Citová výchova 2. část

2. část

Následující dny však blížící se katastrofu nedokázal oddálit. Hned první hodinu je čekala právě obávaná hodina historie kouzel.
Severus se nervózně posadil poblíž Rema, který byl snad ještě víc vyvedený z míry, než sám Snape. Hodil po něm letmým pohledem, přičemž se snažil být nenápadný. Sledoval Severusův aristokratický profil. Jak mu černé pramínky vlasů spadají do obličeje a jak se horoucně probírá poznámkami z minulé hodiny. Sledoval, s jakou elegancí dokáže tento hoch jednat. Dlouhé jemné ruce, na nichž šly vidět šlachy, jemně hladily svitek pergamenu. Viděl, jak jeho husté řasy sebou kmitají nahoru a dolů. Severusovy úzké rty byly pevně spjaty k sobě a tvořily úzkou čáru a na tváři se mu rýsoval zamyšlený výraz. Remus byl jako v mrákotách. Nedokázal od mladíka odtrhnout oči, byl jím úplně okouzlen. Nikdy si nevšiml, že je Severus tak zajímavý a nikdy si nevšiml, že má snad sklony k homosexualitě, když si tohle snad myslí??! `Proboha!!!´
„Přestaň na mě tak zírat, Lupine!“ zasyčel Snape zpoza svých havraních vlasů lemujících mu ostře řezanou tvář. Remus jakoby se probral z transu a trhnul sebou.
Zpříma mu pohlédl do očí, „Promiň!“
Severus se na něj naposledy podíval a věnoval mu jeden ze svých obvyklých zamračených pohledů, které mu mohla závidět i samotná Minerva McGonagallová.
Plavovlasý mladík stočil svůj pohled do okna. Hodina začala a on neměl chuť si dělat poznámky. Tentokrát ne. Ačkoliv to byla hodina historie kouzel a nikdo, vyjímaje Severuse, Rema a Lily, si poznámky nedělal, jeho nechuť se právě teď zaobírat dějinami vzrostla dvojnásob.
Musel pořád myslet na svého zmijozelského spolužáka. Nenávidí ho? Ne, že by ho Severus nesnášel už dříve, ale zvětšila se jeho nenávist po nedávném incidentu vůči němu? Musí se ho bát, štítit. Určitě musí bojovat sám se sebou, aby Rema přede všemi nepokořil. Sám Remus věděl, že Severus nesnáší všechny z jejich party. Také mu Remus nikdy nezavdal příležitost, při které by si Snape mohl myslet opak. Nikdy se ho nezastal, když si ho Sirius a James dobírali nebo ho šikanovali. Nikdy ho nebránil, nepomohl mu. Už samo za sebe mluvilo, že byl nejlepší kamarád s Potterem a Blackem a byl jedním ze Záškodníků. Nikdy mu nedal příležitost, aby si všiml, že ho Remus nebere jako soka. Párkrát sice kluky přemlouval, aby to nedělali, nikdy však u toho Snape nebyl, aby to slyšel.
Pršelo. Mračna se stáhla a po obloze tančily klikaté blesky. Remus se otočil, zda „čirou náhodou“ o něco nepřišel, když ale viděl tucet znuděných, ospalých tváří, studenty, kteří to už dávno vzdali a zalomili to či několik dívek lakujících si nehty, opět se obrátil tváří k oknu. Monotónní hlas profesora a jediné dva brky, patřící Lily a Severusovi, intenzivně škrábající po drsném povrchu pergamenu zaznívaly do ztracena. Přestal je vnímat. Oči se mu klížily.
Naštěstí pro něj už byl konec hodiny. Všichni studenti rychle prchli z jámy lvové. On sám se pomalu mžoural po chodbě, ale za pár minut se k němu připojili zbylí tři Záškodníci.
„Reme, co ti je?“ Tázal se jeden z nich. Najednou měli o něj všichni strach.
„Nic, já je.. jsem unavený..“
„To ten úplněk, viď?“
Moony vrhnul na Siria zvídavý pohled a čekal, co z něj vyleze.
„Chtělo by to nějaké rozptýlení,“ zazubil se a s elegancí jeho vlastní se rozhlédl kolem, přičemž zmerčil objekt svého zájmu, „výborně!“
Zbylí Záškodníci se otočili směrem úhlu Siriova pohledu.
„Ne!“ Špitl si, spíš jen tak pro sebe, Remus.
„Skvěle, Srabus,“ promnul si Petr ruce.
„Kluci, ne!“
„Co je Moony, snad by ses nezastával Srabuse?!“ Otázal se James posunuje své brýle ke kořeni nosu. „Je to nevděčník!“
„Copak vám to nestačilo minule? Sirie, už to přeháníš!“
„Klídek, Reme. Slibuji, že se mu nic závažnějšího nestane, jen si trošku pohrajeme,“ zrychlil tempo chůze, aby svou oběť zastihl.
„NE!!“ Zvýšil Remus hlas a rychle přiběhl ke svému příteli, což vzbudilo v jejich kořisti obrovský zájem.
Zatímco Remus na Siria naléhal, aby nedělal nic neuváženého, Severus Snape jejich roztržku zaujatě pozoroval. Sledoval Lupinův stisk, jenž zabraňoval Siriovi vykonat, co měl v záměru. Jeho unavené oči, pod kterýma bylo ještě pár kruhů, naštvaně přejížděly Blackovu tvář. Dle jeho výrazu bylo poznat, jak rapidně je proti tomu. Black mimoděk pokukoval po zaraženém Snapeovi, který je už hodnou chvíli mlčky pozoroval. Ihned mu došlo, oč tam běží. Hodlal náležitě využít situace a co nejrychleji se zdekoval. Z dálky ještě zpozoroval, jak na něj ten vlkodlak významně hledí a cosi v jeho tváři ho prosí o odpuštění.
***
Už dlouho oddaloval poštu. Již minulý týden slíbil matce, že jí napíše, ale pořád to odkládal. Sroloval svitek zažloutlého pergamenu a ovázal jej červenou stuhou se záměrem odnést ho do sovince.
Prudce škubnul s klikou. Jeho pohled utkvěl na osobě stojící u okna. Zarazil se.
„Promiň..já…“
Chlapec se otočil. Teprve teď Remus rozpoznal, kdo tam stojí.
„Ehm.. já přijdu později,“ snažil se znít normálně, ale třásl se mu mírně hlas.
„Počkej,“ zastavila ho druhá osoba. Remus pozdvihl obočí a čekal, co se dozví. „Chtěl bych ti poděkovat.“
„Poděkovat? Ty? Severusi, za co?“ nechápal Remus.
„Za to, že si zadržel Blacka a nedovolil mu, aby.. však víš co.“
Remus stále nemohl uvěřit tomu, že právě zaslechl ze Severusových rtů dík. Zvědavě si ho prohlížel a zahřálo ho u srdce. Tak přece jenom si o ně Severus nemyslí, že je tak prohnilý. Došlo mu, že on mu ublížit nechce. Nemohl by. Ne tak křehké bytosti jako je on. Vzbudila se v něm malinkatá jiskřička radosti.
„Severusi, já.. to…nemusíš mi děkovat, to je samozřejmost. Sirius se chová občas jako dítě.. kdokoliv normální by to udělal.“
„Potter ani Pettigrew ne!“ ohradil se černovlasý mladík
„Ne, to ne. To je pravda, ale oni jsou zvláštní případ. Je nesmíš počítat.“
„Ty jsi jiný, než oni, Lupine. Nechápu, proč se s nimi paktuješ a zahazuješ.“
„Vážně nechápeš?“ zeptal se vyzývavě Remus. „Já nemám moc šancí najít si přátele, nemyslíš? Kdo by se chtěl bavit s takovým.. všichni by se mě báli!“
„Já se tě nebojím!“ zamračil se dotčeně hoch
„Tím chceš jako říct, že jsi můj přítel?!“
„To zrovna ne, ale..,“ zadrhnul se, „myslíš, že když si vlkodlak, že nemáš možnost žít normálně?“
„Ne, to teda nemám. Vezmi si, že třeba nemám šanci se oženit, každé děvče by přede mnou prchlo strachy, vědět to o mně.“
„Třeba hledáš ve špatných řadách, Lupine!“ pohlédl Severus na druhého mladíka kamenně a aniž by dal cokoliv znát, odešel ze sovince nechaje tam Rema zaraženě stát.
***
Uplynuly týdny od jejich rozhovoru. Snape nasadil Removi do hlavy brouka. Co tím asi myslel? Proč mu řekl, že hledá ve špatných řadách? Proč se s ním najednou tak vybavoval, když vypadal, že se ho bojí, nenávidí ho a už nikdy s ním neprohodí slovo? Tuto Snapeovu reakci opravdu nečekal a už vůbec nečekal, že mu bude děkovat či snad radit, byla-li to rada? Nebo mu tím snad chtěl něco naznačit?
Kdepak, to si jen všechno Remus namlouvá. Vždyť to byl Severus Snape. Ledový a bezcitný Severus Snape.
„Čau Reme!“ plavovlasá dívka s koňským ohonem mířila přímo k místu, kde Remus Lupin seděl a usmívala se od ucha k uchu. Zrovna si nabíral trochu ovesné kaše k snídani, když na něj zavolala. Ihned na sobě pocítil i pohled směřující odjinud. Ohlédl se a spatřil dva černé šváby, jak ho nenápadně pozorují. Poskočilo mu srdce a málem zapomněl na přítomnost dívky.
„Ahoj Norah.“
„Nechtěl bys dnes semnou zajít na máslový ležák?“
„No,víš, Norah, já dneska do Prasinek nejdu, něco už mám.“
„Aha, škoda. Docela jsem se těšila, že bychom si mohli popovídat.“
„Promiň, je mi to líto,“ právě si uvědomil, co to provádí. Sedí tu jak pecka, odmítá jednu z nejkrásnějších holek ze školy a jen aby s ní nemusel nikam chodit, tak si vymýšlí lži. Něco se s ním opravdu musí dít. Kdyby tu byl Sirius, asi by ho přizabil. Nechat si utéct takovou šanci. Jemu samotnému se totiž Norah už delší dobu strašně líbila, ale ona o něj nikdy neprojevila zájem a jen ho odmítala.
Remus hleděl do těchto průzračných modrých očí a hledal aspoň špetku přitažlivosti, ale nenašel. Viděl Norinu krásu, ale nic mu neříkala. Možná měl Severus pravdu, možná opravdu hledá ve špatných řadách. Proč by se mu jinak krásná Norah zdála tak nepřitažlivá? Proto mu také nikdy nevyšly vztahy, nemohl vše svádět jen na lykantropii, nebyla to vždy její zásluha.
„Nevadí,“ usmála se, „tak třeba jindy.“
„Třeba,“ odkývnul neochotně Remus.
Dívka se s úsměvem na rtech zvedla a odešla zase pryč do neznáma. Remův pohled automaticky sklouzl ke zmijozelskému stolu, odkud se na něj z dálky šklebil jistý student.
***
Veškeré studentstvo odjelo na výlet do Prasinek, jen Remus, který si to zavařil, se rozhodl, že tedy volno náležitě využije.
Vzal brky a pergameny a aniž by o tom hlouběji uvažoval, nohy ho automaticky dovedly do knihovny.
Odložil své věci na stůl u okna a zašel za roh ke knihovničce s odbornými knihami, jež potřeboval. Nebyla tu ani noha. Jakmile však zahnul, postřehl za dalším rohem osobu se shrbenými zády. Nevěnoval tomu přílišnou pozornost a dál hledal onu knihu, kterou zrovna potřeboval. Po chvilce zjistil, že tam opravdu není. Otočil se tedy na shrbeného studenta, jestli tu knihu náhodou nemá on. Zrovna si tam cosi škrábal na pergamen a Remus se rozhodl, že za ním zajde.
`To se mi snad zdá, zase on!´ Nechtěl ho rušit. Zastavil se těsně za jeho zády a sledoval s jakou ladností z knihy vypisuje informace. Remus tu knihu ihned poznal. Byla to přesně ta, kterou potřeboval, aby si mohl sepsat zadaný úkol.
Jen tak tam mlčky stál a pozoroval černou záplavu vlasů, jak se od ní odrážejí paprsky světla. Sledoval, jak nos přibližuje těsně k pergamenu. Musel si to přiznat. Nevěděl proč a nevěděl čím, ale ten kluk ho fascinoval.
„Hm, hm.. to máš ten úkol do obrany?“
Snape sebou vylekaně trhnul.
„Promiň,“ omlouval se Remus a připadal si, že v jeho přítomnosti už nedělá nic jiného. Severus se na něj natočil a naprosto neidentifikovatelným pohledem si ho změřil.
Druhý chlapec se pokusil znovu navázat konverzaci. „Chtěl jsem si zrovna udělat ten samý úkol, vadilo by ti moc, kdybych si přisedl? Já tu knihu potřebuji.“
Snape na něj dál hleděl, nic neříkaje přikývnul.
„Jak to, že nejsi v Prasinkách, Lupine?“ začal po nějaké době, když se vrátil nazpět ke svému popsanému pergamenu.
„Nechtělo se mi tam chodit,“ utrousil ze sebe Remus polopravdivě.
„S ní?“ Dodal mimoděk jen jakoby Snape a věděl, že udeřil hřebíček do hlavičky. Remus mlčel. „Říkal jsem ti to, Lupine.“
„No dobře,“ odhodil plavovlasý chlapec brk stranou a přestal psát, „tak to vyklop. Cítím, že mi chceš strašně něco říct.“¨
Druhý mladík se lstivě usmál. „Myslíš si, že jsem ignorant, Lupine? Já vnímám ty pohledy, cítím to. Vidím, jak si mě prohlížíš. Vidím, jak odmítáš ty nejhezčí holky na škole. Nic si nenamlouvej!“
Tak. Remus naprosto zaskočen nebyl s to cokoliv kloudného říct. Prokoukl ho, Severus Snape pronikl do jeho nitra. A nejhorší na tom bylo, že si to uvědomoval více, než sám Remus.
„V tom případě, nechci ti tu překážet. Musíš mít ze mě hrůzu.“
„Už jednou jsem říkal, že z tebe nemám strach!“
„A jak si k tomu dospěl, Snape?!“ Moony dal naštvaně ruce v bok. Provokuje ho tu snad schválně?
„Uvědomil jsem si, že když tě ignorant jako je Black bere s takovou vážností a bere tě jako přítele, sobě rovného, není namístě, abych se já choval jako někdo, kdo nemá pochopení. Navíc, jsem Severus Snape a ten se nikdy ničeho nebojí. Ani vlkodlaků inklinujících k mužské populaci!“
„To bylo strašně vtipné, Snape!“ Postavil se naštvaně Remus a začal si balit své věci za účelem opustit tuto místnost. Snape však udělal něco, co ho velmi překvapilo. Něco nečekaného. Chytil Rema za lem hábitu, následovně za zápěstí, „Zadrž, já jsem to nemyslel zle!“
`Tak teď jsem z toho ale úplně jelen..ne, jelen je James. Proboha, na co si tu hraje? Panno Mario, osviť mě, protože já tomu nerozumím. On se mi snad zase omluví?´
Hodnou chvíli si hleděli upřeně do očí. Remus do těch temně černých, které představovaly obrovské dobrodružství a Severus do těch nazelenalých, v nichž bylo obsaženo obrovské množství něhy a citu. A pak se to stalo. Remus pocítil to známé zalechtání v podbřišku. Nasucho polknul a třásly se mu ruce. Už nějak moc dlouho ho propaloval Severusův pohled.
Aniž by si uvědomil, co dělá, přistoupil k mladíkovi blíže, stále mu hledě do očí, jemně pohladil hřbet jeho ruky a pomaličku se obličejem k němu sklonil. Jeho rty vyhledaly ty Severusovy a něžně se dotkly. Zprva velice jemně. Kupodivu se Severus nebránil, což druhému chlapci dodalo ještě více odvahy a políbil jej znovu, tentokrát o něco vášnivěji, pokládaje svou ruku na jeho týl.
Trvalo to několik sekund, než se odtrhli. Jeden druhého popaloval pohledem, přičemž ani jeden na sobě nedával nic znát.
Najednou se Remus jakoby probral ze stoletého spánku a se zrychleným tepem a dechem, se stejně rychle vytratil z knihovny.
***
„Čau Reme. Jdeš dneska do Prasinek?“
„Jasně. Moc rád s tebou půjdu na máslový ležák, Norah.“
The end

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

144 komentáře “Citová výchova 2. část

 1. Tak že by se ti zalíbil slash? 🙂 Ne každému se to líbí.

  Druhý díl bude s odstupem dvou let a třetí s odstupem 17ti let 🙂

 2. Je,je tohle neříkej ani z legrace to hle se ti fakt povedlo,já jsem se u toho moc nobře bavila:)))

 3. jachaaaaaaaa to je super!!!! ale dalsi kapitola u povidky jak zatocit se severusem snapem by vubec neskodila!

 4. Kapitolovek mám v poslední době nějak plné zuby, kdo ví, kdy je všechny zase doplním a dopíšu 🙂

 5. Slash nějak moc nemusím, ale tohle nebylo tak silné. Je to dobré, ale promiň, chvílemi jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to parodie. Nevím proč, prostě to tak na mě působilo..

 6. Zajímavé… víc k tomu říct nemůžu, protože se mi to ani moc nelíbilo… myslím, že píšeš líp, Blanch. Ale to může být nějaký můj dojem. Jiným se to třeba líbilo…

 7. Noemi to není napsané jiným stylem, jde o to, že je to slash. Říkám, slash se ne každému líbí. Proto se ti to nelíbí, není to o tom, že píšu líp. Řekla bych, že tohle byla jedna z mých nejlépe slohově propracovaných povídek, ale taky záleží na tématu.

  Já bych si tvrdý slash nedovolila, nějak na to nemám žaludek. Jen tak jemně. Mám slashe ráda a rozhodla jsem se to projednou zkusit. Není to úplně šálek mého čaje.

  Gen: zajdi si na ff.ph.net a zjistíš, že tohle je jeden z nejběžnějších stylů povídek. Slash je povídka o homosexuálních párech. O vztazích mezi dvěmi chlapci nebo dvěmi dívkami. Je to docela běžné..když si jich přečteš několik desítek, zjistíš, že tento je jeden z nejlehčích odvarů :))

 8. No,já popravdě slashe moc nemusím….teda,nemusím je vůbec,přímo je nesnáším,ale to samo není tvá chyba:))A už vůbec nemusím takové ty povídečky tohoto typu s obsahem Harry+Draco,Sirius+Snape,Brumbál+Voldemort(si nedělám srandu,to fakt jednou bylo na fanu)

 9. já jsem si na britském webu pročítala i Trevor/Voldy :)) Někdy je to bráno jako parodie.

  Ale já se slashi nestraním. Veškeré povídky jsou jen fanfiction, jsou smyšlené, stejně jako slash. V tomto se meze nekladou. Jediný právoplatný příběh je ten Rowly. Žádné povídky neberu natolik vážně, abych je kritizovala pro jejich obsah. Proto se mi i slash líbí, je hodně procítěný a jemný.. nejraději mám autorku Tofiam, umí to nádherně zpracovat. Samozřejmě to nesmí být o tvrdém sexu, to už potom neberu. Spíš jen takové polechtání, oťukávání..

 10. Četla sem si i jeden o znásilnění Snapa,ten se mi popravdě fest nelíbil,nicméně sem to přečetla celé,jenom tak,za zvědavosti….ani sem se nezmohla na to,napsat nějaký koment…nejradši mám take ty výlety do minulosti/budoucnosti,a tak….no nic,můj názor

 11. jj…neznásilnil ho náhodou Sirius? Tu povídku jsem taky myslím četla…na můj vkus už je to taky poněkud moc, ale proti gustu žádný dišputát. Když se to někomu líbí, tak proč ne. Ty to číst nemusíš, že ano..proto žijeme ve svobodné zemi :)) Každý má jiný vkus a není za to bit 🙂

 12. Jo,to je přesně ona.Taky sem to číst nemusela a už to číst nebudu:))Je to na mě trochu moc…

 13. Já ty pasáže přeskakuju, ale jsem strašně zvědavá, jak to skončí, proto si to klidně zase přečtu.. ale ty přehnané fáze fakt nečtu :)) Nemám na to žaludek

 14. Jo,tak nějak…..tam,kde sem to četla(na nějakých stránkách nalezených přes vyhledávač)ani neměli upozornění typu"pro dospělé"a tak…

 15. mě se líbí Zločin a tres… narazila jsem na ni náhodou ale teďka autorka dlouho nepřidala žádnou kapitolku… což je škoda… ale tohle Blanchino je taky pěkný :o)))

 16. no..Zločin a trest je snad jedna z mála povídek, které respektuji i obsahem 🙂 Je totiž skvěle podaná, Ingrid má talent a taky je vtipná. Hlavně pasáž s Dracem na ošetřovně, který je nucen jíst pořád mrkev, mě pobavila..

 17. :))) Přiznávám, že slash není moje parketa..ani ho nehodlám nějak častěji psát. Myslím, že jen dokončím tuhle trilogii..

 18. Slash teda zrovna moc nemusím… Je to dobře (jako vždy) napsaný, asi si přečtu další kapitolu, ale…

 19. Přidávám se k holkám, já sama slash nemusím vůbec, ale v tvém podání se to "dá" číst, protože to není taková prasárna jak často bývá. TAkže další díl si přečtu, ale…

 20. Často? Já teda narazila jen na několik prasáren. Třeba na fanu je teda spíš víc povídek obdobných této a jsou moc hezké. Žádné prasárny tam nejsou.

  Tak to nečtěte, když nemáte rády slash..proč se nutit? 🙂

 21. Ech. jeden den tu nejsem, a už tu přibyde delegace komentářů.

  Máš pravdu, Blanch. Proč se nutit??? Jenže já se nenutím číst všechny tvé povídky, já je MUSÍM číst. Asi se ze mě stal závislák na ff… Co to kecám? Ne asi, určitě.

 22. Blanch: dík, já jsem ještě na nic podobnýho nenarazila, teda se alespoň nepamatuju…

  Tahle verze mě popravdě dost překvapila, já proti homosexuálům nic nemám, je to jen jejich colba, ale malinko mě to zarazilo :-)

  Ale jinka, moc pěkně napsaný, jako vždy… :-D

 23. Blanch problém je, že já čtu všechny tvé povídky a neměla bych klid dokud bych si to nepřečetla ;-)

 24. Já jsem ale v úvodu napsala, že je to slash..rpávě proto, abych vás upozornila, abyste to nečetli, když nemáte slashe rádi :)))

  Co na tom, že jsem to napsala já(ježiši, to zní, jako bych byla nějaký delegát nebo co), můžete od toho čekat přesně tohle 🙂

 25. Ale já jsem na to upozorňovala :)) Psala jsem v úvodu, že ej to slash, právě proto, abych vás na to upozornila, ty, kteří nemají rádi slashe, ať to nečtou :)))

  No a co, že je to ode mě(sakra, to zní jako bych byla nějaký delegát nebo co), prostě to nečti, když se ti to nelíbí.. taky nečtu povídky, které se mi nelíbí, i když mám ty autory ráda…to tě potom nemůže přece bavit, když se ti to nelíbí, ne?

 26. mno jako sice je to napsaný moc dobře ale fakt pochybuju že Severus Snape by se takhle choval…to si fakt každej myslí že to byla jen obět šikany??že to byl nějakej nebohý ale šlechetný hrdina….?tak jako nevim…ale jako nápad to byl…

 27. Já jsem ho tam takto ale nepopsala..to si špatně pochopila..je tam popsaný taky jako pěkný otrava a že je furt šmíroval a chtěl, aby je vyrazili. Není tam řečeno, že to byl šikanovaný chudáček.. nevkládej mi do prstů něco, co jsem nenapsala..

 28. Jinak..doporučuji ti přečíst si nějaký slash..takhle se totiž píšou..kdyby to byl parchant největšího kalibru, nikdy bych z toho neudělala nenásilnej slash

 29. :)) Vy jste tak strašně hodní..to je až k nevydržení..i když se vám to úplně hnusí, stejně mi pochválíte styl napsání :))))))) Já se prostě musím smát

 30. A to zas ne.U tady téhle povídky sem NIKDY nenapsala,že by se mi líbila nebo nelíbila,protože sem ji nečetla.Pravděpodobně ji ani nikdy číst nebudu.Slash prostě nemám ráda a proto ho nebudu hodnotit.Vydržela sem pár řádků a pak sem se musela přemáhat,abych dočetla odstavec.Nemám nic proti tvému způsobu psaní,ale nebudu přece číst něco,co mě nebaví,ne?

 31. Trea já nejsem uražená..jen tě odkazuju na jiné autory:) Já enjsem vyjímkou..

  V mládí mohl být hodný, ale něco ho zformovalo do podoby, v jaké ho známe teď..

  Het: však ano.. ale to říkám těm komentujícím, co napíšou ,že je to hrůza, ale zároveň řeknou ,že je to hezky napsané :))) Taková protiřeč :))

 32. Já slash nemám ráda, přečetla jsem si to, jelikož mě moc zajímalo, jak ses toho ujala. A musím říct, že to je povedené, jak slohově, tak i obsahově.

 33. blanch na stránkách hříchy severuse snapea jsou slash i nehomosexuální. to si přečti je to spíš hustý porno. ale jinak dobrá inspirace, pro hrátky s miláčkem. a to nemyslím ty homo. jinak tohle se ti povedlo, bylo spíše romantický.

 34. heat baví 🙂

  ivča slash je jen homosexuální..slash je výraz pro vztah mezi dvěmi lidmi stejného pohlaví.

  Jinak stránky Taťány znám, mám je v odkazech a povídky, kde je sex a není mezi dvěma muži či ženami, tomu se, tuším, říká PWP..

 35. ja nevim blanch, je to sice zajimavy, ale jako bylo to neco jineho , nez pises, jo bylo to hezky, ale me osobne se to moc nezdalo.

 36. ahá a já jsem si myslela že je jedno kdo s kým . takže slash je pro gaye a lesbičky? mám v tom trochen zmatek. moc se v těch anglickejch slovech nevyznám. no nic

  dík za upozornění. pa

 37. :))) Půlka autorů z ff píše slashe.. teplouš..tak hanebné slovo.. zaujetí proti homosexuálům mi strašně vadí.

 38. Na slash jsem prvně narazila zcela náhodou, nejdřív mě to šokovalo, protože jsem o slashi nikdy dřív neslyšela. Některé povíkdky jsem nemohla dočíst, ale jiné byly moc pěkné. Tvoje povíka se mi moc líbila, protože tady nejde o ten tvrdý slash, ale hlavně o pocity. Zmatek, který musí Remi cítit z tak nekonvenčních citů… Prostě neobvylé, krásné

 39. děkuji ti. O to mi šlo. Já tvrdé slashe taky moc nemusím, asi bych se dost červenala u psaní sexu mezi dvěma muži :))))

 40. děkuji…hrozně si toho cením, protože tady nikdo moc slash neocení, není příliš oblíben 🙂

 41. Tááákže. Slash je povídka jejíž hlavní protagonisté jsou muži, mezi nimiž je více-než-přátelský vztah. Stejné povídky o ženách se označují femslash. Další dělení může být i na yaoi (obsahuje i sex) a shonen-ai (líbání, držení se za ruce atd.) Tyto povídky NEJSOU jen pro gaye a lesbičky. Mimochodem vzniklo to jako příběhy, které píší ženy-autorky pro ženy-čtenářky.

 42. Hezké poučení, já tohle znám, ale jsem ráda, že si tak poučil(a) ostatní :)) Všeobecně vzato se v české ff využívá pouze slova slash, takže to asi moc lidí nezná. femslash se u nás ani moc nepíše, narazila jsem tak na dva v české ff..takže to taky není častá kategorie.. ten zbytek už se u nás řadí do slashe, protože si čtenáři a autoři nechtějí příliš plést pojmy a motat si tím hlavu :)) Znám na tohle stránku, ale bohužel není v češtině..

 43. Ono vlastně u nás ani tolik toho slashe není (oproti serverům v angličtině). Nicméně mám takový pocit, že by to stejně většina české populace takzvaně "nerozdejchala". Nicméně jeden šťouravý dotaz. Proč zrovna Severuse, Rema a Lily? Proč ne rovnou Severa a Rema???

 44. četla jsem správně to byl polibek?Přidej tam další kapitolu i když to psaní je třeba náročné tak tě žádám o přídavek:)

 45. Silver to máš pravdu, ale i tak je toho dost..třeba na fanu je toho hromada..jsou i samostatné stránky, kde je, tuším, i to konkrétní dělení.

  Julie jo, to byl polibek

  Silver Lily tam je jen jako morální podpora.. není tak jako "do tria" 🙂 Jde jen o Severuse a Rema

 46. CCCCCCCCCCCOOOOOOOOOOOOOOOOŽŽŽŽŽŽŽŽEEEEEEEEEEEEEEE???????!!!!!!!!!!!!Remus je buzerant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Se zblbnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tohle je snad jediná povídka od tebe,která se mi nelíbí!!!!:-OOOOOOOOOOOOOOOOOO

 47. Jo takhle…protože Severa zní dost blbě :)) Je to sice taky gramaticky správně, stejně jako Rema-Remuse, ale nesnáším používání slova Severa.. zní to strašlivě :)) Používám i Siria.. 🙂 Někdy i Siriuse, jak se mi zachce..

  Verča tohle je je jiný druh ff..

 48. Tak toto jsem musela rozchodit:) Já Severuse zbožně miluju a ty mi z ztoho chudáčka uděláš homosexuála…:) Tak to je fakt fór.

 49. To byl jen experiment, můj první slash. Rozhodně se necítím na to, abych to psala častěji :)) Nejsem přeborník přes slash

 50. Já miluju slash povídky.Především je čtu,ale včera jsem jednu dokonce i napsala.Ginny a cho.Jestli by to někoho zajímalo tak mi písněte na mail.

 51. Mno jako tohle už je na mě asi moc fakt…to že tady necháváš Siriuse přebrat Lily čím zničíš Harryho prosím…možná i to že neustále obhajuješ Snape, který ať dělal cokoliv pro Brumbála tak měl vždy právě rád jen jeho a proto to dělal…nesnášel Harryho stejně jako všechny ostatní i když byl na straně dobra…ale i to se dá…ale že tu rozděluješ Poberty děůáš z nich nějaké ……. a píšeš že Remus se s nimi bavil jen proto že neměl nikoho jiného…to je pro mě strašné…ale jsou to tvé povídky…většinu žeru ale někdy mě fakt překvapuješ Blanch…

 52. HEJ, PŘEČTI SI ÚVOD..TO JE PROSTĚ SLASH :)) Od SLASHE NEMŮŽEŠ NIC JINÉHO OČEKÁVAT. omlouvám se za caps lock..

  Někdo musí vyčnívat, kdybych psala jako každý druhý, nebylo by tu tolik lidí 🙂

 53. :))) Já jsem prostě chtěla vyzkoušet slash.. 🙂 Je to v úvodu napsáno, nesmíte tvrdit, že jsem vás na to neupozornila předem 🙂

 54. nepros, nezměním..tohle je slash..to je jiný druh ff..kdybych to změnila, už to slash nebude..sorry..nečti to, když se ti to nelíbí..toť jedinjé, co k tomu můžu říct :)))

 55. Když odhlédneme od toho,že hlavní postavy jsou naši oblíbení "heteráci",pro mě je tento díl "veri sexy".Záleží na tom jak kdo snáší gaye.Osobně proti nim nic nemám,ale je bohužel hodně lidí(hlavně chlapů,což skoro chápu),krerým se z toho nemusí udělat volno.

 56. Jo,proto jsem byla na Zkrocený hoře v kině sama.Mýho chlapa bych tam nedostala. Ta scéna,kdy se hlavní hrdinové setkávají po 4 letech odloučení, byla jednou z nejlepších milostných scén,co jsem poslední dobou ve filmu viděla.

 57. :))) No, oni to ani tak neodsuzují, spíš je jim to proti srsti, protože si představí sebe a je jim zle :)))

 58. Mě se ta povídka líbila, ten konec mě přišel docela srandovní. Ráda bych věděla jak to dopadne.

 59. bude to mít ještě dvě návazné jednorázovky…takže je to taková třírázová trilogie.. ale furt se nemám k  napsání..furt s emi chce psát něco jiného..tak, že jsem si vymyslela i další dvě nové kapitolovky, jsem prostě magor.

 60. Teď jsem si to přečetla po druhé a normálně se mi to hrozně líbí! Ale stejně se člověk nejvíc pobaví u těch komentářů :oDD Blanch, obdivuju tvou trpělivost psát pořád dokola to samé x lidem! :o)

 61. Ahoj, Blanch! Nechápu, proč to nechceš psát (myslím slash). Samozřejmě uznávám, že to není nejoblíbenější styl, ale tohle je pěkné, občas trochu ujela ruka, zdá se mi, ale jinak úplně správná povídka schopná konkurence. Většina lidí hned po vysvětlení, že se jedná o homosexuální svazky, propadne dojmu, že jde o sex. Ne, to není pravda. Vy taky hned na prvním rande hurá do postele a jdeme si hrát na doktory? Jsou takové, ale většina autorů má tolik slušnosti, že "více než přátelský vztah" smyslovými prožitky rozvíjí až později. Je to stejné, jako když čtete o tom, že se James zamiloval do Lily (a upřímně, tam už jsem viděla víc nechutností, než ve slashi). Slash povídky na většinu takových věcí upozorňují. Takže, nečtěte "raiting:15+ (popisované už celkem pěkně, že…;-))"; "rape – znásilnění"; "non-con – bez citů (je to výstižný název, většinou je v těchto povídkách násilí)"; "Hurt/Comfort – Bolest/Pěče (napadení a následné utěšování – velice častý pairing Severus a Remus)". Ještě jsem nenašla, že by si nějaký autor dal tu práci a napsal nám upozornění, že udělal z Lily nechutnou Marry Sue a z James blbečka na entou, čímž téměř určitě nebyl (Blanch, netýká se tvých povídek, neboj – nebo spíš ne úplně.). Píšu to, ale já jsem zrovna zářný příklad, že hezký slash a příběh se dá napsat úplně bez polibku, a rozhodně nejsem zaujatá. Nenutíme to – my autoři – nikoho číst, ale chtěla bych říct, že tahle nenáročná forma od Blanch je skoro lepší, než to, co Blanch občas vymslí jen tak pro potěšení normálního smyslu k životu 96% většiny. (Promiň, já to prostě musela napsat)

 62. Tofiam :)))))  Souhlasím. S takovým slashem si člověk dá více práce…tenhle námět mě přímo vyburcuje…a já slashe miluju, jsou tolik plné citu a něžné….zvlášť mám ráda ty tvoje, takže je mi velikou ctí, že jsi zde vůbec zavítala a vůbec dala najevo, že znáš tuto adresu, klaním se… ty jsi byla jedna z těch, které mi byly vzorem, co se týče slashe a které mě k tomuto nevědomky vyhecovaly. Hrozně moc si vážím tvého komentáře, jsem poctěna. Já tohle brala zezačátku jako experiment, zda jsem vůbec schopná něco takového napsat…moje sebevědfomí si pro jednou vzalo áčko a já si říkala, že tohle prostě dokážu. Mno…teď, když si to pročítám, zase bych tam plno věcí změnila 🙂

  Já si myslím, že mi víc jdou jednorázovky, než kapitolovky, protože k těm kapitolám se občas někdy nutím a to pak podle toho vypadá. Mám raději něco, čemu se dá více věnovat, víc do toho vložit ze sebe… a tím jsou jednorázovky. Nikdo je nečeká, nikdo je po mně nechce, napíšu si je sama, kdy chci, jak chci… a víc je proberu… tak je to i se slashem…

  Naprosto obdivuji Ingrid, jak mohla napsat 50 kapitol slashe… :)))

 63. Řekla jsem ti to předtím a říkám to zas TY se toho Snape něak zastáváš!!!Přitom je to nechutná hnosná bestie,která zabila Brumbála!!!! Na to nesmíš zapomínat Blanch!!!

 64. Já na to nezapomínám, ale ty máš na něj jiný názor, nemůžu s tebou souhlasit, když já ho vidím v jiném světle. Můj názor je jasně popsán v povídce Dnes neumírej…

  Mimochodem, je to jedna z mých nejoblíbenějších postav…Sevík a Sirius jsou zároveň na první příčce :))

 65. děkuji..

  Marti tím Remus protestoval :)) Zalekl se toho, co cítí ke Snapeovi a ten polibek ho donutil, aby šel na rande s Norah…protože se Snapea a všeho kolem bojí. Myslí si, že dkyž půjde s Norah, všechno bude jiné. Že to byla jen chyba…

 66. Ahoj Blanch, jsem gay a povídky o homosexuálních vztazích taky miluju, ne proto, že jsem homosexuálně orientovanej, ale proto, že při těhle povídkách si člověk víc uvědomí svojí představivost. Když čteš něco, co tě moc zajímá, je to takovej pocit, jako by jsi tam byla osobně a ten příběh prožívala sama. Už jen při čtení těchto článků, ale samozřejmě i u těch heterosexuálních, může člověk v sobě objevit pocity, který ještě nepocítil. Když někdy čtu nějakou knížku, která mě opravdu fascinuje, zažívám v sobě takovej nepopsatelnej pocit z příběhu, kterej se tam odehrává. Stejně tak ve slashi. Protože tohle téma je mi snad bližší, než cokoliv jiného v literatuře. Harryho Pottera nesleduju a ani nečtu, nicméně to nemění fakt, že tvůj příběh mě opravdu zaujal už jen tím, že jsou taky lidi, kteří se nebojí jít proti proudu a psát protiklad 96%

 67. Mimochodem, cca před čtyřmi lety jsem taky napsal jeden slash. Spíš se v něm jednalo o moje pocity k jednomu klukovi. K napsání tohodle slashe stačila moje bujná fantazie a taky přibližně šedesát papírů A4 popsaných z obou stran. S odstupem času, kdy jsem probíral svoje starý dokumenty, jsem to roztrhal a spálil.

 68. Tome strašně mě těší, že tě tohle zaujalo, ačkoliv nečteš HP…mám tuto tématiku ráda, možná to je taky tím, že já jsem pro změnu bisexuál a věřím tomu, že kdybych byla muž, asi by se mi líbili i muži… mám plno kamarádů, kteří jsou právě 4% orientovaní…a jsou to úžasné bytosti, myslím si, že jsou citlivější než kdokoliv jiní a více empatičtí a nikdo mi nevyvrátí názor, že homosexuálové jsou prostě takoví…

  Mám tuhle tématiku strašně ráda a už rok pravidelně a intenzivně slash píšu…už nejen takovýto lehký, ale i s popisnými sexuálními scénami…

  Potěšil si mě, tvůj názor a asi hlavně proto, že nejsi právě z těch 96%..je to jako pohlazení po duši. Děkuji.

  Leonydo an tohle téma už je tolik povídek…je fakt, že jsem byla asi průkopnice, protože v době, kd yjsem to psala, jsem na žádný slash s tímto párem nenarazila…

 69. Héééééj!!!!! Co to je? Já chci pokráčko! Tohle přece nejde, jen tak s tím seknout. Je to krásný, tak koukej pokračovat. Přece nemůže codit s holkou, když se mu nabizí Severus:-(

 70. Normálně slash nečtu – teda četla jsem zatím asi tři s tím že tak dva jsem nedočetla. Je v nich něco, co se mě prostě nelíbí – můj problém… ale nedávno mě kdosi nasměroval na jeden a nutno dodat, že ač dlouhý přečetla jsem ho… je fakt, že jsem některé scény vynechávala ale místy mě i zaujal a tak jsem se jukla sem – a přečetla jsem tehnle článek – celý – nic jsem nevynechávala… nějak jsem nemusela – nepotřebovala a chci ti tu nechat pochvlau – je fakt že se mi slash jako takový nelíbí ale je taky fakt, že takhle jen v náznacích … doplnte si… řeknu to takhle – strašně se mi tenhle článek líbí – možná má ještě někde pokračování – nechtělo se mi číst 142 komentářů a zahlídla jsem o něm něco – ale to už mě tolik nežere – líbila se mi taková zvláštní něžnost a křehkost a jemnost tohohle příběhu – skládám ti poklonu – no snad je ten komentář aspon trochu pochopitelný…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..