Podtržítka pro vás

aff
Než mě zase někdo nařkne z toho, že neudávám zdroje a podobné hlouposti, tak pro ty, kteří ještě nepochopili, že na tomto blogu je také grafika, tak tyto „výtvory“ jsou mé. Dělala jsem je já, každý jejich pixel je tudíž má výroba, tak snad zdroj sama na sebe udávat nemusím…
A není to nic na ukázku, co by patřilo do galerie, ale je to tu ke stažení pro ostatní a je to „výrobek“, ne nic, co bych si schovávala do sbírky.
Tyto oddělovače jsem dělala před pár dny, nastavila jsem je do článku… Ale jaksi s podivným datem a hodinou, takže se nezveřejnil :), tudíž je dodatečně vkládám teď.
Více jich v záloze opravdu nemám :), to by mohlo na čas stačit, přidala jsem jich teď mraky.
Jsou dost jednoduché, ale působí na mě takovým dynamickým dojmem.
No tak se snad někomu z vás zalíbí a využijete je. Docela by mě i jejich využití zajímalo. Tak kdybyste si je propůjčili(a opakuji, že nemusíte udávat zdroj, je to jen drobná grafika), dejte vědět, ráda bych se mrkla, jak to bude vypadat.
Díky.
A/N: a jestli je jeden článek s grafikou za několik hodin zahlcování, ó tak to tedy promiňte, páni oficíři…

12
11
10
9
8
7
5
6
4
3
2
1

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

54 komentáře “Podtržítka pro vás

 1. Tých prvých päť sa mi páči. (Som na tmavšie odtiene.) Len škoda, že ich nemôžem nijako využiť, keďže som na estrankách. Ale sú naozaj vydarené. :-)

 2. [3]: Tak na estrankách jdou obrázky přece vkládat také, ne? To je jen o vkládání obrázků…

  AaAA…koukám, že slečna píše i slash 🙂

 3. [5]: Netvrdím, že by som nedokázala vložiť obrázok, ale nemyslím si, že by sa mi to tam hodilo. Mohla by to byť maximálne len nejaká jedna hnedá rovná čiarka. (Aspoň ja mám takú predstavu, čo sa týka grafiky a dizajnu idem na to veľmi jednoducho alebo lepšie povedané primitívne.) Neviem si tam nič predstaviť.
  A áno ohľadne slashu vidíš dobre. :-)

 4. [4]: Mě spíš nebere to, že když už si člověk dovolí někoho nařknout z takové nepodloženosti, tak že se aspoň nerozhlédne, což by podle mě stačilo k prozření. Jednoduše bez toho, aby si někdo zjistil pravdu, na druhé hází špínu, to z duše zbožňuji…
  Logicky se prvně rozhlédnu a zjistím si, jak to je, jak to kde chodí. Ono by stačilo podle mě si přečíst i ty první tři řádky v článku, které vše vysvětlují. Je jasné, že ani ty si nečetla…

  Nezastírám, že mě to nakrklo, i když je to zbytečnost. Taky, že zahlcuji takovými věcmi novinky a že to patří do galerie. Tady zkrátka někdo nepochopil f-ci oné grafiky. Už mi to zavání trochu despotismem, kdo jsou, aby soudili, že grafika není autorská, že zahlcuje novinky? Sami s tím nemají zkušenosti, aby mohli na vlastní kůži poznat, že to je taky hromada práce a že co si člověk sám neudělá, to nemá…
  Jak se to pak liší třeba s focením? Fotky taky nevytváří člověk, ale stroj, stejně jako grafiku vytváří program a s obojím je třeba umět pracovat…

  Ale i ten fakt, že odmítají přijímat další grafické blogy, mi přijde už jako diskriminace.
  Samozřejmě nemluvím o těch, kde je plno nakradených pixelek, drobných grafických výtvorů a tak dále. Myslím solidní autorský grafický blog…

  Začínám mi na některé členy AK(neříkám všechny, jen jsem byla svědkem pár takových "milých debat") trochu alergii, protože v poslední době dost vidím, jak dělají podobné věci, vodu káží, víno pijí – a kdo bude dohlížet na ně, aby nedělali takové kiksy? Vím, že je to jen drobnost, ale drobnostmi to vždycky začíná.
  I kdyby mě za to měli vyhodit, mé svědomí je čisté. Cizí věci bych za své nikdy nevydávala.

  To se pak nemohou divit, že je plno lidí nesnáší a myslí si o nich, že ze sebe dělají důležité.
  Nesdílím tento názor, podle mě dělají, co mají v popisu "práce", ale prostě by bylo fajn u toho občas zapojit i neurony, než něco nepodloženě vhodím do éteru. A zamyslet se nad některými aspekty.

  Aaa…furt to ve mně vře.
  Vím, že to přeháním, ale i ta drobná věta: "Aha, promiň, nevšimla jsem si…" by byla docela předmětná… A moc dobře vím, že si slečna mou reakci četla, neboť jsem ji zkopírovala i na její blog a z něj ten vzkaz smazala… A ani se neobtěžovala odpovědět nebo dát vědět, že je s tím srozuměna nebo prostě jen napsat: "Dobře…"
  Taky jí určitě není příjemné, když ji někdo neprávem ukřivdí…

  Budiž vzorem pro ostatní blogaře…velmi příkladné.

 5. [13]: Jú, to sa teším už teraz. :D
  Hádam sa ti bude páčiť, totižto ja som pár HP/SS skoro nečítala, ale nejak som sa pustila rovno do písania. To je logika, že? :D
  (A ešte raz ďakujem za pochvalu, čo si mi nechala v komentári.) :-)

 6. Krásné. Všechny se mi líbí 😉 A to je přece jasný, že to nebudeš kopírovat od někoho jiného, obzvlášť ty, tak nadaná, úžasná grafička :-) Nechápu ty lidi, co si myslí, že to není tvá tvorba. To pozná přeci každý :-)

 7. Ahoj, mám velikou prosbu, ale prosím nepřestávej číst, není to reklama. Nikde nemůžu najít jak udělat nahoře menu. Jako máš ty. Jak vložit obrázky bez mezer. 1. To je "motto" nebo "volitelný horní box" ?
  Myslím to "Layouty" "editorová…" atd. Mohla bys mi poslat html? Nebo jak to prostě udělat? Mám rozhozený blog a netuším jk to spravit… prosím o odpověď buď na blog nebo sholova@gmail.com. Děkuju

 8. Ach jo, někteří lidé jsou prostě hloupí až do morku kostí. Blanch, jedno to podtržítko si vypůjčím na svůj nový web. Neměla jsem na zaplacení staré domény, tak jsem se vrátila na neplacený hosting…

 9. O ano ano.. Omlouvám se veřejně. Byla to kachna a já to uznávám.
  Ani nebudu zde zveřejňovat moji obvyklou výmluvu, že když si sednu konečně ke Kladivu, čtu několik set článků o designech, o soutěžích, o obrázcích, které se líbily a nemají na blogu AK co dělat, bla bla bla. Prostě jsem se sekla a autorce se omlouvám.

  "A/N: a jestli je jeden článek s grafikou za několik hodin zahlcování, ó tak to tedy promiňte, páni oficíři…" i oficíři jsou jen lidi a tak už ani nemá cenu nabádat autorku textu, aby si článek taktéž přečetla pořádně, neboť i já jsem udělala stejnou vylomeninu. Prostě a jednoduše:
  1. Když vkládat hromadu grafiky, tak k tomu plácnout pár slov.
  2. Když vkládat hromadu grafiky, tak NE KAŽDOU MINUTU.

  Bohužel tu nevidím nikde něco jako Zpráva autorovi, tak ti píšu takové psaníčko rovnou sem. Koukám, že moje dobrá vůle nejdřív napsat zprávu blogerovi a pak ho veřejně naprášit v Očistci na klub.blog.cz se neosvědčila. Díky za rozhodnutí mého dilema.

  [23]: Správně, hloupí lidi jsou prostě hloupí. Říká se, že moudřejší ustoupí, tak prosímtě tu moji hloupost omluv a ustup hňupovi, který má na to papíry a nedávno ho (asi omylem) pustili ze špitálu.

 10. [7]: Ještě si dovolím jednou reagovat. (To aby si zase někdo nepřečetl tvůj komentář, aniž by uvažoval a pak zhazoval všechny členy AK, kteří za nic nemohou). Do Autorského klubu se přijímají všechny blogy, které splňují všechna stanovená pravidla.
  Momentálně je přijímání nových členů pozastaveno z organizačních důvodů. Jestli se ti něco nelíbí, adresuj to přímo na štábní blogy klubu. A pokud si myslíš, že bys tu funkci zvládla líp, prosím. Stačí napsat, a můžeš vést 500 blogů.

 11. Ještě jedna věc, všechny ty komentáře klidně můžeš smazat – jsou moc dlouhé a nejsou k tématu v článku (nicméně, to samé s těmi komentáři dělám já). Na svém blogu mám aktivovanou takovou věcičku – Zpráva  autorovi. Nechci, aby někdo komentoval mimo články, proto ta funkce tam je a proto bezpředmětné komentáře mažu. V hlavičce máš můj mail, jestli mi chceš něco říct, klidně napiš. A to je vlastně úplně všechno, co jsem ti chtěla říct. Hezký večer ;-)

 12. [24]: dobrá, díky, žes aspoň dala vědět, úplně si mě tím..jak to říct..nakrkla…
  Ani ne tak tím, že sis to myslela, ale žes ani nereagovala…

  Já nevkládám každou minutu. Záměrně to vkládám s odstupem několika hodin, abych tím právě "nezahlcovala" hlavní stranu. Stačí se zpětně podívat, že jsou mezi tím minimálně vždycky tak dvě hodiny.
  A pár slov k tomu vždycky píšu, nevkládám pouze onu grafiku, ačkoliv – proč bych taky nemohla – když někdo vloží své fotografie, taky napíše třeba jen větu do úvodu a je to v pořádku… Co je to za škatulkování?
  Jeden odstavec to vždycky dostane.

  Omlouvám se, že jsem vyskočila jako čertík z krabičky. Co se týče mých vlastních prací, jsem dost impulzivní. Dotkla ses mě a to docela dost.

  [23]: Teda… to je škoda.. a s Ilumineou jste úplně sekli?

  [26]: Já komentáře nemažu. I když nesouvisí s článkem, nechávám všemu volný průběh. I hádkám.

  Pokud si četla pořádně můj komentář, tak jsem psala, že vaši "práci" chápu. A že názory oněch rejpalů nesdílím.
  Ale musíš uznat, že někteří členové to občas přehánějí. Nepsala jsem všichni. Neházím všechny do jednoho pytle.
  Zvlášť jsem četla některé reakce u témat týdne a prostě mi to přišlo…jak bych to… občas i nemístné.
  Párkrát jsem v tom postřehla povyšování a vždycky jsem si řekla, že tím si autor akorát kope svůj vlastní hrob.

  Nemluvím o pozastavení přijímání všech blogů, ale už před časem někdo u vás plácl, že všeobecně grafické blogy už se nebudou přijímat. Někdo tam i psal, že to není "autorské"… (Zase souhlasím s tím, že všechny ne, jak jsem psala – takové ty zkopírované blogísky z pixelkama a ukradenými kusy vzhledů a podobné patlaniny do toho nepočítám, myslím tím opravdu "autorské"…)
  Nevím proč, ale pár lidí si šlo stěžovat ke mně(to jsem nepochopila, jestli si mysleli, že jsem členem týmu AK), o tom jsem mluvila.
  Protože grafika je taky autorská věc, když s tím člověk hodiny pracuje a vytváří to pro druhé.
  Stejně jako vyfotí zátiší, v programu ho může "vyrobit"…

  Jinak to je opravdu dětinský argument, když se ti to nelíbí, dělej to ty. To od vás čítávám často 🙂 a už mi to přijde fakt jak přehraná deska.
  Takže když mi někdo řekne, že se mu nelíbí nějaká grafika ode mě, mám se ohnat tím, že když se mu to nelíbí, ať si to udělá sám?
  Nebo když kritik napíše kritiku k divadelní hře, tak má za ním autor přijít a vynadat mu, ať si ten scénář napíše sám?

  Jak jsme zahnaní do kouta, vystrčíme drápky a budeme se ohánět takovými nesmysly? Tos nemyslela vážně, že ne?

  Já vím, že je ta práce nevděčná, ale ani vy si nehodíte kamenem. Nikdo není čistý jako lilie. Stejně jako já nemůžu tvrdit, že všechno, co používám, je ryze moje(nicméně na autory odkazuji a ptám se jich).
  Defenzivní jednání není řešení.
  Víš – ono něco na tom, že pár lidem jste trnem v oku asi něco bude, neudělá se to samo. Na každém šprochu je pravdy trochu.
  Celkově si myslím, že AK je dobrá věc, našla jsem přes něj fajn blogů, nesouhlasím s tím, jak to všichni považují za podprůměrný projekt(Krutibrut neměl nikdy špatné nápady), ale některý přístup je opravdu nehezký.
  Nikdy jsem se do toho nepletla, tohle je poprvé, co jsem se k tomu vyjádřila(protože si konkrétně označila mě za jednoho ze zlosynů), brala jsem to tak, že je to vaše věc a pokud s tím lidé mají problém, mají to řešit s vámi.
  Já ti na blog odepsala, tys mi nebyla ani ochotná odpovědět.

  A mimochodem – nesnažím se tady házet špínu na celý klub, nesnažím se ji házet na tebe – prostě se mi některé jednání nelíbí. Jak se říká – nečiň druhým to, co se tobě nelíbí. Dokud nebylo mířeno na mě, nevšímala jsem si ho.

  Mně by opravdu stačila jediná hloupá věta: "Beru na vědomí…" nic víc.
  Je to principiální, ne osobní.
  Nemám nic proti tobě, nýbrž proti tvému jednání.
  Jako člen AK by sis přece měla prvně něco zjistit, než někoho nařkneš. Je to tvá vizitka.
  Chápu, že nikdo není dokonalý, nicméně když máš být takovým tím "udržovatelem" pořádku, tak to asi podstatné docela je.

  [27]: :D :D Ehm… vítejte v klubu :))))

  No nic, musím jít…

 13. [29]: Tak vzhledem k tomu, že většina členů se ani neobtěžovala napsat že končí, nebo nějaký návrh, co bude dál, tak asi nemá cenu něco zachraňovat, dávám od toho ruce pryč…

 14. Povedly se Ti.
  A k tomu autorskému klubu: můj názor je, že jak odešel Krut, už to nemá svou váhu. Přeci jenom o tom, koho příjmou, koho ne, jaké budou změny a jaké ne, rozhodují děti – puberťačky. Ne dospělý člověk.
  Já nemám ráda, když jsem v nějaké skupině – v nějakém stádu.
  Přihlašovat se tam nechci.

 15. Člověk tu pár dní není a ony se dějí takové věci (míněno to s tím AK) :D. Vcelku ani tak nevím o co jde přesně, ale mám jistou představu. Mně je vůbec obecně líto, jaký má AK přístup k grafikům (samozřejmě pod blog.cz), ostatně to už jsem se na toto téma vyjádřil v tom "rozhovoru", díky kterému se ze mě stala hvězda *ir*. Čtu ty komenty a pár věcí mi hlava nebere. Vždyť plno grafiků využívá i jen "své" práce nebo se snaží dodržovat autorství… A zrovna v tomto ohledu ty patříš mezi jednoho z nejpočestnějších jedinců. A to se ti nesnažím pochlebovat :D.

 16. Blanch, prosímtě, byla bys tak laskavá a objasnila to, co jsem ti psala v mailu s těmi grafiky v AK? Nerada bych, aby se opět rozhlašovaly flámy. Děkuji. ;-)

 17. [35]: A propos…věřím, že tady budeš dřív než já(pokud kontroluješ debatu), neboť zítra přijedu do svého příbytku kolem půlnoci – tak budeš asi lepší, když sama sebe budeš citovat, já zde zřejmě zítra nebudu.

 18. Jsou fakt boží, Blanch. Já jsem na grafiku úplný mamlas.

  [39]: co myslíš, Blanch je sem vkládá pro ostatní, že je můžou používat do článků, tak asi jo, ne? :-)))

 19. Juj..nebudu vypisovat komentáře na které bych reagovala..
  Blanch vyjádřila jsi to sálodlouze, ale myslím že člověk se stravím rozumem pozná upřímný názor do debaty..né nějaké pomlouvání, nebo vyhlašování fám..

  Nikdo nemůže být až tak přesný, i spousta těch co píší třeba povídky..se někde inspirují, a taky neudávají autora..

  Přesně s fotografiemi souhlasím..Dá se to srovnat s grafickým programem..
  Ono je težké totiž dělat závěry..když s grafikou člověk nepracuje..(Ono to vůbec není jednoduché, chce to tvůrčí oko a talent, neudělá to jen program-zase to neberte tak doslova jo..) ;-)

  A s některým přístupem AK musím s tebou souhlasit, někdy to tak působí i na mě. Samozřejmě se nikoho nedotýkám ani neočerňuji..(Ale prostě není metr jako metr, člověk musí posuzovat určité věci jiným způsobem) samozřejmě to neznamená ale porušovat určitá pravidla..

  Je to opravdu težké zeptej se 10 lidí jak by vysvětlili slovo autorský..a člověk se bude divit..jak mají lidé různé názory..
  Pro mě to znamená, vytvořit něco pomocí svého já, zapojit tak svou činnost, pot,krev,čas a podělit se s ní. Přijímat jak kladné tak záporné hlasy..neboť každý má jiný názor a jiné zájmy..
  Ale pokud jsem to tvořila já, dala do toho sebe, řekla bych že to považuji za autorské…

  Docela chápu i tvůj přístup, člověk s rostoucími roky vnímá všechno jinak. A to těnechci nijak chválit..máš své renomé a své autorství z tebe čiší, prostě se tvé reakci vůbec nedivím..

  Přeju hodně štětstí a sil do další krásné tvorby s tvých nadaných rukou..

 20. Inu, jsem člnekou AK, ale od určité doby nějak nevnímám co se tam děje. Ze začátku se vše jevilo jako slušný projekt, ale potom se to nějak zvrtlo, jakmile se tam nahrnuli nový správci, kteří přijímají nové členy apodobně. O téhle aféře nic nevím. Ale co jsem si tak pročítala komentáře, tak jsem si udělala určitý obrázek.
  Nikdy jsem se nezajímala o to, jaká jsou přesná pravidla AK apodobně. Až teď mě tak napadlo, že tam vlastně pro grafiky není určité zařazení. Nechápu proč. Každý je dobrý v něčem jiném a pokud to není skopírované tak nechápu, proč by se jeho práci nemělo říkat autorská. Zváštní přístup. 🙂 Každopádně se mi tvůj blog a tvá práce líbí. Obdivuju ji stejně jako dokážu odivovat pisálky za jejich povídky, či fotografy za jejich fotky. Jen tak dál. 😉

 21. Jejda. No nic, jdu pročítat diskuzi, jse mimo obraz :-D:-)

  Jinak oddělovače josu moc pěkné, vede u mě ten tyrkysový.

 22. Aaaaach jo. Holky, nechápu jak to v AK můžete vydržet. Můj názor tahle debata jenom podpořila a přesvědčila o jeho pravdivosti. Myslím si, že Autorský klub je naprostá hovadina (omlouvám se Kittanye apod.). Blogování je svobodná vůle, věc autora blogu. Samozřejmě nesouhlasím s kopírováním, ale aby ti někdo přikazoval co máš a nemáš přidávat, co máš dělat tak a tohle zase onak, kdy máš zveřejňovat nebo dokonce CO máš zveřejňovat.. Lidi, promiňte ale na AK není můj žaludek stavěnej. Mám s tím zkušenosti.

  Všichni berou AK strašně moc vážně. Jediný kdo nebyl krutý byl Krutomluv :D Nedělal z ''a'' celou abecedu (teda podle toho co jsem vypozorovala..).

  Tohle není narážka na AK, jako věc mi to přijde dobrá, ale chování správců mi přijde absurdní. Jako příkladné beru chování Kitt. Kdysi jsem ji měla ráda. Ráda jsem chodila na její blog. Ale tohle bych radši nerozebírala.

  Každopádně – připadá mi, že všichni (opět kromě Krutomluva a ''poddaných'' AK (myslím tím členy jako Blanch, Caprien apod.., kdysi i mě)) co jsou v AK mají nosánek o trochu nahoru než dřív. Pokud ho tedy nahoru měli…

  Každopádně, asi na mě zase všichni budou řvát, že se chovám jako fracek…

  Ale já vím o čem mluvím, tak se mi prosím nesnažte rozmluvit, že žiju, ok?

 23. Krásné… nechápu, jak si někdo může myslet, že věci tu na blogu nejsou tvá tvorba… jukla jsem na LC a… ehm… no nic…  Ale prostě ono v Photoshopu se toho dá udělat holt víc než v PF… Možná že si PS stáhnu ale fakt jenom možná xD osobně s AK nějaký problémy nemám, ale… to je asi čistě věc osobních názorů.
  Moje sestřenice v AK je a od tý doby CO tam je, sice nechápu proč, ale je s ní větší sranda… povídala, že členy AK jsou ve větším množství fajn lidi… třeba zrovna ty máš "štěstí" na ty mrzáky co si neviděj přes špičku nosu a každýmu rozkazujou… kdo ví. Taky je trochu možné že AK vypadá "zevnitř" trošku jinak než "zvenčí" aneb tak jak ho znají blogeři, kteří tam nejsou… to vážně nevím.
  No ale hodilo by se o tom popřemýšlet… to by člověku asi zabralo hodiny, než by  se dopracoval ke kloudnýmu závěru… xD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..