8. kapitola – Profesor Black

Za případné chyby se převelice omlouvám. je 2:19 a já jsem vám chtěla udělat radost a co nejdrříve to vložit. Jelikož se mi chce už spát, takže bych to dnes už nezkontrolovala. Udělala bych to zítra a kdo ví, kdy bych se zase až dostala na počítač. Takže postoupím do riziko a už to po sobě nezkontroluji a vložím to sem, abyste měli co číst… díky za pochopení. Taky berte vpotaz, že jsem to psala hodně pozdě a prostě mi to nemyslelo tak, jak by mělo, takže tam těch chyb bude asi fakt plno .))

Ron přijal od Harryho zažloutlý pergamen. „Co to vlastně podepisujeme?“ Zeptal se poněkud pozdě, ve chvíli, kdy už vzdaloval svůj brk od papíru.
„Účast na semináři Verbálního kouzlosloví,“ poznamenala Hermiona tónem, který se velice podobal jejich bývalé ředitelce koleji a zároveň profesorce Přeměňování, profesorce McGonagallové, která byla však po smrti.
Hermiona se zarazila nad vlastním komentářem a sklonila hlavu k zemi. Tolik ji trápilo, že už profesorka není mezi nimi. Trápilo ji to snad nejvíc z celé koleje. Letos to byl příšerný rok, valilo se na ně samé neštěstí. Harry a Ron se sotva stačili vzpamatovat ze smrti Noreen a teď tohle. Voldemort dal Harrymu už mnoho záminek, aby ho mohl nenávidět, ale čím déle žil, tím víc ho nesnášel a po tomhle už neexistovalo nic, čím by si ho usmířil, i kdyby byl mudlovský lidumil a světec.
„Aha,“ snažil se zachránit Ron situaci, „a kdy je první hodina, to už víme?“
„V pátek, poslední dvě hodiny,“ prohlásil Harry.
„Cože? V pátek, takže všichni budou mít už pokoj, jen my si dáváme na poslední dvě hodiny seminář navíc? Že já blbec se nechal ukecat!“
„Nikdo tě nenutil, Ronalde!“ Spřáhla ho Hermiona.
„No jo, no jo,“ zamračil se zrzavý mladík, „už toho nechme. Já nemám náladu se hádat!“
„A copak já ano?“
„Vy dva!“ Zvýšil hlas Harry. „Nechte toho. Už zase to začíná!“
Hermiona Harryho přejela jen omluvným pohledem, přesto Rona málem pohledem propíchla. Ron rezignovaně oddechl.
„Měli bychom už jít, za deset minut začíná hodina,“ dodal Harry.
***
Místnost byla stejná jako vždycky. Nic se tu nezměnilo. U katedry, stejně jako loni, stála tabule ještě s nějakými popisky, které určitě ještě patřily profesorce McGonagallové. Harrymu stáhlo hrdlo při pomyšlení, že už jí nikdy neuvidí. Přese všechny maléry a zážitky měl profesorku rád. Byla to ona, kdo si ho jako chytače všiml, to ona se ho zastávala. Byla to správná ženská a teď, teď musela zemřít. Proč musí umírat pořád jen ti správní a nevinní lidé? Všechno tu bylo při starém a zanechávalo to na sobě plno vzpomínek. Harry se koukl za katedru, kde byla police, na které stál pohár. Vzpomínal si, jak ho profesorka v druhém ročníku proměnila v tukana. Vzpomínal, když v prvním ročníku s Ronem dorazili pozdě, jak seděla na své katedře jako kočka a přímo před jeho zraky se proměnila zpátky v ženu. Bylo to tu plné vzpomínek a zážitků. Byl to zvláštní pocit. Harrymu na rukou vyvstaly chlupy a naskočila husí kůže. Všechno, všechno tu bylo stejné, ale přesto jiné. Všechno bylo stejné, až na učitele.
S Ronem se posadil do druhé lavice, hned za Hermionu, která si sedla vedle Nevilla. Když si vytáhnul z brašny hůlku, ve stejné chvíli do místnosti vrazil vysoký muž zahalený v černém plášti a s vlasy staženými v cop.
„Aaaaah,“ vedle z lavice se ozýval dívčí ohromený a zároveň toužebný hlas. Harry se za tím hlasem otočil a rozpoznal v něm Parvati Pattilovou. Nevěřícně zakroutil hlavou a otočil se na Rona s Hermionou, kteří se jen pobaveně usmáli.
Sirius dorazil ke katedře a položil na ně nějaká lejstra.
Místností se zhostilo hrobové ticho. Každý byl zvědavý na nového profesora Přeměňování a zároveň na neprávem odsouzeného bývalého vězně z Azkabanu.
Profesor Black, jak mu teď Harry před třídou musel říkat, se otočil ke studentům a všechny si je prohlížel. Po chvíli se začal usmívat a mnout si ruce. Stále byl klid.
Nakonec sprásknul rukama, přičemž polovina třídy leknutím podskočila. „Tak, třído. Mě už jistě všichni znáte. Jsem Sirius Black, bývalý trestanec,“ Harry se díval, jak si tuhle chvíli vychutnává a přímo baží po tom, aby třídu zaujal. Smál se jako by právě Snapeovi mrsknul do obličeje dýňový nákyp a pozoroval, co na to třída řekne. „Ale jak víte, byl jsem odsouzen neprávem, takže se nemusíte bát, že někoho z vás pošlu na onen svět,“ předříkával to jako by právě mluvil o tom, že je dneska docela teplo a rád by se šel vykoupat. „Jelikož je naším úhlavním nepřítelem Vol.. ehm,“ rozmyslel si poslední slovo, „Vy-víte-kdo, tak je mou povinností vás toho co nejvíc naučit, abyste se dokázali před ním ubránit, popřípadě maskovat či ho nějak přelstít.“
„Cs,“ z konce třídy zazněl ironický smích vysoko naladěn. Harry, Ron i Hermiona, společně se Siriusem, se otočili za majitelkou onoho smíchu. Nebyla jím nikdo jiný, než Beatrice ze Zmijozelu, ta nová studentka.
„Nechápu, co je vám k smíchu, slečno?“ Ladným a elegantním krokem, který nenechával nebelvírské studentky klidnými, se šoural k lavici, kde Beatrice seděla. Zeširoka se usmál a pobaveně svou otázku zopakoval.
Beatrice se přestala smát a nadhodila výhružný výraz, který by jí mohl závidět i samotný Snape.
„Jestli si myslíte, že tady tahle banda tupců se někdy naučí něco, čím by se ubránila samotnému Pánu zla, jste na omylu! To bylo opravdu neuvážené tohle tvrdit! A přelstít ho..no tak to už je k smíchu!“
„Vy si možná, slečno..“ pohodil hlavou na znamení neznalosti jejího jména.
„Gabestoneová..“
„Ano..takže vy si možná myslíte, slečno Gabestoneová, že neexistují lidé, co se dokáží bránit Pánu zla, ale já mám opačný názor a právě naopak, znám i studenty právě vašeho věku, kteří se nejednou samotnému Pánu zla postavili a ubránili se. Harry je živým důkazem!“
„Ale Potter je výjimka,“ stála dívka na svém, „sotva se tu najde někdo podobný jemu!“
Harry nevěděl, zda má být poctěn, že si tohle o něm Beatrice myslí nebo zda má být naštvaný, protože si myslí, že kolem ní sedí samí tupci.
„Mýlíte se. Je plno studentů, kteří ještě neprojevili svou zdatnost a také by se dokázali ubránit. Já v ně věřím a věřím, že tahle třída toho dokáže více, než jen bláhově mávat hůlkou. Kdyby ne, těžko by se dostali na studium OVCE, nemyslíte?!“ Už nezněl tak pobaveně ani vesele. Harry v kmotrově hlase rozpoznal odhodlání. Byl by schopný se do konce hodiny s Beatrice hádat, jen aby jí vysvětlil, že nemá flintu házet do žita, aniž by řekla švec. Naprosto v nic nevěřila a hned všechny házela do jednoho pytle, což se jak Harrymu, tak ani Siriovi nezamlouvalo.
„A teď, pokud dovolíte, mohu pokračovat?“
Beatrice Gabestoneová ho propalovala nahněvaným pohledem, ve kterém jasně dávala najevo, že rozehraná bitva ještě stále není u konce, přesto mlčela jako hrob.
„Dobrá. Takže, jak jsem říkal, třído, mým úkolem je vás naučit toho co nejvíce, nejen proti Pánu zla a jeho přisluhovačům, ale také na zkoušky OVCE,“ tentokrát už opět rozdával ten svůj zářivý úsměv.
„Jelikož máme první hodinu, nechci vás hned na začátek zatěžovat něčím příliš těžkým, ale další hodinu už to bude o něco složitější, protože v letošním roce se naučíte přeměňovat svůj zevnějšek a naučíte se metamorfózám.“
„To jako, že nás naučíš..te přeměňovat se ve zvířata?“ Prohodil zvědavě Ron.
Sirius na něj vycenil zuby. „Ne, Rone, to zrovna ne, ale naučíte se, jak si změnit třeba barvu vlasů, jak změnit barvu očí, tvar prstů u nohou, tvar zubů a jiných věcí. Naučíte se ze sebe udělat úplně jinou osobnost. Být zvěromágem je něco jiného. To se ve škole neučí,“ popošel o několik kroků dál ke svému stolu a posadil se na něj, „existují lidé, kteří se tohle nemusí učit. Říká se jim metamorfágové. Dokáže se změnit sami od sebe. Například z mladé ženy se během jednoho dne může stát stařičká babička o dřevěné holi. Nebo může ze svého nosu udělat orlí frňák..“
„…už jsem na to přišel, Snape je metamorfág,“ prohlásil Ron a celá třída se rozesmála, i spolu se Siriusem, který na to nic neřekl. Harry se ani nedivil. Snape musel být hodně rád, když zjistil, že Sirius bude jeho kolegou.
„Ne, to opravdu není, Rone,“ chechtal se Sirius, „ale existují lidé, kteří aniž by mávli hůlkou, tohle dokáží. To jen my se to musíme učit. Metamorfágem se totiž člověk musí narodit. Jsou to vrozené vlohy, které se nedají naučit. A vy se v průběhu tohoto roku naučíte proměňovat veškeré části svého těla. Základem zkoušek OVCE totiž je přeměňování se v někoho jiného. Dnes, jak už jsem vám slíbil, zkusíme něco jednoduššího,“ sesedl ze svého stolu a rozpustil si vlasy. „Každý si vytrhněte jeden vlas,“ třída na něj zvědavě hleděla, přesto splnila daný úkol.
„Položte ho před sebe. Dnes mi ukážete, jak dokážete přeměnit svůj vlas v šedivý vlas. Na to, aby se vám přeměna povedla, musíte splnit několik podmínek. Není to tak jednoduché, jak se zdá,“ odkašlal si. „Za prvé.. musíte chtít, doopravdy musíte chtít, aby se přeměna povedla. Ve svém nitru si musíte představit, jak bude vlas vypadat. Musíte si vnuknout představu přeměněné věci a představujte si, že už je vlas šedivý. Dle vaší intenzity a síly chtíče se vlas přemění. Můžete si třeba říkat `Vidím šedivý vlas, tento vlas je šedivý,´někomu to totiž pomáhá. Za druhé, musíte být v klidu a nesmí vás ovlivňovat žádné vnější vlivy..nebo prostě nesmíte nic kolem vnímat a musíte se na danou věc dokonale soustředit. Nesmíte se nechat rozptýlit jinými věcmi. A za třetí, kouzlo na samotné přeměny zní Pars onis, ale pokud by se z vás časem stal pokročilý a zběhlejší kouzelník či čarodějka, která tyto proměny skvěle ovládá, kouzlo už není nutné vyslovovat a není nutné používat hůlku, stane se neverbálním a pro samotnou přeměnu stačí soustředit svou pozornost na první dvě podmínky přeměny, které jsem zmínil..“
„Ale Si..pane profesore,“ přihlásila se Hermiona, „jaký je potom rozdíl mezi obyčejným kouzelníkem, který by tohle kouzlo prováděl a mezi metamorfágem?“
Sirius se rozesmál. „To je dobrý dotaz, Hermiono. Máš pravdu. Člověk si řekne, ale jaký je rozdíl, protože pokud se kouzelník stane tak dobrým, že nemusí formuli vyslovit, vypadá pak jako klasický metamorfág, který nepoužívá hůlku. Ale rozdíl je mezi tím, že metamorfág se tohle prostě nikdy nemusí učit a jde mu to samo, už od narození. Kdežto obyčejný kouzelník se to musí naučit. Prvně s hůlkou a potom třeba bez ní. Ale jen málo kouzelníků se dokáže přeměnit bez hůlky. Je to poněkud složitější a trvá to léta, než se to člověk naučí. Chce to více trpělivosti a více času,“ zkontroloval čas. Zbývalo ještě deset minut. „Tak a teď, každý si pozorně prohlídněte svůj vlas. Už toho asi moc nestihneme, tak to zkusíme dokončit příště, ale aspoň to zkuste. Zaměřte svůj zrak na vlas a zapomeňte, že se kolem vás něco děje. Zapomeňte, že jsou kolem spolužáci, že někdo něco říká. Sout¨střeďte se jen a jen na ten vlas a představte si, jak ho vidíte šedý. Vy nevidíte svůj vlas, ale vidíte šedý vlas.. soustřeďte se na své přání a představu, ignorujte okolí a nezapomeňte, že formule pro proměnu zní Pars onis.. tak, zkuste to!“
Do konce hodiny, plných deset minut, celou třídou znělo hromadné Pars onis. Hermioně se dokonce podařilo během té chvíle, že koneček jejího vlasu opravdu zešednul.
„Výborně, Hermiono, dobrá práce. To je hodně dobrý výsledek! Deset bodů pro Nebelvír!“ Prohlížel si její vlas a Hermiona se tvářila naprosto spokojeně. Ron to vedle ní už dávno vzdal a Harry se už jen smál jeho otrávenému výrazu, který jasně říkal, že už ho ta Hermionina dokonalost štve.
***
„Tak co myslíte? Jak si Sirius vedl?“ Zeptal se zvědavě Harry svých kamarádů.
„Je strašné, co řeknu,“ zpytovala Hermiona své svědomí, „ale myslím, že Sirius je skvělou náhradou za profesorku McGonagallovou.“
„Máš pravdu, na to, že byl tolik let ve vězení, byl fakt skvělej,“ souhlasil Ron.
„Viděli jste Parvati s Levandulí? Obě dvě z něj byly úplně na větvi!“ Zkonstatovala Hermiona, přičemž si otevřela nějakou knihu.
„Jo, to má pravdu,“ nasimuloval Ron výraz, jaký měla Parvati ve tváři, když Sirius vstoupil. „A co teprve Milicent Bulstrodeová, všimli jste si jejího pohledu? Sice nic neříkala, ale ten pohled mluvil za všechno!“ Smál se pobaveně Ron.
„Fakt? Já jsem se nedíval..“
„Jo, Harry. Svlékala Siriuse očima, hlavu měla podloženou dlaní a odevzdaně na něj mlčky hleděla, div si neposlintala hábit!“
Čekala je už jen poslední hodina Kouzelných formulí, které měli opět všichni čtyři pohromadě.
Jak Harry předpokládal, a jak mu Hermiona vyčetla, protože si nic na hodinu nezopakoval jako ona, udělal ze sebe před celou třídou úplného blbce, když neznal formuli na ztišení hlasu. Profesor Kratiknot mu za to napařil domácí úkol a strhnul mu pět bodů za neznalost. Jediné, co Harryho uspokojovalo bylo, že Ron vedle něj taky absolutně nevěděl, o čem se mluví. Byl úplně mimo a místo, aby pracoval tak, jak měl, tak hleděl z okna a pozoroval zataženou oblohu, která se schylovala k dešti. Netvářil se přitom moc vesele a Harrymu bylo jasné, na co teď právě myslí.
Taky si častokrát před spaním na Noreen vzpomenul a dával si její smrt za vinu a byl rozhodnutý, že se za tohle všem pomstí. Nejenom Voldemortovi, ale i Luciusi Malfoyovi, který Noreen nejvíc ublížil.
„Pane Pottere!“ Zaslechl nakřáplý hlásek malinkatého profesora Magických formulí. „To už je podruhé v této hodině, vy mě vůbec neposloucháte! To nejde jen tak přehlížet, odebírám vám dalších pět bodů a jestli se to ještě jednou bude opakovat, dostanete školní trest!“
`Sakra.. a Rona si jako nevšimne? Celou dobu je naprosto mimo a já se jen na chvilku zamyslím a mám problém!´
Když se chtěl zeptat, co právě dělají, Hermiona ho jen spřáhla nasupeným pohledem a nic neřekla. Harry věděl, že nemá šanci se od ní cokoliv dozvědět, a tak se zaklonil za sebe k Deanovi a Seamusovi, kteří stejně jako on neměli ponětí, co se právě učí.
„Tak díky!“ Usmál se napůl Harry. Když se tak rozhlížel, skoro nikomu se nechtělo dělat. Téměř nikdo ve třídě nepracoval a dělal úplně něco jiného. Jen Harryho si profesor všímal. Bylo mu jasné, že pokud do pěti minut nezjistí, co má vlastně dělat, napaří mu profesor Kratiknot školní trest.
Naposledy se zoufale podíval na Hermionu, ale ta zarputile mlčela. Rozhodl se, že se na to vykašle. Když mu ani jeho nejlepší kamarádka nechce pomoct, už na tom nebude lépe. Rezignovaně si složil dlaně pod bradu a po vzoru Rona zamířil svým pohledem na zašedlá mračna, ze kterých už cvrčela voda.
Harry tomu sám nemohl uvěřit, ale asi měl nějaké zvláštní štěstí, poněvadž do konce hodiny si ho profesor nevšiml a nakonec zadal školní trest nějaké studentce ze své, havraspárské, koleje.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

132 komentáře “8. kapitola – Profesor Black

 1. ježiši, nečekala jsem, že v tuhle dobu tu někdo bude…

  Ne..nepiš mi takové věci nebo budu kandidovat na boha :)))

 2. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ to nemá chybu,a reakce studentek na Siriuse se dala očekávat (-:       je to skvělý

 3. Prosím piš dál, je to nádhera. Je to jediné co mi teď dokáže zvednout náladu, protože jsem já blbec zapomněla po dlouhé cestě ve vlaku poslední díl Harryho a tato povídka mi to alespoň vynahrazuje.

  Jsi super autorka. Abych řekla pravdu, moje nejoblíbenější.

  Jen tak dál.

 4. to bylo úžasný, Blanch! :))) že ty jsi tam Siriuse vložila podle vlastních představ, co? :)))

 5. Super, Sirius je dobrý učitel:). Ale nechápu jak můžeš být schopná něco napsat ve 2 hodiny ráno:)

 6. Phyl: trochu ano. Ale víš, jak si to představuju..když už je nějaký ten měsíc na svobodě, tak se asi dá do pusu, že jo? Nebude vypadat stále jak vězeň.. má jiné možnosti. Je volný.. takže je jasné, že se začne konečně podobat svému starému já, akorát o něco staršímu.. a dlouhé vlasy měl, takže jsem mu je zanechala.. jinak jsem tam nepopisovala, že by to byl nějaký hezounek..(ale představuju si ho tak, je to pravda), ale ty reakce studentek jsem tam prostě dát musela :))

  Bára: já jsem slíbila, že dodám kapitolu, takže jsem to ještě šla rychle napsat, ať mě tu nelinčujete :))

  Lelli: no nevím, jestli zrovna skvělé..tahle kapitola se mi příliš nelíbí.. moc se nepovedla.. no jo, když to čék píše tak pozdě 🙂

  Leni: díky moc 🙂 To je mi líto, žes tu knihu ztratila..můžu ti poslat e-book ..neoficiální překlad, který jsme dělali..

  Zkrátím to..všem: díky, díky :))) Takové ovace, to je síla.. autogramy až po přehlídce :-P :)))) ..heh…berte mě s rezervou 🙂

 7. Blanch: To nevadí. Já jsem domluvená s našima, že mi knížku koupí po zkouškovým. Tedy, jen pod podmínkou, že udělám vše. Už mi chybí jen dva předměty, tak si myslím, že to zvládnu a na konci ledna jí už budu mít. Samozřejmě už ji nikdy nevezmu do vlaku :o)

 8. :))))

  Teda, neřekla bych, že jsi vysokoškolačka.. ani by mě nenapadlo, že sem zabloudí i lidi starší 17ti-18ti let:)

 9. Je mi teprve 20. To není moc. Navíc, podle mě není důležité kolik ti je, ale na kolik se cítíš.

  Dokonce i můj táta je fanoušek Harryho. Už asi pětkrát jsem dostala od mámy vynadáno, že si čtu Pottera a pak vyšlo najevo, že ho čte můj otec. Ten byl taky jediný kdo mi nadával, když jsem ztratila poslední díl. On ho totiž ještě nestihl přečíst. :o)

 10. no..to mi povídej..mně táhne teď taky na dvacítku 🙂 A cítím s ena nějakých 14 :)))) Jak kdy..

  Ono nejde o to, že jsi fanoušek HP, to jako jo, to je i moj máti a ségra, které je 23 a na hp frum chodí i babičky, co mají vnoučata.. jde o to, že zrovna tenhle..můj blog..navštěvují starší lidi :)) Myslela jsem, že je to tu samej teenager 🙂

 11. To mě ani nepřekvapuje. Dokážeš si představit Teenagery jak čtou? To já fakt ne. Mě samotnou čtení chytlo tak v šestnácti a poslední rok na střední jsem to dohnala do extrému. Na svůj svátek (únor) jsem dostala všech pět dílu Harryho najednou a do června jsem je měla přečtené čtyříkrát. Teď už je mám přečtené snad už po patnácté.

 12. Lenka: já jsem teenager (je mi čtrnáct) a čtení miluju… čtu pořád, není přece nic zábavnějšího, ne?….:-) Ale jinak máš asi fakt pravdu… :-(

  Jinak tahle kapitola se mi moooc líbila… (no byl tam SB…). Bohužel se obávám, že já bych byla jedna z těch slintajících studentek, kdyby nás učil Siri…

 13. Peggie: Tak to jsi jedna ze světlých výjimek. Co já takhle poslouchám teenagery (bydlím vedle základky) tak jejich největší starostí je, aby měli nejnovější mobil a dobarvené vlasy, popřípadě kde sehnat peníze na cituji "žváro". Chvílema mám sto chutí jít a proplesknout je. Já když byla v jejich věku, tak jsem se dokázala bavit jinak, než jen poflakováním před barákem.

 14. Skvělý super…

  Lenka: Co třeba takový teenager jako já? Já jsme chodím každý den a pochybuji, že nejsme sama kdo rád čte povídky od Blanch.

  Je pravda že nečtu ty pitomý knížky do Čtenářskýho deníku, ale jinak moc ráda čtu.

 15. Lenka: koukni se do "věkové" ankety a uvidíš, kolik je tu teenagerů.. právě, že vás, přibližně mého věku, je tu málo 🙂

  Jiak, co děláš za výšku?

 16. Blanch: Dělám ekonomku. Pokračuju ve svém oboru. Ekonomku jsem dělala už na střední a nechtělo se mi začínat úplně od začátku.

  Melodye: Já chápu, že vás všechny co sem chodíte baví čtení, ale to neznamená, že čtou všichni teenageři. Abych to řekla ekonomicky. Je to nesprávné usuzování chování jedince(ců) na chování celku. :o)

  Pardon, ale já dělám za chvíli zkoušku z mikroekonomie a už mi z toho hrabe.

 17. :)))) V pohodě..

  Je pravda, že dneska už mají teenageři jiné věci na práci než čtení..je to strašné.. ale Rowla taky trochu napomohla vrácení se k četbě a hodně dětí a teenagerů začala číst..ale i tak je to stále málo.

 18. Stejně je nechápu… Já už bych bez čtení nevydržela… No jo někdo alkohol, někdo cigarety a já knížky…:-)

 19. :)) já kombinuji oboje dohromady :)) Sice nekouřím, ale dvě deci červeného si taky občas dám :)) Ale číst bych mohla furt..

 20. Já sem taky teenager(15)a sem takovej knihomol, až si naši stěžujou že nic jinýho nedělám a celý dny čtu.A moje tři nej kámošky na tom sou podobně, ale je fakt že nás knihomolů moc neni…Blanch tahle povídka je skvělá jako všechny ostatní… když má někdo talent, že:)a koukej sem dát pokráčo!:)

 21. Tak já se přidám k těm výjimkám mezi teenagery. Já bych bez knížek nemohla vůbec žít. To je pro mě opravdu nepředstavitelné a tento stav trvá celý můj živaot.

 22. Blanch: To já taky. Dvě deci Modrého portugala, pěkná knížka, příjemná hudba a nepotřebuju ani chlapa. Neměla jsi něco se stránkama? Od čtyř jsem se na ně nemohla dostat.

  Moniiique: Sice ráda čtu, ale označení knihomol se mi nikdy nelíbilo. Já se sama zařazuji do kategorie milovníku čtení. Slovo knihomol mi přijde jako urážka. Takhle mě pořád někdo nazýval, já si myslím, že tenhle výraz vymysleli lidé, kteří nedokázali přečíst ani jednu knihu a ostatním záviděli.

  Lelli: Jsem ráda, že poznávám teenagery, kteří vyvracejí můj názor na ně. Než jsem našla tuto stránku, tak mě ani ve snu nenapadlo, že by vás mohlo bavit čtení. Jo, holt znám jen ty paka a normálního teenagera jsem ještě na ulici nepotkala.

 23. :)) Já se ke čtení vlastně dala až díky HP..což bylo někdy ve 14ti.. takže jsem byla taky vyjímka :)) Ale i dřív jsem si sem tam něco přečetla, ale že bych knížky milovala, to ne. To Rowla mi dala tuhle lásku ke čtenía  zároveń vlastně i ke psaní, protože na základě HP jsem začala psát. Samozřejmě povídky HP, až postupně časem jsem začala psát i jiné věci.

 24. Bože, já nechci nikoho opakovat, ale taky strašně ráda čtu… v mém věku se(12 let, v dubnu 13)

  se už vlastně taky můžu považovat za teenagera a děsně ráda čtu… jen to můj nej koníček (teda až po krasobruslení), já prostě zbožňuju čtení… a někdy mě povídky třeba od Blanch baví dokonce víc, než všechny díly HP dohromady… jak jsem řekla, zbožňuju knížky a fantasy nejvíc… nevím, co bych si počala, kdyby knížky neexistovaly, protože se u nich dá příjemně uvolnit a zapomenout na všechny starosti…

 25. joo..Modrý portugal..mňam .)) A ještě Frankovka a Svatovavřinecké..jojo..a hězká hudba,,,ale ten chlap by mi u toho chyběl. Někdo, ke komu byhc se přitulila, naštěstí mi nic takového nechybí :)))

  Se kterými..s těmito??? Blnul systém blog.. já se tu taky nemohla dostat..

 26. Vypadá to, že těch vyjímek mezi teenagery je víc. Když delší dobu nečtu nějakou knihu, tak dostanu úplně absťák:-)

 27. Škoda, že tu nejde někam napcpat online monitor a počítadlo..docela by mě zajílo, kolik tu je denně lidí a kolik online..

 28. Tady ta komunita, co se zde vyskytuje, to je jasné, že to je vyjímka, protože kdybyste četli neradi, ais tad ynebudete, že jo .)

 29. No právě, mě to napadlo v souvisloti právě s tou rozjedou diskusí :)) Jen jsem odeslala vzkaz, přišel další a další.. 🙂

 30. Blanch: Mně chlap taky nechybí, ale ten můj nerad čte a když už čte tak jednu stránku deset minut. Navíc jeho baví úplně jiný žánr. Harryho nemá rád. Spíš ho víc baví když mu celý děj převypravím. Filmy ho baví, já mu pak jen musím dovysvětlit, proč tam jen ten a ten záběr a to bych pak zabila.

  Madeleine: To si jako já. Já mám teď tak děsnej absťák. Celý zkouškový mám zakázané čtení. Poslední zkoušku mám až posledního ledna, takže nevím jak to vydržím.

 31. Tak, trochu to tu stojí, nemyslíte??? Na to, jak to tady předtím přibývalo:o))) Máš úplnou pravdu Blanch, napsala jsem jeden vzkaz a mezitím tu byly dva další:o))

 32. Tak já se s vámi pro dnešek loučím. Zítra mi prosím držte palce ať se mi povede zkouška. Hned jak se dostanu k počítači, tak půjdu na tuhle stránku. :o) Dobrou

 33. .)) Držím palce, Leni..asi žu pozdě..ale přece :))

  Počkejte na léto..to budou povídky přibývat častěji 🙂

 34. Huuuuuuuuuuuuuuuukot..:))))Ja te miluju , mno fakt..:)

  Jednu chvilku jsem se uplne vcitovala do Parvaty..:D Co v jednu chvilku porad, taky slintam mam uplne mokrou klavesnici..:D

  Ja ho miluju, Tebe miluju vsechny miluju!!!!:)) Jsem blazen, co?:) A honem dalsi kapitolku a hodinu premenovani..:D Nebo to vidim na nejakou mladou novou ucitelku, co ty?:) Prosim, psi ocka toho tvyho pejska..:D Pls… Ja vim, ze nerada pises romantiku, ale mohla by jsi udelat vyjimku..:D

 35. Barborko.. :))) Něco bych řekla, ale tím bych toho plno prozradila.. ale jistá zmínka v tvém příspěvku je nedaleko pravdě :))

  Jinak..s tou romantikou..pokud jde o tyhle povídky, kde zahrnuji i tragédie a depresivno, tady romantika být může..je to přece jako šestý díl HP.. Rowla taky do svých knih zahrnuje romantiku.

  Já spíš nemám ráda povídky vyloženě o romantice.. tohle není ten případ :)) Tady nastrkám všechno a myslím, že budeš spokojená :))))))

  Slintat můžeš, milovat ho můžeš, stejně jako já..ale mě raději neee :))))

 36. Já si taky připadala jak Parvati….ehm…no co,každej jsme ňákej,že….

  I já bych se chtělapřihlásit do klubu teenagerů-milovníků literatury….jsem psychopat,přečtu cokoli se mi dostane do ruky,ať už je to povinná četba,knížka z knihovny,časopis,jídelní lístek….. ;))))) Tuhle "nemoc" mám už od ranného dětství,kdy do mě maminka s tatínkem hustili první písmenka..a zůstalo mi to do teď.Jiní rodiče své děti musí vykopávat od televize,mě rvou knížky z rukou:D

  Akorát poslední dobou ňák nemam čas ani finance a tak si chodim číst na net….Tvoje povídky sou vážně bóžový Blanch….

 37. To je zajímavé, jak mě všichni začnou milovata a zbožňovat, když do scénáře přihodím Siriuse jako profesora 🙂

 38. My se tady za chvíli o Siriuse porvem… chjo…. je nás moc… bóóóóóže, to je konkurence…:-)

 39. Ruutha: že jo, je skvělá autorka.. mám ji moc ráda, píše mi do noty..

  A Phyllis píše sice kratičké povídky, ale taky moc pěkné.. navíc ji obdivuju, že v takovém věku zvládne tak skvělou slohovou práci.. fakt skvělý..no a StralaP ..to samé… tyto dvě dívčiny to dotáhnou daleko..

  Jinak..ještě mám ráda dílka Nancy a Amálie píše pěkně..

  Melodye, Terulka.. jojo, je jich hodně, holek :))

 40. Sirius, Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius,Sirius. Díky za něj je nejlepší a ty ho skvěle dokážeš vystihnout díky díky díky…Sirius,Sirius,Sirius :))

 41. Mony: Souhlasím s tebou. Jenže asi to bude až za dlouho. Myslím že jsem někde četla, že je začne dopisovat až skončí s ostatníma načatýma. :o(

 42. jj… navíc jsem uvažovala, že je úplně zruším a začnu je psát od začátku, poněvadž už se vyjímají faktům..od doby, co vyšla čtyřka, pak pětka, teď šestka..

  Barca :)))) bláázne :))

 43. jen jsem se ještě chtěla přidat k těm světlým výjimkám teenagerů, kteří milují čtení..čtení miluju už od dětství, ale teď na něj nemám vůbec čas, což mě pěkně vytáčí a předepsala jsem si mrtě knížek, který musim přečíst (teda chci) a jsem zvědavá, jak to zvládnu..

  jinak Blanch: moc Ti fandím, máš moc krásný zajímavý a procítěný povídky!! Jen tak dál a ten svět Ti fakt u nohou ležet bude :O)

 44. hehe…tak teď sem se fakt nasmála.. :)) Bude mi ležet u nohou, jo? .))))))) No ne..už mlčím 🙂

  Jinak ti děkuji, že ve mě vkládáš takovou důvěru.

 45. jasně, že bude :O) právě jsem dočetla tuhle povídku a musim říct, že původně jsem nechtěla, ale už jsem do toho zase zažraná tak, že to je pro mě skoro jako droga…říkám skoro :O) už se mocinky těším na další:O)

 46. SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR!!!! Naprosto úžasný! Reakce studentek na Siriuse se dala očekávat…už se těšim na pokráčko!!!!

 47. prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííííím napiš pokračování co nejdřív:-))))))

 48. no jo…pokud mi pomůže švagr spravit o víkendu počítač.. tak možná příští týden.. páč o víkendu čas nezbyde..

 49. kdy bude pokracovani uz nemam co hltat:) jsemna tomhle blogu zavisla jeste vic nez na cokolade…….

 50. Ahojky  blanch četla jsem si rozhovotr mezi ttttebou a eLenkou mě je 14 a někdy když ve třídě poslouchám rozprávky svých debil…………hloupých spolužáku taky bych jim nejradši vlepila ……já knihy miluju a některý čtu i vicekrat za sebou …….s tím že mladí nečtou nic nenaděláš a ale je to chyba je mi možná pouhých 14 a půl ale mám  přečteno za měsíc tolik knížek,,,kolik jich někdo nepřečte za celý život…………….je mi líto jak většina  starších lidí házi nas teenagery hází do jednoho pytle……..většina tam ale patří……ale pár světlých vyjímek se taky najde…jako já…….když sem byla málá knihy sem milovala a po večer sem dělala že je čtu i když mi je občas sestry musely obrátit a se smíchem mi řekli že čtu vzhůru nohama……………..knihy vyplnují prazdnotu a nemám ráda lidi co se ptají  a kdo to byl Verne a Foglar atd……. vážně to nesnáším……mimochodem na vízo jsem si mohla vybrat jestli chci  za 500kč  kredit nebo něco jinýho a já sem řekla že chci knížky……..nejjsem ale holka s culíky a brejličkami z druhý světový (knihomolka) jsem andílek s ďáblem v těle mám  ve škole taky průšvihy a někdy se hádám s mámou……..knihy vyplnují volný čas ………to je vše….muj zamer byl aby lidi neházeli všechny teenageri do jednoho pytle…… byla bych ráda kdyby jsi mi Blanch a Lenko odepsali……………papa a děkuji

 51. jj..knihy jsou teď pro mě taky téměř všechno. Ale přiznám se, že v tvém věku jsem je začala teprve pořádně číst 🙂

  Já nehážu všechny do jednoho pytle, vím, že zrovna fanoušků HP není málo a čtou jak najatí a je mezi nimi víc teenagerů.. ale všeobecně, než vyšla první kniha HP a vůbec HP, tak třeba děti..i teenageři nečetli skoro vůbec. nEDÁVNO JSEM ČETLA STUDII, ŽE DÍKY rOWLING SE ZVEDla čtenost dětí a teenagerů o nějakých 42%, což je velice chválihodné.

  Samozřejmě je plno vyjímek, jako jsi ty, ale kdyby se to mělo posčítat, víme, koho by bylo víc..

  Tady je jasný, že jsou samí čtenáři, protože kdyby rádi nečetli, nejsou tady, že jo..(i když bych jim rozhodně doporučovala lepší stránky)..

 52. lepší stránky no zatím o žádných nevím ….píšeš dobře ….nevím jestli bych si s tebou rozumněla kdybych tě třeba potkala protože tě neznám………četla jsem si tvůj profil  v jídle  …hercích ….atd….se vždycky nějaká ta shoda našla……….ale vím naprosto jistě že bychom si rozumněli přes muziku filmy a knihy……ale ne přes HIM :-))   ty ráda nemám!!!!!!   trochu mě na tvůj věk MILE překvapilo to  na jaké se díváš filmy!!! vetšina těch , co jsou ve stejném věku jako ty  by nad tím ohrnula nos , s tím že je to  pro malý děti(ne všichni)   takže v tomhle tom si moje spřízněná duše………mimochodem líbí se ti Deník Bridget Jonnes 1 a 2 .????? mě strašně ……..nebo se mi líbí různé parodie na filmy ……a taky se mi líbí filmy o  autech.(rychle a zběsile,,, můj auťák brouk atd…..) tak doufám že mi napíšeš a můžeš mi napsat třeba i na e-mail.(byla bych radši)  takže se měj a napísej prosím papa

 53. Jj..Deník B.J. jsem před nedávno přečetla, oba dva díly..jakmile jsem to dostala do ruk, během tří dnů jsem měla obě knížky přečtené.

  Já mám HIM ráda, poněvadž mám ráda depresivní hudbu a depresivní povídky, všechno depresivní, temné..smutné.. HIM si mě získal nejen hudbou, ale taky texty.. opravdu depresivními :)))

  Já teda nevím..všichni v mém věku, i starší, se dívají na to samé co já..nevím, jaké to máš kolem sebe lidi :)))

 54. to by ses divila jaký to jsou lidi….. samý machři:::::::::…………………..nic dobrýho já právě depresivitu nesnáším

 55. no, já jsem už z té přílišné romantiky vyrostla, v povídkách teď třeba raději vraždím, nechám mizet postavy, mučím je, ubližuji jim, nwchávám je zneužívat.. změnila jsem firmu :)) S jistými autorkami jsme založily klub "Prokletých povídkářek.." .."Mučení, smrt a rvačka, to je naše značka.. nemoc, bolest, trápení, to je naše znamení!" 🙂

 56. ježíši potka ttě večer nebo v noci na ulici tak se tě budu bát……….já nemusím ani  příliš romantiku ale ani sadismus…már  ráda  od každého trochu -takže Harry Potter

 57. zase s tím sadismem nepřeháním, ale když to tak vezmeš..Rowla v posledních dílech knihy taky dost přitvrdila..jdu po jejích stopách..

 58. Můj comp už je v pořádku..druhý den už zase jede..slíbila jsem, že tento týden dopíšu některé kapitoly. Dnes ale určitě ne, za hodinku jedu pryč a vracím se až před půlnocí, takže nebudu doma.

 59. Je to naprosto ssssuuuuuuuuuuprový honemhonemhonemhonemhonemhonem další kapitolky!!!!!!!!!!!!!

 60. Jo uz sem si vsimla ze si neco doplnila ale bohuzel ne ty povidky ktery mam nejradeji:) Kazdopadne i to je pokrok… Snad ted budes mit dost casu aby doplnila i ty ostatni… napr. : Trinacta komnata a Jak zatocit se Severusem Snapem… Neber to v zadnym pripade jako natlak:)

 61. Božíínku!! Já se snad zblázním!! Copak nechápete,že jsem na téhle povídce závislá???? Prosííííím pokračování!!!

 62. stávkuju 🙂 Nemám na ni teď čas a můj poslední zážitek mě natolik dožral, že už jsem neměla chuť tu kapitolu psát znovu..

 63. tedaa a kdo je ten tvuj??? ho zabijem a pak budou teprv povidky:D ne to zas ne ale psat uz bys prosiiiiiiim mohla:((

 64. No tak to neee teda :)) To bych na protest nenapsala už nic.. to by mě asi složilo naprosto. Já mám rozepsanou půlku kapitoly, ale furt ne a ne ji dopsat.

 65. Je to super, ale bylo by smutný kdyby McGonagallová fakt umřela. Já se už strašně těšim na 7 Harryho Pottera. Co myslíte jak to dopadne ? Já si myslim že poslední viteál bude v Harrym a ve Voldemortovi a že se Harry obětuje a zabije se a bude oslavovanej jako pravej hrdina. 🙂

 66. Haňula, tak to myslíš špatně.. páč kdyby byl v Harrym..musí nejprve zabít sebe, aby byl Voldemort zase o jeden Viteál slabší.. a kdo pak zabije Voldíka? Tohle nemá řešení. Taky jsem si to dřív myslela, ale paxem domyslela, když mi tohle docvaklo.

  Já doufám, že vyhraje Voldy 🙂 Přála bych mu to..

 67. Nepřeskočilo, já mám ráda teror, zlo a tragédie, depresivní povídky a stranu zla. Záporné postavy jsou zajímavější, než kladné. Já jsem na "dobro" už moc stará :))

 68. Jo, to jsem. Patřím do skupiny spisovatelek ff, které se jmenují Prokleté povídkářky…našim cílem je vraždit, ubližovat, mučit.. 🙂

 69. Haha, to tak.Tebe, Blanch, bych se nebál, i kdyby jsi na mě šla s motorovou pilou a nesnaž se mi namluvit, že bych přímo skučel o milost.Jsi užasná spisovatelka a ty, že by ses vydala na dráhu prokletých.Jo, to na mě nehraj.Je sice pravda, že občas píšeš dost krutý scény, ale to tě neomlouvá z faktu, že jsi hodná.Jo, mluvím za vše:)))))))

 70. Není řečeno, že jsem zlá…jen říkám, že píšu povídky, kde čím dál víc vraždím, mučím postavy apod. Několik let jsem snad nenapsala happy end..

 71. Tady jo, ale tam, kde je happy end..tak poznáš starou povídku :))) Ty nové happy endy nemají..am, kde jsou…povídky mají aspoň dva, tři roky..

 72. Blanch!Blázníš?Sem by se happy-end prostě vůbec nehodil!Děláš dobře,že ho sem nechceš dát!Teda..nechci ti radit,ty píšeš NEJ,skoro jak Rowlingová (ale bohužel,ona tenle svět vymyslela dřív),ale prostě si to myslím! :o)

 73. Tesi souhlasím :))) Rowling jako osobu moc nemusím, ale má mou úctu za to, že vymyslela tenhle svět a za skvělé knihy, ale nikdo se nikdy nemůže dostat na její úroveň, právě proto, že tohle všechno vymyslela a dala tomu život.

  No, happy end..tohle bude mít asi docela drsný konec 🙂

 74. neboj těši…:)…i kdyš…stale se nemužu vypamatovat s noreen…ale ron MUSI chodit s hermi!:)

 75. super..škoda jen že sem na ten tvůj blog narazila tak až teď, se od toho nemůžu odtrhnout…a mimochodem taky sem ještě teenager a čtu jako o život skoro od tý doby co sem se to naučila…i takový lidi existujou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..