LEBEL!!!!!!

TY CVOKU! TY SES ZBLÁZNILA! :)))))))

Já z tebe nemůžu… to chce pořádný revanš. No chápeš správně, už mi došla pošta… samozřejmě mi souvislost došla a hned mě to rozesmálo..ale dělat si takovou škodu! Čím jsem si to proboha zasloužila všechno? Vánoce už byly před měsícem… moji rodiče nechápali 🙂 Mám ti vyřídit, že jsi musíš být strašně moc hodná.. a já ti vzkazuju, že nejsi blázen, ale CVOK NEJCVOKOVATĚJŠÍ .. a ještě ti zalichotím..NE, NEJSI NORMÁLNÍ! :))

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

87 komentáře “LEBEL!!!!!!

 1. Děkuji za poklonu. Od tebe je to pro mě pocta. :))) Ale já pořád říkám, že nejsem normální. Jen nechápu, proč to lidi nechápou.

  Já prostě ráda dělám lidem radost, co je na tom? Mě dělá radost, když můžu udělat někomu udělat radost.

  Tř eba tuhla: Učila jsem se na Sociální politiku, protoče jsem z ní měla druhý den zkoušku (to bylo tuším 8.1.2007) a na jedněch stránkáhc jsem zjistila, že jedna holka shání něco o Marku Williamsovi (pan Weasly), protoře na netu nemohla nic najít. A tak jsem se jukla. A opravdu, v češtině nic. A tak jsem našla jeden kratší článek v anlgičtině a, ikdyž mi anglina moc nejde, jsem jí ho přeložila. Podotýkám, že z té Politiky jsem dostala za tři, což je moje obvyklá známka. Některé dokonce vyhodila.

  Opravdu nechápu, jak se někdo může opovážit považovat mě za normální. :)))

  Jen doufám, že Ti bude chutnat. Pomáhala mi ho vybírat ségra a ta se ve vínech vyzná. A ta pani z obchodu říkala, že ho ženy pijí docela rády. Tak jnad jo.

  Nechceš třeba půjčit zase nějakou knížku? *zvedající potměšile obočí* XDDD

 2. Děkuji za poklonu. Od Tebe je to pro mě pocta. :))) Ale já pořád říkám, že nejsem normální. Jen nechápu, proč to lidi nechápou.

  Já prostě ráda dělám lidem radost, co je na tom? Mě dělá radost, když můžu udělat někomu udělat radost.

  Tř eba tuhla: Učila jsem se na Sociální politiku, protoče jsem z ní měla druhý den zkoušku (to bylo tuším 8.1.2007) a na jedněch stránkáhc jsem zjistila, že jedna holka shání něco o Marku Williamsovi (pan Weasly), protoře na netu nemohla nic najít. A tak jsem se jukla. A opravdu, v češtině nic. A tak jsem našla jeden kratší článek v anlgičtině a, ikdyž mi anglina moc nejde, jsem jí ho přeložila. Podotýkám, že z té Politiky jsem dostala za tři, což je moje obvyklá známka. Některé dokonce vyhodila.

  Opravdu nechápu, jak se někdo může opovážit považovat mě za normální. :)))

  Jen doufám, že Ti bude chutnat. Pomáhala mi ho vybírat ségra a ta se ve vínech vyzná. A ta pani z obchodu říkala, že ho ženy pijí docela rády. Tak jnad jo.

  Nechceš třeba půjčit zase nějakou knížku? *zvedající potměšile obočí* XDDD

 3. Eh, sorry, to jsem nechtěla. Ten první prosím vymaž. Nějak mi poslední dobou blbně Mozilla. Nebo jestli je to blog, to nevím. ějak mi nejdou vkládazt komentáře. Pořád mi to něco hlásí. Jako že se nepodařilo zajistit počet komentářů, či se mi v políčku pro text objevuje text posledního vkazu, který tan kdo poslal (cizího vzkazu!!!). Je to tak jenom u mě nebo ten blog fakt blbne?

 4. Lebel… buď v klidu, je to normální – teda to že ti blbne mozilla nebo blogy… i když i to že ráda děláš lidem radost (já taky) :)))

 5. Modrý Portugal? Aby ne, je to jedno z nejkvalitnějších vín a mých nejoblíbenějších :)))) Ses fakt trefila! Ale TAKOVÁ škoda..vyvalit za mě tolik peněz…no ..jako, taky lidem ráda dělám radost, ale přiznám se, tohle by mě asi nenapadlo.. akorát jsem jednou chtěla naštvat kámoše, taxem mu poštou poslala dušenou konzervovanou zeleninu, kterou nenávidí 🙂 Tehdy jsme tedy spolu chodili 🙂

  Ale tohle..naprosto mě to odzbrojilo..já už viděla ten tvar toho balíku a už mi vyvstalo na mysli tohle a první, co jsem řekla: "To si dělá prdel.." mrknu a ono tam fakt je….

  Když to je nefér..já nevím, co máš ráda ty, abych ti to oplatila(taky bych moc ráda) 🙂

  Ne, knížku ne :)) Eragona jsem dostala na Vánoce, Eldesta jsem si koupila minulý týden sama :))) A nechceš něco půjčit/poslat/vypálit ty? 🙂

  To je blogem, ne mozillou, věř mi 🙂

  Mně to dělá taky…

 6. Co mám ráda? Tvoje povídky!!!

  Vypálit říkáš? Hmm…a co máš pěkného?

  Jsem ráda, že jsem se trefila. Já víno a alkohol moc nepiju. Ne, že bych byla abstinent, takovej pokrytec zase nejsem. Mě to prostě nechutná. No, až na pár výjimek. :)))

  Škoda, škoda…Škoda je umřít. Tohle byla maličkost.

  U mě to není o tom, že bych chtěla lidem kupovat drahé dárky. Já prostě kupuji takové dárky, o kterých vím, že udělají radost. I kdyby mě to mělo finančně zruinovat (což není narážka na to víno, neboť peněz mám až do pátku dost – v pátek si totiž jdu koupit lístek na muzíkál Joseph a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Viděla jsem to dvakrát v televizi v angličtině a je to napro úžasný. Akorát faraon s účesem Elvise mi tam trochu nesed, ale jinak je to moc hezký. Je to od tvůrce Evity a Jesus Christ Superstar.).

  Tak např. u mě. máma se mě vždycky ptá, co chci k narozkám a Vánocům, no a svátku, no. A já vždycky řeknu, že nějakou knihu. A ona vždycky řekne, že ne. No, poslední dobou mi ty knihy občas prochází.

  Např k Vánocům jsem dostala Palm za…ani nevím kolik. Chtěla jsem ho a udělalo mi to radost. Ale daleko větší radost mi udělala máma, kdyš mi koupila několik mých oblíbených froté ponožek od Vietnamců.

  A co mi udělalo opravdu obrovskou radost a považuji to za jeden z nejlepších letošních (tedy vlastně loňských) Vánoc bylo: Poslední hodinu fylozofie (nebo to byla psychologie? Teď nevím, máme stejnou profesorku, moc milou. Při jejích hodínách znikla ta Hermionina brašna. Mimochodem, moc děkuju za Tvůj komentář, jsem ráda, že se Ti to líbilo) jsme dostali od profesorky papírky dostali za úkol napsat každý každému nějaký dárek. A spolužačka, se kterou jsem chodila do třídy i na střední (ale nikdy jsme se moc nekamarádily), ktará mimochedem Pottera ani nečetla ani neviděla (barbar 🙂 ), ale ví, že já ho mám ráda  a že se mi líbí Sevík, mi na papír napsala: "Večeře s profesorem Snapem." To mi udělao strašnou radost. Jí to nic nestálo a přitom přesně vystihla to, co bych chtěla. To by nikoho nenapadlo. A od ní, absolutní Potterovský analfabetky mě to strašně překvapilo. Tím větší mi to udělalo radost, protože si opravdu dala práci s vhodným dárkem.

  Snad chápeš, co chci říct. Že za dobrý dárek není škoda utratit velké peníze, ale i kravina zadarmo či za pár kaček může udělat větší radost, než nejdražší dárek. Tak nějak bych vysvětlita to s dáváním dárků.

  Uf, to jsem se nějak rozepsala. :)))

 7. Já nevím… mám ti udělat seznam DVD a CD? 🙂 hudebních..to ais ne, to bych nedala…těch je až příliš, ale když řekneš, co třeba posloucháš, seženu to 🙂

  Tak jasně, já taky kupuju podle toho, co mají ti druzí rádi..ale tohle je poněkud dražší záležitost, nemyslíš? Nevím, jaké u vás v Práglu panují poměry, ale tohle je hodně vážěný dárek :)))

  V tom případě mám taky pro tebe jeden dárek. Zatím jen vymyšlený, ale ano, mám a nepustím se jej.

 8. potěšila, ale spíš hodně překvapila a potěšila spíš ve smyslu toho, že ne, že poslala onen předmět, ale že si dělala tu škodu, že ji to vůbec napadlo a že to opravdu udělala. Tohle mě mile překvapilo.

 9. Jaký tu panují poměry? Copak nesleduješ politickou scénu? Blééé!!! :)))

  No, proti seznamu DVD bych nic nenamítala. Ten svůj jsem Ti poslala. Filmíky já ráda.

  Jde Ti ten film?

  Proboha, to nemusíš! Já za to nic nechci! No, snad kromě další kapitoly Acta est fabula. A té další a další a další…etc. :)))

 10. Mě to napadlo hned, jak se i tom začalo mluvit na stránkách a hned druhý den jsem to víno šla koupit. A ty CD jsem pálila hned ten večer, co si říkala, že chceš ten film. Jen mi chvíly trvalo, než jsem se dokopla k tomu, dojít s tím na poštu. :))) Já su totiž lenost osobě. :DDD

 11. Leb ještě jsem neměla možnost ho zkusit, ale mrknu na to a řeknu ti 🙂 Dneska ale nebudu mít čas 🙂 Mám v plánu jiné věci 🙂

  Ale já ti "něco" stejně dám :)) Za to, žes mě tak hezky překvapila. A k tomu dalšímu…to taky bude 🙂

  P.S. soundtrack z HP1 mám 🙂

  :)))

  Jsi jako já. Taky ráda vymýšlím kravinky, ráda píšu dopisy, ráda kupuju a věnuju dárky a vyrábím věcičky, ale mým největším problémem je zajít s tím na poštu a odeslat to:)) Mám dvě možnosti..buď zajet do vedlejší vesnice 3km na poštu… nebo když jsem ve škole, zajít až kamsi do města a hodit to na poštu 🙂 Nebo koupit známku a hodit do schránky…

 12. Jo, jenomže já mám poštu Taky asi 2km od domu.  Ato tam jede tramvaj. A asi 500m od školy. To je děs. V centru prahy je zvlášť pošta pro příjem dopisů atd a zvlášť pro balíky. Je to v jiných ulicích!!! Ještěže na Zahraďáku je to najednou. Stejně je to na palici.

  No vidíš, a teď máš všechny soundtracky. Nebo si je nechtěla? :)))

 13. mně tam nejde teda nic..buď pěškobus…nebo na kole :))

  Neříkala jsem, že jsem je chtěla, ale neříkala jsem, že jsem je nechtěla. To víš, že si je poslechnu 🙂 Mám ráda sountracky z filmů…

 14. A jaký máš pěkný filmíky?

  Já na poštu většinou jdu pěšky, pokud zrovna netham z pošty těšký knihy, který jsem si objednala. :)))

 15. napíšu ti ten seznam

  Ale tak zběžně…

  Netuším, zda všechny jdou, páč některý nám na divku nejdou pustit…

  Želary, Piráti I, II, HP I, II, III,IV, LOTR I, II, III, Leon, Láska nebeská, Garfield, Equilibrium, Constantine, Kruh, Gothika, Dinosaurus(Wal Disney), Příběh žraloka, Jedna ruka netleská, Scary Movie III (tyhle dva jsou ale ve špatné kvalitě), Lo'd duchů, Lovci pokladů(Hl role: Nicolas Cage, Sean Bean), Batman begins, Stůj, ten mobil není tvůj, Království ohně(hl.role Christian Bale->nový Btaman), Kletba bratří Grimmů, Poslední samuraj, Trója, Karlík a továrna na čokoládu, Já, robot(W.Smith), Bláznivá školka(Eddie Murphy), Petr Pan, 40 dní a 40 nocí, Spiderman 2(mám ten doje¨m, že ej to ale v AJ a bez titulků), Někdo to rád blond, Jih proti severu I, II, určitě to není všechno, ale na víc si nevzpomenu…

 16. Piráty mám, ale ta dvojka je trochu mázlá. Máš ji s dabingem nebo titulkama?

  Království ohně jsem viděla. Co mě dostalo bylo, jak těm dětem hráli scénu z Hvězdných válek, kde Darth Vader říká Lukovi, že je jeho otec.

  Lovci pokladů se mi taky docela líbily. Pokud bys měla dabing v dobrý kvylitě? Já preferuju s titujkama, ale máma je na dabing (a navíc s titilkama mám).

  Loď duchů se mi moc nelíbola. Byla jsem na tom s taťkou a…no nevím.

  Lásku nebeskou mám taky (s titulkama, takže jestli máš dabing?)

  Většinu z toho mám. Snad kromě pár vyjímek.

  Tak maximálně: Piráty II, jestli jsou v dobrý kvalitě. Constantine a možná to Království ohně.

  Ale, jak říkám, není to nutné. Leda, snad ty Piráty II, pokud jdou teda v dobré kvalitě.

  Karlík je taky dost dobrej. Zvláště Depp, co by Willy Wonka. :)))

 17. Jinak, tu kapču si hned přečtu. Momentálně jsem na chatu s Rose, takře večer, až bude klid. A přečtu si ji moc ráda. Velice děkuji za věnování, ale to opravdu není nutné. A je to pro mě opravdová pocta. *červenám se až za ušima*

 18. Lebel já vlastně netuším, nám nejde pustit. Naše divko si hodně vymýšlí a většinou pouští jen originálky a neporušené kopie a buď pluska nebo mínuska a já nevím, co ještě, takže to ti nepovím… já to ještě ani neviděla.

  Lovci pokladů mají dobrý dabing 🙂

  Lásku nebeskou mám s dabingem 🙂

  Mně se moc Karlík nelíbil..já nevím, přišlo mi to dost jako blbost..

  Vůbec není zač, je to jen maličkost.. 🙂

 19. Elánius: Ale, co by? Poslala jsem Blanch láhev vána a ona mi říká, že jsem cvok. To je tak nějak zkrácená verze. :)))

 20. Jo, Karlík byl blbost, ale byly tam i světlé chvilky. Depp byl úžasnej. A ten dědeček taky. A ty písničky měly hlavu a patu. Vlastně to bylo hodně fylozofický, když se nad tím tak zamyslíš.

 21. Lebel ale přiznávám, že to bylo docela vtipné a Depp je sladkej :)))

  Jojo, Karin..já mám Lebel ráda 🙂

 22. Lebel: ty seš vážně cvok, ale strašně hodný cvok:-). Knížky měli uspěch a Koťátka jsme si s bráchou absolutně zamilovaly….:-) a dokonce jsem v tom našem zapadákově našla člověka, který je taky četl asi před pěti lety a náramě jsme si pokecali. Prý se vážně řechtal od začátku do konce a jediný kdo mu utkvěl v paměti kromě oslíka a Tarla byla Šikara, no prostě chlap….!!! A dokonce jsem navnadila dalšího člověka, co by si to rád přečtl, zachvíli to bude velmi známá trilogie:-)))

  Takže ti děkuji za půjčení a knížky vrátil jakmile si je brácha přečte po třetí a přepíše si hlášky a slovníček.

  Blanch: Zdravím tě, po dlouhé době jsem se ozvala, ale dění sleduji stále, takže pilně pokračuj ať máme mi ostátní (takže já) méně nadaní co číst.

  A abych nezapoměla: kdysi jsem ti slíbila, že ti řeknu jak jsem dopadla u té neuvěřitelné blbosti jménem maturita. Obstála jsem obstojně a pořád si myslím že je to blbost, ale naši profesoři byli naprosto skvělí a za nikoho bych je nevyměnila. Protože oni za to nemůžou, že ta fraška existuje….

 23. ashter: A nebylo by jednodušší, kdyby si to okopíroval?

  Já jsem si Koťátka taky zamilovala, je prostě boží. Když o tom tak přemýšlím, tak je to vlastně něco mezi Oslíkem ze Shreka a Zavazadlem z knih série Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta. A Tarl? To snad nemusím komentovat. :)))

  Já ve škole taky dopadla dobře. Z devíti zkoušek jsem tři dělala dvakrát a nakonec jsem měla čtyři dvojky a pět trojek.

  Lucka Ď. taky zkoušky udělala a Rose taky – ta měla dokonce několik jedniček. Ona je vážně cvok.

  Nechceš zase někdy u nás okomentovat? To víš, to je ta moje vrozená skromnost.

  A jak Ti to jde v práci? A co Valterka?

  Jinak jsem ráda, že se knížky líbily. Taky si je chci znova přečíst. Jak Tě znám, zase si je četla od konce, že jo? A k tomu od trojky k jedničce? Jo, taky se mi tam líbí ten kněz (nebo co to je), jak pomocí vzívání např. boha dobrého počasí nakonec spustí bouřkuz a slejvák a jak to bravůrně využívá proti nepřátelům.

  Nechtěla bys zajít na toho Eragona?

  Blanch: Jo, jsem závislák! A kdo za to může? Ty! A té závislosti se jen tak pouštět nehodlám. :)))

  Znova jsem nakoukla do Tvého profilu a našla pár věcí, na které bych se chtěla zeptat. KOukala jsem na ty filmy, co tam máš napsaný a tak mě napadlo: Nechtěla bys vypálot LOTRa? Mám všechny tři díly a i v prodloužený verzi. Taky mám Gladiátora a …ale to je vlastně všechno v tom seznamu filmů. :))) Tak, kdybys něco chtěla…Je tam i pár filmů s tvými oblíbenci.

  Taky mám celou diskografii Queenů, Beatles (ale pouze do PC) a ségra má nějaký Škorpíky (Scorpions). A tyky mám asi 7 (či tak nělak) CD Landy.

  To já jen tak pro info.

  Jo, kdyže máš narozky? :)))

 24. No dovol? Na mě to nesváděj 🙂 To není moje vina :))))

  Lebel nechtěla, mám ke všemu originály 🙂

  Gladiátora mám..všechny zmíněné filmy v seznamu mám, už proto, že jsou moje oblíbené, taxem si je všechny sehnala, vypálila, natočila apod. 🙂

  Beatles ve velkým neposlouchám, mám dvě alba, pár mp3, to stačí.. Queeny máme taky téměř všechny a hodně jich mám v počítači…teda..někde v interním, v záloze..brácha dělala škatule s počítači.

  Scorpions mám všechny, netřeba 🙂

  Landu mám úplěně veškerého..i to album s Krylem, všechny muzikály, všechny Orlíky :)) Myslíš si, že když na něčem zbožně vyrůstám, že to nebudu mít? 🙂 Ne, děkuji…čeho se dočteš v mém profilu..všechno jistojistě mám, protože jsou to mé oblíbené věci :)) Ale děkuji ti za tvé nabídky :)))

  Narozky? To si nechám pro sebe :)) Stejně jako ročník narození 🙂

 25. No co, stejně Ti ale časem něco pošlu. K těm narozkám. Tak alespoň, ve kterém ročním období?

  Babičku právě vezou do nemocnice, protože má vysoký tlak. Za chvilku tam jedu i já s mamkou a povezeme jí věci. Jo jo, to by se jeden po… Možná se zdá, že to beru s klidem, ale babička byla v nemocnici v poslední době několikrát a vždycky to bylo dobrý. Navíc, kdyby teta neměřila babičce ten tlak, tak by se nic nepoznalo, protože babička se cítí dobře.

  JO jo. Ještěže mám títra sraz s Luckou Ď. a s Rose. Jinak bych to doma s mamkou asi nepřežila.

  No, nebudu zatěžovat, to by bylo na dlouho.

 26. Mno, tak už jsme zpátky. Babičku pustili. Tlak jí zase klesnul. Říkali, že se občas může stát, že takhle vyleze. Akorád jí upravili léky. Jinak je babička v pohodě. Je jí 76, je po dvou mozkových mrtvicích a infarktu, má cukrovku a píchá si intulín. Ale měla cukr jen 7 celých něco.

  Uf, ještě že tak.

  Akorád mě s**e, že je tak pozdě, ještě nemám zabalený dárky pro holky a vstávám v 6:45. Jak to tak vidím, tak nejspíš přídu dneska pozdě na první hodinu. Taky co ve škole, že? :)))

 27. Lebel: Vždyt mě znáš, ale jen poslední díl a poslední stránku, víc ne. Jo ten šaman od těch Vargenů, myslím že se jmenoval Dene….ten byl taky skvělej. Ale hláška: "Marwoode, vylez z té klaté díry nebo tě zabiju!!!", tak y stojí zato. A to nemluvím o "Bože, tvoje střeva tě musejí nenávidět.", poté co si Tarl dal k obědu talíř mulampos. Brácha mě pořád udecává abych s ním na Eragona šla, a já mu zase říkám že půjdem až po mé vejplatě, protože jsem ho pozvala a vejplatu mám příští týden. Moje první!!! Tak když mi počkáš, tak můžem jít spolu, pokud ti ovšem nevadí 18.letý pubertální kluk, můj bratr.

  Gratuluji k zvládnutí zkoušek, a holkám to taky přeji ale vůbec vám to nezávidím:-)

  Jinak v práci se zaučuju a věčně se špičkuji s Valterkou, ostatní z nás samozřejmě srandu. A největší neštěstí je že jsem v tom babinci nejmladší….

  Blanch: To zvládne každý, když jsem to zvládla já, tak to udělá každý:-) Dám ti radu, nauč se jeden předmět který ti jde nejlíp a o svatáku se nauč ty ostatní.Aspon tak jsem to udělala já, a celkem úspešně.

 28. ashter: Nechci urazit Tvýho bráchu, ale myslím, že po Jardovi a Hájkovi zmáknu lecos. :))) A vadit mi to nebude. Spíš, jestli to nebude vadit jemu, to bych nerada.

  Ivík: Neboj, pro Tebe už máme taky s Rose něco vymyšleno. :)))

 29. Lebel víš, co si můžeš, to víš, že ti to budu říkat! :)) Ne, že mě někdo z vás práskne!!!!

  As: nemusíš mi radit, mám dva starší sourozence, kteří si tím prošli 🙂 Moje sestra se nic neučila do zeměpisu, protože ho vždycky uměla nejlíp a měla z něj nejhorší výsledek. To samé brácha v jednom předmětu, takže vím svoje :)))

  Leb babička má tuhý kořínek. Jen tak mezi řečí, mamča má taky cukrovku…

 30. Jó, to moje máma ji má taky. A taky obě tety. A druhá babička.  A myslím, že i jeden strejda.Babička si dokonce 2x denně píchá inzulín. Brrr. )mimochodem je to máminá máma a my s ní žijeme odjakživa v jednom bytě.)

  A řekneš mi teda alespoň to roční období? :)))

 31. ahoj holky koukám, že lebel si zase hrála na ježíška co? jako když jsme si poslali dvd před vánoci, co?

  hele blanch mám pro tebe tip čím lebel uděláš velikánskou radost :)) určitě to víš co by asi mohla chtít – napiš jen pro ni povídku. kde bude vystupovat ona jako hlavní hrdinka se Sevíkem :)) a bude v sedmém nebi :)))

  já jsem jí také s těma dvd poslala povídku, ručně napsanou, jen pro ni a protože byla velmi osobní, nedala jsem ji ani na svůj blog i když jsem měla nutkání to přepsat na počítač. ted mě lebel žádá o to abych jí napsala pokračování, ha ale já už nevím co jsem v tom příběhu psala :)))) jen vím že jsem to utnula, jak je mým dobrým zvykem, v nejlepším :)))

  tak papa holky ivča

 32. Ivík: Jo, přesně tak! V nejlepším!!! TY….! :))) Můžu Ti to přepsat. A klidně to na blog dát můžeš. Ostatně, je to Tvoje dílko, máš na to právo. :)))

  Mno, proti osobní povídce se Sevíkem bych vůbec nic nenamítala.:))) Ale tím nebudu Blanch zatěžovat.

  Hlavně, aby se nám brzo uzdravila. A hlavně pořádbě. Takže, žádný lezení z postele! Povídky i chat počká. Zdraví je přednější. 🙂

 33. Lebel: Jemu to vadit nebude, ten bude rád, že s ním půjdu…..

  Blanch: Já mám taky jednoho staršího, ten ji dělal taky, jenže mě donutil abych mu spočítala cosi na rozpočet lidí (on totiž studoval obor kuchař čísník) – viděla jsem to poprvé v životě, ale zvládla jsem mu to vypočítal, a to mi bylo 14 možná 15. Takže díky mě vlastně dostla za tři, jinak by vůbec neprolez

 34. ashter: Hele nemachruj, my víme, že jsi na matiku dobrá. :)))

  Jo, jak dopadla ta bráchova operace?

  A kdy bys vlastně chtěla jít? Pátky nemůžu, to už mám jiný program. 🙂 Tož pravidelné srazíky s Rose a Luci. :)))

 35. IVIKU DRBNO, DRBNOVATÁ! To je jediné, co ti k tvému příspěvku napíšu! Gr…si mi totiž teď zkazila překvapení!!!!!!!!!!!!!!!! Grrr. Vím, že to enní tvá vina, ale nemohla sis to nechat pro sebe? Ano, chápeš správně… já už něco takového DÁVNO podnikla, zvlášť, když se Leb zmínila o jístém lístečku, na kteérm bylo "večer s profesorem Snapem" od spolužačky k Vánocům.

  Teď jdu trucovat!

  Trhám to, končím, protože už to nemá cenu!

 36. Blanch, nechci nic říkat, ale překvapení si zkazila Ty sama. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to, co jsi říkala, že máš pro mě vymyšleno, je povídka! :)))

  Ale jestli je to tak, tak Ti móóóóóóóóóccccc děkujůůůůůů!!!!!! Ani si to nezasloužím.

  A Blanch, jestli to roztrháš, tak Ti pošlu celou sadu bomb hnojůvek zabalechých šmoulou Šprýmařem! :)))

 37. Lebel ne..ona to zkazila tím, že se vůbec o něčem takovém zmínila, protože JÁ NA TO PŘIŠLA PRVNÍ a tohle by vyznělo už trapně, protože už to jakože vymyslela vona.. a to se mi nelíbí, nepřežila bych to, takže už tak bych to zrušila, takže to ted klidně můžu přiznat..ano, měla jsem něco takového, ale jelikož už to "existuje"… tak to ruším. Znáte mě, nemůžu mít něco, co už existuje. Nesnáším plagiátorství a propůjčování témat a tohle bych nepřenesla přes srdce, takže ..NIKDY… vymyslím něco nového.

  Taky jsem to chtěla poslat poštou..ještě spolu s něčím…

  Ne, sorry, po jejím příspěvku s tím končím, už jsem to stejně smazala. Vzteky :))

 38. Jediný, kdo to kazí, jsi Ty. Upřímně, jsem se Tě na to chtěla zeptat už dávno, ale přišlo mi to trapné. Ivík jen za mě řekla to, co já jsem nesvedla. A upřímě, to, co jsi udělala, je mi velimi líto. A pro mě je to horší, než kdybys neudělala nic!!!!!!!!!!

  Neumím ani popsat, jak mi teď je. To mě se tady chce brečet!

  A Ivík za to nemůže! Ta to myslela dobře.

  Není statečné být hrdý za každou cenu. Statečné je vědět, kdy být hrdý a kdy hrdost odložit. A nejen vědět, ale i ji umět odložit.

  Protože i hrdost může někdy ublížit. A dokonce to dělá velmi často.

  A upřímně se omlouvám, jestli jsem Ti způsobila problémy, nebylo to úmyslné. 🙁

 39. blanch víš že jsi blázen? úpřímně je mi líto že jsem něco psala když tě to tolik naštvalo, ale nejen ty máš dobré njápady nebudu se omlouvat za to že jsem jí jakoprvní poslala povídku byl to můj nápad a co! psla sjem to proto abych jí udělala radost jwe mi jedno ejstli něco pošleš či ně. trvá hrdost je napsrosto zbytečná! celkem mě to naštvalo, myšlíš žemnáš patenty na dobré nhápady? já jsem jí to poslala k vánocům ajo dárek pod stromeček protože sjem věděla že jí to potěší jako nic jiného ani ta dvd asi nestála za to! je mi líto že takhle citlivě raeguješ vlůbec tomu nerozumím! možná proto žer jsi nemocná, podle toho co lebel psala. no nic nebudu se rozčilovat tvůj názor sterjně nezměním. ale myslím že nebylo fér psát že jsi své dílo pro lebel zničilůa, jelikož jí to uč přišlo líto! az to jí já napíšu povídku a ještě lepší než minulou!" pa

 40. iviku to neni tvoje vina, tys to přece nemohla vědět… já jsem pitomec, že jsem začala s tím, že něco ode mě dostane, protože pak by se to nestočilo k tomuto tématu a ty bys to nenapsala, asi tak nějak 🙂 Měla jsem to prostě nechat být a rovnou jí to bez okolků a řečí poslat.

  Iviku nevím, proč reaguješ, jak reaguješ, já říkám, jak to cítím já a proč to neudělám, to je všechno. Nevím, kdes z toho pochopila, že mám mít jen já patenty na dobré nápady? JÁ jsem nikdy o sobě netvrdila, že mám dobré nápady, toť k tomu asi můžu říct. Nemusíš přece ospravedlňovat, proč si to ty udělala..o tebe se tu přece nejedná…

  Já to zničila, protože vymyslím něco jiného, nechci dělat něco, co už jednou uděláno bylo.

  Tím, že jsem psala JÁ NA TO PŘIŠLA PRVNÍ jsem nemyslela, že bys na to epřišla dřív… myslela jsem tím…že v té situaci tak proudily mé myšlenkové pochody… nemyslela jsem tím fakt.. ale to, jak to teď bere moje "spisovatelká" činnost a proč to nemohu udělat.

  PROČ SE ptroboha vztekáte? Vždyť o vás nejde…jde o to, že já MÁM VZTEK NA SEBE..ne na vás…co tu řešíte, sakrysš! 🙂 Já to přece na ni nesvádím.. já tím celou dobu říkám, že jsem pitomec, že jsem o tom začínala mluvit!!!!! O TOM CELOU DOBU MLUVÍM! Vy jste mě špatně pochopily.

  Nikdo mi problémy nezpůsobil, já je způsobuji sama sobě a moje hrdost je bohužel moje a bohužel to tak je. Já prostě místo toho vymyslím něco jiného, toť vše.

  Babizny… vy mě chudery špatně chápete :))) Přiznávám, že jsem se asi špatně vyjádřila, všechno, co bylo vyřčeno, nepatří vám, jen jsem si postěžovala, že mám vztek já na sebe! Na svoji hrdost, na to, že se vším vždycky přijdu pozdě. Je mi líto, že jste z toho vyčetly něco jiného. Já to nikomu za vinu nedávám, vždyť se jedná o úplnou kravinu. Je to souboj s mým svědomím… ne s vámi.

 41. Proč jsem to vlastně všechno vykvákla..je to asi tak.. už jsem to měla rozepsané a pak si s tím přišla ty, Ivíku a moje hrdost by nepřenesla přes srdce, kdyby si ostatní mysleli, žes mě k tomu navedla ty… asi takhle..proto vymýšlím něco nového. Stejně jako nemám ráda, když se mi někdo snaží kecat do děje v povídkách, tak nemám ráda, když mě někdo navádí nebo mi dělá návrhy na témata. Takhle už jsem smazala i hromadu nedopsaných povídek. Našla jsem stejné téma na netu a už to bylo. Šly do koše. Takže tak.

  Všechny mé odpovědi jsou jen reakce na tenhle můj pocit… já se hádám sama se sebou a vysvětluji, proč to tedy nepůjde.

  Všechno tohle se začalo vyvíjet od doby, kdy jsem napsala Jak si James nabrnknul Lily… je to tak otřepané téma, věčně zpracovávané..tehdy jsem byla mezi prvními, kdo to napsal, ale teď je toho tolik a chodí mi reakce, že jsem trapná, že to je otřepané, že si neumím vymyslet nic lepšího a něco originálního.. nikoho nenapadne se podívat an dobu, kdy to bylo psáno. A tím to začalo, proto se chci svými nápady lišit, proto nikdy nezpracovávám něco, o čme už vím, že zpracováno bylo.

  Vy mě nemůžete za to bít. Nemůžete mi přece vyčítat, že nechci napsat něco, co už Lebel jednou má. Prostě si vymyslím něco jiného. I kdyby to neměla být povídka.

  Je mi líto, že jste to pochopily jako útok na sebe, tak to míněno nebylo, ale zkuste si to znovu pročíst, víc mezi řádky. Já neútočím na vás, ale můj vztek se odvíjí z mé blbosti, že jsem s tím vůbec začala… já jsem byla naštvaná na sebe.

 42. Není to ani tak hrdost jako nízké sebevědomí. Z části mám strach, že bych to neuměla zpracovat tak dobře, jako už to zpracováno bylo. Z druhé části mám strach, že budu označována za plagiátora, což špatně nesu. Za třetí mám strach, že když já sama na to nepřijdu, nebude to pro ni tolik znamenat. To jsou ty důvody. To není hrdost. A já tyhle svoje strachy nechci pokoušet.

  Pro mě osobně by víc znamenalo, kdyby pro mě někdo něco SÁM vymyslel.. ne kdyby mu někdo něco poradil. Proto to nemůžu udělat, vypadalo by to jako rada a už by to nemělo takovou hloubku.

  Já se přece na Ivika nezlobím, že by to udělala. Na tom přece není nic špatného. Zlobím se sama na sebe, že jsem nevědomky tuhle diskusi dovedla vůbec k tomu, že se o tom zmínila. Že to bylo vyřčeno veřejně a já se dozvěděla, že to udělala.

  Kdyby to totiž řečeno nebylo, napsala bych to a poslala a nevěděla bych o tom, že už jedna taková povídka je. V tom tkví můj vztek na mě samotnou. Někdy je lepší zkrátka nevědět, než být obeznámen. Pro mě určitě. Mě to potom trápí, že to není originální, že to už není tolik osobní.

  Kdžy už mám napsané něco a až ptoom zjistím, že už něco takového je, už mě nehryže tolik svědomí. Ale když začnu psát něco, co už vím, že tedy dávno napsané je, moje svědomí by to neuneslo, protože bych si připadala jako zlodějíček a vůči Ivíkovi bych se cítila trapně, protože bych jí to tím vlastně ukradla. Už mi rozumíte?

  Heh, to tu okecávám jak stará drbna 🙂 Navíc tam, kde jsou smajlíky v předešlých komentech, jsem to nemyslela vážně. Ať už tam vidíte tolik vykřičníků 🙂 To je to drama, na které jsem si hrála, ale jinak to nemělo znamenat, že nadávám 🙂

  Jinak..pokud už jde o to vymyšlení něčeho jiného, tak to mám a doufám, že nezjistím, že už to někdo někdě někomu daroval, dal, udělal a já nevím, co ještě…

  Každý přece chce být se svými dárky originální a neříkejte, že ne.

  :)) Nezlobte se na mě, já jsem to na vás nechtěla tak vychrlit, že jste to vzaly osobně. To je mi líto, jsem někdy příliš spontánní a moje vyjadřování je pochopeno pak jinak, protože blbě zareaguju a moje slova dávají pak jiný smysl, než jakými jsem to myslela já 🙂 Už se mi to stalo i jinde.

 43. Ještě to můžu přetlumočit :))) Ke konkrétním větám, abyste mi lépe rozumněli… Blanštinou 🙂

  Lebel ne..ona to zkazila tím, že se vůbec o něčem takovém zmínila, protože JÁ NA TO PŘIŠLA PRVNÍ a tohle by vyznělo už trapně, protože už to jakože vymyslela vona..  –> "Můžu si az to sama, všechno se zkzazilo tím, že jsme došly až tak daleko v tématu, že Ivík veřejně vyzradila, že něco takového už je, což bych jako "spisovatelka" už nepřenesla přes sdce a nemohla napsat znovu. Představte si to asi takhle.. jako by Harryho Pottera někdo znovu přepsal, jen svým stylem, s drobnými změnami. Asi tak. Vyšel by z toho nehezky, kritika by ho vynesla na kopytech, že už tohle téma jednou zpracováno bylo. Kdyby to vyzrazeno nebylo a já žila dál v nevědomosti, povídku bych nezrušila. Takže chyba je mé straně. Taky jsem nemusela vůbec vkládat ten článek a v tichosti jsem se mohla revanšovat, ale já jsem byla takový debil, že sjem to tu ještě šla řešit :))). "

  Ne, sorry, po jejím příspěvku s tím končím, už jsem to stejně smazala. Vzteky :)) -> konečná reakce, že Blanch svůj příspěvek nemínila vzteky ani vyčítavě, ale smála se u toho. Plus tím vám jako vysvětlila, že to prostě už nemůže dopsat. Viz. výše zmíněné důvody.

  IVIKU DRBNO, DRBNOVATÁ! To je jediné, co ti k tvému příspěvku napíšu! Gr…

  -> Zde Blanch reagovala přehnaně spontánně, ale myslela tím, že už něco takového má a teď to může zahodit a mrzí ji to, protože tím byla nadšená a už není a až příliš tvrdě Ivíkovi tímto řekla: "Proč si to jen říkala… já jsem si dál naivně mohla myslet, že jsem originální."

  si mi totiž teď zkazila překvapení!!!!!!!!!!!!!!!! Grrr. Vím, že to enní tvá vina, ale nemohla sis to nechat pro sebe? –> "No co se dá dělat, nemůžeš za to, ale já tímto už nemůžu dál tu povídku dopsat, protože už vím o její existenci. Kdyby sis to nechala pro sebe, bylo by to jiné."

  Teď jdu trucovat! -> "Teď si jdu namlátit, že sjem něco takového vůbec říkala!"

  Trhám to, končím, protože už to nemá cenu! -> Blanch ej na sebe hrozně naštvaná, protože si za celou situaci může sama a z Blanch se stává hrozný cholerik, když je na sebe kvůli něčemu naštvaná. Je to její nejhorší fáze naštvanosti, kteá vůbec existuje. Nikdo ji nedokáže tak vytočit jako ona samotná. Zvlášť na netu ne. Tudíž z toho vyplývá, že je vytočená ze sebe.

  Ok, holky, já vám do budoucna raději pořídím slovník Blachsko-český, protože pochybuju, že se opět nějakým těmto konfrontacím vyhnu, protože já vždycky reaguju úplně blbě :))) Prostě neumím být normální.

  TÍMTO SE DODATEČNĚ OMLOUVÁM, ŽE PROSTĚ NEUMÍM KOMUNIKOVAT S LIDMI A MŮJ VNITŘNÍ VZTEK NA SEBE SAMOU VYTEKL NA POVRCH TÍMTO ZPŮSOBEM.

 44. blanch, ehm víš co je to psychologie? celkem by se ti hodila :))) pujč si nějakou knihu o komunikaci a asetivitě jo? nebo mě z tebe holka jednou klepne! :))))))))

  ty jsi hrozné střevo! kdybys viděla tu povídku co jsem napsala Lebel takhle bys nevyváděla, původně to totiž měla být pouze Drabble a tak je to jen asi dvakrát tak dlouhý, protože se to do jedný nevešlo. požádám lebel az to bude mít přepsané na PC ať ti to pošle maile a uvidíš že to za to rozčilování vůbec nestálo, nebylo to vlastně vůbec bůhví co se divím že se jí to vůbec líbilo:)))))

  já se rozhodně nemůžu srovnávat s tvým talentem, vždyť už proboha píšeš šest let, nebo dýl? já už nevím

  slíbím ti že už nebudu nic radit, promin bylo to myšleno dobře, vyznělo to jako bys nevěděla co bys jí měla dát. asi jsem to měla pořádně přečíst! příště budu jak se říká držet hubu a krok :)))))))

  děkuji ti za tyhle poslední komenty, víš připadala jsem si divně. nechci se hádat a už vůbec ne s tebou!

  na závěr bych ti něco poradila ale řekla jsem že nebudu eh dilema! no prostě téma sevi a ona jako hlavní hrdinka se dá zpracovat velmi různě! na to nezapoměň!

  PS: čti mezi řádky! jo jinak ten slovník by se hodil!:)))))))))

 45. ale nech toho…mým talentem..tady nejde o žádný talent… (ehm…víš, že já si nemyslím, že nějaký mám a nech toho, ty píšeš strašně dobře, nemáš si na co stěžovat).. Píšu pět, ale to nemění nic na tom, že to prostě stále není nic zázračného. Píšu pět let a furt stejně…

  Ty za to nemůžeš, nemáš se mi proč omlouvat :)))))))) Říkám, že si za to můžu sama… vezmeme to takto…kdybych nevložila ten článek, nic by se neřešilo..kdybych neodpovídala Lebel, že se chci revanšovat, nic by se neřešilo :)) Kdybych to nechala být, nic by se neřešilo, chápeš, v tom to je.. já si az to můžu sama :))))

  Ale já jsem se nehádala s vámi :))) Já zkrátka…pořád si nemůžu zvyknout, že jsem an internetu, že tady, když něco napíšu, tak to vyzní já. Namouduši, mě by nenapadlo, že to tak vyzní, víš… nikdy mi nedojde, že všechno musím vysvětlovat polopatě, protože sjem prostě zvyklá, že když takové kecy řeknu před kámoškou, automaticky mi  začne nadávat, že jsem věčně se sebou nespokojená :)) Tohle je můj největší problém. Třeba ani nikomu nevysvětlím, že mě na internetu máloco vytočí, ale třeba Heather si myslí, že sjem věčně uvztekaná 🙂 A to jen kvůli příspěvkům. Prostě…vyjádřování na internetu je úplně něco jiného než z očí do očí. Ono třeba, když tam nenapíšu smajly, taxi každý myslí, že jsem vytočená..ale já nejseeem :))) Já jsem na sebe naštvaná, že jsem ten článek vůbec vložila a došlo to tak daleko… mohla jsem to stopnout..ale já jsem ještě ke včemu k čertu nemocná a skoro vůbec tu nejsem…aaa…

  Vy jste si neměly proč připadat blbě, já se fakt omlouvám, že to tak blbě vyznělo, opravdu to tak nebylo myšleno. Já nikoho nechci napadat, kdybyste mě slyšely, jak říkám to, co jsem napsala, ani bych nezvýšila hlas… chjo, mě tak mrzí, že jste to vzaly takto, to jsem fakt nechtěla. Já příště raději budu držet hubu. Když já jsem impulzivní a když mám na sebe vztek, potřebuju se vyřvat a často to dělám i tímto způsobem. Doma bych potřebovala boxovací pytel, mám až příliš energie :)) No, teď konkrétně ne, páč je mi docela blbě, ale i tak :))

  Ještě jednou s emoc omlouvám, já jsem trhlá, to ví každý, ale jak moc, to jste zjistily vlastně až teď :)))

  Ještě je jedna věc, co mě rozčiluje an netu, vlastně… když se někdo zhazuje nebo když někdo zhazuje někoho dalšího. Viz. třeba diskriminace autorek MS, to ěm točí.. nebo konkrétně to, když se mi snaží někdo vykládat, že jsem kdo ví jak úžasná, slavná a já nevím, co ještě a on je proti mě nic. To nesnáším…hrozně.. a tys to teď udělala…. kdyby ses nemohla porovnávat s mým "talentem", jaxi psala, myslíš, že by tě četlo tolik lidí..nech už toho… já jsem četla tvoje povídky.. máš úžasný talent a obdivuju tvoji odvahu to všechno psát, já bych tohle zase neuměla.

 46. vyzní jinak* ne vyzní já* 🙂

  P.S. nene.. já už mám trochu jiný nápad a raději nebudu rozvádět podrobnosti nebo ještě přijde někdo další a řekne mi, že už to Lebel dal 🙂

 47. proč mi to ukazuje 55 komentářů, když je jich tu 54? Teď jich tu samozřejmě bude 55, ale blog zas eukáže 56….

 48. Tenhle koment jsem psala asi ve třom odpoleden, ale netačila jsem ho dopsat. Dopsala jsemho teď, ale aniž bych četl Tvůj 53. koment, takže podobnost s obsahem je čistě náhodná.

  Milá Blanch! Víš, co na psaném projevu nesnáším? Nesnáším to, že se do něj nedají vložit emoce, člověk neví, jakým tónem to bylo řečeno ani jak se u toho člověk tvářil.

  To, že si smazala tu povídku se mě hodně dotklo, protože jsem měla pocit, že Ti nestojím ani za to, abys něco málo překousla. Já jsem nebyla naštvaná, cítila jsem se velmi ublíženě. Ty neznáš ten pocit, že někdy hystericky křičíš, protože se Ti chce strašně brečet? Já tedy rozhodně brečela a cítila se tak mizerně, že jsem tři hodiny potom, co jsem si šla lehnout, nemohla vůbec usnout.

  Ještě k tomu, jak jsem se cítila v tu chvíli, kdy jsi psala, že si tu povídku začala psát:Cítila jsem se neskonale šťastná. A taky trapně, že si s tím vůbec děláš starosti. Ale opravdu jsem měla strašnou radost.

  A pak, jak si psala, že jsi ji smazala: Začala jsem brečet (tedy, začali mi téct slzy). Bylo mi to strašně líto.

  Abych to shrnula: Cítila jsem se jako malé dítě, které dostane vytoužený dárek (stejně šťastné a nadšené), ale než ho prvně stačí vzít do ruky, tak mu ho někdo zničí (stejně ublíženě a se stejným pocitem bezmoci.)

  Ale uvědomila sis vůbec, že se to všechno pořád točí kolem Tebe? Neuvažovala si ani na chvíli, že by se Tvé jednání mohlo dotknout i někoho jiného, než jen Tebe?

  Povídka se dá napsat různě. Je mnoho způsobů, mnoho situací atd.

  A to jak jsem psala: "Je mi líto, že jsem Ti přidělávala práci", bylo řečeno s ironií a dalo se přeložit: Když je pro Tebe důležitější Tvůj pocit pohodlí, než pocity Tvých přátel, tak di do pr***e!

  Já normálně sprostá nejsem, ale jak se říká: Zraněný pes nejvíc kouše.

  A kdybys do komentářů napsala, že tu povídku si už začala psát před Ivíčiným komentem, ale že jí děkuješ za nápad, to si vážně myslíš, že jsem taková svině, že bych Ti to nevěřila? Jestli jo, tak je mi to upřímně líto.

  A k tomu plagiátorství a dávání podobných dárků: Kdyby vědci, umělci, lékaři, psychologové a spousta dalších lidí, dále nezpracovávaly poznatky a, objevy a vynálezy jiných lidí, kde bysme dneska byli? Je běžné, že jeden něco vytvoří a další vytvoří něco podobného, či to jen vylepší. Ala každá z těch věcí je svým způsobem originál, má své odlišnosti a jedinečnost. Vem si jen, jaké jsou odlišnosti např. u žehličky: napařovací, bez šňůry, malá, velká…a přitom je to obyčejná žehlička! A i přesto, že v zásadě jde o tu samou věc, jsou tam různé rozdíly a některé se od sebe v mnohém liší. A pořád se zlepšuje. Vždyť na začátku bylo v žehličce rozpálené uhlí (či co) nebo nažhavený kus kovu. Ale někdo si řek: Ano, je to vynález toho a toho, ale já udělám vlastní! A ta moje, ta bude lepší!

  A ještě jedna věc. Moje dobrá kamarádka Luci, má strašně ráda plyšové medvědy. Už jsem jí dala nepočítám, ale dávám jí je stále – k narozeninám, svátkům, Vánocům – a vím, že jí to pokaždé udělá obrovskou radost. Je to pořád medvěd, pořád to samé téma už stokrát ohrané, ale tím že je má tak ráda a že je každý jiný, jí to pokaždé udělá obrovskou radost. A to je pro mě důležité. Někdy už si říkám, že už je to trapné, dávat jí pokaždé medvěda, ale pak se přemůžu, koupím ho a, když vidím, jakou radost jí udělal, mám radost taky.

  Medvěd, stokrát ohrané téma, a přesto pořád originální. Přesto dokáže potěšit. A proč? Protože je od srdce.

  Teď už TY chápeš, jak jsem to myslela?

 49. Tak tys to brala takhle..já to brala zase tak, že kdybych napsala to samé, už by to nemělo tu hloubku, proto musím vymyslet něco, co bude kompletně mé, aby tam to všechno bylo. To si pochopila špatně… já napsala, že vymyslím něco nového a taky, že už to mám a mně osobně…to přijde víc osobní, když je to něco, co vychází už konkrétně z mého nitra, víš, co tím myslím… vím, že to víš. Je mi líto, žes to brala tak, jaxi to brala. Je pravda, že to mě vůbec nenapadlo.

  Ale veškěré mé jednání bylo o mém vzteku ke mně..samozřejmě, že šlo jen o mě..vy jste si vůbec neměli dělat kvůli tomu hlavu..já se vysvztekala na sebe a zase jsem v klidu… o tom to bylo.

  Ale já vím, jak tys to myslela, vlastně nechápu, proč si mi to teď vysvětlovala, mně to pak došlo, že jsi to pochopila celé jinak, stejně jako Ivík. Ale jak říkám, já to brala podle toho, co by to znamenalo pro mě. Dárky znamenají víc, když jsou od srdce, pro mě je od srdce něco, co člověk vymyslí sám, dá tomu čas… tohle..už by nebylo "od srdce", protože už bych to jako nevymyslela sama… chci, aby to bylo jedinečné, v tom tkví problém… nikdy bych nechtěla, aby dvě podobná díla byla srovnávána… měla bys dvě.. a třeba..i nevědomky by sis řekla, že to druhé je lepší… v tom to je. Chi, aby to bylo jiné. Abys nemusela přemýšlet nad tím, že je něco lepší, ale aby to mělo stejnou hodnotu a tou je originálně věnovaný dárek z té osoby samé, tím, že to vymyslím, tím, že tomu dám svůj nápad, svůj čas…tak to bude celé ze mě! Už mi rozumíš? Ty si připadáš, že jsi byla ochuzena o hračku, ale to je právě naopak, nechci ti dát hračku, kterou už máš 🙂

 50. Ta povídky bude z mé osobnosti a Ivíkovu povídku nechám její osobnosti. Nejde o to, že to a to téma jde tolikrát zpracovat, to já přece vím, ale už jde o to, že je to to samé.  Ty dáváš kamarádce medvídky, protože ona ví, že to je od srdce..kdybych ti dala tu samou povídku jako Ivík..už by to nebylo od srdce, protože mé sebezapření by tam bylo znát a ta nevole…. tím, že vymyslím něco "svého", to už od srdce bude. Tím ti nechci naslibovat, že to bude kdo ví jak kvalitní…ehm…ale prostě si myslím, že s vědomím, že to budu já, kdo to vymyslel, se mi to bude lépe vymýšlet, vytvářet, víc do toho ze sebe dám. Takhle by mi to bylo napřekážku a stratná bys na tom byla ty. Tohle je zase můj úhel pohledu. Já jsem v tom neviděla "svoji" jedinečnost, jak ty si asi myslíš.Teď sjem to asi vysvětlila nejlíp za celou dobu, teprve teď mi na jazyk vešla ta správná slova, předtím jsem to tak vyjádřilt nedokázala, to asi ta horečka nebo co…

  Už nemá smysl něco dál psát, já myslím, že mě chápeš…

 51. A kromě toho, kdyby mě přemlouvala kámoška, abych pro ni něco udělala a já věděla nebo si myslela, že v tom nejsem dobrá, tak bych to udělala už proto, že bych věděla, že jí to udělá radost.

  Neříkám, že sji dobrá autorka (tím nechci říct, že jsi špatná). Jsi dobrá pro mě, protože se mi líbí, jak píšeš. Je spoustu dobrých autorů – teď mám na mysly autory knižní – kteří píší dobré věci, ale pro mě jsou třeba nečitelní nebo mají por mě nestravitelný děj. Třeba taková Jane Austenová (četla jsem od ní Pýcha a předsudek a Rorum a cit, zároveň jsem vyděla oba filmy) – podle mě má užasný děj. Opravdu, téma se mi líbí, i třeby mašlenkové pochody či některé drobnější zápletky. Ale styl psaní má pro mě obtížně čitelný. Nebo třeba Mark Twain: četla jsem od něj knihu Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše (by lo zfilmováno ajko Rytířem na hradě kamelot. Původně hlavní mužskou postavu hrála, co by vědátorku Whoppi Goldbergová, no, ono to bylo celkově trochu zmodernizovaný. Merlina hrál CHristopher Lee – Saruman v LOTRovi. Jo a Artuše hrál Michael York – s fousama jsme s taťkou měli co dělat, abychom ho poznali a podařilo se nám – tedy mě – ho pozna asi až půl hodiny poté, co se ve filmu objevil). Kniha byla moc hezky napsaná, byly tam vtipné pasáže, styl se mi líbil. Ale pžedstava týpka z konce 19. století, jak se dostane do století 4., tedy do doby krále Artuše, a zavede tam železnici, osvětlení, mydlárnu, telefona podobné kraviny, mi byla hodně proti srsti. Film se mi docela líbíl. Whoppi mám ráda a christophera taky. Navíc, ona se pouze snažila zrušit otroctví(a robotu a tak vůdec) a sestrojit parní stroj.

  Tady vidíš, že názory se mohou lišit. Říkáme, že jsi dobrá autorka, protože se nám líbí, jak píšeš. A proto to říkáme. Ikdyž se, pravdy, občas nevyjadřujeme přesně. :)))

  Mno, tím ksem asi vyčerpala i tu poslední mozkovou buňku, která ode mě ještě neutekla a už asi vážně nemám, co bych napsala.

  A kromě toho už na mě stěká pejsek, že chce ven. A máma na ně ječí, ať s ním koukám jít. Jo jo, to jsou ty radosti života. :)))

 52. To tak je vždycky. Dejme tomu… třeba takový film LOTR se mi hrozně líbí, jsem z něj nadšená, i když místy té knize neodpovídá, ale řekla byhc, že ze všech fantasy knih, co jsem dky četla, odpovídá film nejvíc… ale přesto..knihu LOTRa jsem četla a ..děj úžasný, nápad, autor je fakt machr, vymyslel toho hafo, ty jazyky, místa, rasy, prostě mazec… zpracování..styl taky měl vcelku čtivý, ale jakmile začal an 20 stran popisovat krajiny, místa kolem a děje se ani netknul, tím u mě skončil a já knížky zahodila a už se k nim nevrátila, přestože se mi ten příběh líbí.

  JKR… jako osobu ji nemůžu vystát, prostě je mi děsně nesympatická, ale její příběhy..jsou naše modla, že jo… děj skvělý, všechny ty nápady, kličky, ty prolínající s epříběhy a všechno kolem.. taky nemá nijak úžasný styl psaní, ale prostě je čtivá, zábavná, má smysl pro humor, umí to podat, i když bych knížku místy nějakým slovem obohatila.

  K Odkazu dračích jezdců nemám jedinou výtku. Strašně prekérní situace, dostal ode mě 10 bodů z deseti. Děj skvělý, příběh skvělý, styl skvělý, emoce, všechno tam je. POstavy úžasné, nápady, místa, elfský a trpasličí jazyk. Dějiny ras a všechny ty rasy vůbec…

  Nejvíc mě zklamala Narnie. Ale nehorázně. Úplně úžasný nápad na knihu. Strašně skvělá zápletka. To, že existují dva prsteny na cestování světy a někde, kde je svět Narnie a zvířata mluví, skříň, kteoru se dá z lidského světa vlézt do Narnie, prostě super… Aslan je úžasná lví postava…. a co ěm odradilo od čtení..skončila jsem někde u 4. dílu a už nemám chuť číst dál…

  Je to opravdu knížka pro děti, protože zpracování je prostě hrozivé. Úděsné, nečtivé, jednoduché, kostrbaté a tak nudné…

  Já vím, co tím vším chceš říct, jen já sama se sebou nikdy spokojená nebudu, protože si myslím, že ničím nevinikám. Moje příběhy už dávno nemají tu jiskru, zpracování taky žádná sláva, už tři roky nejmíň píšu furt monotónně…  tak chci, aby v tom, co ti dám, bylo už něco víc ze mě. Musím to víc promyslet, víc na tom zapracovat, abych já mohla hrdě prohlásit: "Ano, je v tom i moje srdce!"

 53. Dobře. Myslím, že teď jsem to jakš takš pochopila. Ale mohla bych mít prosbičku? Nemohla bys mi alespoň stručně napsat, o čem měla povídka být? Jen…prostě by mě to prostě zajímalo.

  Jo a LOTRa jsem ještě nečetla. Mám to v plánu na tyhle velké prázdniny. Tedy, pokud se ségře podaří nejdřív někde najít Hobita. :)))

  Nečetla si Barbar Ronan? Je to taková bláznivá fatnasy. Dalo se říct, že je to parodie na Barbara Conana, ale je to hřísnutý i Lotrem (nezapomenutelná hláška "Baskytara, zatracená baskytara zní v hlubinách!" – co mi to připomíná? 🙂 )

  A Narnii jsem taky nečetla. Pamatuju si, že před pár lety ji dávali v televizi jako seriál. Vždycky v sobotu, myslím. Ten seriál se mi líbil. Dodneška si vzpomínám, jak se Aslan obětoval tý čarodějce, aby zachránil děti. Ležel na kamenném stole a ona ho zabila. Ale ráno deska stolu praskla a on zase obživl. Prý nějaké starodávné kouzlo. Když o tom tak přemýšlím, tak mi Aslan docela dost připomíná Brumbála.

  Mě se styl Rovly docela líbí. Nejvíc se mi asi líbí první díl. Ani ne atk dějově, jako spíš stylově. Je to prostě takové odpočinkové čtení.

  Teď nevím, s někým jsem o tom mluvila, ale něja už si nepamatuju s kým, jestli jsi to byla Ty nebo Ivík či kdo. Mám na CD mluvéného Pottera – HP1 a HP2. Jedničku mluví Lábus a dvojku Zedníček. Kdybys chtěla… 🙂 A spoustu dalších knih v mluvené formě. :)))

 54. :))) O čem měla? No o panu Snapeovi, se kterým vás jedna podivná náhoda dala jeden večer do stejných prostor 🙂

  Zatím to mělo jen necelou 3/4 stránky…

  Já jsem byla rozhodnutá, že si zkusím LOTRa přečíst znovu, ale nevím, nevím… Hele a kdy už se konečně Paolini rozhodne uveřejnit třetí díl, ať už mě nesmolí 🙂

  Nečetla jsem to 🙂

  Jj…ten díl se mi ještě vcelku líbil. Nelíbí s emi an těch knihách, že jsou tak předpovídatelné a vždy s úplně pohádkovým koncem..no to jsem prostě já 🙂

  Jj..mně Aslan taky připomíná Brumbála, pro jeho moudrost, pro jeho vlastnosti a oběti, prot všechno, co pro Narnii udělal 🙂

  No…mně se styl Rowly taky vcelku líbí, ale kdybych ho měla porovnat s Paolinim, tak vyhrál na celé čáře 🙂 Nejvíc jsem Rowle vděčná ale za některé postavy…hmm..my víme které, že? :))

  Ale jednička se opravdu krásně četla. To, jak se Harry teprve do všeho dostává a jak všechno objevuje. Všechno je tak nové, prostě tě to uchvacuje.

  Mně si to říkala určitě, na to si vzpomínám 🙂 Ale ne, děkuji. Já už jsem se dostala do fáze, kdy jsem i jen HP6 četla jen jednou….a to je něco neuvěřitelného, když vezmu vpotaz, že trojku jsem četla aspoň 15x nejmíň 🙂 Jde to se mnou z kopce.

  Zato jsem teď poblázněná Eragonem, takže se role střídají. Už uvažuju i o ff o ODJ a měla bych toho nechat, nebo do konce života budu zavalená jen ff a nikdy se nedostanu k tomu svému.

 55. blanch – teda holky prohrabat se těma vašima komentama je dílo! takový romány :))))) tak když už konečně víme jak to bylo myšleno a co si myslí ten druhý, mělo by to být zapoměnuto ne? tak jo měj se faj zas někdy přijdu, doufám že už nebudu nijak rejpat :))))

 56. Nezapomínejte na to, jaký jsem pako 🙂 Mně vaše rejpání nevadí 🙂 Jsem ráda, že se to vysvětlilo, mně namouduši nenapadlo, když jsem to psala, že to bude vzáno takto 🙂 Jsem ráda, že jste se ozvaly, nedej bože, kdyby jste si to nechaly pro sebe, byly byste na mě naštvané a já bych netušila proč… nevědomost je hrozná..

 57. já jsem přímá holka a narovinu říkám co si myslím, pak občas mívám problémy :))))

 58. No, to já taky… říkám, co si myslím.. když je to někdy hodně zlé, raději držím hubu… mě hodně ovládají emoce a někdy ze sebe vychrlím dost nemožné věci, někdy až k nepochopení..já vím, jak to myslím a v tom afektu mě nenapadne, že to může vyznít jinak 🙂

 59. když si to čék říká z očí do očí, tak je mu jasné, jak to myslí , ikdyž se blbě vyjádří..tohle je prostě net, vy nevidíte, jaxe tvářím, nevíte, jestli jsem v klidu nebo ne…to mě na tom strašně štve…

 60. Hm, miláček webkameru dostal od bráchy k vánocům, mikrofon mu ale nějak blbne tak si koupil novou zvukovou kartu, ale pořád to nejde :-/

 61. Lebel no skvělý!! Totiž..napadlo mě…co kdybychom se někdy sešli na skypu a pokecali..třeba pár lidí..to přece jde 🙂 Když se nemůžeme vidět, můžeme se aspoň slyšet…

  P.S. k tomu, co ti mám poslat, co sis vybrala z toho seznamu..no..ty víš co :))) Jelikož nemám na to doma příslušenství, tak to dám kamarádce, ať mi to zpříslušní…a jelikož jsem furt marod, tak to bude asi až příští týden..nevím, do kdy to stihne, takže si budeš muset ještě nějakou dobu počkat, nevadí?

 62. Blanch, to by bylo príma. Taky bych si ráda popovídala. :))) (Ono taky při mluvení nejsou vidět překlepy ani ta muje příšerná gramatika :D)

  K tomu Ty-víš-čemu…:))), samozřejmě, že mi to nevadí. A Ty z toho mého nic nechceš? :o)

 63. Leb ne…zatím ne… já si sháním spíš takový ty na takvoou tu věc, co se většinou dává do obýváku nad další věc a začíná to na písmeno D :)))

  Tenhle druh necu, páč je mi to docela na nic… moje "krabička" to nestíhá a má moc malý…hm…malé kukátko…. jen 15cm, ze kterého je prd vidět.. .:)

 64. holky proč si to nenapíšete na mail :)))blanch taky mě to mrzí, ale namém hlase není nic exra :))))

 65. Ivík: Ale jsou z něj cítit emoce. A je tem intonace. To do psaného projemu vložíš je ztěží. Ještě takvykřičníky nebo rozčílení velkými písmeny, ale…prostě to není ono. A navíc, mluvený projev je daleko snadnější. :)))

 66. já bych vás mohla jenom slyšet, ale vy bxste nemohli slyšet mě :((( to je na prd

  leb: já vím to mělo být jako vtipný :)) ni nic, vtipe vylez to mi asi nevyšlo :))))

 67. iviku na mém taky ne, ale víš, jak to je..v hlase je víc emocí, má zbarvení, ne jak na netu… :))

  tak nás můžeš slyšet a můžeš nám psát…tohle už jsem taky zažila..já byla ta, co poslouchala :))

 68. a pak bych si připadala divně :)) navíc já spím u miláčka tam nepravidelně a kdybych si ještrě povídala s vámi asi by z toho moc nsdšený nebyl :((( až budu mít svu net doma – to tedy vlastně ani nevím kdy :))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..