Dovolte, abych vás představila…

Dovolte, abych měla tu čest vám představit naše holky 🙂

Toto familiérní oslovení jsme začaly s mámou používat už od počátku. Obě naše psice jsou holky, tak než je volat obě jménem, když je chceme dostat domů, tak zavoláme holky a ony na to slyší.
Ale tohle oslovení se tak adaptovalo, že se ho už ani jedna z nás nemůže zbavit. To se pak ale nemůžete vyhnout komickým situacím, kdy mluvíte o holkách a nikdo nechápe, co tím chtěl básník říci.

To když jednou máma byla u babičky a vykládala jí, jak dala holkám prasečí kopýtka a jak jim chutnala. Abych vás uvedla na pravou míru. Mám sestru a když se řekne holky, zvlášť když to řekne mamka, rodině se vybaví její dvě dcery.
Tudíž došlo k tomu, že na mamku v tu chvíli babička začala nechápavě hledět a zeptala se: „A ony to jedly? Ony to vážně jí?“
Ironií na tom je, že já nejím téměř žádné maso, jen drůbež.
Mamka samozřejmě ihned neuvědoměle zareagovala: „No samozřejmě, pořádně si smlsly…“
No, nevím, jestli v babiččiných představách jsme se se ségrou olizovaly až na patě, majíc rty od prasečí rohoviny :D, přesto se to poté uvedlo na srozuměnou a mamka se samozřejmě strašně začala smát.

Stáhla jsem si do počítače jedny z nejhezčích fotek našich holek. Zvlášť naše Baruna(bíglice) je strašně fotogenická a ať už se vyfotí kdekoliv, je radost na ty fotky pohledět. Je to učiněná modelka. Ale pěkná mrcha. Pokud má někdo z vás zkušenosti s plemenem bígla, jistě ví, o čem mluvím. Protože označení povahy pro tohohle psa zkrátka ještě nevymysleli 😀

Tady jsou ty perly…
Všimněte si, jak je Tereza(vlčice) velká oproti naší biglici, přitom je starší jen o půl roku. Na fotkách, kde je Bára štěně, Tereza je štěně ještě taky 😀

1) Naše Barunka, když jsme si ji přivezli domů. Měla sotva kilo. Vypadala atak andělsky, ale to, co se z ní posléze vyklubalo, se s anděly nedá srovnávat ani náhodou. Tohle unavené miminko – po denní dávce přemetů, hryzanců a akrobacie, kterou aplikovala na starší vlčici Terezu.

2) Co to asi ten páníček v ruce má? Nebo že by kolem proletěla pečená kačena?
3) Já-Barča, a moje ségra Tereza. Incest je na běžném pořádku. Sestreská láska… Pojď na mou hruď, Barunko…
4) Pes trhač. A tohle ji od malička ještě nepustilo. Plete si kus flákoty s Terezou běžně… O Vánocích má Terezka místo baněk na sobě Barunu.
5) Polštářek s broukem Pytlíkem(já mu říkám Murata). Chudák pes, zase další týrání zvířat, má pro sebe jen půl postele.
6) „Tohle je moje manželka… Zrovna se zapomněla oholit…“
Taťulda a Terezka
7) Strašná únava. Neplecha ukončena, teď je na řadě spánek…v pozici svisle dolů…
8) „Že ty ses nemyl? Tak to musíme napravit…“
Psí láska
To by stačilo.
Máme strašné množství fotek s čoklama. Jsme blázni. Určitě jich bude několik stovek a dobrá polovina je vážně k smíchu. Hlavně ty, kde je Baruna. To jetotiž taková herečka.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

10 komentáře “Dovolte, abych vás představila…

 1. Jsou obě nádherné! Vždycky jsem chtěla mít psa (uf, to zní otřepaně), ale naše rodina skončila momentálně s pěti kočkami. Jeden kocourek se nám před třemi týdny zatoulal a nejspíš se už nevrátí. Pražské ulice jsou nebezpečné. Moc se mi po něm stýská…

  Ale zpátky k článku. Ty fotky se opravdu povedly. Holky se u vás zjevně mají jako prasata v žitě. :o)

 2. Holkám to opravdu moc sluší, my máme doma kříženinu bígla s jezevčíkem, to je kombonace za všechny prachy, roztomilý a vyčůraný stvoření xD…

 3. Jéééé, taky mám doma bíglici a taky je to pěkný číslo:) Ale neměnila bych.

  Asi by mi nevadilo být pes… kdybych mohla žít u vás. Takovej polštářek s broukem Pytlíkem by se mi líbil:D

 4. nie, tak to ti teda věřím :DDD a to si vezmi, že je to jen polovina bígla, jaký musí být bígl celý, kdo tohle nemá, nepochopí :DDDD

  Ajvi, my taky ne :), je s ní sranda, i když nám i leze na nervy, ale je jedinečná :)))

  Jendo, no ona je vůbec Baruna strašně roztomilá….mrcha 🙂

 5. Ježiš ty jsou nádherný, a jak krásně spořádaně spěj. Konečně jsem se dostala k tobě podívat, a musim říct, že máš úžasný záhlaví, a celkově design, už dlouho jsem nic hezčího neviděla.

 6. Hezu pesáči, já mám tky psa "Badouška" sice je to zmetek ae mám ho mots ráda a nikdy bych ho za nikoho nevyměnila, jeden hafan "Alánek" už mi umřel, a tky sem si ho mots neužila ptže sem byla malá, ae o Badoushe se budu starat… Pozdravuj ode mě hafánečky, ju ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..