Když se kácí pes, lítají řízky…

Ne, vůbec se nesnažím parodovat jistý titulek, co si o mně myslíte? (Jen to nejhorší? No proto, už jsem se lekla, že si snad o mně někdo dělá iluze…)
Tak jsem se zabřehla do přemýšlení(ano, i já to občas zvládám, sice jsou to litry krve a potu, ale co bych pro své čtenáře neudělala) o životnosti brouka mozkožrouta(který u mnohých řve hlady).
Všude kolem je teď kauza Autorský klub. Zdá se mi, že plno lidí dělá z komára velblouda – holt když se kácí pes, lítají řízky :D, no tak nás Standa vyhodil. Potřebujete AK k tomu, abyste mohli poklidně žít dál?

Ano, nebylo to zrovna košér a Standou použitá slova se příliš nehodila, taky se mě to v první moment dotklo, ale je třeba se na celou věc podívat i z druhé stránky.
Představte si, že máte pod sebou chod blogu a k tomu navíc ještě chod autorského klubu. Řešíte reporty, píšete články a zavádíte pravidla. Deus ex machina?
Ale prd, velebnosti.
Představa, že máte tolik pravomocí a s nimi spojené i povinnosti a zodpovědnost – není to žádná legrace. A když musíte jednat s blbcem, tak vám to taky dvakrát nezvedne náladu, protože dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská blbost a jak řekl Albert Einstein: „Tím prvním si nejsem jist…“
Není to zrovna f-ce, kterou bych Standovi záviděla, protože je velmi nevděčné jednat s blogaři a ruku na srdce, my mu to taky dvakrát neusnadňujeme. Pořád si na něco stěžujeme, pořád máme připomínky, neustále se nám něco nelíbí – a kdo to ve výsledku všechno schytá? Standa. I když k mnohým věcem přijde jako slepý k houslím.
Vezměte si třeba chod blogu – myšleno střev blogu. To, že vám nejdou editory článků, že máte problémy s rubrikami – to opravdu není jeho vina. Pokud jste za ty roky ještě nepochopili, že Standa je pouze tzv. tiskový mluvčí, jen pán s kladivem na čarodějnice v zátiší a tyhle vymoženosti mají na svědomí vývojáři, tak je třeba si to teď uvědomit.
A pokud chcete nadávat jim, prvně se zamyslete nad sebou. Dokázali byste jen zpola to, co oni pro vás udělali? Navíc během poměrně krátké doby.
Navíc programování není snadná záležitost. Kratochvíle. Jsou to hodiny, dny, týdny, měsíce, někdy i roky práce. A když se chce člověk ostatním zavděčit, akorát za to dostane deku. Jsme nevděční.
Uvědomili jste si, jakými změnami k lepšímu blog.cz za posledních šest let prošel? Že nemá konkurenta na českém trhu?
Neříkám, že blog.cz je dokonalé místo – i já proti němu mám pár výhrad, jen mám soudnost, ale opravdu mezi českými blogy nenajdete blog, který by vám nabízel to, co blog.cz.
Mám svůj blog ráda, je to už pěkná stařešina a proto k němu mám svůj citový vztah a nevzdám se ho a proto mu odpouštím i jeho nedostatky, neboť já jich mám taky přehršel. A lidé, kteří mají citový vztah ke mně, mi je taktéž odpouštějí.
Jsme zmlsaní a chceme víc a chceme to dokonalé. Ale měli byste už konečně pochopit, že nikdo a nic není dokonalé. Jen iluze jsou.
Navíc – buďte si jistí, že tím, že Standa většinu z klubu vyhodil, si přidělal ještě větší starost a práci. Pokud chcete nějakou kompenzaci a jste pomstychtiví, tak teď je namístě se pousmát, protože upřímně – Standa si tím lidově řečeno akorát tak nasral na hlavu.
Ale nemůžeme se mu divit. Když začít znovu, tak od píky a s čistým trestním rejstříkem.
Neschvaluji všechny jeho činy a slova, ale dokážu ho pochopit a nemůžu se na něj za to zlobit.
Dokázala bych se na jeho místě zachovat jinak? To člověk neví.
Třeba bych jednala zrovna tak. A zrovna tak bych si myslela, že je to nejlepší možné řešení.
Vaše odpravená pleva 😀

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

15 komentáře “Když se kácí pes, lítají řízky…

 1. [1]: Jo, mně už je to taky tak nějak jedno, mrzí mě to a trochu mi to leží v žaludku, ale v zásadě to zase není nic, co bych nechápala.

  Spíš mi začíná vadit všechen ten humbuk, to rozčarování, jak jsou všichni hnusní a nasraní a jak ta atmosféra kolem jen houstne. Dala by se krájet. Tak proč si každý neukrojí ten svůj kus a nejde? :D

  Já nevím, ještě abych se rozčilovala nad dalšími věcmi, které jsou tak strašně nepodstatné v porovnání s tím, co má člověk denně před očima, to se raději vybublám, nechám to vyšumět a až to na mě nebude mít vůbec žádný vliv, tak se pak znovu pokusím napravit, co se podělalo, ale teď je kolem všeho hrozně moc hádek a nějak se mi do toho nechce míchat.

 2. Mě by zajímalo, kolik let pracuje u cirkusu, když si dokáže srát na hlavu :D. A myslím, že se posere jinám, až si přečte můj druhý ímejl, který se netýkal toho, proč tě kurva vyhodil :D.

 3. Standa udělal to, co většina z nás chtěla. Zasáhl do AK, proved radikální změnu. Hlavně není jeho vina, že se málokdo podíval sám na sebe, jestli skutečně má na to, aby byl nadále členem v AK. Čtení těch komentářů pod článkem na klubu mě docela unavovalo, kdyby ty lidi radši hájili svůj blog na Standově mailu, jak radila Venom…
  Na druhou stranu mi jich je některých docela líto, protože by určitě do AK patřit měli. Třeba ty, Blanch, psalas Standovi mail? Nebo na to dlabeš? Podle mě do AK rozhodně patříš 🙂
  A poslední věc… možná to taky vidím krapet skresleně, protože standa smazal můj neaktivní blog, takže jsem počítala, že mě vyhodí.. 8-)

 4. [6]: Je vidět,žes obsah toho článku plně "nepochopila":), ale to je na jednu stranu má chyba, protože jsem nebyla konkrétní a nechtěla jsem být. Vím to a byl to záměr, reakce ohledně: "psalas email" jsem čekala :D

  K emailům se prostě nevyjadřuji, v článku to je – jen mezi řádky. Jinými slovy – tenhle tyjátr neschvaluji už vůbec. Byl to špatný a nevhodně volený tah, ale to je pouze můj osobní názor. Neříkám, že je správný :), to si nedovolím tvrdit.

  [5]: Zase mu nekřivdi. Já mu jeho post rozhodně nezávidím, nemá to s námi lehké. Ať je jaký je, nemůže vyhovět všem.

 5. Poslední dobou si říkám častěji než jindy díkybohu, že nemám blog… ale to už já jsem taková zlomyslná 😉

 6. Můžu tě, prosím, o něco pořádat? Mohla by jsi nějak zařídit, aby tady byla nějaká rubrika, která by nešla přehlédnout s tvými povídkami? Já jsem tvé povídky hledala, /bylo mi doporučeno, abych si je přečetla/ a nemohla jsem je najít. Pak jsem je našla, když jsem to zadala do hledání. Bylo by škoda, kdyby si lidi nepřečetli tvé povídky, jsi jedna z nejlepších pisatelek s FF – HP. Pikového krále jsem jsem četla celý den, nelituju, byl přímo božskej. Chystám se na další tvé povídky. :-D

 7. [9]: Heleď to není špatný nápad.
  Jo souhlasím s tím, že se na Standu všichni vrhli jako supi a a že mu vyčetli pomalu i počasí. Ovšem čistku trochu přehnal a to jak si vzal AK na sebe komplet, kdo se ho o to prosil.
  Většina chtěla jen autoritu v pozadí a koneckonců velké části členů chod klubu vůbec nevadil.
  Nadělal víc škody než užitku. Smazal projekty, přijímání nových členů poslal úplně do háje.
  Jo sice se do něj spousta lidí pouští kvůli prkotinám, jsme nevděční a nespravedlivý, ale nedá se říct, že by si o to nekoledoval.
  A to že vyhodil tebe, to bylo dost troufalé. Co bych někdy dala za to vidět lidem do hlavy.

 8. Zdravím Tě Blanch,tvůj blog byl vybrán 15-ti děvčaty jako jeden z patnácti nejlepších blogů.Tvůj blog nás něčím inspiroval,líbil se nám a proto sme tě vybraly.Jestli se chceš dozvědět něco víc,podívej se na Blog snů,kde tě uvítáme s úsměvem.

 9. [9]: To je záměr, že ty odkazy tady nejsou, takže je tu ani vracet nebudu. Odkazy na povídkové weby mám v menu.

  [10]: nemyslím si, že troufalé, on nevyhodil jenom mě, vyhodil – alespoň myslím – všechny a já jsem jedna z davu, takže proč bych měla mít nějaké zvláštní zacházení? To není to, co mi na celé věci je nepříjemné.
  Ale já si stejně myslím, že si to sám jen zhoršil…

 10. Plně tě chápu, Blanch. S tvým komentářem u onoho osudného článku souhlasím, upřímně, taky mě dost zaskočil, když jsem zjistil, že vyhodil i tebe. Myslím, že co se týče grafické zdatnosti (a nejen té), nemělas v Autorském klubu na hony daleko konkurenci. Mám pocit, že ohledně tohoto mínění nejsem rozhodně sám. :-)
  Mimojiné, dovol, abych se připojil také ke Klubu vyhozených plev. :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..