Winter cicada(Fuyu no semi)

Další bláznivá recenze od jednoho yaoi šílence 🙂

Upozornění a varování: yaoi
Žánr: drama, tragédie, historické, romantika, yaoi
Postavy:Kusaka Touma, Akizuki Keiichirou aj.
Yaoi má tři OVY, k dispozici jsou zatím jen dvě, na třetí se čeká.
——————————————-
Winter cicada, zimní cikáda nebo Fuyu no semi.
Tohle anime jsem před nějakými dvěma měsíci viděla, ale jen tak zběžně. Dvě ovy. Takovým tím stylem..projela jsem to a tam, kde se moc „mluvilo“, jsem to přetáhla dál, nevědomky jsem přeskočila milostná vyznání apod., ale projela jsem to rychle s tím, že se na to později podívám na celé, protože v té době jsem se dívala na jiné anime a neměla jsem na to čas. Ale zaujalo mě to už tehdy.
No a teď před týdnem nebo kdy jsem se na to teda podívala na celé.
Anime má 3 OVY…tedy…k dostání jsou zatím jen dvě, můžete na veohu vidět pouze dvě, ale třetí je už na cestě. Myslela jsem, že už by měla dávno být, protože tvůrci ohlásili, že trojka bude už v dubnu a ještě stále není k dostání, ačkoliv jsou už na ni trailer.
No, co k tomu chci říct.
Podívala jsem se zatajila jsem dech.
Měla bych poznamenat, že tohle anime je od stejného tvůrce(spíše tvůrkyně, nakreslila to žena) jako Haru wo daiteita. Je to teprve její druhé anime, jinak doposud kreslila pouze mangu, ale Haru wo daiteita předcházel manga komiks a až závisle na tom hned poté bylo vytvořeno anime. U Winter cicady je to premiéra, protože ta vznikla přímo jako video, žádný komiks tomuto anime nepředcházel, autorka jej vytvořila v roce 2006, pokud je mi známo. Příběh doprovází strašně krásné songy, openingový a endingový. V následující ukázce dole máte song Fuyu no semi(autora neznám) – originální název podle anime.
Příběh pojednává v době starého Japonska, v době Samurajů, mezi Bakumatsu a začínající Meiji érou(zkrátka nějaký konec 19. století a začátek 20. století – za dob císaře Meidžiho(v našem rodném jazyce, vzpomínám si z dějepisu jen na nějaké reformy Meidži) a před ním, což bylo období
Bakumatsu, které bylo někdy kolem roku 1850). Teda, mně osobně to vážně nic neříká, já a dějiny, nikdy jsem s nimi nebyla kamarádka, ale třeba vám to něco řekne :).
V Japonsku proti sobě bojují dva klany, probíhá válka. Kusaka patří do jedné z těchto armád.
Když mladý Kusaka(ten roztomilý blonďáček na obrázku) s přítelem utíkají ze zorného pole svých nepřátel, narazí na překážku, plot, a jelikož nerad používá meč, zastaví se a nijak si nepomůže, uvažuje o přelezení toho plotu. Do cesty se jim postaví Akizuki, člen nepřátelského klanu a zachrání jim život.
Následující den se tito dva nepřátelé potkají. Nějak se to semele, že Akizuki začne učit Kusaku angličtinu. To proto, že Kusaka po tom strašně touží, v knihkupectví nesežene nic pro něj a když se chce přihlásit do školy, odmítají jej, protože je z nepřátelského klanu.
No a určitě je vám hned jasné, že vztah učitel/žák asi není namístě. Samozřejmě oba dva jsou do sebe zamilovaní, ale ani jeden to nedává znát a ani jeden tomu druhému nic neřekne. Dokud nenastane zlom. Kusaka má odjet do Anglie. Už to nevydrží a vyzná se Akizukimu ze svých citů a Akizuki mu je opětuje. Poprvé se spolu pomilují. A v té době taky naposledy, protože Kusaka odjede a oba dva ví, že jejich vztah by společnost nevzala. Nejen proto, že není připravená na vztah dvou mužů, ale hlavně proto, že oni dva by měli být rivalové. Každý válčí za jinou stranu, každý je v jiném klanu, v klanech, které se nenávidí a zbrojí proti sobě.
(V této scéně mi strašně vadí, že si Kusaka ostříhal ty svoje nádherné dlouhé vlásky).
Kusaka tedy odjede. Uplyne hrozně dlouhá doba. Několik let, co se nevidí. Kusaka na něj vzpomíná, stejně tak i Akizuki na Kusaku.
Propukne bitva, kde klan Kusaky dá tomu druhému na frak. Je plno mrtvých a Kusaka po bitvě utíká přes bitevní pole a hledá Akizukiho. Najde ho, jak sedí v krvi u stromu a snaží se sám sebe propíchnout mečem. Když k němu přijde blíž, zjistí, že přišel o nohu. Zabrání mu v tom, aby se zabil. Když je najde jeden jeho kolega z klanu, Kusaka snad poprvé v životě použije meč. Vždy Akizukimu říkal, jak nenávidí používání meče, že to je vždy poslední volba, ale tentokrát, aby je oba dva
zachránil, svého kolegu zabije. A docela brutálně. Pak se snaží odvést Akizukiho pryč, do bezpečí, snaží se mu
navléci šatstvo od toho mrtvého kolegy, aby nikdo neměl podezření, že je nepřítel. A takto končí druhá OVA. Jak už jsem psala, třetí se k nám ještě nedostala.
Ale můžu vám říct…viděla jsem trailer. Vůbec jsem nečekala, že mě tak dostane, protože ten konec jsem nečekala. Úplně mě rozbrečel, asi jsem už strašně patetická a sentimentální. Čím jsem starší, tím je to horší, kdysi jsem ani jako jediná nebrečela v kině ani u Titanicu. No, sami uznejte…a podívejte se na videa, která jsem vám zde vložila k nahlédnutí. To první je přímo trailer už k třetímu dílu a to pod tím, to je trailer k prvním dvěma, tak kdo je první zvědavý na co to vlastně píšu recenzi, nechť se mrkne. U toho prvního videa máte i tu písničku, o které jsem mluvila.
Shrnu to. Tohle anime je podle mě strašně citlivě vytvořené. Je kouzelné, nádherné. Mně osobně se strašně líbilo, ještě víc, než Haru wo daiteita. Jsem unešená jak z grafiky, tak z příběhu, tak z hudby. Úplně ze všeho. Kusaka se mi hrooozně líbí 🙂 a jistě jste postřehli podobnost postav z Haru wo daiteita. Kusaka jako Katou a Akizuki jako Iwaki. Jen se mi tohle anime zdá nakreslené ještě lépe. Jemněji a decentněji. Taky příběh není tak jednotvárný a to období starého Japonska tomu dodává kouzlo. Je to hodně romantické a taky strašné tragické a dramatické. Strašně melancholické, ale v tom je ta krása. Myslím, že tohle anime předčilo i moje nejoblíbenější Papa to kiss in the dark.
Je tam tedy jedna sexuální scéna, která je vypracována obdobně jako v Haru wo daiteita. V tom se pozná stejná tvůrkyně těchto dvou anime. Co bude v třetí ově můžete vidět v onom traileru.
Tak a teď šup do toho 🙂

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

161 komentáře “Winter cicada(Fuyu no semi)

 1. Já si nemůžu pomoct, jsem fakt praštěná… vždycky, když si ten trailer pusítm znovu, zase se rozbulím…. to je moje první shonen/yaoi anime, co končí špatně….

 2. Já věřím, že ho dělala Rebelka, ale našla jsem ho jako obyčejnej pict na obyčejným blogu…Tak nechápu, proč pořád chodí nadávat ke mě:/

 3. Stal se omyl, ale já za něj nemůžu! Snad to konečně Rebelka pochopí a přestane mi na blog psát "vtipný" komenty…

 4. Berushko je mi jasné, že za to nemůžeš, ale zkrátka se většinou sluší minimální omluva jen za to, že jsi to nevěděla… a to víš, že tam chodí, protože ji stále urážíte a ona se cítí dotčená… mně by to taky nebylo příjemné…mám zkušenost s něčím podobným a stále to ještě trávím…

  Silwen jj, to je… ho nějak nemůžu přenést přes srdce… a věřím, že právě tím koncem se mi tohle yaoi zabodlo nejvíc do srdce a budu si ho nejdéle pamatovat…už jen tím koncem je asi nejkrásnější…

 5. Berush ale to nepiš mně…nejedná se přece o mě… to spiš napiš k sobě na blog, aby bylo všem jasno…mně to vysvětlovat přece nemusíš…

 6. připadalo mi zajímavý to pojetí:)vzala to dobře u ejdnoho okamžiku sjem se řehtala smíchy:))

  nevím,prostě blábolím:)

  chjo….to mám z těchech lekcí zadveřštiny..:D

 7. Ježiš, sakra, už to neřešte. Rebelka omluvu nechce, hned ten první komentář si četla a pamatuje si ho. Už na něj měla napsaný i jiný smířlivý koment, kde se omlouvala, že tak vyjela na Berushku. Ale potom si přečetla ten další článek:))

  Vykašlala bych se na to…

 8. Ještě díky za ty odkazy na ty obrázky- jj, oba dva jsou moje. Slečna andromeda-moonlight si bohužel zrušila blog, takže s tím nic nenadělám:)

 9. Nosici, připomínáš mi jednoho mého kamaráda, který (když jsme se rafly s kámoškou) mi přinesl kafe a řekl, že jsem v právu, ať bojuju, bo si na mě vsadil….jenom ten popcorn neměl.

 10. :D správnej chlapík! hele tebe už jsem tady taky dlouho neviděl.. jako warrion.. jsem si řikal, že z mého nádherného harému tady zbyla jenom Blanch :DD

 11. Nosici jj….jasně..bojujte..dejte si do nosu, já přinesu kroupy a uděláme jitrnice :))

  Nj..aby Blanch nezbyla na svém vlastní blogu :))))

 12. Heat ok a pustíme si k tomu ještě nějakou vážnou hudbu 🙂 a budeme se taky i vážně tvářit… a vážně to myslím vážně :))

  :)))) Ale jen zběžně :)))

 13. Dneska jsem viděla tu třetí čast a musím vás varovat.Před shlédnutím si opatřete dostatečnou zásobu kapisníku.Já brečela jak želva.Tede něco  tak  hrozně smutného se nevidí každý den.Ja proto miluji  pěkné konce a stejně u nich brečím.

 14. Jo, to máš jediné štěstí.Máme tam spadeno na lidi, co:přijdou s hahaha hláškou "to jako vážná, že se při ní člověk tváří vážně?", shánějí klavír za čtyři tácy, co by sloužil i jako něco jiného, než jen polička na kytky, urážejí Toma, Dana, Janu, Zuzku, Terku a zbytek osazenstva, opováží se otevřít technařskou hubu na Mozarta a Brucknera a mě osobně totálně serou idioti, co mi budou tvrdit, že Hubička je opera buffa….tak, jsem se vypsala……

 15. Já to ale nemyslela tak, že je vážná podle toho, že se u toho tváříš vážně..jen to byly asociace 🙂 Kolikrát se dá využít slovo vážný 🙂

 16. Heather: trapas… du se zakopat aby mě nikdo nenašel a na glitrový tentononc kašlu… :))

  a proč se vážně vážně nepovraždíme… všichni, vážní lidi?

 17. Já na ni koukala kolem oběda a pak mi to taky haprovalo ,když jsem si chtěla dát repete.Ale je to jen v originále a bez titulků.No pro mě to výjde uplně na stejno.Japonsky umím stejně jako anglicky.jo a ten odkaz bych tam nemohla dát protože nevím kde ho najít .Pamatuji si ,že jsem se dívala na druhý díl  a pak náhodou se tam oběvil třetí.No jsem trošku antitalent na počítač.Všechno mi musí někdo ukázat.

 18. hele já chci taky glitrový tentononc… i když nevim, co to je.. to se to lekne nebo co? dá se to jíst?

  Kdyby Blanch nezbyla ani na svém blogu, to už by to bylo vážně špatný… vážně jo. nejvážnějc!

 19. Tak jsem se právě na to dokoukala…vůbec mi nevadilo, že to nemělo titulky…šlo z děje poznat, o co tam jde a dokonce jsem rozuměla i nějaké věci z dialogů…heh..sem tam nějaké slovíčko..člověk ani nevěří, kolik se toho naučí z japonštiny díky anime :)))

  Ale no bulela jsem teda šíleně..jsem to věděla, že to tak dopadne, ale stejně jsem zase bulela…nesnáším Aizawu..chápu, proč nesnášel ten druhý klan, ale je to pěkný hajzl…ještěš jsem na konci říkala jeho obrázku: "A co teď, jsi konečně spokojený, debile?" :)))

  Jdu si pro kapesník… chjo…

  No a příště se mrknu, až budou i titulky…

 20. na veoh.com to je…

  No…já teda umím rozhodně lépe anglicky, ale ta japonština docela začíná být v kurzu :)) Jak to, že umíš tak dobře japonsky? Jsi někde na škole, kde to máš jako předmět? 🙂

  Nosici a už by to nebyl úPa sUpRoWeY BlOgýS Páč BiCh tU NeBiLa yá * LoVE* kiss :***

 21. :DD

  první japonská věc kromě wataši a subaraši bylo spojení -baka neko- čili blbá kočka… v osmý třídě jsem byl fakt TVRDEJ protože jsem svým rivalům nadával do BLBÝCH KOČEK a oni NEVĚDĚLI, že jim nadávám do BLBÝCH KOČEK :D

  jeden anime maniak, kterýho sjsem znal se učil japonsky… a odmítal říkat slovo .yume-sen, protože mu přišlo teplé :D

 22. jdu si lehnotu, děvčata, přeju pěkný sny…. ale tobě Blanch, přeju noční můry, protože místo sledování prachettova Otce prasátek (Zuzanka je fakt hezká), sjem sledoval jako idiotm anime, který už jsem viděl asi před sto lety (elfen lied) protože mi hlavní hrdinka přijde fakt hezká….. výměna hmotné imaginární osoby za nehmotnou imaginární osobu je fakt zoufalá….

 23. Lidi..vtip…

  na hanácku říká chlap manželce…. "Máš bochtéééé?"

  ona: "Néééé… pééééču…"

  on: "Na péču ti seru, já chci bochte…"

 24. mám taky jeden:

  Šípková Ruženka, Paleček a Quasimodo se rozhodli, že se přihlásí do Guinessovy knihy rekordů.

  První vešla do kanceláře Šípková Ruženka a za chvíli vyšla ven rozzářená a štastná: "Je to oficiální, jsem nejkrásnější na světě!"

  Druhý vešel Paleček, vyšel také rozzářený a šťastný a říká: "Je to oficiální, jsem nejmenší na světě!"

  Poslední vešel Quasimodo, zdržel se déle a vyšel pořádně naštvaný: "Kdo je krucinál manželka Jirího Paroubka?!?!"

 25. Heather to viděla! ASPOŇ NĚKDO :D!… miluju krysí smr´t… a časnačaj je přesnej.. úchylnej, ale podle mě přesnej

 26. Nosícku, já nemyslela tu Zuzanu, co myslíš ty :)))

  Jinak, já znám jeden fajnej ostravskej….:)

 27. renee, já nemám ponětí, co je to glitterový tentonoc, ale rozhodně ho chchi :D

  Heather, já se tak nadchnul, že je tady nějakej Prachettovskej fanoušek a ty takhle.

 28. renee: hehé! konečně někdo poznal mou pravou podstatu :DD renee to odhalila :D díky, je to fakt…. lesklý.. pěkný a lesklý !

 29. http://hagleyfan.com/slideshowP4.htm

  http://hagleyfan.com/slideshowL3.htm

  http://youtube.com/watch?v=budofR6G1J0

  http://youtube.com/watch?v=xV0Q2thg26A (duet po recitativu)

  http://youtube.com/watch?v=LkDug4jM7OA

  http://youtube.com/watch?v=RxdMAwoBdkI (s kytarou)

  http://youtube.com/watch?v=F3j2hdcsfcM (doporučuju)

  A tahle Zuzanka by se ti nelíbila? 🙂

  (jdu se vyřvat:KONEČNĚ TY BLBCE Z REŽIE NAPADLO, ŽE DÁT DOHROMADY HAGLEY A FLEMING JE TREFA DO ČERNÉHO!!!!!)

 30. smrt happyendom!

  nedavno ma kamojda vytiahla do kina na shreka 3,a ten happyend bol tak trapny az mi bolo zle.

  (shrek porazil zleho princa,a zle carodejky pochytili vycitky svedomi,tak sa pridali k shrekovi,vsetci ili stastne,az kym nepomreli)

 31. myslíte, že by mi ta zpěvačka chodila zpívat před spaním? že bych ji okouzlil? (jeden svůdný pohled -> O___o a bylo by to)

 32. Nosici :))))))))))

  Renee to není urážka, je to vtipná narážka 🙂 Fajn dvojsmysl..

  Mně se shrek trojka taky nelíbí..mám ho na dvd už nějakou dobu, taky příšerná nahrávka s absolutně negramotnými titulkami :)))

  Já znám ostravských vtipů docela dost 🙂 Ale ten sprostej je stejně nejlepší 🙂

  A taky je dobrej ten typický vztah BRNO-PRAHA :)))

  Nosici okouzlil? Ty máš přece svoji imaginární postavu z mangy! 🙂

  Heh…Bože 🙂

 33. Nosici:

  a) tvůj harém??? neštvi argumenta :))

  b) máš ode mě u první kapitoly Honu na netopýra komentář a já velmi důrazně žádám odpověď. Taky máš jeden vzkaz někde ke konci komentářů u druhý kapitoly téhož.

  c) já jsem taky fanda Pratchetta a Zuzanka je super :)) Ale nejlepší je stejně Smrť, Zavazadlo a Žlučoblij

  d) jak se má humr? a kdes nechal vlaječku? (jo, už je humr emo? co patka?)

 34. e) tobě aby chodila zpívat před spaním? No, my s argumentem myslíme, že humr má docela slušnou šanci, ale u tebe… nevíme nevíme… ledaže by tě k humrovi přibrala, takovýho OUT neEMO :)))))))))

 35. ty Nosici, vážně si založ blog… ať se má humr kde přiživovat 😉

  a ON je fakt emo? jůůů, já cu foteškůů… a nemáte někdo Billíška?

 36. a) jsem tady jedinej kluk mezi váma, musim si sám namasírovat ego, když to nikdo za mě neudělá

  b)ehéé.. a na co mám reagovat? na MCR? tak promin, já vybral několik kapel, co teď pouštěli  poslední době na óčku :-)

  c) vidělas film? ona je tak hezká :D chci ji domů….a krysí smr´ˇt chci taky domů

  d)humr se má skvěle, vlaječka vegetuje v květináči…..on se nemůže rozhodnout, jestli bude EMO nebo Gothic,… mám teď takové existeční dilema

  e) tak já se schovám pod peřinu :D a budu jen tiše závidět

  renee: když ono je stim takový práce navíc 😛

 37. kriste ane, já vás nesnášim, vy fůrie jedny :DD nenecháte člověka ani chvili vydechnout… no popřemýšlím o tom 😛

 38. a) chceš namasírovat ego? v tom jsem přeborník :)))

  b) no proto :)))

  c) ale je ti jasný, že s Krysím Smrtěm bys dostal i Blešího?

  d) tak humra pozdravuj, a rozsekněte to: humr ať si vybere styl a vlaječka bude to druhý :)))) počkej… ON se nemůže rozhodnout a TY máš existenční dilema??

  e) já myslím, že pod peřinu by ses ani schovávat nemusel, ona snad ten pohled na tebe snese, nebo ne? 😉

  CHCEM NOSICŮV BLOG!!!

  CHCEM NOSICŮV BLOG!!!

  CHCEM NOSICŮV BLOG!!!

  CHCEM NOSICŮV BLOG!!!

  CHCEM NOSICŮV BLOG!!!

  :p

 39. No právě…..ona je skvělá a zpívá….zpívá…TOTO (podle árie Der hölle rache se to pozná)…a přitom taková Jenkins (najdu odkaz) si kvičela až do konce života v METu a La Scale….

 40. průzkum? jako že sem nahážu metalový videa s operníma zpěvačkama a ty operní zpěvačky mez metalu? 😛

  taková blbost

  jdu do toho :DDD

  ….

 41. http://youtube.com/watch?v=2DIwvYLKEQ4

  nightwish – Phantom of the opera (není to jejich originální tvorba, to je jasný, ale asi se na tom pozná hlas tý zpěvačky nejlíp, když už to nejspíš znáš)

  http://youtube.com/watch?v=N6uEtRf9D7Y

  výborná písnička, kterou miluju, ale jak se jmenuje zpěvačka, to nevim….. skladatel je Luca Turillis

  http://youtube.com/watch?v=Dys1_TuUmI4

  potřebuje Epica komentář??

  obávám se, že odtud už budu skouzávat k pěkným hlasům, místo operním hlasům… ale teď je řada na tobe :D

 42. tak metalovou půlhodinkou na rádiu Humr vás provázej DJ Nosic… a nyní už uvolňuji místo najší Heather a její chvilce pro klasiku 😛

 43. Počkej, počkej….to jako operní hlas není pěkný hlas…? :))

  Nn, já to myslela jinak…..zeptala jsem se veřejně na fóru, co si o tom myslí…..každý (ano, i já) si myslí, že má skvělý koloraturní soprán, ale neumí ho používat…..

  Jinak, na stejném fóru byla nedávno anketa, kde se volili nejhezčí sopranistky CZ, SK, nejhezčí mezzosopranistky CZ, SK, nejhezčí pěvci CZ, SK, a ty samé kategorie Universe.Plus speciální katoška "nejhezčí zpěvák CZ+SK" :))) Naše mezzo zvítězila jednoznačně Magda Kožená, SK sopra Adriana Kohútková, zbytek si netroufám odhadnout 🙂

 44. A propos, pane hrabě….

  http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/libreta/mozart_cosi/cosi_fan_tutte.htm

  Tadyk máš slavnou Mozartovu operu Cosi fan tutte ("Takové jsou všechny"), jak ji do češtiny přebásnil Jarek Nohavica.Byla jsem na tom a BOMBA :)) Jsou tam k tomu i video ukázky, zhodnoť scénu 🙂 Je jenom škoda, že tam nikde není Anička Číhalová (nejlepší mezzosopranistka NDM, moje modla), ta to má perfektní…..nedávno byla premiéra Carmen, ona měla hlavní roli a já probrečela celé představení….protože vše, co odzpívala, bylo naprosto úžasné, bezchybné.

 45. -já nevim pořád mám pocit, že s metalovou kytarou to má prostě větší říz :D Koukni se na nightwish a uvidíš

  -jinak k těm hlasům jsem to myslel tak, že je operní hlas a "jen" hezký hlas….

  -ty jména mi povětšinou něco říkají jen matně (až na ta nejznámější) takže to asi nemělo ten efekt, jaký to mít mělo :))

 46. Heh…..já ti to povím takto, když tam chcete mermomocí metalovou kytaru, napište si něco pro metalovou kytaru.Může se to jmenovat třeba "Něco pro metalovou kytaru".Ale snažně prosím, i člověk, který už fyzicky není mezi námi, má svá práva.Kdyby někdo vzal skladbu některému z žijících skladatelů klasiky, šel by onen skladatel tomu někomu asi rozbít hubu.Existuje instituce – Mozarteum, Mozartova obec – které by se třeba vůbec nelíbilo, že někdo takto "mrví" (pardon za ten výraz) parádní árii Kouzelné flétny.

 47. Tak Majdu Koženou bys znát mohl, Adri Kohútkovou asi neznáš, ale to ti odpouštím (skvělá ženská).

 48. To není inovace, to je nechutné mrvení něčeho, co je dáno.Kdyby pan Williams ukradl Avril nějaký song a inovoval ho, jsou z toho tahanice, média se zaměřují na tuto událost desetiletí, polykají se miliony…dolarů.

 49. blbost. Williams by nikdy neukradl písničku Avril :D to by si radši uhryzal nohu :D

  a k čemu by byla klasika, dkyby se sní nic neděalo. ty si ji poslouchej jak chceš, já si ji poslouchám takhle.

  Cihla je taky klasika, ale kdyby cihlu nikdo nikdy nepoužil nově, budem pořád bydlel v chýších z vepřovic :D

 50. Takhle…..hudba 16.-19.století (zhruba) nebyla směsice umělých zvuků, rychlovka napsaná jen tak, aby byla prča (neříkám, že taková je všechna moderní hudba).Člověk, který to psal, do toho vložil celé své srdce, psal to s láskou, choval se k tomu jako ke svému vlastnímu dítěti, a někdo mu to najednou všechno vezme.A teď mi odpověz:kdybys vychoval svého syna jako řádného člověka, poctivého, ty sám, a ve věku (dejme tomu) desíti let si ho na týden svěřil cizí osobě, která z něho za tu dobu udělala absolutního spratka, jak by ses zachoval?

 51. to je něco jinýho. ten člověk to složil a ono to tu pořád je. a někdo jiný si to vezme a trošku předělá…

  když máš elektrickou kytaru, ejs to stejně neumělý zvuk jako třeba zvuk houslí,. ten zvuk vzbiká v nečem vytvořdeném člověkem :-))

  navíc metal není nijak mediálně proklamovaný směr, čili tam se to právě moc nespíchává… zrovna NIghwish nebo Epica si s tim dost vyhrajou….

  jinak s tim dítětem je to taky jinak.. to je jako, kdybych měl syna.. a vychoval ho.. a někdo jiný by ho naklonoval, a z tý kopie udělal grázla.. a nějaká kopie MNĚ  může bejt ukradená :D

 52. Nn, žádná kopie, žádný klon :)) Můžu argumentovat tím, že jakýkoliv přepis originálu díla se rovná fotografii tvého syna :)) Ale ty zacházíš s hudbou jako s něčím hmotným…..žádná "kopie" hudby není 🙂

  Záměrně přehlížím odstaveček o houslích a el.kytaře, protože bych ti mohla udělat sáhodlouhou přednášku o tom, jaký je mezi nimi rozdíl…..akustická kytara ano, el. ne-e.

  Klasika taky není nějak mediálně hbitá a krade a přepisuje si k obrazu svému? :)) Ne :))

  A propossito, za zakladatele metalu je považován Gustav Mahler, kořeny techna hledej v Ravelovi a Verdim.Jen tak pro informaci.

 53. to je přece hlopuost. kdyby to bylo tak, jak ty říkáš, museli by Nightwish stvořením své verze Fantoma Opery vymazat všechny ostatní verze a jejich změny na tý písni by musely být trvalé…. oni přitom udělali jen variaci na tohle téma.. čili jsou tu dvě samostatné a na sobě nezávislé verze

  záměrně přehlížej, já si za tím stojím :))

  to máš pravdu, nadruhou stranu, ti co tvoří tyhle různé předělávky to nedělají proto, že by neměli dost vlastních nápadů, nebo protože by chtěli krást. Oni to většinou udělají z lásky a obdivu k tomu konkrétnímu dílu. Když už bylo něco úžasného stvořeno, proč to nepoužít jinak, pojmout to jinak a možná vznikne něco pro mnohé lidi ještě úžasnějšího… ta hudba se (občas… aesma daeva je dobrý příklad) stane naléhavější a plamenější

  To už jsem taky někde čet (:P) a nikdy jsem si nepředstavoval, že by přišel jakejsi dlouhovlasej týpek a řek "já teď budu hrát a bude to znít, jako když se sypou hřebíky do vany a budu tomu říkat…. třeba… wood? copper? ne, metal!!"

  proč se se mnou vůbec hádáš? :DDD já chtěl naházat jen pár videí k tématu a hned je z toho lynč :D

  a vůbec. Hraběti se neodporuje, nebo na tebe pustí psy a nechá tě vyráchat byřici v zahradním jezírku.. tak sednout a mlčet :DD

 54. Bohové, co je to tu za diskuzi?? :)))

  Hele, hrabě, moc si nevyskakuj, nebo ti nevolníci odejdou jinam a ty nebudeš mít co jíst :))

  Srovnávat HOUSLE a elektrickou kytaru?????? Já… se nevyjadřuju….. protože bych byla hrubá. K panu hraběti. A on by mě ještě nechal zmrskat 🙂

 55. to by teda nechal. :DD takhle se proti mě spiknout.. ale pokud jde o umělost zvuku, tak já v tm opravdu až na zesílení nevidím rozdíl, děvčata :D

 56. tak pojď na chat a popovídáme si o tom….. nejde (pro mne) ani tak o nějaký zesilovač, ale o to, že s nástupem el. kytar se hudební trh zasytil odfláknutými nástroji, na který se může každej naučit hrát jakékoliv pazvuky a vydávat je za hudbu (a když se nenaučí ani to, může si na compu něco namixovat díky vykrádání songů těch talentovanějších). Neříkám, že neexistují mistrovské exempláře elektrických kytar. Ale v kostce jde o to, že dřív byly nástroje mistrovské a hudebníci/pěvci museli být taky mistři, jinak zkrátka neuspěli. S novou érou tohle dávno přestalo platit. Proto podle mě nemůžeš srovnávat housle a el. kytaru; housle jsou z hlediska výroby, zvuku i houslisty jedinečné a mistrovské, zatímco el. kytara až na výjimky (které díky bohům existují) ne.

 57. Variace, milý Nosícku:rozvíjení hlavního témata skladby tak, aby byla zachována struktura i kostra skladby, zachování melodie není nutné.Variace se musí shodovat se základním tématem ve stylu tvorby (HUDEBNÍM STYLU).

  V tomto případě se opravdu nedá hovořit o variaci.

 58. kristova noho, ty o koze a já o voze :D

  my jsme tady neřešili dopad kytar na stav společnosti, ale heather říkala, že zvuk el.kytary je umělý. ale on není. POkud teda nepokládá za úmělý i zvuk houslí….

  jinak s tím máš pravdu, příkladem budiž tokio hotel… ale já znám spoustu dobrejch kytaristů (ne osobně.. na vsětové scéně), kteří ti zahrají cokoli a kdykoli….

 59. Nosici, prachy a mediální zájem jsou hlavní důvody, proč kdosi předělává díla dávných mistrů.V případě této dámy bych jí ale tu lásku a úctu věřila.

 60. já se tím jen ohrazuju proti slovu spiknutí – mě k napsání názoru, že srovnávat housle a el. kytaru je blbost, vedlo něco jiného, než Heat, a to něco jsem ti právě osvětlila, aby tě ani nenapadlo, že se hodlám zapojit do diskuze o vykrádání oper a klasiky vůbec :)) a pojď na ten chat 😉

 61. Nosici, já už se ti do toho nebudu vrtat, ale:odmítám uznat někoho, kdo k propagaci sama sebe zneužívá díla někoho, kdo už se nemůže bránit.Kdo si uvědomí, že Requiem má vzbudit strach ze smrti, prohloubit lásku ke všemu živému, odevzdanost osudu, když jej poprvé uslyší jako otřesné Rockwiem od Landy???

 62. Blanch, neptej se.

  Ááá, když už ji tu máme….já prakticky taky můžu změnit (TEORETICKY) třeba druhý verš nějaké Blanchiny básničky, který se mi nelíbí….a co mi kdo může udělat?NIC, protože TEORETICKY se lidem může ten můj druhý verš líbit víc než ten původní, může to dostat větší šmrnc.A autorská práva?Vždyť ta přece nejsou, houby, když se jim to líbí, může si nějaká Blanch trhnout nohou, no nět? (bez urážky).A Blanch přece nebude vadit, když si každý po čase vzpomene na tu moji verzi, ne na její původní, s láskou napsanou…

 63. Jinak, hrabě, tohle si neberte jako kritiku svou, ale těch hudebních vyvrhelů.Tahleta dáma mi popravdě ani tak moc žíly nerve z toho důvodu, že hlas má dostatečný (i když jím nechutně plýtvá), ba dokonce dobrý 🙂 Jenom bych ji ráda slyšela bez mikrofonu a sólo (bez instrumentů)

 64. na chat nejdu, ejště byste mě zmlátily :D

  nevím, jak je to s autorskými právy na klasickou hudbu, ale nějak to asi ošetřené je. Vystupují, jsou v televizi a v rádiu a to by bylo sprotsý porušení práv. Jinak to s tou Blanch je nechutně neprůstřelný :D nadruhou stranu, ty by jsi přiznala, že tohle je její a ty píšeš pouze podobnou věc, jí inspirovanou.

  já ty vyvrhely, stejně miluju. Aesma daeva ti nevadí. výborně, protože ona je jediná, o které vím, že tyhle operní árie používá jaksi pravidelně.. Nightwish mají hodiny vlastní tvorby a k tomu dvě předělané písně (Moondance a fantoma) Epica má pouze vlastní tvorbu.. takže jsme se tady celej večer přeli na základě jedný zpěvačky, která ti nevadí a jedný písničky, která je udělaná přesně z tý úcty k originálu.. přičemž na webu NIghtwish byla stránková obhajoba tý písně

 65. Jsem to nějak prošvihla…

  Byla jsem vyhozena z bakelitky..máma teprve teď skončila s nějakým papírováním..bojovala tři hodiny s Excelem… málem jsem vypustila duši….

 66. A abych to měla ještě neprůstřelnější:po smrti Wolfganga Mozarta spravovala veškerý jeho majetek vdova Konstance se svým novým manželem, spolu s Wolfgangovými syny Carlem Thomasem a Franzem Xaverem byli držiteli autorských práv na všech 626 opusů včetně všech pořadových písmen.Není divu, že Konstance zemřela jako velice bohatá žena, ale žádný z jejích synů nikdy neměl děti (můj názor:měli, ale nikdy se k nim nehlásili, TUPCI), a tak autorská práva přešla na nově vznikající oraganizaci, Mozarteum.Stáhnu ti přesné znění toho odstavce, kde se hovoří o zachování hodnoty díla.Docela věřím, že Aesma daeva má jeden z těch "povolujících" papírků, které Mozarteum vydává, nevěřím však, že jej má ještě někdo další.

  A co když bych zamlčela, že je to její?

 67. hjsem přesvědčen, že pokud někdo vystupuje a hraje veřejně, musí mít "jeden z těch "povolujících" papírků" protože jinak dostanou někde přes držku :D

  a když by jsi to zamlčela, brzy by se našel někdo, kdo by to poznal a kdo by ti dal "přes držku" (samozřejmě ženu ani květinou) :DD

 68. Kdyby se jednalo o modernu, dostali by opravdu přes držku.ALe pokud se jedná o klasiku, většině lidí je to šumák.Ohánějí se tím, že padesát let po autorově smrti práva vyprší a je jim fuk, že nositelé oněch práv nejsou jen sami autoři.

  Ale taky by se našel někdo, kdo by to nepoznal a přes držku by dal Blanch :))

 69. A Heather má silné pěstičky a Opavu za zadkem, na což by Blanch neměla zapomínat…:)

  (tohle ber fakt TEORETICKY, já to napsala jen pro přiblížení situace Nosicovi)

 70. já to taky brala teoreticky, samozřejmě :))

  Ale moje pěstička jednou zlomila jedné dívčině nos(fakt to šíleně křiplo a krve bylo..fuj…), bylo mi tehdy 14, byly jsme s kámoškou na diskotéce a ona se dost nechutně navážela jak do mě, tak do ní..když rýpala do mě, spíš jsem ji to ironicky vracela a dělala si z ní prdel, ale jakmile začala do kamarádky a dokonce ji dala facku, tak už jsem to nevydržela…dodneška na sebe za to hrdá nejsem, ale tehdy jsem z místa činu zmizela takovou rychlostí jako odnikud :), než by někdo zavolal policajty, tak jsme se raději odtamtud zdekovaly a šly jinam…no…měla jsem z toho fakt hrůzu tehdy a to byla ta holka ještě tak o 20kg "větší" než já…kdyby chtěla, asi by mě taky přizabila…ale na druhý den jsem cítila obrovské zadostiučinění…do jisté doby teda…vždycky jsem dělala dojem té slušné holky, co nemluví sprostě, nepere se, nekouří, jen občas něco s kamarády vypije…když se tohle tehdy dozvěděla moje parta, tak si začali dělat ze mě srandu, že se mě bojí..a vtipy jako: "Na, raději si sedni, ještě bys mi mohla zlomit nos kvůli toho, že jsem ti neuvolnil místo…" a bla bla, podobný kecy… navíc jsem byla taková ta typická vyžle s třiceti kily i s postelí…a oni to všechno tak hrozně zveličovali…a paxe to dozvěděli i ve třídě na základce a já už myslela, že začnu chodit kanály…byl to docela trapas…

  Tu holku jsem nedávno..tak dva roky nazpět potkala ve městě..myslím, že mě ani nepoznala, ale vypadala, že nos má v pořádku :)))

  Teď už mlátím jedině chlapy, kteří si to zaslouží..většinou pěstí do nosu..ale jen když mě opravdu vytočí a já mám dost velkou trpělivost..jeden mi pil krev rok a až po roce jsem se odhodlala k činu..mimochodem..byl to ten, co tu jednou vložil ten článek, že jsem na jipce nebo co to bylo..

  A včera mi jeden pán ve městě řekl(viď Morgano?) :)))), že jsem drsná holka, že to na mě vidí :))) No…hele..Morg..já tak fakt vypadám? :))) Mně se ani nezdá..teda kromě toho, že nejsem zrovna nejhubenější a jsem trochu urýpanější…

  On mi pan Očko :))) (ke všemu policajt..údajně)…řekl, že my dva bychom byli dobrý pár…že mě vidí, jak řvu na romskou menšinu: "Ke zdi! Roztáhnout nohy," jak je mlátím obuškem a křičím na ně, že si mají vzít banány a skočit na strom…

  Já rasista nejsem, takže jsem mu nakonec nenápadně naznačila, že by už mohl odejít… no byl jetej…

 71. Takže mi tady vlastně říkáš, že bych ti jednu vlepila a obratem bych ju měla zpátky, jo? 🙂

 72. :)) Prvně bych zauvažovala, zda bych ti moc neublížila..tvá tělesná konstrukce by mě zřejmě odradila, protože já jsem takové menší slůňátko :))

  Ono záleží, v jakém duchu bych tu facku schytala, pokud bych toužila po zadostiučinění nebo revanši… 🙂

  Já i když nechci a myslím si, že to byla lehká facka, tak po mně řvou, ať se krotím..ta byla jako kámošovi ze srandy, ale údajně bolela…já svou sílu neovládám..neumím to, protože ji nevyužívám…já ji soustředím jinam 🙂 Respektivě hlavně do prstů 🙂

 73. To mi připomíná, že když v těláku hrajeme nějakou kolektivku (obvykle street, soft, hlavně pak teda ragby a futsal…a florbal…a pozemní hokej….vybíjená, tu bych neměla zapomenout…vlastně všechno :))), vždycky si mě do družstev vybírají mezi prvními.Ne proto, že bych byla tak dobrá (před míčem utíkám), ale nikdo nechce být proti mně…já nechci, ale vždycky při hře někoho škrábnu, kopnu do citlivých míst, vrazím mu jednu, udělám monokla….jednou jsem vybila zub, ale ten chlapec se tam neměl motat, tu pálku jsem prostě odhodit musela (i když je pravda, že ne tak daleko)

  Ty tu hovoříš, jako bys mě v životě už viděla….já nejsem nějak extra vysoká ani extra….silná?Postava průměr, jenom ruce mám spolehlivé.Kdo hraje cca 4 hodiny denně, jen tak něco mu pazoury nezlomí 🙂

  A ty, než by ses rozhodla…:)

 74. nepřipomínej mi tělák.. na základce jsem zmrzačila ve vybíjené holku z vedlejší třídy…měla na obličeji asi tři týdny dost hnusnou modřinu… no jo..jsem se zase musela předvést a mrzačit lidi kolem, já jsem v tomhle strašné poleno… ve florbale ze mě vždycky všechny holky měly strach, páč jsem byla agresivní a sekala holema do všech stran…mě vždycky sporty bavily a šly mi, ale jakmile jsem se do nich zažrala, lidi kolem trpěli…

  Heh..já byla většinou ta kapitánka, co si vybírala lidi, u mě se pojistit bohužel nemohli :)))

  Nebo jsem krikeťákem rozbila tělocvikáři brýle :))) Naštěstí se mu nic nestalo, ale prý to byla pecka..tak bodejď…to je zase krikeťák..to už pak nemohl házet na mě(já to teda házela na něj…:)))..), ale neměl tam tak blbě stát a ještě čumět, jak to na něj letí 🙂

  Tvou tělesnou konstrukcí jsem myslela…že by byla uuurčitě křehčí, než ta moje, proto by mě odradila :)), jak jsem psala, jsem takové menší slůně 🙂 Já teda mám nějakých 170cm, ale váha by to trumfla a tu tady jako fakt psát nebudu :))))

  Já už holky nebiju, já myslím, že zážitků mám dost, nepotřebuji sbírat další..tehdy jsem měla pěkně nahnáno :))

 75. Tak hele, tři cenťáky tam, tři sem…:))ALe kdybych neměla tu nohu tak plochou (a fialovou, ale to se neřeší :)), bylo by to víc…

  Probouzíš ve mně sadistický choutky….mám chuť někoho zmlátit….

  Ty UŽ holky nebiješ…to je od vás velice hezké….

  Ty vole, teď mě něco napadlo…..kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta…..nemůžu uvěřit, že už na tý proklatý škole straším tři roky….to to letí….

 76. copak výška..ta to moc neuhraje, to spíš ta váha…ona se totiž ta "váha" docela soustředí i do paží, takže pak člověk vypadá jak orangután 🙂 Nebo Pepek námořník, teď nevím, co je lepší představa, těžko říct takhle z hlavy :)) Ale kdybych si měla vybrat…

  :))) Máš chuť? Ale tak..někdy je dobré se takhle "zrelaxovat" :)))) A je potom dobré zadostiučinění, když víš, že jsi na to měla právo.. poslední, koho jsem uhodila, byl ten můj povedený kamarád…tři roky tahal za nos mě, pak dvakrát chodil s moji kámoškou a úřitom ji vlastně tahal taky za nos, pak s námi jel na jednu akci, tam se vytratili a přistihly jsme ho obě, jak "tam je" s jinou 🙂 …je to strašná slibotechna a ke všemu mi tu udělal tehdy průvan, takže už jsem to nevydržela..už když jsem ho poznala a zjistila, že mě tahá za nos, jsem se na něj málem vrhla, ale tehdy mě ovládla má chladná mysl, něco ironického mu řekla a už na něj nepromluvila a půl roku jsme se nebavili…teď to najednou všechno vyvstalo na povrch..jejda..to už bude skoro rok… no a já si na něj počkala, až půjde, zaklepala mu decentně na rameno, on se otočila  dostal pěstí do nosu a zkolil se k zemi…

  A největší srand ana tom byla, že se mi pak vyhýbal a měl strach a já za ním chodila, jako by se nic nestalo a normálně se s ním bavila…tenhle člověk ze mě taky z části udělal, co jsem, já jsem nebyla v životě tak ironická a cynická, dokud jsem nepoznala jeho… on je jako "kamarád" fajn, ale jinak je to šílený hajzl…takže  když dostal, to zadostiučinění bylo obrovské.. eh, jsem se rozpovídala úplně mimo…pardon…

  :)) Ne..UŽ nebiju :))) Uhodila jsem jen jednu :), to stačí, zvlášť, když měla frakturu  nosní přepážky  🙂 Moje kamarádka si to se mnou vystřídala, ta se teď mlátí na každém rohu a já to pro změnu nerada vidím… a úplně se mi zvedl žaludek, když jsem nevědomky přišla na jedné diskotéce tehdy na záchod a viděla jsem ji, jak s jednou holkou hlavou mlátí o topení… jsem po ní začala ječet, jestli je normální… ona furt nechápe, že už je dost stará an to, aby ji za to zavřeli.. a furt vykládá, jak je v právu, že ona si začala…jenže tu nejde o právo, tu jde o to, kdo komu co udělá…

  Nosici :))) Tebe bych nikdy neuhodila, to by potom humr osiřel, to bych si nevzala na triko :))

 77. jů! Nostalgie dnes, Jak běžel můj život, Filozofická desetiminutovka a navíc Kriminální okénko v jednom příspěvku! Hezký Blanch :D

  .

  .

  .

  .

  Nebij mě, prosím :D

 78. no…ona to taková sranda moc nebyla… hlavně, když mi tu ten kreté=n vlezl a vložil tu článek, že jsem na jipce…

 79. Blanch, my bychom si osiřelého humra vzali k sobě i s vlaječkou, říká argument 🙂 Ale radši prosím Nosice (a ani mě bys nemusela) nebij :)))  (já teda kopu a štípu, ale stejně….)

 80. warr jo? No tak dobře..já přehodnotím to, co jsem napsala 🙂 V tom případě, když by měl humr kam jít, to už potom není problém :))

 81. Nosici, to byla ale teda blbá sranda.I přes ostatní….okolnosti…mě to vyděsilo.

  Když už jsme u toho humra…mám nový zvířátko :)) Jmenuje se Edie, je malinký, modrý, gumový, s dlouhým krkem a vééélikýma očima 🙂 Mám ho od 22.6., kdy jsme jeli s bývalým třídním profesorem pod stany….dal mi ho bratr, od té doby ho všude vláčím, na výšlapu spinkal ve výstřihu, ve spacáku jsem ho měla zavázanýho na zipu, e poi….mu spolužák (pro warr:Martin) zavázal nožičky a ručičky a od tý doby je chromej, chudáček….no nič, to já jen tak 🙂

  *** *** *** ***

  kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta, kvarta….to se tak krásně píše, to je víc, než tercie, ale méně, než kvinta…..to je kvarta, kvarta, kvarta, kvarta….

 82. to jsme v biose říkali taky 🙂

  A já nemám nic, sakra..měla bych ti něco pořídit… třeba opici :))) Tak já jdu na to :))) Jestli v té ledničce něco zbylo 🙂

 83. Normálně si připadám trapně, že ve třinácti letech jsem si jednou na oslavě cucla air koňaku…..:)

 84. proboha..v té době už jsem věděla, jak to vypadá pod stolem, aniž by mě tam bratr násilím z bratrské lásky narval 🙂

 85. :))) Buď ráda, že jsi normální… a že to tak zvládáš..já své nevybouřené hormony a problémy řešila dost nekázeňským chováním :)) Ale dneska jsem napravená… 🙂 můj boméský život už není tak bohémský a já se vybohémovala 🙂

 86. tehdy to moc pěkné nebylo…

  Teď už jsem o dost dál..oproti pubertě už je pro mě plno věcí nepodstatných s porovnání s tím, co zažívám ted a reálně..z některých věcí jsem už zkrátka "vyrostla" a čas investuju do věcí, které přináší výsledek..tamto bylo jen hledání sama sebe…sice jsem se našla, ale vlastně jen díky HP a díky tomu, že jsem se přestěhovala z města, jinak by mě to tam zničilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..