Experiment

Tak jsem začala znovu zase laškovat s photoshopem. Říkala jsem si, že pro začátek by bylo dobré si vyzkoušet různé efekty a akce, než se zase plně vrhnu na vytváření celých designů. Možná by nebylo od věci dodělat i ty nedokončené, co mi ladem už několik let leží ve složkách. Mám tu příšernou vlastnost, že jakmile něco rozdělám a nedodelám to hned, už se k tomu nikdy nevrátím… Kdybyste viděli ten svinčík, co mám na disku.
Přesto… První krůčky s photoshopem po tak dlouhé době… Jako chudáci oběti posloužily nějaké moje(a nejen moje) starší fotky. Tedy ne, že by samy o sobě byly nějak kvalitní, já jsem jakýsi pseudofotograf – nehledím ani tak na to, jak moc umělecké moje výtvory jsou, jako spíš fotím jen tak pro radost. Jistě tohle mnozí znáte. Ostatně, většina mých fotek stejně nakonec projde nějakou úpravou v photoshopu a některé i pro tento účel cíleně vytvářím, abych je pak zneužila.
Nu, nevím přesně, jestli se tyhle hokusy pokus hodí přímo do této sekce, nicméně větší část použitého materiálu jsou mnou focené kousky.

Tak jdeme na to.
Vím, není toho moc, zjistila jsem, že o mnohé fotky jsem nejspíš přišla, když se mi sesypaly disky v počítači, protože jsem je nemohla nikde najít. Na jednu stranu mě to mrzí, na druhou stranu mi to dává pro příště zase příležitost popadnout foťák a zase si trochu pohrát.
Tak tohle je prosím výhled do zahrady mých rodičů. Je to zhruba čtyři roky zpátky – jak je vidno, v zimě 😀 Jednou jsem fotografii z této série fotek použila na jeden z mých designů, který můžete vidět ZDE. Jo, je trošku rozházenej a vlastně to na něm není moc vidět :D, co nadělám, budu pak muset prolézt všechny ukázkové blogy, které mám a opravit je.
Této fotografii osobně říkám lampa z Letopisů Narnie. Není to sice úplně tatáž, jaká je v knihách popisována, nicméně mi ji to vždycky evokuje. Vlastně ani nevím, proč jsem fotila lampu, no vážně. Mám v počítači asi pět různých fotek s každého úhlu. Asi aby se frajerka taky viděla z anfasu… 😀 Ale je to jen lampa, ale bavilo mě si pohrát s tím mírným zastřením okolo.
U tohoto kousku bez mučení přiznávám, že nepatří mně. Patří mému švagrovi a mně se ta fotografie nesmírně zalíbila, že jsem si ji s jeho svolením před lety vypůjčila. Zamýšlela jsem, že ji využiju na svůj design na starém webu, ale nějak z toho sešlo.
Já jsem fotografii pouze dodala víc barev a trochu té zamlženosti, ale i originál sám o sobě je úžasný, takže to vůbec nepotřebovala. Přesto jsem měla nutkání ji trochu vylepšit, ačkoliv těžko říct, jestli jsem ji tím vylepšila 😀
Rostlinstvo ze zahrádky rodičů. Popravdě, originál fotografie byl poněkud nekvalitní, tak z toho vylezlo, co jen šlo. Je trochu rozmazaná, ale snad to přes ty efekty tolik nebije už do očí. Správný grafik se růžové nebojí!
A tohle je poslední. Jak jsem psala, je toho trocha.
Stejně jako v případě fotografie výš, tohle maji moji drazí rodičové na skalce na zahradě. Taky se mi podařilo fotku dostat do dokonalosti právě tím, že jsem naprosto zmršila její ostrost, ale počítala jsem s tím, že po úpravě v photoshopu se to nějak ztratí. No nevím 🙂
Tyhle všechny kousky figurovaly buďto někde v mých designech, nebo jsem je plánovala do designů použít a zřejmě ještě někdy použiju, neboť když člověk tvoří z vlastních materiálů, je na sebe víc pyšný. Hlavně se nemusí ohánět žádnými autorskými právy někoho cizího a může se na okamžik cítit ryze autorský a tvůrčí.
Beru to jako koníček, tak snad mě nikdo nezlynčuje za to, že tady ty hrůzy vkládám, koneckonců, je to můj blog :P, i kdybych si tu vkládala fotografie trusu oblezlého červy, je to má věc. Doufám tedy, že jsem vás teď dostatečně znechutila :))
Brzy se snad už můžete těšit na něco nového. Kromě toho, že se pokusím obnovit všechny rubriky grafiky a jejich obsah, aby byl zase k užitku.
Jinak mám rozdělanou nějakou sadu rámečků na avatary a nějaké ty štětce.
To by bylo ode mě v tuto chvíli vše.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

8 komentáře “Experiment

 1. S focením to mám taky tak, ale můj problém je, že nerada někam chodím sama 🙁 :D a taky neumím tak dobře pracovat s photoshopem jako ty. Už je to nějaká doba co jsem něco udělala a stejně moje výtvory jsou primitivní. Btw, fotky se mi líbí.. hlavně ta první zimní, vypadá jak z nějaké pohádky

 2. [1]: Ty se na to nějak těšíš, čéče, třeba příště :D

  [2]: No já i docela jo. Většinou stejně fotím faunu nebo flóru, takže lidi navíc mě u toho akorát ruší od soustředění, tedy, jako kdybych k takovému patlalství nějaké potřebovala, že :D

 3. Všetky sú krásne… ja osobne si myslím že nemám až taký cit pre fotenie preto sa rada pozriem na iného výtvory 🙂

 4. Palec nahoru 😉

  Mám to asi jako ty. Taky složka plná věcí, u kterých sem se zasek na 50% a už asi nikdy nedokončim :D Hodně z nich sou právě takovýhel úpravy fotek. I když u mě to často ztroskotá na tom, že se mi nelíbí ani ta originální fotka :D

 5. [5]: Holka! Ty žiješ? Vážně? Nevěřím svým očím O_o
  Že budeš zase psát, že, že, že? :D *háže psí oči*
  Jinak děkuji.

  [6]: Jako to je ale hrozné, něco rozděláš a nejsi schopný to pak dodělat, na jednu stranu tě to mrzí, ale sám asi nejlíp víš, jak příšerné je vracet se po čase k něčemu rozdělanému, když už jsi ztratil tu nit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..