Jak zatočit se Severusem Snapem – 1. kapitola

Taaak :)) Vy všímaví jste si jistě všimli, že je zde nová rubrika. A je tu další povídka. Sice jsem neměla vůbec v plánu ji sem dávat, ale jsem tu mezi svými, a tak se k ní přiznám. Na fanu ji vydávám pod jiným nickem, je to totiž úplný opak toho, co teď píšu. Je to romantika a zároveň parodie, navíc je to má ..ne zrovna oblíbená.. Mary Sue. A navíc..vy, co mě znáte, tak víte, že moje kapitoly mívají okolo pěti stran A4, tak jsem to vzala z druhé strany i zde. Kapitoly mívají pouhou jednu až dvě strany, abych příliš nezatěžovala něčí oči :))
Jednoho večera jsem si jen tak řekla, že když už nic takového nepíšu, tak to aspoň zparoduju, no, nevím, jestli se mi to úplně povedlo, ale každopádně už mám několik kapitol a aspoň já osobně se u toho docela bavím.
Pokud si někdo všiml nicku Silfa ame na fanfiction.potterharry.net, tak se nelekjete, vážně jsem to já.
Info:
Tohle je pro ty, kteří mají rádi Mary Sues. Je to tak psané záměrně, takže v tom nehledejte žádné faktické chyby či neuskutečnitelnost, bláhovost, nemožnost a další jevy :)) Těžko říct, jeslti je to fan fiction nebo parodie, ale měla jsem obrovskou chuť napsat něco takového a přitom se u toho pobavit. Jsem totiž taky zvědavá, jaký na tento styl povídek mají názor ostatní.
Takže já, která se zapřisáhla, že nikdy nenapíšu MS a nedám ji na net, tady je :)) Snad vás to taky trochu pobaví. Myslím, že sám název napovídá, o koho se jedná. Když už parodii, tak aspoň s tou správnou osobou!! :)))
Vkládám dnes hned několik kapitol, aby se bylo na co kouknout. Tak buďte pozorní, během dne doputují 🙂
Přeji hezké čtení.

1. kapitola – Mladý profesor Lektvarů
Bylo to rok co rok, prostě ho štvala. Ještě nikdy neměl takového studenta, a to už na této škole učí pět let. Ročník, do kterého tehdy chodila dostal taky. Bože, jak mu už tehdy pila krev. Taková malá arogantní holka! Po letošním roce si už konečně oddychne, už jen poslední rok, poslední rok v její společnosti, poslední rok, který spolu v Lektvarech budou trávit. Stačí přežít poslední rok a konečně se jí zbaví! Naneštěstí pro něj má totiž nadání na Lektvary a dostala se ke studiím na OVCE.
Nechápal, proč se jí Brumbál pořád tolik zastává a nechápal, co ti dva spolu mají společného, protože nejednou slyšel, jak se přeřekla a místo pane řediteli, řekla Albusi. Věděl, že to není jeho věc, ale strašně ho to žralo. To, že ta zatracená Maewe Lautrecová je v přízni samotného ředitele školy. Nechápal, co na ní Brumbál má, co to spolu kujou za pikle. Dokonce i McGonagallová si jí velice cení, možná proto se taky stala Primuskou. No jistě. Všichni jí tu měli rádi, jen on, Severus, doopravdy věděl, jaká ve skutečnosti je. Malá nevděčná mrcha.
Severus Snape si jako vždy vykračoval po chodbách hradu a sledoval, jak se studenti baví, když je venku tak krásně. Pozdního babího léta stále převládalo, podzim byl ještě stále v ústraní a slunce hřálo.
Šel po kamenné chodbě v atriu a přemýšlel nad dalšími lstmi, nad dalšími útrapami, kterými by mohl své studenty obšťastňovat.
Zrovna v tu chvíli se za rohem mihl tak známý dlouhý pramen kaštanových vlasů. Severus věděl, že nadešla jeho chvíle. Rychle si pospíšil, aby ji zastihl, zrovna ho totiž napadl geniální nápad na školní trest.
„Slečno Lautrecová!“ Spřáhl ji hřmotným hlasem, načež svá ústa stáhnul v tenkou linku tak, že byly sotva vidět jeho rty.
„Hm?“ Věděla, že mu opět o něco jde. Otráveně se otočila k němu a obrátila oči v sloup.
„Mám ten dojem,“ chvilku si ji prohlížel a uvažoval, co by jí vytknul, když v tom si všimnul nedopnuté košile u jejího krku, „že jste nevhodně oblečená. Kazíte zde morálku. Odebírám Nebelvíru deset bodů!“
„Vy byste mi vzal body, i kdybych neměla zavázané tkaničky, přestože nosím mokasíny, viďte?“ Zareagovala ihned.
Jako by to sama chtěla a nahrála Snapeovi do noty: „Co si to dovolujete?“ Předstíral vztek, ačkoliv v hloubi duše si mnul dlaně a pěkně dlouho nebyl tak spokojený. „Odebírám Nebelvíru dalších deset bodů za Vaši drzost, slečno. A tímto jste si také vysloužila další školní trest!“ Důkladně si nechal záležet, jak vyslovit slovo další, aby jí dal najevo, jaký je z ní lajdák.
„Jak jinak!“ Vyprskla naštvaně.
„Dalších pět bodů,“ zašklebil se Snape, „dnes je ale krásně, viďte?“ Zdvihnul obočí a zadíval se kdesi do nebe, jakoby se rozplýval nad nebeskými výšinami. „Takže dnes v sedm hodin večer v mém kabinetě, slečno Lautrecová!“
„Prima!“ Odsekla rozhořčeně. „Už se nemůžu dočkat!“
„Doporučuji Vám přijít včas,“ ignoroval její poslední poznámku, obrátil se zpět a rázným krokem odkráčel pryč, až za ním vlál černočerný hábit.
„Magor!“ Neodpustila si a zhnuseně hleděla, jak Severus Snape odchází.
„Já to slyšel!“ Zaznělo zpoza rohu. „To máme dalších deset bodů!“

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

283 komentáře “Jak zatočit se Severusem Snapem – 1. kapitola

 1. Reb: zřejmě už nemáš :)) Já ji totiž z nicku Silfa ame smazala a dala si ji normálně mezi svoje povídky.. ono mi to taky předtím nešlo, a taxem musela vytvořit nový nick.. ale teď to zase jde. Jenže kdo ví kdy dorazí ty zbylé kapitoly.. já je předtím posílala před několika dny a nic se nedělo, dokonce se to smázlo i u mě.

 2. Blanch: k zasmání nejsou jenom parodie, já například teď píšu úplně novou povídku a docela se u ní i směju…

  Ale samozřejmě, že je to hezký, myslím to, že ses odhodlala k parodii, páč to ty neděláš moc často :)))

  I ta povídka je moc hezká :)))

 3. No jo..já jsem samá smrt, samé zmizení,  znásilnění.. :)) Tohle mě napadlo před pár dny v noci a už jsem toho fakt hodně napsala..jde to rychle 🙂

 4. Jasně..já se taky někdy třeba u Pobertů bavím..nebo u Temný cesty osudu jsem se bavila..vlastně skoro u každé povídky, když mě napadne nějaká kravina, co tam vložit… ale tohle je vážně vyloženě bájo..psát nesmysly..normálně to zkus :)) Vřele doporučuji..

 5. Blanch: no, vzhledem k tomu, že mám rozepsaných půl tuctu povídek (myslím, přibližně), nechám to na pak, ale jak jsem řekla, už píšu něco, co mě vždycky pobaví, páč tam dávám SVÉ pocity a zájmy :)))

 6. však v tom byl ten dvojsmysl, Phyl 🙂 Mířen na tebe, ale jako narážka i na mě..

  Pomponius: vážně? .)

 7. Mary Sue je ve fanfiction diagnóza …je to holka, která je úžasná, nejlepší ze všech, která vžydky zaujme hlavního hrdinu..většinou se do nich autorky vžívají.. je to holka, co je nejvíc nadaná, nejhezčí, je něčím zvláštní..většinou má zvláštní schopnosti. Všem se samozřejmě líbí a něčím vyčnívá. Taky často bývá sirotkem a všichni jí litují.

  Prostě.. hlavní mužská postava, o které je příběh, se do ní vždycky zamiluje. Mary Sue je vedlejší osoba, která zastiňuje tu hlavní postavu.. Doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně.. prostě slečna úžasná a nikým nepřekonaná..

  Mužská obdoba je Gary Stue

 8. Jooo Mary Sue…….to je asi syndrom.

  Ale teď se k něčemu přiznám……klidně mě ukamenujte,ale já tím syndromem trpim taky=o))).

  Holt když má člověk chuť cosi hodit "na papír" ač ví že to hraničí s šílenstvím, nemá klid dokud to neznerealizuje…….krize=o).

 9. jj..to znám..sice jsem se teda ještě do žádné postavy, ze které bych udělala MS, nevžila.. ale i tak. Nkěteré povídky jsou docela pěkné, ale já osobně bych nic přímo takového asi nenapsala. Teda kromě této parodie, ale já Maewe zase tak úplně jako Mary Sue nevidím..

 10. No to vžívání taky nevedu……teda aspoň doufám…….ne, sem si tím skoro jistá =o)))))).

 11. blanch:dík, HP je asi Gary Stue, ne?:)))

  tak přemejšlim, jestli neni v mý jedný povídce jedna Mary Sue… Ne, asi ne.. neni hezká a nepřekonatelná neni….:)

 12. no, dalo by se to tak říct, ale Harry Potter je originální postava a hlavní.. Mary Sues a Gary Stues jsou postavy vymyšlené fanfiction spisovateli. Vzniklo to až na základě Harryho Pottera..

 13. No, zezačátku jsem chtěla jen napsat povídku s glosy.. ale paxem se do toho tak zuažrala, že jsem došla k rozhovoru se Snapem a následovně i s Maewe, z čehož jsem ji nemohla vynechat.. no..někomu to ale zase vadí.

 14. Je to supr,az na to ze neznasim Severuse Snapa…………….A fakt Blanch klobouk dole Ariha mluvi pravdu…=))) KLOBOUK DOLE(

  sorry ale este sa musim vylepsit v tej cestine este mi to nejde akoby som chcela )

 15. však tě nikdo nenutí psát česky a číst..není nutno rozumět každému slohu, když znáš obsah 🙂

 16. to je jedna z nejlepších povídek-tahle a tragédie jednoho života od nevím koho,myslím Lejdynky,ale nevím…ach ta paměť, jsou moje nejoblíbenější a to jsem těch povídek četl už vážně moc a moc-stovky a stovky…

 17. Teagédie jednoho života patří Taťáně Orlovsk, ale na pottpovídkách ji zveřejnila jakási Andy nebo Andi nebo já nevím jak…

 18. co to je Mary sues?kdyby tu tak bylo apon o 250 komentaru mene a ptal se tu nekdo na tuhle  otazku a byla by tu odpoved tak si to najdu sama.ale takhle…no jen doufam ze to zas nebude nejakej drastak ja te tak znam blanch…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..