Alea iacta est…kostky jsou vrženy…

Ok lidičky,

po dlouhé době vkládám nějaký článek vůbec, co?
Divíte se zase změně blogu? No jo..to není tím, že by se i ten předtím nelíbil, ale plno lidí si stěžovalo, že to nejde přečíst, a tak jsem to raději změnila..je to jen provizorní vzhled, dokud nenajdu nějaký obrázek, co by mě nadchl, takže nebudu vytvářet ani button, je to zbytečné. Prozatím se budete muset spokojit s tímto.. je to takové obyčejné, ale aspoň se tu dá číst.. a zjistila jsem další věc…opět jsem změnila šablonu a už mi to nedělá bordeeel :))))
Tak teda zatím…Pikového krále možná dopíšu dneska kolem osmé, ale nic neslibuji.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

71 komentáře “Alea iacta est…kostky jsou vrženy…

 1. Jakej most??? Já už tu nikdy nedám něco, co tu bylo dřív… ale nevím, o jakém mostu to mluvíš..myslíš Řeku Sty/ix? :)) Ne, ten už ani nemám v databázi a navíc jsem z něj udělala html layout, který už někdo užil,..nesmířila bych se s tím, abych měla něco stejnýho :))) A už vůbec něco, co tu bylo dřív…

 2. no to menu bylo stejně velké jako v předešlém případě… ale pro jistotu jsem ho o 10% zvětšila…

 3. teda.já nestačím valit bulvy=OD lae ten vzhled je hezkej.a hlavně vážně líp čtelnej…při tom starým se blbě četlo v některých místech písmo……..no a na to pokračko se mnóga těšim=ODDD

 4. Musím říct, že tohle se mi opravdu líbí. Zatím snad nejvíc. 🙂 Ale raději bych si přečetla nějakou povídku 🙂

 5. nový vzhled!..super líbí se mi o hodně víc než ten předešlý…a už bych ho ani víc neměnila…ale je to na tobě

 6. Naše dějepisářka na střední se nám pořá snažila namluvit, že "kostky jsou vrženy" se latinsky řekne Alea iacta sun. Zhruba půl roku trvalo, než jsme jí vysvětlily, že je to alea iacta est. Ale jinak byla v poho. :o))

 7. Heather: Ale ona je chytrá. Jen prostě chvilku trvalo, něž to vzala jako fakt. Představ si sebe na jejím místě. Už několik desítek let učíš dějepis a němčinu. Myslíš si, že něco je tak, jak si myslíš, že je. A pak Ti puberťáci v prváku začnou tvrdit, že je to jinak. Taky by ti chvilku trvalo, než by si to přiznala. Ona si to možná přiznala hned, ale i potom stvrdila svou verzi. Možná to byla jen síla zvyku. Co já vím…

 8. pozadí? myslíš to žádné, Glume? Je to jen černé :)))

  Ne, já to beru provizorně…vidím v tom tu nedokonalost a to mě ničí 🙂 Bude lepší, budu se snažit.. :))) a už mám možná na to adepta-obrázek :)))

  Lebel píšu, ale furt mi to nejde..

 9. Já s etěším, až s evrátím k Třinácté komnatě nebo Za soumraku krve a budu moct někoho pořádně potrápit, umučit a zavraždit… Pikový král už mi leze i konečníkem…

 10. Lebel, kdybych byla na místě učitelky, dětičky by neměli ručičky, nožičky, očička a seděly by se strachem v očních důlcích.Já jsem mírně velká agresa

  Můžeš zabít Severuse třeba…..Blanch….

 11. Blanch?

  a kudy ti lezou Počátky Pobertů??…moc by se mi líbílo kdyby vylezli tak daleko aby se dostali sem:-D

 12. Heather: No, tak s těma dětma bych na tom byla občas podobně. Sakra, to jsem Vám taky neměla řikat. Bude ze mě totiž sociální pracovnice. Možná.

  A zabít Severuse? To myslíš vážně?!!!!! Vždyť je to Milášššek.

 13. sherino :)))) Ti mi nelezou nikde, ale tahle povídka je taková náladovka…přispívám, jen když se mi chce…začala jsem ji psát někdy v roce 2002 a vem si, kde jsem skončila..teprve někde u třetího ročníku..chabý výsledek, co? :)))

  Heat taky na něj dojde, bohužel 🙂

 14. Blanch? Stihneš mi vylepšit tenhle odpornej den,ještě do půl jedenácté? (v překladu: Prosimtě hoď sem tu kapitolku do 10:30 :)) )

 15. Blanch: no právě :))…já jen kdybys náhodou měla náladičku a něco k ní chtěla připsat tak věz že bych si to moc ráda přečetla:))

 16. sherino věřím 🙂 A píše mi to víc lidí..ale tohle je jedna z mála povídek, ke které nemám přímý děj daný..u které často imporovizuji, jen vím, kam asi tak dojít… není plánovaná.. a navíc..vidina nějakých 80. kapitol..uff…

  Nestihnu to, můžu ti to říct narovinu. Maminka mi tu chce vlézt, potřebuje udělat faktury, promiň 🙁

 17. Buuuu :)) … nj co nadělám, musím to brát s úsměvem 🙂 … ( buuuuuu :((( )  … Blanch, ty se neomlouvej, ty tu vládneš :))

 18. Tak v roce 2020 by to snad mohlo být hotový, ne?Můj odhad=)

  Jinak se mi tenhle fosforovej vzhled mooc líbí, i když je jenom provizorní

 19. Jj, vzhled je moc hezkej! Tamto se vážně špatně četlo… A ten obrázek je krásnej! Takovýhle miluju!:o)

 20. ovce23:

  …ale jestli to píše 4 roky a je tam 22 kapitol…tak tvé výpočty nejsou daleko od pravdy:-D

 21. Jackie jo…je to kombinace dvou obrázků a několika efektů…jsem si s tím trošku hrála, aby tohle vzniklo… tu holku jsem měla na starém webu.. viz.: http://blanch.mysteria.cz/hlavni.htm

  ovce asi tak nějak mno :))))) Jako..až já seknu s HP.. a začnu psát to svoje.. a užnebudu mít nic HP rozdělanýho..zbyde mi tohle a já se na to vrhnu 🙂

 22. melodye:tak s tebou vážně souhlasím…už včera jsem si říkala,že jsem za ten citát ráda. nevím proč, ale budu si ho pamatovat snad do smrti. máme skvělýho učitele na dějepis a ten nám vždycky rpo zajímavost přihodí nějaký ty citáty….a přestože si většinu pamatuju(je to přece jenom balzám, úpamatovat si citátek než nějaký datum=O)), tenhle mi utkvěl nejvíc. Ale iacta est!… vážně, jedna z těch věcí, která se do tebe zapíše, aniž víš proč

 23. Pěkné modré pozadí,dokončení Pikového krále..co víc si můžu přát!!!!!

  (Jedině Temnou cestu pomsty)

 24. Heat, Blanch, Lebel: zabijte koho chcete, jenom ne Remuse!!! Ať se třeba všichni otráví námelama, jen když se pro jednou Removi nestane nic hroznýho :)))

 25. Kiki určitě nebylo. Tesa…černé určitě…teď tu žádné pozadí není…ale pokud myslíš obrázek, tak ten tu 100% dřív nebyl…vyrobila jsem si ho včera nebo kdy to…

 26. warrion: Já bych zabil Harryho, (Blanch promine) Voldemorta, Luciuse Malfoye, Smtrijedy, Popletala, Umbridgeovou, Pettigruea, Bellatrix…….

  No a občas i paní Weasleyovou s tím jejím "Kotlíkem plným horké žhavé lásky". Brrr.  Pana Weasleyho upřímně lituju.

  A naživu mi nechte Freda a George, Rona, Remuse, Viktora Kruma, Severuse Snapea, Hagrida a Filche.Jo, a Dobbyho. Jinak si vražděte podle libosti.:o))

 27. já bych Harryho taky zabila, proč ti mám co promíjet? :))) Já Harryho taky už zabila… nejednou 🙂

 28. Ill to není manga, i když to tak vypadá..to dělají jen ty obrázky..ve skutečnosti je ten obrázek normálně kreslený…neí to manga

 29. Ehm…Blanch…možná sis nevšimla, ale za Harrym je čárka. To Blanch promine bylo k Voldemortovi, protože vím, že ho máš ráda.

  Jo a dík za Pikového krále, hned se na něj vrhnu.

 30. Jo a tak mě napadlo k těm chybám: Co kdybys po tom, co to dopíšeš, si to zkopírovala do wordu a dala Nástroje/Pravopis? Tím bys taky nějaký ty chyby vychytala.

 31. Lebel :)))) Děláš ze mě hlupáka…. mně to pravopis přece kontroluje..já tam nemám chyby, ale překlepy typu : jsem-jsme, hůl-půl, co ti word neopraví. Gramatické chyby tam snad nemám, jde pouze o překlepy.. a mimochodem..zpatlaninu teˇd ti taky neopraví a podobné koniny :)) Word klame, potfur jedna :))) Já píšu jedině ve wordu…chceš mi tím naznačit, že po pěti letech působnosti nevím, jak si ohlídat chyby? :))))) Píšu ve wordu odjakživa a mně…člověku, co s počítačem pracuje denně a kdyby nebyl od začátku tak debilní, šel by na programování, chceš naznačit, že nevím, že existuje word s opravami chyb, když ho používám odjakživa a dokonce jsem se speciálně na základce s ním učila pracovat? :)))) Vážně mě máš za tak neznalou? :)))) To mě vážně pobavilo :)))

  Nechápu…za jakým Harrym je čárka? A jo..máš pravdu, nevšimla…omlouvám se..

 32. Blanch: tak to je vážně fajn…prostě tohle jsou věci, který se nedaj pochopit, ale jsou=OD A je prima mít někoho, kdo to má stejně…

 33. clov jj..člověk i přes ty dráty ví, že na to vlastně není sám 🙂

  Ill není se za co omlouvat 🙂 Ono to není úplně poznat.. :))

 34. Já Tě nepovažuju za hlupáka. Znám lidi, který dlouho psaly ve wordu a kontrola pravopisu je nenapadla (nen že by nevěděli o jeho existenci, ale nepadlo je ho používat). A měla jsem spíš na mysly chyby typu: přehození písmen či absence písmene. Promiíň, ale vážně jsem Tě nechtěla našvat.

 35. Já ho používám, protože když jsem začínala psát, moje gramatika byla o něco horší a word mi hodně pomáhal…já teda spíš dělala chyby ve slovech s dvěma nn, s velkými písmeny(která neumím vlastně dodnes, to je moje největší mezera) a neznala jsem spoustu cizích slov, takže když jsem je slyšela, nevěděla jsem, jak se píší, proto jsem ho používala od začátku. Psala jsem blbě uvozozovací věty, přímé řeči apod., ale to ti word taky neopraví.

  Ale tys mě nenaštvala…vážně ne. naopak, mě to rozesmálo… :)))) Přišlo mi to..jak to říct…bláhově roztomilé :))))

  Jo, ale takové chyby tam právě moc nemívám, když ano, opravím je… a když mi je word neoznačí, což občas dělá, protože z toho slova vlastně vznikne jiné slovo, ale taky slovo, které existuje, tak to neopravím…  mojí největší chybou je, že já už nemám chuť si to po sobě přečíst znovu, protože vím, že na to někdo čeká a nechce se mi s tím ještě víc zdržovat, když jsem to právě dopsala. Ale časem, až to odešlu třeba na pottpovídky nebo to dám k sobě na web, tak to třeba celé zkontroluji a opravím 🙂 Jsem hrozná, já to vím, ale snad to tak strašné s tou gramatickou nebude :))))

 36. no a o těch chybách se radši vyjadřovat nebudu….pže přece jenom, kdo jsi bez viny, hoď kamenem, že=ODDDDD

 37. clover pěkně řečeno, souhlasím… nikdo není dokonalý a není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..