3. kapitola – Dívčí idolHmm, tak Ginny, přemýšlej. Co jim řekneš.. no ne, oni fakt jdou přímo ke mně. Ne, ne..proboha.. já..já nevím, co říct…

„Ahoj,“ přisedl si Harryho kmotr hned vedle Ginny, pročísaje své elegantně neposedné vlasy, „my se neznáme, ty jsi tu nová?“
„Hmm..totiž..ano,“ Ginny se zmohla sotva na jednoduchou holou větu. Lépe řečeno, jen na jednu spojku, částici a citoslovce.
„Já jsem Sirius Black,“ podával jí ruku.. zatímco se snažil na rtech vytvořit ten nejoslnivější úsměv.
„Jo, já ví… jsem Ginny,“ opravila se fofrem, aby nedej bohu něco nechtěně nevyklopila.
„..a tohle je Remus, James a Petr,“ ostatní tři kluci si přisedli ke stolu.
Ginny upřeně hleděla na Jamese, který ji pohled oplácel. Až nechutně mu připomínala Lily. Koneckonců byly obě dvě stejný typ holky. Zato na druhou stranu, Ginny z Jamese nemohla spustit oči, protože byl natolik podobný jeho životní lásce. Harry byl celý otec, jen co byla pravda. Jen ty oči. Mnohokrát slyšela, jak Harrymu všichni říkali, že jen ty oči má po své matce, ale jinak nelhali, když tvrdili, že je celý otec. Ginnina krev tuhla, na koncích končetin a v žaludku cítila mírné mravenčení. Srdce jí tlouklo ohromnou rychlostí. Sotva se zmohla na nějaká slova. Právě vedle ní seděl hoch tolika podobajíc se svému synovi. Nemohla z něj spustit oči, protože jí až napadlo, že když už nemá Harryho, je tu jeho otec. I když to byla spíš jen myšlenka, protože jí bylo jasné, že v této době rozhodně nesmí nic takového podnikat. Změnila by tím všechno. James a Lily se opět musí dát dohromady, už jen proto, aby se narodil Harry. Kdyby se totiž nenarodil, Voldemort by byl zřejmě ještě stále pln svých sil. Kouzelnický svět by byl dál ohrožen a ona by zde nebyla.
Pokud jí zde Harry teda poslal, lépe řečeno, Harryho duše, která se zde kvůli ní drží, co se zde má tedy stát? Poslal jí sem záměrně, aby něco změnila? Ale jak si může být jist, že tedy něco změní? Že udělá právě to, co chce, aby udělala.
„Ginny?“ Vytrhnul jí z přemýšlení její bývalý profesor Obrany proti černé magii v mladším a méně vlkodlakovitějším vydání.
„Co-co?“ Zareagovala opožděně, získajíc si tak posměch zbývajících Záškodníků.
„Jen jsem říkal, že jsi strašně podobná jedné naší spolužačce,“ usmál se přátelsky.
„Jo, tedy ano.. jo?“ Docvaklo jí, že by to spíše mělo znít zvědavě, poněvadž „jako“ Lily nezná,ačkoliv si byla jistá, že určitě mluví o ní. Slyšela toho o ní už opravdu hodně a viděla plno jejích fotek, musel mluvit o ní. Trochu se v ní totiž viděla. „Jaké?“
„Jmenuje se..“
„Ahoj, ty jsi tu nová?“ Oslovila Ginny osoba, jež chtěl Remus zřejmě zrovna zmínit. „Já jsem Lily Evansová,“ podávala jí svou drobnou ruku. „Nechceš si raději přisednout k nám?“ Ohlédla se na Jamese. „Myslím, že tato společnost pro tebe nebude nejvhodnější.“
„Díky Lily, ale myslím, že si to rozhodnu sama. Každopádně je zprva musím poznat, abych zjistila, zda jsou pro mě vhodná společnost,“ usmála se Gin a doufala, že to Lily nevezme osobně. Nechtěla by si znepřátelit, ve své době bývalou mrtvou potencionální, tchýni.
„V pořádku,“ usmála se, zřejmě nebyla tak urážlivá, „pokud by si změnila názor, sedím ještě s dvěmi kamarádkami támhle,“ ukázala prstem k opačnému konci stolu.
„Dobře, díky, Lily.“
„Promiň, ale asi jsem přeslechla tvé jméno!“
„Nepřeslechla,“ ujistila jí nová členka nebelvírské koleje, „neříkala jsem ti ho,“ povstala a natáhla se k ní s dlaní, jakož to před chvílí udělala i ona, „jsem Ginny Wea…Grangerová,“ přikrčila rty.
„Tak zatím Ginny.“
„Ahoj.“
„Teda, tys jí to nandala,“ vycenil na Ginny Sirius zuby a snažil se vypadat neodolatelně, „poslyš, když už jsme ti natolik sympatičtí, že ses nás zastala, nešla by ses třeba dneska večer při měsíčku projít kolem bradavického jezera? Jen já a ty, několik hvězd nad námi, pár lučních koníků, co nám budou cvrlikat do cesty..“
Ginny se začala smát nad Siriovou vynalézavostí a výřečností. Vůbec by se nedivila, kdyby byl hlavním lamačem dívčích srdcí. Vzpomínala si, že jí kdysi Harry něco takového říkal. Jak Siriuse zbožňovaly všechny dívky na škole. Za normálních okolností by se cítila privilegována, že si jí takto všimnul, ale když to brala kolem a kolem, byl to vlastně obyčejný sukničkář a otočil by se za každou sukní, ta Ginnina by neměla větší význam. A navíc..ta změna budoucnosti..ta změna!!
„Sklapni,“ řekla stylem, který by nemohl urazit ani Lily, poněvadž v něm byl nádech pobavení.
„No tak třeba někdy jindy,“ usoudil Sirius.
Najednou, když se Ginny ohlédla na Remuse, jí něco došlo a hodlala svého nápadu využít, „Dobrá, tak co třeba o úplňku? Miluji úplňky,“ věděla, že to odmítne a tím pádem si může zvolit ultimátum, buď úplněk nebo nic.
„Eeeh..no, víš..o úplňku to fakt nejde..“
„Proč?“ Dorážela Gin.
„Nezlob se, ale vážně to nejde, něco už mám.“
„Nepovídej. Pokud tedy ne o úplňku, tak máš smůlu, Siriusi Blacku. Další šanci si tímto promrhal,“ zvedla se a se širokým úsměvem odkráčela ke konci stolu, kde seděla Lily s kamarádkami.
„Ta holka mě miluje!“
„Právě naopak, řekl bych, že ti teď parádně vytřela zrak, Tichošlápku!“ Oznámil mu suše Remus.
„Jo, prostě ti dala kopačky,“ doplnil ho Dvanácterák.
„Ale že se zrovna musela trefit do úplňku,“ zakýval nevěřícně hlavou chlapec s očima šedýma jako nebe před bouří.
„Co ty víš, Siriusi, třeba je to nějaká vědma a zná budoucnost,“ zachechtal se Petr prohlížeje si přitom Ginninu siluetu mířící k opačnému konci nebelvírského stolu. Sám však nevěděl, že z poloviny má pravdu.
Lily už se z dálky usmívala. „Koukám, že si to tam moc dlouho nevydržela,“ pobídla jí, aby se posadila.
„Naprosto mě přešla chuť tam sedět, když mě Sirius pozval na rande!“ Zakabonila se.
„Tebe Sirius Black pozval na rande?“ Vyhrkly obě dvě Lilyiny kamarádky najednou a tvářily se přitom navýsost dotčeně.
„Jo,“ odvětila opatrně Ronova mladší sestra.
„Z toho si nic nedělej,“ zavrtěla Lily hlavou, „ony jsou praštěné. Obě dvě se už sedmým rokem snaží dostat Siria na rande, ale pořád si ještě nedal říct, s ani jednou…,“ otočila se na kamarádky, „ony snad nechápou, že je to prach obyčejní sukničkář a že už tady obešel snad celou školu.“
„Ale u mě ještě nebyl..“
„Tak na něj pořád nečekej, není to žádná výhra..“ ohradila se Lily, „za mnou taky nebyl a vůbec mi to žíly netrhá!“
„Ale když on je tak úžasný,“ rozplývala se jedna z kamarádek.
„Za tebou nebyl, protože nechce Potterovi lézt do zelí,“ připustila další.
„Buď zticha a vůbec neříkej nahlas jméno toho nadutce nebo se neznám!“
Ginny obrátila oči v sloup. Tohle jsou opravdu nejlepší kamarádky Lily Evansové? Takové dvě nány? Ani se tomu Siriovi nedivila, že je zatím nikam nepozval. To by raději šla na rande z obrovskou bradavickou olihní, než s těmahle dvěma.
„Buď zticha a vůbec neříkej nahlas jméno toho nadutce nebo se neznám! Nešla bych s Potterem ani vynést odpadky!“
Kdyby věděla, jak se mýlí.. ještě pár měsíců a budou je spolu vynášet do společného koše, pomyslela si pobaveně Ginny a pomalu přestala vnímat, že se začaly všechny tři hádat.
Celou dobu, co seděla u stolu, nezměnily téma. Obě dvě Evansovic kamarádky se stále hádaly o to, která půjde dřív na rande s obávaným bohémem Blackem. Záviděly Ginny, že jí pozval, ačkoliv jí znal teprve nějakých deset minut. Ginny si tím udělala jasno. Během chvilky si na ty dvě utvořila názor a přiřadila je do skupiny „vykrámovaných husiček,“ a stále se divila, jak ta chytrá a inteligentní Lily Evansová může mít za kamarádky takováhle dvě trdla. Najednou se jí zastesklo po komplimentech od Siriuse a po čtveřici Pobertů. Litovala, že se vůbec od toho stolu zvedla a přišla si sednou tady.
Když pozorovala grimasy na Lilyině tváři, poznala, že tyhle dvě kamarádky asi zrovna nebudou nejlepší, poněvadž na ní bylo vidět, že si o nich myslí něco obdobného myšlence Ginny.
„Myslím, že mě přešel hlad,“ zvedla se rusovlasá dívka s očima podobnýma dvěma smaragdům, odkývla Gin na pozdrav a ladným krokem, jenž zaujal nejedno chlapecké oko, odkráčela ven ze síně.
Ginny to na chvíli naštvalo, poněvadž jí tam nechala v pasti. Ve spárech jednohlavých saních a ve spárech výčitek, závisti a opovržení.
Jakmile toho na Gin bylo už moc, rozhodla se, že taky půjde na pokoj, poněvadž už těch otravných argumentů měla až po krk.
Když procházela okolo záškodníků, všichni na ní významně vrhli pohled, přičemž Sirius zdvihl palec a hlasitě za ní křiknul: „Takže o úplňku, Ginny Grangerová!“ Ginny sice nechápala, o čem to mluví, ale rozhodla se to ignorovat a jít prostě rovnou na kolej.
***
„Proboha,“ mrskla sebou na postel u dveří a hlasitě vzdychla, „ještě jednou dnes uslyším jméno toho otravy, tak začnu ječet!“
Zpoza závěsů vylezla dívčí silueta.
„PROBOHA!“ Křikla rusovláska a popadala se za hrudník na místě, ve kterém se schovávalo její srdce.
„To jsem já,“ usmála se Lil, „trpíš samomluvou?“
„Vylekala si mě!“
„Já vím,“ zazubila se, „takže chodíš taky do sedmého ročníku?“
„Jo, jak si to..“
„Jsi s námi v pokoji, ne?“ Opáčila Lily. „Všimla jsem si při příchodu, že je zde jedna postel navíc. Je to zvláštní, myslela jsem, že jsi mladší.“
„Jo, jasně,“ plácla se Ginny přes čelo, „teď mi to nedošlo. Mladší? Kolik si myslela, že mi je?“
„Nevím, tak patnáct. Pátý, šestý ročník,“ pokrčila rameny, načež dodala, „taky už si potřebovala vypadnout, co?“ Kývala pobaveně hlavou. „Ty dvě se snad neumí bavit o ničem jiném, tohle slyším denně už sedmým rokem, vůbec se ti nedivím.“
„Jak ses proboha proti tomu obrnila? Vždyť je to strašné. Až budou staré, představuji si je u krbu v teplých ponožkách a pletacími jehlami v ruce. Za krkem jim bude spát kočka a obě dvě si budou říkat, jak promrhaly léta tím, že čekaly na Siriuse Blacka!“
Lily se začala hlasitě smát. „To je docela možné!“ Posadila se na postel. „Už jsem asi nějak hluchá nebo co, pomalu jsem se naučila je nevnímat!“
Ginny a Lily si rozuměly skvěle. Jedna tu druhou skvěle doplňovala, měly stejné zájmy a nápady. Ginny po dlouhé době potkala někoho, s kým si tak skvěle rozuměla. Ačkoliv jí Lily připomínala trochu Hermionu, od které si právě propůjčila příjmení, jelikož je Lily taky ten studijní typ, přesto byla o něco víc v pohodě a cítila, že by pro ní mohla znamenat i něco víc, než dočasná kamarádka či mrtvá tchýně. Lily neměla předsudky, brala všechny takové, jací jsou. Svěřila se Ginny, že si s kamarádkami příliš nerozumí a že jsou to spíš něco jako její nohsledky. Od prvního dne školy se jí chytily a už se jí nepustily.
Ginny jí pověděla, že přijela přímo z Gibraltaru, že jeden rok musela vynechat školu a že je jí tedy osmnáct let. Že jí umřel přítel, o kterém se však nezmínila jako o jejím synovi z budoucnosti. Vyprávěla jí o svých zážitcích, o své rodině, i když musela pozměnit některá jména, mluvila o tom, co jí baví a opravdu poprvé v životě pocítila opravdové dívčí kamarádství se vším všudy. Lily ji vnímala, nepřerušovala, naslouchala a navíc, rozuměla jí. Hermiona se chovala vždy strojeně. Nikdy se nechovala jako přítelkyně, spíš odtažitě a neznala problémy, které Ginny měla. Nedokázala poradit a většinou uvažovala pouze racionálně a naučeně podle knih. Nikdy by Gin o ní nemohla tvrdit, že se jí se vším může svěřit. Zato tady snad poprvé pocítila souznění duší a důvěru.
Seděly takto další dvě hodiny, než dorazila obě děvčata. Když uslyšely kroky na schodech, raději obě dvě začaly dělat, že spí, jinak by si musely vyslechnout několik dalších návrhů a připomínek týkajících se neodolatelného Siriuse Blacka, školního Romea, který jim určitě nedá ani spát.
Ginny se vlastně divila, proč ještě ani jednu z nich nenapadlo namíchat nápoj lásky, ale pro jistotu jim to nehodlala ani navrhovat. Chudák Sirius, na to ho měla až moc ráda. Potichounku se převalila, zavírajíc přitom svá víčka a vzpomínajíc na svůj domov.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

134 komentáře “3. kapitola – Dívčí idol

 1. ÁÁÁÁ!!!!!! já mám taků radost!!!!! jupí, už sem umírala s toho čekání=)))

 2. Skvělý :)) moc se těším, jak se to bude vyvíjet :)). Když jsem sem ráno přišla byla jsem štěstím bez sebe :))

 3. Nevim proč, ale mám potřebu ti poděkovat……

  Jak si říkala že budou přibývat hodně pomalu a ona je tady:).

  Jen se zase začnám těšit na další:))))

 4. Čauky Blanch… skvělý… těším se na další kapitolku… snad bude co nejdřív… už jsi se dostala z nouzáku???

 5. Ter: jj..už mi milček počítač jede jako hodinky..no..jako hodinky ne..protože je to pěkná šunka, ale furt lepší, než ta dole :))

  Děkuji vám..vidíte, v kolik hodin jsem to psala? Jen kvůli vám, protože jsem to slíbila :))

 6. Glume nepiš do těch odkazů..tam přijdou jen odkazy..

  Jak udělat? Hele..některé blogy dělají naschvály a nejde u nich něco měnit, viz..mně na blogu černá písmo a nic s tím neudělám..

  zkus si založit úplně nový blog.. tenhle ti zřejmě bude blbnout

 7. Fůůůůů!!!!!!!!!!!!!!! Já to kapánek nechápu=))))

  Ale jinak je to super!!!!!!!!!

  Už máš spravenej počítač?

 8. Jo, celkem to ujde. Akorát jsi tam měla víc překlepů, než obvykle.

  A myslíš si, že skracovat Ginnino jméno jen na Gin je dobré? Mě osobně se to moc nelíbí, ale kvůli mě to měnit nemusíš. Holt párkrát přivřu jedno očko. :))

 9. Skvělý,skvělý,skvělý.Kdy bude další kapitola?Tato povídka se mi líbí čím dál víc!!! :))

 10. Ze začátku mi vždycky trvá než si uvědomím co je to vlastně za povídku a po chvilce je už konec… PROSÍÍM! Napiš sem ultra sufra extra hiper super dlouhý pokračování

 11. Dizi: já jsem byla poněkud podnapilá, když jsem to psala a ta doba taky mluví za své. Mně se Gin líbí, takže máš útrum .)) Kvůli tobě to vážně měnit nebudu :)))

 12. Když se tu už někdo odvážil a upozornil tě na tu Gin….

  Mrkni se na diskusi na SOS – Slova, která nemám rád. Když si přečteš první stránku, nejspíš pochopíš co se někomu nezdá na jméně Gin.

 13. je to fakt skvělý ale iš dál!já to nemůžu vydržet než napíšeš!Sem strašně nedočkavá! =)

 14. proč upozornil..mně se to líbí, já to používám často..je to zkratka.. u všech jmen používám zkratky, teda pokud to jde 🙂

  Mně je jedno, že se to někomu nelíbí, líbí se to mně, ne? Já to používám a já tak píšu 🙂  Mně přece nebude nikdo nařizovat, jaká mám používat jména :)))

  Kdybych tam psala furt Ginny, Ginny, Ginny.. už by toho byla plná povídka.

 15. Mně je jasné, že se to nekomu nelíbí, myslíš si, že to snad nechápu? Ale hlavní je snad, že se to líbí mně, ne?  Mně se taky nelíbí slovo Viteál, nemrtví, Slughorn a přesto jsou použita ta slova.. Medek si je přeložil podle sebe..

 16. Chápu to špatně, když jsem to pochopil tak, že ti více záleží na tvé vlastní spokojenosti, než na spokojenosti čtenářů?

  Je mi jasné, že si zde stěžovala jen Dizi, ale jak si napsala:Mně je jedno, že se to někomu nelíbí, líbí se to mně, ne?, tak to tak doopravdy vyznělo.

  Prosím, neupozorňuj mě na to slovíčko někomu, já umím číst.

  Lépe řečeno si chtěla říci, že až si tu bude stěžovat každý druhý čtenář, že teprv v tu chvíli to změníš?

  Prosím, nenadávej mi. Předem dík :))

 17. (Ne)chápeš.. jsou to moje postavy(v tomto rámci možností) a já si je pojmenuji jak chci. Myslela jsem tím, že mi nebude nikdo mluvit do toho, jak mám své postavy pojmenovat.

  I když si bude stěžovat každý, nezměním to, protože už je to třetí kapitola a kvůli tomu bych to musela přepisovat celé, což bych neudělala..ale taky já chci, aby tak ta postava byla pojmenovaná.

  Když si vymyslím vlastní jméno a někomu se nebude líbit, myslíš si, že to kvůli tomu "někomu" změním? Ne, to je ten samý přípat, i když Gin není postava AutP. Ne, nezměnila bych to ani na přání více lidí. Mně se Gin líbí a používám to já, ne oni. Autor má snad právo psát, jak uzná za vhodné a jak se mu to líbí. A navíc, já nepíšu pro lidi, píšu kvůli vlastnímu uspokojení. Kvůli sobě jsem začala psát, já jsem nikdy nehledala žádnou přízeň. Pro mě je psaní relax.. já nečekám žádné ovace. Přiznávám, že je to příjemné, ale za tímto účelem to určitě nedělám. I kdyby mi tady každý psal, jak je to příšerné, jak se mu to hnusí, stejně bych toho nenechala. Takové byly moje začátky a pořád jsem tady.

  Ale vlastně ano, víc mi záleží na mé spokojenosti. JÁ musím být hlavně spokojená s tím, co napíšu. To je cílem každého autora. Pokud ne, tak to není autor, ale pokrytec. Samozřejmě chce, aby se to líbilo i ostatním, ale na prvním místě se to musí líbit jemu. A na prvním místě se to tedy musí líbit mně.

  Nejsem styl autora, který píše: "No tak lidi, pište komentáře, ať vím, jestli mám pokračovat!" Tito autoři píšou pro lidi, ne pro sebe.

  Já i když jsem neměla komentáře, kritiky, stejně jsem psala. A píšu dodnes. A nikdy jsem si takto nestěžovala. Nikdo nemůže říct, že jsem lidi nabádala k tomu, aby mi psali komentáře, co si o tom myslí. Já jsem psala, protože mě to bavilo. A už jen z představ, co zase komu provedu(v povídce), se mi rýsuje úsměv na tváři. Ne z představ, jestli se to bude někomu líbit. Já píšu tak, jak se to líbí mně. Nenechávám si do psaní kecat. Teda, pokud nejde o hrubky, překlepy, faktické chyby apod. Ale tohle do toho nespadá.

 18. Ale né! Až něco budu příště komentovat, tak si to nejprve pořádně promyslím!

  Je úplně zbytečné to měnit. Že to nevyhovuje mně,  neznamená, že se to nelíbí nikomu.

 19. Já samozřejmě nejsem naštvaná, nevytáčí mě to, ale musíte chápat, že to je prostě má vůle a já se nenechávám ovlivňovat, ani si do toho mluvit.

  Jinak mě to vážně neštve, beru to s klidem. Já jsem hodně flegmatický člověk. Možná proto jsem přežila ty začátky 🙂

 20. Dizi ale to je v pořádku :))) Ježiši, mě to vážně nenaštvalo. Jkao, je jasný, že se každému nemůže líbit to samé. Každý má jiný vkus. Já to beru. Ale prostě to měnit nebudu :))

 21. Blanch: Dobrá´. K Gin se už vracet nebudu. Já mám Ginny a ty zase Gin, ok.

  Ale: Píšeš pro sebe a vůbec ti nezáleží na ohlasech. Můžeš mi potom říci proč své povídky zveřejňuješ? To je vlastně z tvého pohledu zbytečné. Nebo myslím, že tvé reakce na komentáře jsou v tomto ohledu zbytečné.

  Můj názor je, že autoři, kteří píši "No tak lidi, pište komentáře, ať vím, jestli mám pokračovat!" nepíší vlastně ani pro lidi. Takoví autoři napíšou povídku celou, s tím, že si jí někdo dříve nebo později přečte a třeba ho i potěší.

  Mimochodem, mám dojem, že v rubrice ANKETY POHROMADĚ máš anketu: Chcete, aby povídka Temná cesta osudu pokračovala?

  To mi příde doopravdy jako "No tak lidi, pište komentáře, ať vím, jestli mám pokračovat!"

  Promiň, jen můj dojem.

 22. ??? tys asi špatně četl..(promiň, pokud si děvče, teď nevím, jeslti píše l nebo la)..psala jsem, že zprvu píšu pro sebe. Ještě jednou si pozorně přečti můj příspěvek, prosím.  ->Samozřejmě chce, aby se to líbilo i ostatním, ale na prvním místě se to musí líbit jemu. A na prvním místě se to tedy musí líbit mně. -> Přiznávám, že je to příjemné, ale za tímto účelem to určitě nedělám..

  To za prvé a za druhé.. já se určitě ráda podělím se svými výtvory…ale furt zapomínáš na to, co jsem psala..PRVNĚ SE TO MUSÍ LÍBÍT MNĚ.. a pokud jsem spokojená, zveřejním to. Už taky proto, že tím dělám třeba někomu radost. (Nechci, aby to znělo namyšleně) Někdo ty povídky prostě čte a mě to určitě těší, tak proč bych se s nimi o to nepodělila? To není to samé, jako že to dělám kvůli nich. Proč zpěváci zpívají? Protože je to baví, proč herci hrají? Protože ej to baví, proč spisovatelé píšou? Proč, proč? Myslíš, že to VŠICHni dělají za účelem, že se chtějí zalíbit? Že to dělají jen pro lidi? Nemyslím teď třeba nějaké světově proslusé zpěváky, apod. Josu i amatéři, kteří zpívají.. a proč?? Vydávají alba..proč? Protože je to baví a pokud se to někomu zalíbí, tím lépe.

  Ano, ta anketa tam je, protože ta povídka..já  s ní pokračovat chci, ale nevím, kdy ji dopíšu. Nevím, kdy zveřejním. Je to povídka, se kterou nevím, kdy začít, protože toho mám hodně rozplánovaného. Proto se ptám lidí, jak moc by chtěli pokračování, ať vím, jak dlouho s ní počkat. A taky mě zajímá jejich názor, nikdy jsem si neprotiřečila, že mě to nezajímá. Psala jsem, že ej to příjemné. Používáš proti mě argumenty, které mají svá opodstatnění a svůj význam, ale jiný, než ty si myslíš.

  Neomlouvej se mi, já chápu, že to tak někdo může vidět, ale já to tak neberu. A vlastně jsem se do té ankety už několik měsíců nedívala, což je taky pravda.

 23. Nechapu asi to, ze uz ani nevim, co nechapu=((

  Prijde mi, ze se Giinnyno chovani moc nepodoba tomu, jak by se chovala…=))

  Jooo a jeste mam strasnej zmatek v tom kolik komu je…Tak kolik komu je????

  To byla namaha to sformulovat=)))

 24. Ginny má 18(je to v první kapitole).. a Pobertové jsou v 7. ročníku..

  Ginny změnily události, nezapomeň. Přišla o Harryho. Je víc samostatná. Navíc, její chování není jiné. Píšu ji podle posledního dílu, s mírnými rozdíly. V šestce už se chová taky tak nějak. Je vzdorovitá, uhádaná a má svou tvrdohlavou hlavu. Taky i Hermioně tam jednou vytřela zrak a něco jí řekla, co se jí nelíbilo. Proč by tedy měla být jiná?

 25. Sice se mi moc nelíbilo jak jsi popsalala Hermionu… ale nechcu ti do toho mluvit, je to tvoje povídka a jinak se mi doopravdy líbí a zajímá mě jak dopadne!!! :o)))

 26. Na novém dílu neshledávám žádnou závadu – je mi celkem fuk je-li hlavní protagonistka Gin nebo Ginny. Jen tak dál a nenech se odradit připomínkami. Vím nejméně o jednom člověku, kterého Tvé povídky těší :-))

 27. Hermiona taková ale je. Je to typická "šprtka" ..a mně se takto jeví. Jako postavu ji mám snad ze všech asi nejmíň ráda, překáží mi tam. Stejně jako Hagrid :)) Tyhle dvě postavy fakt nemusím. Hemriona se nikdy moc nebavila o citech.. vždycky byla spíš pro pravidla, mluvila furt o učení.. jasně..s Harrym a Ronem..to je něco jiného..ale vůči Ginny mi přišla dost chladná. Ona nerozuměla jejím problémům, protože ona je takové neměla.

 28. K té Hermioně:nemyslíš,že je právě pro ni těžké se s někým o jejich citech bavit?Představ si,jak musela mít těžký dětství,každý ji musel odsuzovat a myslím,že tím pádem moc přátel na probírání takových věcí neměla.Prostě na to nebyla zvyklá.A šprtˇáctvím se většinou hodně maskuje.Ale tvůj názor na ni jako na postavu ti nevyvracím.

  A k té povídce:kdy bude další díl?

 29. Já absolutně nechápu názor ???  

  Opravdu si ??? myslíš,že by Blanch strávila svůj volný čas tím,že bude psát povídky,které jsou určeny právě pro ty lidi,kdyby jí to ani trochu nebavilo a kdyby to alesponˇ zčásti nebrala jako svůj koníček?Nezlob se na mě,???,ale já na tom,že někdo dělá něco,co ho fakt baví,nevidím nic špatnýho

 30. Páni, tady se to rozjelo… No nic. Tahle kapitola se mi fakt líbila, akorát mám jinej názor na Hermionu než ty, ale to je věc každého čéka :-).

 31. amanda: Já ani jednou neřekl, že Blanch psaní povídek nebaví! Nebo snad ano? Jen jsem si nikdy nemyslel, že Blanch je taková… no nic. To by se tu do člověka zase spustilo milion nadšenců, kteří neumí číst.

 32. tak jasně.každý vidí postavy jinak, že jo… přece nikomu nemůžu vnucovat názory, které mám já..jen musí být natolik tolerantní, že mé názory bude muset brát vzřetel v mých povídkách 🙂

  ??? jaká jsem? Ale takový je každý autor..teda snad by takový měl být. Mně musí zprva záležet na tom, aby se povídka líbila mně..jinak by nemělo cenu jí sme dávat. Kdby ys emi nelíbila, nikdy bych ji nezveřejnila..i kdžy se mi postupem času některé povídky hnusí..

 33. Ehm Blanch… to co říká ???…neslyšela jsi už jednou něco podobného? Když se zamyslíš určitě na to přijdeš.

 34. já jsem neslyšela určitě nic, protože tak dobrý sluch nemám 🙂 Nemám chuť nad tím přemýšlet, co kdybys mi narovinu řekla, o čem to píšeš? :)))

 35. Já vím, že mi do toho nic není, ale diskuse ohledně Gin ve mě docela vyvolala zvědavost. Proto jsem se na té sosácké diskusi poptala na Gin. (Slova, která nemám rád-5)

  Je mi jasné, žeš mi tu teď pár lidiček určitě vynadá, ale zvědavoat je zvědavost. A já ty nadávky v klidu přijmu, protože jak už jsem říkala ni c mi do toho není. 🙂

  (odkaz na diskuzi viz web)

 36. Ono to je vlastně jasné, že se povídka musí nejprve líbit samotnému autorovi, ale takový autor, když se ozvou nějaké nechvalné ohlasy na jeho povídku, snaží se, aby se ta povídka líbila nejen jemu, ale i ostatním.

  Proto jsi  mi na chvíli přišla – teď všichni kteří máte rádi Blanch přestaňte číst – sobecká. Ale byl to jen chvilkový dojem, tak si z toho nic nedělej.

 37. Myslíš si, že se nesnažím, aby se líbila ostatním? Ale když mi jeden člověk řekne, že se mu to nelíbí a dalších deset, že ano.. mám se řídit podle toho prvního? Ne, já se řídím podle toho, jak to cítím já. V ději se rozhodě ovlivňovat nenechám, ani ve využívání jmen. Já se opravuji, pokud jde o faktické chyby, překlepy, hrubky apod. Už se opakuji.

  Já jsem sobecká, v tomhle určitě. Je to moje, mně přece nebude nikdo nic nařizovat. Ty si taky necháváš kecat do věcí, za kterými si stojíš? Promiň, ale tohle mě uráží, ne to, že jsem sobecká.. to ne, ale to, že si myslíš, že mám všechno psát podle toho, jak to chtějí ostatní. Tak to máš potom mylné dojmy o autorech. Když se to někomu nelíbí, tak to prostě nečte, vždyť je to snadné. Ani já nečtu povídky, které s emi nelíbí.. to je jako protiřečit si. To je jako dělat věci, které nesnáším. Tak buďto ten čtenář to chce číst a musí brát ohledy na to, že jsem to holt takto napsala, protože je to MOJE představa a MŮJ názor, anebo ať to nečte, vždyť přece nikoho nenutím.

 38. Už výše jsem psal, že mi je jasné, že to vadí jen Dizi, ale ty jsi řekla, že i kdyby si tady stěžoval každý druhý čtenář, nezměnila bys to. Takže pak by se taky mohlo stát, že jen ty budeš spokojená se svým výtvorem a v komentářích budou samé nechvalné poznámky, buzerace apod.

  K tomu, že když se to někomu nelíbí, že to nemá číst… hm to je sice hezké, ale jak má člověk vědět, jestli se mu to líbí, nebo ne, když to nikdy nečetl? Pochopím, nelíbí se mi první kapitola, tak nečtu druhou, ale třeba doufám v to, že se autor zlepší, že svou povídku dotáhne na takovou úroveň, aby se mně líbila. Nebo potom, si dávám pozor od koho povídka je, že si je vybírám podle autorů, ale to pak nemohu vědět, jestli své poídky zlepšil. A ještě tu jsou jednorázovky, tu si přečtu, nelíbila se mi a mám smůlu! Nečti to! Ha, ale já nemohu vědět, že tak zajímavé téma jako je např. Harryho souboj s Voldemortem uprostřed Příčné ulice, se dá napsat tak šíleně hnusně.

  "Tak buďto ten čtenář to chce číst a musí brát ohledy na to, že jsem to holt takto napsala,…"

  hm a od čeho by potom byli komentáře? Beru ohledy na to jak to autor napsal, takže se mi to nelíbilo a se svým komentářem mohl/a bys zlepšit to a to můžu jít zametat chodník. Potom by pak u každé povídky byly čtyři komentáře typu : Jj, to bylo dobrý.- a každý autor by\ si o sobě myslel jak není úžasný…

 39. Ještě k tomu , že když se to někomu nelíbí, že to nemá číst: Kdybych nedoufal v to, že se autor zlepší, tak nic nečtu. První povídka se nikdy nepovede tak, aby se mi ve všem líbila, protože autor nemá zkušenosti s psaním. To bych potom doopravdy nic nečetl, protože se mi jedna povídka/1.kapitola nelíbíla a když se mi to nelíbí, tak to nemám číst.

 40. Nic nečteš 🙂 V tom případě máš OPRAVDU mylné dojmy ohledně autorůů..jsou autoři, kteří už se dávno zlepšovat nemusí.

  No přesně..pokud se ti nelíbí první kapitola, nečti to. Já to taky tak dělám. Prostě ěm to musí oslovit a musí mě to něčím zaujmout. Já si hodně vybírám, co si přečtu.

  Nic: ach tak :)) Tak to pardon, někde jsem zanechala vedení :))

  ??? uff..konečně vím, že jsi kluk..snad si to zapamatuji :))))

 41. Jinak..myslíš si, že se nezlepšuji? TAK JEŠTĚ JEDNOU… já přijímám kritiku a beru si ji k srdci. já mluvím o voze a ty o koze… tady se celou dobu jedná jen o to blbé zkrácené jméno Gin..na tomhle vznikla tahle debata a na tom, že já to jméno prostě měnit nebudu, když se někomu nelíbí.. protože JÁ ho chci použít. Když mě někdo upozorní na chyby, myslíš si snad, že dělám, že nevidím..nebo se nějak ohradím? Já si to jdu hned opravit. A ještě k tomu opravování..myslíš, že si zlepším psaní jen tím, že z Gin udělám Ginny? Že celá povídka bude lepší? :))) Je mi líto, pokud mluvíš o něčem jiném, ale já celou tuhle debatu zakládala na tomto příspěvku a celou dobu mluvím o tomto. Takže jsem potom sobecká, když napíšu Gin? :))) Mně se to líbí, takže jsem sobecká, jelikož někomu se to nelíbí 🙂

 42. Já taky nemám ráda Gin, ale nevadí mi to 🙂 když se to Blanch líbí, ať to tak píše 🙂

  Juj, tak jsem se ti prokousala 🙂 líbilo se mi to 🙂 těšim s ena pokráčko 🙂

 43. Ach jo jděte s tím do Nadávárny.. ne sranda povídka je skvělá a Gin se mi líbí, protože se mi líbí všechny zkratky jako Gin, Seví, atd. je to alespoň změna od toho Ginny a hůř Severus takové dlouhé, je snad lepší zkratka ne?Jinak Blanch please kdy bude pokračování?Předem Díky

 44. Myslim,že problém ohledně toho jména se tu už někde řešil……mě osobně je úúúplně jedno,jestli tam je Ginny nebo Gin,Lily nebo Lil,kvalitě povídky to nepřidá ani neubere,tak co

 45. :)) J si to taky myslím.. ne, že bych si myslela, že mám kvalitní povídky, ale prostě zkratky určitě povídky nemění..

 46. plosim,plosim pokracko!ja na tom asi budu zavisla.a jen tak na okraj:gin je nahodou moc pekna skratka jmena ginny   JE TO SUPER!!!!!

 47. je to fakt skvely, uz moc moc tesim na pokracovani!!! me se taky Gin libi, urcite to tu povidku nemeni…

 48. tohle je moc dobrá povídka.Zajímalo by mě jak to bude pokračovat.Když čtu tolik povídek občas zapomenu co bylo v minulém díle…na tuhle kapitolku jsem čekala a musela sem si přečíst i tu předešlou kapitolu..no jo sklerotik..

 49. další je, představte si, už z poloviny napsaná, což je velikce divné, protože jsem ji neměla v plánu ani rozepisovat, natož tento týden už vůbec..

 50. měla jsem nějakou zvláštní naladu..dokonce jsem připsala pár slok k Třinácté komnatě..ale teď..zase kde nic, tu nic 🙂

 51. :))) to tě šlechtí, cigarety ničí zdraví..ale monitor zase oči..těžko říct, co je horší..jesli mít místo plic uhlíky nebo si hrát na Esmeraldu

 52. Rozhodně je nejhorší mít obojí….to je pak už na odstřel:))). Pak máme ale ještě závislost na alkoholu(cyrhóza jater, žloutenka…) ale i taková nevinná věc jako je čokoláda způsobuje závislost(nadváha, cukrovka)….a to se nezmiňuju o sexu(infarkt…). Vlastně zmiňuju:))). Zkrátka a dobře-to by člověk nesměl nic…

  Proč by to nemohli být například i povídky hmmm?:)))

 53. Ale no tak Blanch-nehraj si na Nancy:))).

  (Mimochodem, Nancyna povídka….fakt moooc pěknatá:)

 54. Proč bych si s Nancy měla hrát? 🙂

  Nancyna povídka je faaakt dost povedená, nechápu, proč si myslí opak..

 55. No, ale vysvětlete jí to..už to do ní hustím asi rok….no, spíš asi jen půl roku, ale furt nic..

 56. Popravdě sem četla jenom jednu povídku od Nancy,ale ne proto,že bych nechtěla,jenom sem je prostě nemohla najít…jinak ta jedna,co tu má Blanch se mi dooost líbí,tak nevim,co má za problém(Nancy):)

 57. Jo Blanch, nechci šťourat, ale ty hrubky, překlepy apod. (32) – ve spoustě povídek píšeš místo "sem" "tady". jestli se ti to tak líbí, tak to samo nech, jenom mě to přijde divný … ale jinak jako vždy moc hezká povídka ;o)

 58. sem a tady, pokud vím, má stejný význam, to není překlep, ani hrubka..to je jen jiný výraz 🙂

 59. Mne sa tie vsetky pribehy tak velmi moc pacia ja neviem ako to dokazes take uzasne pisat ale klobuk dole tie pribehy su fakt uzasne a  dufam  ze mi rozumiete…

 60. Doris já ti rozumím, neboj… můj priatel je Slovák 🙂

  Děkuji ti za takovou poklonu.. jsem červená až za ušima 🙂

 61. nemas zaco ved je to pravda =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 62. je to skvělá povídka!!jinak zkratka Gin se mi taky líbí!!jen sem se chtěla zeptat – ty asi nemáš moc ráda postavu Hermiony co?všimla jsem si, že jsi z ní udělala takovou strohou sucharku co se jen bifluje…:)a přitom ona harrymu vždycky poradila pokud šlo o holky a vůbec všem se taky snažila pomáhat…zní to jako když to píše nějakej debil..jen mě to trošku mrzí..:)jinak díky moc za všechny povídky, jsou nádherný!!:)

 63. No, nemám Hermioonu ráda no :)) Protože mě často vytáčí..to už mám raději toho Harryho :)))

  A navíc mi připomíná jednu šprtku, kterou nemám moc  vlásce.. :))

 64. Panebože! tomu říkám diskuze na úrovni, takové plýtvání místa, jenom kvůli tomu, jestli napsat Ginny nebo Gin! začíná to u ní a končí to u Hermiony… Někteří si o sobě hodně myslíte… (jestli se to nekoho dotklo, omlouvám se, mám den, kdy lidem prostě říkám, co si myslím)

 65. No, ale uznej, není moje věc, jak si postavy pojmenuju? Sice je to blbost, ale mně se prostě Gin líbí…

 66. moc pěkná povídka ale jak tak koukám ,tak sou ty komentáře nějaký dramatický.to ste se kvůli blbýmu oslovení docela rozjeli.podle mě je Ginny mnohem hezčí-sorry Blanch trocha provokace snad nezaškodí.Aco máš proti Hagridovy?

 67. cirí no tak jako…každému se líbí něco jiného, že jo..ale Gin je prostě zkratka.. a lidé používají zkratky 🙂 Tak proč ne..

  Hagridovi? Nemám ho ráda…pasáže s ním automaticky přeskakuji, pokud to není nutné přečíst… je strašně nudnej a nebaví mě…stejně jako nemám ráda Hermionu…tu bych nejraději někdy zapíchla…

 68. Já: dívala(díval) ses někdy na zveřejnění MÝCH kapitol a kapitol Domushky? Ne? Tak to udělej a nemluv mi tu něco o kopírování, protože já s touhle povídkou přišla o půl roku dřív!

 69. PROMIN…já myslela tak že ona to skopčila a nevěděla sem jsetli o tom víš….JE MI TO VELMI LÍTO A MOC TOHO LITUJI… doufám že se nezblázníš..nechtěla sem se tě nějak dotknout….

 70. Ahoj Dam ti test: Tento test je urcen od 8 do 23let. Nyni si rekni v duchu jmeno( kluka/ holky) nebo to co se ti libi. Za 27 dni se do Tebe zamiluje. Mas 29 dni abys dopis poslal/a 15 lidem.Pokud se ti to nepodari budes mit 2 roky smulu. ZATIM SE TO PODARILO. tohle neni uz sranda dnes ti zapipa sms od nejvetsi lasky pokud tohle posles

 71. božská povídka hned jdu číst dál a BLANCH je mi úplně jedno jestli tam máš hrubky nebo ne protože je to boží ;-)  :-D    :-) :D  :D  :D  :-P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..