První část

Belatrix vystřelila svazek rudého světla, ale minula. „No tak, snad se zmůžeš na něco lepšího,“dráždil ji Sirius a jeho hlas se ozvěnou nesl sálem. Druhý paprsek ho zasáhl přímo do hrudi. Úsměv mu z tváře úplně nezmizel, ale oči se mu rozšířily překvapením. Zdálo se, jako by Sirius padal celou věčnost; jeho tělo, prohnuté do oblouku, se pomalu ponořilo do potrhaného závoje, přikrývajícího kamenný oblouk.
Harry viděl výraz smíšeného strachu a překvapení na kdysi hezké, teď však vyhublé tváři svého kmotra, kdy padal skrz oblouk a ztratil se za závojem, který se na chvíli zvedl jako ve větru a pak zase spadl dolů.
Harry slyšel jak Belatrix Lestrangeová vítězoslavné vřískla, on ale viděl, že to nic neznamená – Sirius tím obloukem jen propadl, každou vteřinu se objeví na druhé straně, ale nestalo se tak.

Sirius se rozhlédl kolem. Nevěděl, co se stalo, netušil, co se událo. Nevzpomínal si, co v posledních hodinách dělal. Jen věděl, že tu určitě nemá co dělat, a že tu vlastně nemá být. Ale proč ? Co se tu vlastně stalo? Nebyl schopný si vzpomenout. Ještě jednou se porozhlédl. Byl ve svém domě, na Grimmauldově náměstí 12. Netušil, jak se sem dostal, a něco tu nehrálo. Dům vypadal stále stejně, jen více zaprášený a bylo vidět, že ho nikdo pěkně dlouho nevyužíval. Byl vylidněný. Zarazil se, no tohle ? Obraz jeho uječené matky byl pryč. Jak se to komu povedlo ? Vždyť byl začarovaný tak, aby nešel sundat ze zdi. Stále tuhle situaci nechápal, ale nehodlal tu stát jako solný sloup. Zašel za roh: „Remusi, Molly, Arture ?“ Kuchyň byla prázdná. Několik let nepoužívaná, jak bylo dost zřetelné. Kde jsou všichni? Vrtalo mu hlavou. Kde je Fénixův řád ? Kde je Molly Weasleyová, Artur, Brumbál, Lupin, Moody a Tonksová ? Kam se poděli?? Vždyť tento dům je přece centrem Fénixova řádu. Tak proč to tu vypadá, že tu nikdo pěknou řádku let nebyl? Co si teď počne? Nemůže nikam jít, vždyť by ho chytili. Je přece vyhledávaný vrah. Ale nemohl tu nečinně trčet.
Obrovský medvědovitý pes si to šinul skrz Příčnou ulici. Všechno tu bylo při starém. Žádné novinky, jen… Sirius si přečetl název: „Kratochvílné kouzelnické kejkle,“ tenhle obchod přece zná. Patří Fredovi a Georgovi Weasleyovým, otevřeli si ho, jakmile opustili školu. Zajde se tam podívat. Měli by ho přece v psí podobě poznat. Štěstí mu však nepřálo.
„Z rodinných důvodů po dobu jednoho týdne zavřeno,“ hlásala cedulka visící na vstupních dveřích. Tak kam teď zajde? Co je vlastně za den? Mohl by navštívit Harryho, ale… kde se teď vlastně vyskytuje? V Bradavicích nebo u strýčka a tety v Zobí ulici? Popošel dál. Posadil se ke stolu u zmrzlinářství Floreana Fortescuea. Seděl tam jakýsi muž a četl Denního věštce. Na něm přece musí být datum. Stále si snažil vzpomenout, co dělal včera, ale nic. Naprosté černo. Určité datum sice neměl možnost z novin přečíst, ale když si k onu pánovi přisedla žena středního věku, tvrdila, že za pár dní jí přijede zase na prázdniny dcera z Bradavic. A chlubila se, že zvládla všechny zkoušky výtečně. Čili Sirius z toho usoudil, že musí být konec června, takže Harry ještě musí být v Bradavicích. Zajde tam, všechno se vysvětlí.
U krámku s potřebami pro famfrpál si povšimnul, že ve vitríně je nový typ koštěte. Dynamic 4000. To jsou mi věci, pomyslel si. Už na první pohled bylo to koště úžasné. Proutky mělo zastřižené do aerodynamického tvaru, aby zvládalo každou rychlost. Na konci mělo pohodlný posed. Celé zářilo. Bylo z naleštěného dubového dřeva a stříbrným písmem mělo vyryté název a pod ním řadovou značku výroby. Mělo neobvyklý tvar, který Sirius u koštěte ještě neviděl a na první pohled bylo jasné, že je koště lehoučké, akorát do ruky. Tohle by se Harrymu líbilo, pomyslel si. Ale co, Kulový blesk je skvělé koště a Harry není takový perfekcionista, jež musí mít každou novinku.
Zašel zpět domů. Rozhodl se, že se pořádně na Harryho počest upraví. Vousy si zastřihl do slušivé bradky. Mávnutím hůlky zařídil, že mu přebytečně dlouhé vlasy utvořily krátký šik střih. Oblékl si černý hábit. Naposledy se koukl do zrcadla. Málem by se nepoznal. Už neměl tak mrtvolně nažloutlou pleť, ani zuby. A takto krátké vlasy měl naposledy, když jel poprvé do Bradavic.
Jako čtyřnohý mazlíček se vkradl na pozemky Bradavické školy čar a kouzel. Tak, jak to dělal, když byl Harry ve třetím ročníku. Měl štěstí, když dorazil na pokraj Zapovězeného lesa, několik studentů si krátilo čas hraním famfrpálu. Podle hábitů poznal, že jsou to studenti Nebelvíru. Výborně, v tom případě mezi nimi musí být i Harry. Jak hledal, tak hledal, ale Harryho nikde nenašel. Na postu chytače byl někdo úplně jiný, ale Harry to rozhodně nebyl. No, třeba se Harrymu nechtělo hrát a post chytače jim nahradil někdo jiný. Však žádný zápas to nebyl, jen jakási exhibice mezi spolužáky. Rozhodl se, že počká do večera. Harry, Rona a Hermiona určitě půjdou navštívit Hagrida.
Slunce pomalu zacházelo za obzor, ale Siriusův kmotřenec nikde. Jak je to možné? Vždyť Harry by se před odjezdem šel s Hagridem určitě rozloučit. Neodešel by bez rozloučení. Něco tu nehraje !!!
Když už byla tma, rozhodl se Sirius, že se vrátí domů a popřemýšlí, co udělá. Zaběhl mimo bradavické pozemky a s hlasitým PRÁSK se přemístil zpět domů. Musí si to nechat projít hlavou. Uložil se do peřin. Obrovské vrstvy prachu šly dolů lehkým mávnutím hůlky.
Ráno vstal. Ať se děje, co se děje, zjistí, co je příčinou toho zmatku. Kdyby si jen vzpomněl, co se tu dělo před pár dny. Tehdy se musel stát ten zlom. Stalo se něco, co ovlivnilo dnešek.
Dnes by se měl vracet expresní vlak z Bradavic do Londýna. Počká tam.
Vlak právě přijížděl na nástupiště 9 a ¾. Davy studentů se hrnuly k východu.
„No tak Harry, no tak,“ šeptal si Sirius netrpělivě pro sebe, schovaný ve stínu, aby ho nebylo vidět. Harry však nedorazil.
„Co se to tu děje?“ poškrábal se na týle. Jediné, co mu teď zbývalo, je zajít se podívat na místa, kde by mohl potkat nějaké známé. Když se nikdo nezdržoval na Grimmauldově náměstí 12, mohl by zkusit dům Weasleyových. A TAKY!!! Proč ho to nenapadlo dřív? Taková spásná myšlenka. Řád se přece může zdržovat v Godrickově dole. Kdysi to přece bylo místo, kam se nikdo nedostal, pokud mu to nebylo dovoleno. On sám ale věděl, kde to je. Kéž by měl svou starou motorku, posteskl si. Jelikož to místo bylo vždy začarováno proti přemisťování, byl Sirius nucen se tam dopravit po svých.
„Ahoj drahoušku,“ jakási žena s rudými vlasy právě políbila ve dveřích nějaké muže s černou čupřinou. Neviděl jí však do tváře a neviděl ani tvář toho muže.
„Lily?“ špitl si pro sebe. Ale to nemohla být pravda. Lily je přece dávno mrtvá. Když však žena poodstoupila a poodhalila tak tvář onoho muže, Sirius naprosto zkoprněl. Ne, to není pravda. To není možné. To přece nejde. Jsou mrtví, oba dva. Pak to Siriusovi došlo. Co když se nějak vrátil časem? Prohlédl si dům. Byl stejný jako před lety. Siriusovi poskočilo srdce. Byl šťastný, nevadilo mu, že se vrátil časem, protože mohl opět po letech vidět své nejlepší přátelé. Může zabránit jejich smrti. Může zabránit tomu, že ho zavřou do Azkabanu a může jim vydat Petra. Musí tomu zabránit! Pak mu poklesla brada: „Ale to nemůžeš udělat,“řeklo mu jeho svědomí, „nesmíš změnit minulost. Navíc, díky Harrymu a Lilyiny lásky bude Lord Voldemort poražen. I kdybys měl kvůli toho obětovat sebe a už podruhé připravit Harryho o rodiče. Znemožnit Harrymu, aby je poznal.“

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

17 komentáře “První část

 1. Myslím, že je to moc pěkné… Ze začátku se mi to moc nezdálo, ale jak jsem se pak začetla… Jdu se vrhnout na druhý díl, fakt supr!!

 2. mně už se to dneska moc nezdá..tehdy, když jsem byla ráda, že něco stvořím, jsem ji měla docela ráda, ale dneska už k ní nemám  žádný vztah, prostě obyč, povídka..

 3. Zdarec! Tak se tady po dlouhé době opět ukazuji. Docela zahímavý námět. Akorát mě napadlo, jak je to s tím koštětem. Psala jsi, že je lepší než Kulový Blesk (ne přímo, ale bylo to naznačeno). Jak může být taková skutečnost pravdivá, když je Sirius v minulosti a Kulový blesk byl přece naprostá díra do světa – bomba. No, to mi nesedělo. Pak mě ještě napadlo ohledně toho popisu "Z rodinných důvodů uzavřeno" – že by si už jako Fred s Georgem založili rodinu. Tyhle dvě skutečnosti mě přiváděly k tomu, že se Tichošlápek ocitl v budoucnosti. No, nevadí, třeba to bude ještě všechno a ty dvě osoby nebyly Lily s Jamesem a Harry s Ginny…. podobný pár… :-)

 4. Wiky to si myslí on, je to psáno vlastně z jeho hlediska :)) A navíc, je to doba, podle Siria, kdy Harry skončil 5. ročník.. a Harry svůj Kulový blesk dostal ve 3. ročníku, není snad přirozené, že za dva roky vyvinou lepší koště, než je KB? 🙂 Dva roky jsou hodně..když si vezmeš, Nimbus 2000 byl bomba, pak následoval Nimbus 2001 a hned na to byl KB, prostě každým rokem jsou nová košťata. Nevím, co ti na tom nesedí 🙂

  Rodinné důvody zahrnují celou rodinu-rodiče, bratry, neteře, synovce, bratrance, cokoliv. Klidně se nějaký Eda bratarcanec otce z třetího kolena ženil 🙂 Takže to tě napadlo sice dobře, že je to budoucnost, ale tyto skutečnosti na to opravdu nepoukazují 🙂

 5. Ale poukazuje na to skutečnost, že Fred a George mají svůj krámek a zároveň žije Lily a James =o) Já jsem to teda ještě celý nečetla tak nervim =o) Myslim, že mi není jasný jak si Sirius může myslet, že je v minulosti, když viděl krám Freda a George? No nevadí jdu číst dál =o)

 6. Her ale ten už měli přece plánovali už v pátém díle, to není nic zvláštního 🙂 A v šestce ho měli už v létě, což nasvědčuje tomu, že už ten krámek existoval za studa Freda a George.. a někde se tam i zmiňovali, že mají parcely na prodejnu… nezapomeňte, že 6. díl začíná jakoby měsíc po "pátém díle"… 🙂 Je tam jen rozdíl několika týdnů. Nic neobvyklého. Ke všemu, když existence obchodu už byla tehdy jasná… 🙂

  Co ty víš, mohlo se jednat o jinou paralelu…. tak jsem to mimochodem udělala v Temné cestě osudu. Dimenze, kde mohl James a Lily žít 🙂

  Víš… v takových schock situacích člověk nepřemýšlí racionálně, plno věcí mu nedochází, třeba i tohle… ale opakuji se..nemuselo se jednat o budoucnost…ale o normální přítomnost, kdy Harry ukončil 5. ročník(což si zprvu Sirius myslel)…nebo o jinou paralelní dimenzi, ve které přežili POtterovi 🙂

 7. je to fakt krasny ale tak ňák rozhazene no to je jedno je si to poskladam moc krasny jen tak dal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..