Povídka písmena P

Patnáctý prosinec, Praha, půlden provázelo pekelné psí počasí. Paní Pavlína Pospíšilová půjčila pohlídat psíka Punťu panu Prachatému. Poklidně po přesunutí prchá před poštu. Pomalu přestávalo pršet. Přišla poslat psaní. Paní Pavlína Pospíšilová, pozůstalá po panu Pospíšilovi, postávala před přepážkou. Potřebuje pomoc, po Pondělku přijde pohřeb pana Pospíšila. Při postávání podél přepážky provázel paní Pospíšilovou pláč. Pan Pospíšil, pravý přítel, pospíšil si pryč. Proč?
Paní Pospíšilová předstoupila před pracovnici posedávající po pravici paní Pospíšilové. Pootevřela přepážku.
„Prosím, potřebujete pomoc?“
„Paní pracovnice, partner příliš pracoval, podlehl problémům. Po pondělku pořádám pohřeb. Potřebuji peníze. Potřebuji půjčku, pomůžete?“
„Prosím, paní, představit!“
„Promiňte, paní Pospíšilová, Pospíšilova pět, Praha.“
„Podám papír, pokuste připsat potřebu, připište příčiny, popište pohřební procesí. Půjčka přicestuje poštou.“
Pohřeb prastarého pana Pospíšila provázelo poprchávání. Pár pozůstalých postávalo podél plotu. Přitom příbuzní předváděli perfektně procítěný pláč. Pěkná postava pozůstalé předstoupila před pohřební procesí. Paní Pospíšilová pronesla proslov: „Přátelé, Petr příliš pracoval přestože právě práce působila pokračující potíže Petrově poškozené prostatě. Později patrně problémům podlehl,“ prohlásila pragmaticky, přičemž průřezem proplakala půlminutu. Pomalu, pomalu, poplácal Pan Pavelek, pozůstalé přítel, paní Pospíšilovou po paži. „Poplač, pláč pomáhá,“ prohlédl paní pronikavým pohledem. Pozůstalí přátelé pookřáli, pocítili příšerný pocit prázdnoty. Paní Pospíšilová pobledla, pocítila pocit prohry, pozůstala, postrádala příslušného partnera. Psík Punťa pokňukával poblíž. Páneček pospíšil pryč. Ponechal psíka pospas paničce. Panička popadla psíka pofňukávajíc přes psíkovy packy.
Pružně proklouzla před přísedícími. Pospíchala pryč, přála přepnout představy. Prchla před projednáváním podobných podrobností.
Pětadvacátého prosince, Praha, počasí poklidné. Paní Pospíšilová prahne po příteli. Posedává před psíkem, přemýšlí. Posmutní, pan Pospíšil padl. Paní Pospíšilová půjde prohledat Prahu. Prohlídne panstvo. Popřípadě přibalí páníčka pro Punťu, přítele pro potřebu.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

49 komentáře “Povídka písmena P

 1. Tak to je drsný! Tos psala sama? Já nedávno zkoušela něco podovnéhom ale sesmolila jsem s bídou důl stránky. Klobouk dolů!

  BTW: koukla ses už na tu povídku?

 2. Reb jakou povídku? Mně nic nepřišlo… Jinak jo, psala jsem to sama. Dneska, měla jsem to totiž za úkol do rétoriky..na zítřek.

  Nan: heh..díky :))) Fakt mě to bavilo..

 3. Tak to je hustýýýýýýýýýý:o)))))))))))) Tohle bych nikdy nedokázala…. jednou o češtině jsm to měli psát a já napsala sotva deset vět:o)))

 4. Mazec….my sme to taky měli psát ale naštěstí jen jednu větu. já měla taky p..bylo to o princezně:)

  FAkt guud, sem se u toho pobavila:)

 5. Phyl: za půl hodiny.. já už jsem měla načnutou větu z minulého týdne, když jsem měla rétoriku, a taxem jen pokračovala.. docela to šlo a fakt jsem se u toho bavila.

  Lelli: tak pak dej určo vědět, si to ráda přečtu :)))

  HPgirl: díky

  Am: to jsem ráda, že ses pobavila…

 6. to je super,nedávno jsme měli ve škole napsat jednu větu  alespon deset slov začínajících na P. a zvládla to jen jeden kluk 🙂

 7. Tak jsem teď pro změnu tady!! Jak sis možná všimla, tuto povídku jsem to okomentovala už na fanu… :-) a teď na tebe narazím tady!! jseš fakt dobrá!! Baví tě tkoéhle věci?? Troufám si tvrdit, že ano – jinak bys to asi nedělala… 🙂 jo, já jsem do toho taky zažraná (jako do literatury) a podobně jako ty se taky moc ráda věnuji tématu Harry Potter. Na mém webu mužeš najít mou prvotinu této kategorie. Jestli budeš mít chuť to číst, tak se nedej zmást poněkud nudnějším začátkem. ALE (jak už jsem slyšela z mnoha úst lidiček okolo sebe) kvalita se během vývinu děje zlepšuje. Do žádného čtení tě nenutím… :-)

  Asi se podívám na tu tvoji povídku, co tady teď vidím!!! :-) Zatím… ;-)

 8. :)))) Až budu mít čas, tak možná mrknu..já toho mám teď totiž na přečtení strašně moc, mám pár svěřencům, kterým jsem slíbila, že jim povídky ohodnotím apod.

  Jo, baví mě to, psaní i čtení, chci jít na žurnalistiku.. ale nemám šanci.

  To znám, tohle..takový nudný začátek a postupem času se v ději zlepšovat, taky mám takovou povídku… ale moc se k ní nehlásím 🙂 I když je docela oblíbená, což nechápu…

 9. Jak jsi na tom s věkem?? abych jako věděla, kdy se budeš pokoušet o tu žurnalistiku!!!! Budu ti totiž držet palce!!! Mě to taky hodně lidí doporučuje, ale já jsem si docela nejistá, bo nedělám jen literaturu, ale taky se HODNĚ zajímám o hudbu – klavír, housle, skládání… Vlastně si troufám tvrdit, že mé rozhodnutí bude stát pouze na tom, jestli se nakonec rozhodnu pro literaturu nebo pro hudbu…. Jsem zvědavá, co vyhraje…. ;-) Ty jsi mi napsala ten mail?? Jsi Kateřina Krejčířová??? nebo kdo mi to psal???

 10. Vlastně ..ještě je 2005, ale za týden je 2006, takže si troufnu tvrdit, že letos :)))

  Já určitě ne, já jsem Blanch alias Blanka, takže já jsem nikomu mail nepsala:)) Spíš naopak, mně spíš někdo pořád píše :))) Ale to jméno mi něco říká .)

  Taky nejsem úplně rozhodnutá., já si na tu žurnalistiku netroufnu.. prostě chci dělat cokoliv, co je v souvislosti Češtiny a literatury..

  Hudbu jsem kdysi taky chtěla dělat… a taky umění..hlásila jsem se kdysi na uměleckou školu, ale byla jsem 2. , kterou nevzali :))) A pak už jsem nechtěla ztrácet další rok a šla jsem na gympl, tam mi k srdci hodně přirostla literatura… HP už sice píšu dlouho, ale teprve na střední mě to tak chytlo..

 11. Počkej… co tím chceš říct, že ti furt někdo píše a jeho jméno ti je povědomé?? Mohu tě pouze ujistit, že já jsem ti v životě žádný email nenapsala. :-) Ale mě by fakt zajímalo, kdo ta Katka Krejčířová je. Neznáš ji náhodou??? třeba z fanu!!!

 12. Nene …mně píšou různí lidé…plno lidí, které vůbec neznám, mi píšou :)) Ale já tu mám taky vzkazník(Pošli mi vzkaz), který putuje přímo na můj mail, takže se není čemu divit..

  Říkám, že ej mi to jméno povědomé, kdybych to věděla, tak bych to nepsala :))

 13. Juj to je skvělý!!! My jsme to ve škole taky měli psát, taky na P, byly jsme na to s holkama tři, ale vymysleli jsme děsný blbosti, jako třeba že prase pod postelí polykalo penicilín a podobně… :o)

 14. a slyšeli jste tu od H? hoří horní Heršpická hospoda Hrbatý hrozen. Hospodský Hrubeš hýká hrůzou: haste, honem, hybaj, hovada! Hasiči, hovno hasí. Hledají hlavní hydrant…  atd, ale vymyslelas to moc hezky

 15. jj..to znám..mám to v počítači.

  Houf heršpických hokejistů ho hbitě hákují holemi.. hoří [háknkrojc]himl hergot.. hybridní homosexuál Horáček hladí hlavici hasičské hadice hýžděmi 🙂

 16. já vím, že tam to si někde je, ale nemá tam být.. na jiných archívech jsem to smazala..tady jsem k tomu ještě nedošla.. měla jsem tam někde i ukazovací zájmeno na t 🙂

 17. Hotovo. Hirošima hadr. Hořeniště halí hustá hmla. Hostinský Hrubeš hloubí hroby, hyeny hodují.

  Aby to tu bylo celý :o)

 18. Tady je na h a celý:-)

  "Hoří!"

  Hoří horní Heršpická hospoda -Hrbatý Hrozen-. Hostinský Hrubeš hýká hrůzou.Honí hasiče, hubuje, hořekuje, huláká:"Haste hybaj, honem, hovada!" Hasiči hovno hasí.Hledají hlavní hydrant.Hoří hnojiště, holubník, huspenina, hudebníkům housle, harfy, harmonika,….hašiš. Hoří husitské halapartny, hoří historické hebrejské hieroglify, hoří hektolitry handlovaného Hennessy.Hoří Hrubešova hnědá honda. "Hilfe, hilfe", haleká hystericky henlainovec Havránek."Hoří hakenkrojc, himlhergot!" "Huš hajzle!!" Houf Heršpických hokejistů ho hbitě hákuje holemi. Hoří herna, hoří hubertusy. Hoří honosné haveloky herecké honorace, hrubě hazardující horentními honoráři. Hoří hřívy Huculských hřebců handlíře Hlavsy.Handicapovaným hoří hrby.Hoří holinky hospodáře Hanáka.Humus. Hormonální hybrid, homosexuál Horáček hladí hubici hasičské hadice hýžděmi. Hinduista Hirš hypnotizuje hodonínský horizont. "Hurá, hydrometeority!"….Halucinace.Hoří hasiči horečně hledaný hlavní hydrant.Hospoda hořela hodinu.Hotovo. Hirošima hadr!Hořeniště halí hustá…hmla.Hostinský Hrubeš hloubí hroby.Hyeny hodují.

 19. A na s

  Sex se Stalinem

  Sochař stvořil sádrovou sochu soudruha Stalina svým svitavským spoluobčanům. Seschlý stařec spatřivši spanilou sochu slinu spustil.

  Sochař spílal: "Slízni si slinu, slizký slimáku! Socha slouží spoluobčanům!"

  Soused starce sychroval situaci. Slíznuv slinu spustil: "Slina? Sorry! Slaná slza smáčela sochu!"

  Sochař suše sdělil: "Sektem sochu smočíme."

  "Sexem?!" spustil stojící slušný starosta. "Sodoma!"

  Soused spadl: "Snad slyším sen! Sex se Stalinem?!"

  "Sodoma," syčel stále starosta. "Sexu se Stalinem střežte se!"

  Srotili se spoluobčané se sousedy spoluobčanů. Shluk stojících skandoval: "Sex se Stalinem!"

  Starosta skučel: "Slibte! Sexu se Stalinem snažte se stranit!"

  Sexy slečna se skepsí spustila: "Stalin? Spolužákovi Stanislavovi Soukupovi sličněji stojí stojan. Stalinovo semeno sádrovým shledávám!"

  Skrývající se smrdutý somrák sledující sexuchtivé snažení svých spoluobčanů syčel: "Styďte se! Semeno Stalina soudíte? Soudruha Stalina slavíme!"

  Srocení spoluobčanů skončilo střelbou svobodné sekty skandující: "Stop sexu se slepicemi!" Spletli si situaci.

  Středeční svitavský sloupek sděloval: Spanilá Stalinova socha sexuvzbuzující shledána. Socha stržena sborem strážníků. Sektem se sexem slavili společně spoluobčané stržení Stalina. Stalinovo sádrové semeno sbalila slepá stařenka. Skromně sdělila sousedům: "Skvěle se sádruje Stalinem stará studna." Sladké sny, Staline, se studnou skamarádíš se snadno. Snad sochař stvoří spíše sochu soudruha Svobody.

 20. Hoří je strašně známé..mám to i v počítači…

  Všechno, co zmiňuješ, je odněkud zkopírované, kdežto já tuhle povídku psala sama. Byl to úkol..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..