 8. Hmm, je to fakt dobrý…..Skoda ze uz končí, byla jsem na ní závislá…asi od půlky jsem tušila, že jí dá to samí, a zase skončí v její posteli…..:)))))

 9. Teda… Tak tato kapitola je naprosto dokonalá, musím říct, že konec se ti z celé povídky povedl nejvíc. Já na to třeštila oči – to by mě nenapadlo, že jí vymaže paměť.

 10. no jo..ten jsem měla připravený už od začátku 🙂 první a poslední kapitola byla jasná.. 🙂

 11. blanch ale znám ty ráda postavy mučíš, týráš a zabíjíš ty tyranko :)))) ale já ne a proto mám rada šťastné konce 🙂

 12. no, to určitě ne, protože už žádné podruhé nebude :)))  teď už mu jeho soukromí ponechám 🙂

 13. to by bylo něco kdyby se sevíkovi stalo přesně totéž, ale vlastně by to nebylo stejné, vždyť by ležela na ošetřovně protože Pooppy už přijela :)) no nic zase kecám kraviny :)))

 14. jj byla to fakt super povídka sem se u ní dost nařechtala ale škoda že je tato kapitola poslední fakt škoda

 15. nj, … musela, sice mě to ser… eeeh… štve ale aspon už zasejc nejsem závislá :))) … teda ted už jen na ostatních příbězích wod tebe ;))

 16. sice jsem nikdy nebyla zastánkyní povídek tohoto typu, ale tahle se ti fakt povedla. nevim proč, ale ta postel mi tam prostě nějak pasuje a myslela jsem si to už skoro od začátku. Ale fakt se ti to povedlo :0) (jako ostatně skoro vše :0))

 17. :'-( bůůůůů, bude se mi po týhle povídce stýskat! Ale co, ještě jich určitě bude tolik, minimálně tak dobrejch jako tahle, že Blanch? ;-)

  P.S.: Ahoj kolycku Týno, koukám, že i Ty se tu začínáš vyskytovat! ;-) A rovnou můžeš hádat, kdože to vlastně jsem… :-D

 18. no..to jo..já místo toho, abych dopisovala kapitoly k povídkám, tak začínám další kapitolovky..jsem hrozná..

 19. Jó! Mě to napadlo, že jí vymaže paměť! Ale je škoda, že už to končí, bylo to móóóc zajímavý :o)

 20. přesně tak…jsou to jen představy, jeho charakter je jeho charakter, nezmění ho nějaká mary sue

 21. Teda fakt super parodie. Dost jsem se nasmála. Ten konec se mi líbí, vrací Seva… pardon … Prof. Snapea do starých kolejí. Akorát si neodpustím poznámku hodnou "love story" ff. Dokážete si představit tu patálii kdyby chudák Maewe přišla do jináče??. To by asi Severusovi zmizel vítězný úsměv co?? XDDD No nic jen mi to tak blesklo hlavou když jsem to dočítala. (Asi se mi někde v podvědomí nelíbí, že by s toho Snape vyvázl tak lehce), ale Blanch opravdu díky že neskončil s tím pugetem v ruce a vyznáním na rtech… takhle je to perfekt!

 22. Vic díky…hele…já jsem původně měla vymyšleno, že Maewe fakt bude v tom, ale za prvé jsem to chtěla už dokončit a tro by zase bylo o bílé punčošce a za druhé…Snape je vždy za každých okolností zodpovědný, on by tohle nedopustil.. :))) Nebylo by to hodno jeho jména, kdyby jen tak někoho přived do jináče jako nějakej pubert 🙂 Ale fakt díky :)) Ta love story je záměrná, ne, přece jeto parodie na mary sue 🙂

  efik to zase nejsem, ale věř tomu, e bys dokázala, chtělo by to jen čas 🙂

 23. ahojky, chcete vyhrát vonavku zadarmo? stačí se zaregistrovat na http://www.lovetrap.cz a zadat můj kod 5TUVU, dík moc, stačí, když se tam zaregistrujete a sezenete deset slečen, která se tam zaregistrují a vyplní zase váš kod, a pak .. vonavka je vase .. no?

 24. nj, je to cely ok, a Blanch, at si repta kdo chce, ale me se libi ze si tak ten zaver udelala, protoze tohle presne k SS sedi!! 😉 diky

  PS: vidim ze si taky rada hrajes ve photoshopu =P (viz listky na pozadi a muj blog =) )

 25. Luciš on vlastně nikdo nerejpal :))

  Jinak..já dělám layouty na web, tak proč bych si neudělala i na blog? 🙂

 26. Blanch, prosím prosím, napiš zas něco takového, tuhle povídku jsem totiž schopná číst do půlnoci a pomalu se mi nechtělo otevírat konec…=´(

  Ale jinak krásný, vážně se mi to moc líbí, jako všecko napsaný tebou…

 27. No Blanch, tak jsem zase přečetla něco nového z tvých výtvorů(vím, že to není nové, ale já tu jsem krátce, tak je pro mě nové vše:) A nesedí mi to do tvého písání, ale je to fakt super oddechovka:))) Akorát snad není blbé, že kolem mě chodí plno lidí a já se jak ten blb tlemím do pc… Ach jo asi mě kvůli tobě vyhodí z práce:))))

 28. Probůh, jak mi tohle mohlo ujít?! Mám podezření, že jsem to možná někdy v minulosti otevřela, ale přišlo mi to jako příšerná MS, tak jsem zase klikla zpátky. Až dneska jsem se začetla pořádně… a už se neutrhla. Je to super! A nejlepší jsou ty tvoje rozhovory se Sevím :-)))

 29. Lucy to bych nerada…dodatečně se omlouvám.. 🙂

  Jacomo právě, že to je MS, mno 🙂 Je to parodie na ni :))

 30. Ahoj Blanch, nechci tě prudit:D,m ě se tvý povídky všecky moc líběj,j enom mám menší připomínku… Ten název kapitoly by měl bejt deja vu a de javu protože deja znamená již a  vu je tvar slovesa vidět, tudíž to máš blbě napsaný:D….Jestli to teda má mít tendle význam…

 31. Zuzajdo já vím, že je to špatně :)) Zprvu to byla jen chypa stylistiky..překlep rozdělení…ale nakonec jsem to tak nechala jako záměr  🙂

 32. n teda Blanch..skládám ti poklonu..aby to skončilo tak jak to začao..to je….úžasné,,,,,tleskám ti ;-)

 33. :)) děkuji..no..už bych to napsala teď líp, troufám si tvrdit, vždycky, když čtu některé části, napadá mě plno nových glos…

 34. je to smutný… jako by se nic z toho nestalo, to nemam ani ve filmech ráda :))

  ale jinak skvelýýý, bááječný, úúúžasný!!

 35. paráda…..super……nádherný……….je to fakt super povídka,jseš tam hodně vtipná a to se mi mooc líbí….fakt chválim…:)))))

 36. :))))))) tohle sem cetla s pesti v hube:)) no fakt. vazne tomu se nedalo nesmát. a cetla sem to u obeda, no chudak monitor:))) to si zaplatis:D:D:D ne sranda, to sem nemyslela vazne. dostal me muldrer (pisu to spravne? asi ne:)) a scullyová. bomba! tohle bylo neco. vázne kdyby byly vsechny ms aspon spolovicky tak dobre jako tohle tezko by je nekdo mohl povazovat za "bahno". protoze to si o nich mysli kde kdo. po tomhle by meli zmenit nazor:)))

 37. Dost jsem si u toho odpočla. :-D Taková příjemná kravina, která je ale aspoň jako kravina psaná… (nebo tak to z toho cítím já-pokud tě tím nějak urážím, tak se omlouvám)

  Chvílema jsem se vůbec nemohla přestat smát… ;-) Strašně se mi líbily ty rozhovory s tebou. :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..