1. kapitola – Přání

Asi moc sleduju pohádky, ale kdo by neměl rád Mrazíka? (Pravda, že po každoročním opakování už mi taky leze trochu krkem).

Tolik kanálů a na žádném není nic pořádného. Na co má česká televize tolik stanic, když nic pořádného nepustí? Normální unavený člověk se po dlouhém dni usadí do pohodlného křesla před televizi a chce se pobavit, vypnout, věnovat se na chvíli něčemu nezávaznému, něčemu, co netíží mysl a dopomůže jí odtrhnout se od denních povinností a strastí.
Dvacetiletá dívka s hnědými vlasy se znuděně kousala do spodního rtu a jediné, co poukazovala o její nadvládě nad televizorem, byl uzmutý ovladač, jehož barevná čísílka už jí v posledních minutách nic neříkala. Jinak to bylo právě naopak. Skleněná obrazovka se přímo vysmívala její majitelce, že dnes je tu paní ona a že jí nepředvede nic, co by rozptýlilo její vědomí.
Hezky a česky, v té televizi bylo prostě velké hovno!
První program, velká nuda. Jistá herečka postaršího věku s pořádnou vrstvou make-upu na tvářích se snažila zřejmě ukuchtit nějaký recept. Plap!
Čé té dvojka. Naučný to program. Ale žel bohu. Zrovna dnes se rozhodla, že diváky naučí, jak si řádně lajznout dvacet minut před televizí. Koncert tenoristy Štefana Margity zřejmě nikoho neuchlácholil ke střihnutí si tří salt.
Nova… ano Nova. Program plný oblbováků, telenovel, nesmyslně drancujících seriálů a vymývačů mozků. Je právě tolik, kolik je a jistá dálniční policie Kobra 11 se rozhodla, že zdemoluje další táhlodlouhou kolonu aut značky BMW, Mazda, Citroen a Honda.
Dívka bezmocně natáhne ruku a namíří ovladačem na televizi a švihne s ním právě tak, jako by švihla hůlkou, kdyby byla čarodějkou ve světě Harryho Pottera. Ale to ona bohužel není. Jediný pohyb, který tedy může konat je, že se celému světu pomstí tím, že přepne ovladačem na poslední český veřejný program.
Prima.
Wie geht es dir?
Jak se máš, německý nudný seriále? Nebo se pletu, Hercule Poirote? Kdo se ve vás má vyznat.
Ne, ta dívka netrpí schizofrenií a nebaví se s televizí, to jen autorka této povídky neomaleně vstupuje do děje a svou přítomností všechno kazí.
Naprosto znechuceně sebou brunetka škubne. Z posledních sil a plná bezmoci zmáčkne jí osudové tlačítko s číslicí vyšší, než je číslo čtyři.
Na obrazovce se objeví nějaký zvláštní „pšontek“. Vypadá jako z reklamy na prezervativy. Na hlavě má dlouhou špičatou čepici, je menšího vzrůstu a bradu mu zdobí dlouhý bílý plnovous, jehož konec je zastřižen do špičky.
Jako z nenadálého snu malý mužíček dívce zamává. Ale ona to nebere na vědomí. Všichni z televize přeci divákům mávají, je to součástí reklamy. Ale tady něco nehrálo.
Poněvadž si skřítek nevymohl dívčinu pozornost, začal skákat do reklamních výšin a mávat překříženě rukama.
Víčka klesla. Dívka nereagovala.
Ťuk, ťuk! Ozve se dunivý zvuk odněkud z televize.
Mladá slečna zvedne svůj zrak a spatří něco nevídaného. Za sklem televizního přijímače na vnější stranu klepe ten malý mužíček. Škrábe a piští a dělá nějaké grimasy, aby si ho všimla. Zdařilo se mu.
Dívka znaveně vystoupí z křesla a pohybem několika kroků se dostane až téměř k televizoru.
Malý mužíček začne luskat prsty a vyzývá ji, aby ho následovala.
Chvíli na něj jen nechápavě hladí, načež splní jeho přání a pohybem dvou prstů dovede vytvořit lámavý pazvuk v podobě luskání prsty.
Něco ji odhodí v dáli.
Něco před ní je.
To něco…. Hýbe se to…
Tak jako ve zrychleném filmu roste strom, tak tu teď před ní něco rostlo. Nejprve nebylo pořádně vidět co, poněvadž to okolo sebe mělo jakýsi mlžný opar. Ale posléze opar zmizel a sním se na scéně objevil…. On.
Malý mužíček z reklamy na kondomy. Eh, totiž malý mužíček s čepičkou a s vousy do špičky.
V prvopočátečním šoku nebyla schopná jediného slova. Jak se sem dostal? Co tu chce? Jsou to halucinace? Je to přepracováním? Nepřehání to s tou školou? Opravdu tu před ní stojí? U Merlina, on tu vážně stojí….
„Co… co chceš? Co tu děláš? Jak ses tu dostal?“ povolí první dojmy a jme si ihned dozvědět veškeré informace. Ne každému se stává, že se na něj z televize vyluskne malý skřet.
Postarší mužíček se hluboce ukloní a zasměje se. Dvakrát tleskne dlaněmi a hned poté se znovu usměje. „Teď už by to mělo jít.“
„Ty mluvíš česky?“ došlo ihned dívce, když si uvědomila, že mužíček vyskočil z polského programu, ne z českého. Načež jí došlo, že její první dotazy byly zřejmě vyřčeny vniveč, ale pokud tedy umí česky, rozuměl jí.
„Teď už ano. Mohla byste slečno, prosím, zopakovat svůj dotaz, prve jsem vám nerozuměl.“
„Ale jistě. Totiž, ptala jsem se… Co tu děláte? Jak jste se sem dostal?“
„Jsem kouzelný dědeček,“ prohlásil, jako by to vysvětlovalo vše.
„Cože jste?“
„Nevěříš na kouzla, dívenko?“
„Ne, to tedy nevěřím,“ zamítla rezolutně, „věřím na bystrý úsudek, čisté ponožky a na knížky Harryho Pottera, ale na kouzelné dědečky, kteří praktikují tělocvik skrze televizní aparaturu, tak na ty opravdu nevěřím.“
„To bys ale měla!“
„Tak dost, dědku, co tu chceš?“ Lezlo jí na nervy, jak byl na ni uctivě milý a přitom se tu tak našteloval, aniž by dal nějak předem vědět. Co teď s ním? Skočí zase zpátky do té bedny? Chce, aby ho nakrmila? Aby se o něj postarala? Byl to nezvaný host!
„Taková silná slova. Odvolej to nebo ti nesplním tvé přání!“
„Mé přání?“ optala se nevěřícně. Ten skřítek měl asi o jedno kolečko v hlavě navíc. Měla by zavolat do nemocnice, že jim utekl z psychiatrické léčebny jeden pacient. Přičemž by se ona stala asi dalším, kdyby podrobně popsala, jak se onen mužík dostal k ní do pokoje.
„Přišel jsem ti splnit jedno tvé největší přání, ale dočkal jsem se jen tvrdého zacházení. Jsi na mě zlá! Dokud se mi neomluvíš, tak ti nic nesplním. Měj úctu ke starším lidem!“ ozval se¨ublíženě mužíček.
Dívka protočila oči v sloup.
„No dobrá, dobrá. Omlouvám se ti, dědečku.“
„To už je lepší,“ prohlásil znalecky a promnul si spokojeně ruce. „A teď k tomu, proč tu tedy jsem,“ přistoupil k ní blíže, sahaje jí přitom jen těsně nad pas. „Drahá Kateřino. Byla jsi vyvolena, abych ti splnil tvé nejtajnější přání. Ať už je jakékoliv, je předem splněno. Jen vyřkni, co máš na srdci a Kouzelný dědeček ti ho rázem splní. Stačí tlesknout jednou dlaněmi a tvé přání je mi rozkazem.“
Nevěřila v tuhle absurdní situaci. Nějaký potrhlý skřet k ní vyskočí z televize, vykládá jí, že jí splní tajná přání, ať už jsou jakákoliv. Někdo v této místnosti se zřejmě zbláznil, ale ona to nebude. Kde se všude zapomněly všechny fyzikální zákony?
Žádná kouzla neexistují.
Ale je to pravda? Hlodal jí hlásek v hlavě. Harry taky netušil, že nějaká kouzla jsou a nakonec zjistil, že je čaroděj.
Proboha, ale to je kniha!
Je v tom rozdíl? Pro něj to byla skutečnost!
Proč to nezkusit? Co za to dá? Vždyť je to jen nějaký starý mrňavý dědek. Co jí může udělat? Maximálně se před ním poníží, když se přidá k té jeho hře.
Na druhou stranu, proč ne. Ať má taky radost.
Miloučce se na něj usmála a sklonila se níže k němu, aby mu mohla pohlédnout zpříma do očí. „Říkáte, že si mohu přát cokoliv, dědečku?“
„Ano, cokoliv.“
„Tak já si tedy přeji, aby svět Harryho Pottera existoval. Aby byla sedmdesátá léta, poslední ročník v době studia Severuse Snapea, kdy ještě nebyl smrtijedem. Abych byla čarodějka a abych studovala ve škole se Severusem Snapem ve stejném ročníku i koleji! Stala se pro něj blízkou osobou,“ začala se usmívat nad vlastními představami. Ano, tohle byl rozhodně celou dobu její sen. Potkat se se Severusem Snapem. Ale potkat ho v jeho vrcholné fázi smrtijedské kariéry? To ne. Kdyby se měla dostat do přítomnosti dospělého Severuse Snapea, všechno by bylo příliš složité. On by byl až příliš zaneprázdněn službami pro Pána zla, všude by panoval neklid, nikdo by neměl stání. Všude by panovala panika. A Severus Snape by jistě v tom shonu neprojevil zájem o mladičkou Kateřinu Loeblovou z České republiky, která dlouhá léta o něm čte knihy a tajně ho miluje, přestože v jejích snech je to charismatický muž, v podstatě je to jen knižní postava.
Rozhodně je lepší jít na jistotu a jít do doby, ve které si jí Severus bude muset všimnout, zvlášť, když bude jeho spolužačkou.
Kdyby tohle ten skřítek opravdu dokázal, obarvila by si hlavu nazeleno!
Tlesk!
„Budiž!“ zazní z úst skřítka. Dvě stařecké ruce se spojily v jeden pleskavý zvuk.
Všechno kolem zčernalo. Svět se kolem začal točit. Až do takové míry, že Kateřina pocítila až nepříjemnou ponorkovou nemoc. Všechno se nepřirozeně dmulo, hlava se točila. Byly to rychlé pohyby a nepříjemné. Točila se stále dokola a dokola v černočerné tmě až to najednou ustalo.
Když po tom hrozivém zážitku otevřela oči, všimla si, že leží kdesi na kamenné podlaze.
Všude kolem ní hořely louče a fagule. Na zdech visely obrazy a …hýbaly se!
Zmateně sebou trhla a zaměřila se na hýbající se obrazy. Rozhlédla se kolem a viděla brnění, které se mírně hnulo.
„To brnění sebou hnulo!“ zkonstatovala suše.
„No samozřejmě, že se hnulo, co jsi čekala? Jsi v Bradavicích!“ ozvala se z obrazu nějaká primabalerína.
„Kde, že to jsem?!“
„Dostala si po hlavě kyjem horského trola, děvče?“ ozval se z druhé strany z obrazu nějaký rytíř na koni a sundal si helmici.
„Jsi v Bradavické škole čar a kouzel, drahá! Copak si nevzpomínáš?!“
Chvíli bylo ticho.
Oni starostlivě hleděli na ní. Ona vylekaně a zároveň nechápavě na ně.
Postavila se na nohy a oprášila si… hábit?!
Teprve teď si uvědomila, že na sobě nemá to, co měla u sebe v pokoji. Pořádně si prohlédla ošacení, od černých holínek se zeleným pruhem, přes šedou krátkou sukni, přes bílou košili s kravatou a vestou až po černý dlouhý hábit, na jehož přední straně v oblasti poprsí se honosil zmijozelský znak koleje.
„Ty vole!“ ulítlo jí. Byla si vědoma, že jí nikdo nevidí. Pak se začala hystericky smát a skákat do výšky několika centimetrů. Štkavě hulákat a mávat šťastně rukama.
„To není možné! To není pravda! On mě sem vážně dostal! Ten prďola starej nekecal, on mě sem fakt propašoval! Já jsem v Bradavicích a chodím do Zmijozelu a jsem čarodějka a umím kouzlit…no počkat!“ jala se prohledávat hábit a nakonec našla to, co hledala. V boční kapse dlouhého pláště nalezla tmavou hůlku z ebenového dřeva.
„Tak schválně? Čtrnáct palců dlouhá, žíně z jednorožce? Dobrá pro přeměňování?“ zavtipkovala. Mávla s ní a obraz ze zdi ihned spadl na zem. „Páni!“
„HEJ!“ zařval zelený mužíček vykukující zpod hladiny vody z obrazu a zatvářil se nakvašeně.
„Co?“ smála se. „Já jsem přece ze Zmijozelu, zvykej si, zelenáči!“ naprosto spokojená sama se sebou ihned zamířila za roh.
No jo, ono se řekne, že je v Bradavicích, ale kolik je tady hodin a jak se dostane někam mezi lidi? Do vstupní síně, nebo úplně nejlíp, do sklepení do zmijozelské koleje za Severusem?
To bylo teď jedno. Hlavní bylo, že je tady. A hodlá toho náležitě využít.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

145 komentáře “1. kapitola – Přání

 1. no, páni. Tak to je skvělý. Vážně 🙂 Psala jsi, že to bude romantika a tu já si vždycky ráda přečtu, zvlášť se Sevíkem 😉 No, tak to bude ještě nářez, už se těším až přihodíš další kapču (klišoidní věta, ale já fakt nevím, co jinýho napsat :)) protože jsem na to fakticky zvědavá :)))) )

 2. Proboha, v tuhle dobu chodí ještě někdo komentovat? Geri..ty blázne… ty máš zkouškové a chodíš spát pozdě, protože nevstáváš, že jo:)

  Jo…kvůli Katce tu romantiku přenesu nějak přes srdce 🙂 I kdžy mi to trošku činí potíže, já jsem jí to slíbila 🙂

  Jinak Kateřina Loeblová je Lebel 🙂

 3. No žuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujva…. klááááááááááásnýýýýýýýýýýýý… 🙂 Nu já sem si to myslela že to bude ona.. ale ted sem se utvrdila… :)) Je o hezkýý. a kdy bude další???:D blbá otázka..:(:D

 4. po období téměř neustálých slashů je to příjemná změna:0) (nic proti tvým povídkám, ale už toho na mě bylo moc:0)) a tohle začíná fakt dobře:0D

 5. Jako Blanch, kdybych v té povídce přepsala jméno na Lenku Jedličkovou, tak by to sedělo jak kastrol na prdel :D Docela se těším, jak to bude pokračovat. Škoda, že povídku od Lair, kde vystupuju já – Eillen – nemohu dočíst. Lair s ní zatím skončila 🙁 tak si to mohu kompenzovat tady :D

 6. Fájn, tyhle povídky mě vždycky baví. :0) Vždycky si potměšile představuji sebe v roli oné šťastné osoby. ;0) A na Severa se těším.. Jéjeje.

  P.S: Nevím proč, ale dost mě ruší, když někde čtu věty typu: "Jak si se TU dostal".. Možná, že to je správný tvar (tu), ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že "sem" se hodí líp. Je to detail, ale pro mě rušivý.;0)

 7. kolycku bohužel, tohle je ale jediná změna, přeorientuju se totiž na definitivní slashařku :))

  Mně TU přijde úplně normální. To bude spíš krajem, protože tady je to normální. Odkud to jsi, Silwen, z Prahy, Čechy? Pak bych se nedivila, už hodně Čecháčů mi to říkalo 🙂

  I když v případě postavy Lebel, která je z Práglu by to tam asi bylo lepší(pokud to je v jejím dialogu, což asi je, že?)

  Tuhle povídku píšu jen proto, že jsem ji slíbila Lebel a že si ji zaslouží a má ji za odměnu, kromě různých rozdělaných povídek a naplánovaných pokračování, co mám v počítači, už žádný nový het vymýšlet nebudu. Jsem ráda, že má Kača ráda aspoň Severuse, kterého mám ráda taky, psát o takovém Harrym by mi asi činilo trochu potíže 🙂

  To má za to víno, vzpomínáte si? :))) A za cdčka, co mi vypálila, za to, že mi loni v létě půjčila Odkaz Dračích jezdců, za Zkrocenou horu, za všechno, co pro mě udělala.

  Děkuju vám všem za komenty, docela rychlost 🙂

 8. Bezváá. Po dlouhé době zase nějaká HET. A ještě ke všemu se Seviem v hlavní roli. To tam asi nebude chyběz ani Siriusek :-))

 9. Tralala! Pryč se slashem! Ano, ano! A holky mají rádi kluky! A kluci holky! Tralala:)) A žádný otravný Draco! Juchů! Už se těším:) Zatím to vypadá dobře. Já chci taky do Bradavic! Asi začnu častěji sledovat televizi a přepínat kanály:))

 10. Wow moc pěkný. Dobrý nápad takhle jsme to ještě nikde nečetla moc pěkný. Už se těším na další kapču:) a Slova Tu mi připadá naprosto neromla já ho používám pořád ale nevím jak to berete vy …

 11. eh no vidím, že jsem psala můj předchozí koment ve spěchu a tak tam mám hafo překlepů takže to slovo Tu považuji za naprosto normální používám ho pořád.. To bude asi jak říkáš krajem :))

 12. Ježiši. To je geniální.

  na kouzelné dědečky, kteří praktikují tělocvik skrze televizní aparaturu, tak na ty opravdu nevěřím

  to mě dostalo. Blanch, kde ty nápady proboha bereš. Hm…ale tuším, že tohle přání jsi vyfoukla hodně lidem :-))

 13. tak přesně tohle mi vyprávěla jedna moje kamarádka jako její sen :DD teda bez toho dědouše… ale ona chtěla snapea nějak převádět na stranu dobra.. (má takovej záchranářskej sklon,no…)

 14. nj, asi to bude tím, že jsem z Čech (rovnou ze Severních). ;0) Ale ptala jsem se kámoše, který je od Ostravy a u nich to prý taky nepoužívají.. ;0) Ale co, tohle je jenom maličkost.. Detail, přes jaký se přenesu. :0)

 15. NEZVYK. vystizne slovo na neslashovu poviedku od Blanch :)).

  napriek tomu… az sa cudujem ako som sa do toho vzila, lebo mi obcas robi vazny problem sustredit sa na neslash… 🙂

  a co sa tyka obrazku… kawaiii! presne tento som mala dlhu dobu na pozadi v phone 🙂

  PS: "pšontek" – taketo slova vynechavam, ked citam, ale aj tak ma celkom zaujima, co konkretne to znamena :))

 16. njn… mám zkouškové, celý den se učím, tak si to kompenzuju pozdě do noci :D:D

  Mě tam to TU taky mírně rušilo, ale neřešila jsem to :)))

 17. Silwen tak to kecá..Ostraváci to právě používají nejvíc :)) Maji kratke zobaky a spisovna mluva jim nic nerika. (My máme taky krátké zobáky, ale ne tak moc, je to s námi o trošku lepší) :)))

  Já jsem vlastně od Ostravy, kousek a je to běžné, ale právě že tam se s tím setká člověk nejvíc. Jak jsme tam s kámošema byli na mecheche, taxme si zrovna z jednoho dělali prdel, taky furt říkal ni a teho, pocem a nerob a bo :))) Jejda..ještě nějaké slovo, z toho jsem nemohla, ale za boha si teď na něj nevzpomenu…chjo… Chudák nás pak měl plné zuby :))))

  Jinak jsem to už stejně přepsala, protože Leb je z Práglu :)) Bylo by to pro ni netypické. I když celá její postava asi bude netypická a úplně OOC…

  Pšontek je Polák :))

  Falci: :))) tak to mě těší, však já se k nim zase vrátím, tohle nepotrvá dlouho.

  Sakra a kde je hlavní hrdinka? Zanevřela na mě…bůůůů

 18. No moment.. My si píšeme už skoro rok a on píše mnohem mnohem spisovněji než já.. :0D Vlastně si píšu ještě s jedním od Ostravy a ten je taky celkem spisovnej. I když oni jsou spíš od Frídku-Místku než od Ostravy..:0DD

  Hah, tak teď mi napsal, že asi nechápal, na co jsem se ho ptala, že byl přepracovanej. :0D Chjo.. No, a prý tohle používá, trdlo jedno.

  Ale stejně ho mám ráda.. :0D

 19. Haleluja.

  A protože na Nově, Primě ani ostatních kanálech nefachá nic normálního, existuje milovaná edice DVD Deutsche Gramophon.

  "Maji kratke zobaky a spisovna mluva jim nic nerika." – Pomlč.

 20. Silwen, ze severních Čech? Já taky. Odkud přesně?

  jinak mně "tu" připadá taky divný, ale respektuju jinou mluvu jiných krajů :)))

  definitivní slashařka? to je škoda.. :(( já mám slashe celkem ráda, ale čeho je moc, toho je příliš 🙂

  Nosici, jak se má humr? argument ho pozdravuje

 21. Blanch:já tě nikdy nepřestanu obdivovat….takhle lehce posluchače vtáhnout do děje.Jsi faktik moc šikovnáa talentovaná…..

  No,stále a stále jenom blábolím a básním o tobě,což je celkem nuda mě poslouchat…..takže k povídce-je úžasná….

  To má někdo štěstí,že pro něho někdy někdo,jako jsi ty něco takového skvělého napíše….

 22. blanch….blanch…..prosím,prosím,smutně koukám….nechceš pro mě někdy napsat nějakou jednorázovku nebo drabble?prosím,prosím,na rukou tě nosím:-)

 23. v poslednej dobe ma síce chytil za srdce slash (hlavne tvoja poviedka Acta est Fabula – inak nechystás pokracovanie??) aj toto je super… píses skutocne úchvatne a dokázes to majstrovsky podat.. 😉

 24. :D to bylo více nez dobré:))) kam se hrabu se sifrou? mno páni. kouzelný dedecek z reklamy na kondomy!:D:D dostalas me. teda Lebel se má:))) tak konecne si to zacla psát:))) mno tesila sem se. teda… mno s tím tu… známe vid Blanch? taky jsme prepisovali:) mno nápady más teda uchvatne… jejky:))) hulka… jo to mi pripomelo, ze o tom bude v dalsi kapce sifry:))) zase to tu cpu:))) jsem nepoucitelná.

  dle konce soudím, ze nejen Lebel se má na co tesit:)))) a já se tesím. velice!

  p.s. na sraz s lady.cats dorazíme jako woMEN in black:)) tedy obe v cerné:)) pridas se?.))))

 25. Ahojky Blanch. Moc a moc Ti děkuju. Opravdu moc si toho vážím.

  Staršně se mi ti líbí – kdyby to tak šlo převést do reálu… Chjo.

  Omlouvám se, že píšu až teď, ale nestíhám. Mám zkouškový a každý den zkoušku. Brrr!!! Už aby byl pátek a já měla za sebou uspěšně opravku z angliny.

  Když jsem to dočetla, napadlo mě jako jedínný komentář tohle: "Týýý vole!"

  Opravdu se mi to líbí. Když jsem otevřela Tvůj blog, tak jsem nevěřila vlastním očím. Je to po mě opravdu pocta, že tak velká autorka jako Ty pro mě píše povídku.

  Vím, že se opakuju, ale je to pro mě opravdu pocta.

  Pravda, v něčem je to trochu OOC, ale to vůbec nevadí. :)))

  To by chtělo revanž.

  Nosic: Ale já bych se Severuse taky pokusila zachránit. To víš, holt jsme ty romantický dušičky. :)))

  To je taky možná důvod, proč je mi tak líto chudáčka Arguse.

 26. Jo, ještě jsem se chtěla zeptat: Jak jsi na tom s tou Tvojí fantasy, co píšeš? Ještě pořád jsi u první kapitoly nebo už jsi postoupila? Až ji dopíšeš, tak si ji moc ráda přečtu. A vsadím se, že nebudu jedinná. :)))

 27. Silwen tak to máš štěstí..málokterý Ostravák(teda aspoň ti, které znám já) mluví spisovně, nevím, jak píší, na psaní se to zřejmě moc neprojeví, to je holt i to nářečí…, ale ti, které znám, mám i já občas někdy problém jim rozumět 🙂 Je to docela síla…ale jako já taky používám výrazy, které jsou někdy až kuriózní a plno lidí na mě hledí jak na debila 🙂 Co si budem povídat :))

  Heat já nemám tak krátký zobák a spisovně mluvím, a mluvila jsem o většina, Ostrava je tím proslavená, vždyť jsou na to i vtipy. Není pravidlem, že tím "trpí" každý.

  Zajímavé celkem je, že třeba taková Estriel celou svou "kariéru" píše jen a jen slash a femslash a ji za to nikdy nikdo ani slůvkem nenadal.

  No holt bohužel no, tak máte smůlu :)))

  ME tvoje šifra je mnohem lepší a propracovanější a je prostě skvělá, tak ticho, ticho! 🙂 A klidně cpi, mně to nevadí, ráda si popovídám o Šifře :))) Více než ráda :))) (To ostatní abyste věděli…Morgana píše povídku, kde figuruji já) 🙂

  Já an sraz dorazím ve společenském, protože jdu na předávání toho vysvědčení.

  Ajjo já nikdy nepíšu nic na přání..tohle nebylo na přání, tohle je z mé vlastní vůle, protože je to za "odměnu" ..heh, teda jestli se mým povídkám dá nadávat odměna :))))) Chudák Lebel.

  Takže se nezlob, ale jakmile dopíšu zase tohle, vracím se zpět ke svému milovanému slashi.

  Lebel napadlo mě to…tfuj tfuj, ať ti to všecko vyjde! Já jsem malá autorka, měřím jen 167 cm :))) A stejně jsem říkala, že ti ji napíšu, ale je fakt, že jsem hooodně dlouho čekala…nemá to být pro tebe pocta, pro mě to má být pocta a taky je 🙂 Žádný revanš, já se touto povídkou revanšuju. Holt..znám tě jen přes internet a mám jen info od…no už to můžu říct..od Asher, ale holt je těžké z tebe udělat Zmijozelačku. Jsi strašně milá a hodná osoba, citlivá a se zlatou duší…ty by ses do Zmijozelu nehodila ani náhodou :), musím tě trošku přizpůsobit a vím, že to bude dost OOC…ani nedokážu tvůj charakter pořádně vystihnout, možná kdybych tě znala tak dobře jako Rose nebo As…ale to mi nehrozí, tak mi to kdyžtak promiň, prosím.

  Moje fantasy ..včera jsem si ji pročítala :))) Asi ji celou přepíšu :)) Ale stejně mám jen pár kapitol…ale dost potrvá, než se k ní zase vrátím. Mám asi čtyři kapitoly.

 28. :D:D tak toto by ma v ziadnom pripade nenapadlo :D

  pockat, fantasy? pise? Blanch? cozeee??

  ok, pridavam sa k hlavnej hrdinke tejto poviedky:) a dobrovolne sa prihlasujem k citatelskemu kruzku, ktory sa k nej uz dopredu vytvori 🙂

 29. Blanch: Tak to si jenom myslíš, já umím být taky pěkná svině. A vždycky říkám, že u mě by Moudrý klobouk váhal mezi Nebelvírem a Zmijozelem. :)))

  Opravdu, umím být sobecká, nesnášenlivá, pomstychtivý, vychloubačná pyšnáý (tedy samé dobré vlastnosti Zmijozelu. 🙂 )

  A proč bys mě nemohla znát tak dobře, jako Rose a Ashter? V čem je problém? Dej nějakej sraz v rozumným termínu a já na něj klidně dorazím,

  ať by byl, kde by byl (tedy, v rámci ČR) :)))

  Co třeba začátkem prázdnin někdy v sobotu?

  A yaoi…hmm, já ho nepíšu, páč na psaní prostě nemám. Mám pár nápadů na HP, ale jakmile tam mám mít přímou řeč, tak mi to nejde, takže to udělám jako popis.

  Ale ráda na yaoi – či shonen-ai – koukám. Teď si dokonce přes torrent nějaká stahuju (Level C, Ai no Kusabi, Papa to Kiss in the Dark, Kaze to Ki no Uta, Boku no Pico, Pico to Chico, Boku no sexual Harrasment, Haru wo Daite Ita, Enzai, Kizuna).

  To dneska: Jela jsem tramvají ze zkoušky a tam nějaká ženská, evidentně sociální pracovnice a v těžkém syndromu vyhoření, s někým telefonovala a měla přednášku o tom, jak by všechny buzeranty (tak to říkala ona!) nechala vymlátit! A pak di s problémem na socku. Bože, doufám, že do tohohl stádia syndromu vyhoření se nedostanu! To bych si radši hodila mašli. (myšleno obrazně – zas až řtak odvážná Nebelvírka nejsem, abych dokázala spáchat sebevraždu). 🙂

 30. Leb :))) Víš, že to už nedoženu. Je znáš hodně dlouho, jsou to tvé bývalé spolužačky. My se můžeme vidět párkrát, když se naskytne možnost, ale abys člověka poznala, na to potřebuješ delší čas 🙂

  Copak ty bys přijela na sraz třeba až do Ostravy? To by bylo šílenství :))

  My plánujeme totiž v červenci sraz v Ově 🙂

  Ježiši..já už mám skouknuté snad všechny shonen a yaoi. A mám vypsaný seznam názvů, na které se chci kouknout, zda to není anime nebo manga a je jich asi 60 :))) Vím určitě, že takových 15 videa budou…v tomhle jsem šílenec.

  Třeba zrovna teď se dívám na Kyou kara maou na 52. epizodu :))

  Problém? Na tvoji Brašnu slintám už od počátku, těším se jak malé dítě :))))

  Všechny, cos vyjmenovala stahujueš přes torent? Ale to je pěkné zdržování..všechny jsou na veoh.com, všechny jsem viděla. Papa to kiss je moje největší láska :), pak Haru wo daiteita, Sensitive pornograph a Gravitation a Loveless a ještě to, co te´d sleduju. Já jsem tak, ale tak praštěná, že jsem skoro až zamilovaná do kreslené postavy, co tam hraje.. a ne do jedné..když oni jsou tak úžasní :))) Nemůžu si pomoct, je to závislost jak prase.

  Tak takové lidi ze srdce miluju, vážně…bych byla schopná ji i něco říct, kdybych na to měla náladu…nesnáším diskriminaci homosexuálů…strašně mě to štve…kdybych byla chlap, já bych ais byla homosexuál, i když..mně se líbí i holky, takže bych zřejmě byla bi, jako jsem stejně bi, i když s většinovými procenty, které jsou pro mužskou populaci.

  Nesso nehoňte mě…stejně to začnu vydávat, až to dopíšu úplně celé, což jako ještě pěkně dlouho potrvá :)) Takže jako bys nic nečetla.

 31. Blanch: To si piš, že bych přijela, pokud bych měla čas. Kdy to má být?

  Brašna? Pracuje se na ní. Třetí kapitola je rozpracovaná. Když, mě prostě dělá problémy přímá řeč. Když jde o popis, tak je to relativně v pohodě. A…já prostě neumím přenášet svoje pocity a představy do slov. A to mě dost štve.

  Nemohla bys mi ten seznam poslat? Taky bych se docela ráda na něco koukla. Jenže..já nevím, co je. A kydž už, tak zase nevím, o čem to je.

  A ano, je to zdržování, ale většinu toho, co stahuju, tak už znám nebo vím, že se na to budu dívat častějia porto si to radši stáhnu. A na Veoh se mi to nechce načítat. Načítá se mi to třeba hodinu a jseou tam teprve tři minuty. Nebo se mi ta stránka vůbec neotevře.

  A některý ty chlapy…taky slintám. Vypozoroval jsem, že se mi líbí blonďáci. Třeba Katou z Haru wo Daite Ita, Iaason z Ai no Kusabi (jak jsem romantička, tak ten konec se mi líbil. Sice umřeli, ale zato romanticky). Nebo, a to je můj velkej favorit (ikdyž Iaason Mink teda taky), Sono ze Sensitiv Pornohraph.

  No, na to, že bydlím v blízkosti několika kostelů a chodila jsem na církevní střední si myslím, že je to slušný, ne? :)))

  A s těma homosexuálama…já si nachlup myslím úplně to samé, co Ty!!! (No, možná až na ty holky :))) )

  Jo, ještě jsem zapoměla dodat, že ta ženská mlela pořád něco o Svědcích Jehovových.

  Jen tak mimochodem: Na Slavnosti Pětilisté růže asi do Českého Krumlova nepojedeš, co?

 32. Tak v tom případě jsem zvědavá až se potkáme osobně.. snad mu budu rozumět. Když o om tak přemýšlím, tak jsem vlastně jednou byla na pobytu tři týdny ve skupině s Moraváky (část byla i ze Slezska). Do dneška si pamatuju, jak jsem luvila jenom a jenom spisovně.. to byla hrůza, doma mi vůbec nerozumněli. :0D

  Co se týše shonen-ai, yaoi apod, tak jsem jich viděla jenom pár, ale je to fajn. Třeba takový Loveless vůbec není špatný.:0)

 33. Mno, u nás ve třídě je taky jedna holčina z Moravy. A když prvně promluvila tou svou spisovnou češtinou, tak to pro nás byl taky kulturní šok a znělo to odcela nepříjemně. To juak člověk nejni zvyklej. Profesorka na Metotby taky valila bulvy. :)))

 34. Tak se hlásí pachatel, který podával "tajně" info Blanch…..

  Jen doufám, že mě Katko budeš mít pořád ráda – v jistých mezích, anebo mi chceš říct, že jsi něco tušila o tom co chystá Blanch???! Doufám, že občas se mnou zajdeš třeba i do kina, nemůžu se dočkat července – mimochodem, už jsem viděla Piráty!!!

  Blanch: Já už jsem si pomalu začínala myslet, že to neuveřejníš, protože mé info bylo kusé a zdálo se mi celkem na nic…. teda, že ti moc nepomohlo. A to s tím, že nedoženeš Katku poznat, tak jako já a Rose???  Rose ji zná líp než já. Ale já… Co se mě týče, tak určitě doženeš!!! Už to bude pět let co znám Katku a netvrdím – a nikdy tvrdět nebudu – že o Katce vím všechno. Nevím, a ani vědět nemůžu. Za poslední rok jsem Katku viděla pětkrát, šestkrát – je to moje vina a můj boj (poslední dobou jsem zjistila, že mě chtějí vidět všichni známí – pokecat, sejít se u pivka nebo zapařit, tohle slovo začínám nenávidět, takže já se od ledna nezastavila – už uvažuji nad tím, že si  udělám rezervačku na protialkoholní léčebně v Bohnicích), ale mrzí mě to.

 35. nehonime 🙂 teda aspon ja urcite nie… to bola len prosta poznamka, ktoru si u mna treba prelozit ako: "uz sa tesiiim!" 🙂

  poznam, ake je neprijemne, ked ma niekto neustale otravuje s tym, ze si mam svihnut. vtedy by som dotycneho nakopala… normalne obdivujem autorov, ktori dennodenne dostavaju odkazy typu: "kedy bude dalsia kapitola?"

 36. Po dloouhé době se sem jdu zase mrknout a co nevidím- Blanch si (aspoň na chvíli) dala pokoj od slashe! Hurá! :-) A jako většina tvých povídek je i tahle vtipná, čtivá, no prostě dobrá. díky.

 37. ne ne:) propracovanejsi – spise bych to nazvala zdlouhavejsi a tudiz i nudnejsi. má  uz deset kapitol a to jeste nejsme ani v Bradavicih:)) divim se ze to nekoho bavi (a kdo řek že jo?.))

  vsak me je to jásne to já jen tak:)

 38. warr: Humr se má skvěle, ale Smajlíka jsem musel opustit!!!! Ta představa! mám tady sebou uenom jeho alter ego O__o, ale to není ono…. a čím se vůbec poslední dobou argument živí? pořád žere babky?

 39. Lebel ty mi čteš z duše…mně se taky právě líbí Blnďáci..je to hrůza..vždycky si v tom anime vyhlídnu blonďáka, co se mi líbí..už jsem to říkala snad pěti lidem.. a to já na blonďáky nejsem :))

  Katou z Haru je kouzelný :))), se Sonem souhlasím taky!, Ai no kusabi se mi moc nelíbilo grafikou, takže mě ten blonďák moc neoslovil.Dále je sexy taky Kyosuke z Papa to kiss, Yuki z Gravitation, Soubi z Loveless, Wolfram z Kyou kara maou, Kazuki z Gakuen heaven (tady máš nějaký seznam, kde figurují blonďáci):))), něco ti sepíšu..nevím, co z toho je jen manga a co je anime, ale většinu jsem viděla jako anime, tak to dám nějak dohromady.

  Jehovistů už mám taky plné zuby, serou se všude a soukromí jim nic neříká. Se nám bez dovolení nasrali na zahradu…to byl vrchol.

  To asi nepojedu 🙂 Já tě obdivuju, že bys byla schopná jet tak daleko. Já mám mnohdy problém jet i do Brna. Jedna jsem absolutní pako, co nikam netrefí a druhak jsem věčně bez peněz.

  Zbytku odpovím později, musím jít za mamčou, něco po mně chce.

 40. Silwen heh…já mám hodně zajímavý zúpůsob mluvení. Řekla byhc, že mluvím docela spisovně, ale jsem schopná do toho naflákat různá podivná slova nebo vulgarismy… když jsem kámošce řekla, "To je na fekální hmotu, není-liž pravda?" Čuměla na mě jako na pakoše. Taxem jí jednoduše řekla: "Prostě je to na hovno."

  Někdy se sama sobě směju, jaké kuriózní ptákoviny vyplodím, aniž bych si to uvědomovala. To je normální. I ségra mi často říkala, ať mluvím normálně. Třeba si neuvědomuju, že prostě používám sloveso spatřit. Mně to přijde úplně normální a segra mi říkala, kde jsem k tomu přišla… že nejsme v knize. No..že ej to normální? Prostě jsem spatřila kamarádku ve městě 🙂 Vždyť je to normální 🙂

  Ale taky mluvíme krátce, i když ne tak moc, ale stejně ano. U vás v Čechách mluvíte..no prostě normálně 🙂 My tady mluvíme nenormálně :)))

  Asher tuhle část jsem psala ještě předtím, než sem po tobě žádala to info…takže an téhle části se to ještě neprojevilo..ani na té, co bude následovat.

  M-E- kuš, potfúr(word made by Blanch), nudnější ani náhodou a nemel už… jen piš a piš…i kdyby jich měla mít 50..vůbec bych se nezlobila :)))

 41. Lidi, pomozte mi! Gnrska jsem se dozvěděla, že moje babička, se kterou žiju od svého narození, umírá na rakovinu jater a zbývá kí už jen pár týdnů! Včera ji vzali do nemocnice a… pomozte mi!!!!!!!!!!!!!

 42. Mno, argument přesedlal na paragrafy…. prostě mu zákony připadají výživnější. Teď je tady vedle mě a hihňá se, protože mi vidí až do hlavy :)) Ale doufám, že mu zase zachutná normální strava – bankovky, občanky, blbí lidi…. nedávno málem sežral psa, tak nevím, jak se snese s tou další kočkou, co budeme mít. Nemá rád kočky. Tvrdí, že proto jejich mňoukání, ale já mu nevěřím. Prostě jim závídí ten kožíšek…

  To se Smajlíkem je mi líto…. copak se mu stalo?

 43. Lebel :(( To je mi hrozně líto, to mě vážně mrzí. Je to strašné. Moje babička měla taky rakovinu i bratranec a teta. Je to příšerná nemoc.

  Jak bych ti mohla pomoci?

  Už není žádná šance, že by se to zlepšilo?

  Warr smajlík musel zůstat na blanch.own.cz, víš..tady mu je to moc těsné… chudáček malá.

 44. Ne, žádná šance není. Má slabé srdce na operaci. A ikdyby ho měla silné, tak úspěšnost operace by byla 4%. Bože, vždyť je jí teprve 77!!!

  Promiň, že Ti sem tahám svoje problémy. Já jen, potřebovala jsem to někde vykřičet. Nezlob se.

  Už to, že sis všimla mého komentáře a reagovala na něj, mi pomohlo.

  Moc si toho vážím…já už na tu klávesnici od slz skoro ani nevidím!

 45. I moje babička z tátovy strany měla raka.. nevim proč měla raka (ještě jí zabil, hajzlík), když mohla mít humra jako já a bejt v pohodě. Humr na mě ještě ani klepeto nevztáhnul a moje plíce (babička měla rakovinu plic) ho ani v nejmenším nezajímaj.  (jestli se vám to zdá nemístný a cynický…. tak máte pravdu. jeto nemístný a cynický) nadruhou stranu, když jste sami na Sybiři, tak cynismus je často to jediný, čim si můžete zatopit,… ale to už z toho děláme Klub pozůstalých a Filozofický kroužek v jednom.

  warr: no tak paragrafy jsou vážně lehká dietka.. měl by jíst něco pořádnýho, třeba přísedící u maturit. Smajlík zůstal na tí blanchině oficiální stránce…. a je tam sááám

 46. Lebel vůbec se neomlouvej, to vůbec nevadí. Klidně povídej.

  Tak strašně ráda bych něco udělala, nějak ti pomohla.

  Je strašné se to dozvědět ..vlastně takovou chvíli před koncem. Člověk se sice s tím těžko smiřuje, i když o tom ví dost dopředu, ale stejně je ten konec pak nečekaný.

  Mému bratranci bylo 9 let a zjistili mu nádor na mozku. Rok bojoval, už to vypadalo dobře, ale nakonec podlehl.

  Tvoje babička vás teď bude potřebovat. Musíte ji poslední týdny zpříjemnit jak nejvíc to půjde. Je to hrozné, když to tak řeknu, ale aspoň bude pro ni ten konec šťastný.

  Život vůbec není fér. Bere si nejnevinnější lidi a ty největší parhcnaty tady nechá, těm všechno vždycky projde a nic se neděje.

  Ať jde Bůh do háje se svou teorií, že ty dobré lidi si bere a hříšníky zde nechává, aby se mohli napravit…

  Proto nikdy nebudu věřit na boha. Nejen proto.

  Takové žvásty, co vedl farář na brantrancově pohřbu. Že bůh mu odpustí jeho hříchy a přizve ho do své náruče…jaké může mít takové malé dítě hříchy, zvlášť on. To byl tak strašně hodný kluk.

  Jsem s tebou, Katko. Je to strašná rána, já vím. Drž se.

  Nosici alespoň trošku pozvedáš náladu. Napadlo mě hned při přečtení raka, že to zkroutíš k humrovi. Bylo to vtipné 🙂

  Jinak tam smajlík není sám, má ostatní smajlíky.

 47. Blanch:píšu pozdě,ale musela jsem se učit,to znáte,ty testy….jinak,opravdu se nezlobím,já jsem předem věděla,jak odpovíš,ale prostě jsem se nemohla nezeptat……

  A k těm povídkám-ty se teda dají brát,jako odměna.jako HODNĚ VELKÁ odměna:-)

  Ty povídky si dávám vždycky jako dáreček,když je mi špatně,geniálně to zabítá,víš?A proto ti děkuji a nemohla bych se na tebe za nic zlobit…..

  A kolem toho slashe,už se zase těším až vymyslíš něco,abych se u toho tak rozesmála,jako u vaříme s Draco Malfoyem :_D ale stejně myslím,že to,co se ti povedlo úplně úplně úplně….nebudu se opakovat:-)Je pikový král.Nebo též návrat do minulosti.Je to takovej doják no….ale pobertové taky nejsou špatní.ŽÁDNÁ povídka tady není špatná……ještě jednou děkuji

 48. p.s. jsem moc ráda,že jsi dala zas něco na layoutse:-)Nejlepší je samozřejmě Draco Malfoy….(zrovna jsem si ho představila,jak vaří Harrymu to jídlo :-D)takže,to je hned další důvod k děkování)

 49. Nosici, a kdy přijedeš k nám do Prahy? Nebo do Rumburka? 🙂

  Co se týče, argumenta, začíná mi dělat starosti. Jí nezdravě a je věčně uražený. Kdykoliv se kolem mě mihne nějakej kluk, hrozně žárlí, chudák malej :))) Nevíš, jak bych ho mohla uklidnit? A přesvědčit, aby jedl pořádně??

  Blanch, bude mít ten náš klub nějaké oficiální jméno? 🙂

  Silwen, já z Rumburka 🙂

 50. Popravdě…Nevím co na to říct! Je to naprosto super povídka a strašně se těším na další díly!Tohle se ti vážně povedlo Blanch!Rychle dál!Napínavé! :-)

 51. nj porád:)) co se to potfúr?:))) zajimabve. co mi taky zbyva ze:)) jednou sem začla tak budu i muset skončit:)) no pade je trochu moc. 🙂 uvidime. :))

 52. BLANCH: chtela bych se te zeptat., jstli vsechny povidky co pises jsou od tebe nebo beres i od jinych autoru……

  Ja totiz jednu pisu a nevim, kde bych ji uverejnila, takze bych ti ji poslala:))

  je ti slash samozrejmne:)) ozvi se kdyz tak na

  mysteriousdream@seznam.cz

  mej se pekne:)) LILITH:))

 53. Ajjo :))) moc ti děkuji, že se na mě za to nezlobíš a ke všemu mi napíšeš tak hezký komentář, který mi přivodil úsměv na tváři. Fakt moc děkuji.

  Warr máš nějaký návrh? A co Heat…? nemáte?

  M.E. potfúr je potvůrko 🙂

  Jane děkuji ti moc. Ono už by pokračování bylo(až nějakého čtvrt roku by bylo), ale nechávám to hezky uležet a taky si to ještě musím po sobě opravit :))

  LILITH to, co tady je, je všechno moje… nezveřejňuji tu jinčí povídky…ALE 🙂 (ted bacha)…budu zprovozňovat svoje nové stránky, koupila jsem si vlastní doménu, takže se na to chci vrhnout, a tam budu dávat samozřejmě všechny své povídky, ale rozhodla jsem se, že tam dám i nějaké vaše…sice to bude mít podmínky, ale jedná se spíš o to, aby to mělo hlavu a patu a bylo to gramaticky v co nejlepším stavu…takže ti to tam třeba pak zveřejním, jenže to je zase nadluho, než já se k tomu odhodlám, potrvá to.

  Ale rozhodně ti doporučím archívy…. http://pottpovidky.org, http://fanfiction.potterharry.net, http://fantasmagorium.net, http://napoj-lasky.com, http://potterweb.cz, http://harrypotter.fanfiction.cz, http://fan-rockfort.ambriosa.net(tato stránka je na chvilku mimo provoz, ale zase poběží)

  Tady všude můžeš přidat svou povídku… a až ji někam dáš, určitě mi dej vědět, slsh si rozhodně ráda přečtu :))

 54. To by mě zajímalo, podle čeho budeš vybírat povídky, které budou mít tu čest být zveřejněny u tebe, protože to jistojistě znamená hodně čtenářů. :0D

 55. Blanch:vůbec není zač,já bych se na tebe opravdu nemohla zlobit:-)To bych nedokázala,ani kdybych chtěla:-)

  Silwen:souhlasím,to musí znamenat hodně hodně moc čtanářů…..

 56. jinak: zitra je srááááááz. nj kde nevecpu šifru tam vecpu své šílenství:))) kdyz já si nemuzu pomoct. makám ted na darečcích:))) jsem cvok, cvok.. a kdo ne? hih, nevsimejte si me, já nic, já blázen… stavime se na Olomoucke? tam je PL:D:D

 57. čoveče warr… nevim, mám to k vám do čech malinko z ruky :D

  jinak k argumentovi, proostě mu nedávej nic jinýho, než ty učitele, úředníky a řidiče tramvají a bude :D a jak ho uklidníš,to fakt nevim.. hurm na mě nežárlí (on teda nemá moc na co.. tady v Německu jsou stašně vošklivý a tlustý holky)

 58. Ahoj Blanch jak mám teď už čas, tak jsem se rozhodla udělat si svůj první lay. hmm miláček mi stáhl adobe photoshop CS a ten je v angličtině. ale díky tvému návodu jsem to celkem zvládla nastavit než došlo na barvičky, zdá se že v tomle programu není tzv. plechovka :))) není tam vidět nevyznám se v tom když je to trochu jiný než ten návod co jsi mi dala. budu si muset stáhnout češtinu. a když jsem něco zkusila tak se to nabarvilo úplně celé a obrázek byl pryč. ještě že tam je ta fce zpět :))) nevíš co s tím? ta angličtina, to je horor!!!

 59. no pred pul treti se s lady sejdem a dojdem tam..takze asi tak ve tri. pro sarah jdem společne?

 60. ne, Sarah přijede ve 13:15… netuším, kam s ní zajdu, nevím, kde ta čajka je, takže snad někam na sodovku nebo tak :))

  To se dlouho neuvidíme :)) Já jdu před čtvrtou pryč.

  Zkusím jí ještě napsat, at přijede později, ale stejně tam budeme dřív než vy 🙂

 61. no mi si pospisime:) já bych mohla uz ted:) ta čajka nejni daleko. no jinak chudak lady tam muze byt jen do peti, za to já:))) mamka de v sedm na kolaudaci takze to vidim tak do tmy:)) neboj já si te uziju:))))))

 62. jéééé, musím říct, že u té věty ten prďola malej jsem vypukla v nekonečný smích. Moc hezký větička. A navíc "…zvykej si zelenáči!" moc pěkná kombinace :D Zmijozel je super kolej a Severus nádherný, však jsem to včera naznačila ne :D jen škoda, že jsme tam mohla být jen tak krátce, mohla být sranda. Jo, ale mamka řekla, že až přestanu ehm…..kašlat, ať si tam sem klidně do večera, takže to bude super!!!!! 🙂

  Jo a těším se na pokračování, zatím sjem ještě nečetla nic o zlé Blanch ze Zmijozelu :D 🙂

  takže ho musíš rychle přihodit 🙂 já mám co říkat, že? :D

 63. perfektní! Ten nápad! A mužíček z reklamy na kondomy mě dostal:D JSi úžasná povídkářka. Tvoje povídky mi vžydcky zvednou náladu. Teda tohle kdyby se mi stalo… no, poberti by pro mne byli jasná volba:D.

 64. jůůů bleskowvka! co je to bleskowvka? je to něco jinýho než bleskovka? jako že je třeba trojitá, když tam je třirát víc -v- ?

 65. lady jsem zjistila, že tě mám pouze an jedné fotce, což mě dost mrzí :((((

  Tak se hodlej ryhcle uzdravit, ať to můžeme zopáknout :))

  Žabko já se kamarádím se všemi 🙂 Do odkazů ale linky z blogů nedávám…jedině do ODKAZY v odkazech můžeš připsat svoji adresu… já už jinak nijak odkazy nespravuju a nepřidávám…jsem líná 🙂 A děkuji.

  Nosici :)))

  Toffíku s bleskovou rychlosít tě myslím odbleskuju…

 66. Blanch, no zdar:) já fotky neprohlízela ani nemuzu páč mi tata odjel i s digem:))) a dickem:)))

  a bylo to uža! jo vymyslim clanek:)) ale trochu zapeklitej:))) nj to bych nebyla já, abych nemela neco "extra". treba sem ted zjistila, ze vsude píšu Desing by Morgan… misto design:D sem trotl. jinak ležák piju jak si radila ale napsala sem jen pár rádků:(

 67. a trošku z jiného soudku. Právě jsem se dokoukal (asi po sté) na Návrat krále. jsem opravdu jedinej, co se začne vždycky smát, když Faramir řekne "Přál by sis aby to bylo naopak. Abych já zemřel a Boromir žil!" (říká to správci Gondoru)

  přjde mi to jako děsně vtipná replika :D

  takže to jsem tady zase něco blábolil a vy si mě nevšímejte a já jdu zas pryč :D

 68. HÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉj mno to je upa supa skvělý…dalšííííííííííííííííí

 69. Morgano k těm postavám..samozřejmě bych raději byla Gary, ale Tichošlápek mi vůbec nevadil :)))

  Nosici zrovna jsme se s máti dneska chtěli taky mrknout na trojku LOTRa 🙂

 70. Blanch fakt máš neuvěřitelný dar mě rozesmát .Ta povíkda začína  dobře líbí se mi TVŮJ styl humoru,inteligentní a trefný. Psala jsem ti e-mail ,ale asi jsi ho jěště nečetla nebo jsem svou otázku nefurmulovala správně. Jěšte vzkaz pro Lebel,je vždy těžké smířit se s tím ,že někdo koho milujeme nám odchází.Dívat se jak ho opuští síly a už nechce ani bojovat v nás budí strašlivou beznaděj-já to znám taky- ale buď silná až do konce a stůj jí po boku  a neustále jí utvrzuj v tom jak moc je pro tebe důležtou. To jediné pro ni v tuto chvíli asi můžeš udělat.  Jak se říká nešťěstí nechodí po horách,ale po lidech.

 71. ehm… já vím, že už jsem asi trošku otravný s tím, jak pořád napadám syl psaný komantářů někoho jinýho… ale asi budu odteď psát jako Amylee.. přijde mi to totiž děsně supa kůlacký, víme? JÓÓÓÓÓÓÓ!!! VŮŮŮŮHŮŮŮŮŮ! HURÁÁÁÁÁÁÁ! SUUPÁÁÁÁÁ! (ježiš abych nějakýho supa nepřivolal….teď mám trošku bobky….)

  ne, to se mi nelíbí. Humra z toho bolí hlava, když mu to čtu.

  Hele Blanch, když je tady takovejch fanynek mezi 5ti a 6ti lety, co nejsopu schopný napsat artikulovanou větu bez zvůků např. dávení a tak podobně (nic ve zlym Amylee! nejsi sama). mysim, že bys jim byla blíž, kdyby jsi sama sebe nějak blíž specifikovala.. já bych ti s tim pomoh… mohli bysme bejt …třeba EMO! Začnem poslouchat My chemical romance a Tokio Hotel!! (Humrovi ta černá patka děsně sekne!) Chápej, že když někdo poslouchá Nightwish, tak v žádném případě není kůůůl (což se týká nás obou). A když už jsme v tom,. tak druhá kapitola týhle povídky tu ještě neni…. co kdybys ze Snapea udělala EMO a z Pobertů metaláky? :D

 72. jéé tak to jsem ráda, že jen na jedné. Já totiž nejsem fotografický typ :D No uzdravit? To bude na dlouho. Možná mě zavřou do nemocnice (a chtějí za to ještě platit! blbci jedni blbí). No jo, české zdravotnictví je na nic (nechtěla jsem použít do neslušné slovo :D). Jinak řpidej pokračování a rychle, těším se na "zlou" Blanch (já mám co říkat, mě se vůbec nechce psát…) 🙂

 73. Je to skvělý! U tý scény s "malým mužíčkem z reklami na kondomy" jsem málem spadla smíchy ze židle :D Jedním slovem super! :))

 74. Jaj,měli byste mě někdo plesknout.Zase jsem se soustředila na ty debiloviny,které vymysleli jen  ti vyvrhlei lidstva a černí temnoťáci a pidilidičkové a vychytřelci a nenormální Grangerovci(TESTY) ze kterých sice dostanu za jedna,ale bere mi to to krásné,úžasné,bleskoucí,majestátné,fantazijní(bezkomentáře:-D)klidno a sedím celý dny jen zažraná do knih(těch se sámýma nepotřebnýma blbostma a lehké literatury…)No jo….už mlčím….jen na mě zase přišla ta nálada,že mě štve …….zkrátka to,co mě štve….blá blá blá !!!!bože….zase blábolím…..Fakt byste mi někdo měli nafackovat.Teď houbelec stíhám.Rozhodla jsem se,že si dneska nebudu kazit náladu a vůbec nebudu otevírat mail.(To by mě stálo zybtek nervů)Takže jsem si jenom klidně sedla k PC a napsala dvě kapitoly jezdcova žalu:-D nejsem to ale potvora?:-D

  heh zase blábolím……blá…..blá….blá….už radši půjdu,neboť se táhnu,jak román na pokračování (Draco Malfoy-ten,jenž nikdy nespí,a radši všechno proklábosí:-))

  tak se mějte lidi….já přecejenom jdu někam jinam no…a četli jste už tu novou povídku od Clarissy?Já jo a doporučuju ji….Cla píše též dobře,ale na Balnch nemá no…..tak se mějte

 75. já napsal..že jsme s máti měli??? sakra..měly :)))

  Nosici :))) ty mě vždycky tak bezvadně rozesměješ…často s tebou souhlasím, ale v některých případech raději mlčím, abych někoho nějak neurazila nebo abych mu tím neublížila…nemluvím teď konkrétně, ale všeobecně :))) Ale bacha na supy :))

  Šmarja..to by bylo úpe suprácký týý jojo :)(neberte to nikdo osobně, není to žádná narážka) 🙂 Ale bohužel druhou a třetí kapitolu mám napsanou už tak čtyři měsíce a přepisovat se mi ji nechce :))

  Nosici to bi už nebilo ono 🙂

  Morgano já psala, že mi Tichošlápek NEVADIL 🙂 To znamená, že jsem to měla už přečtené dřív, než jsem četla tyhle komentáře 🙂

  Maiku nejsem si vědoma žádného mailu…nic mi nepřišlo..o čem to mělo být?

 76. ale kuš… nesrovnávejte mě s nikým ..aspoň přede mnou, prosím :))

  Měla bych dát seznam vět, které těžko snáším :))) Nemám ráda, když mě někdo zbytečně vyvyšuje, nedělejte ze mě něco, co nejsem 🙂

  Třeba:

  Od tebe mě to zvlášť těší, Blanch…

  Na Blanch ale nemá…

  Nikdo není lepší než Blanch…(já vážně nemám monopol na dokonalost…to je novinka, že?)

  Děkuji, zrovna od tebe je to pocta, Blanch..(a jiné různé přepisy)

  Ty jsi nejlepší, Blanch…

  To je to nejlepší, co jsem kdy četla, nikdo se ti nemůže rovnat…

  Jsi lepší než JK.Rowling… nebo obdoba …z místa bys mohla konkurovat Rowle..

  Prosím 🙂 Vyvarujte se těchto vět, děkuji moc :)))

 77. aha, tak to už chápu !!! škoda, tak aspoň že bude zlá Lebel :D bude to sranda (dědeček z reklamy na kondomy :D) kde ty hlášky bereš? 🙂

 78. blanch:Tak se omlouvám,že jsem řekla,že…..ty to asi nechceš slyšet ne?Tak mlčím no….radšimlčím:-D ale nemohla jsem si pomoci:-)

  No,tak já zase du psááááááát a dlouuuuuuuho,dokuď mě to nepřestane bavit….

  lady.cats:jo no to jsou ty dobrý hlášky (doufám,že jsem teď neřekla větu,která by tě nas**** Blanch:-o)

  Morgana Ehran:Však už se na to těším:-)A ymslím,že nejsem sama!:-)

 79. BLANCH! ty jsi takl svělá! jsi uplně úžasná,. myslim, že všechno co napíšeš je dokonalý, daleko lepší než Rowlingová! Jsi takový Da Vinci v sukních! Jsi nejlepší Blanch! Nechceš mě někdy pochválit? Protože od tebe to by mě strašně těšilo,víš? Byla by to od tebe taková pocta! Hele Blanch, že ty máš monopol na dokonalost?? Všechno od tebe je nejlepší, co jsem kdy čet, Bible hadr. *klaní se* BLÁÁÁÁNCH! MILUJEME TĚ! BLANCH DEJ NÁM SVŮJ PODPIS! :DDD (doufám, že jsem něco nevynechal… :DD)

 80. Blanch, tyto věty si zapíšu a ve vhodnou chvíli s něma vytasím.Ty mi dáváš tolik příležitostí být hnusná a zákeřná, jak tomu odolat? 🙂

  Nosici, ty nikdy nezklameš :))

 81. Ajjo v pořádku :)) Teď už víš :)))

  Ne, s hláškama tam nic nespadá :))) To mě totiž nevyvyšuje nad ostatní…berte mě prostě jako obyčejného smrtelníka…já si někdy připadám, jako bych byla bůh nebo co a to se mi nelíbí :))

  Nosici neštvi mě! Nebo ti otrávím humra! 🙂

  Heat zrovna od tebe mě to neurazí, protože budu vědět, že je nemyslíš vážně, proto si tě vážím, na nic si nehraješ 🙂

  Mě štve, když si to lidi vážně myslí 🙂

 82. Ještě bych přidala jednu frázi:

  "Na tebe fakt nemám…"

  a nebo

  "Jednou bych chtěl(a) být aspoň z poloviny tak dobrá jako ty…"

 83. Psala jsem ti  Blanch,že Ti V povídce Acta est fabula chybí kapitola č.15,včera jsem prohledala asi dvacet odkazů než jsem ji našla.Kdybych jen trochu tušila ,že ji doplníš tak brzy nemusely mě z čumění do počítače bolet oči.Jo a Maik -ta ne ten.Tvoje povídky vždy když mám pocit ,že jsem si hrábla na dno a je v posledních 2 měsících často i na můj vkus. DÍK ,ŽE PÍŠEŠ.

 84. Možná mi to nebudeš věřit, ale bylo období, kdy jsem to vážně myslela 🙂 Už držím zobák.

 85. Maik tak to mi nepřišlo….ale naštěstí už jsem se odhodlala si přečíst komentáře u kapitol a našla to tam 🙂

  Už mi došlo, že jsi žena, podle komentáře u AEF 🙂 Já děkuji, že čteš 🙂

  Heat to vím a taky už vím, že si to dávno nemyslíš 🙂

 86. Nebudu se pořád dokola opakovat…k těm novejm článkům jsem se dostala až dneska ráno,ale neměla jsem čas to číst,takže jdu na to teď…..

  Blanch:Tak už to vím.Takže už by to mělo být v pohodě,a už by neměly být žádné překlepy v naší rozmluvě:-)

  Morgana Ehran:ne…to já,já to neupřesnila.To je moje vina….omlouvám se no,měla jsem říct přesně k čemu to myslím:-)ale jj,myslela jsem hon na netopýra pokráčko,ale myslím,že jsem to snad myslela i k šifře nebo co….já už přesně nevím no……..

  A tak dál:bláááá…blááááá…..bláááááá….(už zas?')no takže (zas) radši půjdu:-)

 87. Ajjo :))) v pořádku :))) jen blábol..prostoru dost :))

  Heat nebudeš tomu vědět, ale já obšas i použiju mozek :-P …těch málo procent, které smím využívat 🙂

  M.E co tě na tom tak udivuje? 🙂

 88. Morgana Ehran:Sem tam jo:-))))Když se na chvíli odtrhnu od mého milovaného slashe či hetu.No,celkem smůla,Falkiru jsem dočerpala ale na fantasmagorium mám zásob….:_)A Falkiru klidně čtu i několikrát,takže,když se odtamtuď odtrhnu(ještě do toho počítám i můj vlastní povídkový život:-)))Tak čtu šifru)

  Blanch:Tak jo no:-)Když je tady tolik toho prostoru….:-)Tak to já asi přecejenom u toho blábolení zůstanu.

  Bláááá….bláááááá….bláááá

  (už-jsem-s-tím-zatraceně-trapná-sakra-!-chovám-se-jako-idiot-!-)

 89. M.E. tady už zapracovala Lejdynka :)))

  Ajjo v pohodě :)) Já přiznávám, úplně dobrovolně, že jsem idiot taky :))) Buďme rádi, že vyčníváme..být normální, to je tak fádní a nudné 🙂

 90. Ajja: tak si me mírne ohromila:) já myslela, ze sifru ctou jen lidi co ke me chodi pravidelne… co se vsechno nedozvim:))) ale velmi me to tesi, ani nevis jak…

  Blanch, no jo:))) umi dobre ovlivnovat:)))

 91. Morgana Ehran:ale neříkej?!a čím?Patřím mezi ty normální lidi (kterým se tedy do rozměru možností dá říkat normální:-Dkteří jsou idioti a idiotští:_D)a normální lidi dělají normální věci,jako je například čtení povídek včetně šifer:-)

  Blanch:Jo.mohli bysme si založit klub KVISRFI (klub vegetačních ignorativních slashově ráznejch fantazijních idiotů:-D)Tam by hnedka bylo členství…..

  bláááá..blááááá..bláááááá (přidávám tradiční větu,aby mě všichni podle ni poznali ve změti komentářů:-D)

 92. Ajja: no me to prijde práve nenormálni…

  Blanche podle me být nenormální je mnohem zajimavejsi, nez být normálni:))) a predevsim nenormálnější:))

 93. :-D nezoufejte,já myslím,že jsme normální v rozměru možností)(To znamená trošku blbí,ale chytří:-))Trošku divná kombinace,možná se vám zdá,ale vězte,že ej to mnohem lepší,než blbý a k tomu hloupý:-))Jo a normální lidi (i když žádného neznám)Jsou strašně nudní,a mnohem zábavnější jsou ti lidi co nejsou celí…….jako…..jako…..podle určitých…heh…pravidel:-)

 94. No Blanch….

  To je naprosto super!!

  Mocinky se ti to povedlo.A těším se na další :o))

  Jo a mohla by ses prosím kuknout na můj blog? Něco si přečíst a okomentovat?

  Tobě se to nerovná ale….

 95. ne..já se rozhodně k normálním nehlásím..já totiž normální být nechci, je to strašná nuda 🙂

  Ginny nezlob se, ale číst mě nic nedonutíš, nedonutí mě k tomu nikdo 🙂

  Jinak jsem na tvém blogu už byla..máš tam hodně dlouho pořád stejný vzhled, ten se zapomenout nedá 🙂

 96. No, páni :)). Tyhle druhy povídek naprosto zbožňuju, mám z nich vždycky takovej vzláštní pocit štěstí.  Se slashem se to sice nejspíš srovnávat nedá ,ale i tak už slintám nad další kapitolou. Blanch? Do toho! :)))

  P.S.: DĚKUJU :))

 97. super! keby sa to stalo aj mne…

  ja mam zasa powidku o tom ako som sa dostala do bradavic,ale  v kniznici.otvorila som knihu,a ta ma vyiahla dn

 98. Nosici, buď té lásky a dobroty a nesrovnávej My Chemical Romance s Tokio Hotel. MCR nejsou emo, ať si říká kdo chce co chce.

  Jinak argument už zas žere, teď mi dokonce slíbil, že sežere tělocvikářu, mrchu jednu. Jenom se bojím, aby mu po ní nebylo špatně… A taky budeme celý léto v Praze, tak si trochu zpestří stravu.

  To s tlustejma holkama je mi líto, ale zase, na druhou stranu, aspoň se humr nestresuje 🙂

 99. začíná to zajímavě a hezky, jako vždy, když de o tvé povídky Blanch, ráda si ji přečtu celou =0)) Tak mě nenechej čekat na kapči =0)

 100. Vypadá to dobře, jsem zvědavá na pokračování;-) Sevík a romantika, to si vždycky ráda přečtu, protože tahle osůbka mně dost bere…

  Už se těším na další kapču!!!

 101. hmm…..je to suprovnii.Líbi se mi že jsi z ní udělala zmijozelačku.Akorát ta věta: Věřím na knížky harryho pottera mi připadá trošku moc "vlastenecká".No nic asi se jdu podívat na telku jestli tam nepobíhá nějaký starý páprda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..