Jak zatočit s profesorem Snapem – 10. kapitola

Tak a zde máte tak dlouho očekávanou novou kapitolu…docela žádný pokrok v ní.. já to strašně natahuji, že? 🙂
Jinak..nechápu, proč to písmo je tučné..hrála jsem si s tím jak blbec skoro hodinu a nejde to změnit..grrr..tenhle blog už mě faktr sere..půjde myslím brzy do šrotu!

Profesor lektvarů proti lásce
Severus se zvedl ze židle a opatrně nakoukl, co Maewe zrovna dělá. Neviděl jí však do obličeje. Ležela na boku odvrácená od něj.
Bez jediného slova se vydal směrem, kde byla koupelna. Otevřel dveře, vplul dovnitř a rychle za sebou zavřel tak, aby ho neslyšela.
Zamyšleně se posadil na vanu a nervózně oddychoval. Oči měl zaryté do kamenných dlaždic a horoucně přitom přemýšlel, jak tuhle noc vydrží.
„Když láska zavelí, rozum je v prdeli,“ uchechtla jsem se.
„A tím si chtěla říct co, Blanch?!“ Zareagoval ihned dotčeně.
„Že i nejobávanější profesor Lektvarů, jak se ty sám tak nazýváš, může mít také city!“
„Ha-ha, to bylo hrozně vtipné! Můj rozum je naštěstí přesně tam, kde má být!“ Zavrčel na mě.
„Jo v Maewině dutině ústní, viď?“ Oplatila jsem mu to a Severus mě přitom propaloval vražedným pohledem, pod kterým by se každému studentovi podlomila kolena.
„Tohle na mě neplatí, Severusi, nejsem tvá studentka!“
„Díky bohu, kdyby ano, asi bych dal brzy výpověď.“
„Ale nonono,“ chlácholila jsem ho, „zase tak strašná být nemůžu, ne?“
„Ženská!“ Zkonstatoval suše, jako by to vypovídalo naprosto o všem.
„Chlape! Teda..někdy by se o tom dalo polemizovat..“
„BLANCH!“
„Co?“ Řekla jsem medovým hláskem.
„Odejdi, chci se převléci!“ Méně nenápadnou výmluvu si už nemohl vymyslet, aby se mě zbavil.
„Za co se stydíš, Sevie. Vždyť tě tolik autorek fanfiction popisuje jako neodolatelného hrdinu s vypracovanou hrudí, pevnými svaly, širokými rameny a bicepsy pomalu konkurujícími velikosti nákladního vozu!“
„No právě, mám strach, že by ses pak ode mě už neodlepila a já bych se tě nezbavil,“ prohlásil sarkasticky, načež jsem se začala hlasitě smát.
„Hrozně vtipné, Severusi.. ale v mé povídce takový nejsi a už vůbec nemáš smysl pro humor.“
„Copak ta tvoje povídka!“
„No snad si nestěžuješ? Rychle se oblékni a mazej si lehnout, Maewe na tebe už určitě netrpělivě čeká.“
Snape se kysele zakřenil, „Tak už vypadni!“
„No jo, no jo, já už jdu,“ spiklenecky se na něj naposledy zazubím a odcházím do věčných lovišť.
Zatímco se Severus Snape v koupelně oblékl do pyžamka(nebo do šampiónských boxerek, co já vím), Maewe si v posteli nervózně kousala rty.
**Po chvíli Severus dorazil v plné kráse. Vlasy měl umyté, stažené v cop a v měsíční záři se mu leskly jako hladina vody. Pleť nebyla tak sinalá, jak se zdála a byl z něj cítit pach šalvěje. Silnými dlaněmi si sundal vrchní díl pyžama a odhodil k zemi, odhaluje tak své pevné a vypracované tělo..** Oh..pardon, ježiši, já si spletla povídku…omlouvám se!!
-repete-
Po chvíli Severus dorazil v plné kráse. Umaštěné vlasy mu lemovaly tak sinalou tvář, zapáchal po jakémsi nepovedeném lektvaru(zřejmě zase vystresoval nějakého chudáka studenta a ten to na něj pak chrstnul, dobře mu tak!). Černý satén na něm visel jako na azkabanském vězni mundúr.
Pomaličku nadzdvihnul peřinu a chtěl se uložit ke spánku, když v tentýž moment se ozvala Maewe.
„Chcete spát pohromadě? Po včerejšku?“
„Zkoušel jsem to i odděleně, ale strašně to bolí!“ Zaťal zuby. Jestli si tahle holka myslí, že jen kvůli ní půjdu spát na zem, tak se strašně mýlí.
„Ale no tak, vy dva, snad nemáte strach, že se bude včerejšek opakovat?“ Musela jsem se prostě smát, to jinak nešlo.
„Sklapni!“ Ozvalo se dvojhlasně a oba dva na mě hodili ten nejsnesitelnější pohled, který dával jasně najevo, co si o této situaci myslí. Najednou, jako by se z nich stali spojenci.
„To co tu s námi provádíš, Blanch..to je..“ začala Maewe.
„..jaké, lidské??“ Zaculila jsem se.
„Nesnesitelné!“ Zahřměl Snape.
„Ale to neprovádím já, vy to provádíte sami od sebe, já to jen komentuji a dělám z toho povídku!“
„Je to hrozná povídka!“
„Je to Mary Sue povídka, lépe řečeno..její parodie.. ale pokud se vám tu nelíbí, klidně můžete přesedlat. Hele..jestli chcete, tak napíšu povídku s názvem Zamilovaný Snape nebo Láska profesora lektvarů, Láska si nedá poroučet..ehm..jak bychom to mohli ještě nazvat…jo City profesora lektvarů, Snapeova láska..Snape versus láska, Láska vítězí..“
„Proboha, co to je za výčet? A proč tam všude figuruji já??!“ Zalekl se OBÁVANÝ profesor lektvarů.
„To nevíš, Severusi? Takových povídek je požehnaně…Jsi lamačem ženských a dívčích srdcí, novodobý Herkules (pozn. Autora – Hercules Poirot..hehe), většinou se tam zamiluješ do těch nejúžasnějších postav, které byly kdy autorčiným perem napsány a kterým by mohla tiše závidět i panenka Barbie, dokonce ta pravá..od Mattela.“
„Ale vždyť mi to kazí charakter!“
„Vy nějaký máte?“ Vstoupila do dialogu Maewe.
„Buďte zticha!“

Jakmile začala mezi těmi dvěma nová hádka, tiše jsem se odplazila z hracího pole. Stejně vím, jak to zase skončí…přesně tak, jak ty jejich hádky vždycky končí..

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

121 komentáře “Jak zatočit s profesorem Snapem – 10. kapitola

 1. Proč? Proč to vždycky skončíš tak, že nemůžu dospat??? Grrr…..

  Ale jinak se mi to líbí=)))

  Kdy bude 13.komnata?????

 2. Proc to tak sekás???????????Jeste jednu.Ja chcu vedet co bude dal.Jinak je to super.A moje kamoska by rada vedela jestli to spolu budou jeste to a jestli se vemou…Ale pripominam:Chce to vedet Vladka ne ja.Ja chci jen dalsi kapitolu nebo kapitolu do Za soumraku krve.Díky Blanch.Jses fakt super!

 3. Za soumraku krve bude až za haaaafo dlouhou dobu :)))

  Další kapitolu napíšu nevím kdy..ale určitě se nevezmou.. to by bylo úplně mimo knihu..

 4. Skvělý :)) Normálně já jsem přijdu a je tu povídek požehnaně Blanch ty ses v týdnu zbláznila a řekla sis, že napíšeš další kapitolu a jestli je A tak zesnul Vyvolený je povídka tak ses opravdu "zbláznila" :))

 5. ano, je to povídka..ale je to jen jednorázovka.. byla moc dlouhá a nevešla se do jendoho článku..

 6. Kapitolka je vcelku fajn ale uprimne receno sme se nedozvedeli nic novyho. Pripada mi to jak nejaka vsuvka nez se dej doopravdy rozbehne. Snad se brzo dozvime co bude dal a pujdes s dejem vic dopredu.

 7. eggy: jj tak nejak

  Blanch: píšeš fakt….super! nevim jak to popsat, ale myslim ze mas vazne talent! Rozhodne pokracuj, uz se nemuzu dockat dalsi 😉

 8. eggy..je to parodie..není to kapitolovka..je to prostě blbost..tam se vlastně nejedná o žádný děj, ale o zesměšnění postav. Já žádný děj ani neplánuji.. ani nevím, jaký bude konec..vyloženě u toho improvizuji.

 9. supeeer! málem sem smíchy spadla ze židle…=D připomíná mi to, jak sem asi předevčírem psala jednu scénu v jedné povídce (ne-HP-motiv)… byla to sranda to psát…=) jé, já se tady rozepisuju o vlastní povídce, já sem ale kráva…=) no, radši toho necham..=)

 10. jo, ještě-e… dvě věci:

  1)koukej rychle napsat a dodat další kapitolky=)

  a

  2)opovaž se zrušit si blog!!! a jestli už tak učiníš, tak ať je tu co nevidět náhradní!!!=)

 11. anne já mám stránky, takže když zruším blog..mám stránky.. :)) připadá mi zbytečné mít oboje..

  egg no jo.. 🙂

 12. No jéje, konečně jsem si to přečetla:))) njn, zase skvělý, já myslím, že už ti to ani nemusím říkat… jak ty jejich hádky končí:))) inu… dobře:))) mno… jak pro koho:))

 13. A co pořád strašíš s tím zrušením blogu??? To už máme na krku zakládání dvou petic… za nezrušení tvého blogu a za to, že Nancy píše skvěle… chjo…

 14. povídky o Snapovi jsou bozí musím se tomu vzdycky chlámat, najlepší byla ta jeho oblibena pisnicka s tim soustruhem co nekomu urval nohu.To jsem se malem pocurala smichy ale mohla by jsi s tim pribehem pohnout napjate cekam kdy se spolu pomiluji. Me se strasne moc Severus libi i kdyz je to v knizkach a ve filmu takovy zaporak, to me na nem nejak pritahuje ale dost me nasral 6. dil kdy zabil Brumbala mela jsem sto chuti tu knizku vyhodit z okna ale byla moc draha haha

 15. jo taky se mi nechce věřit že by to vážně udělal, četla jsem snad 10 teorií jak to mohl ptovést, aby to udělal jen naoko a že Brumbál jen spí v hrobce. a navíc proč by z něho dělala autorka takového hajzla, když se nás celou dobu ve všech knížkách snažila přesvědčit, že se změnil a že je zlý jen na povrchu ale uvnitř je jiný?? to by nedávalo smysl!!!

 16. Jo tak mě napadlo proč jsi se vlastně rozhodla že začneš psát povídky o kouzelném světě Bradavic???

  mě se po pár přečteních povídek tohle chytlo a tak jsem se rozhodla že taky něco napíšu, smozřejmě že to bude o Severusovi že? :)) nevíš jak to mám pak dostat na nějakou www stránku aby sem se podělila o své výtvory??

 17. Good, blanch. zase jsem se válela smíchy po podlaze =))).

  Ale maličká připomínka. V názvu máš "Jak zatočit s profesorem Snapem". Nemá to být "Jak zatočit se Severusem Snapem"???

  Jináš sorry, ale já si nemůžu pomoct. Jsem prostě vlezlá osoba… =))))))

 18. ivča já jsem začala psát na základě knih, když jsem je přečetla, tak jsem si jen tak ze srandy začala psát vlastní příběh(Dědicové mágů)..protože kdo měl čekat na pětku, že jo? No a to, že ej dám na net, mě napadlo až po přečetní mé úplně první ff povídky HP od Neviâthiel.

  ivi můžeš je poslat emailem na různé stránky..nebo si založ blog, není to těžké, máš to hned..

  Noe: jo, má to tak být..ale to už je fuk..já to tam píšu jen proto, aby mi to blog bral..ve skutečnosti na jiných serverech to nepíšu..

 19. Blanch, už to prosím nějak ukonči, začíná mi připadat, že si to už cucáš z prstu. A neuraž se, prosím.

 20. Francis cucám si to z prstu.. 🙂 tohle není obyyčejná povídka, vlastně to jako povídku neberu..spíš něco jako průřez několika dny.. jakoby deník, co já vím..prostě parodie, která nemá ještě daný konec..já u toho improvizuji. To je moje první povídka, kde improvizuji..

 21. hele a co kdybych ti poslala na zkoušku na tvůj email (tedy mušíš mi ho napsat) první kapitolu a pak mi řekneš co ty na to ,jestli to má vůbec smysl psát dál a jestli by se to někomu líbilo?

  jinak tě fakt obdivuju kolik jsi už toho napsala. kolik to vlastně je? mě bude 21

 22. ivčo nezlob se, ale já tohle nedělám…už…víš, nejsi první člověk, kdo mě o to prosí a já fakt na takové věci nemám čas.. nejsi první, kterou odmítám a rozhodla jsem se, že už budu odmítat každého, protože se to v poslední době nějak množí. Sice nechápu, proč chcete zrovna po mně, abych vám to zkritizovala..sice mi to lichotí, ale já jsem ráda, že s tím vším, co mám, vůbec stíhám… zajdi si na sos..ti se tomu věnují..

  Je mi 19. A píšu..teda jen HP..od 15ti…takže během těch čtyř let to moc není

 23. hm tak nic no, ale stejně díky. Piš dále ty své povídky, to ti jde dobře. Teprve nedávno jsem narazila na tenhle tvůj blog a zůstala jsem u toho sedět jak přikovaná, nechtělo se mi od toho odejít. já jsem vlastně ten den hledala HP a dech jednorožce, to je taky docela dobrý ale místama až moc dlouhý.

 24. díky za typ zkusím to a snad to vyjde a pak si něco ode mě přečteš zatím to má pracovní název Severus Snape (ne)milovaný profesor ale to se dá ještě změnit že? tak papa :)))

 25. Tak jsem byla na těch stránkách a četla jsem si pravidla jak se má psát. Až mi z toho šla hlava kolem na co všechno musím brát zřetel. Nějak mě ta chuť na psaní přešla. Nevím jestli tohle všechno budu moct splnit a pak jestli by to taky někdo četl. Nejsem spisovatelka ale zdravotní sestřička, která navíc studuje fyzioterapii. Na naší škole jsme češtinu moc nebrali. Pro mě to bude dost těžké. No nic nebudu si vylévat své srdce a pokusím se s tím nějak poprat. tak papa a díkes

 26. Ale..já jsem si ta pravidla nikdy nčetla a nechci, aby to znělo nějak namyšleně, to ne, ale pobdívej, kolik mi tu chodí lidí.. to nesmíš tak brát..ta pravidla si vymyslely ty holky, co to vytvořily, ty sos.. ale každý se podle nich neřídí..to jsou jen jejich představy.

 27. blanch ty si dokonala:))))fakt ze jo:)super povidky i super ty si my simpaticka tim  co pises jak odpovidas a tak dale…..jsi fajn  a jsem rada ze z tebe nevypliva ta tipicka namyslenost a  ty zadnou nemas a  to je dobre mooc ………..jsi v pohode  jako tve povidky:D

 28. :)))jeziši :)) Díky moc..jsem ráda, že to ze mě nevyplívá, páč se tak vážně necítím..

  děkuji..abych pravdu řekla, tohle byl snad nejhezčí kompliment, co mi byl kdy složen :))))))))

  vážně díky

 29. Ahoj.Jak se mas?Hodne lidi ti asi sklada komplimenty tak se k nim pridam i ja.Jses vazne moooooockaaa suprova a to vsechno co k tomu patri.

 30. tak jsem se rozhodla že psát nepřestanu ale někteý rady jsou užitečný například jsem zjistila že jsem v jedný kapitole psala furt "řekl Snape" přitom bylo jasný že to říká on. bylo to tam napsaný asi 30krát neuvěřitelný že jsem si toho nevšimla!!! tak papa a napiš někdy zase další kapitolu

 31. ivča no jo..ono je dobré používat víc sloves ..jako zachraptěl, zasyček, pověděl, řekl, usoudil, zkonstatoval, utrousil, zalamentoval, procedil, zabrblal, promluvil apod. Mohla bych toho jmenovat mnoho.. co všechno třeba využívám já. Někdy to taky není vůbec třeba, to je pravda. Některé rady jsou určitě užitečné, ale nemusí být všechno pravda. Každý má na věc jiný pohled.

 32. díky za typy. čestina má snad miliardu slov to je neuvěřitelný! knížky jsou moje vášeň doma mi říkaj že jsem knihomol. nápad psát jsem měla už v davátý třídě ale to byla jen taková romantická slátanina jako že červená knihovna. Nápad o Snapovi se mi rodil v hlavě už od té doby co jsem četla první díl HP.Ani jsem netušila že se tím zabývá tolok lidí. Severus mě něčím přitahuje. A Alan Rickmann je fakt super herec, bylo zvláštní na něj koukat když nemá tu paruku a směje se :)) tak papa

 33. Čeština je jeden z nejkvětnatějších jazyků..má plno možností. Lze v ní využívat plno obratů, přirovnání, personifikací, epitetonů, metafor, metonimií..prostě je hrozně bohatá a to se mi na ni líbí :))

 34. jo čestina je velice bohatá na takové ptákovinky já se učím německy a tam se toho moc naflákat nedá. i když je to někdy taky záhul.

 35. Mně teda Čegina vůbec nebaví.Je to nuda.Ted se ucíme pridavna mena.Je to faktz humus.V jednom kuse stupnovani a samy pisemky.Tfuj tajcl.Ale jinak sama o sobě je čeština celkem v poho:-)

  P.S.:měla sem z ni jednicku na vizo:-)!

 36. dom jj.. ale angličtina je suchá na přívlasky a na přirovnání a růůzné tvary, v tom si vychvaluji češtinu. Je zvukomalebná, tvárná a je jako hudba..zní.. angličtina je prostě suchá mno 🙂

 37. a němčina je naprosto debilní tvrdej hnusnej jazyk!!! radši bych se učila "suchou" ájinu ale na základce neměli učitelku na angličtinu takže jsem moc velkej výbšr neměla. jo už jsem konečně přišla na to jak se má udělat ten blog, ale myslím že to bude strašně dlouho trvat než si to zřídim, protože tam přece nedám jenom jednu povídku no ne?? počkám až toho budu mít více ale nebude to celé jen o HP

 38. Ja ajinu nenavidim.Je to uplne nejhnusnejsi jazyk na svete.Ale jak rikam cegina je sama o sobe v poho.

  Nemina je supr!!!A vis proc?Protoze

  Tokio Hotel zpivaji nemecky!!!!!!!

 39. Nejhnusnější je vážně němčina 🙂 Hnusný tvrdý jazyk, přesné to slovo.. výstižné. Moc tvrdý, jamé r.. no hnus..

  Německá hudba se mi málokdy líbí, nezní tak hezky jako angličtina..němčina se na hudbu moc nehodí, málokdy to zní tak, aby se mi to zalíbilo.. ale uznávám třeba Rammstein

 40. jo rammsteiny já nesnáším a můj kluk je zase miluje ted jsem slyšela písničku od Tokijo hotel Durch den Monsun a to docela jde

 41. Muzes uznat i toki hotel.Najed si na

  http://www.ocko.tv a klikni na hitparada ocko.

  Tam si muzes poslechnout Durch den Monsum.Je to fakt super.Bude se ti to libit ver mi.

  A ty ivčo mas pravdu s tim ze rammsteini jsou blbí.Tokio Hotel je nééééjlepšííí!!!!!!!

 42. Blanch!!!Ty jsi prostě absolutně dokonalá!!!MOhla by jsi psát stejně jako Rowlingová!!!Už teď máš dost příznivců!Jen tak dáááááááál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 43. ale máš dost podobnej styl psaní, třeba jak jsem četla ten dech jednorožce. brácha mi o tom říkal a myslel si že to psala ona ale jakmile jsem si přečetla první kapitolu věděla jsem že to nepsala. bylo to sice pěkný ale odlišnej styl.

 44. tokio sice zpívaj pěkně ale když jsem je viděla poprvé tak jsem si myslela že jsou to holky :)))

 45. jo a blanch tak jsem své povídky rozjela ve "velkém" mám rozepsaný 3 kapitolovky a v plánu ještě jednu, nevim jak dlouhý to bude a asi 2 jadnorázovky, všechno se to týká Snapea:)))) už se těším až si to někdo přečte a řekne mi na to něco :))) na sosáky to dávat nebudu udělám si vlastní blog tak papa a napiš další kapitolku už se na to třesu jak bába na důchod :)))))

 46. to než budu mít ten blog udělanej tak to se načekáš haha takovej počítačovej expert zas nejsem a navíc nemám net doma

 47. já jsem zatím jen objevila kde se to dělá, jak jsou stránky spolužáků tak je tam nahoře odkaz s názvem blogy a pak je tam nastavení blogu. dál jsem tam nelezla. sice mám zkoužku z výpočetní techniky za 2 ale internet  a jak se dělají stránky a podobný kravinky jsme neprobírali. snad mi můj miláček poradí ten se docela v počítačích vyzná no doufejme :))))

 48. dnaska jdu na koncert NO NAME už se těším, minule když byli v Ústí nad Labem tak jsem to prošvihla ale ted už mám lístky. bude to určitě super.

 49. Tak jak sis ivčo užila koncert No Name?

  Já bych strašně chtěla jít na koncert Tokio Hotel, ale to bych musela vyhrát lůístky, ale já je nevyhraju takže

  to mám blbé.

 50. NO NAME se mi strašně líbí.. slovenčinu miluju(taky jsem si nabalila Slováka..hehe), mají nádherné písničky..

 51. Slováci jsou v poho.Ale němci jsou nej od té doby co znám TH.Vím.Už jsem s tím Tokio Hotel dost otravná co?

 52. Ne..mně to nic neříká, ani říkat nebude..mně se jejich hudba nelíbí, takže ej mi to vcelku jedno. Jsme v demokracii, klidně si otravuj dál :)) Mně to nevadí 🙂

 53. no name byli super igorek je prostě boží.  až tady budou příště určitě půjdu znova akorát mě mrzí že jsem nešla zkusit tu jejich soutěž od rádia mohla jsem mít cd nebo tričko. škoda moje blbost :((((((

 54. Tak já budu teda otravovat dál když máme tu demokracii:-).Tokio Hotel, Tokio Hotel, Tokio Hotel!!!!!

 55. Dobrý.. ale nelíbí se mi, jak do toho vstupuješ.. tyhle odstavce vždycky přeskočim.. Děj to má dobrý.. ale pls nedělej to.. 😉

 56. Nepros, dělat to budu, je to oglosovaná parodie se záměrem..není to povídka..je to parodie s glosy, které tam jsou záměrně a dál budou..holt to nečti, to je moje doporučení.. dělat to budu, protože je to moje dílo a já ho tak psát chci. Jsi jedna proti deseti, když to tak řeknu. Na fanu mě zase za glosy chválí..i když nechápu proč. Ale já si je tam stoprocentně nechám 🙂

 57. jasně nedej se je to boží i když mě poprvé když jsem to četla napadlo jestli nejsi schizofrenní, hádat se s vymyšlenou postavou. ale ted už se mi to tam líbí a nedovedu si představit že by jsi to tam nedala :))))

 58. Glosy jsou komentáře..když to tak vezmu. Ironické posměšné komentáře k něčemu.. když komentuješ nějaké dílo, přidáváš do textu svoje poznámky, to jsou glosy..

 59. Blanch vítězí na celé čáře.Vymysli ještě nějaký povídky o Seviem.Po tomhle příběhu jsem úplně změnila pohled na Severuse.Je to člověk který JE schopen milovat:)(Alan Rickman ho vystihuje skvěle)

 60. Psala si VYMYSLI JEŠTĚ NĚJAKÉ POVÍDKY SE SEVIEM..proto reaguji, tahle nekončí. Nemám zapotřebí vymýšlet další..jinak..já jich o něm mám plno, ale ty jsou starší a nejsou tady a už je sem nikdy znovu nevložím.

 61. Ale nějaké zmínky o něm v dalších povídkách mám..v jedné, co zde má zatím jen název.. Za soumraku krve..má tam vlastně druhou hlavní roli..

 62. Já jsem se chtěla podívat na :Za soumraku krve,ale tam se píše že v RUBRICE NEBYL PUBLIKOVÁN ŽÁDNÝ ČLÁNEK.

 63. Tam taky ještě žádný není :)) Tu povídku začnu zveřejňovat, až budu mít všechny ostatní hotové.. 🙂

 64. ale jak koukám, tak koukám..nevím, proč s to zmínila..tady nikde hádka není..teda, nevím o tom, že bych se tu s někým hádal..ať se dívám, jak to jen jde..

 65. hele, na mě se nedívejte, to soudruzi z NDR udělali chybu :)))

  Brabikate to má taky. To jen, abyste věděli, že já jsem už psala v roce 1970 :D

  Ale asi jim už napíšu, protože jsem si říkala, že se to hned spraví, ale ono nic…

  No ale vtipné no :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..