O myšlenkách vnitřního usebrání

Zvláštní je, jak se život skládá z těch období, kdy je člověk plně šťastný, a z těch období, kdy se mu nic nedaří.

Ne, že bych v posledních pár letech tedy zažívala období spokojenosti nebo přiměřeného štěstí při nejmenším, mám pocit, že čára mého života je přímo úměrná bez jakýchkoliv výkyvů. Bývala ve stavu – nic mě netěší, ale ani mě nic netíží, krátká taková bezvýrazná, bezemoční…
Zato teď mám pocit, že ono rčení: „I na posraného hajzl spadne,“ si vyloženě pro konec léta vyhlídlo mě. Když se to sere, tak se to sere.
Ne, že bych měla potřebu se z toho zrovna vypisovat na blog, ale na druhou stranu proč ne. Politujte mě, chudáčka *ironík* 😀
No dobrá… O čem tenhle článek vůbec je? O ničem, o mém sebesetředném trpícím já, co přišlo o práci, kterému vyhořel předevčírem počítač se vším, co „vlastnilo“, co možná nebude mít za dva měsíce kde bydlet. O tom to je.
Mám pocit, jako by se kolem mě zužovaly zdi mého dosavadního pokoje a jako by na nich bylo rudým výrazným písmem napsáno: „Jsi looser!“
Vnímám to jako svou životní prohru, jako něco, co mi nevyšlo. Pocit, že bych se měla vrátit k rodičům a viset jim na hrbě a přidělávat starosti, mě natolik deptá, že už ani v klidu nemůžu usnout.
A víte co? Možná, že mi to vypisování vážně nepatrně pomohlo. Nepotřebuji politovat, nepotřebuji žádná kázání, nepotřebuji nic, jen těchto pár řádků… Však ono to nějak dopadne, že ano?
Dodatečně děkuji své spolubydlící, která mi pro dnešní večer propůjčila notebook, protože bez jejího šlechetného gesta bych nejspíš okusovala zdi :))
Mějte se eumoricky, vážení.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

21 komentáře “O myšlenkách vnitřního usebrání

 1. Hrozně dobře se mi to četlo, líbí se mi tvůj styl psaní. Každý si projde obdobím, kdy se začně všechno s*át, ale to brzy přejde a zas přijdou lepší časy. :-)

 2. Psaní je úžasná psychoterapie a věř, že zase bude líp. Já měla nedávno velice stresující období, matka v nemocnici, bratr v nemocnici, vrátil se jako ležící, nikoho nemají, jenom mě a mou švagrovou, musela jsem zorganizovat spoustu věcí a při tom jsem byla úplně vyřízená. Ale vše se časem ohladí a ostré hroty obrousí, bude zase líp.. :-)

 3. Ani mi nemluv.Přesně tohle období postihlo i mně.Sice je spíš na bázi finančního krachu,kdy se mi zdá že vydělávám opravdu jen a jen na složenky,dluhy,úpisy a pohledávky,a na normální živobytí mně a mému psovi zůstává jen nepatrná část.Jasně že si za to můžu s části sama,ale jak z toho ven? Držím palce a drž mi je prosím též :D

 4. Teda Ty se musíš mít děsně, když sis vystačila s tak krátkým článkem. :D Promiň, umím potěšit.
  BTW, nemá tam být eumoIricky? V každém případě díky za nové slovo do mého slovníčku. ♥_♥

 5. [7]: Nemá, viz. Pan Kaplan má stále třídu rád – je to z knihy 🙂

  No, na to, že jsem zadlužená, ztratím práci i bydlení a nemám ani pc, kterým bych si mohla přivydělat, se mám líp, než bych očekávala. Ty stavy hysterie přicházejí obvykle až před spaním, kdy člověk pročistí mysl…

  [6]: Holka, o tobě jsem neslyšela léta! Uff, koukám, že jsi na tom taky prachbídně, tož to ti držím palce, abychom se z toho vyhrabaly obě dvě. Poslední rok je nějaký podělaný pro všechny, to ten 2012! :D

  [5]:[4]:[3]:[2]: Díky mockrát :), bude to tak, snad, doufám v to, nějak se to zvládne. Musí 🙂

  [1]: lOWískUJu SoUTěžE a bLEsQajDy! jDu QůlI tOBě vhODit NĚjaký sPAmíQ, aLe NEbeR tO JAko ReqLAmu jU?

 6. Á, dobře… vážně bych si na tu knížku měla najít čas, nezlob se.
  Jsem ráda, že ty stavy přichází jen… jednou za den?

 7. Inu, to tak bývá. Když už, tak už. Tak pevné nervy a trochu toho štěstí přeju.

 8. žádný looser, každýmu se něoc podobného stane, a vypsat je ten nejlepší způsob.
  Můžu mít otázku? Neměla jsi kdysi blog na sblogu? Myslím, že se známe, také jsem jednoho byla členem, ale nejsem si jistá :)) jfdes.sblog.cz, už neexistuje, ale možná ti to něco řekne 🙂

 9. Pomoz mi, Blanch.
  Pomoz mi, napsala bych ti nyní, a před roky bych si to neodvážila. To navázání kontaktu přišlo  teď – to s tím pocitem o konci. Omlouvám se – to tedy alespoň musím, za tohle. Sedím tu tak, po letech, přemítám o různých příbězích a různých snech, někdy o elysejských klíčích, o světě za zrcadlem, a nocích a nocích v tomto světě strávených.
  Ta dekáda se asi končí, tohle je pozůstatkem záchvěvů sentimentu.
  Když jsem sem dnes přišla, napadlo mě, že to udělám. Cítím, že přišel pravý čas poděkovat ti. Ty noci a noci strávené nad tvojí tvorbou mi za to  stály. Tenkrát jsem byla ochotna je obětovat. Děkuji ti za ně. Mrzí mě, že to odešlo.

 10. Blíží se vánoce a určitě hledáte dárky pro své blízké. Navštivte můj eshop, kde naleznete značkové parfémy, značkovou lékarenskou kosmetiku, bižuterii a doplňky výživy na hubnutí.

 11. Jste Belieber'S ? Tak vás poprosím, jděte na můj blog je tam odkaz na jednu stránku na které bych prosila lajk. Děkuji :*

 12. Upřímně doufám, že se u tebe věci od srpna pohly tím méně po*ranějším směrem a prožíváš poklidné a šťastné Vánoce, B.
  Těším se na další zprávy o tobě.
  Šťastné a veselé,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..