Ona žije!

Tak… Žiju a přežívám.
Tedy jen do čtvrtka, pak si zase udělám výlet na Moravu.
V Praze zatím není blaze, ale pevně doufám, že brzy bude.
avatar
Předně proto, že to nesnesitelné horko je na chcípnutí… Buďte zavření v bytě, který zkrátka nevyvětráte, celý den bez možnosti se zchladit. Mějte okna na východ, kudy se to zatracené slunce dostane dovnitř za každou cenu.
To je prostě na mě a mou sluneční alergii moc – kór, když ještě nemám ani záclony :DD.
Jo, holka, zvykej si na podmínky, třeba bude ještě hůř :D. Jak já se těším na ten můj milovaný podzim!

Nebudu teď graficky nijak k mání. Předně proto, že jedu za dva dny zase pryč – minimálně na týden a nebudu mít k dispozici svůj počítač s programy, druhak proto, že až se vrátím, stejně nebudu mít téměř žádný čas.
Nicméně dojmy z Prahy?
Docela dobré. Až si to tady zútulním a začnu tomu říkat domov, tak bude ještě lépe.
Ještě jsem pořádně nevytáhla paty z bytu, to mě čeká až zítra, takže mě čeká i boj s místní dopravou :D. Bydlíme na kraji, trošku dál od centra(nenapíšu kde, nemusím všem sdělovat, kde mi můžou přijít dát přes držku:D).
Čekám, kdy mě postihne nemoc – Pražština.
Nic proti vám, rodilí Pražáci, ale umíte tu naši češtinu opravdu bezvadně prasit, vždycky jsem na to – jako puntičkářský perfekcionista češtinář – byla alergická a teď už spíš jen očekávám, kdy mě to nakazí taky :D. Bývala jsem v Praze dost na to, aby mi to vždycky ničilo sluch :D, teď to budu mít denně na talíři :)))).
Takže hele viď, bude to vostrýýýýýý.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

27 komentáře “Ona žije!

 1. Tak to jsem ráda..že se zabydluješ a že ses ozvala…
  JJ máš pravdu vedro je úmorné..kdybych mohla odstěhuju se do lednice..(škoda že u ní nemůžu stát dlouho když je otevřená..)
  Tobě jedině nejspíš poradím studenou sprchu..Ale doufám že se to trochu pročistí až přijde bouřka..

  Určitě si to ve svém novém domově..zvelebíš a zamiluješ si to tam..
  Tak se mám tešit na pražský žargon??:-D
  Veřím že se člověk nakazí…Ale ty zase můžeš očkovat ostatní svou krásnou moravskou mluvou:-)
  Tak si užívej a objevuj..budu čekat až najdeš časík..na blog a s chutí zkouknu článeček:-)

 2. [1]: Sprcha 3x denně taky nepomáhá :DDD
  Leda bych si odstartovala nějakou štafetu – co půl hodiny jedna :D. Kdo má pak platit ale tu vodu :D

  No..já moravskou mluvu moc nemám, kromě toho, že u nás mluvíme víc krátce(ještě ale ne jako Ostraváci, ti mají ještě o něco kratší zobák), nemáme žádné nářečí, žádný češtinářský defekt, nic, já spíš mluvím až nesnesitelně spisovně :D Nejednou mi to bylo jakože vyčteno :D :D, nevím, jestli to brát jako klad nebo jako zápor :). Ale asi tím lidi spíš vytáčím, nevím :).

  Ale říká se, že přistěhovalí Pražáci jsou ještě horší, třeba zlámu rekordy :D

  To ještě uvidíme, jak mě bude bavit práce a zda to celkově bude stát za to, ale jednou už jsem tady a nehodlám to vzdávat :).

 3. [2]: JJ jsi bojovnice..to je dobře..napřed poznej a pak až utíkej..
  JJ voda ta je drahá..chápu..Budu muset něco vymyslet.."levné, chladné,učinkuje"!..ještě to ale nwm:-(
  Tak pak dej vědět, až přijde ten rekord ;-)
  Jinak myslím že když mluvíš spisovně..ber to určitě jako klad!!To né každý umí..
  Vyčteno :-x  ??? Jujda když slyším dnešní mládež..nejraději bych s zacpala uši za každým slovem v..e a p..o ggrrr hrůza..

 4. Abych Tě uklidnila, tady je taky horko k padnutí. Odpoledne se sem přihrnulo něco, co si hrálo na bouřku a přeháňku, ale co z toho, když pak bylo ještě více dusno a ještě větší pařák … navíc, co je horší než kvetoucí kytky? Mokré kvetoucí kytky.

  Hnus, velebnosti, hnus.

 5. ONA ŽIJE! :D JInak ty výlety – se nemáš..já jsem ráda, že příští týden jedeme na dovolenou do Chorvatska (přijedu spálená (možná opálená) jak prase) Jinak já na moravě bydlím tak dej vědět až přijedeš..:D A hele ani ti nezávidím že bydlíš v Praze nechtělo by se mi tam bydlet… ;-)

 6. Hahaha, mně se vždycky zdá, že češtinu przní spíš Moraváci. :-P My mluvíme jenom nespisovně, to je všechno. :-) Jinak to horko už dostává i mě, a to jsem strašně teplomilný živočich… Ale třeba se už dneska dočkáme nějakého deštíků.

 7. V Praze, tam je blaze, ale přitom draze. :D … Na tu "pražštinu" si zvykneš, sice nejsem ve velkém kontaktu s Pražákama, ale vůbec mi to nepřijde divný :D , nevim proč.

  Podzim je pěkný období, všechno je barevný a hlavně ty vedra vůbec nejsou s nebudou :D … Tak ať se pořádně zabydlíš v Praze ;-)

 8. [10]: PARDON, ONO SE TO SAMO ODESLALO :D tak znovu
  Jé, to jsem ráda, že ONA JEŠTĚ ŽIJE! Že ji ještě nic nezabilo :D
  Jojo, u nás je taky vedro k zalknutí, právě sedím u okna a to spropadené slunko se do mě opírá svými ďábelskými paprsky, jak nejvíc to je možné :DD Mám pocit, že tu za chvilku zdechnu :DDD Už vydím titulky v novinách: Mladá dívka dnes zemřela z nesnesitelného vedra :D To jsem zas odbočila.
  Musím říct, že taky nesnáším tu pražštinu, ale věř mi, nakazíš se, a to vážně brzo

  Já tam jednou byla na pobytu jenom na týden, a jak jsem přijela domů, už jsem říkala; Jé, to je pěkn-ý a podobně (ještě mnohem,mnohem hůř) :D

  Jinak Já a podzim? Nechýpu, jak homůžeš mít ráda :D Sice to venku při oném ročním období žije mnoha barvami, ale stejně to není nic pro mě :D Léto  nadevše…nicméně se to možná časem změní..časem :D Ale to by musel být dlouhýý čas, fakt podzim nijak nemiluju
  A co nejvíc nesnáším? ZIMU :D
  No nic, už bylo mých melancholistických keců dost :D

  UŽIJ si to tam, a všechno tam prozkoumej :D
                           Přeji hodně (opět) Krásných zážitků i s kamarády
                                Anastazia.

 9. Nechápu jak někdo může poznat, že je někdo  moravák nebo čech jenom podle výslovnosti apod. menších odchylek. Jako neříkám, třeba rozdíl mezi Ostravou a třeba Prahou není… no to bych fakt kecala! :D
  Je fakt, že ty neustálý boje mezi čechy a moraváky už mě opravdu štvou…
  Moje mamka je češka a vždycky když jedeme za jejími přáteli do Prahy, tak se do nás moraváků naváží fakt hodně… a já se musím vždycky ohnat… :D jsem taková… :D mno nic… hlavně že jsi v pořádku a hezky se zabydluješ… ten dnešek strávený objížďkou Prahy MHD ti opravdu nezávidím :D jenom ta představa v tom horku jezdit někde s upocenejma pražáka :-D (už se zase do nich navážím :D )

 10. OOOh… kdo a hlavně proč nás tak restá! To já mám otevřený okno, otevřený dveře v pokoji, otevřené venkovní dveře, otevřenou kuchyň a stejně to pitomé dusno nevyluftuju!!! Sousedé si už možná říkají, že mi s tím fénem hrabe, když s ním běhám po baráku, ale dělám to v zájmu své rodiny :D. Tím vším chtěl básník říci, že tě chápe :D… I když bez záclon bych to suníčko asi nepřežil… – Jak upálit Blanch, aneb konec grfiků v Čechách :D.

 11. [8]: vy ji právě przníte nespisovností, na Moravě jsou nářečí, v tom je docela rozdíl :D, nářečí je v rámci českého jazyka spisovné :)), Pražština opravdu ne :)).
  Ale zase nehážu všechny do jednoho pytle, jsou tací, co mluví normálně.
  Ale jak jsem psala, stejně nejhorší bývají vždycky přistěhovalci :D, co nejsou z Prahy :D

  Nicméně tam, odkud jsem, není ani jedno, ani druhé. Kromě toho, že máme kratší tóny, tak tady – kromě klasického slangu omladiny – jako to bývá všude v republice, není nic, ani nářečí, ani nespisovnost jazyka. Vedle ve městě už ano :D, Ostraváci jsou v tomhle taky přeborníci :D

  U nás doma se tedy vždycky mluvilo spisovně a moji spolužáci ze škol na tom byli taky tak… Málokdy se tam setkám s někým, kdo by češtinu vyloženě prasil. Ale taky do toho nemůžu zahrnout všechny.
  Ale poslouchat Pražáky…drásá mi to uši :D
  Naštěstí bydlím v bytě s Moraváky :D, až na jednu Pražandu, ale ta naštěstí mluví vcelku normálně.

  [9]: Už sis právě zvykl :D
  Jo,tak já s tím počítám, že si zvyknu :D, možná se zkazím taky, vůbec to nevylučuji :D

  [7]: No..ono někdy není vyhnutí, já bydlela zrovna v kraji, kde byla největší nezaměstnanost a dost se to na mně podepsalo.
  Externí spolupráce po netu není dost, když platíš účty 🙂

  [4]: Víš jak to je. Každý, když v něčem žije, je na to zvyklý, pak se přesune na druhý konec republiky a je z toho mimo :D
  Ale všeobecně Čechy to tak neprasí, tedy co jsem měla příležitosti a byla v Čechách v jiných končinách, tak tam se mluví normálně, řekla bych, že jako u nás, jen dlouze… ale v Praze…to je prostě… Praha :D. Je to rapidně poznat 🙂 a ti Češi mi to potvrdili taky.
  Ale to je i generací. Zase jak kdo.

  [5]: Tady se neztratíš, naučit se ovládat metro je snadné a když znáš metro, trefíš všude.

  [3]: Jo…ta oslovení jsou někdy opravdu dost zajímavá :D
  Taky znám lidi, co za každým druhým slovem říkají vole nebo p*čo 🙂

  [6]: Tady to bylo taky tak. Pár kapek padlo, pak se to tvářilo jakože zamračeně, ale stejně nakonec ta kula zase prala a dneska totéž.

  [11]: Já léto z duše nesnáším. Protože mám alergii na slunce, to už předně a špatně snáším horka, mám nízký tlak a občas se mi i stává, že omdlím, takže když je léto, vyloženě trpím.

  Já jsem takový melancholický typ. Zbožňuju bouřky. Podzim…
  Můj vysněný život je někde v Irsku..v chatičce na útesu nad rozběsněným mořem, když prší a fouká vítr. Vítr je můj nejoblíbenější element. A podzim je ho plný. Nejenže je plný barev, je fajn počasí, ani horko, ani zima, je sychravo, je zataženo(což mám strašně ráda), ale fouká vítr a má prostě správnou atmosféru :).

  Tak do 16 jsem léto ještě docela měla ráda, pak už to bylo rok od roku horší 🙂

  [12]: No..Praha sama o sobě..mi jako vyloženě pěkné město nepřijde. Samozřejmě ty historické části ano, ale je moc megalomanská, na mě moc velká, nehodlám tu zůstat napořád(tedy kdo ví, třeba se tu nakonec i vdám :D).

  [13]: No věř, že poznat to je, zejména, když člověk opravdu je zvyklý na spisovnost a přijde někam, kde se mluví úplně naopak :D, to je rapidní rozdíl :). Už se nakazili i moji kamarádi od nás, co tu žijí. To je na tom vůbec nejhorší, ti to mrví ještě nesnesitelněji :DD, čekám, kdy se k nim přidám. Byť je to proti mému přesvědčení, stejně si myslím, že se k tomu davu brzy přidám.

  Já necítím vůči Čechům žádné rozepře. Ty boje jsou spíš mezi Brno-Praha :D, to s námi nemá nic společného :D
  Ale to znám. Já mám v Brně rodinu a v Praze taky. Když se sejdou, furt do sebe rýpou. A házejí na sebe špínu.
  Nechápu, že ej to ještě pořád baví.

  Já, jakože citlivý češtin :D si stěžuji v praxi jen na ten jazyk, co mi drásá uši, ale já stejně vím, že si na to brzy zvyknu. Proti lidem zde nic nemám :), mám tady hodně kamarádů, takže není problém.

  Tak v metru se jezdí dobře, tam je kosa jak z nosa :DDD V tomhle horku ideální doprava.

  [14]: No, už mi na okně visí deka a byl mi propůjčen větrák. Sice to není ještě úplně ono, ale aspoň se dalo dneska spát a nevstávala jsem při východu slunce :D

 12. Tak to máš v celku hustý :-D
  Ani ti nezávidim. Praha je sice pěkná,ale je tam na mě moc velký ruh. Já jsem tam už bydlela,přibližně asi půl ruku,ale pak jsme se odstěhovali. No a s tím nakažením :-D Ono to brzo příjde a je to docela dost blbý,když máš dobrou češtinu  a pak najednou ,,buch" a je po ****** :-D

 13. Podzim v Praze – nic moc extra. Ale když se vyrazí na procházky po nějakém hezkém parčíku, který je velký a ne moc známý, tak je to krásný 🙂
  Jé, mě řekni, kde bydlíš. Tajně v noci dorazím a vykradu tě 😛 :D Ne jen žertuji, máš docela kliku, že jsi na okraji Prahy, já jsem bohužel v takovém dobrém centru, pěkně uprostřed. Docela mě to štve.
  Jinak my máme kliku, že v našem menším paneláku máme zrovna bych jakoby na straně, kam sluníčko vůbec nemůže, takže v létě tam krásně přežíváme, neboť nikdy nám nesvítí slunce do oken, ale zima? Děsný. Můj pokoj patří mezi ty nejvíce studenější.

 14. To s tou pražštinou mě rozesmálo! :D Připomnělo mi to jednu situaci na přijímačkách. Na těch úplně prvních jsem byla hodně brzy a stejně brzy tam byla ještě nějaká další slečna. Daly jsme se do řeči a… bylo jasné, že je odněkud z Moravy. A taky že jo, ze Zlína. Najednou jsem si začala uvědomovat to, jak mluvím – všechno to ý/í na konci slov a další věci… To jí s tím jejím: "No, snad to nebude těžkÉ, že?" jsem jí musela připadat jak nějaký vidlák, co neumí mluvit. :D Nemluvím jako Pražák, to ne, ale blíží se to určitě víc Praze než Moravě. Obecná čeština, no. :-)
  Vypadá to, že já nakonec taky budu prožívat podzim v Praze. A taky jsem zvědavá. :-)

 15. Obvykle je to tak, že když si povídám s Moravákem, připadám si jako hulvát. :-D Na druhou stranu mám ale stejně pocit, že úplně normálně mluvíme my, a tak moravská spisovnost v mluvené řeči jistým způsoběm trhá uši mně. :-D

 16. Tož vítej, potencionální sousede :D
  a nechť se ti u nás líbí.

  pánečku, pořád si na to nemůžu zvyknout :D Blanch z Prahy, nikdy bych nevěřila, že tohle spojení uslyšim :D

  absolutní souhlas, není nic horšího než hic na sídlišti 🙁 doufam, že těm děsivejm tropům je už konec, páč sem myslela, že tu leknu. okna sem měla jak ústřední topení :D jak to do nich celej den hicovalo, otevřít se nedali, to je pak  ještě  horší. Člověk by si myslel, že může větrat alespoň večír. Ale omyl, v mé lokalitě to nejde ani večer! :-( taky sem z kraje a tady sou prostě všude pole, jakmile si na noc otevřu okno, mám plnej pokoj takovejch těch ohavnejch bzučivejch brouků :D páč je vábí světlo z počítače :D a ty mrchy vždycky někam zalezou a bzučej mi tu až do rána :D no nic, těš se na zimu, to budou všude zase sračky :D podzim je asi vážně jediný schůdný období :D tady rozhodně.

 17. Ahoj Blanch, určitě si mě už nepamatuješ, aby jo, jsem tu asi po 2 letech. Mám přečtené snad všechny tvoje povídky a dřív jsem ti to tu chválila často:)
  Doufám, že se nebudeš zlobit, když tě budu trochu otravovat. Asi ti to přijde jako blbost, ale před nějakým časem jsem někde na lbogu (neím jestli u tebe nebo u nějakého spřáteleného) četla povídku a hrozně ráda bych si ji přečetla znovu, ale nemužu si vzpomenout na název ani ji najít. Mylsím, že ty bys mohla vědět a jetsli ne, aspoň to zkusím :)Povídka byla o nějaké vymyšlené postavě dívky která se dostala do minulosti, tam se seznámila s Luciusem a zamilovali se do sebe mylsím, že tam byla i Narcissa, Snape a spol. Mělo to hodně dílů a byla mylsím i druhá, možná i třetí řada.
  Možná píšu děj špatně, už je to fakt několik let, ale ta povídka mě natolik zaujala, že bych si jí chtěla přečíst znova.
  Tak s eteda měj, snad sem tě moc nevyčerpala, neotravovala, nebo dokonce nenaštvala:)
  Ldybys mohla, byla bych radši, kdybys odpověděla na mail, piokud vůbec budeš chtít, nebo budeš vědět odpověď. Děkuju moc a hezkej zbytek týdne 🙂

 18. Jinak ještě jednou 🙂
  Myslím, že ta holka byla Ebony, ale nejsem si úplně jistá a nejspíš to bylo na fanfiction.potterharry.net
  A vzpomněla sem si, že někde u konce museli jít někam do podzemí, byli v nějakém chrámu… Jsme fakt otravná co?:)

 19. Autorka Electra – děj mi nic neříká, evidentně je to het, ty já nečtu :), ale jestli to byla Ebony, tak jednoznačně Electra. Na fanu.

 20. [26]: No, já jsem nebyla úplně "Hříšnice" :D, přidala jsem tam za celé roky dvě povídky? A ještě hrozné :D Ale jsem aktivní i tím hřešením :D, jen už se s tím blivajzem radši nestěhuju i jinam, soukromničím.

  Snažím se tě zařadit, přezdívka mi něco říká, ale nejsem s jistá, jestli byla autor, nebo komentátor :).
  Už je to fakt strašně dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..