HP7 a vše kolem něj 2/2

Zde je druhá část..

7. kniha: 7. 7. 2007???

Zatímco v myslích fanoušků už se toto datum honí hlavou, JKR právě nedávno prozradila, že rok 2006 bude tím rokem, kdy napíše sedmou knihu. To nás vede k této teorii. Toto a fakt že by to byl jistě mistrovský marketingový tah. Ta kniha jednoduše nemůže být nevydána 7. 7. 2007.
Navíc 7. července 2007 bude sobota. Již od Ohnivého poháru je každá Potterovská kniha vydána právě v sobotu. (Pravděpodobně aby rodiče s dětmi mohli přijít na půnoční zahájení prodeje bez starostí) Prostě se tak stalo, že 7. červenec zapadá přesně do tradičního prázdninového okna, v kterém byly ostatní knihy vydány. (Nakonec, i když to není tak důležité, ale stále zajímavé, o půlnoci bude v americe 7 hodin večer. Tam byla doposud nakoupena většina Potterovských knih. Fanoušci na východním pobřeží budou tedy moci koupit 7. knihu 7.7.07 v 7 hodin večer. – Jaká to náhoda)

Rowlingová naznačila důležitost čísla 7. V Princi dvojí krve jsme zjistili, že Lord Voldemort si vyrobil 7 viteálů – horcruxů (včetně jeho samotného). Famfrpálové mužstvo má 7 členů. Nebelvírská věž je v 7 patře Bradavic. A tak by jsme mohli pokračovat stále dál a dál.

Je to jednoduché: největší marketingová kampaň v historii. Velmi krátká, velmi jednoduchá a velmi efektivní zpráva: 7. Kniha 07/07/07. Běda vydavatelstvím Bloomsbury a Scholastic, pokud se nechytí těchto nejlepších okolností, který kdy svět marketingu měl.

Ne že by ta kniha potřebovala být vydána právě v o tomto specifickém datu. Jako jedna z nejúspěšnějších autorů má Rowlingová pravděpodobně ten luxus odevzdat rukopis, až když bude chtít. Až ona uzná za vhodné. Fanoušci budou skákat, jak ona bude pískat. A je na ní a na jejích editorech a vydavatelích to doladit, připravit a vytisknout. Z obchodního hlediska je také důležité zajistit, aby příští film knize časově nepřekážel nebo se s ní nepřekrýval. (A Fénixův řád bude vypuštěn pravděpodobně v létě 2007.) Bohužel, 7. července to bude rok od teroristických útoků v Londýně. …………………………………………………………………………………………………………………………


Fakta, teorie a HP7:

Viteály jsou: Zmijozelův medailon, Mrzimorský šálek, Deník (zničen) Prsten (zničen) a nejspíše něco Nebelvírovo nebo paní z Havraspáru , o zbylých viteálech se dozvíme víc (Nagini a Voldemortovo nové tělo)

S největší pravděpodobností zjistíme, že R.A.B. je Regulus A. Black (bratr Siriuse) a jestli zničil viteál v medailonu
Je možné, že pokud Harry potká někoho z FŘ nebo Ministerstva kouzel, tak po něm budou chtít, aby jim řekl co se dělo, když byli s Brumbálem mimo školu
Harry se stane během července dospělým, takže bude moci používat magii i mimo školu
Červíček možná splatí svůj dluh Harrymu.
Víme, že v sedmé knize nebudou pravděpodobně žádné nové ústřední postavy
Víme, že Harry bude mít nového domácího mazlíčka. Mohl by to být Fawkes?

Brumbál a Sírius jsou mrtví, ale Harry najde nějaký způsob, jak s nimi komunikovat. Předpokládá se, že se Harry na chvilku vrátí k Duerleyovým, aby zpečetil ono kouzlo.

Harrymu se přihodí důležitého něco v Godrikově dole.( Dojde k odhalení něčeho velice velkého) Dozvíme se také tajemství o Harryho bohatství
Vysvětlí se jak je možné, že Brumbál padl tak snadno
Harry půjde na Billovu( z něho se zřejmě vlkodlak nestane) svatbu s Fleur.

Harry se vrátí do Bradavic, aby mohl mluvit s Brumbálovým portrétem

Poprosí Horácia, aby mu uvařil ještě trochu Felix Felicis.
Dostane zpátky svou knihu lektvarů, která je ještě v komnatě.

Dozvíme se něco o:

Lily, jejích zelených očích a její hůlce.
Které předměty Nebelvíra nebo Roweny z Havraspáru jsou viteáli.

Osudy Snapea a Malfoye-( podle všeho se Draco Malfoy NESPOJÍ s Harrym k přemožení Voldemorta, J. K. Rowlingová znovu promluvila o opaku této populární teorie.)
Jestli bude Harry žít nebo zemře.

Co se stane po skončení v Bradavicích
Zda je Harry připraven použít smrtící kletbu.
Proč je Síriusovo zrcátko důležité.

Aberforthovi Brumbálovi

Zemře spousta mudlů, smrtijedů a bystrozorů (nejvíce se hovoří o těchto jménech:Lucius Malfoy, Belatrix, Dolohov, Crabe, Avery aj. a Moody, Mung, prof. McGonagallová aj.

a znovu se objeví zrcadlo z Erisedu.

Zjistíme, co je tak zvláštního na Petúnii
Novinky o Harryho rodičích/prarodičích.

Teorie !!!

Harry a jeho přátelé Ron a Hermiona se vrátí na své zkoušky O.V.C.E. do Bradavic.
Voldemort se pokusí zjistit plné znění Věštby.
Princ dvojí krve se objeví po Červíčkově boku
Hagrid a Dráp budou v sedmé knize 7 nějak užiteční (Dráp už se teď chová skoro jako člověk)

Bradavice zůstanou otevřené, ale už nebude famfrpál (Harry určitě hrát nebude)

Harry se v určitém bodě vrátí zpět do Bradavic( i když se rozhodl se že tam už nikdy nevrátí)
Sám Voldemort osvobodí zajaté smrtijedy a zabije při tom spoustu bystrozorů Harry a Ron složí zkoušku z přemisťování

Jeden z Harryho spolužáků se může stát učitelem, a mohl by to být Neville(jen teorie) Zjistíme více o Lily a možná i to, proč jí dal Voldemort možnost žít.Dozvíme se víc o vedlejších postavách, které budou mít v sedmé knize větší roli (pravděpodobně budou všichni pomáhat Harrymu) Narcissa zabije Bellatrix (jen teorie)

Lupin a Tonksnová se dají pořádně dohromady a stejně tak by to mělo být u Rona a Hermiony.

Jeden z Weasleyových zemře v boji se smrtijedy( nejvíce se mluví o třech jménech: Ron, Ginny a Charlie

Harry zjistí, kdo jsou jeho opravdoví přátelé, když se rozhodnou se k němu přidat a podporovat ho.
Bude použita Tajemná komnata. Ollivander byl unesen Voldemortem, který ho donutí, aby mu vytvořil novou hůlku

Červíček zachrání Harryho před vlkodlakem (díky své stříbrné ruce) a pak zemře.

Harry se dostane za ony zamčené dveře na odboru záhad a použije tuto sílu proti Voldemortovi
Dozvíme se víc o závoji (odbor záhad)

Na konci, v bitvě, kterou všichni očekáváme, vyhraje Harry a jeho přátelé. snad a

Voldemort zemře.
Předpokládané názvy knihy:

Harry Potter a Pyramidy Furmatu

Harry Potter a Les stínů
Harry Potter a Kletba Bradavic
Harry Potter a Sídlo smrti
Harry Potter a Válka čarodějů
Harry Potter a Naplnění věštby
Harry Potter a Poslední naděje
Harry Potter a Msta Řádu
Harry Potter a Hřbitov vzpomínek
Harry Potter a Válka dědiců
Harry Potter a Poslední válka

Harry Potter a Válka hůlek Fénixe …………………………………………………………………………………………………………………………..


Obálka sedmého dílu - parodieNa internetu se objevila obálka sedmého dílu Harryho Pottera, avšak jen jako parodie. Co na ní říkáte? =))))

ZDROJ: www.potterweb.cz

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

48 komentáře “HP7 a vše kolem něj 2/2

 1. No, já si určitě nemyslím, že R.A.B. je Regulus, jsem proti téhle myšlence, pravděpodobně se R.A.B. v knize ještě neobjevil, ale může to klidně být i žena…

 2. to je fakt, ona o ní nikdy nemluvila, ale možná to pokládala za samozřejmé nebo jen pozapomněla

 3. barka ona ne, ale je to všeobecně známo. Myslím, že by tuhle skutečnost nepřešla. To není výmysl čtenářů…vlkodlaci-stříbro-to je podle legend a všeho dáno odjakživa..takže pochybuji, že by se Rowling této skutečnosti vyhla, kdyby třeba na ni došlo.

  Samozřejmě jsou to většinou jen teorie..ani jsem to ještě celé nečetla :))

 4. jujda…no podle toho,jake sem četla teorie na šestku a co pak z toho vzniklo…uvidime:-).ale nemužu se dočkat aš to konečně vyjde!

 5. tak tomuhle se říká pořádný rozbor nevyšlé knihy… :)) ty teorie se mi líbí, ale tak jsem zvědavá co se v tý knize objeví, protože ten poslední díl bude asi pěkně obsáhlá kniha…. :))

 6. Podle mé ho názoru, bude ten záhadný R.A.B. nějaký Voldemortův příbuzný (bratr? nebo sestra?)Rozhodně by bylo DOST zajímavé, kdyby se objevil nějaký Voldemortův ztracený sourozenec, no ne?

 7. Ale nesložili.

  Jsem vrcholně zvědavá. Jinak si myslím, že R.A.B. je Brumbálův bratr. Je to sice šurá teorie, ale jsem o tom nějak podvědomě přesvědčená.

 8. nebo by to mohl být někdo jiný z jeho příbuzenstva….co my víme… a Blanchíííí máš tam asi chybu…: Které předměty Nebelvíra nebo Raweny z Havraspáru jsou viteáli-nepíše se y?

 9. Dyť říkám, že to je šuré… ale já jsem o tom přesvědčená. Navíc co my víme. Nemusí to být nutně iniciály jmen… Třeba to je Remus Alias Bimbo či Rodilý Anarchista Borgin…

  Je to šuré, nechám se Rowlou překvapit.

 10. A co když měl James potter bratra? Ale jako nevlastního, nebo tak? A že to Harry zjistí právě při té obhlídce hřbitova v Godrikově dole? To by se pak mohl jmenovat třeba jinak než Potter ten jeho odloženej brátr, ne?

 11. To by byl úlet, kdyby to bylo nějak možný! Protože Harry teď nemá žádnýho 'hodnýho' příbuznýho! A teď by jednoho našel!

  A taky si myslím, že to zkončí tak, že Voldemorta zabije Neville a H.umře. Třeba je Neville přecejen ten vyvolenej_?

 12. Terka to tam nemám chybu já, ale autor článku..říkám, že jsem to ještě nečetla 🙂 To jsem nepsala já..je to zkopírované, na konci to je napsané, že ej to z potterwebu..

 13. Neville by to klidně mohlbýt, ten vyvolený… a trn RAB asi nebude příbuzný HP myslím, že se tam ještě neobjevil

 14. Víš, kolik my jsme ještě na foru harrypotter.cz vymysleli podobných názvů? Některé byly fakt vtipné a nebylo jich málo..škoda, že jsem si to nezapsala..ale někde to tam ještě možná najdu 🙂

 15. Podle mě se bude jmenovat H,P7

  HARRY POTTER A NAPLNÍNÉSTRACENÉ VĚŠTBY.R.A.B je podle mě Síriusův brácha ale nevím.

 16. S tim Fawkesem je to blbost… aspoň myslim… Vždyť tam naznačila, že to Fawkes jaksi nepřežil… nevim jak to tam bylo přesně, ale určitě to tam bylo…. hm, aspoň já to tak pochopila… a hlasuju pro to, že R.A.B je Black, protože kdo jinej by to mohl být??…. a taky nechápu jak lidi přicházej na ty názvy… neřikám, že by se nemohli strefit, ale stejně mi to vrtá hlavou… no a taky si myslim, že to nějak odnese Hermiona… nevvim proč… mam pocit, ale to je jedno… nikdo se mě na můj názor neptal

 17. Fawkes a nepřežil? Kde proboha? Fawkes žije..

  Já pořádně tenhle článek nečetla, už nevím, co v něm stojí, každopádně nevím nic o tom, že by Fawkes nepřežil..

 18. Jasně že Fawkes žije akorád odletěl pryč protože už nemá páníčka. A vím to na sto procent že žije,četl sem to hodněkrát a jasně to vyplývá.

 19. Jak může být užitečné Siriusovo zrcátko,když ho Harry rozbil?Nebo snad někde najde zrcátko otce?

 20. To R.A.B.by mohl být Brumbál ale to by zase nenavedl Harryho k falešnému viteálu ale je to možné.

 21. Tajemné komnatě nám byl poprvé představen Mnoholičný lektvar, později následován Vlkodlačím lektvarem, Veritasérem apod. Tradičně nám mnoho nových lektvarů bylo představeno v 6. knize, ale v mnohem přímější cestě než v minulých knihách. V Princi dvojí krve hrály lektvary relativně velkou roli, což je fakt který velice pozvedl mou zvědavost. Jak znám styl Rowlingové, mnoho detailů které se v příštích knihách stanou důležitými jsou skryty mezi řádky a jsou často zakryty událostmi které jsou důležitější pro současnou knihu. To jsme viděli např. když Lupin Scrimgeoura (Brouska) v páté knize a když Harry v prvním díle mluvil se škrtičem v zoo. Časté zmiňování lektvaru v HBP mě nutilo k myšlenkám, že Rowlingová se snažila ukrýt v knize lektvar který je pro rozuzlení příběhu nesmírně důležitý. Tak jsem si sedl a přemítal nad tím, který lektvar z mnoha zmíněných je ten který tolik ovlivní děj a učiní lektvary neoddělitelnou částí knih J.K.R. ? Důkladným hledáním můžeme najít některá vodítka Je to snad Amorův šíp ?? Ten symbolizuje jeden z důležitých motivů knih – lásku. Ale jaká je láska vytvořená lektvarem ve srovnání se skutečnou mocnou láskou kterou jsme viděli když se Lily Potterová obětovala pro svého syna ? Je to opravdu ten lektvar který hledáme ? Nebo je to snad nějaký jiný ? Další dříve zmíněné lektvary které by sem seděly jsou Mnoholičný lektvar a Felix felicis. Oba reprezentují důležié motivy – štěstí a přeměnu, ale jsou tohle opravdu dva hlavní pilíře příběhu ? Po tom co byly tolikrát použity, překvapí nás snad ještě něčím ? Způsobí snad nějaký zásadní zvrat ? Logika napovídá že hledaný lektvar byl v minulosti už zmíněn, ale pouze okrajově. Tím pádem by jeho finální objevení bylo nečekané a překvapující, ale přesto neomylně logické. Ten lektvar je tak tajemný, že dokonce neznáme jeho jméno a účinky, nebo se tak může aspoň zdát. Lektvar který hledám je skryt v jeskyni kde byl uschován přívěšek Zmijozela, horcrux, v jeskyni kam vstoupili Harry s Brumbálem na jejich výpravě. Myslím že mám řešení tajemství s lektvary, a ukážu vám cestu kterou jsem se k odkrytí tajemství dostal. První krok , který musíme udělat, je posbírat všechna fakta o záhadném lektvaru v jeskyni. Jediná cesta jak najít co je za skálou je zjistit, kde je skála samotná. Tyto účinky lektvaru jsem vyčetl z 26. kapitoly. – Povrch lektvaru zeleně světélkoval – Něco bylo v lektvaru schováno – Lektvaru se nedalo dotknout – Vetřelec byl nucen lektvar vypít – Lektvar protivníka oslabil Jsem si jist že tyto účinky jsou vám jasné jako mě. Později jsem si uvědomil jak jsou jasné a svádějící z cesty. Lektvar který jsem hledal, lektvar , který jsem si myslel že Rowlingová schovala, měl všechny tyto vlastnosti, ale byl tu rušivý faktor. Pojďme se znovu a důkladněji podívat na smaragdový lektvar v jeskynis přihlédnutím na předchozí vlastnosti : Lektvar se smaragdově zeleně leskl, něco v něm bylo schováno – horcrux. Nebyo možné se ho dotknout přes neviditelnou bariéru ve vzduchu, a nebyla jiná možnost jak by se k němu vetřelec (v našem případě Brumbál) dostal, než ho vypít. Po jeho vypit Brumbála obrovsky oslabil, měl kvůli němu hrůzné halucinace. Všechny tyto fakty které jsem zmínil mi připadaly přímé, až na jeden. Ještě jedna věc se Brumbálovi po vypití stala, věc, která mohla odkrýt pravý účel lektvaru: Podle jeho efektu na Brumbála ho nejdřív nutil vidět věci, věci, které ho donutily zkolabovat, křičet a brečet. Lektvar nejspíš nutil Brumbála vidět věci kterých se bál, věci, na které nemohl unést jen pohled. Prosil Harryho aby zastavil, a každým lokem byly jeho reakce horší, dokud nezačal Haryho prosit aby udělal něco strašného. Prosil , aby ho zabil. Tohle byl tak silný moment, že jsem skoro přehlédl co se s Brumbálem stalo poté, ultimátní účinek :"Vodu, zaskřehotal Brumbál" – HBP, str.536 Brumbál prosí o vodu. Samozřejmě, na moment omdlel, všichni jsme si mysleli že prosil o vodu jako každý fyzicky zesláblý člověk. Ale podívejte co se stane potom, co Harry naplní kříšťálový pohár vodou z jeho hůlky. Jakmile se přiblížila k Brumbálovým ústům, zmizela. Proč se tak stalo ? Důvod tu byl. Stalo se tak proto, že to Voldemort chtěl. Vše to bylo naplánováno. Voldemort chtěl, aby se vetřelec napil právě vody z jezera. Toho docílil donucením vetřelce aby vypil zelený lektvar, který mu způsobil nesnesitelnou žízeň. A proč ? Proč je tak důležité, aby vetřelec pil právě vodu z jezera ? Odpověď je jednoduchá : Voldemort chtěl, aby vetřelec probudil neživé v jezeře. Neživí by ho stáhli pod vodu a utopili. Nebo snad ne ?? Sice zaútočili na Harryho, ale zaútočili takto i na Brumbála ?? Pokusili se utopit i jeho ? Vzpomeňte co řekl Brumbál předtím . "Voldemort by nechtěl okamžitě zabít člověka který se na tento ostrov dostal ´ opravil se Brumbál ´ Chtěl by ho udržet naživu dost dlouho, aby zjistil jak se mu podařilo proniknout tak daleko přes všechnu ochranu." HBP, str. 532. Brumbál řekl že Voldemort by nechtěl zabít vetřelce okamžitě, ale udržet ho živého dost dlouho nato, aby zjistil jak se mu podařilo proniknout přes všechny překážky které v jeskyni nastražil. Proč by tedy ale nutil vetřelce pít právě z jezera ? Jestli mají neživí zabíjet, a Voldemort, podle Brumbálových slov nechtěl zabít vetřelce okamžitě, jaký byl tedy účel pití vody speciálně z jezera ?? V tu chvíli jsem si uvědomil, že je tu něco zvláštního, a tak jsem znovu přečetl celou kapitolu. Při tom jsem narazil na to co jsem hledal, několik málo řádek, díky kterým jsem pojal ještě větší podezření. Při vstupu dvojice do jeskyně Rowingová popsala, že s vodou v jezeře něco není v pořádku. "Harry se podíval na vodu. Povrch jezera byl jako velké černé sklo : vlny se ztrácely podivně rychle." HBP, str.525 "Harry překvapivě zalapal po dechu, když se nad hladinou vynořila přízračná příď malého člunu, světélkujícího stejnou barvou jako řetěz. Člun téměř nezčeřil vodu vlnami a klouzal po ní ke břehu přímo k místu, kde Harry s Brumbálem stáli." HBP, str 463. Proč se vlny skoro neobjevily ? Rowlingová naznačuje že ve vodě je něco nenormálního, nepřírodního.. Ale co ? Je to důležitá, nebo jen zbytečná informace ? Dala nám Rowlingová snad nápovědu, že když se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..