Prohrál Snape lásku Lily?

Po nějaké době zase nějaký článek :)) Zdroj: www.potterweb.cz ..originální článek by wizard Tom

Po delší době tu mám pro Vás další teorii. Tentokrát se týká Snapea jako studenta a také rozebírá, jak prohrál lásku Lily Potterové. Autorkou teorie je Snape007 z portálu ph.net. Čtěte dále….

Tohle se mi moc líbilo: Nepamatuju si, jestli jsem to někde četla, či to řekla sama JKR v jednom rozhovoru, ale z celé Severusovy vzpomínky se dá odvodit přesně to, že oblíbenou Lily Evansovou skutečně milovali všichni Pobertové. Ale ona si vybrala jen jediného, na úkor něhož pošlapala čisté přáteství, které by jí dalo možná víc, než jí byl schopen poskytnout James.

– Tady se pokusím trošku vysvětlit co vlastně podle mně bylo Severusovou nejhorší vzpomínkou, a že to vůbec nebylo ponížení od Pobertů… Souhlasím s tím, že nejhorší část této paměti není to, že ho trápili a ponižovali James a Sirius. Nakonec on tehdy sám šel dobrovolně k jezeru, kde mohl čekat, že tam půjdou taky a byl jejich snadným cílem… Proč by tam ale chodil, když se dalo čekat, že ho tam nic dobrého nečeká?
Odpověď není moc daleko. Tou odpovědí byla Lily Evansová. Chtěl jí být blízko, stejně jako James…
Když si Sirius a James začnou ze Severuse utahovat, je jediná, kdo se ho zastane. Nemyslím si, že by byla jen přátelský a nezúčastněný divák, který zastavuje nespravedlnost… Myslím si, že Lily a Severus byli opravdoví přátelé a oba dva toto setkání poznamenalo jizvami. Ale jak se mohli tihle dva, jeden krásný a oblíbený a druhý samotářský a neoblíbený, vlastně seznámit ?Odpověď je nasnadě.
Přes prof. Křiklana… a jeho klub. Sám prof. Křiklan o Lily mluví jako o velmi oblíbené „Nedovedu si představit někoho, kdo by ji znal a neměl ji rád… „
Víme také, že oba dva ( Lily i Severus ) patřili mezi jeho oblíbence… Rozhodně trávili hodně času v Křikově klubu. Můj odhad je, že Severus se zamiloval do jediné osoby v Bradavicích, která byla k němu přátelská, zastala se ho, byla ve stejném klubu… Lily ho nemilovala romanticky, ale každopádně více, než kterákoliv jiná osoba v jeho životě, s vyjímkou Brumbála a snad jeho matky… Myslím, že Lily si pro něj vybrala ne lásku, ale opravdové přátelství.
Nyní však zpátky k jezeru!!!
Severusovi „úhlavní nepřátelé“ se snaží na něj opět hodit nějakou tu kletbu, když tu přijde Lily a zastaví je… James jí říká, že ho nechá být, jen když s ním půjde na rande. Severus se potichu odplíží k hůlce a neverbálně pronese zaklínadlo Sectumsempra a řízne Jamese do tváře. V tom Sirius zvedne Snapea hlavou vzhůru, vystavujíce na obdiv jeho zašedlé trenýrky. Lily se při pohledu na něj skoro rozesmála…
Harry vlastně celou dobu co sleduje reakce svého otce. Proto nejspíš neviděl Severusovu reakci na to, že se mu Lily skoro směje, ale klidně bych se vsadila, že ho to rozlítilo: vidět dívku, kterou miluje smát se žertu na jeho účet. Tehdy ji ze vzteku nazve „mudlovskou šmejdkou“ a navždy tak zničí jejich vztah.
Toto také vysvětluje proč se Lily tak hrubě utrhla na Jamese, když ho chtěl přinutit, aby se jí omluvil (v americké verzi – je toto zdůrazněno písmenem). Chtěla tehdy, aby se jí omluvil sám. Ale copak by Snape se před nimi (a hlavně před ní) mohl v téhle situaci ještě víc takhle ponížit?
Myslím si, že se na toto téma jistě po čase bavili, ale on se jí za to nedokázal omluvit (nebo Lily jeho omluvu nechtěla slyšet) a jejich vztah skončil…
Tohle byl ten poslední hřebík do rakve a Lily později v sedmém ročníku začala chodit s Jamesem a po ukončení školy se vzali.
A Severus Snape dostal hlavní a obrovský důvod pro nenávist k Jamesovi Potterovi. Ukradl mu dívku, kterou miloval…

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

52 komentáře “Prohrál Snape lásku Lily?

 1. No,toto zkus vysvětlit lidem,kteří si nepřipouštějí,že by Snape mohl někdy milovat….jo,to už jsem tam četla.Podle mě zajímavá teorie,podle ostatních totální žvást

 2. já si myslím že Snape miloval… ale taky se mi moc tato teorie nezdá.. neumim si prostě tyhle dva spolu představit…ani jako přátelé…

 3. každý je schopen lásky..jakékoliv, ale je.. i takové divné.. Rowling říkala sama, že Snape už miloval.

 4. Mohlo by to tak být. Snape ji mohl milovat, nemusela o tom mít ani tušení. Snad se za ne příliš dlouhou dobu dozvíme pravdu

 5. kdyby to tak opravdu bylo….já mám Sevieho radši než Jamese ale méně rádši než Siriuse…takoé překvapení.Takže myslíž že ,,temná cesta osudu,,by byla lepší.

 6. sama Rowla přiznala že Severus kdysi v minulosti opravdu byl zamilovaný. já si myslím že bud miloval Narcissu nebo Lily

 7. taky si myslím..buď Lily(což mi přijde lépe vysvětlitelný), nebo právě Cissu.. i když je o pět let starší než on.

 8. a kde jsi přišla na to že je starší? kde jsi to zjistila? já ani nevím kolik je v podstatě jemu tak kolem 35 až 40 ne?

 9. Souhlasím, Lily nebo Cissa. Každopádně mu jedna z nich ublížila natolik, že už nechtěl milovat a je tak nepřístupný (samozřejmě za to může i jeho poslání).

 10. Tak pokud bych si měla vybrat ze všech teorií, které jsem kdy četla, tak tahle se mi zdá nejvíc reálná. Sama jsem pořád uvažovala, čím je ta vzpomínka tak hrozná. Tím chováním Jamese a spol. určitě ne, protože to bylo normální

 11. iviku z lexiconu, všechno píšu podle fakt..podle lexiconu. Tam to všechno je. http://hp-lexicon.org

  Lenko já si taky celou dobu říkala, že na té vzpomínce toho bude víc… třeba se Snapík bál ztrapnění před Lily.

 12. No já myslim taky že bud miloval Lily nebo Narcisu..

  Protoze jestli je pravda co tvrdí brumbál o tom ze severus když zjistil že jsou potterovi mrtví tak trpěl výčitkami (v tom případě nejspis proto že si vycítal že kvůli nemu nejspis zamrela Lily)..je pravda že nevedel koho si jeho pán vybere,ale jestli Lily miloval…taky nenavidel jamese kvuli tomu ze jak bylo v taky jedny z knih napsany "Proto že james byl vsim cim snape chtel byt…"byl oblibeny,hral famfrpal a nakonec se do nej zamilovala Lily a on mel i divku kterou milovala tak mel severus dalsi duvod proc jamese nenavidet..a pak kdyz lily urazil tim co rekl ze je se ji nikdy nedokazal omluvit a tak se jeste vic ponizit a proto zjestli se pratelily a on ji miloval a on jeho ne a milovala jamese (akorat si to traba nepriznala) znicil jejich prátelstvi a zavrhl moznost za by ho nekdy mohla milovat(nepravdepodobne vim)

  a taky mohl milovat narcisu protože v šestym dílu druhá kapitola jak narcisa prosí o pemoc severuse ji odtahuju od se ¨be možná protože brečí a on povazuje slzy za neco SLabošského nebo tak možná protože nesnese ze zena kterou miloval a nejspis miluje mu brecí na hrudi a prosi o pomoc..a pak taky proc by se narise severus zavázal neporusitelným slibem ,podle me když nad tim uvazuju to nebylo jenom proto aby pomohl dracovi a chránil ho ale pro že miloval a miluje narcisu ,proc jinak když ví coo by znamenalo nedodržení toho slibu jen tím že by se dracovi neco stalo nebo by zemřel?

  pak je tam v sestym dili taky cast kdy harry na draca pouzeje kletby SECTUMSEMPRA a severus tam prijde a zacne draca uzdravovat to za prve proto že ví co by stalo kdyby draco zemřel nebo by se mu neco stalo a taky proto že je to jediny syn narcicy a jestli je pravda ze ji miluje tak vi ze by mu nikdy neodpustila ze se stalo neco jejimu synovi a to ikdyby byl severus mrtvy….

 13. katko vyčerpávající odpověď, ale plně s tebou souhlasím, taky to tak nějak vidím a taky podle toho píšu povídku 🙂

 14. určitě to byla buď Cisa nebo Lily… tohle se mi zdá praděpodobnější, ale zase když si člověk přečte v šestým díle to o slibu, tak to ukazuje spíš na Cisu… třeba se ani Rowla ještě nerozhodla :o)

 15. Mariko nezlob se, ale já nemám na takové věci čas, jsem velice zaneprázdněný člověk..tady má blog plno lidí, zkus se zeptat jich..

  War: Nebo nám Rowla schválně dává několik návnad 🙂

 16. Reálná teorie, jen co je pravda.. ale nesedí mi poslední věta v článku (Ukradl mu dívku, kterou miloval… ).. Vždyť, jak naznačila katka, Severus ani nevěděl, o koho jde.. netušil, že ve věštbě jde o Jamese, největšího npřítele, jakého Severus měl.. nevěděl, že jde o Lily, kterou podle sposty teorií miloval..

  Jinak.. s teorií souhlasím, ale nezdá se mi, že by SS miloval Cissu.. tohle mi připadá zvláštní, ale ne nereálné..

  Mám takový pocit, že se JKR zmínila o tom, že Lily měla hodně obdivovatelů (to je nepochybné..), včetně Jamese a Severuse.. právě tihle dva to vydrželi nejdéle.. ale nevím, asi to je vážně jen pocit, poněvadž se mi knihy a povídky poněkud pletou dohromady..

 17. JKR taky říkala, že Lily byla velice oblíbená a Ginny je jako ona, takže je velice pravdě podobné, že právě SS patřil do těch obdivovatelů 🙂

 18. hm lexikon je dobrýale anglický :((( to mě pobavilo :))) já jsem němčinář :)))) ale jinak je to asi dobrý zdroj 🙂

 19. no jo..lexikon je nejlepší, protože spolupracuje přímo s Rowling.. posílají jí dopisy, ve kterých s eptají na info různých postav apod. Rowling jim zaslala třeba rodokmen Blacků apod.

 20. to je zajímavé, a není třeba nějaká taková stránka v němčině,  sice  ji nemám ráda ale domlucím se rozhodně víc, na ájinu čumím ja tele na nová vrata :))

 21. ááá napadla mne  spásná myšlenka,  jelikož vlastním na počítači dobrou pomůcku translátor mohu si věty z ájiny přeložit, ale budou přesně doslova, moc to asi nebude dávat smysl, ale to co se budu chtít dozvědět se dozvím, jako  třeba že už konečně vím kolik je Sevíkovi,

  ani bych neřekla že je tak starý, ročník 1959 ? no to je ale dědula :)))) ale stejně ho miluju :)))

 22. haha člověk se docela pobaví nad tím jak doslova ten translátor překládá, tak třeba slovo

  Death Eater – u nás zřejmně Smrtijed přeložil jako smrt kuřák 🙂

  nebo Dumbledore – to je Brumbál, přeložil jako čmeláka :)) to je síla

 23. haha další krávovina muggle – u nás mudla, je přeložený jako krokodýl bahení :))) tak už mám fakt dost :))))

 24. ha tak teď už fakty smíchy chcípám, jméno Lupin přeložil taky na vlčí bob nutkajský :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 25. bu´d 59 nebo 60 ..v knize starý není, tam se rok pohybuje 1996-97 :)) Tam je mu nějakých 37 🙂

  Jinak..z lexikonu nejde nic kopírovat.

  Mně traslator přeložil Death Eater jako jedlíci smrti :)) Jj..je to docela sranda.. pomáhal mi, když jsem překládala HP6 z angličtiny..když jsem potřebovala pomoct se slovosledem nebo nějakými slovy, co slovník nenašel..docela jsem se u toho nasmála :))

  Víš, Brumbál je totiž podle slova Čmelák :)))

 26. jo to mě taky došlo že Brulma  je něco podobného 🙂 ale nebylo by vtipné kdyby mu tak říkali doopravdy? Čmelák ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích, nositel merlinova řádu 1. třídy největší čaroděj všech dob, nejvyšší divotvorce a předseda mezinárodního združení kouzelníků. to by bylo zajímavý ne? :))))))

 27. Musím se přiznat, že jsem tenhle nápad už měla taky. Vždycky se mi líbila představa, že Snape tolik nenávidí Harouše, protože chtěl být jeho otcem.

 28. Pepcha to už mě taky napadlo..poprvé, když jsem četla jeden přííběh obrácené reality od Taťány..to bylo někdy v roce 2002 ..

 29. Jsem si téměř jistá, že Sev v minulosti miloval. Neupírejme mu takové city. Skoro se kloním k  tomu, že coby student ho okouzlovala Lily, možná do ní byl i zamilován… Avšak podle druhé kapitoly  šestého dílu sdílím s anonimem(kou) názor ten, že přeci jen nakonec věnoval své srdce Narcise.

 30. Já mám Snapea ráda akorád tak v povídve SYN PÁNA ZLA a v té co píši jinak ho přímo nesnáším.Prostě je to srábus který zabil Brumbála.

  Musím ale přiznat,že něco na tom bude.

  Whortleberry:Já si taky myslím,že Séverus Snape miluje Narcisu.Proč by jí jinak dával ten slib???Myslíte,že to dělal jen proto aby něco dokázal Belatrisk???Že by kvůli tomu ryskoval svůj život???

  Když se posmíval Síriusovi tak Brumbál nakonci pětky řekl,že byl Sírius dost inteligentní než aby na něco tak ubohého zkočil.Myslíte,že by Snape udělal to samé,že by udělal něco tak ubohého,že by dokázal,že není tak inteligentní???

  Podle mě Snape miluje Cisu a ne Lily.

  To je můj názor.Myslete si co chcete.

 31. ja si nemyslim, ze se snape snazi bellatrix neco dokazat (to ji dokazuje jinde), taky si nemyslim ze by snape miloval cisu (nebo miluje), to spis tu lily ale stejne, kdyz i sevik dokaze milovat proc ne voldy?

 32. Tahle teorie je rozumná a řekla bych, že i pravděpodobná. Souhlasím s tím, že v tomhle ta vzpomínka spočívala. A to s Křiklanovým klubem… super! Je to dooost možné.

  A myslím si, že Lily měl fakt rád, ne_li ji přímo miloval ve školních letech. Ale myslím si, že má rád i Narcisu. To vyplývá s té druhé kapitoly v HP6…

 33. Teorie je to sice zajímavá ( a když jsem četl pětku bylo mi Snapea líto) Ale Snape si to u mně navždy zkazil tou nanejvíš zbabělou vraždou neozbrojeného Brumbála, a navíc přečtěte si prosím v PRINCI DVOJÍ KRVE kapitolku NÁHODNĚ VYSLECHNUTÁ JASNOVIDKA a navíc jestli jste si pořádně přečetli Fénixův řád tak tam se jasně píše že Lily se nerozesmála nýbrž jí zaškubalo kousky úst jako by se chtěla zasmát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..