22. kapitola – Změny

Sice opožděně, ale přece. Zde je slibovaná kapitola. Chyby..jako obvykle máte..víte co 🙂 P. S. ten obrázek je můj.
A/N: Tato povídka NEBUDE nikdy dokončena ani přepsána.

Jelikož je v této povídce plno faktických chyb, počínaje Lily, která patří do stejného ročníku jako Pobertové, rozhodla jsem se ji prostě šoupnout do jejich ročníku, i s jejími kamarádkami, jako je Tery a spol. Proto se nedivte následujícím změnám v dalších kapitolách, jelikož se tam začne Lily více vyskytovat a je později pro děj důležitá a musí být také stejně stará. Proto se omlouvám, když jsem začala tuto povídku psát, žádný pátý díl a možná vlastně ani čtvrtý ještě nebyl a hp-lexicon jsem ještě neznala, takže se tam vyskytuje plno chyb. Omluvte mou mladickou nevědomost, kterou teď mohu napravit jedině takto. V případě dalších faktických změn vás vždy upozorním v úvodu následujících kapitol. Děkuji za pochopení.
***
„Dobrý den, milí studenti,“ ceremoniál zařazování a začátek školního roku jako vždy začínal stejně. Brumbál přivítal staré i nové studenty a popřál všem dobrou chuť. Zařazování proběhlo jako obvykle, jen s novou písní, kterou složil Moudrý klobouk. Každá kolej nabyla o nějakých deset studentů.
U stolů to šumělo.
„Jamesi, všiml sis něčeho?“ začal překvapeně Sirius hledě k učitelskému stolu
„Jo, Evansová má ostříhané vlasy!“
„Ty pitomče, o ní jsem nemluvil!“ vytrhnul Jamese z jeho snění.
„Tak o čem?“ obrátil se na něj s nakvašeným výrazem, kterým jasně dával najevo, že není nic důležitějšího, než účes Lily Evansové.
„Podívej se k učitelskému stolu!“
James projel řady profesorů, načež se zadrhnul. „Kdo je ten tlouštík, co vypadá jako prase v županu? A kde je Morisnová?!“
Sirius se rozzářil: „Toť otázka, kde je Morisnová?“
„Myslím,“ přidal se k nim Remus, „že se nám to Brumbál právě chystá říct!“
„Vážení přátelé, je mi nesmírně líto, že musím ohlásit tuto špatnou zprávu, jelikož jeden člen z našeho sboru nás navždy opustil. Jistě jste si povšimli, že naše drahá-„
„-css,“odfrknul si Sirius.
„-profesorka Morisnová,“ pokračoval Albus Brumbál, „není již mezi námi. Již na konci minulého školního roku bojovala se zákeřnou nemocí, které na konci tohoto léta nemilosrdně podlehla, uctěme proto její památku minutou ticha.“
„Ani mě nehne!“ zachraptěl nakvašeně Sirius. „Harpyje jedna, zasloužila si to!“ přesto však zmlknul a zarytě hleděl do svého talíře.
Po minutě ticha:
„A teď ta lepší zpráva, je mi nesmírnou ctí tímto mezi námi přivítat staronového profesora lektvarů a zároveň ředitele zmijozelské koleje Horácia Křiklana, který se uvolil vzít opět tuto funkci po několikaletém odpočinku.“
Potloustlý mužík s knírem podobným tomu mrožímu se postavil, přičemž břichem zavadil o stůl a mírně ho odsunul. Celý sál začal jásat a Sirius s Jamesem začali hlasitě ječet, tleskat a pískat.
„Konec mrše, konec harpyje!“ křičel Sirius. V sále zavládlo veselí, všichni studenti, až na zmijozelské jásali a těšili se, že se konečně zbavili té staré zmije.
Jakmile se profesor usadil, Brumbál pokračoval. „A brzy by k nám měla dorazit další posila našeho učitelského sboru. Á..,“ Brumbál pokynul rukou ke vstupním dveřím, které se rozrazily a dovnitř vrazila mladá žena, která nemotorně zakopla o jejich roh. „Slečna Lena Daleová, představuji vám všem profesorku obrany proti černé magii pro letošní školní rok, přivítejme ji, prosím, potleskem!“
V sále to zašumělo.
„Ty jo, pěkná kost,“ poznamenal tiše Sirius.
Přibližně pětadvacetiletá žena s plavými vlasy pod lopatky se na všechny zářivě usmívala a přijímala ovace s grácií. Mírnými úklonky dávala najevo svou radost, že zde smí být.
„Děkuji, pane řediteli,“ přistoupila ke stolu a posadila se vedle profesora lektvarů a stačila přitom shodit svůj pohár s vínem na profesora Křiklana, který se kupodivu nerozčílil, ale jen se rozesmál. Mávl hůlkou a skvrna od vína byla tatam.
„Myslím, že letos se mi bude ve škole obzvlášť líbit! Morisnová pod kytkami, z obrany taková kost, co víc si člověk může přát!“ zasnil se Tichošlápek a Petr jen souhlasně přikyvoval.
***
James
Jelikož byli právě ve třetím ročníku, hned první den měli odevzdat ředitelům svých kolejí dva volitelné předměty pro následující ročník. Petr, James a Sirius se tajně dohodli, že by se jim mohly hodit hodiny péče o kouzelné tvory, jelikož se chtějí stát těmi zvěromágy. Remus, protože nechtěl nikam chodit sám, neměl jinou možnost, než si dát péči také. Jako druhý předmět si Sirius a Remus zvolili studium mudlů a James s Petrem starodávné runy, poněvadž James zjistil, že si je bude dávat i Lily Evansová a tuhle šanci nechtěl propásnout a přemluvil aspoň Petra, aby šel do toho s ním a ten, jelikož pocházel z polomudlovské rodiny, se rozhodl, že studium mudlů není pro něj to pravé. Sirius, který měl vždy zakázáno se s mudly jen bavit a jakkoliv využívat jejich věcí, se chtěl o nich dozvědět něco víc a Remus pocházel také z čistokrevné kouzelnické rodiny, kde byly namístě konvence a kouzelnické zvyky, a tudíž se také rozhodl více prozkoumat svět mudlů, do něhož neměl nikdy možnost vstoupit sám, jelikož mu to rodiče nedovolili.
***
„Hej, Evansová!“
„Co zase chceš, Pottere!“
„Hrozně ti to sekne, víš to?“
„Víš, co mi můžeš, Pottere?“
„Vím, můžu ti dát třeba pusu, jestli bys chtěla.“
„Nech si zajít chuť!“
„Ale no tak, Evansová! Takový polibek jako ode mě si ještě nezažila, kdo zkusí jednou už nechce jinak!“
„Když budu chtít být celá oslintaná, zajdu si za tou obří olihní do jezera, ale díky za nabídku, Pottere!“
„Počkej, Evansová, ty si nesedneš vedle mě? Moje srdce puká, já si dělal takové naděje!“
„Dej mi už pokoj a raději se starej o sebe a o ty svoje přítelíčky, Pottere! A svoje naděje vkládej raději do někoho jiného!“
„Víš Jimmy, ona tě má asi vážně plné zuby!“ smál se přitrouble Sirius
„Ale co jsem jí udělal?“ zeptal se smutně jmenovaný
„Asi to, že po ní každých pět minut řveš hej, Evansová!“
„Máš pravdu, měl bych to zkoušet co minutu,“ zazubil se.
„Tak to bys už měl asi vážně po brýlích, kamaráde!“ připojil se Remus. „Tak kam sedneme?“
„Jako obvykle, dozadu!“
První hodina lektvarů s novým profesorem Horáciem Křiklanem dováděla všechny studenty do varu. Nikdo se nemohl dočkat, až pozná toho nového profesora. Pravda, sice byl ředitelem Zmijozelu, ale horší než Morisnová být nemohl. Mohl být jen o něco mladší než samotný Albus Brumbál.
Když se jeho kulatý pupek přehoupl přes práh sklepení, ve třídě to utichlo. Severus Snape v první lavici se napřímil a srovnal své knihy do komínku.
„Podívej se na toho vlezdoprdelku Srábka, co dělá!“ poznamenal kousavě James
„Sedí tam jak slepice na vejcích!“ zakroutil nevěřícně hlavou mladík s očima barvy kouře.
„Uvidíme, jak dlouho to vydrží…“
Z rozhovoru je ale vytrhl profesor Křiklan.
„Dobrý den, třído,“ usmál se mile, „jmenuji se Horácio Křiklan a budu snad po zbytek vašich studií vaším profesorem na lektvary. Jelikož nás nemilá událost spojila dohromady, musíme si na sebe znovu zvyknout.
Co kdyby jste se mi představili?“
Celou hodinu se téměř nic nedělo. Lavice po lavici, student po studence se každý představoval. Sirius téměř z hodiny nic nevnímal, ani, když se profesor několikrát s kýmsi zabral do vážného rozhovoru a tvářil se přitom, jako by snad vyhrál zlato. Nakonec došel k posledním lavicím, ve kterých seděli Pobertové. Zprvu se Křiklan ptal neustále něco na Remuse, pak také Jamese, ale když přišla řada na Siriuse, rozmluvil se nejvíc.
„Říkáte Black? Ten Black z vážené kouzelnické čistokrevné rodiny Blacků?“
„Ano, pane.“
„Ale jakpak, že vás nemám ve své koleji, Siriusi? Pokud je mi známo, všichni z vaší rodiny byli vždy ve Zmijozelu. Vzpomínám si ještě na vaši matku, učil jsem ji.“
„Ano, pane,“ šlo Siriovi skrze zuby.
„Vlastně i vašeho otce jsem učil, Orion Black, pamatuji si správně? A Walburga Blacková!“
„Ano, pane!“ Siriovi tenhle chlapík začal silně lézt na nervy. Kdokoliv, kdo se začal nimrat v jeho nenáviděné rodině, mu lezl na nervy a tenhle to vážně přeháněl.
„Jak je překrásné zavzpomínat si na staré časy, znal jsem i oba vaše dědy, pokud byste měl zájem, můžete ke mně někdy přijít na šálek čaje a popovídáme si o vašich předcích. Mívám občas u sebe v kabinetu takové menší sešlosti, na které zvu několik studentů, byl bych velice poctěn, kdybyste přijal mé pozvání. Doufám, že souhlasíte? První sešlost plánuji na prvního října, můžete si vzít jednu osobu s sebou a pan Lupin samozřejmě také,“ pokývl profesor na Remuse, „budu se těšit,“ odcupital ke katedře, jelikož právě skončila hodina a studenti se začali rozprchávat.
„Já jsem ale tomu chlapovi neřekl, že přijdu!“ vztekal se Sirius. „To byla příšerná hodina, teď nevím, kdo byl lepší, jestli ta harpyje Morisnová nebo tenhle úlisák Křiklan!“
Jakmile to však dořekl, ze třídy se vynořil usmívající se profesor a mířil přímo k nim.
„O né!“ špitl Sirius
„Doufám, že mě nezklamete, Siriusi,“ zamlaskal profesor a položil svou malinkou dlaň na obrovské břicho. „Slyšel jsem, že jste jeden z nejnadanějších studentů na škole a tady pan Lupin také, budu se na vás těšit, chlapci!“ a zase spokojeně odkráčel.
Sirius tam zůstal stát neschopen slova.
„To je nespravedlivé, mě ani nepozval, nejprve se ptal na moje rodiče, když ale zjistil, že nejsem z rodiny nějakého Pottera, který vymyslel zastiňovací kouzlo, tak mě začal přehlížet. Já jsem přece taky jeden z nejnadanějších na škole, proč sakra si vybral jen vás dva?“ rozčiloval se James.
„Hele,“ obrátil se nakvašeně na něj Tichošlápek, „já o toho mrože nestojím, klidně si tam běž místo mě!“
***
První týden uběhl, jak když lusknete prstem a byl zde pátek a s ním druhá hodina obrany proti černé magie.
Hned na první hodinu profesorka Daleová nedorazila, poněvadž měla ještě nějaké vyřizování, a tak jim odpadla, ale dnes se veškerá mužská populace těšila, až tu něžnou nemotornou roztomilou bytost pozná.
Do třídy společně se svým hábitem vevlála profesorka Daleová. Přicupitala ke katedře a všechen obsah jejich rukou se jí rozsypal po zemi. Všichni studenti mužského pohlaví, až na některé výjimky, rychle vystřelili z lavic a začali ji její složky podávat a skládat na hromádku.
„Děkuji,“ počastovala je dalším ze svých zářivých úsměvů. Natočené lokny jí přitom vlály kolem obličeje. Průzračné modré oči jiskřily jako dva plamínky a na všechny se smály stejně jako jejich majitelka.
„Ještě jednou děkuji,“ podívala se přímo na Siriuse, který ji podal poslední složku, ve které měla poznámky. „Zřejmě bych vám měla vyhubovat, že jste nepoužili kouzla, určitě jste se v prvním ročníku učili jednoduchou formuli levitace,“ její hlas zněl jako zvonkohra. Byl tak tichý a přesto jej bylo slyšet až na konec třídy, byl jemný a tak ženský.
Když se Sirius vracel do lavice, James do něj drcnul. „Chováš se jako dacan, normálně jako domácí skřítek, ona pískne a ty běžíš!“ on byl jediný z mála, kdo nebyl okouzlen novou mladou profesorkou. Přece jen stále nepředčila jeho očekávání a na posvátnou Lily Evansovou se zářivě rudými vlasy neměla ani z desetiny.
„A co děláš ty, když se kolem promenáduje Evansová?!“ vrátil mu kousavý úder Sirius
James neodpověděl, moc dobře věděl, že tohle byla dobře mířená rána.
Celá hodina probíhala jako většina prvních hodin. Profesorka se představila a po všech ostatních také žádala, aby jí sdělili své jméno a celkový vztah k tomuto předmětu, který bude údajně pro budoucí vývoj velice důležitý.
Petr seděl celou dobu u stolu s otevřenou pusou a nevědomě sípal. V koutku jeho úst se nenápadně převalovala obrovská slina. Remus se už na něj nemohl dívat, a tak do něj kopnul.
„Au, co je? Co děláš?“ naježil se chlapec s kulatým obličejem.
„Stále čekám, kdy radostí pod lavicí uděláš loužičku, Petře, zavři tu tlamu nebo ti tam nalítají mouchy!“
James se Siriusem, kteří seděli před nimi ihned vyprskli smíchy, zatímco Petr se urazil a záměrně se od nich odvrátil do boku civě do rohu místnosti.
„Na tvém místě bych se moc nesmál, Tichošlápku,“ zhodnotil Remus situaci, „nejsi na tom o moc líp!“
Teď už se pochechtával i Petr a Sirius ve tvářích rudnul. „Hele Moony, ty nám prostě závidíš, že se nám líbí nějaká pěkná ženská, taky by sis měl nějakou najít. Tady James už má Evansovou…“
„..ty zase Tery, viď?“ skočil mu do řeči James.
„Já jsem s Tery nikdy nic neměl!“ obhajoval se Sirius. „Je to jen kamarádka!“

„Jasně, tvá marihuanová víla!“ špitl tiše James, ale rychle do něj odvrátil zrak, jelikož už profesorce začínalo být podezřelé, co tam ti čtyři na konci třídy dělají. Všichni raději zmlkli a dál se věnovali své práci.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

166 komentáře “22. kapitola – Změny

 1. prosím pokračování.ppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrrroooooooooooooooosssssssssssssssssssíííííííííííííííííííííííííííííííííímmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. moc pěkné… sice jsem v časovém presu a tak trochu nestíhám, tak jsem si to nemohla řádně vychutnat, ale moc se mi to líbí…:D a těším se na další kapitolku :)))

 3. Siriusko je, ale je fakticky špatný 🙂 A já se potřebuji přiblížit reaálnému..

  Vijush nemáš to jedno? Povídka nikam neutekla 🙂

 4. tak toto je fakt úžasná poviedka, vlastne ty píšeš iba úžasné poviedky, takže čo tu riešim? teším sa moc na pokračko a som rada, že si zmenila to s Lily, pretože je to tak asi lepšie…

 5. Ale zas mi nejakej kokot zmenil heslo na icq, ale ted jsem pri registraci uz uvedla mail. Byla jsem na icq tam vyplnila cilso, mail a pak mi pisou ze mi na adresu posilaj kod a pak dostanu to novy heslo, ale uz skoro 24 hodin a zadnou postu nemam, tak jsem sla na diskuzi icq a tam zjistila, ze seznam tyto mail nepodporuje a tak je taky ani nenacha dojit k uzivateli a ja do registrace neuvedla jiny maily treba na centrumu nebo na atlasu, takze jsem v jalovy prdeli, zase… Takze uz fakt nevim, a z minule zkusenosti jsem se nepoucila a proste jsem si ty kontakty neopsala, takze zas nic nemam, ja snad kazdej mesi budu mit jiny icq, nebo co?!! Jsem z toho na mrtvici, fakt… Ale ja to svy icq dostanu, i kdbybych se mela rozkrajet! Mno, fakt>:((

  Achjo, Pajo dekuju!!!! Byl jsi tu pro nas a poad jses a verim, ze se jednou vratis, treba jako trener… Chjo, bulim tu jak malej ratlik, bylo to tak krasny a strasne moc smutny jak vsichni stoupali, bozeinku…. Jeste jednou dekuju!!

  (Promin sem se to nehodi)

 6. JJJJJJJJJJJááááááá    se táááááááááákkkkkkkkk těšššímmmm na dalšííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Pájo? Něco mi uniklo?

  To icq mě mrzí…taky bych si měla přepsat všechna icq, co kdyby se to stalo mně…já bych těch 500 kontaktů už dohromady nedala….

 8. Ahoj Blanch,skvely!!!:-))))Ja vubec netusila,ze si to vezmes k srdci tu zmenu s Lily,teda delala sem si naky nadeje,ale…kazdopadne DIK,sem rada:-)))/Ja sem byla na soustredeni,takze sem ti nemohla napsat odpoved na to jestli spolu byli v rocniku podle knizky,ale muzu ti rict,ze byli,bylo to tam napsany dokonce vic nez jednou,sice ted nevim ve kterejch,ale cetla sem je nekolikrat a pamatuju si to.Sem vazne rada,zes to zmenila,je to dobry,a vubec to neni divny,ze je to najednou jinak,myslim spis,ze budou lidi radi…uz se tesim na dalsi:-)))

 9. Už aby byly další díly… začala jsem předevčírem 1.kapitolou a už to mám celé přečtené!!!! Čte se to stejně supr, jak ostatní povídky, ale stejně už si u mě pobertové zasloužili number 1!!!!!! Do konce prázdnin už moc času nezbývá, fakt to tak rychle stihneš? Vždyť jsou teprve ve třetím ročníku…

 10. Janco dívala jsem se do knih, není to tam. Nikde to není přímo řečeno..jsou tam narážky jako, že oba dva byli ve své době… a ani u toho rybníku není napsáno, do jakého LIly chodila ročníku apod. Hledala jsem to, jestli to tam je a není… ale podle lexiconu vím, že jsou stejně staří..z knih se to bohužel usoudit nedá.

  Lucy rychle stihnu? Jak to myslíš? Tuhle povídku mám na hrbu snad až do hrobu..jestli ji někdy dopíšu, budu king :))))

 11. radcliffka no tak jelikož je to psané tak, jak si představuji, že to doopravdy bylo a snažím se to psát autenticky, tak je jasné, že se dohromady dát musejí :)) Ale až někdy v 7. ročníku, což je ještě hodně daleko…

 12. Kdy bude pokráčko??????Fakticky ti radím do duše,když ho napíšeš tak budeš mít klid a to stojí za to,no ne???Jinak píšeš fakt moc pěkně,tak ať ti to vydrží.

 13. :))) to já vím už dlouho :))

  Luc nebudu mít klid…tahle povídka je vždycky na posledním místě :))) A mé duševní rozpoložení neovlivňuje :))

 14. doufám, že budeš mít ty další věci před tim brzo napsaný, nejenom, ze bych si je chtěla přečíst…tuhle povídku bych si ráda přečetla do konce, ale ještě radši bych si do konce přečetla sedmkrát jinak 😉

 15. 🙂 Naty Sedmkrát jinak brzy skončí..na tuhle povídku se chystám celá žhavá :))) Je teď mou nejoblíbenější 🙂

 16. jo..už jsem načala poslední kapitolu, troud¨fám si tvrdit, že možná skončí už tento víkend…

 17. pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!

  pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!pokračovat!….pls

 18. další nebude dost dlouho…tato povídka byla odsunuta do pozadí, čili se k jejímu pokračování prozatím nechystám… spíš někdy do budoucna, ale teď určitě ne…

 19. Osoba som už vyliečená a nejako som sa tu došmátrala :-)) Ty kokso,  8 hodín čítať bez prestania…no ale ja som vedela vždy, že nie som normálna. Každopádne, až napíšeš novú kapitolu, moc ma to poteší (a ako pozerám na komenty, tak nebudem sama :-)) Len nech ti nedôjde inšpirácia. Keď pozerám koľko toho máš rozpísané…uau! Stále sa nestíham čudovať, odkiaľ berieš toľko nápadov. Blanka, si super!! Aj tak sem budem chodiť každý deň kontrolovať, čo nové :-) To mi nezakážeš :D

 20. Stana děkuji ti.. je hezké si tohle přečíst i do slovenských bratia 🙂 Ještě těch nápadů mám hodně a úplně mě to vnitřně užírá, protože to nestíhám psát :)))

 21. skvělí Blanch! už se těšim na další kapitoly, dopisuj rychle prosím, nemůžu se dočkat! Poberti sou nej! 🙂 Tak pisej

  Jean

 22. jej Blanch já myslela že toto je poslední..prosím piš piš piš je to fakt doopravdy úžasný..ty máš obrovské nadání kéž by to byl flim…..nebo samostatná kniha to je doopravdy užasné..

 23. Blanch, kdypak bude nová kapitolka? čekám, čekám, čekám, porád si říkám, zejtra už to bude, zejtra už to bude! a ono nic, napiš alespoň přibližnej termín, prosím

 24. Nebude. To se načekáte na nic :))) Termín nedostanete, protože nehodlám napsat v bližší době nějakou kapitolu… možná až tak v létě..

 25. Fňuk,fňuk.

  To je škoda Blanch.

  Tahle povídka se mi strašně líbí!!!

  Já to asi nevydržím,čekat do léta!!

  Ale co nadělám? Nic.

  Ale prosím pokus se jí napsat dřív.

  Prosím,prosím,prosím

 26. http://postost.150m.com/action-orbital-sawzall-super.html <a href="http://postost.150m.com/action-orbital-sawzall-super.html">Action orbital sawzall super</a> http://postost.150m.com/blakes-apple-orchard.html <a href="http://postost.150m.com/blakes-apple-orchard.html">Blakes apple orchard</a> http://postost.150m.com/chatham-lord-opposition-whig.html <a href="http://postost.150m.com/chatham-lord-opposition-whig.html">Chatham lord opposition whig</a> http://postost.150m.com/com-ethiomedia-opposition.html <a href="http://postost.150m.com/com-ethiomedia-opposition.html">Com ethiomedia opposition</a> http://postost.150m.com/definition-oratorical-speech.html <a href="http://postost.150m.com/definition-oratorical-speech.html">Definition oratorical speech</a> http://postost.150m.com/dog-gum-orbit-snoop.html <a href="http://postost.150m.com/dog-gum-orbit-snoop.html">Dog gum orbit snoop</a> http://postost.150m.com/eckerts-orchard.html <a href="http://postost.150m.com/eckerts-orchard.html">Eckerts orchard</a> http://postost.150m.com/exide-orbital-battery.html <a href="http://postost.150m.com/exide-orbital-battery.html">Exide orbital battery</a> http://postost.150m.com/famous-oratorical-piece.html <a href="http://postost.150m.com/famous-oratorical-piece.html">Famous oratorical piece</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-multiplexer.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-multiplexer.html">Fiber optic multiplexer</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-palm-tree.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-palm-tree.html">Fiber optic palm tree</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-patch-cables.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-patch-cables.html">Fiber optic patch cables</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-patch-cord.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-patch-cord.html">Fiber optic patch cord</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-scarecrow.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-scarecrow.html">Fiber optic scarecrow</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-snowman.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-snowman.html">Fiber optic snowman</a> http://postost.150m.com/fiber-optic-tester.html <a href="http://postost.150m.com/fiber-optic-tester.html">Fiber optic tester</a> http://postost.150m.com/fibre-optic-lighting.html <a href="http://postost.150m.com/fibre-optic-lighting.html">Fibre optic lighting</a> http://postost.150m.com/filipino-oratorical-piece.html <a href="http://postost.150m.com/filipino-oratorical-piece.html">Filipino oratorical piece</a> http://postost.150m.com/gregarious-opposite.html <a href="http://postost.150m.com/gregarious-opposite.html">Gregarious opposite</a> http://postost.150m.com/halloween-fiber-optic.html <a href="http://postost.150m.com/halloween-fiber-optic.html">Halloween fiber optic</a>

 27. http://postost.150m.com/orbit-airline.html <a href="http://postost.150m.com/orbit-airline.html">Orbit airline</a> http://postost.150m.com/orbit-sprinkler-timer.html <a href="http://postost.150m.com/orbit-sprinkler-timer.html">Orbit sprinkler timer</a> http://postost.150m.com/orbital-cavity.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-cavity.html">Orbital cavity</a> http://postost.150m.com/orbital-decanter.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-decanter.html">Orbital decanter</a> http://postost.150m.com/orbital-decompression.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-decompression.html">Orbital decompression</a> http://postost.150m.com/orbital-hydraulic-valve.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-hydraulic-valve.html">Orbital hydraulic valve</a> http://postost.150m.com/orbital-piercing.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-piercing.html">Orbital piercing</a> http://postost.150m.com/orbital-tumor.html <a href="http://postost.150m.com/orbital-tumor.html">Orbital tumor</a> http://postost.150m.com/sample-of-oratorical-speech.html <a href="http://postost.150m.com/sample-of-oratorical-speech.html">Sample of oratorical speech</a> http://postost.150m.com/superior-orbital-fissure.html <a href="http://postost.150m.com/superior-orbital-fissure.html">Superior orbital fissure</a> http://postost.150m.com/swollen-optic-nerve.html <a href="http://postost.150m.com/swollen-optic-nerve.html">Swollen optic nerve</a> http://postost.150m.com/tanners-orchard.html <a href="http://postost.150m.com/tanners-orchard.html">Tanners orchard</a>

 28. Ahojky Blanch. Vážně úžasná povídky, ale už dlouho si nenapsala pokračování, kdy bude, nemůžu se dočkat. 🙂

 29. Blanch, vážně tě obdivuju, ale… jestli co nejdřív nenapíšeš pokráčko, tak se naprdnu 🙁 :-D :-D

  Víš, ty máš jednu hroznou vadu – jsi línáá :-D Nic ve zlym samozřejmě… Píšeš moc hezky, to sama jistě víš… Prosííííím, kdy napíšeš další kapču???

  Blanch, nenech nás závisláky čekat!!! :-)))

  PPPPPPRRRRROOOOOOSSSSSSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍMMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!

 30. nespřítelila byc blogy?????jo a jinak moc pěkná povídka!!!! už se těším na další ! jestli spřítelíš tak mi písni na blog!!! díky!!!=)

 31. Fakt super povídka, teměř jsem se od ní nemohla odtrhnout!!

  Ale kde je konec?? Doufám, že ne něm taky zapracuješ a dokončíš Počátky Pobertů až do sedmého ročníku a klidně i dál….. Je fakt super, jako i další povídky 🙂 A už se nemůžu dočkat pokračování!!!

  Ahoj a díky

 32. Wow, osm měsíců od posledního přidání, a ještě pořád přibývají komenty… tomu říkám úspěšná povídka… No tak, Blani, nemůžeš to takhle přece nechat!!!

 33. Blanch, prosím napiš další. Opravdu píšeš úžasně (vím že to píše každej, ale je to pravda). J.K.R. má velmi silnou konkurentku! Už se moc těšim, až budou další a další. Jen tak dál!

 34. tez se pridavam"! byla to jedna z prvnich co sem u tebe cetla a zamilovala sem si tak tvoje psani. miluju poberty. predevsim jednoho vlčka=)¨)) u jedné psaze sem se smala asi tri dny po precteni a stále se smeju kdyz si na ni vzpomenu:) skoda ze neni pokrack…o:)))))..

 35. ted si nejsem jista ktera je to kapitolka, ale…

  "dejte si do nosu!" řekl Brumbál a sirius tak učinil..:D:D to sem smíchy nemohla:) málem si me zabila:))))

 36. ne..to bylo v té kapitole :))

  Brumbál říkal: "Dejte si do nosu."

  Sirius praštil Jamese a Remus poznamenal, "Jasně, dejte si do držky, já přinesu kroupy a uděláme jitrnice."

  Něco v tom smyslu. Tenhle trialog si pamatuju :)) Jako jeden z mála 🙂

 37. ahá…to mi nedošlo..měla sem pocit, že mluvili o dršťkové:))) tak to jo… :)) je dobrej. to bych v životě nevymyslela neco tak geniálního:))

 38. Máš nejlepší povídky o pobertovské době v bradavicích. I já se těším na další kapitoly. Budu ti držet palce s dalším psaním.Vydrž prosím.

 39. ježišmarjáááá…ty seš děsnááá!!!!!proč píšeš pokračování k jinejm povídkám,když tahle je uplně nejnejnej…tuhletu bys měla rozšiřovat:)…když je nejlepšíííí!!!!!!!!!!!!!…no,ale psala si,že to plánuješ na léto,takže léto je skoro za dveřma,takže doufám,že aspon dodržíš cos povídala!!!!!!!!:)

 40. hele hustý by bylo,kdybys třeba v červnu sem najednou dala uplne vsecky kapitoly …proste az do konce!!to by bylo fakt drsný,ale vim,že se to nestane:-(:-(….vééééélikáááá ŠKODA!!!!!

 41. Theres tuhle budu "rušit" a přepisovat nanovo, až skončí celá série HP…vyjdou všechny knihy a budu tam opravovat faktické chyby, které jsou tam proto, že jsem tuhle povídku začala psát někdy v roce 2003, kdy ještě nebyla ani pětka a teď mi to šíleně vadí.

  Taky si představuju mezi Poberty jiný úvod, přepíšu to celé…takže k této povídce nic nového nepřibyde.

 42. hm…ale nevadí hlavne,že to bude teda na novo!stejne si to rada prečtu znova a lépe:)….urcite uz te taky votravovalo,jak ti vsichni psali co tam mas za chyby a tys to musela furt dokola opakovat co?:-)

 43. No..já to asi přepíšeu celé, hlavně ten začátek bude dost jiný a některé kapitoly přesunu dál 🙂

  Přesně to je ono…mě osobně to sice vadilo taky, ale hlavně to, že čtenáři si nedokážou podle data přidání povídky vydedukovat, že tehdy ještě nebyla pětka a prostě je tam hromada nedobrovolných chyb… a nebavilo mě to pořád vysvětlovat :))

 44. To je škoda,ale těším se na to nové. Bude to určitě stejně superní,jako tohle:o))

  Jen mě napadlo,nechtěla bys to nové vydat rovnou jako knížku?? Já bych si ji určo koupila, myslím,že ostatní taky.

  Protože to,jak to píšeš, a ještě když to bude upravené by mohlo být určo pravdívý. Jako,že by to tak mezi nima bejt mohlo.

  :o)))

  Těším,se na první kapitolku té upravené,už teď se ne,a ne dočkat. :o))

 45. Ahojky, tuhle povidku mam strasne rada, muzu ji cist porad dokola;) je moje nejoblibenejsi..;) myslis ze ji nekdy dokoncis?Uz strasne dlouho cekam na dalsi kapitolky a porad nic….:(

 46. Mony: …jestli umíš číst tak si přečti,že tahle povídka už nikdy dokončená nebude!!!!!!!!!!!!!!!protože Blanch se rozhodla ji přepsat na ještě lepší než je ted!!!

  Takže se těš na novou…a příště než něco žbleptneš tak si přečti aspon 10 předcházejících komentářů…papa

 47. Blanch, proč už nebude pokráčko? To je úplně úžasná povídka, já jsem při tom čtení hýkala smíchy, zvlášť, když pobertové otravovali Snapea…prý "třeba si zapomněl šampon na vlasy" U toho jsem fakt nemohla a doteď, když si na to vzpomenu, mám tendence se hrozně gebit. Nejhorší je to v tramvaji, tam je to hodně nenápadný…:-)

 48. Škoda, že to nepokračuje… ještě nejsou ani zvěromágové, skončilo to dřív, než začalo… přidávám se k petici za pokračování Pobertů!

 49. Žádná petice není a já jsem enskončila. Jen ruším tuhle verzi. Až budu mít přečtenou sedmičku v češtině od Medka a odhodlám se, začnu tohle od základů přepisovat.

 50. A proč chceš pokračovat až si přečteš překlad sedmičky??já myslím že tohle je o tvojí fantazii o tom jak ty si to představuješ a to nás baví, ne??já už mám přečtený neoficiální překlad 7, a pobertové se mi líbí, je to příjemná změna oproti originálu…

 51. JJ … Martino … souhlasím …. no Blanch něco pro tebe … jen tak jsem se poptala a taky jsem to pohledala a pustila jsem si všechny filmy, ale nic moc se tam o Lily a Jamesovi nezmiňovali, ale zdá se mi, že oni přece chodili do stejného ročníku : viz 5. díl HP.  Jak se Harry dostal do té Snapeovy myslánky … nebo co to bylo a pak se ptal Siriuse a Remuse …, že jak si mohla Lily Jamese vzít … jakože viděl jaký byl James arogantní no a prostě tak .. jak se choval k tomu Snapeovi  a tak … no Sirius s Remusem  mu řekli, že oni spolu začali chodit až v 7. ročníku … ne? pokud si to už nepletu s nějakou tvojí povídkou  🙂 … já už v tom mám celkem velký zmatek, tak jestli máš čas, chuť a hlavně náladu, tak se podívej  do 5. dílu  … a přečti si to od kapitoly – Snapeova nejhorší vzpomínka … díky …

 52. Nepleteš se Kájo, Snape když umíral (tohle je v 7. dílu, pokud sem teda nečetla nějaký smýšlený překlad) tak dal harrymu své poslední vzpomínky (tak jak mu křiklan věnoval vzpomínku o viteálech) a z nich vyplynulo že skutečne celý život harryho chránil, a miloval Lilly Evansovou, navíc bydleli kousek od sebe, a do Bradavic jeli spolu a on doufal že spolu půjdou do Zmijozelu,byli přátelé, ale Lilly vadili jeho přátelé ze Zmijozelu, jelikož ona byla v Nebelvíru……aa ta myšlenka z myslánky z 5. dílu, u Snapa v kabinetě, měla větší význam i v tom že tam ji vlastně poprvé řekl "mudlovská šmejdko" přesto že byli přátelé…no ale hlavní myšlenka je ta že spolu chodili do jednoho ročníku, protože když Snape tam jel s Lilly, byli rovníci, a James a Sirius byli rovníci se Snapem…uff…člověk odbočí od první myšlenky a je úplně jinde…

 53. Marti, to jsem ráda, že se nepletu … 🙂 … sedmičku jsem ještě nečetla … protože jsem lína a nechce se mi to číst … Ale kámoška mi říkala co se tam stalo, že Snape umře … atd … tak jsem ráda, že se aspoň někdo se ozval 😉

 54. já ji přečetla na dvakrát jedním dechem…je to super, je to úplně něco jiného než když chodili do školy…úplný obrat…ted se třepu na film5 protože jsem to ještě neviděla tak jsem strašně zvědavá…

 55. To je něco skvělého ten film 🙂 … ale je moc krátký … bohužel …:(  ale Belatrix je fakt krásná … a Azkaban je moje vysněné bydliště … ne kecám, je to strašné ten Azkaban aj ta Belatrix … :D :D

 56. mno…nelíbil:(…pátý díl je můj nejoblíbenější,(v knižním vydání), a všechny scény, které jinak naprosto žeru, ve filmu buď vynechali, nebo totálně překroutili…škoda…zkracovat to taky nemuseli, navíc vynechali totálně famfrpál…a…prostě moc věcí je totálně blbě…fakt škoda…kdyby to natočili podle knihy, jak to leží tak udělali stokrát líp…

 57. NJ – škoda 🙁 … Ale s Tim Fredem Georgem to bylo pěkně udělané 🙂 … V knižním je to fakt dost dobré … ale i trojka je dobrá …

  ALE : ber to z té pozitivní stránky … :D Mohlo to být i horší … Ale asi nejlepší film je Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár … s kámoškou jsme se shodly – nebo spíš na to přišla ona, já jsem to nějak nevímala, že to byl provní díl ve kterém byly ukázané ukázky z minulých dílů .. 🙂

 58. jj,vězěň se jim kupodivu povedl…no ono je to obecně známé že filmové podání knížek už nestojí za to…a fred a george jsou naprosto k sežrání=)),jim snad prominu cokoliv=)))

 59. JJ :D – kupodivu … :D Ale se mi zdálo jak tam v te 5. byl ten Harry s Cho .. jako jak tam za ni šel .. tak se mi zdalo jak kdyby Ginny žárlila, ona hodila takový pohled … :D Takže jsem vlastně zvědavá jestli i 6. díl bude stát za houby … :O

 60. nezdálo…však Ginny ho má ráda odmalička…si ještě počkáme, ale i díky tomu že Emma už nechce hrát Hermionu to bude zajímavé

 61. Už zase? Vždyť už se pak zase říkalo, že ona teda bude hrát tu Hermionu a navíc kámoška mi říkala – nevím kdy to bylo (včera,či kdy) – že už byl první natáčecí den … tak to je divné

 62. Ne, šak to je jako v poho .. ja jsem to nemyslela nějak špatně 😉 … ono je to takové zamíchané … :D

 63. já vím žes to nemyslela špatně…hey tyhle stránky se mi moc líbí, furt u nich sedím, jenom nevím co budu dělat až všechno přečtu…to bude absťák…=(

 64. Jn … povím Ti, já už teď nemám co dělat …. O:) Marti? máš svoje stránky ??? O:) … jak jen, že bych se kukla .. :o)

 65. nemám…popravdě…tak daleko abys si dělala svoje stránky a šla s vlastní kůží na trh jsem ještě nedošla…povídky psát neumím,takže žádná vlastní tvorba tohoto typu, takže bych jenom trapně kopírovala obsahy jiných stránek, a to je zbytečné…

 66. se ti nedivím .. já taky blog nemám .. teda jako s kámoškou ale tam nicmoc nedávám .. a když jsem se pokoušela udělat si záhlaví takmi to nešlo .. ony se ty povídky dobře čtou .. ale špatně píšou … 🙁

 67. [145]: 6 je nejlepsi film ze všech a musim uznat že dabing je lepši než original
  jinak Blanch – tvoje povidky uplně hltam pac sou prostě nej a taky mame společnou oblibenou postavu hrozně mě mrzí žes nepokračovala v pobertech protože tomu jak Snape smrděl sem se smála tak až sem z toho dostala škytavku :-D

 68. Blanch,mohla by si prosííím napsat další povídku prosííím jsem na tom závisláá 🙂

 69. [160]: Nikdy. Nejednou jsem psala, že už se k těmto povídkám nebudu vracet(píšu to už několik let pořád dokola). A v sekci, kde tato povídka je(ve výpisu kapitolovek) je jasně napsáno, že už se pokračování nedočkají.

 70. [162]: ?? Čemu nerozumíte na: tohle už dopisovat nikdy nebudu? K deset let staré povídce se vracet nehodlám, zejména když non slashe už nepíšu dávno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..