Mé kouzelné já – 1. část

Tak jak to se mnou vypadá nyní? Zanechám tu schválně starý profil, který jsem psala před dvěma lety. Tady je něco nového, abyste se mě mohli leknout 🙂

Mé kouzelné já
Obžalovaná č. 666 se odsuzuje k doplnění osobního dotazníku
Jméno: Z boží vůle Blanka
Nick: Blanch, Morfuska. Blanch není podle blanche, což znamená v mnoha jazycích bílá, i když to ke mně sedí, protože jsem „světlý“ typ, ale Blanch znamená anglicky Blanka.
Datum narození: (už to, bohužel není žádným tajemstvím, takže:) 6. 6. 19…aaa..to byste rádi chtěli vědět, co? No, už jsem docela stará hepa 🙂
Narodila jsem se ve znamení tří šestek, čili jsem Satanovo dítko. Narodila jsem se 6. 6. a to zrovna měli moji rodiče 6. výročí svatby, protože se 6. 6. brali.
Bydliště: u mě doma .. vidlákov s názvem ..to není důležité 🙂 Měsíc svítí jako prase, na zahradě štěká pes, hovno smrdí na terase, jóóó to je naše krásná ves!
Koníčky: psaní, poslech hudby, kreslení, layoutování a hraní si s photoshopem, sledování filmů, hra na kejtru, html, pokec s přáteli..Jinak, mám doma dva poníky, jednoho šemíka, jednoho grošáka a jednoho bělouše..jóóó to jsou moji koníčci..
Povaha: Tak dlouho jsem říkala hop, až mi přeskočilo. Z jedné části flegmatik-po mámě a z druhé cholerik-po tátovi.. no a z vlastní vůle sangvinik :))) Hezká to kombinace, ne? Cholerik jsem občas, když se rozčílím..většinou se ale rozčiluji jen nad vlastní blbostí nebo když někdo uráží mé přátelé. To se pak neznám. Ale myslím, že z generace na generaci se to dědí méně, páč táta je fakt vztekloun a extrémní cholerik..já už spíš pasivní, ale jsem.
Flegmatik..jak v čem. Hlavně v důležitých věcech..jako je škola, povinnosti, jsem flegmatická vůči lidem, kteří se naváží do mě. A v téhle oblasti jsem taky strašný sebeironik, spíš se ještě přidám a zkritizuju sama sebe.
Myslím ale, že jsem takové to přerostlé dítě, co má rádo humor a co je málokdy vážné. Mámě pořád vykládám, po kom to asi mám..tu svou střelenost a post-pubertálnost, když ona tu svou pubertu bude mít do šedesáti nejmíň 🙂 Jsem hodně praštěná a mám dar na vymýšlení kdejakých kravin, mám dobrou představivost, pokud jde o vymýšlení příběhů a podobných ptákovin, možná proto miluju psaní. Uvolňuje mě. Dává mi všechno…je to úžasná terapie a pomáhá mi, neuměla bych bez něj už žít.
Myslím, že jsem sdílný člověk, hodně optimistický, málokdy mám špatnou náladu, jsem společenská..občas možná i vtipná, mám ráda humor a zábavu.. a jsem strašný extrovert, ale zase jsou věci, které o mě neví ani živáček, jen ti vyvolení a jako každý člověk mám své mouchy..i hovno má mouchy 🙂 a mám své můry a strašidla…
Ráda se odvážu..Nemám ráda nudu. Kdo se směje naposled, ten má dlouhý vedení. I když to mám občas taky.
Ale co se ze mě v posledních letech, vlastně od doby, co píšu, což už je nějaká ta řádka let, stal…jsem hrozný cynik a ironik. Mám hubu plnou sarkasmu, ale jen na těch správných místech. A taky jsem ten typ člověka, co musí mít vždycky poslední slovo :), většinou je jízliví a rýpavé :). Kdyby existoval Severus Snape, jistě bychom si rozuměli, protože jeho povaha je mi velice blízká. Taky se šklebím, zdvihám různě koutky úst i obočí, ani si neuvědomuju, že to dělám, ale když mám pichlavé poznámky, jde to samo od sebe..
Ironie, to je moje. Miluji ironii a cynismus.
Taky bacha na mě..mluvím až příliš spisovně a gramaticky, někdy je to až směšné, protože tuhle svou mluvu kombinuji se slangem a vulgárními výrazy, takže dokážu dát dohromady větu typu: „A je to v prdeli, není-liž pravda?“
Oblíbená činnost: gaučing, ležing, lenošing, čučink, watching TV
Oblíbený předmět: vinná výchova, na gymplu jsem měla ráda český jazyk, občas aj zeměpis..Pochopila jsem, že i pochopitelné se dá nepochopit…Nevím toho moc, ale na každého něco 😛 …
.
Zvěřina domácí: Máme dva čoklíky. Obě dvě to jsou fenky. Jedna, to je německý ovčák a ta druhá kuška je rasou bíglice. Dál mám dva Osmáky degu.. Idefix(sameček) a Josefa Šílená..čili Pepina..mají už několik let mno..a jako posledního mám králíčka…druhu se říká Lvíček hřívnatý….má kolem hlavičky takové chuchvalce, je sladký…je zbarvený do modrošeda… a jmenuje se Bugs Bunny, zkráceně Bunny…taky mu říkáme Baník neboli Baník pičo…:)
Oblíbené:
Barva:
černá, oranžová, hnědá, khaki zelená, temně modrá, vínově červená, bílá..jejda..za chvilku vyjmenuju všechny. Nemám ráda ale žlutou, okrovou, fialovou, růžovou a takové podobné odstíny.
Jídlo:
Bramborový salát od maminky, těstoviny, těstoviny, těstoviny…smažený hermelín, smažený květák, kuřecí řízky a domácí pizza z listového těsta.
Pití:
červené víno..s kofolou, říkáme tomu Bambus, bílé víno s topicem nebo tonicem, jahodový džus..
Měsíček svítí, obloha bledne. Chlastáme v noci, chlastáme ve dne…Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až dá někdo na pivo.
Hudba:
Poslouchám vcelku všechno, jen nesnáším operu(nesnáším je silné slovo, nemusím ji, ale nevadí mi, něco je dobré…třeba Nabuco a Dies irae a nějaká symfonie jako se Vltava), dechovku, lidovky a určitý druh country.Nejraději mám ale rock, hard rock, metal operu, black metal, metal a jeho různé odrůdy. Jinak nejvíc pak poslouchám oldies, jako jsou Alphaville, Europe, Scorpions-ti jsou moji oblíbení, Bee Gees, Queen, Erasue, Beatles, Abba..aj. Miluju Daniela Landu, Nightwish, Epicu, No name, Manau, Nirvanu, Kabát, Linkin park, Evanescence, Him..atd., písničky z muzikálů a sountracky. A miluju keltskou a irskou hudbu.
Kniha:
Pýcha a předsudek, Jih proti severu, Scarlett, Odkaz dračích jezdců, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, pak další díly HP(J. K. Rowling), R.U.R. (Karel Čapek), Romeo a Julie 2300(Vladimír Páral), Pan Kaplan má stále třídu rád(Leo Rosten), Jak jsem vyhrál válku (P.Ryan), Báječná léta pod psa (Viewegh), Deník Briget Jonsové I, II apod. Jinak, mám strašně ráda poezii z doby Prokletých básníků-jooo..Zdechlina od Baudelaira je nepřekonatelná! Líbí se mi básně od Wolkera, miluju Kytici od Erbena a taky Petra Bezruče – Jak málo mám krve a přece mi teče z úst!
Film:
Zkrocená hora, Poslední samuraj, Piráti z Karibiku, Drákula, Leon, Equilibrium, Já, robot, Batman začíná, Constantine, Gothika, Harry Potter IV, V, LOTR, Světáci, Šarlatové písmeno, Dálnice 60, Kytice, Moulin Rouge, Pomáda, Příběh žraloka, Gladiátor, Axterix a Obelix-mise Kleopatra, Den poté, Lví král..atd. Jo a miluju předválečné filmy, z třicátých let, oblíbený je třeba Škola základ života, Mravnost nade vše apod. Jinak..miluju všechno, kde hraje moje filmová láska Gary Oldman a téměř všechny filmy, kde hraje Tom Hanks…protože jsou strašně krásné, tam, kde hraje Tom, tak tam máte zaručeno, že se z toho vyklube krásný film(Zelená míle, Trosečník, Šifra mistra Leonarda, Forest Gump, Terminál aj.)
Herec:
Gary Oldman…pak dlouho nic, Christian Bale, a pak Johny Depp.Pak jsem hodně zatížená na britské herce jako je Alan Rickman, Colin Firth, Hugh Grant, David Thewlis, Jason Isaacs, Ralph Fiennes, Sean Bean..mimochodem Gary a Ch. Bale jsou taky Briti. Pak už Christian Slater, Heath Ledger, Kevin Kline, James Masters, Jet Li, Luke Wilson, Richard Dean Andreson, Will Smith, Tom Hanks, Jean Reno. Z českých: Ivan Trojan, Mirek Donutil, Macháček, Bolek Polívka.. Viky Preiss, z těch starších filmů: Hugo Haas, Olda Nový, Vlastík Burian, Pešek..
Herečka:
Meg Ryan, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn,, Julia Roberts. Ze starších filmů: Adina Mandlová, Ferbasová..Nataša Golová.
Seriál:
MASH – bezkonkurenčně, Přátelé, Hvězdná brána, Roswell, Krok za krokem, Sex ve městě, Gilmorova děvčata, Brutální Nikita, Simpsonovi, Buffy, přemožitelka upírů, Čarodějky, Červený trpaslík, Haló, haló, Ally McBeall.
Píseň:
Epica – Cry for the moon, The phantom agony, Nightwish – I wish I had an angel, Nemo, Ghost love store, Kuolema Tekee Taiteillian, Evanescence – My immortal, Last breathe, Going under, Everybody´s fool, Lucie – Jeden tvůj dotek, HIM- Join me, The funeral of hearts, Scorpions- Rock you like a Hurricane, Lonely nights, Winds of change, Still loving you, Humanity, Daniel Landa-Vltava, Touha, Dušičky, Vrána, Bílá hora, Krysařova zpověď, Epilog, Osud a Krysař, z muzikálu Tajemství – Lykantropie, Ty vole, Láďo, Linkin Park- Pushes me away, With you, Numb, Europe-The final countdown, Alphaville-Forever young…a jiné, je toho strašně moc, těžko vybírat. Nothing else matters od Metalicy.
Jinak jsem se zamilovala do hudby z různých shonen anime. Třeba úvodní píseň Loveless: Okina Reika – Tsuki no curse. Dále z Kykou kara maou: BON´Z – Arigatou, z Gravitation: Kotani Kinya – Glaring dreams.
Líbí se mi od Chinaski Drobná paralela, Vedoucí, od Davida Krause Nevinná z filmu Účastníci zájezdu. Dokonce se mi líbí tři písničky od Tokio hotel, ačkoliv je konkrétně moc v lásce nemám – Schrei, Rette mich, Durch den monsun.
Anime
Winter cicada, Haru wo daiteita, Loveless, Gravitation, Kyou kara maou, Papa to kiss in the dark, Gakuen heaven, Ai no kusabi, Okane ga nai, Boku no sexual harassment….atd.
Autor povídek
Estriel-ta nejvíce!, Laura, Kaldora, Tofiam, Marťan, Morgana Ehran, Veronika, minime, Falkira, Ivik.bublik, Lilithka, Electra, Nancy, Brygminka, Ingrid, Linbrenthil, MRKEV, Mysty, RohyRot, Severka Plamenna, Nefer, Lamar, Rebelka, Lejdynka, Sandraela, Alexis.
HP postava
Draco Malfoy-rozhodně nejvíc! :), Severus Snape, Sirius Black, Lucius Malfoy, lord Voldemort, Albus Brumbál, Remus Lupin, dvojčata Weasleyovi. (Nesnáším ze všeho nejvíc Hermionu!!!, Cho Changovou, Percyho, Popletala, Brouska, Umbridgeovou a taky Harryho Pottera) 🙂
Knižní a filmové postavy všeobecně: Jack Sparrow – film Piráti z Karibiku, Jack O´Neille – ze seriálu Hvězdná brána, Rhett Butler , Scarlett O´Hara- z knih Jih proti severu a Scarlett, pan Darcy z knihy Pýcha a předsudek, Murtagh, Safira, Brom a Eragon z knih Odkaz dračích jezdců, Spike ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů, Jess, Logan, Lorelei, Luke ze seriálu Gilmorova děvčata, Hawkey z MASHe, J.B.E.Zorg z filmu Pátý element(hraje ho G.Oldman, jak jinak..)
HP povídky
Naprosto se do mé duše zapsala povídka Harlekýn od Estriel, stejně tak i její Espirite, Polyjuice party, Porcelain, Jediná správná současnost, Motýlí křídla…vlastně téměř všechno její :), dále Závěť, Smím tě políbit, Byl to jen sen?, Ideální šílenství, Nevlídné něžnosti od Tofiam, nezapomenutelný Zločin a trest od Ingrid, Impossible, drabblata od Laury. Křehkost samoty a jednorázovky od Kaldory, Síla nenávisti od MRKVE, Svátek zamilovaných od Corny, Hledá se pan dokonalý, Romeo a Julie po Potterovsku, Sexy Draco od Marťana, Lux in tenebris, 25 a Černobílý svět od Electry, Pouta mezi námi od Alion, Neplač, nemám to rád a Třikrát od Severky Plamenne, Cokoliv a Šílenství má jméno od Brygminky, Šeptej, In flagranti, Náměsíčná, Šifra oktagramu, Dvanácterák od Morgany Ehran, Triplex gemini od Lilithky, Tragikomedie a Svedeme to na jmelí od Lejdynky, Osika od Julie, Kauzalita událostí od Neviâthiel, Havjeď od Sothis blue, Morituri te salutant, Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí, Když budeš chtít, válka skončí, Vyhnání z ráje a U Dursleyových na statku od Rebelky, Dveře dokořán a drabblata od Nancy, 2000 let zpátky?! Ach můj bože! – Aydra, Miluj bližního svého, Smyčka, Tahle paměťová kouzla od Sandraely, Hřích od Nefer, Jedinečnost od Alexis, Křižovatky věků od Tawni, Třináct křížů od Titany, Víno, krev a černé vlasy od Linbrethil, a mohla bych pokračovat dál a dál 🙂

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

24 komentáře “Mé kouzelné já – 1. část

 1. Ve spoustě věcí jsme si podobné, myslím. Ale nejvíc mě dostalo, že máš podobný "zlozvyk". Nad mou mluvou žasne spusta lidí. Obvykle produkuji podobné věty jako ty. Také dost často dělám to, že řeknu nějaký v diskusi celkem použitelný argument, který vyzní i docela inteligentně, a ukončím ho slovy "takže ti na to seru."

  (úsměv)

 2. Tak sem projela první část a jdu se vyjádřit… XD Ty nemáš ráda žlutou??? To je moje druhá nejoblíbenější barva!!! Dál, nemáš ráda operu, to si mě zklamala, další věc, kterou docela miluju… 😉 Ehm… Nechci rýpat, ale 'Jih proti Severu'??? Jé a teď si mě potěšila… Čapek, mazlík a Erben, další mazlík… Ty miluji, miluji, miluji… A prokletí básnici, no tak ti jsou… Mňamy… =) Filmy, herce, herečky jsem více-méně přeskočila, v tom se moc nevyznám. Jen mi uvízl v paměti Christian Slater, kterého miluji (no jo, už zase) a pak samozřejmě ti z HP… Měla bych dotaz, ona se dá někde sehnat samostatně hudba k anime? Protože zbožňuju hudbu z Gravitation a netuším, kde hledat… ;(  Jdu na druhou část… A ty nemáš ráda Rona, to mě mrzí a co ten Brumbál tam dělá??? šiš… No nic, holt se musím smířit s krutou realitou… XD

 3. Přečti si to znovu :)) Přepisovala jsem to, protože jsem tu dala špatný přepis, je tam o opeře něco jiného, Manio :), jinak..já hlavně metal operu :))

  Co Jih proti severu, nechápu?

  Žlutou docela nesnáším mno :), ale růžová stejně vede 🙂

  Kdes vzala, že nemám ráda Rona? Já ho mám ráda, ale tak nějak normálně, nevadí mi, ani ho nijak nevyhledávám. Brumbála mám ráda, co je na tom špatného? Je to inteligentní a vtipný chlap, takový kouzelný dědeček, kdo by ho nemohl mít rád?

  http://shonen.blog.cz a někde tam v rubrice je odkaz na stránku ,kde se stahuje hudba z anime…už netuším kde..ale asi to bude někde v Others nebo nějaké takové rubrice…

  Wlvio tak já jsem taky schopná udělat to samé :))

 4. Tomu říkám soupisek…:0D Já mám o sobě na blogu tedy mnohem kratší info, ale třeba bych si z tebe mohla vzít příklad a podat komplexnější obraz, ačkoli.. Zajímalo by to vůbec někoho? :0D Tedy kromě mě, která bych si s tím dala spoustu práce. :0D

  P.S: Ten nový vzhled je úžasně temnej! :0)

 5. no to je teda fajn…..vim o tobe skoro vse takze…..te asi napodobim a taky napisu tucnej seznam….o sobe……..vyhoda vetsina ho neprecte celej,ale nakej blázen se urcite najde…:-),mej se

 6. Fuuu,dalo mi celkem praci to precist…Predne chci vyjadrit svuj uzas nad novym vzhledem blogu,naprosto me to ohromilo.Je to fakt nadherne,tolik bych si prala mit cit na krasne layouty jako mas ty. :o)

  Satanovo ditko?Hmmm,projevilo se to nejak v zivote? ;o)

  Ja nemluvim prilis spisovne,ale jsem hrozny pes na gramatiku…Porad kontroluju chyby v pravopisu…

  A prokleti basnici?Moje laska!!

 7. hej blanch…se menuju stejně jako tvůj osmák degu xD se menuju Josefína..nenávidim toto méno :'''(( tak si říkám Amylee xDD

 8. Momoko projevuje se to pořád…:) Většinou mě provází Murphy a to co platí na všechny, u mě platí naopak..ve znamení, v kartách ve všem mám všechno opačně a moje šťastné dny jsou třeba pátek třináctého a tak pdoobně…prostě vždycky je všechno naopak 🙂

  Amy ale zkratka anglického Jo je strašně pěkná… Josefína je pěkné jméno, mně se líbí…mám ráda neobvyklá jména.

 9. já byhc se chtěla menovat Emílie..to je neobviklé TAKY ale hezčí alespň bych si právěm mohla říkat Amylee xDD

 10. Blanchí, ahoj, moc ráda jsem se o Tobě dozvěděla něco víc! Jsi určitě moc zajímavá osůbka :-).

 11. Tak se nezapomňte podívat na ty dva odkazy:)))

  Mimochodem, asi se to bude zdát neuvěřitelné, ale my jsme si, Blanch, normálně podobné:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..