V Harrym Potterovi bude smrt


pro ty, kteří ještě na tento článek nenarazili, stejně jako já 🙂

Los Angeles – Sedmým a posledním dílem vyvrcholí dobrodružství světově proslulého čarodějnického učně Harry Pottera. Stejně jako v reálném životě se i v závěrečném svazku budou muset čtenáři smířit s tím, že se úplně šťastného konce nedočkají. Televizní Channel 4 totiž prozradil, že duchovní matka tohoto eposu Joanne K. Rowlingová nechá zemřít hned dva ze svých hrdinů. „Jedna postava dostane na poslední chvíli milost, dvě však zaplatí cenu nejvyšší,“ přiznala. Zároveň však uvedla, že si to plně zaslouží. Kvůli zlu, jež páchaly. Zajímavé je, že kapitolu, jež uzavírá celý projekt, už Rowlingová napsala před patnácti lety. Tedy v době, kdy marně hledala vydavatele, jenž by se ujal potterovské ságy. „Jako bych napevno počítala s tím, že jednou prorazím,“ připustila Joanne K. Rowlingová. Teď už prý stačí konečné pasáže jen lehce oprášit a pozměnit. Třeba právě o skon dvou aktérů, jejž původně neplánovala.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

108 komentáře “V Harrym Potterovi bude smrt

 1. super … nic jiného říct prostě NEMŮŽU … nepřipadalo by vám to nudný, kdyby tam nikdo nezemřel (samozdřejmě kromě Voldemorta)?

 2. :))

  Já si myslím, že ten, kdo dostane šanci, je buď Snape nebo Draco… a zemře Bella a Voldík… no..co vy?

 3. podlě mně zemře voldemort a snape,…ikdyž jsme mněli ve třídě jednoho angličana (přivedla ho naše ůča AJ) a on nám říkal že snape zabije voldemorta a že pak ještě někdo umře kdo umře to nám neřekl (debil!!!)a mimochodem AGE? newím jestli sis toho nevšiml/a ale vždyt už zemřel digory a to ti nestačí?a co brumbál? atd?   mně by stačilo kdyby umřel voldemort a snape a draco malfoy ,…no nic hlavně at neumře někdo hodnej (třeb aat neumřě harry)  ikdyž  někde jsem četla že ho nechá JK.Rowlingová umřít aby někdo nemohl psát salší ,,neoriginální ,,, díly o harrym ,….

 4. Já nevím… pořád víc a víc se smiřuju s tím, že Harry nakonec umře. Ale já nechci! Já miluju happyendy (narozdíl od někoho :o)) a nechci aby Harry umřel (i když na druhou stranu, představa, že by Harry přežil a poumírali všichni okolo něj, jako Hermiona, Ron, Gin…. mě taky moc nevzrušuje.) No, však uvidíme…Poberti jsou stejně lepší!

 5. Draco musí žít! Toho ať nechá být. A ať enjde do Azkabanu – byla by ho škoda. A jestli teda někdo stojí o můj názor (asi ne, co? :)) tak se spíš přikládním k názoru, že by měl zamřít jak Harry tak Voldík. Prostě kompromis, ne? 🙂

 6. K článku: Layouts

  Ahojik Blanch, mám takový dotaz jak přijdeš na to jakou má ten někdo kdo se vydává za někoho jiného adresu???! 🙂 Moc bych to potřebovala vědět jelikož mám takový menší problém dalo by se říct že podobný. Kdyby si mi odpověděla bylo by to fajn. A jestli zbytečně otravuju tak se už předem omlouvám. Jinak dík.

 7. Jste zlí…. chudinka Harry… Malfoy pro mě za mě ať přežije, ale SNAPE ať zhebne…. ne, tak zlá nejsem….

 8. No já upřimně zastávám dva názory a to 1. umře Harry důvod: aby nebylo žádný cizí pokačování… 2. Draco neumře, vlastně se nemusí přidat ke smrtijedům… kdo říká, že když měl zabít Brumbála, že byl Smrtijedem… Možná se jen mílim, ale třeba se přidá na stranu dora… No a to že umře Snape, tak to je možný.. Ale zabijeho Harry a co Voldemort?? Tak ten taky zhebne, ale jen z jednoho důvodu, kvůli věštbě… Tak to je asi všechno co jsem k tomu chtěla říct ;))

 9. Cože se tady tak rozmohla debata an téma záporné postavy? Může se třeba jednat o někoho kladnýho, třeba Ronalda a Herm, ne ?

 10. já si taky myslím, že Draco dostane milost… taky si myslím, že jak je to v tý věštbě tak zemře Harry  a Voldy, možná Hagrid.. nevim, to jsou jen moje úvahy…

 11. já si taky myslím, že Draco dostane milost… taky si myslím, že jak je to v tý věštbě tak zemře Harry  a Voldy, možná Hagrid.. nevim, to jsou jen moje úvahy…nebo hermi a ron..

 12. néééé dvakrát… no nic už se stalo… 🙁  to jsou blbosti co?? no já vim, ale dnes už nic chytřejšího nevymyslim, dnes mám totiž totaly vygumováno… tak sorry za moje                                      

  přemejšlení nahlas…

 13. Já bych byla pro, aby Harry zgebnul taky :))) Ale Sevík, Draco neee…

  největší prdel by byla, kdyby to Vold yvyhrál a přežil :))) Bych se fakt smála :)) Jeď, Voldy, jeď, my ďáblové ti držíme palce…

  Lily… v databázi…když si dáš články a klikneš si na článek, máš u toho komentáře a u komentářů máš ID adresy nicků..

 14. Harry nesmí zemřít..A Voldemort taky ne…A Snape to samé…a Draco…. ježišimarja!! Já tu knížku číst nebudu!!!!!!! (No…možná jí jen tak očkem přeletím…..)….Fňouk!!!

 15. Já mám ráda všechny Fňouk!!! :'(….Tak dobře…..Voldemort by mohl zemřít… Ale bez něj to už nebude ono….. A o té druhé osobě radši polemizovat nebudu…….

 16. Já doufám, že zemře Harry… i když bych spíš typla, že bude tou postavou, která na poslední chvíli dostane milost…Ale mohl by zemřít někdo kladný, aby to nebyl takový happyend…

 17. chtělo by to zabít:

  1. Malfoy Lucius

  2. někdo +

  3. Harry James Potter

  4. nevím nějakej –

  Hlavně ať nezamřou Nymfadora Tonksová a Remus Lupin, jinak mě uvidíte v TV jako nejmladší člověk na Nuseláku =DD

 18. néééééééééééééé to nemůže být možný…tak ať umře Snape …když už…bože to nemůže být pravda…řčetla jsem že zmeře harry…ne!!!!

 19. když nechá naživu draca a remuse(což by bylo docela nelogický kdyby ho zabila, protože neni dějově moc důležitej, podle mě…) tak budu spokojená, pak ať se klidně povraždí všichni:0) jo a ještě freda a george:0)

 20. Voldy zemře tuty, na to bych moc nevsázela 🙂 Celých sedm dílů to k tomuto konci spěje…těch šerst tedy spělo 🙂

 21. Tak mě přijde celkem pravděpodobný, že jeden z tch dvou bude buď Hermiona a nebo Ron =) a nebo teda ještě Harry 😉

 22. Mno, Voldemort to nepřežije to je jasný jako facka… a ta poslední věta vlastně říká, že Voldemort a ještě dva jedinci, protože neplánovat Voldíkovu smrt už předtim… mno na to bych nevsázela. Jestli si to ti dva zaslouží, tak to tipuju na Snapíka a červa (toho snad nemám ráda ze všech nejvíc) nebo Bellu, ale Snapík to má podle mě jistý. Co se týká milosti, tak to asi červ nebo Draco (i když netušim za co nebo kdo by ho měl zabít). Taková smrt Herm nebo Rona (případně Harryho) by to mohla udělat trochu… jak to jenom říct… dramatičtější. Ale myslim, že jsem na stránce Rowl četla, že Draco ani Sevík se na stranu dobra nepřidají, ale teď jsi nejsem jistá….bylo toho tam tolik, ale pamatuji si, že řekla, že napsala Zlatoslava podle reálného člověka a že popřela, že by to byl její bývalý manžel (a že si myslí, že ten člověk teď všem vypráví, že podle něho byl napsán Brumbál)

 23. Ale jo, kdyby nezemřel Voldy bylo by to na…dvě… tři ..věci :)) Ten už z principu zemřít musí…

 24. oo, díky moc Blanch…..jo a ještě jeden dotaz….jde to zjistit i kdyz stránka není tvoje a je to v návštěvní knize?

 25. no já někde četla, že jkr prohlásila, že snape je podle jejího učitele, keterej jí v devíti učil a že z jeho hodin měla dycky děsnou hrůzu a že ho nesnášela. taky řekla, že snape rozhodně neni zakuklenej klaďas a že nechápe, jak z něj mohu autoři fanfiction dělat dobráka, milovníka atd., že pár takových příběhů už přečetla a dělá se jí z toho zle… tak si myslim, že sevík to má celkem spočítaný…

  teda… a ještě jedno ŽE a myslim, že se zapíšu do guinessovky!!!:0)

 26. no … já už jsem videla i dokument na tady tohle…a myí tím jako z té slavné trojky nebo nekoho jiného?! to jsem tam tropchu nepochopila

 27. Už jste to slyšely??? Když si proházíte pár písmen ze jména Severus Snape, dostanete P E R S E U S  E V A N S… Je to sice no… Taková blbůstka, ale co kdyby….

 28. Jo, a mimochodem… Nechci nic říkat, ale už mi jedou ruce po klávesnici… To, že zemřou dva lidé v sedmém dílu už psaly nějaké noviny. Bylo to cca před půl rokem??

 29. Jinak je ehm… Na 100% jasný, že zemře Tomík Marvolo… Je to zvláštní, ale já naivně doufám, že Harry přežije… Mám ho docela ráda… Ale až po Ginevře, Dráčkovi, Seviemu a mladému Sirkymu. Ten starej mě absolutně nazajímá. Díky tobě, Blanch… Zamilovala jsem si ho z tvých povídek…

 30. LUC to je staré s tím Evansem, bylo na to hromady teorií.

  Luc tehdy to byla kachna, teď je to teprve potvrzené, četla jsem to i na mugglenetu…

  Jinak s tím Snapem to není pravda, JKR se nikdy přímo nevyjádřila k tomu, k jaké straně patří a záměrně si to nechává pro sebe a vždycky se fanouškům jen směje.. jen psala, že ji překvapuje, že někdo tak odpudiví jako Snape, se stal hrdinou knihy…

  :)) děkuji, LUC… já z něho dělám někdy až moc velkého dobráka… a nebo bohéma.

 31. já bych řekla,že to bude Voldík a Červíček( u toho si nejsem moc jistá, ale splatil by dluh Harrymu a taky napáchal zlo tím,že prozradil Harryho rodiče)

 32. Tak ja teda nevím, tady jsou snad dva lidi co si nepreji aby Pottřík gebnul.. tak ja jsem teda třetí. Budu si stežovat jestli neumře! To by ani nešlo, zlo a dobro musi byt v rovnovaze, tudíž musí zemřít jak přílišné zlo, tak přílišné dobro. Ale to podle mě zamýšlela. Takže jsme vlastne nazačátku. Myslím že Malfouy mladší zemře, ten si to zaslouží. A ten druhy bude mud Sevík nebo Peta. Ten kdo dostane milost podle me bude uplne nekdo mimo. A porad se zapomina na zahadneho R.A.B. … sice je už hodně teorií, ale všechno jen spekulace 🙂 Co my víme co se z něj nakonec vyklube.

  LUC: To je trošku hloupost s tím Evansem… protože Sevíkova matka přece byla čarodějka a Evansovi byly mudlove a kdyby nebyly…. byla by i Petunie čarodějka ne? Tou však není, takže její rodiče musely bít mudlové – za předpokladu že není moták 🙂

 33. Ahoj, nic proti, ale máš to tu zkopírované z jiné a lepší stránky. Hlavně ty příběhy. Myslíš, že by sem chodilo tolik lidí, kdybys nekopírovala????? Já myslím že ne !

  Jsi pěkně sprostá !

 34. Teréz: napiš stránku ze které blanch údajně "kopíruje"! docela by mě to zajímalo…

  :))))))

  blanch: beztak má teréz na mysli nějakou tvou starou page :)))

 35. Teréz, jsi opravdu taková 3,14ča nebo to jen hraješ? (pardon, ale už mě to začíná s*át, normálně bych to neřekla……)

  Btw:tetička Heather chce odkaz na "jinou a lepší stránku"

 36. ha! teréz to všechno prokoukla! omluvám se, ale musím vám říct pravdu,. stejně nemá cenu zapírat…. JÁ JSEM AUTOR VŠECH POVÍDEK!!! sám jsem je humrovi diktoval do klávesnice!! a Blanch je sestra švagra mého děda! Vím, že si chce vzít Manuela Broduela Gočariho, ale ten si ji chce vzít jen pro peníze! Blanch! přestaň si vnitří rozervanost vylévat na kopírovaní mých povídek, které jsou na stránce – super-tokiáčkové-miláškové-+-harroušek-potteroušek-a-navíc-tipy-jak-se-správně-nalíčit.blogíseček.cz – protože teď to všichni víme! jo a pokračování Acta est fabula taky najdete na výše zmíněné stránce

  P.S. (to jsem zvědav, kolik koumáků zadá ten odkaz to adresovýho řádku :-))

 37. Teréz nepovídej..takže já svoje povídky kopíruju z jiné stránky :))) nechtěj mě rozesmát :)))

  Nosici :))) nech toho nebo mi praskne bránice… ještě, že jsem to dočetla, jakmile jsem dopila, jinak bych obsah vyprskla na monitor :))))

 38. já bych děsně chtěla aby umřel Harry, taková správná tečka za super příběhem. a Zabila bych asi ještě červíčka. Tu druhou osobu nevim. Zlo já ráda, voldy je hustej, Draco a snapík taky, hehéé :D

 39. jinak teréz, ráda bych tu stránku viděla, když dovolíš… :D po přečtení tvýho příspěvku sem se málem udusila topinkou :D mohla bys mi ji poskytnout jakožto "odškodnění" :D i když vlastně ne, radši mi ji neposílej, ještě by se ukázalo, jak si hloupá, i když, to už vlastně všichni víme >D

 40. :D Málem jsem jsem poprskala monitor brokolicí..(nic jinýho jsem bohužel v ledničce nenašla)… Teréz je opravdu vtipné děvče… Tak nějak jsem nepochopila, jestli to myslí v ironii nebo ne… Protože se mi opravdu nechce věřit, že by tohle Blanch někdo řekl… A navíc… Jak už tu bylo řečeno, rádi bychom viděli stránku, na níž by (alespoň podle tebe) měly být povídky ukradené Blanch….:D:D

  Tak si prosím (!!!!!!) zase zalez na svůj blog, či web o DIDLLOUŠCÍCH… A mysli si, že ten tvůj blog, web je nejlepčejší na světě…a že máš fakt dobrý stěry, když někomu řekneš, že kopíruje…:D:D

 41. Teréz, ty si nějaká chytrá! Chtěla bych znát adresu na tu ''Lepší'' stránku… To musí být nadpozemsky giga boží stránka. Lepší než tuhle totiž neznám! Myslíš si, že když má někdo třeba úhlednější stránku, nebo růžovej design s tokio hotel(bléééé!!!), tak nekopíruje, a kdo má web, s barvou která se ti nelíbí, musí být vlastník kopírantem?( takovej blbej příklad..) Jak jsem již zmiňovala, chytřejší holku jsem neviděla. Jakou máš barvu vlasů??

 42. teréz, na tuhle stranku chodim uz pekne dlouho, a vim na 99%, ze to pise blanch…jen pro info, nechces sem nahodou dat odkaz na tu stranku?????

 43. LUC tam, kde je Jak zatočit se SS autorka zachovala má autorská práva, takže to kopírování v pravém smyslu není.

 44. jo a na http://severus.blog.cz/ jsem dovolila dávat svá díla, autorka se mě ptala a moje práva tam také jsou uvedena.. v úvodu psala, že jsou tam díla jejích oblíbených autorů, už o tom vypovídá fakt, že mě má v odkazech ..

 45. Jsem právě stržen emocemi z povídky Pan profesor od nějaké Lilith na severus.blog.cz  .. je to lešpí než Eva a vašek, Jan Sochor a jeho velké orchestry a ještě větší melodie, Divoká Kočka, Divoký Anděl, Divoký emoční průjem a jiné skvosty televize nova… měly bytse si to přečít, pokud jste to ještě nečetly (teď mě napadaá, jak tady píšu ty tvrdý y, že já jsem tady jedinej majitel testosteronu v množství větším než malém??)

 46. pravda,… humr je taky muž.. ale o argumentovi jsme ještě nemluvili.. teda ne o rázu jeho pohlavních orgánů

 47. Já nechci,aby zemřela Bella. :o((

  Ale zase,když zemře Tom….. Ale jo,ať Bella zemře,ale ať předtím zabije Grangerovou. :o))))

  Lepší,než kdybyb šla do Azkabanu. A alespoň bude s Tomem :o)))

  ( Já ten pár prostě zbožňuji:o)))

 48. Jo a ještě nechci aby zemřela Ginny,Draco a dvojčata s Ronem:o)))

  Jinak ať si klídně všichni zhebnou.

  Jo, a moment. Ještě ať přežije Harry. ( Nestojím o to,aby se Ginny trápila. )

  _____________-

  A co se tíče Toma,tak já Voldemorta moc v lásce nemám,ale ty jeho hlášky jsou skvělé. ( Ale proč se semě stává citlivka )  :o)))

 49. Hmmmmm….. klidně všichni zhebnou……to je úžasný. Rowlingová snad má všech pět po hromadě, a na tvůj nápad nedá, Ginny….

 50. Blanch…mozem potvrdit, ze Rowlingova mala tu kapitolu uz dopisanu a v  nej mal Harry skutocne zomriet. Preto to vydanie knihy tak predlzili. Pretoze "najlepsi" spisovatelia sveta (nikdy som od nich nic necitala, ak hej prestala som po 20 stranach)ako ja Stephen King(pise horory)si ju predvolali a poprosili ju aby to prepisala. Kvoli prachom…..aby sa tricka s logom Harry Potter este stale dobre predavali. Takze Rowlingova sa musi rozhodnut ci prepise celu knihu alebo sa vysere na nazory ostatnych a urobi to tak ako vzdy chcela…. Ja osobne dufam, ze to nezmeni. Original ja original. Nepaci sa mi ked niekto zasahuje do prace inych, pokial mu nechce pomoct… B-) to je moj nazor i ked mi bude velmi luto ak Harry zomrie. A co sa tyka tej druhej osoby…podla mna je to Snape…pomsta je pomsta

 51. Podle mě ale podle toho článku nemůže harry zemřít, vždyť tam píše, že zaplatí za špatné věci, co udělali, nebo tak nějak. A ať je Harry jakej chce, nic tak strašnýho neudělal a jedna vražda(myslím Voldyho) se snad nepočítá, zvlášť když jde o něj. Mno, ale podle mě určo zemře Voldy a ten druhej….newim, ale řekla bych, že draco asi ne, nevím proč. No a první, kdo mě napad na smrt je Snape, ale zase tam eště pořád nevíme, jak to s ním doopravdy je, jestli je Smrtijed, nebo kladnej, nebo obojí=o) Takže newim…už mě nikdo jinej nenapadá….

 52. slavko naprosto s tebou souhlasím, ve všem…ať už s tím zasahováním do děl nebo s tou originalitou a smrtí Harryho..já chci, aby zemřel, i když vím, že mě to nejspíš rozbrečí.

 53. Mno…takovejch názorů ty jo…Mě taky napadlo, že zemře Sevík, to bych ovšem už nepřežila… Nj, připouštím, že jsem jeho big fan…No a druhý člověk mě napadl Ron…Bylo by to celkem logický vzhledem k tomu, že by to trápilo Harryho i Hermionu, takže i přes zdánlivý happyend (zabití Voldyho) by to nebylo moc přeslazený….no a Snape by tím zaplatil za své mladické a možná i přítomné chyby…Ale vím stoprocentně, že jestli Severus zemře, budu brečet ještě další týden potom…Asi si to ani nepřečtu…a nebo jo, přečtu…=)

 54. nojono…"TAJEMSTVí!!!!!!!!!!!!!!!!!!" grrrrrrrrrrrrrr!

  To sme se toho dozvěděli! To už jsem věděla z rádia…chjo!

  No je jasný že Voldemorťák nepřežije

 55. možná že zemře Potter…jakože vyčerpáním že zabil voldemorta xD

  No umřel už Sirius, Brumbál… Možná že ani Voldemort nezemře a místo toho ještě zesílí a všechny vuvražd xD

  Ale neměla bych uvažovat tak pesimisticky…

  Ale pro Rowlingovou by to byla výhoda protože čtenáře štve že vždycky všechno obře dopadne… uvidíme! =)

 56. At si umře Draco,nebo ěkdo jinaj hlavně at to neni harry a Sevie toho sem si oblíbila v povídce jak zatočit se severusem snapem

 57. podle mě gebnou všichni! xD

  neeeee….já nevim….možná že Voldy přežije Harry gebne Draco taky…xD

  netušim..

 58. Já myslím, že zemře Harry, ale samozřejmě to nechci. Někde jsem slyšela, že se s Voldym zabijou navzájem.

 59. Tak já nevím..když nad tím tak přemýšlím, tak už jich dost kladných umřelo. Nejvíc mě ale mrzela smrt Siriuse, protože toho jsem si mocinky oblíbila, a Rowlingová ho nechá zapadnout za oblouk 🙁 Takže si myslím, že zemře někdo ze Smrtijedů, nebo Voldy a Harry se navzájem zabijou. Ale myslím, že už to pro mě nebude takový šok, jako to se Siriem. Jsem  fakt moc zvědavá jak to dopadne!!!!

 60. doufám,že Harry nebude mezi těma,co umřou,protože já jsem skoro jako ufňukaná Uršula a hrozně ho miluju.:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..