Jak zatočit se Severusem Snapem – 13. kapitola

Ok, přihazuji další kapitolku a během zítřka se zde objeví další anketa..
……………………………………………………………………………………………..

Další „příjemný“ den Severuse Snapea
Další ráno Severus přivítal s otevřenou náručí. Musel se z toho jádra žhnoucích emocí co nejrychleji dostat. Mnohem raději by si dal rovnou celé vyučování lektvarů Nebelvírských, a to už bylo co říct.
Udělal osudovou chybu, litoval jí, ale jak se zdálo, tak ta stíhačka Maewe vůbec. Ještě si z něj tropila šašky.
„Chceš do práce nachystat svačinu, miláčku?“ provokovala
Snape zkoprněl. To snad nemyslela vážně? V hloubi své duše obdivoval její vytrvalost a odvahu, a dokonce by ho to za normálních okolností i pobavilo, ale to si situace nevyžadovala. Navíc, on je přece nesmějící se Severus Snape, obávaný(haha!) učitel.
„Byl bych rád, kdybyste mi, je-li to ve vašich silách, přestala tykat. Nepásli jsme spolu husy!“
„Ne, to opravdu nepásli. Spíš jsme se spásli,“ zareagovala ihned s úsměvem na rtech.
(Ajajaj, Seví.. kdo jinému jámu kopá, je u něho na brigádě… ježiši..vlastně jinak..kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá..)
„Pět let za Slavnostní síň plnou nebelvírského konkláve!“ zavřeštěl zbědovaně Poserus ..teda Severus Snape. Tvářil se přitom jako prase jdoucí na porážku. (Neplač Seví, máma koupí slona!)
Aniž by zareagoval na Maewinu poznámku, sebral si saky paky a odkráčel na snídani s pocitem malého kluka, který byl načapán, když kradl sousedům višně. (Myslíte si, že Sevík někdo kradl někomu višně? Heh, zajímavá představa.)
Poslední den, už jen dnes a konečně se ta mrcha vytratí z jeho života. (Básník tím chtěl asi říct..z jeho „osobního“ života.) Ale stále jí bude muset trpět ještě do konce roku jako svou studentku. Pokud se teda z toho do té doby sám neotráví, aby si to víc ulehčil Bude muset dělat, že se nic nestalo. Ale už jen jeden den. Zítra ráno se má vrátit Poppy Pomfreyová a ta už Maewe převezme.
BUM! Ani další vybuchlý kotlík té pitomé Fernandézové mu nezlepšil náladu. Byl jako tělo bez duše. Přistoupil k ní, ona se krčíc v rohu, a jen stroze odseknul: „Snažím se to vše pochopit, zřejmě jste prostě stále v období, kdy blbost pěkně maká, má přesčasy a rozum pěkně dlouhé náhradní volno!“ Každý poznal, že nebyl ve své kůži(byl totiž v kůži někoho jiného…aaa..Seví je obrovský šváb ze vzdálené planety, co si přiletěl pro galaxii..), jelikož jí zapomněl sebrat nejmíň deset bodů.
Nechtěl se tam vrátit. Nechtěl s ní trávit poslední čas. Mohl klidně celý den být v knihovně a jen se k sobě jít vyspat. Nepromluvit s ní jediné slovo a jen se s ní ráno s „láskou“ rozloučit.
Něco, možná svědomí(haha..Severus Snape má svědomí?), možná soudnost(haha, Severus Snape má soudnost?), možná chtíč(přistupuji spíše k této verzi), chuť a touha(no, já osobně se vážně přikláním k této možnosti) ho dovedlo přímo do sklepních komnat.
„Kde máš bonboniéru, Severusi?“ rýpla jsem si
„Továrnu na Nestlé jsme před léty zrušili, zřejmě se neosvědčila, protože dnes je v těch prostorách mučírna, asi byla prospěšnější,“ odseknul
„Nepovídej!“
„Tobě by taky pár lekcí prospělo, Blanch!“
„Proboha, proč bys mě chtěl tak týrat, Sevie?“
„Tak jednak už proto, že mi furt říkáš tak nemožně a druhak..proč týráš ty mě??!“ zareagoval a vůbec nezpozoroval, že se stále směji.
„Tohle není žádné utrpení. Víš, co je utrpení?!“ opáčím
„Tak schválně, pouč mě!“
„Mít tě za profesora lektvarů, to je utrpení.“
„Co ty o tom můžeš vědět, neučím tě!“
„Díky bohu!“
„Neber boží jméno do úst nadarmo(nebo zadarmo..pět korun!)!“
„Co to vykládáš, Severusi. Ty na žádného boha nevěříš, maximálně na svůj rozum a čisté seprané spodky ve svém šatníku!“
„Proč se tu vlastně s tebou bavím o takových blbostech?“ aniž by ukončil rozhovor, mávl hůlkou a dveře od jeho komnaty se otevřely a on vstoupil.
„Ty mě tu jako jen tak necháš? To seš mi gentleman!“
„Gentlemani vymřeli, Blanch, to bys už dávno měla pochopit,“ třískl mi dveřmi přímo před nosem.
„Jasně, v dnešní době to mají gentlemani těžké, a proto je lepší jím nebýt, viď Poserusi..“ zašeptala jsem spíš pro sebe, jelikož ten nevděčník už mě asi těžko slyšel.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

58 komentáře “Jak zatočit se Severusem Snapem – 13. kapitola

 1. Tak to je bomba! Máš tam skvělý hlášky. Už se nemůžu dočkat konce. Ale bude mi to chybět. :-)

 2. Lebel já si vždycky říkám: "Dneska je to dost suchý, dneska ě vypískají," a ty mi vždycky napíšeš, že je to skvělý :))) No..každopádně díky.

 3. Tak jako… je to dobrý, ale není to nejlepší kapitola. Ale některé ty hlášky jsou super (i když – upřímně, když se tam podvacáté objevila ta závorka, cholerik ve mně se ozval :)).

 4. Noemi jenže o tom to je..od začátku jsem psala, že je to glosovaná parodie..nejedná se ani tak o ten příběh, jako o jeho zesměšnění.

 5. Ty mě jenom upozorňuješ na něco, co je základem celé povídky :))) Já jsem to psala hned na začátku :)) Není to povídka, je to parodie na zesměšnění povídky.. a ty glosy jsou základ jejího zesměšnění.. proto to teda potom raději enčti, když tě to štve, protože to tam bude pořád :))) Jinak, nedotkla ses mě.. mně to nevadí. Jen říkám, jak to je..asi si špatně pochopila existenci této povídky..

 6. Neříkám, že ej to dobré… já, abych si něco pochválila, to bude dřív Armagedon..

  Já sespíš takto mstím těm autorkám, které už vytáčejí mě :))) Které píšou Mary Sues a dělají ze Sevíka pěkného vola..

 7. Takže je to parodie pardoií?To zní jako kniha napsaná podle filmu který byl napsán podle knihy!

 8. Nemáš ten pocit že je to lepší?Vážně?Pokud je ta povídka horší a horší,tak sem normální člověk!

 9. Tahle série povídek je moje nejoblíbenější :)) Je to vtipný, pěkně napsaný, srozumitelný… Moc pěkný. Doufám teda, že to neskončí jak nějaká telenovela, ale že ji Sevy pěkně nechá ;))))

 10. Tohle je super povídka, hodně se u ní nasměju. A pokud se naše názory rozcházejí, nedá se s tím nic dělat. 😉 Nechci tu povídku shazovat, jenom říkám, že mě tam některé ty hlášky připadaly… divné. Ale jinak je to super povídka, jak už jsem několikrát řekla.

 11. :):):):):):)Blanch do toho!!!!

  Přiznám se bude mi to chybět až tu povídku doděláš:((Ale je to bomba

 12. Hezký,doufám,že pro nás máš nejakej neotřelej a famozní(nevím jak napsat o s čárkou)závěr.

 13. Tarakau..tak nějak řečeno..parodie, ze které se dělá ještě větší parodie :)) MS samy o sobě, když to tak vezmeš, se téměř parodii podobají, takže to vlastně parodie na parodii je :)))

  Kathy jako telenovela to skončit nemůže, vždyť Sevík v knize nikoho nemá..musí to skončit tak, aby to zapadalo do příběhu 🙂

  Noemi: promiň, že to tak řeknu, teď si mě fakt rozesmála..tak proč to čteš, když tě to sere? :)))))) Trochu si protiřečíš, víš to? :)))

  Míla no famózní..to teda fakt nevím :))

 14. Možná, že z určitého úhlu pohledu… :))))

  Povídka se mi celkově líbí. Jenom tahleta kapitola moc ne.

  Ale kašlu na to. =) Řekla jsem ti, co jsem chtěla, ty mě taky. Končím, dobře? :)) Nemám ráda diskuze. :)))))

 15. Noemi já mám ráda diskuse.. :)) Tak ti doporučuji ty další nečíst, tam je taky plno závorek a stále budou :))

 16. Zato má maličkost(dobře,velikost) má závorky tuuuuuze ráda!Zvlášť u tohohle příběhu a zvlášť ty tvoje. XD

 17. Blanch, já ty závorky radši překousnu. Když totiž něco začnu číst, tak nemůžu přestat. Mám pak totiž výčitky svědomí. :)))

 18. Heather:Uplně vidím ty fronty valící se sem(a ty přervané internety)jen aby si přečetli povídku.To je…….geniální!

 19. Jasně.Já tu budu muset bejt non stop,bo bude rupat síť:)A v Televizních novinách bude o tom zvláštní reportáž……..jej:)

 20. To by se mi líbilo!Už to slyším!"Miliardy fanoušků se doslova nahrnuly na stránky jisté "Blanch" která píše naprosto úžasné povídky(nejen) o harry Potterovi.Fanoušci se sem vrhly kvůli její nové povídce :"Jak Severus Snape kradl sousedům višně".A to mi připomíná,že se na to musím podívat také!*televizní reportér vyběhne ven ze studia,k velikému úžasu všech přihlížejícíh*"

 21. Muheheheh…

  Jo,Blanch málem bych ti to zapoměla zhodnotit:je to hezký,málem jsem padala a hodila držku o stůl:),ale ta minulé kapitola se mi zdá malilinko lepší….

 22. Když vo tom tak přemýšlím,fakt nerada bych zažila to,co teď chudák Severus.Dřív to byla má nej.postava než se objevil na scéně můj milovaný Sirius…a pak po krátké pauze(4.díl) zase zmizel.Jo,život je těžkej. :-(

 23. Noemi tak zas ekvůli výčitkám se přece nemusíš nutit :)) To je blbost.. to s eraději an to vykašli.

  Tarakau :)))))) já se z vás picnu :)))

  ivčo to jsou tzv. zdržovací kapitoly..kdybych mohla, všechno bych to shrnula do tří kapitol a šlus :))) Znáte mě, ráda zdržuju :))

 24. Bohužel, Blanch, ve čtení jsem maniak. Přečtu cokoli i když se mi to nelíbí… jenom si pak musím rypnout.

  Tím ofšem nechci říct, že by se mi tvoje povídky nelíbily. Jsi jedna z nejlepších autorek ff a to mluví za vše.

 25. Bezva!Ty seš fakt dobrá.Z tebe bude spisovatelka,co=)?Fakt moc pěkný a líbí se mi,že nemusim čekat 100 let než je nová kapitola.Dobrý hlášky a líbí se mi,že do tej povídky píšeš i sebe=).Jako, že mluvíš s postavama.To je originální=)).

 26. Nazdárek to bylo super asi si to ještě jednou přečtu.Těším se na pokráčo ale stejně bych radči pobertíky ti dlouho nebyli.:o)))

 27. Verčo nemůže být každý úžasný 🙂 To bys pak nepoznala, že ty ostatní byly lepší 🙂

 28. sakra tak bude už tenkonec???

  já se nemůžu dočkat!!!!

  je to tak nesmyslný a děsně směšný……prostě děsně povedený!!

  jááá chci pokačování!!!

 29. No počkat……………………….ono to skončí tak že se s ní vyspí a pak se vše vrátí do normálu???????!!!!!!!!!Blanch nemůžeš se trochu od knihy odvrátit???

 30. až teď sem se k tomu dostala, ale sem velice mile potěšena, protože to vypadá, že se v jeho komnatě bude teď odehrávat něco velice zajímavého :))) hehe… sem spokojená!:))))

 31. Úplně super úžasný… celý tohle téma je úžasný… 12 možná byla o malililinko lepčí ale stejnak sjůpl… TY seš sjůpl! ;Đ jen pjosímtě, dy sem hodíš čtrnáctku!!!??? Hrozně už ju cu číst! ="( =")

 32. No táág! … přidej už 14 prosíím… zítra jedu pryč, a pořebuju si to rychle dočííst! ;Đ psala si že to má 15 kapitol a že už to máš dopsáný tak dávaj dávaj!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..