4/4

Bradavický expresní vlak se rozjel. Lily si našla úplně vzadu prázdné kupé. Kufr se vší silou mrskla nahoru do zavazadlového prostoru a sedla si k oknu, kde už se mihl jeden strom za druhým. Nemohla tomu uvěřit. Jede do Bradavic. Byla celá natěšená, až potká někoho sobě rovného, stejného jako je ona. Zatím s nikým neprohodila ani slůvko. Ale najednou..jakoby ji někdo četl myšlenky. Do kupé vstoupil nějaký mladík: „Promiň, máš tu volno? Já.. nikoho tu neznám a nemám si kam sednout.“
„Jasně,“ pokynula na sedadlo proti ní, mladík se tam posadil. Vroucně se na ni usmál a pohlédl z okna.
„Taky do prváku?“ pokračovala Lily, nechtěla, aby celou cestu mlčel, je ráda, že konečně potkala nějakého bradavického studenta.
„Jistě, mám hroznou trému.“
„Z čeho?“
„Do jaké koleje mě zařadí,“ aha, kolej, tak o tom mluvil. Lily si vzpomněla, že četla něco o čtyřech kolejích, které založili kdysi dávno čtyři mocní mágové. Četla to v Bradavických dějinách a v Dějinách čar a kouzel.
„Kam si myslíš, že půjdeš?“
„Já nevím,“ hlesla Lily, „vůbec nemám ponětí, kam bych se mohla dostat, ale nechtěla bych do Zmijozelu, podle toho, co jsem četla..“
„Jasně, já taky ne. Ale snad můžeš soudit podle rodičů, ne?“
Lily nevěděla, jak mu to má říct. Copak neexistují kouzelníci, kteří nemají rodiče kouzelníky? Copak je jediný exemplář?“Totiž, moji rodiče…“
„..jsou mudlové?“ doplnil ji chlapec.
„Co?“
„No mudlové, to je výraz pro ty, kteří neumějí kouzlit, pro obyčejné lidi.“
„Ano, jsou to mudlové,“ teď čekala, co na to její spolujezdec řekne.
„Aha, tak to chápu. Táta byl v Mrzimoru a máma byla v Nebelvíru, takže se dostanu buď tam nebo tam, ale rád bych do Nebelvíru. V Mrzimoru jsou samí trumberové,“ zasmál se hoch. Lily smích opětovala.
„Jo, Nebelvír by byl fajn,“ povzdechla si Lily.
„Mimochodem, já jsem Remus, Remus Lupin, a ty?“
„Já jsem Lily Evansová.“
„Těší mě!“
„Mě taky, Remusi,“ usmála se. Konečně..našla si prvního přítele. Snad se aspoň dostanou do stejné koleje.
Čas plynul strašně rychle, během několika hodin zábavy(stále si měli o čem povídat) se vlak dostavil na smluvené místo. Lily ani nepostřehla, že se asi před hodinou měli převléct. I Remus na to úplně zapomněl. Na poslední chvíli se převlékli do hábitů a rychle vyběhli ven, kde na ně čekal nějaký hromotluk. Lily ho ihned poznala. Potkali ho přece tehdy s mámou v tom Děravém kotli, když chtěli jít na Příčnou ulici, seděl vzadu, tu jeho rozčepýřenou hlavu nemohla nevidět.
Na lodičkách se přepravili k hradu. Ostatní studenti vyšších ročníků jeli kočáry, ale pro ně byly zvlášť přichystány lodičky. Seděli v člunu čtyři. Nikdo ho neřídil, ale sám měl namířeno k hradu. Nejspíš byl nějak očarován. Vedle Lily seděl Remus a naproti ní nějaká světlovlasá dívka a trošku obtloustlý chlapec s pískovitými vlasy.
„Tak a je to tady,“ Remus a Lily se na sebe nervózně koukli, „mám pocit, že mám srdce v kalhotách. Doufám, Lil, že se aspoň dostaneme do stejné koleje.“ Jak jí to řekl? Lil? Tak jí ještě nikdo nikdy neřekl, ale bylo to docela milé. Znělo to jako přátelské gesto.
„Taky doufám, Reme,“ oplatila mu.
Profesorka McGonagallová, přísně vyhlížející dáma s vlasy staženými v drdol, jim přečetla školní řád a připravila je na rozdělování do čtyř kolejí, které se jmenují Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel.
Když vešli do vstupní síně, byla už plná ostatních studentů, kteří čekali na zařazování. Lily nebyla žádná tvář povědomá, proč taky. Nikoho nemohla znát a nikdo nemohl znát ji.
Profesorka postupně volala jména, která si šla sednou na stoličku stojící včele sálu. Jakmile příslušný student dorazil, dala mu na hlavu starý ošuntělý klobouk, který něco mluvil.
„Evansová Lillyan,“ její jméno bylo brzy, protože je téměř na začátku abecedy.
Lily měla buď halucinace nebo na ní ten klobouk opravdu mluvil.
„Zajímavé, hlavu máš bystrou, jsi chytrá a máš chuť dokázat, že zde opravdu patříš, kam tě ale poslat.. v Mrzimoru bys mohla předvést, že hlavu na to máš. Ale v Nebelvíru by se ti podařilo lépe prosadit. Sílu máš, máš chuť prát se za to, co chceš.. ať je to tedy..NEBELVÍR.“ Lily si oddychla, Nebelvír je fajn. Tajně si přála se do něj dostat, byla to totiž kolej s nejlepším jménem, aspoň podle jejich kritérií.
Dál přišly na řadu jména jako Kortneysová, samozřejmě Remus Lupin, Obery, Potter, Snape, Trevors a jiní.
Bylo to tu velkolepé, celá síň byla prosvětlená svícemi, strom byl jako opravdová nebesa, dnes byly krásně vidět hvězdy.
Nakonec ředitel Albus Brumbál něco řekl a studenti šli na kutě.
Lily byla na pokoji s onou světlovlasou dívkou, se kterou jela loďkou na hrad, pak s nějakou další dívkou, která měla zrzavé vlasy na ježka a ještě s jednou černovláskou s uhrančivými černýma očima. Všechny dívky byly moc fajn. Taky aby ne, nebelvírští studenti podle toho musí vypadat.
Lily byla neskonale šťastná, bylo to tu úžasné, lidé kolem byli skvělí, měla nové kamarádky a kamaráda, Remus se jí opravdu zamlouval a taky se dostal do Nebelvíru, takže se nakonec jejich přání, být spolu, splnilo.
Zítra začínal jejich první školní den. Lily se opět nemohla dočkat, ale tentokrát na posteli s nebesy usnula jako malé dítě. V tak pohodlné posteli ještě nespala, nebylo divu, že byla během chvíle ve snách. Nestihla si ani promyslet své dnešní zážitky. Byl to tak emocionální den, nikdy se necítila tak spokojená. Cítila, že zde opravdu patří.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

83 komentáře “4/4

 1. Opravdu je dobrá, pokud tam ovšem opět  nezapleteš červenou knihovnu :o)) Určitě napiš pokračování, bude to fajn, povídku z pohledu Lily jsem snad ještě nečetla…

 2. moc pekny powidky…ale nejako by to chtelopokraaaaco:);) mno newim mozna se pletu ale w pobertech mas pisany ze lily byla o rok mladsi nez james…mno ale spis se pletu…je to fajny 😉

 3. jo, mám…protože tahle povídka je novější a mezitím jsem změnila názor.. Pobertové jsou jedna z nejstarších povídek.. tehdy ještě nebyla ani pětka a vlastně ani čtyřka, když jsem to začala psát.. takže je tam plno faktických chyb…

 4. Je fakt moc dobrá…..a myslím,že by se ještě pokračování hodilo a hodně lidem bys udělala radost(včetně mě)!!!:-O

 5. To ej sice možné, ale já si nemůžu dovolit psát pokračování ke všem povídkám 🙂 Nejsi určitě první osoba, která chce, abych pokračovala v nějaké jednorázovce.. a ke všemu, když mám rozepsaných nějakých 5 kapitolovek a další čtyři mám v záloze..

 6. fakt moc pěkný, je škoda, že nebude pokračování, tohle by jistě hodně lidí zajímalo je to fakt moc dobrý

 7. nebude..mě to už jaksi nezajímá.. a tahle povídka je hodně slabá, k té bych s enevrátila už ani náhodou..

 8. byla to jen taková úvodní povídka.. nemělo to být dějové, prostě jen o tom úvodu :)) Ale i tak.. nemám ji ráda, když si to po sobě čtu..ten styl vyjadřování..brrr!

 9. Ředitel jiný určitě nebyl. V této době ne. Sám Remus vykládá, že mohl do Bradavic právě jen proto, že se tehdy stal ředitelem Brumbál.

 10. Mne sa to hrozne paci,ale mohli by sme sa dozvediet viac aj o Potterovi,a tych chlapcoch velmi pekne pribehy……sa mi lubia a kde sete najdem nejake pribehy o Lilia Potterovi???=)prosim odpiste

 11. dakujem aj zatie ale myslela som ze kde sa to nachadza konkretne na tejto stranke v akej sekcii

 12. ta povídka je docela dobrá, až na nějaký výjmky…. Jak se mohla ta paní Evansová dostata na nádraží 9¨a 3/4 když byla mudla???

 13. ika kdybys četla pořádně, tak bys zjistila, že měla plánek.. ¨dostala ho Lily k dopisu.

  Doris no..o Lily už tu moc nic nemám, leda Jak si James nabrnknul Lily, Čistící lektvar. V povídce Počátky Pobertů v Bradavicích jsou povídky o Pobertech a Lily se tam taky ukáže..

  O Siriovi – Vidím tě, Tichošlápku, Tichošlápkův návrat, První Black, jenž zostudil rodinu. Jo a Lily i Pobertové jsou ještě v Temné cestě osudu a Návrat do minulosti. Pak taky v povídce Pikový král.

  O Removi je Vlkodlakův cit I, II a tam jsou i PObertové, samozřejmě. Pak Ze života Remuse Lupina, Citová výchova..to je ale slash Severus/Remus… to je asi všechno, kde se vyskytují Marauders a Lily..

 14. Jasne a ako sa to pomenilo v tych pobertovech ci ako sa to vola ??nemozem najst kde som skoncila???

 15. Hej tambolo zoznam kapitol…….a teraz je to tam akosi iank ale dufam ze sa vynajdem a nejak tomu pochopim…..=)

 16. přesně..změnila jsem styl..nejenže tam už není seznam, ale je to seznam i s perexy..to jest..to, co jsem k tomu vždycky napsala.. takže ty nadpisy jsou pořád ten seznam..jen s textem navíc..nenech se zmást..

 17. No ked myslis ze som chytra tak jo ale ja nevim zacinal mluvit cesky ……s toho jak to tady ctu…..se i daco naucim ALE TEBE SA S TOU CHYTROSTI NEVYROVNAM……=))))

 18. Ale kde pak,ty jsi chytra az moc napr.takyhle povidky nedokaze napsat hockto..=))))

 19. ale jo, dokázal by..podle povídek nepoznáš inteligenci :)) Jak říkám, já to jen úspěšně předstírám 🙂

 20. ALE JASNE ja se nehadam a muj nazor na teb ze jsi inteligentna mi vzat nemuzes ..=))))

 21. Toto je fakt super už sem četla hodně knížek, ale toto je fakt uchvatný.Ale je škoda že nebude pokračování fakt by tto chtělo . Prosím alespoň něco napiš k tomutob příěhu ják třeba skončí a jestli se Jams a lily budou taky tak hádat jak v jiných povídkch.Proasím a odepiš. Moskrát ti děkuju:):):):):):):):):)

 22. Nario spíš máte štěstí, že sjem to dávno nesmazala, takže tě můžu ujisti, že pokračování určitě nebude :)))

  Nino tahle povídka by skončila přibližně stejně jako Počátky Pobertů v Bradavicích

 23. Ne,že by mě nějak překvapilo,že je ta povídka celá tak skvělá=))..to je blbý, že nebude povídka pokračovat,jinak nechceš udělat nějakou povídku na způsob týhle,která by "nikdy" neskončila…ptže jednou by samo skončila.

 24. Ivčo já jednu na způsob této mám…ale je v začátcích..teprve někde u 20. kapitoly(z 80ti) 🙂

 25. skoda ze neni pokracovani …je to dost vyvedeny ale ja te chapu ;-)…..kdyby bylo neco noviho o lilli tak urcite mi rekni…diky!

 26. neplánuji nic takového..jen Temnou cestu pomsty, která navazuje na Temnou cestu osudu.. o Lily nic..já ji nějak jako postavu zase moc nežeru, abych o ní ještě psala 🙂

 27. to je užasný !!!!!!!!!!!!!!!! :-O Gdo to psal !!!!!!!!!!!!!!!!! to vipadá že to psala sama JKR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokračování! Pokračoání! Pokračování!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 28. killer byl…zajdi si na Lexicon a znovu si přečti třetí díl HP, kde Lupin jasně říká, že kdyby se tehdy Brumbál nestal ředitelem, nemohl by nastoupit do školy.. Brumbál se stal ředitelem v prvním ročníku Pobertů…

 29. Jako nepochopila jsem proč Ti to tady tak vychvalují… mě to vůbec nenadchlo, ba co víc… Smysl této poídky mi taky uniká.

 30. Byl,Brumbál přesvědčil Dippeta,aby mohl být Lupin přijat a ve 2.měsíci prvního školního roku nastoupil do čela Bradavic 🙂

 31. Nebyl..Brumbál byl..v knize je jasně napsané, že se Brumbál stal ředitelem, když Marauders nastupovali do školy, proto byl Remus přijat. Remus to říká v trojce… scéna v Chroptící chýši.

 32. Moc krásný a taky napínavý jsi snad ještě lepší než Rowlingová .Napiš ještě další.

 33. Ahoj, povídka je moc hezky napsaná, jen mi nesedí to, že je napsáno, že nikoho ze školy neznala, ale přitom z knihy a filmu se dozvídáme, že již dříve se potkala a kamarádila se Snapem. Jinak tvoje povídky se mi líbí. :-)

 34. Tahle povídka by byla skvělá kapitolovka. Byla by zábava sledovat, jak se Lily z mudlovské rodiny seznamuje s Bradavicemi. A je tam Remus😍😍😍😍! ( Jeho postavu naprosto miluju ).

 35. [82]: uh, milé, díky, ale já osobně jsem dost odolávala pokušení tuhle sračku úplně smazat :D
  Kdybych netrpěla nějakou sebereflexí a nechtěla čtenáře strašit tím, co jsem dřív psala, aby měli k dnešnímu dni nějaké srovnání, asi bych to studem raději stáhla :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..