(1/4)

„…. Nech toho, prosím tě. Co děláš pro tuhle rodinu, jediný, na koho se můžu spolehnout je Regulus, ten jediný stojí po mém boku..“
Sirius šel po chodbě, rodiče už se zase hádali. Ano ano, jedině Regulus je maminčin mazánek, mamince pomáhá… je to vlezdoprdelka! Sirius už ani nevnímal, že ho rodiče nepovažují za člena rodiny.
Žena středního věku, napůl opírající se o černou hůl zakončenou křišťálovým hadem, právě vyšla zpoza rohu. Na sobě měla temně zelenou róbu a vlasy černé jako uhlí, stejně takové, jaké zdědil Sirius. Měla je sčesané do přísně vyhlížejícího pleteného copu omotaného kolem týlu do drdolu. Ano, byla to ona. Žena, která před chvílí vůbec nehleděla na to, jestli někdo poslouchá, jak zvyšuje hlas na svého muže. Aniž by si syna vůbec všimla, prošla kolem bez mrknutí a Sirius by řekl, že záměrně, do něj žduchla, až skoro upadl na zem. Stihl se zachytit závěsu, jež trčel z rohu poblíž okna. Žena jako by si ho teprve teď všimla: „Co tu děláš nevděčníku, neměl bys být někde venku?“
„Venku leje, máti!“
„Nebuď drzý. Baví tě tu takhle překážet ? Málem si mě srazil!“
„Šálí tě smysly, máti, srazila si ty mě!“
„Co si to řekl?“ přistoupila k němu blíž a pevně stiskla hůl, kterou držela v pravé ruce.
Sirius po holi sjel nasupeným pohledem: „Říkal jsem, že jsi žduchnula ty do mě!“
„Ty smrade jeden,“ přetáhla ho holí přes paži, kterou stačil Sirius vsunou mezi svůj obličej a matčinu hůl, „můžeš si za to sám. Už jsem říkala, že tu překážíš. Zmiz!“
„To asi brzo udělám,“ zavrčel Sirius, ale myslel to poněkud jinak, než jeho matka…Jestli mě ještě jednou přetáhne tou holí, přísahám, že se pomstím.
Neměl chuť se ještě dnes s matkou potkat, namířil si to rovnou do svého pokoje, kde už na něj čekala jakási sova.
„Skvělé, to je od Jamese.“
Ahoj Siriusi,
je mi líto, jak s tebou doma zacházejí, asi to nebude o moc lepší, než loni, viď? Už jsem o tom mluvil s mámou a tátou a pokud budeš chtít, můžeš na zbytek prázdnin přijet k nám. Dveře k nám jsou vždycky otevřené. Víš, že si tě naši oblíbili. Jsi jako jejich druhý syn a jako můj bratr. Dobrá tedy, hlavně se opatruj a nepouštěj se moc s matkou do rozbrojů nebo ti udělá něco horšího, než minule. Buď opatrný. Zatím, James.
„Ach kamaráde, jak ty se máš. Máš tak skvělou a normální rodinu, zato já,“ do pokoje právě někdo vstoupil, „vypadni Regulusi, nedovolil jsem ti vstoupit!“
„Proč jseš hned nasupenej Siriusi, že by ti zase mamička napráskala?“ posmíval se bratr
„Co chceš?“
„Nic, jen jsem se přišel podívat, co bych na tebe ještě mohl prásknout!“
„Mohl jsem si myslet, že posledně jsi to byl ty. Krátura není takový žalobníček!“ rozčiloval se Sirius, jeho pohár trpělivosti už přetekl. Přistoupil k bratrovi a chytl ho za límec…
„..mamíííí, mamííí..pomoooc.. „
„Ty skrčku jeden pitomej, bonzáku ubohej… však počkej, já si to s tebou vyřídím!“
„Mamííí…Sirius mi zase vyhrožuje!“ Do pokoje vpadl obrovský robustní muž. Pleeesk! Siriusovi přiletěla zprava obrovská rána, která se rozléhala po celé lícní kosti.
„Počkej táto, já ti to vysvětlím..není to tak..“
„Není co vysvětlovat, je to úplně jasné,“ další plesk zaznamenalo další ránu, tentokrát z druhé strany. Regulus se usadil v rohu a tiše se bratrovi posmíval, „nebudeš bratra šikanovat. Ať už je konec léta a ty konečně vypadneš!“
Siriusovi se do očí nahrnuly slzy bolesti, jeho otec měl obrovskou ránu. Byl dvakrát větší a ramenatější než on sám. Proč on? Proč zrovna on se narodil první a je ze všeho vždycky obviněn? Regulus je jejich miláček, který nikdy nic nezkazí a kterého jeho starší bratr šikanuje.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

37 komentáře “(1/4)

 1. ježiši, koukám, že tu přišla další milá osoba.. Zdrž se prosím sprostých slov, zde jsi mezi slušnými lidmi, tím, že řekneš takovou "kravinu" mě neurazíš. To pro mě nic neznamená, protože to není ani kritické, ani chválihodné, je to prostě jen slovo.. navíc slovo, které používají jen burani

 2. ne tak sprostá..a nepoužívám je já, ale moje postavy.. a promiň.. do prdele, sakra apod. to srovnáváš s tímto??? Vy si všichni naivně myslíte, že Pobertové mluví spísovně a ukázkově? No tak, vzpamatujte se, vždyť jsou to Záškodníci.. a pokud jde o myšlenky.. každého občas v životě napadne sprosté slovo.. ale neřekne ho nahlas.

  Moje výrazy nemůžeš srovnávat s tímto, já nejsem až tak sprostá.. to jsou normální denní výrazy, které použije občas každý.  Viděl si snad někde, že bych použila tohle slovo?

  No fajn, tak mám slovník dlaždiče, ale aspoň tím neosočuju jiné!!!!!

 3. to, co používám já..to je spíš zaklení.. ne sprosté nadávky.. a jestli se dá třeba prevít zaměnit za p*ču ..no, tak nevím, kde jsem se to ocitla..

 4. Ahojky Blanch,,, máš moc hezké povídky..ráda čtu a na tvůj blog se ráda vracím…………..ti co píší  že toto je P……..čovina, nikdy nevzali knihu do ruky, a nic zatím nedokázali(dle mého) a dokáží jen kritizovat ty ostatní co se snaží!!!………jakoby oni nikdy neřekli sprosté slovo či co? a navíc  o rodině o které výše píšeš  není vše ok………. tak teda nevím proč se všichni (skoro všichni) diví že se tam objevují sprosté výrazy , které , ale nejsou sprosté ,jen jsou nespisovné……….tyhle kritizující lidi nemám ráda……..  mě  třeba taky  nesedla jedna kniha ale kuli tomu  nebudu obviňovat oblíbenou autorku, že je s prominutím střevo a neumí  psát…………….  jinak jsi vážně dobrá a tvůj blog mám moc ráda.

  tak ať se ti daří milá Blanch!!!:-)

 5. nejde o to, jestli je to bezva..kdyby to aspoň zkritizovala normálně..tyhle výrazy mě přímo uráží..ne, že bych si myslela, že ej to dobré, to ne..mě to uráží, i když to užívají u jiných autorů..se neovládám.

  Hel: :)) jsi moc hodná, ale mně nevadí, že s tím nesouhlasí..vadí mi způsob vyjádření..

 6. me se povidka taky hafo libi, a pokud se k ni nekdo vyjadruje jednoslovne a jeste k tomu sproste, ma iq houpaciho kone (nebo regula;))

 7. :)) pěkně si to řekla..na mě je ten obsah už taky příliš tuctový..tehdy to bylo terno, ale teď už je to.."nuda!"

 8. Čus Blanch… Hele, tys mě zachránila. Já už asi dva měsíce hledám nějakou stránku s povídkama, který by stály za to, a konečně jsem jí našla.. Předtím jsem chodila na jinou, která se sice zajímala o TH ( který až tak moc nemusim), ale povídky tam byly skvělý… Fakt ti fandim, piš dál 🙂

 9. nema chybu mas talent fakt cetla sem spoustu povidek na tema HP ale tvoje sou nej. A navic krasnej blogish:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..