Poděkování

Vím, že jdu trochu s křížkem po funuse, ale nějak jsem se pořád neměla k tomu napsat tento článek(protože je běžně nepíšu a vím taky, že nejsou všeobecně oblíbené), přesto, i když je běžně nepíšu, bych ráda poděkovala za inspiraci…
…za inspraci, díky které vznikl tento design.

Jedná se o skvělého autora designů Denise – Jedi88 z Deviantartu.
Ano, pochopitelně, jeho výtvorům se zřejmě nikdy nevyrovnám, on je můj grafický bůh už nějakých deset let a jeho práce jsou naprosto kolosální. Před nějakým časem jsem se o něm zmiňovala i v jednom z článků o Deviantartu.
Když jsem nedávno u jedné osoby spatřila, že zneužila části jeho designů k vytvoření svého a vůbec se nestyděla vydávat to za své, což mě u takového známého autora udivuje(tedy credits jsem si nikde nevšimla a rozhodně vím, že Jedi tohle nepovoluje, protože před lety jsem se s ním o tom bavila, když jsem si propůjčovala jeho vzhled a následovalo zamítnutí a dlouhá debata na téma, jak to nemá rád), tak nějak jsem dostala chuť stvořit na blog něco nového, co by se aspoň trochu(já vím, že minimálně) podobalo jeho stylu. No, mám před sebou ještě dost cesty.
Tímto, i když si to autor zřejmě nikdy nepřečte, děkuji Jedimu za existenci jeho skvělých prací, nad kterými už dlouhá léta závistivě slintám.
Přesto jsem nesmírně ráda, že snad po roce, dvou se mi povedlo vytvořit si na blog tmavý design a docela se mi zamlouvá, leč nejde nastavit úplně tak, jak bych si přála.
A veškerý obsah je čistě má a má práce, od prvního do posledního pixelu. Snad nějakého chytrolína nenapadne si zase půjčovat části mého designu, jak už jsem byla v minulosti nesčetněkrát svědkem.
A taky děkuji Carmen, která mě nepřímo „dokopala“ k tomuto bezvýznamnému článku :D.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

17 komentáře “Poděkování

 1. Páni, když jsem přicestovala na tento blog, tak koukám, co se to zde objevilo a už jsem si myslela, že jsem na špatné adrese :-D.
  Mě se tento design moc líbí – je to zase změna, ale řekla bych, že k lepšímu ;-). Předchozí design byl také krásný, ale tento mi připadá více… Profesionální :-).
  Přiznám se, že toho Jediho88 neznám, ale co koukám na jeho tvorbu a tvůj obdiv, tak to je fakt machr ;-).

 2. Tohle mohlo být i u předchozího vzhledu, tam bych opět napsal požehnaně postřehů, tady mě bohužel napadají jen slova chvály. :D Jsem rád, že tyhle články vede i někdo další, začal jsem si připadat divně. Možná jsem i zvažoval, že sám sobě napíšu kritický komentář. :D

 3. [2]: Předchozí design původně nebyl určený mému blogu, byl na přání, ale nakonec z toho sešlo a já si ho sem šoupla, protože jsem neměla chuť nic nového vytvářet, takže nebyl tvořen s osobním zanícením. Neměla jsem k němu ani žádný vztah.
  Já tyhle články nerada u sebe píšu, u jiných mi nevadí, ale tenhle jsem chtěla napsat kvůli Jedimu a taky mě k tomu motivovala Carmen na fb :D

  [1]: Když si člověk prochází jeho galerie designu, tak prostě ztrácí veškeré sebevědomí. A děkuji 🙂

  [3]: Zvláštní, dívala jsem se přes tři počítače a kontrast se mi zdál dost vysoký.

  Vy ostatní máte s písmem taky problém?

 4. [4]: Písmo je ok. U mě se jim to tehdy také nelíbilo, když jsem to měl podobně pojaté. Holt je zdejší blogerstvo zvyklé na klasiku bílé pozadí + černé písmo = nuda. :D

 5. [5]: Souhlasím, jen přeci jen se chceš, aby si to čtenáři mohli přečíst, že jo :).
  A zároveň zas nechci, aby to moc bilo do očí.

 6. Ehm. Tak se omlouvám, že jsem tak otravovala, ale když mně se tenhle design vážně strašně líbí, a navíc se mi začala líbit ta barevná kombinace. <3
  (A ehm, asi mám – again – jinak kalibrovaný monitor, jas, whatever, ale mně se přesně takovýhle kontrast písma čte dobře, jestli mi něco vadí, je to právě moc vysoký kontrast. Ehm. :D)

 7. [9]: V pořádku, to nebyla žádná výtka, jen zjišťovací otázka na ostatní 🙂
  Zatím mi všichni píšou, že to je dost čitelné, nevím, možná máš snížený kontrast monitoru… Nebo někdo se to zobrazuje jinak na stolních PC a noteboocích.

  [10]: V podstatě si mi tím spíš "pomohla" :), kdyby mě nikdo nenakopl, asi bych se na to stejně vybodla :)), takže ti patří spíš dík.

 8. co se týká mého názoru na design tak se mi mco nelíbí, ale neber to zle, 100 lidí 100 chutí :-D ale vidím že si s tím dala práci a snahu :-)) a to se cení.

 9. [13]: Jo, mně to v androidovi jede taky v pohodě, kupodivu to vypadá líp, než na mém stolním počítači… zrada…

  [12]: To je v pořádku. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A hlavně, dělám to primárně pro sebe. Jako většina lidí, s tím, že se to jiným nemusí líbit, se počítá 🙂

 10. Mně se to tedy líbí moc! Ale musím říct, že na noťasu mi z toho také trochu přechází oči. Ale nevím, jestli už jen nejsem moc unavená 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..