42. kapitola

Po zbytek času, kdy zašli do nebelvírské věže a posadili se na svá oblíbená místa u krbu, Ron vysvětloval Hermioně svůj plán.
„Ale Rone, to je příliš nebezpečné. Copak se chceš na vlastní pěst vydat hledat Petra? To je téměř nemožné, uvědom si, že on je dospělý kouzelník a asi ví, že se má schovat tak, aby ho nikdo nenašel. Navíc, je to zvěromág..“
„Musíš mi kazit každou radost, Hermiono? A navíc, nebyl to taky i tvůj nápad? Tehdy v knihovně?“ osopil se na ní Ron a se zafuněním si přikrčil kolena k bradě a uraženě hleděl do krbu s ohněm.
Když Hermiona viděla, jak Ron trucuje, něco se v ní zlomilo. Možná i to, jak na ní Harry prosebně hleděl. Oba věděli, že Ron si chce taky připadat důležitě. Vždy co on mezi nimi znamená. Hermiona je nejchytřejší holka na světě, která si ví se vším rady no a Harry…je prostě Harry. Je to kluk, co přežil útok Lorda Voldemorta.
„Dobrá..,“ zkusila opatrně a když viděla, jak Harry přikývl, dokončila větu, „zkusit to můžeme. Každopádně..ještě jsem nevyužila Ritiny dobrosrdečnosti,“ při tomto slovu se ironicky usmála a Ron i Harry s ní souhlasili, „nevím ale, jestli ti tvůj taťka s hledáním pomůže, Rone.“
„Já mu taky neřeknu, proč to chci vědět..hm..něco si vymyslím.“
„Nevěřím tomu, že se nechá přelstít, je dost chytrý a ví, že vyhledáváte s Harrym problémy!“
„A ty jsi jako sousedka od vedle?“ obořil se na ní Ron..Harry se při Ronově zmínce musel usmát. Něco na tom přece bylo. Všechny Harryho a Ronovy problémy přece sdílela i Hermiona, a do šlamastiky se dostávala s nimi.
Hermiona se napýřila: „V vždycky přicházíte s těmi problémy, já se vám jenom pokouším vždycky pomoci.“
Ron se obrátil k Harrymu: „To zní, jako bychom ji ke všemu nutili, viď Harry?“ jeho podtón hlasu zněl hodně naštvaně.
„Dobrá, dobrá….nechci se hádat, Rone. Uděláme to, jak říkáš. Ale nechtěj pak slyšet, až ti budu říkat: ´já jsem to říkala´.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

7 komentáře “42. kapitola

  1. Je to krátký, protože je to rozkouskovaný..originální verze Dědiců má jen 31 kapitol. Každá kapitola má nějakých 4 – 5 A4 stran, které se sem nevlezou. Blog podporuje pouze dvě, takže jsem musela některé kapitoly dělit na dva až tři díly. Takže tohle je zrovna jeden díl ze tří..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..