Vox populi – kultura EMO

Vox populi… aneb vyjádřete se ke zmíněnému tématu.

Vím, že se v poslední době v blogařském světě rozmohl trend emo. Jistě mnozí z vás vědí, že počátek všeho toho blbnutí s emocemi a černou barvou měl svůj význam. Že emo nebyl jen komerční trend, za což ho považuji dnes u nás.
Lidé si tohle osvojili a přetvořili k obrazu svému. Tím hůř, že obrazem svým je míněno to, že EMO je prostě automaticky člověk, který má na sobě něco černého, pruhovaného, vlasy sčesané do patky, nejlépe také v černé barvě, oči zmalované černě, řezné rány na rukou a tak dále. Mohla bych pokračovat.
Proč si dnes každý myslí, že když je člověk emo, tak si zákonnitě musí podřezávat i žíly, musí za každou cenu být sebevrah? A že každý emař je vlastně psychopat? Tohle z toho totiž udělala naše společnost. Původci tohoto stylu měli úplně jiný záměr.
Ano… emo je o emocích, od toho vznikl ten název, ale není o smrti.
Čím myslíte, že se toto pseudoobdobí stalo? Do čeho ho přetvořili naši emaři a jak pověst původní myšlence EMO zkazili? Co si všeobecně o tom myslíte?
Já osobně uznávám, že proti emařům nic nemám, spíš se podle mě moc nafukují v médiích o tom fámy, samotný styl se mi vcelku líbí(mám černou barvu ráda), ale čeho je moc, už je moc. Proč být emo, jen kvůli tomu, že je to momentálně in? Neměl mít trend emo hloubku? Vnitřní spojení s tím, za co se vydáváme?
Proč je teď každý druhý blog ve stylu emo? A proč si na něj každý druhý hraje, když ve skutečnosti jím není?

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

83 komentáře “Vox populi – kultura EMO

 1. Nenávidím emo…+scene….

  tyhle styly mi jsou ke smíchu :D to myslím vážně,nevím jestli je to mou debilitou nebo je to směšné i ostatním … někteří v česku si myslí,že když si dají na černo vlasy,budou v celém černém,dají si někde pierc,podřežou si žíly tak sou TĚŽCÍ emo … no radši nou koment :D

 2. Já proti emo nic nemám, Bilíček a Tomíček z TH se mi docela líbí a tím jak dovedou být citlivý jsou někdy docela blízko mému smýšlení.

 3. Tiež si myslím že to je skôr komerčný trend,ked mi niekto povie že to je len kôli hudbe, môžem sa zasmiať 😉

  Neviem ako môže byť štýlom života zlá nálada a plač.

  Je to len trend, ktorý prešiel teraz je to skôr scene.

 4. emo je podle me nejvetsi blbost! nemam rada scene ani emo a nejak se tim netajim!!!! vetsina emaru co znam se povazuji za emo, kdyz si hodi ofinu prez oci a zacnou se rezat… emo vlastne neni o nicem, treba gothic, to je o hudbe… v gothic se lidi taky oblikaj do cerne… ale sou myslim normalni 🙂

 5. hm… to je těžká otázka… sama emo a je mi jedno, pokud někdo tento styl vyznává. ale nesnáším, když mě "emem" někdo nazve. cožpak červenočerné vlasy a černé věci musí nutně znamenat emo? to mě rozčiluje.

  jinak mě přijdou někteří k smíchu. to ti, kteří hledají řešení svých problémů v tom, že budou emo, tak budou něco. tss… já nemám ráda rozřazování se do stylů.

  jednou se mě kámoška zeptala: "Co jsi?"

  já chvíli uvažovala: "Já."

 6. EMNO je ta největší kravina a ti dětičky co si myslí že když se začnou řezat, bulet kvůli každé kravině a chodit v růžovo černé, tak že jsou in a hodně EMO, ale jsou to je loutky strhnuté kravinou. Tyhle ,,Emo Kids" jsou ti, kteří úpa zničily ten pravý styl Emo, který byl. Njn

  Já EMO nesnáším

 7. Mě emo přijde jenom jako módní trend, který moc dlouho nevydrží, aspoň v to doufám, jelikož to co z toho udělali pubertální lidé…bez komentáře

 8. Mně začlo Emo vadit, když lidi začli říkat, že sem Emák. A důvod? Chodim v černé…s metalistou na ně prostě nechodte!

  Jinak, původní myšlenka se mi líbila. Ale řekněte, kdo se dneska řídí původní myšlenkou? V Bravo GRILU (lepší gril v okolí nenajdete!) do vás hustěj 10 návodů, jak být IN a Cool. Z toho 8 bodů je Emo (9. je barbína a 10. scene). Už dávaj Emo/scene i do reklam. Bylo to v tom na T-music (?) s hudbou Simple Plan…doted mám psychickou újmu! A ještě když nám Standa začne tvrdit, jak je dnešní emo scéna tak skvělá, úžasná a prostě originální! To je vážně na provaz!

  No… a pak ty děcka nemaj bejt tak blbý. Takovýhle podezřelý vlivy z okolí…

 9. Když jsem poprvé před lety přišla na emo,tak se mi to docela líbilo.Muzika,černá barva,to je všechno fajn.Ale když se to rozmohlo mezi médii a stal se z toho komerční shit,je to víceméně k smíchu.Někdo může být tzv. pravý emař,ale řekněte,vám nepřijdou k smíchu ty holky co píšou yAkho bHy necHodily do školy,s růžovýma lebkama na triku a prohlašovaly za emo MCR?

  Jednou mi jeden kluk od nás ze třídy řekl,že jsem emo.Ztřískala jsem ho kabelkou tak,že fňukal celou cestu busem :D

 10. :))))

  Ano.. a do toho ten wypatlanej jazyk… nebýt toho překladače, často ani nevím, co tím chtěl básník říci.. a to jsem už někde četla i Havrana přeloženého do patlanštiny..no síla…

 11. EMO jako takové mi nevadí, ale nesnášim tu pandemii. Když jsem vloni šla do NewYorkeru na Václaváku, ve všech patrech měli jen černý hadry s růžovejma proužkama nebo hvězdičkama a boty jedině "conversky". No brada mi spadla až na zem…

  Mě samotnou lidi nazývají emo, ale za to bych je nejradši rozsápala. Nejsem emo jen kvůli tomu, že mam tmavý vlasy, nosim černý hadry, občas pruhovaný podkolenky a conversky. :D Nejvíc mě dožraloo, jak mi táta přinesl novinový výstřižek "Jak poznat EMO?" a divně se culil… fuj fuj. Ale ono je to stejně jedno, nosim co se mi líbí, ať už je to víc nebo míň emo… když si vezmu glády, tak jsem podle ostatních pankáč a když mikinu z Metalshopu, tak zase metalista… už na to kašlu.

 12. My máme ve škole naprosto nechutnýho emaře, vypadá jak holka, má oční linky tolik, že to vypadá že má stíny (jestli ty stíny taky nemá, moc si ho neprohlížím) a dokonce si začal rty malovat na černo, (že by to odkoukal od gothic?). No prostě děs a hrůza, přijde mi opravdu divné když se kluci normálně malujou. A EMO nanynky jsou taky trapné (šice slovo trapné nemám ráda, protože mi spoustu lidí říká, že taková jsem, ale nevím co by se na to hodilo víc.)

 13. Ono je to těžké… Ve věku, v jakém se nachází valná většina emařů, které jsem mohla vidět, ještě člověku není dáno rozlišovat. Alespoň ne u většiny. Jistě, jsou lidé, kteří vám i ve věku dvanácti let řeknou dospělejší názor než mají třeba jejich rodiče, ale kolik jich znáte? Nechci to nějak hodnotit, jsem v tomhle ohledu zaujatá, protože emo mi přijde děsivě pozérské. Myslím, že se najde pár jedinců, kteří vědí, co je to deprese, ale libovat si v tom, něco si uměle vyvolávat, když doma čeká maminka s teplou večeří, která vám koupí co chcete, to je kravina. Prostě póza. A značně nechutná. Protože říct si: "Mám depresi!" je něco úplně jiného, než ji mít doopravdy. A když ta depka opravdu přijde, tak co? Pod*lají se z toho… Nebudu brát v potaz hudbu, ta s tímhle stylem, který je u nás prezentován, nemá nic společného, jen si to tak někteří vysvětlují. Tohle je uměle vytvořený trend zaplacený reklamou oděvních společností. Když se nad tím tak zamýšlím, když slyším názor, že je to o hudbě, která ve vás vyvolává emoce, tak si říkám, že jsme EMO všichni, protože v kom hudba emoce nevyvolává? A je úplně jedno, o jaký styl se jedná…

  No, Blanch, nedávej taková témata, já se pak moc rozkecám… :D

 14. Drtivá většina "Emařů" u nás jsou pozéři. Už jen těch >statisíce< blogů, co jsou děsně emo. Bleh. Polovina z nich nejsou ANI ti POZÉŘI. T_T

  Bilkis mi přímo vytrhla od pusy to, že hudba vyvolává emoce v každým, nehledě na styl.

  Ale ať si všichni dělají co chtějí. Beztak z toho ty děcka za chvíli vyrostou a – kdoví – třeba si budou připadat trapně, že se chovali tak jak se chovali, že byli takoví jací byli.

  A ta EMO vlna jednou přece opadnout musí. Musí. :D

 15. Asi jsem slepá, nebo je mi to jedno, ale mě se EMO tak nějak netýká. Nevidím ho kolem sebe. Asi je to tím, že u nás v práci nikdo EMO není a lidi mladšího věku, se kterými se znám, jsou tímto trendem nezasaženi. A černé oblečení a vlasy rozhodně za EMO nepovažuju. Kdo se v tom má pořád vyznat. Já jsem úplně out co se týče stylů. Já jsem prostě já.

 16. Mě samotné se emo styl líbí (sama bych se ovšem pózerem nestala, ani kdyby mě nutili). Mají hezký styl oblékaní (praví EMO), takoví načančaní, čistí, pyšné, batevné sukýnky. Krásně se na to kouká. Připadá mi však, že se to občas přehání (pomluvy o nich – viz. podřezávání) Vím, jak rozeznám pózera od pravého Emáka: pózer se se svými jizvami vychloubá a nechová se tak, aby se cítil pohodlně, zatímco EMo jsou lidé citliví a své jizvy neukazují. A to, že se podřezávám, ze mě Emo nedělá(pravda, bolest uvolňuje). Ovšem poslední dobou mi připadá, že se s tím oblékáním už vyloženě přehání. kam se nepodíváš, všude samá růžovočerná, pruhovaná a někdyi nevkusná stvoření… Obdobně je to s hudbou. Nemusí poslouchat vyloženě emařskou hudbu. (Znám kámoše, který JE emo a poslouchá třeba 50 centa!) Je to vážně spíš o těch emocích, než o oblékání… A dost. Nebudu tady vykládat svůj chaos, nebo se v tom nikdo nevyzná!

 17. Bilkis náhodou asi nejlépe vyjádřený názor, kterým jsem četla a ztotožňuji se s ním 🙂

  Velice zajímavé však je, jak se v "naší emo kultuře" spojila růžová s černou, přičemž spolu nemají nic společného. Původní emo růžovou nepoužívá, naše emo sféra je totiž spíš skloubením barbín a ema, z čehož vyleze spíš styl bemo.

 18. Právě s těmi barvičkami je problém. Sama jsem například označena za emo čistě proto, že náhodou poslouchám metal a chodím v trochu temnějších stínech oblečení. Emo nebo také gothic. Nic proti nim nemám, ať si lidé dělají co chtějí, jen když mi to nebudou vnucovat stejně jako já jim.

 19. Milé dámy, v noci ze včerejška na dnešek jsem měla tak hnusně hnusný EMO sen, ale tak nepředstavitelně odporný (noční můra spíše), že odteďka jak uvidím černou mikinu s růžovýma lebkama, pokládám peněženku na zem a zdrhám. Neumíte si představit tu radost, když jsem se probudila ve vlastní posteli a zjistila, že to byl jen sen.

 20. :)))))) No, jen ta mikina by pro mě byla asi noční můra sama o sobě :))) Možná kdyby ta lebka bila bílá, ještě bych to brala 🙂 Ale musela by se na mě usmívat :))

 21. Ne, to byla vážně noční můra. Spojili se s neonacisty a každý večer chodili po ulicích a drancovali. Všude temno, tma, hořely pochodně, lidé se schovávali v domech se zatlučenými okenicemi a oni je stejně našli. Měli meče, nože, bušili do dveří, když někdo otevřel, jednou ranou je sejmuli, sekali hlavy maličkým dětem, vyhazovali je z vlaku, brr. Prostě i když se to zdá možná vtipné, byla to normální noční můra. Nás našli taky v jednom baráku, kde jsme se schovali a nejhorší bylo, že když se ke mně přiblížili taky, jedna slečna od nich mě ušetřila a vzala "k sobě", aby mě ochránila. Já pak musela jen koukat na to, co vyvádějí a když jsem byla na lovu s nima (fakt tomu tak říkali), jen jsem schovávala ty děti do skříní a do sklepů, aby je nenašli. Všichni měli ty hnusné mikiny s růžovými lebkami a na rukou nakreslené hákové kříže. Tfuj. Tihleti lidé řádili úplně všude a jak jsem nad tím přes den ještě přemýšlela, měla jsem nepříjemný pocit, že vím, jak asi bylo lidem v koncentrácích a ghettech (a taky si myslím, že to mi ten sen měl říci) , protože toto byl tak skutečný sen…

  Nu, tak jsem se vypovídala. Někdy si vyčítám svou až příliš velkou fantazii, která mi sice umožňuje se plně umělecky vyžívat, ale taky může za ty hrozné sny.

 22. Áááá…. Blaničko teĎ si ě potěšila…každej durhej píše na blog, jak je MEO děsný a tak a my si pak máme jenom lízat rány… souhlasím s tebou… původní mylšenka byla, aby jsme šli za lepším světem… stop drogám, kouření, ničení světa i lidí… ovšem nahrnulo se to sem jak sníh rolbou v jednu dobu a všichni to brali, jako momentální in trend… pravda… momentální in trend to byl před rokem… teĎ už to není ale lidi se pořád do toho stylu házej… těmhle my řikáme pozéři… nejenže nemaj ani páru o tom, co EMO je, ale chovaj se naprosto…. nvm jak to říct… možná nepřípustě… je to prostě úplně něco jinýho… jde jim jen o ten in trend… a pak máme ještě scene… to je styl vyvedenej z EMA… ovšem u něj jde především o vzhled… hodně výstřední a povětšinou až na barvy velmi podobný EMU (aneb patka, zmalovanej obličej). Ani tohle není podmínkou EMA… jde tam hlavně o emoce, o myšlenku a o hudbu… nemusí si člověk nutit screamo, jenom aby byl EMO… když to v sobě má, tak to v sobě má a může si poslouchat třeba R'n'B, nemusí vypúadat, jako emař… jde tam o vnitřek člověka… to je přesně to, co se liší od zmíněnýho pozérství a scene… 🙂

 23. Heat no tak to je humus, kór když se ti to zdá. To chápu… To je úplně jako nějaký námět na knihu…

  I-leen vítám tě:) No, mně už všeobecně vadí, jak se o emařích mluví, já jím nejsem, ale nějak mi to prostě vadí, že je všechny hážou do jednoho pytle a odsuzují. Trochu je mi to proti srsti. Takhle jsem se před lety hádala i kvůli povídkám mary sue, ačkoliv je nepíšu, vyloženě mě s*alo, jak je každý odsuzoval. Tohle je podobná situace.

  Jak se říká: nech brouka žít! Je emo a Emo… emaři jsou ti,co si na to hrají a myslí si, že jsou in a Emaři jsou ti praví, který ten smysl znají a nedělají to jen proto, že je to trend.

  Kdybych to brala do hloubky, taky bych svým způsobem byla emo:)) Jen mám trochu nevyhovující účes a barvu vlasů 🙂

 24. EMO je styl, kterej se stal na chvíli komerčním a rozšířeným. Před ním tu byla spousta dalších stylů a taky už se na ně zapomnělo.

  Ti, co tím žijí, nepotřebují tohle řešit.

  Stejně jako opravdoví punkeři/hhopeři/metalisti/etc nemají potřebu  řešit kdo je a není  opravdovým punkerem/hhoperem/…

  EMO ale myslím už pomalu slábne…:)

 25. Myslim že původní EMO bylo něco úplně jinýho než to co se z toho teď udělalo, protože EMO není o tom mít na sobě černobílý hadry a giga černý linky pod očima a ani to není o podřezávání žil či jiných blbostech. EMO znamená emoce – tudíž třeba i veselý smích ale třeba právě i pláč…

  Někdo se v tom stylu najde, jenže někdo ,,je EMO" jen právě proto že je to in. Ale vždyť to není in?! Cožpak je třeba in mít rád punk? Je in poslouchat rock?! Tak nějak stejně to je s EMEM…

  No a scene je zase asi spíš o módě tkže to je ěnco co už tak vysvětlit neumim…;)

 26. A to je jeden z těch mírnějších snů :-/

  No jasně! Já jsem EMO, Ty jsi EMO, my VŠICHNI JSME EMO!

 27. EMO…m¨áme pro to s kámoškama takový přízvisko…extrémně mastná ofina:D…samotnej nápad ema..ten první není špatnej…jenže kdo v dnešní době je ten původní emař??? Myslim, že nikdo…mám ráda černou barvu a stříhám si ofinu…ale teda vlasy černý nemám…a ofinu si stříhám jinak…jenže jakmile trochu povyroste a ja nechci, aby mi padala do očí, tak ji hodim na stranu…a hned je ze mě emař..nemám ráda, když mi to někdo řekne…protože já nejsem žádnej styl…nechci se do něčeho stylizovat, když to vlastně pak ani nebudu já..nosím, co se mi líbí a co mi padne do oka…mám prostě svůj styl a doufám, že ten mi zůstane…kámoška mu říká elegantní kombinace všeho:D

 28. A jsme EMO :-**, jsi zapomněla říci.

  Jdu si namalovat linky a slzy na ksicht, jak jsme to viděla nedávno v Avionu.

 29. Hele ale ta dívčina byla fakt MEGAEMO, měla aji korunku a ty linky jí končily za ušima. A já stará provokatérka se na ňu hezky usmála a řekla, že jí to sekne :-D Jo, kdyby pohled zabíjel…

  Pojď si vymyslet vlastní…ehm…sektu. Nabereme ovečky…ehm…členy teda a vyhlásíme revoluci.

 30. Jakou zvolíme vlajku? Černou s křiklavě žlutýma beruškama? 🙂

  Jaké budou naše barvy? křiklavě žlutá a fialková?

 31. Černou s křiklavě žlutou beruškou s fialkovými puntíky, ať to ladí :-P :-))

  Přesně tak.

  Vymysli ještě heslo.

  A mohla bys na chvilu na ICQ, prosím prosím?

 32. Dobře 🙂 No a jaký si zvolíme kůl jazyk?

  Heslo: Utrhni křídlo berušce a dostaneš po držce? 🙂

  Och, dost pozdě si to čtu… do kolika teď budeš na icq přes prázdniny?

 33. Přidávám se k novému stylu! Utrhni krídlo berušce a dostaneš po držce!!! Doufám, že mě neukamenujete, že se k vám hlásím :D

 34. Mno, mě se Emo docela líbí, ale spíš jen ty účesy, to, že mám černé vlasy, ofinu a nosím černé věci, ze mě ale ještě nedělá Emo ne? A to že je hooodně lidí, co mi to říká!Bych je úplně zdupala, protože tohle oslovení přímo nesnáším!Někdo mi řekne "Emo" a jedna mu přiletí. Pocity má prostě každý, ale podle mě je to na Emařích jen vidět, že mají problémy, jsou zamyšlení….normální člověk to nedává najevo, aspoň tedy já ne….a to že jsem Metalistka  a Punkrockerka, emo mi v podstatě nic neříká…

 35. Eh.. asi mam podobny problem ako vacsina ludi, ktori sa tu ozvali :-]. nechapem skatulkovanie a nemam ho rada. v ankete hlasovat nemozem, pretoze sa nepovazujem za emo, ale na druhej strane ho neodmietam ako sucast samej seba. proti tomu, ako vyzeraju, nemam nic, lebo sama posobim tak trochu tmavo (a ked sme uz pri tom, vystredny vyzor je fajn :)). ludia sa casto celkom bez suvisu pytaju ci som emo/punkacka/metalistka/depesacka/cokolvek-co-sa-oblieka-tmavo. zvycajne im popravde odpoviem ako sa volam, hoci to vacsina vie.. okrem toho, sucasne emo je davova psychoza. vacsina ludi, co sa hrdo prehlasuju za emakov proste len potrebuju niecim zaujat a snazia sa niekam zaradit, co je prirodzene, ale ked sa niekto berie prilis vazne len kvoli tomu, co pocuva, tak je to trochu smiesne.. mam rada dnesne niektore emacske skupiny, hoci podla mna emo nie je hudobny styl, myslim, ze je to len zmiesanina viacerych stylov, ktore uz davno existuju (samozrejme, nehovorim o povodnom eme z 80tych rokov). ale uznavam, ze sa mi paci myslienka sXe :).

  a ked uz sme pri tych hudobnych styloch, osobne ma fascinuje j-rock a jeho najroznejsie odnoze (spominam to z toho dovodu, ze ludia si casto zamienaju j-rock s nejakym japonskym emom, abo ako to nazyvaju :D).

  *Nessa zase nema co cez prazdniny robit, tak ostatnych otravuje svojimi kecmi. Gomen*

 36. Ani ja tebaaaaa, Heather! :-) ale nazor na Mozarta som nezmenila 😛 :D. vlastne len pred par dnami som zistila, ze to tu zije a nemala som sa komu vyrozpravat, tak som sa zastavila 🙂:D. ale ze si to ty, tak budem chodit castejsie, aby som ta oblazila svojou uzasnou pritomnostou ;):P.

 37. taku osobnost?! (ktora na mna chcela poslat uz-neviem-ake-hrozne-veci, ale o tom radsej pomlcim 😛 :D) ako by som mohla zabudnut! pocitila som neuveritelne prijemny pocit pri srdci, ked som ta tu zhliadla! 😉

 38. S Emem je to dost těžké. Původně to bylo o hudbě, dnešním lidem se začal líbit emo styl, a komerční emo, které skoro všichni nenávidí, bylo na světě. Problém je v tom, že to z toho udělali právě lidé, kteří se dnes k emu nejvíc hlásí – tím, jak zkazili původní myšlenku sebepožkozováním a podobnými divnými věcmi. Samozřejmě, že to lidé odsuzují, ale je to škoda, protože punkrocková emo hudba je skutečně skvělá. A člověk nemusí chodit v černé a tvářit se ukřivděne, aby ji mohl s lehkým srdcem poslouchat. Takže u mě je to takové půl na půl – emo mi nevadí, a dá se říct, že ho mám ráda, ale emaře nesnáším za to, co udělali :D (a zároveň obdivuju jejich odvahu pro výstřednost a jejich černé vlasy…blondýny to mají holt někdy těžké xD)

 39. Ježiš, to jako fakt? Sákra, a já tu zrovna nemám nikde po ruce prupisku a jednu ze svých milionů vysoce kvalitních fotografií, abych se Ti podepsala….;-)))

 40. *srdcervuco vzlyka do rukava* vazne?? ale.. raz.. *fnuk* sa.. sa.. *smrk*.. mi pod-podpises, ze?? *psi pohlad*

  *neuveritelne rychlo sa spamata*

  ale cela by som na telo, bude to mozne? *nevinny usmev*

 41. já říkám…. proč řešit to jak někdo vypadá… je to jeho věc a mě do toho nic není… tak proč se zabívat takovými blbostmi jako jsou styly podle kterých se lidi oblékají… je to jejich volba, jejich život, jejich věc… každej sme nějakej… každej má nějakej vkus… a tím se řídí… neodsuzujete ostatní… radši nejdřív začněte u sebe ;-)

 42. Já si myslím, že tohle téma se až moc řeší. Je to každého věc, jaký bude mít "styl" anebo jak se bude oblékat, bez ohledu na styl. Nemám ráda škatulkování, tím spíš, když se někdo snaží zaškatulkovat i mě. Ve škole mi všichni s oblibou tvrdili, že jsem EMO, ale vysvětlujte to někomu, kdo tak rád škatulkuje. Ráda chodím v černé, mám sice hnědé vlasy, ale patku mám taky, jenže tu jsem měla už dávno předtím.

  Stejně jako psala Morgana Ehran, když se mě někdo ptal, jestli jsem EMO, Gothic, nebo co, řekla jsem jim, že já jsem já. Ale většina si stejně mele dál svojí…

 43. Tk je to styl jako každej jinej.Sice si nemyslim že hudební ale v oblíkání určitě jo.Docela se mi i líbí a taky EMO obrázky sou dost good.Moje kamarádka je emařka jak jenom někdo může bejt a rozhodně si nemyslí o světě že je zlej a špatnej.Směje se,chodí do kina prostě se chová jako každej jinej…je to jenom styl kterej i vyjadřuje emoce…bere si hodně věcí blízko k tělu a to jak ty smutný tak i zábavný a lichotiví.

 44. Tak tak… společnost emaře až příliš odsuzuje. Háže je všechny do pytle se sebevrahy a moc to natřásá. Je to styl jako každý jiný, ale neznamená to, že je jeho cílem se zabíjet a poškozovat, mučit nebo ubližovat si záměrně.

 45. Ahoj Blanch,právě ti přidávám druhý komentář :D

  Já proti EMO nic nemám.Jen mi přijde,že náctiletí si hrajou na EMO proto,že je to moderní,stejně jako třináctiletí haranti poslouchají hip hop,protože to poslouchá někdo starší a jak už jsi říkala,je to právě IN.

  Já nejsem EMO a neposlouchám hip hop.Nepřitahuje mě to už kvůli tomu,že to poslouchá každý druhý.

  Mám taky ráda černou barvu,ale EMO bych být asi nechtěla.Beru to takhle : Je mi zle,všechno an mě padá,půjdu se říznout.Okey,tak se říznu,ale je opravdu NUTNÉ,vzít si hned foťák a vyfotit si to?!Myslím že tohle je právě to,co mi na emařích vadí.

  Jinak mám spolužačku,která si na EMO opravdu jen hraje.Nedodržuje nic z zoho,je to spíš rozmazlená holčička,která si o tom někde přečetla a teď chce být důležitá.

  jen si neumím představit,jaké to je,chodit zabalená v černé a na nikoho se neusmívat.Taky nechápu jejich patku přes oko : já jsem skoro jednooká,stala se mi taková nehoda a na pravé okno vidím straně málo,spíš rozmazaně.Je to hrůza a oni to dělají schválně.No to je konec.

  Jsem ráda že jsem zdravá,tak proč bych se měla řezat?Nesmysl.A fotit se u toho?Ujetý.

  Spáchej sebevraždu,ale ani jednou se ti to nesmi povést.Ale když se mi to povede?

  Nemám ten styl ráda.Ale proti emařům nic nemám.Je to jejich život,a když si ním zacházejí tak levně,je to jejich mínus.

  Měj se..

 46. EMO?? hnusný štýl.. je to jednoducho komerčná ptákovina.. sama neverím, ako môže byť niekto tak hlúpi, rezať si ruky, stále chodiť so zvesenou hlavou, byť smutný a netešiť sa čo i len z maličkostí. Myslieť si že ho nikto nemá rád je predsa nenormálne. Emáci jednoducho nemajú sebavedomie. mám taký pocit že by sa im zišiel jeden poriadny Ejakulát Medzi Oči

 47. abych pravdu řekla, tak já jsem kdysi takové EMO byla…:P ne že bych si podřezávala žíly…:D do takového stádia pipiny jsem se nedostala…:D ale abych to upřesnila…pořád jsem nosila tmavý barvy…neměla jsem patku (tu jsem odmítla, protože jsem chtěla mí ofinu dlouhou..:D) …byla jsem pozérka…:)

  a teď EMO považuju za…prostě pózu…skoro každá holka, co o sobě říká že je EMO, tak má hadry z New Yorkeru (což je vlasně proti zásadám EMO…EMO si hadry dělají sami…:D) a je strašně free, cool a in…poslouchá MCR nebo nějakou takovou rádoby EMO skupinu…opavdu jsem byla taková…:D

  před rokem všechny (fakt všechny…no až na dvě holky…:D) holky z naší třídy byly EMO…nosily černé oblečení, poslouchaly MCR a malovaly se… (se skoro vším jsem přišla já a pak řekly, že kopíruju já…:P:D) teď jsou to hiphoperky…:D:D mám takový pocit, že EMU odzvonilo a začíná stará/nová éra hiphopu…:D

  ano, můj komentář postrádá veškerý smysl, ale to tak většinou je, když se snažím psát duchaplný komentář…:D:D

 48. Nemám ráda emo.. A v podstatě je to kvůli tomu, co z toho lidi udělali.. Já mám ráda černou. Je to moje nejoblíbenější barva.. Mám do černa blog a ráda nosím černý věci.. Ale to jsem dělal ještě před tím, než jsem se vůbec dozvěděla, že nějaký emo existuje.. Jenže ostatní to nevědí.. A tak když je člověk v černým, tak si hned začnou vymejšlet, že je emo, i když není.. Oni sami o tom nic nevědí, jen někde viděli, že emaři maj na sobě černý oblečení.. A co My chemical romance.. Tu skupinu jsem  jednu dobu hodně poslouchala.. A při tom jsem ještě ani nevěděla, že nějaký emo existuje.. To až potom si to začali lidi spojovat s emem. I když nevím, jak na to přišli.. Takže by se dalo říct, že jsem si díky lidem vytvořila k emu jakýsi odpor..

 49. Neznasate, ako pri pohlade na vas ostatni mylne konstatuju, ze ste emo….Ale skusali ste sa im niekedy vysmiat do tvare?Lebo ked ja som fungovala na zlostnych pohladoch a vyhrazkach, zhruba by sa to dalo oznacit za minuly rok, nic sa nezmenilo. Avsak ked som sa na tom po case zarehotala a okomentovala to ako vtip, okamzite som vsetkych presvedcila o opaku….. No co, ked oni mozu byt hnusni a hovorit o nas temnejsich ako o eme, no tak my sa im za to mozeme bez vycitiek vysmiat do tvare….A odchadzat so sirokym usmevom na tvari. A ked ich to nepresvedci, tak si uz asi len robia p!del. Co je mne osobne uplne fuk.

  Co sa tyka mojho nazoru na emo, je to podla mna jednoducho pozerstvo. Preco sa po ulici mota kopa emakov nastrocnych, ale este som nevidela ani jedneho dospeleho? – Oki, tak jedneho MOZNO povedzme ze mladeho dospeleho, ktoreho zjav sa napadne na emo modu podobal, ale celkom rozumne sa bavil s metlakmi (dokonca aj obcasne zachvaty smiechu) (1) .  Mozno je to tym, ze je to tu nove, ale divila by som sa, keby sme za par rokov videli dospelych emakov na uliciach tak ako dnes pubertiakov. To sa jednoducho podla mna aj tak casom strati. A to, ako to beriem sa u mna dost lisi naladou. Niekedy sa mihne stopa opovrhnutia v mojom hlase, i ked som to povodne neplanovala a niekedy ich skor lutujem…. Lebo aj ked viem, ze to zacalo pozerstvom, mam taky pocit, ze oni sa nakoniec tak utapaju v tom, ze svet je zly a vo vlastnej sebalutosti, ze im to potom ani nedojde. Ze uz si to po nejakej dobe proste nahovoria…..

  (1) Skoro ma rozosmial pohlad nanho, kedze mal cierne vyzehlene vlasy a blondavu bradu….Tvaril sa smutne, ale vyzeralo to celkove tak, ze chcel zapadnut medzi partu decak, co sa mu nakoniec ani nepodarilo.

  Samozrejme nekomentujem povodne Emo, o tom vela neviem, vyzera byt ako nie uplne zly napad, ale i tak po tom nemienim patrat a zistovat, o com to je, aby som sa k nim nasledne mohla pridat, alebo nieco pochytit…Naco.

 50. emo je styl sám o sobě strašně krásnej… ale to co se z něj stalo… může za to ta jeho komerčnost, když před dvouma roky drasticky cloumalo světem, tenhle styl se strašně změnil… emo by vlastně mělo být pro všechny lidi co jsou emotivně založený a jsou citlivý, i když třeba nemají rádi černou a celej jeho výjev… pro lidi jako jsem já. ale díky komrčnosti z ema máme černotu, podřezávání a takovýhle blbosti… je to škoda, bejvával to určitě úžasnej styl..

 51. Pokud se mám k tomuto článku vyjádřit, tak mě EmO zase tolik nevadí. Je to sice jenom komerční "sračka" /když to řeknu takhle hnusně/, ale znám i Emaře, kteří sice choděj v hadrech z New Yorkeru, ale neviděla jsem u nich ani jedinnou jizvu. Je pravda, že teď lidi spíš koukají na to, jak se EmO oblíkají, tudiž jde podle mě o styl hlavně spojený s módou, ale když vemete, že EmO je starý přes nějakejch 50 let a zrovna teď se to u těch mladejch pipinek jaksi objevilo, tak si říkáte – Kvůli čemu? Odpověď je jednoduchá… já jsem třeba metalistka, poslouchám metal, nosim černý hadry, mám červený vlasy. Jo beru… ale pak… přijdu na školu… a polovina lidí černý vlasy, proužkovaný oblečení, ale ani jedna slza. Jakto? Vždyť si hrajou na Emaře, ale přitom se tak jenom oblíkají? Kde jsou slzy? Kde jsou emoce? V záchodě… po pravdě. EmO oblíkání se mi docela líbí, ale sama bych se do toho asi nenavlíkla… a Scene? To je úplně to samý. Sice veselý, ale když vidíte ty pipinky typu Hanna Beth atd. říkáte si, že co je to za zmalovanou pipku? Vždyť na sobě nemá ani kapku přirozenosti? Ale je to pravda… já sama proti make-upu nic nemám. Spíš se snažim líčit opravdu přirozeně a ne jako nějaká štětka z E55…

 52. Emo mi nějak moc nevadí, myslim ze s casem zas zmizi aspon castecne. Je fakt, ze sou lidi kteri se neoblikaji do zadnejch cernejch hadru, ale jejich srdce patri emu a sou lidi, kteri ten styl berou jen jako dalsi popud ke koupeni novejch hadru. Je to slozity.

 53. jou jasný konečně pravda…todle všem vnucuju děsně dlouho a nikdo to nechce, nebo spíš se ani nesnaží pochopit…EMO mě nevadí..mám hodně známích které si říkají EMO…ja nestojím být EMO, ale kuli tomu že mám černé vlasy a udělala se mi jaksi i tak trochu patka, plno lidí mě za EMO považuje…Co to je za blbost , že se EMAŘI řežou? myslí si to každej, ale když poznáte někoho kdo EMO  rozhodně není a má jen prostě zkurvenej život , taky se řeže a né jen kůli těm blbostem jako jsou kluci, ale kvůli opravdovejm problémům…a naopak znám plno EMAŘů (pravejch, né jen těch blbečků, co si na to jen hrajou a enví přitom co ani slovo EMO znamená) kteří by nebyli schopní se řezat a ani se neřežou, už jen kuli okolí a tomu že mají strach si ublížit….tkže všichni co si hned pod pojmem EMO představíte žiletku, pořezaný ruce a debílky kteří viapdají už spíše jako teploušci, na EMO si jen hrají..

 54. Já proti emo nits nemám !!! Někdy mám tky chutě se podřezat, mno co… 🙁 …krom toho chtěla bych mots piercing a tatoo… Ae podle mě EMO není o podřezávání a koukání do země a neužívání si života … Teda teďka si to někteří praštění děcka myslí, a podle toho se pk chovaj, ale NIKDO BY NEMĚL SKONCOVAT S ŽIVOTEM, DOKUD TO NEURČÍ ON SÁM… Jo, mluví se všude o tom, že emo je o podřezávání a ,že děcka se zabíjejí kvůli stylu emo, ae není to tk to si jen oni vsugerovali, někdo napíše na net pravidla emo, a ti ostatní chtějí bejt cool tk to dějal podle těch pravidel, podle mě je to až mots přehnaný… EMO, EMO, EMO, … je to o citu tj, ae tohle je už přehnaný… DĚCKA, KROŤTE SE…NIKDY NENÍ TOTIŽ TK ŠPATNĚ ABY NEBYLO JEŠTĚ HŮŘ, AE NIKDY TKY NENÍ TK ŠPATNĚ ABY NEMOHLO BEJT LÍP…MNOHEM LÍP…

 55. Mno, lidi proste maj potrebu skatulkovat a    nebo do naky ty skatulky taky patrit. Na emu jako takovym nic spatnyho nevidim, je to proste styl jako treba skate, punk, disko, se vsim co k tomu patri. jenomze ted je proste v mode budto emo bejt, nebo se tvarit, ze nic trapnejsiho na svete neni. jo a omlouvam se za styl tyhle zpravy, jeste me nikdo nenaucil, jak na tyhle zpropadeny klavesnici psat interpunkci :-?

 56. Popravdě…EMO moc v lásce nemám ačkoli se s takovýma lidma bavím. V mém okolí je jich spousta, ovšem většina z nich jsou EMO jen proto že být EMO je in. Takový lidé jsou trapní a mě odporní. Jde totiž o sprosté kopíráky kteří si myslí, že budou za něco satát jen když se přizpůsobí nejnovějšímu stylu. Na druhou stranu znám i lidi, které tento styl doopravdy nadchl, a i když si třeba nepodřezávají žíly, a nemají patku už jen za oblečení schytávají posměch okolí. POdle mě ´by si teda měl hledět každý hlavně svého a všem těm "EMO" kteří EMO nejsou bych radila aby si spíš tedy našli svuj styl. A konečně…jen proto že je EMO ještě nemají ti hlupci duvod se mu smát…stejně jako metalistum atd. Ti co se jim bezdůvodně smějí se podle mě snaží jen na nichg najít své vlastní chyby. Ale no tak…vždyť jsme přece všichni lidi! :-)

 57. Pro Bilkis – máš dobrý postřeh a dobré uvažování. Já už jsem věkově dávno mimo toto téma, ale názory v komentářích mě zaujaly. Deprese, tedy opravdová deprese, je něco úplně jiného, jako když jste momentálně z něčeho nešťastní (nechci podceńovat míru neštěstí).Deprese je totiž šílená, bere vám víru v život a v budoucnost, bere vám energii, jste v tak hrozném stavu, že vás bolí i dýchat. Zmínka o módním průmyslu byla taky na správném místě, na módní vlně se dá totiž dost dobře vydělávat. A na závěr dobrý postřeh o citech a o hudbě – v tom s tebou souhlasím, hudba má totiž opravdu velký vliv na emoce, a stejně tak můžeš plakat nad hudbou Evanescence nebo nad krásně podanou árií O mio babbino… A že hudba a zvuky mají obrovský vliv na vnímání ve filmu – např.při hororu – to si může zkusit každý. Zkuste si v té nejnapínavější scéně zacpat uši. Nebo doma na obrazovce vypnout zvuk. Stane se z toho jen obraz. A chvíle hrůzy nebo strachu zmizí.

 58. Pro Heather, 25: Tak tvůj sen byl neobyčejně barvitý a věřím, že pro tebe noční můra. Vidět sekat hlavičky dětem a muset se toho zúčastnit, to je docela děsivá představa. A horší ve snu, protože ve snu se nemůžeš bránit a děláš všechno, co ti sen přinese. Když to tak vezmeš, tak sen je jeden velkej náladovej a děsnej rejža. Na druhé straně, muselo se ti ulevit, když ses probudila a zjistila, že nic z toho není pravda…!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..