42. kapitola

Po zbytek času, kdy zašli do nebelvírské věže a posadili se na svá oblíbená místa u krbu, Ron vysvětloval Hermioně svůj plán.
„Ale Rone, to je příliš nebezpečné. Copak se chceš na vlastní pěst vydat hledat Petra? To je téměř nemožné, uvědom si, že on je dospělý kouzelník a asi ví, že se má schovat tak, aby ho nikdo nenašel. Navíc, je to zvěromág..“
„Musíš mi kazit každou radost, Hermiono? A navíc, nebyl to taky i tvůj nápad? Tehdy v knihovně?“ osopil se na ní Ron a se zafuněním si přikrčil kolena k bradě a uraženě hleděl do krbu s ohněm.
Když Hermiona viděla, jak Ron trucuje, něco se v ní zlomilo. Možná i to, jak na ní Harry prosebně hleděl. Oba věděli, že Ron si chce taky připadat důležitě. Vždy co on mezi nimi znamená. Hermiona je nejchytřejší holka na světě, která si ví se vším rady no a Harry…je prostě Harry. Je to kluk, co přežil útok Lorda Voldemorta.
„Dobrá..,“ zkusila opatrně a když viděla, jak Harry přikývl, dokončila větu, „zkusit to můžeme. Každopádně..ještě jsem nevyužila Ritiny dobrosrdečnosti,“ při tomto slovu se ironicky usmála a Ron i Harry s ní souhlasili, „nevím ale, jestli ti tvůj taťka s hledáním pomůže, Rone.“
„Já mu taky neřeknu, proč to chci vědět..hm..něco si vymyslím.“
„Nevěřím tomu, že se nechá přelstít, je dost chytrý a ví, že vyhledáváte s Harrym problémy!“
„A ty jsi jako sousedka od vedle?“ obořil se na ní Ron..Harry se při Ronově zmínce musel usmát. Něco na tom přece bylo. Všechny Harryho a Ronovy problémy přece sdílela i Hermiona, a do šlamastiky se dostávala s nimi.
Hermiona se napýřila: „V vždycky přicházíte s těmi problémy, já se vám jenom pokouším vždycky pomoci.“
Ron se obrátil k Harrymu: „To zní, jako bychom ji ke všemu nutili, viď Harry?“ jeho podtón hlasu zněl hodně naštvaně.
„Dobrá, dobrá….nechci se hádat, Rone. Uděláme to, jak říkáš. Ale nechtěj pak slyšet, až ti budu říkat: ´já jsem to říkala´.

7 komentuje 42. kapitola

 • Hela  píše:

  Blanch není to trošku krátký?

 • Helesika  píše:

  no a některý jsou delší!!!!! ježíši to jsou pobémy to jsou pobémy

 • Blanch  píše:

  Je to krátký, protože je to rozkouskovaný..originální verze Dědiců má jen 31 kapitol. Každá kapitola má nějakých 4 – 5 A4 stran, které se sem nevlezou. Blog podporuje pouze dvě, takže jsem musela některé kapitoly dělit na dva až tři díly. Takže tohle je zrovna jeden díl ze tří..

 • Verč@  píše:

  aha…ja sem si řikala….měla bys vydat knihu,nebo to poslat rowly…

 • Tara  píše:

  no… kdybych nevedela ze jsi to napsala ty blanch, tag bych si myslela že to psala Rowlingová fagt!

 • Blanch  píše:

  ne 31 kapitol, ale 32 kapitol, omlouvám se za kiks..

  Rowling píše úplně jinak, rozhodně líp..

 • Pajuš  píše:

  *JOKINGLY*

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code