Kyou kara maou

Jedná se o japonské anime, nemá co dočinění se slashem.
Upozornění a varování: slashable
Žánr: komedie, romantika, slashable, dobrodružné, fantasy
Postavy:Yuuri, Wolfram, Cheri, Conrad, Gwendal, Gunter, Anissina, Greta, Julia, Shinou, Murata, Stoffel, Raven, Huber, Adalbert aj. aj.

Tohle, co teď budete číst, je zpověď šílence. Šílence, který se právě dneska dodíval na jedno anime video o 78 dílech. Asi týden jsem to oddalovala, protože moje posedlost tímto anime nechtěla zajít na konec příběhu. Zbýval mi poslední díl na to, abych se dodívala a přesto moje vnitřní já stále nechtělo, protože vědělo, že až se podívám, bude už konec všeho a já už se nebudu mít na co dívat. Týden vzdorovalo, dneska už mi to nedalo, protože to zkrátka nešlo.
Anime, o kterém mluvím se jmenuje Kyou kara maou nebo taky Kyo kara maoh. Je to lehký slashable, hodně lehký. Jsou tam náznaky shounen-aie, ale nikdy k ničemu nedojde, jen je to takové humorné, o žárlivosti, takže to vlastně ani není shonen-ai, ale hodně lehký slashable, protože tam nebyla byť jediná pusa, dotek, který by něco znamenal, nic. Ale stejně to stálo za to.
Je doprovázen anglickými titulky, přestože jsem úplně všechno nestíhala třeba přečíst, dalo se to číst a myslím si, že je to docela jednoduché na překlad.
Jednak mě příběh zaujal tím, že je nakreslený hezkým stylem. Postavy jsou přímo k sežrání, ale k tomu se dostanu později, protože to mě taky u této „pohádky“ drželo.
Příběh je veselý, komický, trhlý, ale místy i smutný, nejednou se mi stalo, že jsem se u toho rozbrečela, třebaže jen vzteky nebo tím, že některé situace opravdu vyzněly tragicky, i když se nakonec ukázalo, že to tak nebylo.
Je to vtipně zpracováno, je to sladké, prostě kawai! Je to roztomilé, dobrodružné a zajímavé. Někteří mi tvrdili, že je to už ke konci nebavilo, ale mě to rozhodně bavilo celou dobu. Je těžké říct, o čem to bylo. Mám vám převyprávět 78 dílů o půlhodině? To je blbost. Navíc tam nebyl přímo jednotný děj, vždy se tam semlelo něco nového. Ale nějak to povyprávím.
KKM začíná tím, že mladý patnáctiletý Shibuya Yuuri přistihne partičku starších kluků, jak si dovolují na jeho spolužáka Muratu Kena(křestní jména u Japonců jsou vždycky na druhém místě). Zastane se ho a vyslouží si jedno krásné ponoření hlavy do záchodové mísy. A tím to všechno začne. Ne, že by to bylo neobyčejná mísa, to opravdu ne, ale jak víte, bývá v ní obyčejně voda :), a takováto obyčejná voda je v případě Yuuriho portálem do druhého světa(do obou světů, díky ní může cestovat na zemi a zase nazpět), kde záhy zjistí, že králem. Kdysi byla do něj implantována duše a byl předurčen k tomu, že se stane králem Shin Makoku. Tento král se u nich nazývá Maou. V tomto světě nemá nikdo černé vlasy a černé oči(popř. tmavě hnědé), už jen toto znamení je důkazem toho, že Yuuri, který je černovlasý a černooký, je dalším Maou ve Shin Makoku. Protože jen šlechta má takové rysy. Mezi prvními se seznámí s Conrartem, kterému říká Conrad. On tehdy cestoval na zemi s duší jisté Julie, aby z Yuuriho mohl být král.
Příběh je také fantastický, protože tito Maou a šlechticové a různě vysoce postavení, mají tak zvanou Maryoku. Je to jejich magie. Yuuri má samozřejmě jednu z nejsilnějších, ale postupně se ji učí používat. Hlavně spolupracuje s vodou, ale jinak je schopný ji použít téměř ke všemu.
Když se seznámí se světem kolem, přicestuje na hrad, kde je dočasnou vládkyní tak zvaná sexy queen Cheri, celým jménem Cecilie von Spitzweg, s pomocí se svým bratrem Stofelem. Ten tam ale na hradě není.
Se všemi se seznámí a mezi posledními s Wolframem, který je synem Cecilie a bratrem Conrada a Gwendala. Wolfram i Gwendal oplývají Maryoku, ale Conrad jako jediný ne, protože jeho otec byl obyčejný člověk a i když je napůl „démon“, nemá magii, ale má dlouhověkost. Abyste pochopili, tihle „démoni“, tak zvaní Mazoku, vypadají pořád dobře, téměř nestárnou a dítě, které v obyčejném světě vypadá na 10, může mít klidně 15. Stejně tak jako Cheri, která má dva dospělé syny(kteří mají už určitě kolem 30-40ti let), vypadá stále na takových 25-30 let. Wolfram je pak přibližně stejně starý jako Yuuri.
Když sedí u stolu, aby se najedli, Wolframovi se Yuuri nelíbí, a tak se do něj naváží, skončí to tak, že začne urážet jeho maminku a Yuuri se napřáhne a dá mu facku.
Což o to, dát někomu facku, to je zadostiučinění, ale v Shin Makoku to znamená, že se tímto dané dvě osoby stávají snoubenci. Takže tím, že Yuuri Wolframovi jednu vlepil, udělal z něj svého snoubence.
Nebudu vypisovat kdejaký detail, je tam toho děje opravdu hodně a všechno možně se střídá. Hlavní zápletka se ale točí okolo čtyř beden, které jsou pro svět ohrožení. Když totiž k těmto bednám najdete klíč(což ke každé bedně měl být jeden – jedním z klíčů je například levá paže Conrada, protože se to dědí po rodě Wellerů, druhým klíčem je třeba oko Gwendala. Nesdílnou součástí a hlavním klíčem je však duše Julie, kterou má v sobě Yuuri, ale to, že je klíčem, nikdo neví). Takže příběh je hlavně o tom, že se hledají čtyři bedny, aby se zabránilo zkáze.
Vtipnými chvilkami v příběhu jsou ty, kde se Wolfram postupně začíná o Yuuriho strachovat, začne k němu něco cítit, ale hlavně začne strašně žárlit. Takže když se Yuuri nedej bože baví s nějakou pěknou ženou nebo mužem, nastoupí Wolfram a začne se rozčilovat svým typický: „He is my fianceé!“ (On je můj snoubenec!). Je to tak roztomilé a legrační. Pár Yuuri/Wolfram mi strašně připomíná pár Harry/Draco. Taky jsou takové protiklady a Wolfram Yuuriho neustále provokuje tím, že mu říká, že je wimp – něco jako hlupák, blbeček, slaboch, nula, neschopný atd. A tohle Yuuriho strašně štve, protože Wolfram většinou nadnese něco v tom smyslu: „Tohle by zvládl i takový slaboch jako ty!“ A tváří se přitom samolibě a má nos nahoru. Yuuri se vždy ohradí tím: „Neříkej mi slaboch!“
Sladké je taky, když adoptují dceru Gretu a dohadují se, že jsou oba její otcové :).
V této anime je strašně moc charakterů a každý je jiný, každý je něčím jedinečný a prostě kawai. Já osobně strašně inklinuji asi ke čtyřem a nevím, který se mi líbí víc.
První je určitě Wolfram von Bielefelt(teď jsem se na jednom webu dozvěděla, že je mu údajně 82 let, ale tomu se mi teda moc nechce věřit…). Blonďaté vlásky, zelené oči. Je sebevědomý, urýpaný, žárlivý, arogantní, temperamentní, pyšný, ale je roztomile starostlivý, pokud jde o Yuuriho a má dobré srdce. Nejroztomilejší je Wolfi vedle Yuuriho v posteli v růžové košilce! Aaaaa…kawai. Jako jediný říká Yuurimu jménem, jinak mu všichni říkají His Majesty. Jeho veličenstvo.
Používá ohňovou maryoku.
Dalším je Conrart Weller. Conrad. Je kapitánem vojska a ovládá boj s mečem, málokdo ho dokáže porazit. Je Wolframův starší bratr(mladší Gwendalův). Jeho otec byl sice šlechtic, ale lidský, tudíž Conrad nezdědil po své matce maryoku, ale jen polodémonství a po otci lidství.
Je milý, strašně roztomilý a sladký 🙂 a nádherně nakreslený, líbí se mi asi nejvíc. Brání Yuuriho za cenu vlastního života, je klidný a rozvážný, inteligentní, silný a statečný, prostě všechna plus. Prostě samé superlativy.
Následuje nejstarší bratr Gwendal. Na první pohled se tváří odtaživě, rozmrzele, nevrle, vážně, nabručeně, prudérně, podrážděně, člověk z něj má až strach. Jeho pohled je až vražedný. Přezdívají jej jako muž s vráskami.
Ale když ho poznáte, je úplně jiný. V soukromí totiž – nebudete tomu věřit – plete. Plete hlavně drobné přívěšky, hračky. Má rád
drobnůstky a různá cingrlátka, roztomilé hračky a všechno roztomilého. Všechno kawai :).
Nakonec zjistíte, že jeho zevnějšek vůbec nevypovídá o něm, protože v hloubi duše je to strašný dobrák, je citlivý, i když se navenek tváří jako tvrďák. Má starosti o Yuuriho, i když to nedává najevo. Je prostě roztomilý.
A k smrti má hrůzu ze své kamarádky z dětství, Anissiny, která na něm neustále zkouší nějaké experimenty.
Používá zemskou maryoku. Využívá pevninu, zem, hlínu, vytváří bariéry.
A posledním mým favoritem je Günter von Christ. Je stejně jako Conrad mistrem meče. Ale to je také i Gwendal a Wolfram. Günter je taaaak roztomilý. Učí Yuuriho písmo Shin Makoku, učí jej historii a vše, co by měl znát. Cítí k němu strašnou lásku a vždy, když jej dlouho nevidí, je celý bez sebe a když se vrátí Yuuri z nějaké nebezpečné mise, málem ho umačká v obětí. Je hodně citlivý, dalo by se říct, že je úplný opak Gwendala. Navenek je hodně otevřený, citlivý, přátelský, stále se nad Yuurim rozplývá, stále má o něj strach. Je starostlivý, strašně hodný a milý a inteligentní. Ale na druhou stranu, když přijde na věc, na boj, dokáže být velký tvrďák, až byste to do něj neřekli. Je výborný bojovník. Je statečný, odvážný, taky Yuuriho chrání za cenu vlastního života a dokáže být krutý.
Používá maryoku, která je na stejné bázi jako ta Yuuriho. Je na vysoké úrovni a nespecializuje se konkrétně na žádné elementy.
Tyto čtyři postavy jsou nejvíc kawai z celého anime(plus Morgif – což je ale meč, je úžasnej!). Jsem z nich úplně na větvi a vždy se nad nimi rozplývám. Tak strašně se mi líbí, jak jsou nakreslené, jaké mají charaktery a jaké vedou dialogy či monology. Dalo by se říct, že jsem do nich až zamilovaná :), já vím, že jsem praštěná, ale padá na mě taková nostalgie, když vím, že už mám celé KKM za sebou, chce se mi z toho až brečet, prostě jsem na tom byla závislá a tyto čtyři postavičky mě učarovaly. Jsou taaaaaak kawai. Kdo to neviděl a nepřirostlo mu to k srdci, nepochopí.
Je to anime plné emocí, několikrát jsem se u toho popadala za břicho smíchy, několikrát mě rozbrečelo a kolikrát jsem u toho slintala blahem :). Jsem zkrátka praštěná osoba, já to vím, teď už vím, že byla chyba najít shonen-ai, yaoi a podobná videa, protože se z toho stává silná závislost a nemůžu se jí zbavit, emocionálně mě to vyčerpává, ale na druhou stranu mi to dodává sílu a těší mě to. Všechnu energii v poslední době investuji do toho a už jsem viděla tolik videí, že už pomalu nevím, na co se mám dívat.

K nahlédnutí(má 78 dílů o přibližně 30 minutách):
1. díl

Všechny díly nenajdete na veoh, je pravda, že je tam většina, ale ty, které zbývají, pak najdete na http://www.youtube.com.

P.S. teď nevím, zda se magie nazývá majutsu nebo maryoku, používali v souvislosti s tím obe slovíčka, takže předpokládám, že je to zřejmě to samé.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

35 komentáře “Kyou kara maou

 1. ten Wolfram je tak slaďoučkej v té košilce… A Gwendal takyyy (teda ten ne v tý košilce, ale ty plyšový zvířátka…k sežrání) O.o)

 2. Hééj Blanch prosím prosím udělej další kapitolu Třináctý komnaty nebo aspoň Acta est fabula. Děkujůů!!! :-))

 3. Já mam taky hrozně ráada anime, ale ne takový to kýčovitý. Třeba takový to kde se ty holky měněj v kočky, to je pěkně ujetý. Docela se mi líbí Inuasha, to je pěkný.

 4. Já enmám ráda anime všeobecně, ale shonen a yaoi a tohle je jediné slashable, co se mi líbilo a viděla jsem ho 🙂

 5. tramtararaaaaaaa, idem si pozriet prvy diel :)) a potom sa ozvem co na to vravi moje po kulture saliace srdce :))…

 6. Yuuriho tu nikde na obrázku nemám…. kromě toho, že má černé oči, tak mi taky hrozně připomíná Harryho podle mých představ…hlavně teda chováním… je takový naivní, ale dobrosrdečný a umí se i vztekat…věčně má tendence někoho zachraňovat, dostává se do potíží vlastním přičiněním i bez něj…

  A Wolfram, až an to, že má zelené oči, mi připomíná Draca….svým vzezřením i svým snobským a ragontním chováním… na konci je už ale jiný, Yuuri ho změní..

 7. Jako, ty víš, že tohle anime totálně miluju, takže se předem omlouvám za tento hysterický výkřik… ale… prostě… JEDNU PUSU… objetí… cokoliv… COKOLIV!!!  *její duše zhrzené yaoistky roní krvavé slzy* Za tohle pověsit hlavou dolů do průvanu málo…. jako…. jsou to takový dvě másla, jde vidět, že se mají prostě rádi… ale ne, ne, oni nás ti tvůrci hnusní tak týrají, já si tam slintám do klávesnice, když už konečně něco bude, ne… uplně… uplně… -RAF! Prostě… prostě… uplně… to. Mě štvou, hajzlíci jedni. … nebo… jenom to pořádný objetí třeba… he? HE?

  Ehm… pardon.  XD

 8. Podobný býlerv jsem měla u nás na shonen

  🙂

  Vím, vím…taky ho miluju…fuurt jsem čekala..doufala..aapoň na konci..ale hovno!!!! Kurník :))) Úplně mě tím dožrali :)))

 9. šmarjá,to je na mě moc dlouhý, to jsem nečet :D jinak doporučuju Ouran High school host club, je to strašně dobrá komedie a je tam i náznak incestního slashe (má to nějakej název? já si jen řikal, že na tohle vás nalákám :DD) já na to koukal nejmíň třikrát za sebou, je to kreslený takovym tim barevnym a bohatym stylem….. všechno se to dá najít na google video nebo na youtube

 10. jé nebo fruits basket! bláááánch, teď kvůli tobě musim zasednou na google video a znova se kouknout na fruits basekt, což je anime, kde děvče dostane do domu několika chlapců a jednoho dne zjistí, že když je obejme, stanou se z nich zvířata… ti kluci jsou totiž ztělesnění čísnkého horoskopu (pes, krysa, kočka…) .. fakt díky.. a já doufal, že tahle anime horečka u mě už opadla a ty mi to zase takhle rozrýpeš

 11. Nosici známe, známe :))) na http://www.shonen.blog.cz se tomu věnujeme přímo :))

  Já nesleduju obyč. anime, já se specializuju na shonen-ai a ayaoi… aleviděla jsem jedno pěkné anime o incestu bratr/sestra…

  Sakra..já už toho viděla, ale nechce se mi psát recenze.. Řekla byhc, že možná ta stovka už to bude 🙂 Teď se jdu konečně vrhnout an celou Winter cicadu…

 12. pridavam sa k Nosicovi (sklonujem to spravne??? "k Nosicu" mi prijde dost smiesne :))), Ouran je skvele anime :)).

 13. Nosicovi je správně :-) ale pozor na háčky, aby z toho nebylo "k Nosičovi" :D … Ouran je skvělej… miluju tu holku z francie (jak se proboha jmenovala?) vždycky vyjede z podlahy něco pronese a zase zajede :))

 14. spíš nosič humrových doplňků… humříka capká sám,má spoustu nožiček, ale já musim nosit jeho věci.. jeho klobouček, pláštěnku, botičky, jídlo, pití, hračky…..

 15. láhev je zahrnuta v položce pití :D  a náhodou nepije žádnej trapnej čajíček, pije jedině Johnnyho Walkera!

 16. fu, som rada, ze som to dobre vysklonovala, nerada prznim cudzie mena :))

  nevola sa ta baba Renge? abo tak neco?? :))) ma dokonale hystericky hlas :D..

 17. jj, tak nějak se jmenovala, bohužel už si to přesně nepamatuju… ona a Nekozawa (ten magor, co chodí v černým plášti a vede kroužek černé magie) jsou moji favoriti :D

 18. ja to sice zrovna teraz pozeram, ale japonske mena sa mi az nechutne pletu (a to nehovorim o tych japonskych pismenach…), takze len tipujem :). :D jj, ten co nosi na ruke tu vec na B? :D:D mne sa strasne paci Honey (chutne deco, so zajacikom mi pripomina Ryuichiho z Gravitation :)) a Tamaki. dokonale naivny a mily idiot :D. a ani Haruhin otec (abo matka, ako sa to vezme :D) nie je na zahodenie :))..

 19. Tak jsem se touhle recenzí nechala nadchnout a pustila si to. Je to úúúúžasný!!! To je táák roztomilý! Určitě to dokoukám celý. Škoda jen, že neumím dost dobře anglicky, každý pátý slovo nerozumím 🙁

 20. Ono se to dá i bez toho dost dobře chápat, darken. Kdžy mi unikly nějaké titulky, tak jsem to taky nevracela a pochopila to během chvilky díky jednání postav a toho, co následovalo… ale naučila jsem se díky tomu strašně moc japonských slovíček :)))) A díky těchto anime jsem se nějak zamilovala do Japonska :)))

  P.S. nevíte někdo, kde bych sehnala 3. díl Winter cicady(Fuyu no semi)?

 21. CHCETE SI VYDĚLAT MOC PRACHŮ ZKUSTE ŠTĚSTÍ A POŠLETE SMS A VYHRAJTE 50 000 KČ.

  STAČÍ JEN POSLAT 1 SMS A STE NA 50% V BALÍKU!!!!!!!

  Pošli "GO 7751205" na tel. číslo 9030950 a obdržíš sms o tvé výhře nebo prohře

 22. Jo jasně pošlu tam sms a sem v bálíku…. na to tak někdo skočí…

  Jinak, diky, Blanch, já to docela chápu ale přece jenom český titulky by byly lepší. 🙂 Japonsky, kvůli tomuhle anime sem dostala šílenej nápad přihlásit se na kurz japonštiny. :))) A sem tim nějak posedlá, jenže teď to nepude 🙁

 23. Já už to mám zkouklí a chtěla bych pokráčko. když to skončila tak sem z toho byla na prášky :-)

 24. To já jsem dodneška z toho na prášky :)) KKM mi hrozně chybí a není to ono dívat se na to znovu… 🙂

 25. No…koukala jsem na pokráčko..čtyři díly, z toho čtvrtý bez titulků..ve třetím se Yuuri a Wolfi políbí, i když tak pofidérně a není to vidět, ale už jen ta skutečnost *má v očích srdíčka*

  Jmenuje se to Kyou kara maou R ..čekám, kdy budou další díly.. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..