Narozeniny

Pořád jsem lítala kolem, měla jiné starosti a vyřizovala nějaké ty věci, že jsem úplně
avatar
zapomněla na podstatnou věc, na kterou jsem tolik myslela, až jsem na ni úplně zapomněla.
Dne 5.8. to bylo přesně pět let, co jsem vložila svůj první článek na tento blog. Blog jsem stvořila několik dní před tím, možná 3.8. 2005 nebo 4.8.2005, už si přesně nevzpomínám, nicméně 5.8.2005 jsem vložila svůj první článek a to TENTO. V té době jsem na blog vkládala zejména své povídky, básničky, blbůstky a sem tam i nějaký layout. Přesto předně působil jako základna pro mou psanou tvorbu, kterou jsem po letech přesunula na své webové stránky(nedivte se té amatérské podobě, ona vložená povídka je ještě starší než pět let, bude mít takových osm a je vážně hrozná:D).

Můj milovaný „blogísek“ 🙂 je tudíž k dnešnímu dni 4. nejstarší blog na tomto systému vůbec.
Spravil mě o tom před časem samotný Standa, který se mnou před rokem a půl dělal ROZHOVOR na srdci blogu.
Když jsem na tomto systému začínala, téměř nikdo tady nebyl :D, pár desítek blogů, které člověk znal, protože v takovém množství nebylo těžké si je zapamatovat. Většina z nich už dnes neexistuje :).
Blog za tu dobu prodělal hodně změn. Vyvíjel se, vylepšoval.
Úplně původní design byl prázdný, nic neříkající a holý. Nicméně útočiště to bylo pro mě jako tehdejšího laika velmi příjemné.
Hned na začátku měli vývojáři na blogu nějaké menší chybky, které způsobily, že si člověk do blogu mohl vkládat kecálky do menu, html kódy a podobné serepetičky. Netrvalo to dlouho, onu chybu opravili a pak už nešlo vůbec nic :D.
Kdo si nezaložil blog při jeho začátcích, nepochopí.
Blog, jaký znáte dnes, má tuto podobu teprve nějaké tři roky.
Dříve zde nebyly možnosti jako dnes. Žádné úpravy komentářů, smajlíci, posílání novinek, volitelné menu boxy, možnost html v menu, žádné statistiky a různé vymoženosti, kterých si dnes můžete do haleluja užívat.
Blog hodně vyspěl. Ale přes všechny ty počínající nedostatky a sem tam nějaké nezdary se udržel a je velmi oblíbený.
Před pěti lety by mě rozhodně nenapadlo, že zde budu ještě dnes.
I když jsem se naučila pracovat s html, css, php, skripty a mohu si vlastní blog udělat sama, stejně k tomuto místu mám citový vztah a stále mě přitahuje nazpět.
Před pár lety, když jsem toto místo na pár měsíců opustila a šla na web, jsem dokonce v návštěvní knize dostala nabídku na odkoupení. Jistý pán/muž/mladík/dědeček/nebeský vrátný – co já vím 😀 mi nabízel pět set korun, pokud bych mu předala svůj blog.
Dodnes netuším, jaké byly jeho záměry a proč právě toužil po tom mém blogu, ale ta nabídka mě velmi pobavila.
Navíc – dokázali byste vyčíslit svůj blog jen na pouhých 500kč? Vždyť do svého blogu každý vkládá kus ze sebe. Pracuje na něm. Léta si ho vypilovává do dokonalosti a má k němu vztah, jeho hodnota je nevyčíslitelná…
Tím vším chtěl pouze básník říct – všechno nejlepší, „blogísku“ 😀 😀
A za dalších pět let si dáme kulatiny 😀
Pokoj všem hypogryfům dobré vůle :D.
P.S. pokud jsem ještě neodpověděla na vaše e-maily, omlouvám se, trochu jsem teď nestíhala, dneska ještě taky něco mám, ale v týdnu to napravím.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

82 komentáře “Narozeniny

 1. Všechno nejlepší! Jinak já zase dneska slavím 2. narozeniny (právě se jdu vrhnout na článek).

  P.S. Divím se, že 5 let – ty musíš mít jeden z nejstarších blogů že?

 2. Páni =) Tak to moc gratuluji. Tvůj blog se mi moc líbí, designy i grafika jsou více než překrásné. Jen tak dál =)

 3. Všechno nejlepší? Ne, to psát nebudu. Přeji Ti jen, aby ses, pokud tedy nemáš ten PhotoShop za těch 15-20 tisíc, aby ses ho zbavila. Na webovou grafiku jsou lepší vektory. A na ně zas nejlepší Inkscape. Nelegální PhotoShop? Proč, když můžeš mít zdarma a legálně mnohem lepší programy?
  Je to jen má ráda, a asi ji brzy dám i Asheen a dalším, kteří nelegální PS mají. Je to většina těch, co PS mají. Pochybuji totiž, že máte 15 tisíc za grafický program. Pochybuji. A nechápu vás…

 4. [4]: V článku je napsáno, že 4. nejstarší :), stejně tak to je i v rozhovoru se Standou, na který odkazuji 🙂
  Taktéž všechno nejlepší 🙂

  [3]: :D :D To snad raději ani ne :D

  [1]:[2]:[5]: děkuji :D

  [6]: vektory jdou i v photoshopu :), mám svůj PS(nemám nové psko, mám starou osmičku) :), nebudu se ho určitě zbavovat.
  Záleží na šikovnosti grafika, ale vektory jdou i v PSku, jen člověk musí vědět, jak na to. A já vím, jak na to.
  Nicméně já mám i Corel(taky vlastní), což je vektorový program. Jeden z nejlepších a nejpoužívanějších.
  Stejně tak mám 3Dcool, solidworks, což je pro změnu 3D grafika. Pak Zoner.
  Všechno je moje.
  Já si to nepotřebuji pořizovat tak draze, když mám jiné možnosti :), aneb známosti u počítačových firem.

  Nepleť si mě s těma třináctiletýma holčičkama, co si stahují nelegální photoshop z internetu nebo používají trial verze :).
  Já dělám grafiku už šest let :), já jsem už dávno někde jinde. Dělám grafiku i pracovně.

  Nechápu, kdes přišla na to, že mám nelegální věci a že potřebuji takové rady :), opravdu nepotřebuji.
  Soudit někoho podle ostatních je dost nízké. První by si člověk měl zjistit, kde leží pravda.

 5. Pamatuji si, když si mi to psala na e-mail o tom, že jsi 4.nejstarší blog. Je to super mít tu někoho, kdo s tím prošel už od samého začátku 🙂
  Tak jen tak dál, doufám, že zde budeš ještě nějakou tu dobu 😉

 6. Asi si neumím představit, že bych tady byla 5 let :D Výdrž Blanch :D:D Každopádně tě obidivuji 😉
  je skvělé, že tady si a doufám, že tady budeš i nadále..

 7. [7]: V tom případě promiň. Vlastně neznám nikoho, kdo by měl vlastní PhotoShop. A nemusí to být třináctiletá holka, aby měla nelegální PS. Klidně to mají i dospělí lidé. Ano, máš pravdu, netušila jsem, že ty jsi vyjímka, která nemá ilegální PS. Ale popravdě – prolezla jsem spoustu grafických blogů a všichni dělali grafiku v PS – a skoro určitě v nelegálním.
  Ale jo, příště si informace zjistím, a pak začnu s tím dalším.

 8. Tú poviedku som si prednedávnom čítala, lepšie povedané presne 4.8., sranda. :-) Päť rokov… to je dosť, tak teda vetko naj, myslím, že ty s ním ešte dlho vydržíš. (Mňa z tohto systému porazilo už po polroku.)

 9. Týjo… Co bych popřála? Všechno nejlepší?! Ne! Přeju ti aby ti elán do blogování vydržel… napořád! :D Aby tě to tady s náma bavilo a abys byla jenom lepší a lepší grafik! :D

  [7]: Pro takvýhle "chytrý" lidi se vynalezly mučírny!

 10. :D klidně si zpívej koledy 🙂  Já si pamatuju, jak jsem si chtělo vytvořit na blogu menu nahoře a použilo jsem na to motto 🙂 Přeji tvému uchvacujícímu blogu nejméně ještě dalších pět let 🙂 Zastávám názor, že kdo nezná Blanch, není blogař :D

 11. P5eji Vše nejlepší a hodně úspěchu do dalších let. :-)
  Jsem ráda, že někdo blog bere vážně, jelikož to není jen stránka pro návštěvnost, nýbrž autorovo vlastní svět. :-)) Jen to nejlepší do dalších let 😉

 12. Gratulace největší ;-)
  Neměla jsem ani tušení, že tvůj blog je jeden z nejstarších vůbec – samozřejmě tolik roků, to je něco! A když nad tím tak přemýšlím, stálo mě hodně sil opustit svůj bývalý blog, měla jsem ho ráda, ovšem 500 Kč! Chlap blbec… Sdílím s tebou to, že netušim an co to chtěl, ale ovšem, jméno blogu je to suprové – jméno tvoje jako přezdívka super :D

  Tak hodně štěstí a ať ti to vydrží co nejdýl :-) Teda aspoň do doby kdy tě to bude bavit :-)

 13. [10]: já mám PSko taky legální, panejo, ani nevím kolikátku… Jednou mi ho dal strýc k narozeninám, když jsem se patlala v Photo Filtru…

  Nojo, šťastné časy kdy jsem seděla před obrazovkou a laye si dělala vlastní.

 14. Tak srdečně přeji tojmu blogu vše nejlepší. Podle mě je to super blog a vše na něm se ti vydařilo! Si i úžasná grafička, takových se v této době nenajde hodně! :-)

 15. [6]: Někteří z nás prostě nemají na to, aby si pořídili legální Photoshop, ale pracuje se jim v něm prostě nejlíp. Radši vyhodím ty prachy za vybavení bytu, než za nějaký počítačový program.
  A ano, jsem dospělá.

 16. Všechno nejlepší. Hm, kapku ohrané. Takže doufám, že tu ještě na blogu pobudeš a hodně štěstí ve všem.

 17. [27]: Krádež jako krádež. Tak jako tak je to trestný čin. Dle mého názoru PhotoShop není zdaleka nejlepší. Dělejte si co chcete – ale vychloubat se tím, že jsem ukradla PS a jsem ještě k tomu dospělá! Až si pořídíš rodinu, na nějaký PhotoShop se leda tak vykašleš. Prostě podle mě je úplně zbytečné  (a navíc trestné) stahovat si PhotoShop, když je spousta jiných programů a navíc zdarma a legálně. Nač porušovat autorská práva?

 18. [29]:Krádež? V jistém slova smyslu ano, ale stejně je to přehnané. A já SILNĚ pochybuju, že každou mp3ku, kterou máš v počítači sis koupila na legálních serverech, že máš všechna AVI a DVD doma zcela legální a originální, pochybuju, že každou hru nebo program v počítači máš legalizovaný. Spíš než bys tady měla napadat lidi, kteří Photoshop používají, bys radši měla být tolerantnější. Nezáleží ani moc na programu, ale na tom, jaká díla člověk v prgramu umí vytvořit. Znám grafiky, kterým vyhovuje GIMP  umí v něm dělat překrásné věci. Znám i lidi, co umí dělat zázraky v PhotoStudiu. NA PROGRAMU NEZÁLEŽÍ! Záleží na grafikovia na tom, zda grafikovi program vyhovuje. A že webová grafika by měla být jen o vektorech? Promiň, ale které pako to řeklo? Pravá grafika by měla být jak o vektorech tak o bitmapě, pokud se chceš vážně uchytit, bez jednoho ani bez druhého si moc neškrtneš. Takže co kdybys radši šla řešit pirátské kopie DVDček a začala se soudit se serverem rapidshare.com a nám, kteří mají Photoshop v oblibě, dala svátek plný míru?

  Blanch:
  Moc gratuluji. Vážně a upřímně, tak jak to jenom Temná Andělka dokáže :D. 5 let je poměrně dost, protože někdo to nevydrří ani půl roku… Dle mého ses stala ikonou lidí v mnoha ohledech a to, že jsi se stala tak úspěšnou není jen v tom , že umíš čarovat ve Photoshopu nebo Wordu, ale je to hlavně i díky tvé šukézni osobnosti. Sice tě neznám, pravda, ale jen takhle přes to všechno psaní se jevíš jako inteligentní, chápavý, vtipný a suprový člověk. Tak, doufám, že tu s námi ještě pobudeš dlouhou dobu, a že tě neomrzíme ani my ani grafika ani psaní. Tak, konec vlezdoprdelkování a zkrátka všechno nej tobě i blogu :D :D.

 19. [30]: Dobře ty, Darku. Slečně evidentně došly argumenty.

  [29]: A jak ty prosimtě víš, co budu dělat až si pořídím rodinu. Už mi dvakrát nabízeli práci grafika, tak nechápu, proč bych se na to měla vykašlat, když by mě to mohlo i živit. Ano, je to krádež, ale jsou na světě i horší věci, než pitomý stažený Photoshop, nedělej z toho drama.

  Blanch, byla jsem tak rozhořčená, že jsem ti zapomněla popřát k narozeninám blogu. Už nám, dítko, pěkně povyrostlo. 🙂

 20. Páni… tak to všechno nejlepší =)=)=) ….

  Dost mě překvapilo, že i po tak dlouhé době zde máš 1.článek blogu =) To já bohužel už zdaleka ne xDD.. Blog mám jen přes rok a už jsem promazala vše co se dalo xD…. Je fakt, že jsem měla skoro všechno neautorské, takže to ani nebylo moc o mně atd.. no nevadí..
  Páni.. 4. nejstarší blog.. to je síla =) …. Konečně čtu článek, kde se alespoň trošku dozvím něco o minulosti blogu xD

 21. Super Blanch 🙂

  Chtěla jsem se zeptat, jestli by nevadilo že bych si tam ten lay nechala ještě chvilku a třeba  příští týden ho vyměnila. *tajně doufá ať se na ní nezlobíš*

 22. [37]: Ježiš, co je to za přání ''Super, Blanch 🙂 '' ? A ještě bez čárky. Já se z toho picnu. Takže:

  Všechno nejlepší, hodně zdraví štěstí lásky a spokojenosti… Nene, takhle se přeje lidem. Teďka přeju blogu a tobě zároveň, musím to přizpůsobit. Takže:

  Hodně věrných návštěvníků, hodně velký věk, ať dáš tu dvacítku (a nebo padesátku :D) a zase se tu jednou sejdem v padesáti :D :D :D

  Mám tě ráda, Blanch 🙂 (ale jen kamarádsky, samozřejmě :D)

 23. :D  :D  :D  Kriste pane, co to tady je? :D :D :D

  [46]: neblázni, za to by mě zavřeli :D :D

  [37]: no to už je na tobě…já ten layout pak dám ke stažení, pokud se odhodlám k úpravám :D

  Jojo, já vás taky všechny miluju :D
  Ale jen kamarádsky…
  Některé možná trochu víc :-P

 24. [59]: Já jsem ji původně chtěla vřele doporučit i s připomínkou, že tohle ona dělá hrozně ráda, ale pak jsem si řekla, že by to byla moc velká podpásovka … tak jsem ráda, žes to napsala Ty :D

 25. máááš nádherný blog to je ti asi jasné a tak se ptám kde bereš ty obrázky které máš na různých jinných layoutech popřípadně kde bereš inspiraci předem děkuji Denča

 26. Kdyby Standa neměl uražené ego, tak by můj první blog existoval už možná i 4 roky (fňuk – zas*anej Standa!). A druhej sem zavraždil při profláklé adrese mezi dementy první třídy.
  P.S.: Aby si nemohla tvrdit, že lidé bez Facebooku sou diskriminováni :-D

 27. hm no hej, ten design čo si videla na litlle-flower tak taký som mala ja na svojom blogu, ona ho jednoducho okopírovala a ešte mi napísala na blog, že či sa nehnevám..no tak to ma vážne dorazilo..nemám slov…neviem ako to budem riešiť…radšej tam uzavrela komenty..)píšem k tovjkmu komentáru , čo si jej tam napísala, lebo uzavrela komenty:)

 28. Páni… pět let je dlouhá doba; jsem ráda, že jsi tu vydržela a doufám, že do těch kulatin ještě taky vydržíš :D.
  To muselo být zajímavé, sledovat blog.cz už od počátku… já jsem na blogu teprve asi rok, takže jsem moc změn "nezažila".

  Jinak; to by mě zajímalo, zda to ten pán myslel vážně. A k tomu jen za 500 Kč? Že se nestydí :-D.

 29. no hej :)..ja mam rubriku past layouts …len sa mi nikdy nechce popridavat tie designy :D..kazdopadne ma to nastvalo , co spravila, ale to no co uz…to sa stalo hadam uz kazdemu grafikovi :D..aj ked si o sebe nemyslim ze som graficka :D..ved tu graiku ani poriadne neovladam :D

 30. Tyjo, já když si takhle čtu ty komentáře a k tomu o vás některých vím, kolik vám je, tak se uplně děsím, co bude umět moje dítě, až mu bude stejně jako vám. Podle mě  děti předčasně dospívají.

  Vlastně vždyt jenom já v deseti už četla slash, kriste O_O My Češi jsme vůbec děsně zkažení a zajímalo by mě, jak jsou na tom v jiných zemích. Amerika? Omg, tam to musí být snad ještě horší :D
  Nechci moralizovat, ale mám bratra ve věku devíti let a představit si, že bude za jeden dva roky číst erotickou litaraturu, tak mě jebne vážení :-(

  Blanch: Já mám ráda příběhy ze života a tak mě vždycky bavilo číst o hezkých věcech, které se lidem stávají a tohle je moc hezká věc, když víš, kolik lidí za tebou stojí a jsou schopní ti pomoct. Já to považuju za jeden z nejhezčích zážitků tady na blogu- tvůj rozhovor ti ukázal, že jsi opravdu něco dokázala. (I když jsi hlava paličatá a nebudeš si to chtít přiznat!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..