Jak zatočit se Severusem Snapem – 14. kapitola

Omlouvám se za takové zpoždění, ale mohli jste si všimnout, že jsem se zde dva dny neukázala, poněvadž jsem nebyla doma, tak tady je odhlasovaná povídka…

Nejlepší nápad, který mě napad
*“Zlato, jsem doma!“
Maewe se zástěrou kolem boků se odtrhla s vařečkou od plotny. Letmo po Severusi hodila očkem(a zase ten Žižka..ona asi musí s ním být něco do rodiny) a líbezně se usmála, až se jí ruměnec rozlil po tvářích.
Severus odhodil věci na svůj stůl a svůdným krokem se přiblížil ke své přítelkyni.
Prudce ji uchopil za paže, škubnul jí(škubánky jsou v Británii asi velice oblíbené, jak tak koukám) a obrátil jí do svých propracovaných bicepsy hrajících rukou, až se mu zhroutila do náruče. Žhavě pohlédl do jejích očí a vášnivě ji políbil, načež následovalo jeho obvyklé poznamenání.
„Zelené šaty, botky rudé, zejtra moje svatba bude,“ přistupuje k plotně, kdež zdvihá poklice. Strne.
„Zas králíka, pořád jen králíka, ani Pinďa už to nežere..“ (viď Pinďo,“ – pohlédne níže..)
„Mlč!“ okřikla ho rozezleně Maewe. „Ty nevíš samou rozežraností, co by si do té huby dal. Podívej se na děti v Africe!“
„Hó, strašlivě mi, paní, hráš! Nejsi tak, jak se býti zdáš!“ sjede ji pohledem hadím a rozkáže: „Chci guláš a k němu pět knedla, ja?! Nebo ti seberu padesát bodů!“*
..no, tak to bychom měli.. a teď vážně..
Zbývalo posledních několik hodin. Dnes večer konečně přijede Poppy. Konečně se jí zbaví. Ale..opravdu se jí zbaví? Co když za ním bude chodit, bude ho provokovat na každém rohu, v každé hodině, nedej bohu to někomu řekne nebo se to snad dozví Brumbál a vyhodí ho. Musí něco podniknout! Musí něco udělat. Něco, čím by si zajistil, že ho ta holka už nikdy nebude obtěžovat.
„Seví..nebuď takový zlobr, neschovávej se ve svých slupkách!“
„Neříkej mi..“
„..já vím, Seví..,“ usměji se. „Hele.. prostě se k Maewe vrať, řekni jí, že ji miluješ a že si ji vezmeš. Že spolu budete mít tucet malých protivných Snapíků a že je prostě jediná ve tvém srdci, pokud tedy nějaké máš!“
„No dovol?!
„Dovolím! Buď rád, že máš mě a že tě nepíše žádná jiná nejmenovaná zaláskovaná autorka fanfiction, která by tě totiž zrovna takhle napsala. Do náruče by ti vepsala puget růží, do úst by ti vlepila pár něžných veršíků a z tebe by udělala don Juana.“
Zatváří se kysele. „V žádném případě. Já už ji nechci nikdy vidět. Udělal jsem chybu a to si nikdy neodpustím. Zradil jsem ji, Brumbála a hlavně jsem zradil sebe. Udělal jsem něco, co bych u jiného odsuzoval.“
„Puritáne!“
„Neposmívej se mi, když se ti zrovna vylívám..“
„…ze zlomeného srdce!“ využiji situace
„Žádného zlomeného srdce, ale z výčitek!“
„No, každý tomu říká jinak, že jo,“ zatvářím se ironicky a jeho to ještě více popudí.
„Víš co? Raději zmiz, nebudu se s tebou bavit, nemá to cenu. Ještě víc mě rozčiluješ a potřebuji si pročistit hlavu!“(vysát, vytřít, utřít prach a podobně..)
„Protože v ní máš bordel,“ zkonstatuji suše, „ale to ty ses mi chtěl vylívat ze srdíčka, drobešku!“
„Zmiz už!!!“
Raději si balím saky paky, dneska by dost silně konkuroval Remusi Lupinovi za úplňku. Nejraději by mě hryzl do pr…eeeh.. do sedacích partií.
Severus seděl u stolu v učebně lektvarů. Jelikož potřeboval být sám a nad celou věcí přemýšlet, nemohl jít k sobě, kde by ho čekala Maewe.
Snažil se opravit několik pojednání od prvních ročníků, ale nemohl se na to soustředit. Pořád přemýšlel nad tím, jak se zbavit toho přisátého klíštěte(to chce kolínskou a točit proti směru hodinových ručiček, Seví..). Pohoršen sám sebou, že se nechal ovládnout tak primitivními pudy. A že tomu neodolal, neovládnul sám sebe a teď si to musí vyžrat. (Jo chlapečku, holt, co si kdo nadrobí..)
Měl už asi jen hodinu na to, než definitivně odstěhuje tu Matahari ze své ložnice a pořád nic. Nápad nepřicházel(skočil si totiž do sámošky na kafčo).
Už mu zbývalo jen půl hodiny, když v tom… ale… jenom to provedení. Bude si muset co nejrychleji pospíšit. Musí to stihnout, než se vrátí Poppy a musí to udělat tak, aby to Maewe nepostřehla a aby nepoznala, co se právě chystá provést. No jasně! Pleskl se do čela. Proč ho to nenapadlo dřív?? Taková triviálnost a jeho, muže, který si ví vždycky rady, to napadne až když má koudel u zadku.

Rychle sbalil všechny svitky, kalamář s brky a s během(ano, vážené dámy a pánové, SS – ne jako esesáci, ale SS jako Severus Snape, vážně běžel) opustil místnost.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

135 komentáře “Jak zatočit se Severusem Snapem – 14. kapitola

 1. No Blanch:))Co to je?:))To je taková blbina,že se mi to líbí asi nejvíc ze všech:)Fakt:)

  Navíc si ten obrázek uložím:)

  Bezva,teď se mě přišla mamka zeptat,proč se tak směju:))Já z toho nemůžu:)))

 2. :))) sem doufala, že to bude furt pokračovat v duchu prvního odstavce a ono ne…:))) nejvíc mě dostal guláš s pěti knedlama, ja?

  ale samozřejmě zbytek kapitolky byl taky úžasně absurdní….:D supr…

 3. Ty náhodou kreslíš přímo nááááááááááádherně.Nejdřív mě napadlo nakreslit tě se Siriusem,ale to mi přošlo divný. XD

 4. Tarakau kdeže..to je spíš čmrk, čmrk 🙂 Příště se budu víc snažit, znám své možnosti..mohou být lepší, ale malířům do řemesla fušovat nikdy nebudu :))))

  se Siriusem, noo :))))

  dom děkuji :))) ke konci povídky jsem pochopena, to je fajn :)) Vím, že někdo to od začátku chápal tak, jak to má být, ale někdo si furt naivně myslel, že z toho bude fakt "povídka" :))

 5. Hezký.. kolik těch kapitol ještě bude (jestli jsi to už někde psala, tak promiň, ale nechce se mi číst všechny komentáře, když jich je opravdu moc..)

 6. Blanch:no právě:)Ten začátek je úžasnej…je tam dobrej ten Vodník…a Kolovrátek:)To se ti jako fakt povedlo…šikulka:)

 7. Fajn..promin že se tak blbě ptám, budou nějaky kapitoly Není všechno takové , jak se zdá být ?

 8. IVA zřejmě ne..asi tu povídku zruším.. nemám k ní žádný vztah..nebo ji někomu pověsím na hrb :))

 9. Tarakau a kdo by ho neznal..to je pohádka mého dětství.. viděla jsem ji poprvé v nějakých devíti letech, to ještě nebyla na videokazetách a kámoška mi ji půjčila, měla to přehrané z kina :))

  Teď ho mám v počítači :)) A mám doma i knížku a měla jsem i míč..já jsem tím jako děcko žila :)))

  Kvůli čemuže?? promiň, ale víš, co říkáš tím, že jedna kapitola je "NĚCO MALÉHO" ? a k čemu, že to vlastně směřuje?

 10. Jo a mám veškerý soundtrack ze Lvího krále..v mp3 na počítači :)) a někde ais i vypálené..a měla jsem i pexeso, kdo ví, kde to skončilo :)) Já jsem byla střelená, jsem byla do Simby zamilovaná..to té kreslené lví postavičky, úplně mě to dostávalo :))) A u msrti Mufasy ještě pořád vždycky brečím :)) Ta hudba do toho.. krásná muzika.

  Měla jsem hru Lvího krále a strašně mě štve, že se mi tehdy zaviroval pc, protože se mi celá smázla :(((

 11. a co by sis tak představovala?? mám hudbu i z prvního i z druhého dílu.

  názvy One of us – dvojka

  Circle of life – jednička

  Hakuna matata – jednička

  Just want to be king – jednička

  We are one – dvojka

  Be prepared – jednička

  to je jen něco.. :))) já si všechny ty názvy nepamatuju..

 12. Jenom mi připadá,že se mi ten obrázek až moc lepí na horní lištu……ale jinak jako všechna čest….

 13. Jj…..to je fakt síla…nedokážu si představit,že by tu mohl být lepší vzhled,fakt ne…..

 14. :)))) musela jsem si s tím víc pohrát.. chjo..příště to budu měnit tak ve tři ráno, ať tu nikdo není…tohle není vono..

 15. mně se to víc líbí bez něj..tak jak teda? v mozille se nezobrazuje dolní linka.. rámečku v záhlaví

 16. Možná mám pomalé reakce(možná..:),ale zdá se mi,že "Nejlepší nápad,který mě napad"bylo v nějaký písničce

 17. Jojo,písmo je pěkné.Hezky to do sebe všechno zapadá.I ta duha,který sem si nejdřív vůbec nevšimla.

 18. Tar ona tady byla, pak nebyla..protože jsem to potřebovala trošku protáhnout a pozměnit, místo gifu jsem musela udělat jpg, protože to nebrala mozilla 🙂

 19. hej blanch,ten vzhled ……….hej tak ten je fakt užasnej,prostě super!nejlepší co sem kdy viděla!

 20. Heat hele, nech toho, to nebyl záměr, ale překlep..tak se nechytej každého mého kiksu, buď tak laskavá, já ti tak neříkám, že se jednou ztratí písmenko, bože, děláš z toho aféru..

 21. no, na nějakou dobu jsem zase spokojená s designem..dávám si opět měsíc, po měsící, když budu měnit, se mi už líbit nebude, bude moc okoukaný 🙂

 22. Jelikož mi brácha spí v pokoji,nemůžu se vyjádřit hlasitým chechotem,který by se rozléhal po celém domě.Takže jinák ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉCHEEEEECHECHEÉÉ.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁCHACHACHÁÁÁÁÁÁÁ.

  Opravdu,dusim se tu smíchy.I když by to možná na tebe nesedělo těch parodií bys měla udělat víc :D ;D 😛

 23. Dobrej lay, Blanch… jinak ta povídka je takíc good… akorát by mě zajímalo, jestli se něgdy dočkám romantiky… =)

 24. Jasmine někdy určitě.. :)))

  Julko no..tak..zase tak směšné to zase není, ne? :))

  Jinak..chystám něco..něco jako parodii.. docela s nezvyklím námětem.. ale to bude, kdo ví kdy 🙂

 25. Ale jojo bylo to směšný:Zelené šatky,botky rudé zejtra moje svatba bude!!!Nebo jak si s nim ,,povídáš,,(myslím se Seviem)SS-ne jako eesesáci ale jako Sevie Snape!!!!Nebo ta ,,sedací partie,,:DD

 26. Blanch,já z toho nedělám aféru:)Jenom jsem chtěla slyšet/vidět,jak to budeš říkat/psát:)Kdybych to myslela vážně,nedávám tam smajlíka:)Ty se taky hned zježíš…:)

 27. nezježím, to bylo pouhé kontatování, taky si nesmíš furt tak věřit, že mě naštveš.. když mluvím vážně, smajlíky nepíšu, ale taky to neznamená, že jsem naštvaná. Tak třeba teď mluvím taky naprosto vážně, Heat

  Nikdo není dokonalý a každý dělá chyby, to jen ty ho na to musíš upozornit…a teď mi zase neodepisuj, jsem zase zježená.

 28. nemyslím, vím.

  Ježiši, Heat..nefandi si tolik, sakra, já nejsem naštvaná, chápeš mě už konečně ? :)))) neseď si na vedení..teď jsem ti jako řekla, že nejsem naštvaná a ty mi zase odpovíš, žes mě nechtěla naštvat…začarovaný kruh 🙂

 29. pokud sis všimla dobře věty, jaké jsem využila, tak si musela pochopit, že to bylo míněno teoreticky.. to mě na netu tak strašně štve, že se lidi navzájem nechápou, protože není znát tón, jakým by to řekli.. ale když to člověk napíše, hned si všichni o něm myslí, že je nasraný, naštvaný, jaxi to řekla/napsala…zježený? :)) apod. Jenomže..furt se opakuju.. mě ještě na netu NIKDO,..opakuji..NIKDO, nenaštval jako se dokážu naštvat :)) a když konstatuji a nejsou tam smajly, tak se hned automaticky předpokládá, že jsem naštvaná… a to mě točí..to mi na tom netu strašně vadí.. a člověku nevysvětlíš, že tomu tak prostě není, protože si sám říká, že se ten druhý z toho jen vykrucuje, ale bohužel je to tak..

  Když člověk zvýší hlas, když něco konstatuje, taky nemusí být hned naštvaný.. už jsem ti to, myslím, psala.. a asi ne jednou, ale až budu opravdu naštvaná, poznáš to.. a sakra to poznáš :))) Já nejsem tak milá osoba, jak se někdy tvářím.. když mě něco naštve(teda neberu svoji vlastní blbost, která mě štve furt.. a hlavně skleróza..(co jsem kam dala..)to bych si nejraději namlátila), tak lítají blesky a nejen nějaká ostřejší slova.. 🙂 ale zatím k tomu nedošlo.. v tu chvíli se ve mně ozve ta menší část cholera. V dětství jsem byla příšerný choler, postupem času/stáří se to asi nějak mění, v závislosti na nepřímé úměrnosti, čím jsem starší, tím míň mě něco navzteká a tím víc jsem flegmatik..ale to není moc dobré..měla bych se nad sebou zamyslet..na všechno kašlat..no nic…to jen tak mimo mísu 🙂

  Nepleť si pojem – být dotčený a být naštvaný.. když mi řekneš něco, na co ihned ozvu a nelíbí se mi to, taxes mě dotkla.. ne naštvala. Ale být dotčený je někdy dost horší, protože když se mě člověk někdy dotkne dost, tak to má u mě spočítaný a už to s ním neřeším, nic na to třeba neřeknu a sama to dusím v sobě, ale s ním třeba už nepromluvím, dokud to jemu nedojde samému. Nebo třeba už nikdy. Ale jak vidíš, zatím se s tebou stále bavím.. a abys pochopila, že nejsem ani dotčená, ani naštvaná..šup sem jednoho velkého smajla :)))))))))))))))) ..no..tak velkou hubu nemám :)) ale přesto..

  Jenže tohle všechno jsou prostě malé věci, nad kterýma se člověk jen tak pozastaví.. takové blbosti se mě nemůžou dotknout natolik, abych tě odepsala.. to přece dělá každý, jen ty jsi o něco větší provokatérka, než ostatní, ale mě to neudivuje, protože tě už pomalu "znám" a normálně jsem čekala, že se na to ozveš.. a ono fakt jo..nic překvapujícího a ne nečekaného.

  To sem se zas rozkecala, co? Jejda..jdu se raději utopit do bazénu, je mi vedro..

 30. ne, sorry..teď jsem si seděla na vedení trochu  já..chápu, že si tím chtěla říct.. že si to neměla v úmyslu, žes to nenapsala schválně.. i když u tebe čék nikdy neví :))

  Ale ta přednáška celkově stejně sedí na tu předešlou reakci, takže proč ne..

  A to je ta nevýhoda netu..čék si to vyloží po svém a taková jedna krátká věta může zaznít dvojsmyslně..víš, co tím teď myslím, ne? 🙂

 31. Počkej chvilku….první si to přečtu…pak dám rozkaz mozku na zhodnocení toho textu a pak odpovím…:)

 32. Ale co na mě v poslední době začíná působit? Co mě začíná mírně točit? Kdžy se mi někdo omlouvá, že mě nechtěl naštvat nebo, že jestli jsem naštvaná, tak že to nechtěl .. a omluví se mi v době, když jsem právě vůbec naštvaná nebyla. Mě neštvou ti lidi, ale ta nevědomost díky tomu netu..že si to člověk vyloží prostě jinak..to je to, co mi vadí. Není to ani chyba jeho samotného, ale toho nereálného kontaktu, té virtuality, že si lidi nevidí do tváře, že neslyší tón vyjádření.. já se taky nemůžu pořád jenom smát, to už by mě bolely držkouidní svaly 🙂

 33. Když už si u té sklerózy…..furt častěji se mi stává,že ztrácím brýle…a furt,znova a ještě jednou…obvykle je potom mám buďto na sobě,v ruce nebo mezi knoflíkama…..to je pak sranda:)Ještě když se někoho zeptám,jestli neviděl moje brýle…..úplně super:)

  No nic,to jen tak mimo mísu

 34. páč se mi právě nedávno někdo mlouval a já se zeptala, z čeho tak soudil, že jsem naštvaná..

  odpověď: "No tys tam neměla smajlík." :)) Hezký důvod.. já nemám potřebu je psát všude, a pak to tak dopadá 🙂

 35. no, já brýle už nemám, před půl rokem mi je rozsedl čokl a od té doby jsem nebyla u očaře..hmm..bue mít ze mě radost :)) Ale já je stejně nenosím, jen je mám na čtení a na tabuli.

  Moje cholerické já se ozývá, když něco držím v ruce…někam to odložím a za dvě minuty nevím, kam jsem to dala a nemůžu to najít..ty wole..to jsem nepříčetná..bych si nejraději dala pár facek.. to je neskutečné.. pět minut.. ještě před pěti minutami jsem to držela v ruce a otočím se, odložím to a za chvilku nevím, kde jsem to dala.. konec..to mě naprosto žere.. to je asi to nejhorší, co může být..

 36. A co ztrácím běžně,jsou gumičky…..většinu z nich sežere pes nebo králík,pak mi někam spadnou(za pračku:))a mě se nechce pro ně lézt….

  No vidíš,já se směju preventivně:)

 37. no..já už gumičky ztrácet nebudu :)))

  Já jsem teda hodně veselý člověk, směju se skoro furt, budu žít aspoň do stovky nejmíň, ale prostě se nesměju denně, každou minutu, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, 30-31 dní v měsíci a 364 a 1/4 dne v roce.. a když prostě mluvím vážně, smajly tam nestrkám, aby bylo jasné, že to nebylo myšleno vtipem..

  Tady na blogu třeba hodně chybí obrázkové smajlíky, tam ještě jsou takové smajly "vážného" typu, které jasně dávajíí najevo, že člověk není naštvaný.. jenže blog.cz nepodporuje tyto možnosti, což je pěkně blbý..

  Hele..já nechci vidět ten bordel za postelí, až ji odsunu, tam bude ztracených věcí!! :))

  No nic, já jdu do toho bazénu..už se tu promenáduju v plavkách, tak zatím..

 38. skvělí už se těším na pokráčko. doufám že jí Snapík nevymaže pamět to by mne mrzelo :(((

 39. aha tak ted chápu tvůj smích ale mám dobrou intuici ne? to snad poznal každej co má v plánu ne?

 40. to asi jo ale musela to napadnout každýho když to napadlo mě :))) já zas tak prudce inteligentní nejsem :)))

 41. no tak jo, mám se dát na dráhu detektiva :)))))) haha už se vidím, já jako "šerlok holms"  ehm nevim jak se to píše, nejsem angličtinář :))))

 42. haha to raději ne, praskla by čočka a ty by ses tak lekla, že by jsi z toho přestala mluvit :))))

 43. já toho vydržím hodně… když vydržím každý den pohled do zrcadla, už mě nic nepřkvapí 🙂

 44. můj počítač jaksi ted není v provozu a mám to na něm, ségra mi ho včera nějak oddělala…budeš si muset tak týden počkat…

 45. No tak ale tohle mě dostalo "chci guláš a k němu pět knedla, ja?" úplně ho vidím:o))) to se Ti povedlo.

 46. Pošleš mi prosím prosím písničky Circle of life,Hakuna matata,Be prepared.Prosím prosím moc moc pošli mi je na Emayl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..