Murphyho šestero

V posledním týdnu mám vážně den blbec jeden po druhém. Tak jsem si říkala, proč nevypíchnout všechny Murphyho schválnosti, které mi v uplynulých dnech hnuly žlučí a kterých si s pravidelností dosytosti užívám a věřím, že se mezi vámi najdou tací, kteří se v tom uvidí taky.
Murphy si z nás totiž velmi rád tropí blázny…
Samozřejmě těch zákonů schválností je mnoho a mnoho, ale těchto šest se v mém(a nejen mém) životě zabydlelo s pohodlnou roztažností.

Nenapiješ se tekutin potřebných
Kamarádi/členové rodiny/společníci/kolegové/nebeští vrátní mají vždy tendence zvolávat vtipné fráze v momentě, kdy jste se zrovna napili tekutin. V ideálním případě rovnou nějakých nasycených vod s abnormálním množstvím bublinek, aby vám to v konečném důsledku mohlo lézt i nosem. A je nepodstatné, zda-li jste pro sebe online pouze skrze IM, ono je to v nakonec totiž úplně jedno. Kolega vždy trefí správný moment. V tomto případě totiž poprskaný monitor, klávesnice, myš, případně i case jsou nutným bonusem, jenž je kompenzací za dávku humoru.

Cti gravitaci zemskou a gravitaci svou

Jak zpívá Jarek Nohavica – A chleba s máslem padá na zem vždycky blbou stranou.
Poměrně běžná situace. V momentě, kdy máte poslední kus pečiva, obrovský hlad, poslední kus jakékoliv hmoty na namazání, zaručeně se můžete rozloučit s faktem, že se dostane do vašeho žaludku. Chleby jsou totiž extrémně přitahovány zemským povrchem, gravitace v této chvíli pracuje dvojnásobně než u člověka, zejména tehdy, je-li podlaha pokryta co nejvíce chlupy, drobky, fleky a jinými nečistotami, o jejichž složení by ani tvor s nejsilnějším žaludkem nechtěl znát podrobnosti.

Nedoběhneš MHD své

Nepřímá úměra hlásí, že čím více spěcháte, tím máte menší šanci, že dostihnete spoj, který byste jinak dostihnout měli. Poměrně běžnou událostí je fakt, že jakmile nikam nespěcháte, autoubus/trolejbus/vlak/tramvaj/pojízdná kadibudka vždy přijede včas. Ale jakmile někam nutně potřebujete a dělí vás mezi body A a B jeden jediný spoj za hodinu(ideálně třeba v neděli), je stoprocentně zaručeno, že spoj buďto vyjíždí ze stanice v momentě, kdy mu vybíháte vstříc, přestože jste na stanici přišli dokonce s předstihem nebo minimálně včas, nebo má při nejmenším čtvrt hodinové zpoždění(jenž se řádově zvyšuje podle nutnosti přesunu do bodu B), které jaksi nezapadá do časového harmonogramu. Imho v momentě, kdy ještě někam přestupujete a spoje na sebe navazují v rozdílu několika málo minut.

Nebudeš tisknout!

Vir v počítači, nenainstalované(a v praxi samozřejmě těžko naleznutelné a stažitelné) pluginy, sabotáž tiskárny, výpad proudu, pád meteoritu, apokalypsa.
Pozměnila bych Archimedův zákon… Na papír do tiskárny vložený působí svisle vzhůru, zespodu, z boku, zešikma, skrz filtr neviditelná síla sithů, která se rovná prázdnému papíru tiskarnou „vytištěnému“…
No a nebo za to obvykle mohou neviditelní umpalumpové!

Nebudeš mít jiné prostředky k uvaření krmě své

Plynový sporák + zapalovač/sirky/křesání/tření hůlek = oheň. Tedy v případě, jsou-li k tomu vhodné podmínky. A ty se samozřejmě snižují s úměrně se zvyšujícím hladem a nedostatkem suchých/pevných potravin ke konzumaci.
Ona totiž poslední sirka, která tam ještě včera byla a kterou jste s absolutní samozřejmostí na vlastní oči viděli, totiž mezitím prošla trhlinou, sublimovala nebo byla teleportována do sirkového nebe. Z plynových zapalovačů si šotek Naschválník udělal náhrdelník a elektrický zapalovač dosloužil přesně ve chvíli, kdy jste si na něj vzpomněli.
Nebudeš zachovávat počet správných mincí a hodnot
Doposud jsem „nepochopila“ proč i veskrze faktu, že už dávno nepoužíváme haléře fyzicky, tak česká ekonomika stále pracuje s haléři v rámci DPH.
Pro ten trapný moment, kdy stav vaší peněženky se neztotožňuje se stavem účtu u pokladny – v nejideálnějším rozpoložení – o rovnou jednu korunu, maximálně dvě. Slečna za pokladnou je sice velmi milá, ale zaplatit ze svého vám to pochopitelně nechce. Magnetická ocel galvanicky pokovená niklem se stejně tak nemnoží buněčným dělením v Petriho miskách, ani mitózou, ani meiózou. Stejně tak ten pěkný papírek s obrázky osobností české historie s vodotiskem se neobjeví ani po lusknutí prsty, ani když správně vyartikulujete abraka dabra, ani kdybyste uprosili Oldřicha Kulhánka.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

36 komentáře “Murphyho šestero

 1. Promiň, ale já se musela zasmát :D Vím že bych nemněla, ale zdá se mi to humorný. Jo to znám, zákon schválnosti ._. Taky jsem mněla vir v kompu, všechny data zase v čudu ._.

 2. [1]: To se mi nemáš proč omlouvat, ta nadsázka je tam záměrně, aby pobavila :), pak splnila svůj účel a jsem za to ráda 🙂

 3. [2]: Jo tak to je fajn, já se lekla, že už jsme škodoradostná :D Moc se mi líbil ten styl psaní, fakt humornej, i kdyš jsem si občas větu musela přečíst více krát abych jí pochopila :D Jsem debil no :D

 4. [4]: To já to počítám s těmi haléři, protože obvykle mám jen pár drobáků, tak to potřebuji vědět přesně, jenže… já a matika…to je sci-fi :D

  [3]: To nebude tvou debilitou zřejmě, jen já občas mluvím příliš složitě 🙂

 5. [5]: Děkuji, snaha byla 🙂

  [6]: Díky. Murphy je nesmrtelný, všudypřítomný, jakožto ateistka se přiznávám k tomu, že je jediný, v "koho" věřím :D :D

 6. Murphyho zákony jsou holt pravdivé 🙂 Hlavně v MHD, tam to platí 1000x násobně :D Přesně, čím víc spěcháš, tím víc nestíháš 🙂

 7. Pravda pravdoucí.
  Nebudeš tisknout mě postihlo dneska, když mi za chvíli jede autobus a nutně potřebuju dostat z počítače seminárku. :D Zlatý osud. :D

 8. Ach ano, "přítel" Murphy. Věrný on opravdu je. Zvláště to s těmi tekutinami na mě posílá vcelku pravidelně. Zrovna v pondělí jsem z toho kašlala ještě tak pět minut :D

 9. Blanch!
  Doufám, že sis užila před několika dny ten svůj, narozeninový. Pošesté a snad ne naposledy posílám blogový přání k Tvýmu bytí. (.

 10. ÁÁ… Ďáblovo sémě přeci jen žíje… Článek perfektní :D Ten chleba mě už vyloženě se*e! A víc než to, že budu zbytek dne hladovět, mě spíš štve to, že ten pomazánkovej hnus musím z tý země setřít mokrým hadrem. A když to spadne na koberec, tak mám sto chutí vystřihnout z koberce čtverec s tou hnusnou skvrnou a jenom to otočit narub! Úplně jsi mi zkazila den! Teď budu celej den myslet na namazaný chleby po zemi! :D A jinak se máme ale koukám celkm dobře, protože tiskárnu nevlastníme, sirky nevedeme a MHD nepoužíváme, protože si po celé ČR vystačíme na kolečkových bruslích z 80. let. :-D

 11. [18]: :D :D Přesně taková je reakce každého, komu se teď ozvu :D.

  Si vždycky tak nějak vzpomenu na staré dobré známé, když jsem doma nachcípanej a nechodim do školy :D.

 12. No já mám dost:-D U "Nebudeš mít jiné prostředky k uvaření krmě své" jsem to byla já, kdo si poprskal monitor :D

  Jinak, Blanch, máš ještě někde zveřejněné svoje povídky? Já sice komentáře moc nepíšu, ale čtu cizí tvorbu o to raději O:-)

 13. [22]: Ty ještě žiješ? 🙂
  Nonslash asi různě po fan archívech a tady na blogu v historii, slash – viz. menu, modrá ikona v sekci Sestry.

  Ještě, že mám v praze elektircký sporák :D, ale když jedu k našim, vždycky mám problém sehnat f-ční oheň 🙂

 14. No jo, žiju a stále tvořím:-D Počet mých blogů se rozrostl dokonce na tři:-D Ale ten slashový – to je srdeční záležitost a jen jediný, ten bych nepustila xD Tady k tobě chodím obdivovat layouty a teď si jdu teda znovu počíst:-D

 15. Ahoj, Blanch.
  Ty znáš yaoi povídka na Death note Tactics od Morgany Ehran? Tedy, nějaká Blanch to komentovala a dávala to i ffdenik, tak doufám, že jsi to ty… kdyby ne, tak můj komentář ignoruj.
  A teď k otázce? Nevíš, ckde by se dala celá ta povídka sehnat? Na jedné stránce je jen 16 kapitol, pak na nápoji lásky je tuším celá, ale kvůli problému s registrací se tam nedostanu. Nebo nemáš tu povídku někde uloženou? Nebo nějaký kontakt na autorku? Moc prosím! Kdybys mi dokázala nějak pomoct, byla bych ti neskutečně vděčná. (odpovez mi buď tady nebo na mail, ještě jendou děkuju a jestli ty nejsi ta Blanch, tak se ještě jednou omlouvám)

 16. no tak hneď ten prvý bod :D nikdy nezabudnem ako som oprskala čašníčku kofolou, keď kamarátka zahlásila nejakú blbosť :D najhoršie na tom bolo, že milá kofola sa rozhodla ísť cez nos :D

 17. Ahoj, prosím mohla by ses mi ozvat na můj email? vím, že to sem nepatří, ale píšu diplomku na téma fanfic v čechách (radši vysvětlím po mailu). díky moc,termín odevzdání celkem hoří, tak prosím jestli můžeš, šlo by o jeden mail,nebudu moc prudit! :-)

 18. Nedoběhneš MHD své…někdy mám dojem, že lidé kteří sestavují jízdní řády, tak asi nikdy MHD nejezdí nebo jsou nějaké nadpřirozené entity jichž se Murphyho zákony netýkají.

  A beztak za to může zahradník.
  Nebo vodní kámen.
  😛

 19. Čtvrtý zákon mi krásně připomněl stav před maturitou – flashka, na které jsem měla zbytek potřebného učiva, přestala chodit a tiskárna se rozhodla stávkovat.
  To s halířema taky nějak nepobírám…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..