9. I jako In omnia paratus (připraven na vše)

Příjemné počtení přeji 🙂
Pokud jste měli pocit, že předešlá kapitola byla nudná, tak tahle bude podle vás ještě příšernější.

Vyhýbáme se sami sobě navzájem. Trvá to několik dní a je to překvapivě vzájemné. Jako by Potter vycítil, že s ním nechci být ve stejné místnosti a já sám nebráním tomu, aby se zabavil jinde. Měknu. Možná ano, ale je v tom samozřejmě vidina vlastního pohodlí. Uvědomuju si, že jsem ho sem dotáhl s tím, že ho zlomím, že mu ukážu trýzeň, která se dostávala celé ty roky mně. Ale navzdory celému přesvěcení dávám přednost vlastnímu pohodlí. To mě teď zajímá daleko víc. Nechci Pottera vidět, nechci vnímat jeho přítomnost, nechci dýchat stejný vzduch.

 

Nicméně neušlo mi, že Potter často sedává zaraženě v salónku na křesle a hledí tupě z okna. Stejně jako teď, dnes je to už třetí den po sobě. Má v obličeji zasmušilý výraz, sedí tam odhadem už hodinu a sotva viditelně zamrká víčky. Nevšiml jsem si, že by například pohnul hlavou nebo prsty na rukou, které má složené v klíně. Obdivuhodný výkon i na Pottera.

Nevím, co tím chce dokázat. Ať už mně nebo sobě. Je to zřejmě nějaký jeho způsob demonstrace nebo nějaký další třeskutě inovativní plán, jak se mnou zmanipulovat.

 

Odejdu. Nechci nad ním přemýšlet. Nechci přemýšlet nad celou situací. Nechci ani přemýšlet nad tím, že bych neměl o tom přemýšlet.

 

***

 

Denní věštec je zase plný nesmyslů. Než stihnu zpracovat, co se zase píše o tajné misi Harryho Pottera, ozve se praskavá rána. Tolik známý zvuk doprovázející přemístění. Vzhledem k tomu, že je dům opatřený proti podobné možnosti, nabízí se mi jen pár možností, které by to vysvětlovaly. A ani jedna se mi nezamlouvá.

Když v překvapení odhodím noviny na koberec, všimnu si v zorném poli vysoké tmavé postavy. Zatnu zuby, div mi stoličky nezaskřípou. Jak jinak, matka musela tomu chlapovi říct, jak obejít ochrany, aby se mohl dostat dovnitř.

 

Postavím se. „Snape?“

„Draco?“ pronese tvrdě. „Jak rád vidím, že jsi zdravý a v pořádku. Věřím, že tvou matku potěší, až jí vyřídím, že jsem měl celou dobu pravdu. Tvrdila, že kdyby ses tady schovával, už by ses totiž ozval. To bylo od ní pošetilé, že ano. Ten tvůj trik s útěkem do Ameriky by prokoukl i hlupák,“ dodá jakoby mimoděk. „Ale nechtěla si to nechat vymluvit. Její syn by se jí přece nezapřel.“

Černé oči si mě přeměřují způsobem, na který jsem byl zvyklý ze školy. Snape si pořád myslí, že to snad má nějaký účinek. Ale já už dávno nejsem jeho student a tohle divadlo na mě nedělá dojem. I přesto dobrých pár vteřin nejsem schopný slova a skoro přemýšlím nad tím, jak se vlastně dýchá. Zrakem si ho přeměřím a hned vzápětí se ohlédnu po nedalekých dveřích. V duchu si opakuju mantru, doufám, že Potter bude mít dost rozumu na to, aby se nám vyhnul, pokud uslyší hlasy. Ale co si to namlouvám, Potter moc rozumu nepobral a už vůbec ne pud sebezáchovy. U Merlina, ať při mně stojí štěstí, protože Pottera vrhajícího se na krk Snapeovi nezvládnu a nevysvětlím.
Polknu, ale pak se zhluboka nadechnu a zdvihnu hrdě bradu.

„Nemáš mi k tomu co říct?“
Nesnaží se svoji jízlivost krotit, co bych taky od něj čekal. Ani čas strávený v Azkabanu nesmaže vzpomínku na jeho typický výstup. Vůbec se na něm nepodepsalo několik posledních let, protože vypadá pořád stejně. Taky proč by ano, žije přece celou dobu v pohodlí, na výsluní a v přízni Temného pána. Ale divím se matce, že ho nedonutila změnit aspoň šatník, toho puncu nasraného mnicha se zkrátka nikdy nezbaví. Někteří lidé se holt nezmění.

Parchant. Má tu drzost vpadnout sem a kázat mi, zatímco byl jedním z důvodů, proč jsem se předně dostal za mříže. Nestvrdil snad matce slib, že mě bude chránit vlastním životem? Nebo se hnití za olezlými zdmi vězení nepočítá jako ohrožení na životě? Chce se mi odfrknout, jistěže si to každý může vyložit po svém. Ani mi nepřijde, že by celá ta skutečnost matku nějak hluboce zraňovala. Na to, jak se kdysi snažila, abych byl v pořádku, se příliš nesnaží. Vedle Snapea se naprosto změnila. Nepoznávám ji, nepoznávám její způsoby a tu jejich falešnou starost můžou strčit Pánovi do míst, kam obyčejně slunce nesvítí.

Jak se může matka tahat s takovým ubožákem? Kdyby ten parchant aspoň vypadal dobře, ale sotva se jeho křivý nos, zažloutlé zuby a mastné vlasy můžou rovnat přednostem Malfoyů. Ona má na víc. Jde jí snad o jeho postavení? Matka na mě nikdy nepůsobila jako věrný přívrženec Smrtijedů a teď si hraje na svrchovanost a užívá si privilegií Pánova prvního muže poté, co otec o to postavení přišel. Skoro jako by jí vymyl mozek.

Hledíme na sebe a já pořád nevím, co přesně říct, tak se aspoň zatvářím překvapeně a dovolím si se pousmát, jako by mě jeho příchod opravdu potěšil.

„To je ale překvapení,“ spolknu vlastní hrdost. Nesmím dát Snapeovi důvod, aby se mi hrabal v hlavě.

„Ví Temný pán, že se tu schováváš, Draco?“

Vážně je nutné pokládat tak zbytečné otázky? Oba dva víme, že to Pán neví, to už by se k tomu netopýrovi přece dávno dostalo. Vůbec se nesnažím na to odpovědět, nechám ho, aby si tu teatrálnost užil, ať mám klid. Odmítám tyhle hry hrát.

„Měl by to vědět. Co myslíš? Takže, co tady děláš, Draco? Dovolená? Užíváš si sluníčka?“

„No a co je na tom,“ opáčím. „Jestli vám to neuniklo, nechal jste mě hnít ve zpráchnivělé kobce. Po těch letech v Azkabanu mám snad na to nárok.“

„Dej si pozor na jazyk.“

Mám co dělat, abych po něm neskočil sám. Vidina toho, že to nejspíš brzo udělá Potter, mi najednou není tak nemilá. „Tolik let v zasmrádlým a vlhkým vězení a já nemám právo, abych se po těch letech zrelaxoval a pořádně si užil všeho, co mi tam scházelo? Musel jsem se někam schovat, než se dám do pořádku. Myslíte si snad, že pobyt na takovým místě prospívá zdraví a rozumu?“

„Hledáte jenom výmluvy, pane Malfoyi.“

Chce se mi smát, zkouší na mě staré způsoby. Snape, proberte se, mně už dávno není patnáct a pronesením našeho příjmením si respekt zpátky nezískáte.
„O domě veřejnost neví. Jen pár rodinných… Přátel,“ zdvihnu koutek úst, když poukážu na očividné. Když píchá moji matku, říká se tomu ještě rodinný přítel?

„A nenapadlo tě třeba, že by ses ozval mně?“

Snaží se mě vyprovokovat sebevědomým úculem, ale co mi na trpělivosti nepřidala služba mezi Smrtijedy nebo pobyt ve vězení, to mě naučilo posledních pár dní vedle Pottera.
Oplatím mu podobným výrazem: „Vy máte s mou matkou jistě zajímavější věci na práci než přechovávat uprchlíka navíc.“

Než se naděju, chytí mě za košili a přitáhne k sobě, dotýkaje se špičkou nosu toho mého. „Ty drzý spratku. Tohle je vděk?“

„Neřekl jsem nic, co by nebyla pravda. Ovládejte se. Ani jsem nevěděl, jestli jste v Londýně. Mimo jiné naprosto netuším, za co bych vám vlastně měl být vděčný. Ani vy, ani matka jste mi nepomohli!“

Pustí mě, ve tváři jasně vepsaný vztek. Působí nebezpečně, já už tuhle leta cvičenou masku znám a jen tak mě něco nezastraší. Možná je to Pánův oblíbenec, ale moc dobře vím, že synovi své milenky cíleně neublíží. Ne potom, co slíbil, že mě bude chránit.

„To ses nemohl aspoň ozvat matce?“

„Nemohl jsem nic riskovat. Bez sovy je všechno obtížnější, mohla se o to pokusit první, všechno by se usnadnilo. Ale co bych vlastně od ní chtěl, vždyť ani jednou nebyla za mnou ve vězení. Nenapsala jediný dopis. Nemá o mě zájem, proč bych se vnucoval?“

„Nevděčníku. Ta žena ti dala život.“

„Chce ho snad zpátky? Můj život je jí dávno ukradený od doby, co je s vámi. Nestojím o nějakou lítost nebo přetvářku. Může si nechat svoje společenský vrtochy, můžu dál dělat, že se mě to netýká.“ „Hlupáku!“ přimhouří oči, až se mu skoro spojí obočí. Ten pohled nevěstí nic dobrého, ale odmítám si hrát na oběť. Koneckonců mám pravdu. „Dlouho se schovávat stejně nemůžeš. Buďto tě najde Pán zla, nebo to bude nakonec ministerstvo a ten hlupák Potter. Rozhodni si sám, co je horší.“

„Jako by to nebylo skoro totéž, každý by mi nejraději říkal, co mám dělat a udělal si ze mě poslušnýho podržtašku.“

Zakroutí hlavou a semkne pevně rty. Chvíli na mě zírá, než nakonec podivně s klidem pronese: „Nevyzradím tvé tajemství, ale nebudu tě krýt, Draco. Pokud se někdo bude ptát, budu znát odpovědi.“

„Nechápu, co na vás má matka vidí,“ uklouzne mi, i když jsem se vážně snažil držet.

„To, co neměl tvůj otec, řekl bych,“ vycení nažloutlé zuby a mně se na okamžik z toho udělá mdlo. To je tak odporné. „Drahý synu, důvtip, inteligenci, rozvážnost a v neposlední řadě charisma.“

S hořkou pachutí v ústech znovu zaskřípu stoličkami. V samotném instinktu sevřu pevně dlaně, které mám svěšené podél těla. Tak moc toužím po tom toho chlapa praštit do toho hákovitého nosu. A než něco jedovatého opáčím, dvě zamrkání víček na to se znovu ozve hlasité prásk a on se přemístí.

U Salazarových fuseklí, ještě, že už je pryč nebo bych se vážně neudržel.

 

Vůbec mě nepřekvapuje, že Snape prorazil všechny mé magické bariéry, kterými jsem dům opatřil.  Hádám, že s tím už předem počítal a nebylo to poprvé, co se s něčím takovým setkal. A vůbec nepochybuju o tom, že to pro něj musela být hračka. Po Pánovi zla a Brumbálovi to je nejlepší čaroděj, kterého znám a i když se budu snažit sebevíc, nikdy nebudu lepší kouzelník. Dům mě před jeho další invazí neochrání, jak jsem se teď přesvědčil.
Je to parchant! A prospěchář.
„Zmetek,“ ulevím si. „Harry ho měl dávno sejmout, měl bych aspoň pokoj. Myslím, že mu dám tip, kde najít. Karma je zdarma, Snape, moc rád podkopnu židli, na které sedíš.“
A to jsem toho chlapa donedávna kryl a bránil, já jsem ale blbec.

 

Zaslechnu šramot. No jak jinak, bylo mi divné, že by vše proběhlo tak hladce. Otočím se a přejdu rovnou ke dveřím. Stojí za nimi samozřejmě Potter. Chvíli mezi námi zavládne ticho, zatímco si hledíme do očí. Nepochybuju o tom, že všechno slyšel. Ani se to vlastním výrazem v obličeji nesnaží popřít. Díky všem zakladatelům za to, že v sobě našel dostatek pudu sebezáchovy a zůstal za stěnou. Skoro mám potřebu ho obdivovat, protože vím, že umí být horká hlava a od začátku mu jde hlavně o to najít Snapea. Moc by mi nepomohlo, kdyby udělal nějakou scénu. Ve vzduchu visí nevyřčená slova.

 

„Tak si to slyšel,“ konstatuju, ptát se nemá smysl. Veškerý potlačovaný vztek vůči zlatému chlapci jsem vypudil, svoji dávku jsem asi vyčerpal na tom bastardovi. V tuhle chvíli nechápu, jak jsem kdy toho slizouna mohl mít rád. Obdivovat ho.

„Všechno?“ dodám ještě.

Přikývne. „Slyšel jsem, jak se někdo přemístil.“

„Asi bych ti měl poděkovat, žes zůstal schovaný,“ přiznám. Úplně neříkám děkuji, jen říkám, že bych měl poděkovat, víc ať ode mě nečeká.

„Pochopil jsem, že seš tady tajně a že o mně nikdo neví. Nejsem zas takový idiot, Draco. Četl jsem noviny a všechno mi došlo. A hlavně bych neměl vůbec šanci Snapea dostat na kolena, když nemám hůlku, nemyslíš? Nepopírám, že chuť pověsit se mu na záda a uškrtit ho, byla veliká, ale umím si spočítat vlastní šance.“

„Dokážu si to představit, sám jsem měl co dělat, abych to neudělal. Ten bastard umí být někdy tak arogantní a do sebe zahleděný, nikoho podobného neznám!“

Potter se zasměje. Vážně, co je na tom prohlášení tak směšného?

„Ty Spojené státy máš na svědomí ty, viď? Chtěl jsem se zeptat už dávno, ale…“

K vlastnímu překvapení chápu, proč jedná tak rozpačitě. Ty poslední dny to bylo mezi námi dost problematické a tohle je první debata pronášená s klidem, ve které se ho nesnažím uzemnit. Sám jsem překvapený tím, že mě dialog s ním neočekávaně uklidňuje. Na jeho otázku jen přikývnu a on se usměje, přirozeně a nenuceně, až se mi v žaludku něco zkroutí a ten záchvěv se mi prožene žilami. Chci věřit tomu, že je tohle jeho přirozené chování a ne žádné další představení.

„Ministr z toho musí být asi na prášky. Určitě čeká, že se mu ozvu.“

„Před pár dny jsem mu posílal dopis.“

„Proč mě to nepřekvapuje?“ zazubí se. Vůbec nevypadá naštvaně. Já bych na jeho místě byl, tak proč se tváří tak pobaveně?

„Ale Ron a Hermiona určitě budou mít obavy, co se se mnou opravdu děje, oni všemu jen tak neuvěří,“ dodá, snad jako by mi chtěl dávat rady. Takhle se chová něčí vězeň?

„To jsem taky zařídil.“

„Myslíš na všechno, Draco,“ touhle odpovědí mě rozhodně dostane. To je nějaký druh odevzdání? Nebo mě snad chválí? Došel do stádia, kdy je mu všechno jedno a přijímá fakta laxně a flegmaticky? Bere to jako samozřejmost, která ho vůbec nepřekvapuje a zejména se ho to ani nedotkne. Mám pocit, že mi přeskočilo. Zahrává si se mnou? Chce, abych si myslel, že to bere s klidem. Nebo mi během hádky se Snapem někdo vyměnil Pottera!

„To ano,“ přitakám. Co na to říct. Hlavně se snažím, ať z mého obličeje nic konkrétního nevyčte navzdory tomu, že cítím podobné rozpaky. Celý náš dialog působí jako běžná přátelská výměna. Mezi námi nic takového nikdy neproběhlo, ani ve škole, ale to náhlé souznění se zdá být opětované. Vlastně mi to lichotí. Lichotí mi, že se Harry necítí mým jednáním pobouřený, že ho přijal a dokonce mi složil v podstatě poklonu.

Nevím, co mě to náhle napadne, ale už mám dost toho být pořád sám se svými výčitkami a strachy. Potřebuju taky trochu žít a než stihne moje myšlenky zmapovat nějaká cenzura, pronesu mezi rty:  „Jdu si dát něco ostřejšího na pití. Dáš si se mnou?“
Proč mu nenabídnout nějaké to pití. Nerad piju sám a Morgana ví, že v tuhle chvíli potřebuju trochu vypnout. Utopit svůj šok na dně lahve se mi jeví jako dobrý nápad.

„Jasně,“ zazní jednoduchá a odhodlaná odpověď.

„Ale já nepiju takové břečky jako je ohnivá whisky, Pottere, nic takového tady nevedu.“

„Tím líp, ne? Nebude nás z toho zítra bolet hlava.“

 

Nakonec se pro změnu usměju já. Možná si trochu vyskakuje, ale ostatně má pravdu.

 

***

 

„Vzpomínáš si, když jsme měli z obrany Umbridgeovou?“ téma na školu stočí jako první Potter, dívá se přitom na mě trochu zvláštně, nedokážu vyčíst, co za tím pohledem vězí, ale zřejmě se tak chce dobrat pointy.

„Byla to pěkná můra,“ odvětím se zdviženým koutkem vzhůru. Před námi leží dvě poloprázdné sklenice a z poloviny vypitá láhev archivního skřítčího vína.

Naše rodina měla vždy přístup k těm nejlepším vinicím a díky Salazarovi za to, že dost pití je pořád i ve zdejším sklepě. Otec se kdysi podle svého azylu zařídil.

„Vždyť si ji celou dobu lezl do zadku,“ zareaguje a obemkne prsty stopku. Zní trochu podrážděně.

Zazubím se a sklopím zlehka zrak, „To ale nevyvrací tvrzení, že to byla můra. Máš s tím snad problém? Jak si říkal, umím si spočítat vlastní šance. S tou růžovou žábou jsem měl vyšší šanci, že přežiju zbytek školy. Na rozdíl od tebe. Nepochybně ti dělalo radost snášet všechna ta příkoří, kolovaly dokonce zvěsti o tom, že tě ve svém kabinetu mučila pokaždé cruciem, je to pravda?“

„Cože? Za to by ji přece zavřeli.“

„Vážně si to myslíš? Ta růžová kráva spolupracuje s Ty-víš-kým,“ řeknu vážně a dopiju do dna. Levitační inkantací nechám zdobenou butylu, aby mi doplnila obsah. Stejně tak i Harrymu.

Otevře překvapeně rty. Trochu mě to zarazí, myslel jsem si, že ministerstvo o machinacích té babizny ví, ale jak se zdá, tak vůbec.

Podívám se na hladinu tekutiny. „Stejně jsem dělal jen to, co mi řekl otec. Byl jsem hlupák a všechno vždycky dělal kvůli otci, abych se mu zavděčil. Ne, že by mi to často dělalo takový problém, ale moje nápady to většinou nebyly. Neřekl mi tehdy, proč to po mně chce, ale potřeboval mít přehled o tom, co se děje v Bradavicích a asi už tehdy tušil, co je ta ženská zač. Vlastně mě to neudivovalo. Nevěděl jsem, co má v plánu nebo tak, ale bylo mi jasné, že za tím něco bude a nedělalo mi problémy být parchant. To je přece kouzlo mojí osobnosti. Měl bys to někdy zkusit, Pottere, je příjemné a osvobozující být ten špatný. Pravidla jsou pro tebe jen slovem, ničím jiným.“

„Ne, díky za nabídku, znáš mě, raději zůstanu tím hrdinou s údělem zachránit zbytek světa. Vypadá to dobře v životopise.“

Zasměju se, myslím, že jsem celé ty roky Pottera podceňoval, netušil jsem, že umí být takhle vtipný.

„Lézt do zadku té ropuše bylo dost snadné. Co nakonec chtěl otec, už si ani nevzpomínám.“

„Zato já si vzpomínám,“ skloní rezignovaně hlavu.

„Vlastně. To divadlo na odboru záhad, je mi to líto, Harry,“ pronesu automaticky, cítím, jak mě víno hřeje v hrdle, když polknu. Nejinak i na dně žaludku. Pak si uvědomím, co jsem to vypustil a instinktivně si překryju ústa.

Harry pobaveně zdvihne obočí v teatrálním gestu. „Malfoyové se přece nikdy neomlouvají!“

„Ujelo mi to.“

„Všiml jsem si,“ rozesměje se a zdvihne sklenici, aby mě vyzval k přípitku. „Tak na tvoje omluvy, které už nikdy zase neuslyším.“

Nedá mi to, aby mě to taky nerozesmálo. Tolik pravdy v jedné větě. Cítím horko ve tvářích, ale Harry na tom není jinak, protože je má lehce zrůžovělé. Vypadá strašně roztomile a rozverně, jak pohazuje hlavou a lítají mu přitom už tak nepoddajné vlasy do všech stran.  K zulíbání. Očima opíšu trajektorii až k jeho rtům, jsou tak vlhké a zarudlé od pití.

Alkohol si začíná vybírat svou daň, omámení mysli je příjemná změna. Naproti všem útrapám posledních týdnů se cítím neskutečně volný a pocit, který mi našeptává, že dnes večer můžu cokoliv, se značně stupňuje s každou vypitou sklenicí. Pro dnešek, Harry, můžu vše, na co si vzpomenu. Můžu se smát, užívat si a dokonce i děkovat.

„Žádný Malfoy se taky ještě neopil tak, jako jsem teď já. Můj otec by nade mnou zhrozeně spráskl rukama a náležitě mě potrestal,“ znovu zdvihnu sklenici k přípitku. „Ať shnije v Azkabanu!“ cinknu o druhou sklenici, než znovu dopiju.

Nic neříká, prostě se jen usmívá, tak nádherným úsměvem, že se mi roztřesou kolena. Ještě, že sedím. Tohle není přetvářka, není to snaha se mi vlichotit, Potter se mnou sdílí nadšení, pobavení i ten břitký humor. Sdílí se mnou celý tento večer, protože stejně jako já už má v sobě dost alkoholu na to, aby se nehlídal.

„Počítám, že do několika dní dorazí i moje matka, jak ji znám,“ položím dlaň na stůl a zatrylkuju prsty o dřevo. „Měl by ses mít na pozoru, snažit se být nenápadný a dávat si pozor na to kam chodíš. Neovlivním, kdy dorazí, ale můžu si být jistý tím, že se přemístí do hlavního sálu jako Snape.“

„Jak je vůbec možné, že se Snape přemístil? Myslel jsem, že to nejde,“ zajímá se.

„Jedná se výjimku, která se týká rodinných přátel. Myslím, že když ti někdo šuká matku, tak se to na něj taky vztahuje.“

Zírá na mě, dobrých pár nádechů jako by přemýšlel, jestli se má smát nebo mě politovat. A tak než to ticho začne být trapné, tak se sám rozesměju.

„Mě už to víc zklamat nemůže, Pottere, štve mě víc to, že jsem se na tuhle možnost nepřipravil.“

„Mrzí mě to, Draco.“

„Jo, mě taky. Ale mrzí mě i to, že Montroseské straky už pět let nevyhrály pohár!“

Trochu to uvolní napětí. Všimnu si, že Potterův pohled sklouzne na moje rty. Určitě si to jen namlouvám.

„Každopádně,“ vzdychnu, „doporučuju ti, aby ses vyhýbal pokojům s krby, přijímacímu salónku, hlavní chodbě a pokoji rodičů, protože pokud se moje matka přemístí v nejbližších dnech, může to být kamkoliv. Nejspíš by nevolila moji ložnici a zcela určitě ji nenapadne přemístit se k tobě, o existenci toho pokoje sama ani neví. A určitě se nepřemístí do kuchyně k Djuky, to by pro ni bylo potupné a absolutně nevhodné, co kdyby si umazala lem svých šatů.“

„Dobře, budu s tím počítat.“

„Říkal jsem si, že už bylo dlouho nějaké ticho před bouří, nicméně tak brzo jsem nikoho nečekal. Byla to zvláštní návštěva. I na Snapea. Nechce se mi to nějak líbit,“ přejedu si palcem po spodním rtu, znovu ten pohyb doprovází Potterův zrak, i když se mu na čele rýsuje vráska.

„Začínám si zvykat,“ prohodí prostě. Pořád mi civí na rty. „Líbíš… Líbí se mi tady.“

Zkusmo zamrkám. Možná jsem se přeslechl, možná prostě už jenom toužím po tom, aby říkal, co chci celý život od něj slyšet. Nečekám to a rozhodně nevím, co na to vlastně říct. Nachytá mě nepřipraveného na to čelit podobným přiznáním, a tak mu prostě jen mlčky doliju sklenici, ze které se vzápětí napije.

„Řekni mi něco, Draco…“

Z těchto frází mám strašný strach. Nikdy nepřinesou nic přívětivého. Jen zvídavé, mnohdy dotěrné a nepříjemné dotazy, na které bych čas od času rád neznal odpověď ani já. Tak nějak tuším, na co se mě zeptá.

„Uvidíme, co to bude,“ představím hned v úvodu vlastní neochotu odpovědět na nepříjemná témata. Jsou věci, které se snažím před sebou zatajit i já sám.

„Proč si mě tu vlastně přemístil? Jaký byl tvůj záměr? Jak jsem měl skončit? Co bylo důvodem, abys mě vůbec unesl. Byl si volný, mohl si prostě zmizet a ke všemu se postavit zády. Neohlížet se. Chtěl bych to vážně vědět. Vím, žes říkal, že jde o pomstu, ale nějak se mi tomu nechce věřit. In vino veritas, Draco. Ve víně je vždycky pravda,“ jeho ruka se natáhne, aby se sklenicí zařinčela o sklo té moji.
Nevím, jestli za to může vypitý alkohol, jestli nějaké moje prozření nebo únava, ale tentokrát už se mi nechce schovávat a jeho otázka mi překvapivě nepřijde dotěrná nebo nepříjemná. Mám chuť být upřímný, i když toho možná budu zítra litovat.

„Důvodem? Samozřejmě pomsta. Hrozná pomsta, ničivá a krutá. Oko za oko, zub za zub. In vino veritas, říkáš? Já zase in omnia paratus, Pottere. Připraven na vše, hlavně být připravený na všechno. I na to, že tvůj původní plán jaksi přestane dávat smysl a všechno nabere nový nečekaný směr.“

Vypadá, že úplně nerozumí tomu, co tím chci říct, nebo možná odhaduje.

„A co chceš se mnou dělat teď?“ ledabyle odloží pití na okraj stolu a zatváří se vážně, jako by z něj všechen alkohol vyprchal.

Já vím, že z něj nevyprchal, protože jinak by nekladl otázky, na které vlastně ani nechce znát odpovědi. Ne tak hloupé a troufalé. I jeho opatrné pohyby ho prozrazují. Asi na tom nejsem o moc lépe, když se opřu zády do židle a musím chvíli balancovat. Stejně mi přijde k pomuchlání, protože se tváří, jako by se ho něco bolestivě dotklo. Skoro mě to svádí, abych ho objal a pochoval jako ublížené štěně. Prohrábl mu prsty vlasy, rty se něžně otřel o ty jeho, obtěžkal j jazykem. Utěšil ho. Natiskl se na něj, abych se znovu mohl dotýkat těch vypracovaných svalů a ucítil tu podmanivou vůni. Sakra, začíná mi být trochu moc horko, rozhodně se mi rozdivočil tep.

V hlavě se mi pletou nemravné myšlenky, mám co dělat, abych nenatáhl ruku a Pottera na sebe nesvalil. Kašlu na zábrany, dnes je dnes a zítra je zítra. Zítra to oba můžeme svést na alkohol.

Zatvářím se rozverně, nebo alespoň doufám, že to tak nějak vypadá, už si nejsem úplně jistý, mám pocit, že to ani nejsem já.

Nakonec mu přece jen odpovím. „Teď bych s tebou chtěl dělat hromadu věcí, Harry,“ opřu se lokty o stůl a hlavu si položím do dlaní, zatímco se konsternovaně zahledím přímo do jeho značně se červenající tváře. Je zaskočený.

„To-totiž… Já… No… Cože?“

„Obdivuju tvoji schopnost vyjádřit slovy emoce, které obcházejí veškeré verbální dovednosti. Nad takovou slovní zásobou by jeden až žasl,“ nadhodím s ironií sobě vlastní, abych ho popíchnul. Je to jako součást denního režimu. Je to zvyk, špatně se toho zbavuje. Skoro se nadechnu, abych se vzápětí hned omluvil, ale on mě překvapí. Namísto toho, aby se urazil, jak původně čekám, bezelstně se zastřeným zrakem pronese něco nečekaného. Něco, co se mi vpije do morku kostí jako božská mana. A já pevně doufám, že slyším správně.

„A já tvoje úžasné rty!“

 

Rezignuju v roli nepřítele. Kolena se mi konečně roztřesou naplno a v krku mi vyschne. Jak to říkal. In vino veritas?
Jsem připraven na vše!

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

128 komentáře “9. I jako In omnia paratus (připraven na vše)

 1. Tak, mám první koment! A těď si to jdu přečíst. Alespoň nějaká pozitivní věc na dnešku (viz LEBEL!!!). :)))

 2. Náhodou, tahle kapitola se Ti taky povedla! Jsem zvědavá, co zamýšlíš se Snapem (či Narcissou). Tahle povídka se mi vážně moc líbí. Ale jsem zvědavá, co zase Draco ráno vyvede. :)))

  A teď už jdu vážně spát neb vstávám v 6:45 do školy. :(((

 3. Tenhle díl se mi rozohdně líbil. Rozhodně mi nepřipadal příšernějši, naopak spíš bych řekl, že se vrátil do starých a skvělých kolejí. Moc dobré.

 4. užasný.. po olikátý to řikám??? nevim, ale je to tak!! chtělo by to další, jo a není horší!!! obě byly krásný!!!! tadle možná ještě kapku hezčí!!! :D:D fakt!!!

 5. krásně mi ta kapitola zpříjemnila ráno :-), není nic lepšího, než sedět v pyžamě u compu, snídat při tom a číst si nějakou skvělou povídku, což tahle určitě je :-)

 6. glana: in omnia paratus je připraven na vše, je to tam napsaný.

  Je to moc dobrá kapitolka, je lepší než ta předešlá, ale ani ta nebyla špatná. Nemusí být přece v každé nějaká akce, ne? Trochu klídku taky neuškodí a já už se těším na další, jestli takhle úžasně navážeš na ten konec, jak očekávám:o))))

 7. Lebel…. já pro tebe nemám slov…tři hodiny spánku jen kvůli povídce? Nebudu říkat, že jsi blázen, fakt ne :))))

  sigam tak takové ráno si dokážu představit, jen né u svojí povídky :))) dík

  All to říkam pořád taky, ale někdo to prostě nechápe 🙂 Já nemůžu do každé narvat nějaký děj, něco musí být tzv. mezikapitolou.. já chápu, že se každý těší, až se něco stane, ale kdyby se pořád něco dělo, došly by mi nápady 🙂

  :)) třeba s vámi záměrně takto mávám, aby jste si právě mysleli, že navážu, jak navážu… třeba to opravdu udělám, ale víte, že dělám takové věci naschvál :))

 8. Konečně….bylo to utrpení, pořád mi padala síť a já se asi dvě hodiny snažila dostat na tuhle stránku….

  Tahle kapitola je sqelá :)….Dracovi se to zas nějak hroutí….Těším se co bude dál :D

 9. teda,já považuju Draca za padoucha,ale začínám ho litovat…..tohle bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli:-):-):-)

 10. Ty, Blanch, nekoukáš náhodou na Gilmorova děvčata? Tam se tohle heslo nedávno, myslím, objevilo:-)….Jinak pěkné, je to jediný slash, který jsem kdy přečetla, takže tak…:-)

 11. on hodně v poslední době blbne blog… když vám nepůjde můj blog, je tu druhé východisko: http://fanfiction.potterharry.net, tam to najdete všechno taky 🙂 Přidávám to zároveň.

  Elisabeth odkážu tě na již zmíněný fan a přečti si tam úvod u mojí kapitoly :))) Konkrétně je tam napsáno:  Význam názvu kapitoly máte v textu. Možná si teď někdo říká: Aaa, Blanch se dívá na Gilmorky… Správně, dívá a tento citát mě značně ovlivnil a zalíbil se mi tak, že se mi přesně hodil na písmeno I 🙂 Tentokrát budu hodná slečna "spisovatelka" a nebudu trápit ani Harryho, ani Draca 🙂 Příjemné počtení.  :))) To je má odpověď :))

  Jinak je mi ctí, žře zrovna ten můj je ten jediný, těší mě to.

 12. haha…zdá se mi to, nebo Draco ztrácí kontrolu? :))) …v každý kapitole se něco děje…i to, že se tam nic neděje, se tam děje…no, nic…každopádně skvělá kapitolka…

 13. Páni, to byla rychlost. Nečekala jsem novou kapitolu tak brzo, ale jsem potěšena :).

  Psala jsi, že do každé kapitoly nemůžeš narvat nějákej děj (všichni si asi umíme představit jaký "děj"), ale já jsem ráda. Takhle má ta povídka hloubku a něco znamená. Jednu "akci" za druhou opravdu dokáže napsat každý, ale potom ve mě z té povídky moc nezůstane. Jsem ráda, že píšeš tímto způsobem.

  Naty má pravdu: v každé kapitole se něco děje. 🙂

 14. uzasne…………….ty nevies napisat nudnu kapitolu v kazdej je nieco co ta nuti citat dalej………….este raz je nadherna, uzasna, super a co ja viem co este:o))

 15. Blanch, takže je to jasné. V příští nic nebude, Draco se z toho vykroutí, co? :o))) Mně vůbec nevadí kapitoly, kde se toho moc neděje, ono se něco děje pořád, jen to třeba není tolik akční, ale ty píšeš tak dobře, že to je úplně jedno.

 16. Uf, tak sem to jednim hltem sjela všecko i s komentářema. Tahle kapitola je fakt ještě lepší než ta minulá, dokonce o dost. Takže děkuju :))

 17. All co já vím? 0:-)))) *pomrkávajík*

  Ale kušujte, něchte těch ód na moje "skvělé" psaní :))) Já jsem se to furt nenaučila normálně přijímat 🙂 Vyvádí mě to z míry 🙂

  Jinak všem dkěuji za podporu.

 18. Hustý:-)) To je mé obviklé slovo:-))) Je to fakt bezva, i já jsem zvědavá ,co pak vyvedou, ale trochu to tuším, no nic a kdy bude další kapitola?:-))

 19. Óda na skvělé psaní Blanch

  OOO, Blanch naše rozmilá, tak skvěle píše

  až se mi z toho někdy i těžce dýše

  v jejích povídkách harry souloží

  a v jejích dílech Humři se nemnoží ( páč to nestihnout, jsou zavražděni a zkonzumováni!!)

  Draco trpí depresemi, hajzlík jeden blonďatá

  a já už jsem veršem znaven, nechám toho natotata.

  nechci slyšet žádnou stížnost na kvalitu verše… já nejsem poezijní typ :-D

 20. ani nevite jak moc jsem zvedava jak bude vypadat dalsi kapitola… O:-) rekla bych, ze to ma nabeh na neco podobnyho, co se odehralo v G ;o)….

 21. Amy je to podle anglické abecedy… ne podle české, to sis mohla všimnout, když tam nejsou písmena s háčky :))

  Další kapitola bude nevím kdy.

  :)))) Nosici …krásná básnička a úsměvná :)) To už je druhá za dva dny, která mi byla věnována, za chvíli roztaju :))) Je to fakt skvělý 🙂

  Jasmine nehodlám s eopakovat, přečti si komentáře :))) Nebo se mrkni na fan do popisu kapitoly :))

 22. Ahoj, už chápu co Linbrethil na tý fanfiction vidí a jsem moc rád, že mě dokopala k tomu něco si přečíst, dneska jsem strávil na tvým blogu velice příjemné odpoledne a vzhledem k rozsahu tvý tvorby, myslím, že v tom budu pokračovat i zbytek víkendu. Musím taky říct, teda spíš napsat, že jsem slash vůbec nechtěl číst, já nemám nic proti homosexuálům, ale nemusím o jejich praktikách nic slyšet a už vůbec ne je vidět, a po tom, co mě Lin vytáhla na Zkrocenou horu se mi chtělo zvracet, ale tohle je tak citlivě napsaný, že mi to vůbec nepřijde zvrácený. Já vůbec nevím, co se to se mnou děje, ale když jsem se začetl do tvýho slashe a vžil se do situací těch postav, přišel mi ten sex jako něco, co tam nerozlučně patří. Vůbec ne jako něco odpornýho, nenormálního. Každopádně si tvůj blog posílám do složky oblíbené a hodlám tě dál obtěžovat svými sáhodlouhými komentáři… P.S.: U nás na fildě jsme všichni v ročníku ukecaný…

 23. ha, teď tu budem dva muži… měl bych podniknout něco na obranu teritoria (virtuálního) a mého harému (ještě virtuálnějšího) :-DD

 24. Arrxene páni :)) Já ráda čtu dlouhé komentáře, zvlášť z obsahem, který si mi věnoval :))

  Je strašně pěkné číst, že má takové dojmy i "kluk"… ti to většinou odsuzují. Já s ena tenhle slash sex vrhla poprvé, taky jsem to dřív nějak…"nemohla", ale časy se mění, lidi taky, ze zvyku se stane nutnost 🙂

  Samozřejmě ti moc děkuji, hrozně si mě potěšil. Dala bych ti tipy, kterým povídkám se máš raději vyhnout, protože některé opravdu nestojí ani za otevření. To víš, za pět let trochu člověk změní svůj styl, i obsah..

  Jsem ráda, že "jsem změnila" tvůj názor, hrozně mi to lichotí, u kluka zvlášť 🙂

  Na fildě musíte být ukecaný. hlavně si pořád pokládat otázky, na který nejsou odpovědi, to do nás pořád hustila profesorka filozofie :))) Na otázku je odpovědí zase otázka a ty nemají konce.. :)) Proto se pořá mluví 🙂 Nemám ti to vůbec za zlé 🙂 Lin bych asi měla poděkovat 🙂

  Nosici ono je vás tu víc, ale málokterý zanechá příspěvek… ale pár se jich tu vyskytuje, věř mi, že nejsi sám 🙂 Jste v menšině, ale takových deset bych určitě napočítala, jen se asi stydí psát… napíší jen někdy… vidím to v jiných komentářích u starších povídek apod. 🙂

  :)) Prej harému :))) a kdože je v jeho čele? (Myslím z toho něžnějšího pohlaví..)

 25. vlastně jsem nedávno přemýšlela nad tím, jak to mají v kouzelnickém světě přesně s tím alkoholem….takže teď mám jasno – Merlott =)

 26. Blanch, no vidíš, to mě nenapadlo.. myslíš, že bych si měl zvolit jako favoritky, jo? No to by muselo proběhnou nějaké výběrové řízení, promenáda v  plavkách, zápasy v blátě a tak podobně :-DD

 27. Nosici :))))))

  Teď bys mi jako měl podlejzat a s určitostí napsat: "No smaozřejmě ty, Blanch!" :)))))))) *ironík*

  To tvé řízení bych asi projela na celé čáře, i když věřím sama sobě, že ty zápasy v bahně bych vyhrála, já se nezdám, ale síly mám fakt hodně :)) Pár lidí už s eo tom přesvědčilo 🙂

 28. to "posedenie v nalade" 🙂 bolo opisane tak realne, az sa mi zdalo, ze mam de ja vu (ci ako sa to pise :))… vobec nie nudne, ved nemoze byt vsetko "akcne" :)… ale vies co by ma zaujimalo? kam chodis na tie nazvy 🙂 su supis 🙂

 29. Blanch, podlejzání snad proboha nepotřebuješ… no zápasy v blátě budiž… a co ta promenáda? volná disciplína a zvlástní soutěž " vystihněte sto slovy božskost Nosicovu"? :-DD

 30. Ness většinou jsou to citáty, jsem úchyl na sbírání citátů :))) A tento zrovna zazněl v serálu Gilmorova děvčata 🙂 Původně to mělo být In vino veritas, ale ten druhý se mi líbil víc 🙂

  Nosic to byl samozřejmě vtip 🙂 Nepotřebuji, nemusíš se bát :))))

  Promenádu bych projela.. a volná disciplína, ale jo, to bych možná zvládla, ty můj božský :))))

 31. Ahojík máš moc hezkej blog a chtěla jsem se tě zeptat jesli by ses nechtěla spřátelit ;oD Tak dyštakpísni na můj blog : ) pá

 32. Blanch, vidíš, jak ti to jde.. ještě bysme měli zapojit ostatní.. heather, warr, kačulína…. všichni opakujte po mně: Nosic je božský a nádherný. a kdo to řekne nejlíp, stane se mojí favoritkou :-D kdo bude druhý, stane se favoritkou mého humra

 33. ahoj blanch píšeš krásné povídky a tahle je skvělá těším se na pokráčko.

  Chci to taky zkusit a tak bych byl rád kdybyste chodily na můj blog a četli moje povídky.A ještě abyste nezapomněli napsat komentář.

  P.S.promin že si tu dělám reklamu

 34. Nosici, takovýhle návrhy jsou celkem nebezpečný, víš to? :)) Jenom ještě rozmejšlím mezi tebou a humrem :))

 35. No tak ti oznamuju, že jsem přečetl komplet tvoji tvorbu. (To jsem dobrej, co?) Je v tom znát ten vývoj a ohromnej pokrok, takže doufám, že v psaní budeš pokračovat i dál a třeba i profesionálně… Já bych asi vypích Pikovýho krále a Temnou cestu osudu, z těch kratších pak Čistící lektvar, ten mě přišel moc roztomilej a pak taky Za soumraku krve, škoda že v tom nepokračuješ, začínalo to slibně… Tak ale teš se odlepuju od laptopu a jdu Linbrethil poděkovat za tebe:)

 36. ach taaak… 🙂 ja totiz "zeny z rodu gilmorovcov" (tak sa to vola na slovensku) nepozeravam, teda ja nepozeram telku vobec ale to je vedlajsie :))

  uchyl? :D to sme kazdy :)), napr. ja kazdy den ako uchyl cakam na tvoje poviedky.:) ozaj, chcela som sa spytat (som slusna, to sa casto nevidi:)))… v ramci dodrziavania autorskych prav :), ci nezrani tvoje autorske city, ked budem taka drza a vytlacim si  nejake tie tvoje poviedky? velmi by ma potesilo tvoje osobne zvolenie :))…

 37. Teda tady se člověk dozví věcí… Blanch doufám, že už nemáš oko na punčoše… já je teda na rozdíl od Jul taky nosím a vždycky mám ty prevíty jenom na jedno použití… Jsem ráda, že jsem s tou La Scalou mohle být nápomocná, i když neumyslně…

  Arrxen: Udělals mi radost…

 38. Nosici a ty línáš? *podezřívavý pohled*

  (ono je víc věcí, které zní slovensky českému uchu výtečně :))

 39. Ness nezraní to moje city :)))

  Arrxene jsem vysoce poctěna. Za soumraku krve bude pokračovat, s tou povídkou jsem ještě neskončila. Děkuji, žes "mi" věnoval čas 🙂

  Nosici ty si až příliš věříš, co když si právě každý myslí, že božskej je jen humr?(hlavně na smetaně :))) -nemohla jsem si to odpustit) 🙂

  Karol: nezlob se, ale já nespřáteluji.

  Heat a ještě Nosic zapomněl napsat, že neprdí a nevyžaduje zvláštní péči 🙂

  Lin já už se dlouho nad tím názvem přemýšlela, přišel mi dost trefný :)) Ale tys mě nevědomky ukecala, rozhodovala jsem se totiž mezi dvěma názvy a když si začala s tím filmem, bylo vyhráno :))

  Jj slovenčina je naozaj nádherná, fakt. Půl roku jsem měla přítele Slováka a strašně krásně se poslouchala. Taky můžu s hrdostí říct, že mi ještě nikdy žádný kluk nepřezdíval mačiatko 🙂 Bylo to sladké.

 40. Já tu přiščla s úplně jiným sdělením a nakonec ho nenapíšu :))

  Právě jsem dokoukala Zkrocenou horu…aaach..fňuk, fňuk…to bylo tak krásné a tak smutné.. u konce jsem bulela jak želva. A vůbec mi to nepřišlo nechutné, spíš hrozně sladké a krásné…úplně jsem se u toho rozplývala a některé scény si musela pouštět znovu. Možná jsem naměkko hlavně proto, že mám skoro 40°C horečku, každopádně to nyní řadím mezi nejkrásnější filmy, které jsem kdy viděla…. díky LEBEL!

 41. Já Zkrocenou horu miluju, brečela jsem u ní jako želva, jenom můj doprovod chtěl utýct z kina, tak třeba teď bysme se na ni mohli podívat znovu, viď Arrrxene?

  Jsem hrooozně moc ráda, že bude pokračovat Za soumraku krve.

  A Blanch brzy se uzdrav:)

 42. Zkrocenou horu jsem neviděl ,ale s tim pouštěnim scén znova a znova… mám kamarádku (měl sem… v čechách..chjo), která byla zažraná do Roxburgha, který hrál Draculu ve Van Helsing… vidět černovlasýho  chlapíka, jak třeba 5x opakuje "we have such history, you and I, Gabriell" bylo fakt úmorný

  jo a blanch, když jsi nemocná, to máš spoustu času na psaní, ne? :-)) (s tim humrem, jsi to přehnala!!!) :-)

  Heather, ne já nelínám… jak jsem koupil, tak prodávám. Humr řikal ,že ti mám napsat, že nelíná..

 43. Blanhc: Jsem ráda, že s efilm líbil. Taky jsem u něj brečela. Já jsem holt romantik. Bylo to krásný  azároveň strašbě smutný. Ale tý manželky Ledgera mi bylo fakt líto. To si vážně nezasloužila.

  Doufám, že ta nemoc není mic vážného! Snad se brzo uzdravíš. S další kapitolou (a te-Ď mě lidi ukamenujou) spěchat nemusíš (ale mohla bys 🙂 ). Hlavně se uzdrav. Já se většinou neptám na kapitolu, protože byc si ji chtěla hned přečíst (tím neříkám, že nechtěla) jen chci vždycky vědět, kdy bude. Takže, když příště, až se zeptám, napíšeš, že třeba za dva týdny, tak budu spokojená (v rámci možností).

  Hlavně se koukej brzo uzdravit.

  Nosic: Jo, moje ségra má humříky moc ráda. Nechceš nějakej recept? *Chichi :)*

 44. Nosici, nevšímej si jich.Závidí, že ty máš krásnýho humříka (panebože, co to píšu :))) s ještě krásnějšíma klepítkama a ony ne :-P

 45. fakt pěkný, jako vždy:0)

  nosici, tvuj humr mě začíná zajímat:0)… myslíš, že by mě mohl seznámit s nějakym vzdálenym příbuznym, kterej líná? línajícího humra bych fakt chtěla vidět! :0))))

 46. Krunýř se teda loupal mým želvám, ale línání to teda nepřipomínalo 🙂 Ale když mu dáš pyžamko, tak ho přece před línáním částečně ochráníš, ne?

 47. Nosici nemám, když sjem nemocná, budeš se divit, ale nesedím u počítače! Chcete mě přivést do hrobu? 🙂

  :))) Hezká debata :)))

  Právě jsem se byla sprchnout, páč jsem měla dost vysokou horečku a vážně nechci jet na pohotovost, takže jsem tu skákla, páč nemůžu usnout. Brácha mi tu nechal zaplý pc. Sice mě hrozně bolí oči a sotva na to vidím a celý člověk, že sotva sedím(to jsem ještě nikdy nezažila, jako by mě někdo pořádně zmlátil, bolí mě všechny svaly v těle), ale nevím, co mám dělat, je mi fakt zle a takhle aspoň na to nemyslím, i když to asi nedám… jaj..jsem se rozkecala, co? Nevšímejte si mě, jen tak žvaním, nevím, co jiného napsat… No ale alespoň jste mě rozesmáli, dneska poprvé… díky moc 🙂

  Lebel, Lin děkuji za zastání 🙂

  K té Zkrocené hoře… budu si to muset znovu pustit. Je to vážně krásný film. Můj otec by ho asi nestrávil, ale je vážně nádherný. A to, že ej tam někde nějaká fakt nechutná scéna, jak mi kdosi tvrdil, byl silně nesouhlasila. Za prvé tam je prd vidět už jednak protože je to tmavá scéna a taky protože ani jeden z herců nic neukázal, za druhé to je strašně rychlá momentka, za třetí to je teda slabota, čekala jsem něco "úchylnějšího" …po tom, co tady píšu ve slashích si připadám, že jsem zralá na 20 let v Azkabanu… 🙂

 48. nosici: loupání krunýře mi taky nepřijde moc jako línání, línaj jen chlupatý zvířata (někdy možná i lidi:0)) a docela bych chtěla vidět chlupatýho humra:0)))

  a ty blanch se vyprdni na to čučet do compu a radši lež a kurýruj se:0) ono je i bylbý koukání na obrazovku docela namáhavý i když se to nezná, stejně jako je to s pletením… (jsem docela koukala, když babička přišla od doktora s tim, že jí zakázal plést, páč by mohla dostat infarkt… ale to jen tak okrajově:0))

  hlavně se blanch brzo uzdrav:0)

 49. Tak jak je, Blanch? Doufám, že už líp… Ty chřipky jsou strašný potvory, včera jsem tady kurýrovala brášku, protože měl taky horečku. Takže se koukej dát dohromady a zbrábořit se:)

 50. Tak jsem měla tu čest přečíst tuhle kapču až dneska.. A musím říct, že rozhovor dvou majitelů opiček byl fajn, už se těším na další kapitolku.. Thx, my dear Blanch!

  P.S: Jaktože jsi nebyla ve vestibulu? :0DD

 51. Blanch, chceš si přečíst parodii na MS. Pokud ano, tak jednu najdeš u mě na blogu 🙂 Snad tě to pobaví 🙂

 52. Silwen lásko, moc mě to mrzí, ale když já jsem onemocněla a vysoká horečka mi to nedovolila :))

  Eillen všimla jsem si, že tam něco takového máš, až budu ok a vydržím u počítače delší dobu, taxi to přečtu 🙂

  Severko opakuji se, je to podle anglické abecedy… vidíš tam někde Č? :)))

  kolycku, LIn: díky moc.

  P.S. všem, kteří posílali obrázky… vložím je až během týdne(snad)

 53. Blanch, co tu děláš?!!! Nemáš být náhodou v postely? Chceš, aby se Ti přitížililo? Komentáře a povídky počkají, zdraví je přednější! (Heh, to říká ta, co s horečkou chodí kolikrát doškoly i do divadla apod. Holt pod svícnem…znaš to… :))) )

 54. Silwen s mojí horečkou by led neprošel :)))

  Lebel čas od času tu na 5 minut mrknu, ať mám přehled. Ale nevysedávám tu.

 55. A touhle dobou bys měla být dávno v postely. Přiznej se, že se Ti nechce do školy a proto chceš být co nejdýj nemocná? Pro to, aby ses mohla uzdravit, tělo potřebuje soánek. Spánkem se regeneruje a dodá se mu energie. A oboje je potřebné k uzdravení.

  (Šmante, já už mluvím jako ta naše zdrávkařka. Brrr!)

  Samozřejmě, že já, když jsem nemocná, taky vysedávám u kompa skoro furt (no, když jse zdravá, tak taky), teda, pokud mi nejni hodně blbě.

  No, snad Tě ta nemoc brzo pustí. Ale nespěchej. Jinak se ti to vrátí a budeš nemocná o to dýl. :)))

  Co to pořád melu? Já vážně nejsem normální. Aha, už vím. To je tím, že je pondělí a já  vím, že musím vstávat v 6:45, vůbec se mi do toho nechce, a ještě k tomu máme tu zdrávku, no…a v pátek jsme ji měli taky. Pokaždé dvouhodinovka. A zejtra (dneska) 8 hodin!!! Co nadělám. To já na tu školu lezla. :)))

 56. blanch! ty taky nemocná?! reneé taky nemocná 🙁 sice nemám horečky ale nemluvím což je pro mě psychicky naprosto zdrcující… a stejně zdrcující je to nekonečné čekání na další kapitolu… uáááá!

  Lebel: vstávat v pondělí 6:45?? co já bych za to dala…

 57. Jáááj….a MS (pro zvrhlé paničky z chatu – Moravskoslezský kraj) má prázdniny……..a vstávám stejně v pět…….dvě hodiny straším a pak spím až do jedenácti…..no nic, to jen tak na okraj….

 58. Vstávat v 6:45, já musím každej den v 5:30, je pravda, že kolem půlnoci už padám, ale to je tím, že se většinou učim…

 59. vážení, reneé ruplo v bedně a napsala dvoje drabble… jedno i s věnováním (hádejte komu? :o))

  když drabble, tak pro všechny! (aj s chybama)

  tak a teď už dost keců a šup na můj blog!

  (blanch, neva že si tady udělám reklamu, že ne?) :o)

 60. Měla jsem rozbitý počítač, takžejsem dneska musela dohnat vše, co jsem za skoro měsíc  nestihla… Blanch, vše je super a hlavně tahle kapitolovka (i když slash moc nemusim). Už se těším na pokráčko a nejen Acta est fabula. Jinak, moc se mi líbí ty latinský citáty, protože ať si všichni říkaj, co chtěj, mě latina prostě baví!

 61. Lebel spánek už mě s*ere, jsem přespaná, furt jen spím. Jinak sjem právě zjistila, že chřipku, ani angínu nemám. Mám zánět hltanu a zánět průdušek, mám na to antibiotika a doma si ještě nějaký týden a půl poležím, takže už teď toho mám dost, co budu dělat?

  Vev já latinu miluju. Škoda, že už jsem neměla možnost ji dál studovat. Měla jsem ji jen chvilku.

  Heat taky spadáme pod Morslez.kraj, ale nic nevím o tom, že bychom měli prázdniny 🙂

 62. Vy nemáte?Nám říkali, že maj celej MS……..nebo jen Ova, Havík a spol? :)) Ne, určitě říkali, že má celej…..ještě se mrknu….

 63. Ne, nemáme… spolužačka mi psala, že jim sice odpoadají zítra tři hodiny, ale jinak žádné prázdniny…

  Opava rozhodně nemá, teda náš gympl určitě ne…

 64. No, já chodím na vyšší odbornou školu a jarní prázdniny mám. Ale je fakt, že na vejškách nejsou. Ale Rose má Velokonoční prázdnity celý týden, protože oni jsou Teologiká fakulta Univerzity Karlovy a jako církevní (či tak nějak) mají prázdniny delší. I podzimní měli celý týden. Grrr!!!

 65. Ahoj Blanch tak si se zase vratila do starych koleji a to je dobre.Psychologicke pochody Draga jsou zajimavejsi nez jeho fyzicke choutky i kdyz i o nich pises velmi dobre. Jednim slovem supr a uz se tesim na dalsi kapitolku.

 66. Jedná se o Evangelickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Pastorační a sociální práce (bakalářské) a může z ní být – uplatnění:

  * jako pracovníci v sociálních a výchovných zařízeních různých stupňů a zaměření,

  * v sociálních a výchovných programech, zvláště křesťansky orientovaných.

  http://web.etf.cuni.cz/

 67. :)) heh..no tak to je dobrá kombinace :)))))

  Počkej a má tam nějaké křesťasntví jako hodinu nebo něco takového? 🙂

 68. Jo, má. Ale to se spíš zeptej jí. V minulém semestru měla dvě hodiny týdbě křesťanskou etiku, pak religionalistiku a dějiny církve (či jak se to jmenovalo). O Dějinách církve říkala, že je to strašný, že prej ten přednášející je schopen začít u antiky, přes 18. století k 14., pak zabrousit do 9. přes 16 a skončit třěba u Caesara. Ten přednášející si od ní od ní vyslouzžil přezdívku Binns, protože přednáší monotóně a je to podobně záživný. Kromě toho: Binns, Profesor – "bin" je britský výraz pro odpadkový koš. Mnoho studentů považuje jeho předmět za odpad.

  Na to něco bude. U nás yb se pár binnsovek taky našlo (nemáme chlapy – tedy naše třída). Akorát na výpočetku, ale to je Binsovka jak vyšitá. Ceklý dvě hodin ypíšeme všema deseti (já tedy rozhodně ne, portože to neumím a kromě toho píšu rychlejc, když píšu podle svého) otravný texty, který nám tam flusne program, ve kterym píšeme. Můžeme udělat maximálně jednu chybu a je to na rychlost. Minule to muselo být 140 úhozů za minutu. Teď nám vyhrožuje 200 za minutu. To nedám ani nadopovaná Felix felicis.

  Zítra ji uvidím, ,tak ji poprosím, ať Ti sem napíše krátký info o škole. :)))

 69. Ježiši…tak to by mě tam nikdo nedostal..já, která jsem přímo antipatik vůči jakékoliv víře v boha… no ani by mě nehlo… tak to ji teda obdivuju.

  Já vím, že je bin koš :)))) Naučila jsem se to ve hře vaná Hospital :))))

  :)))))) Teď si ěm rozesmála s tím lektvarem :)))

 70. No, vzhledem k tomu, že jsem obě chodily na Střední sociální školu Svaté Zdilslavy, obor sociálně správní, tak už sme si zvykly. Byla (a zatím naštěstí stále stojí, jsem asi cvok, ale docela se mi stýská a mám tu školu ráda. Občas se tam chodím mrknout. Dokonce jsme s Rose – dobře, byl to můj nápad – podívat na Dnu otevřených dveří, co byl teďka. Profesorky a profesoři docela nechápali. Měly jsme sto chutí jim říct, že přemýšlíme o tom, že si podáme znova přihlášku. Ale nakonec jsme se rozhodly, že je nebudeme zbytečně děsit. :))). Je to církevní škola a spadá pod Kongregaci dcer Božské lásky. Odkaz na školu mám v Oblíbených stránkach na stránkách. 🙂

  Celé čtyři koky jsme měli křesťanskou etiku (tedy oředmět). Nejhorší byl prvák, to jsme s naší silně věřící ředitelkou (jestli u nás ve třídě bylo pět věřících, tak mohla bejt ráda – a to nás bylo 32) celý rok dopodrobna probírali Desatero. Vštšina lídí přitom Bibli nikdy nečetla. A když jsme se dostali k tématu potratů…no, bylo to hodně zajímavý.

  Zato druhák byl zajímavý. To jsme s Porfesorem Váňou probírali různá náboženství a jejich způsoby života a sekty. Je to sice vysvěcená jáhen (stupeň před knězem), ale snažil se nám to podábat z toho laického pohledu. A také bylo dobré, že často přidal nějakou osobní zkušenost se sektami.

  Třeťák se motal kolem morálky, dobtra a zla a tak vůbec. (to jsme měli řádovou sestru Vojtěchu. Skvělej člověk, měli jsme ji i v prváku na Sociální politiku a bylo to docela dobrý. Ale tady to bylo horší. Jeli jsme totiž podle učebnice autora, kterého ona osobně znala a dokonce mu byla i na pohřbu, takže to bylo takové…osobnější. Kniha sama není špatná, ale ta kombinace…

  No a čtvrťáku jsme měli zase ředitelku. Často chodola pozdě, někdy třeba na posledních 5 minut nebo nepřišla vůbec. Měla moc práce. To sme brali pastorační práci – tedy duchovní útěchu, př. v domovech důchodců, hospicích, u lidí po nějakém neštěstí a tak vůbec. Upřímně, ani si to moc nepamatuju.

  Mě to ani tak moc nevadilo. Já sice nejsem věřící, ale víru akceptuju. Spíš bych řekla, že jsem agnostik (jestli je to tak i v češtině, tak to nevím, ale v angličtině je to agnostic – snad). To je člověk, který nevěří v Boha, ale říká si, že někde něco asi možná bude. Krimě toho je to v mém okolí samej kostel. Když jsem chodila do školky, tak jsem na něj koukala, protože byl hned vedle. Do budovy prvního stupně základky (máme totiž dvě budovy kousek od sebe cca 7 minut) jsem okolo toho kostela chodila, portože ta budova byla asi o minutu, kdoví jestli, od školky. A do druhé budovy základky jsem chodila okolo jiného kostela (myslím, že je to dokonce snad klášter pro jeptišky – Svatého Michala, nebo Michaela).

  No a na střední jsem chodila okolo toho kostela, okolo kterého jsem chodila do druhé budovy základky a pak ještě okolo jednoho kostel (Svatý Ignác) a a když jsem se podívala nahoru do ilice, tak jsem koukala zase na jiný kostel (Svatá Ludmila).

  Na začátku a na konci roku byli v tom kostele okolo střední (Ignác) povinné mše pro celou škou. A myslím, že i na Vánoce.

  Taky byla (je) v budově školy kaple. A v každý třídě vysel kříž. No, alespoň bylo v tý nudě co očumovat. :)))

  K tomu lektvaru: Nevěděla jsem, co napsat. Původně mě napadlo – jako zhulená či andopovaná drogou (to pry u některých drog podává člověk lepší výkon) – ale pak jsem si vzpoměla na lektvar štěstí. :)))

 71. Agnostik opravdu existuje :)) A možná jsem jí i já. Nevěřím v pána Boha, ale například věřím, že je možný posmrtný život a že jsou minulé životy. Věřím, že existuje duchovno, duchové zesnulých a takové ty věci, protože se mi stalo plno nevysvětlitelných "náhod" a já je přičítám právě tomuto.

  No..kdybych chodila na takovou školu a měla takové hodiny, tak bych byla jedna z těch, které by propadaly, protože bych asi záměrně stávkovala. Pán "Bůh" by si toho ode mě hodně vyslechl, za všechny ty mrtvé, kteří vůbec zemřít neměli, za všechno to, co jako jeho milost způsobila. Nejvíc bych se asi odvolávala k tomu, že když jsem byla na pohřbu 10ti letého bratrance, který měl církevní pohřeb, farář říkal, že mu Bůh odpustí jeho hříchy… jaké může mít tak malý kluk hříchy, kluk, který skoro dva roky bojoval s nádorem na mozku? To ať mi povídají jinde.. proto jsem silně proti Bohu, kdyby něaký byl, pěkně bych na něj byla nas*aná…

  Samej kostel, ty yo :))))

  Jaký ty to teď vlastně děláš obor? Čím chceš být?

 72. Vyšší odborná škola sociálně právní – Jahodová, obor sociální práce (či tak nějak). Zkrátka socka naúřadě, v klubech pro mládež, domovy důchodců, dětské domovy, či práce v terénu. Asy bych nejvíc chtěla pracovat s lidma.

  Jinak, já a Bůh taky nejsme moc kamarádi. Na katolickou církev a její zvěrstva nadávám kde můžu.

  Ale teď momentálně nemůžu, neb jdu s holkama na Eragona. Až se vrátím, tak Ti dám vědět, jaký to bylo. :)))

 73. Lebel tak to jo a psycholožka nechceš být? 🙂

  :))) Já už na něm byla, japato, že ty ještě ne? :))) A půjdu na něj podruhé :)) Koncem měsíce.

 74. Ne, psycholožky tedy rozhodně ne! To sou strašný kraviny.

  Poruhé? No, já si nejsem jistá, jestli bych to podruhé přežila. Moc se mi to nelíbilo.

  Jedinej světlej bod ta byl Murtagh. A že ten byl fakt skvělej (a hezkej). No, Irons taky nebyl špatnej, když si člověk obmyslí, jak by měl vypadat. Ale Eragon? Nebo Roran? To pěkně pos… Jako celek se mi to teda nelíbí.

  Zítra by Ti měla ashter napsat, jak se jí to líbilo (ale pochvalné to tedy rozhodně nebude). Já v kyně totiž byla s Rose, ashter a jejím bráchou. Z čehož kromjě Rose jsme to četli všichni.

  Prostě, dalo se to udělat mnohem líp. 🙁

 75. Ironse mám hrozně ráda, ale nebyl to prostě Brom. No ten herec se mi taky v podání Murtagha hrozně líbit..v Troje mu to neslušelo 🙂 černé vlásky mu sluší víc a je na něj docela dělanej..nejvíc mě vytočila asi Arya.

  Eragon se mi vůbec nelíbí..Rorana tak neřeším, to je nudná postava 🙂

  As už napsala, ještě jsem to celé nečetla…

  Já mám taky hromadu výhrad. Plno scén chybělo a docela důležitých, plno jich bylo vymyšleno a navíc… nejsladčí byl začátek, narození Safiry :))

 76. Jo, ale to její dospění během několika okamžiků mě taky dost vytočilo. Heh, líbilo se mi, jak jí Eragon dával to mlíko a ona pak schroupala tu krysu. :)))

  Jo, Eragona jako herce zvorali. A Aryu taky.

  Pravda, Irons se Bromovi podobal jenom málo, ale když si odmyslíš, jak měl vypadat, tak to docela šlo, ne?

  A chyběly tam dvojčata. A Roranova milá. A vůbec tam bylo jen málo věcí.

  A v momentě, jak Safira měnila Bromovu hrobku na skleněnou, tak jsem si vzpoměla na Sněhurku. Nevíš proč? :)))

  A Murtagh je opravdu sladkej.

  Hele, když máš Ironse ráda, viděla jsi Dračí doupě 1? A Království nebeské?

  A neviděla jsi náhodou Dračí srdce? Tam hraje jednu z hlavních postav David Thewlis a taky tam hraje Jason Isaacs. Otřepaná fráze: Kdybys něco z toho chtěla… :)))

 77. heh…víš co..nechcete se mi psát to, co už jsem jednou dneska psala, tak to prostě zkopíruje od sebe z webovek…psala jsem to Clover…

  NÁŠ ROZHOVOR:

  cloverdee

  Jo, vidíš, ta moje skleróza…už delší dobu ti chci něco říct. Když sem poprvé mrkla na nové působiště lkayoutů a lehce to omrkla, celkem mě překvapilo, že je tam layout Murtagh od tebe…mno a když sem si přečetla, co u něj říkáš, musela sem se smát. Úplně stejně totiž zápusobil Odkaz Dračích jezdců na mě, i když o něco později. Mám oba díly u postele a pořád do nich nahlížím Strašně se mi to líbí a |Murtagh je moje nejoblíbenější postava i v knize i ve filmu(na kterým sem mimochodem byla dvakrát A ty lidi tam musely beejt na nervy, pže sme s kámoškou neustále komentovalky děj a hlavně rozdíly A to vážně nonstop ) Ta scéna z konce Eldesta, s Murtaghem a Eragonem…to mě normálně rozbrečelo. Četla jsem jí pořád dokola a vůbec se zařadila mez moje nejoblíbenější…je to tak smutný. Ale nádherný… Takže vlastně nevím…překvapilo ěm to? Vlastně si říkám, že ani ne. Při všech těch věcech, co máme společné mě to ani neudivuje. Ale potěšilo mě to (Mimochodem, co říkáš na tu závěrečnou scénu ve filmu? myslím s Aryou a Eragonem? Mě celkem..nevím co použít, znechutilo je moc silný, ale nic jinýho mě nenapadá…jakej z toho udělali cajdák…scénáristi nemohli číst Eldesta, pže jinak by tohle na konec Eragona nikdy nemohli namontovat…a ještě se mě dost dotkly Safiřiny !opeřený! křídla…mno nic, to sem se zas rozkecala… )

  Blanch reaguje:

  10. 2. 2007 (15:17)

  Ze mě musela být na větvi ségra. Ona to nečetla a šla se mnou na film a chudera…celou dobu jsem do ní hučela..furt jsem nad něčím bublala, všechno kolemntovala stylem: "Co to je za xindl, takhle to vůbec nemělo být…" nebo "Tak takhle vůbec nevypadá!" "Co to tam strkají za nesmysly! A kde je ta důležitá scéna?"

  Konec? No ten mě nasral asi nejvíc, hned po tom, co se z Aryy vyklubala zrzka s obyčejnýma ušima a Eragon je takový šampon hnusný :)) Nejvíc s emi líbil Murtagh a povedl se autenticky snad jen Ažihad a Durza(ten byl sexy, že?*ironík*), taky se mi hrozně líbila scéna, kdy se vyklubala Safira.. ta se mi na tom filmu líbilaa asi nejvíc, i když s těmi křídly souhlasím. Mám z toho hrozně moc dojmů a převážně jsou negativní. Knížka je prostě knížka. Nedokážu pochopit, proč ti debilové aspoň nezachovají vzhled postav a dají na to úplně nesmyslné herce a ještě je tak blbě nalíčí. Odpustila jsem jim Broma, to ale jen proto, že mám Ironse strašně ráda. Nechápu, co tam dělal Galbatorix a jsem zvědavá, jak podle toho, co vytvořili, natočí druhý díl.. vážně jsem, protože plno blbostí tam vůbec nemá být a ty důležité tam zase nejsou… třeba mě hodně zajímá, jak to udělají s Eragonovou jizvou, která je podle mě DOST důležitá. A to, že Arya odjela mě taky dožralo. Ona má odjet až s Eragonem do Ellesméry, no prostě mě to DOŽRALO.

  Ve filmu vypadá Eragon jako úplný debil, protože tam vlastně vůbec není, jak ho Brom učí kouzlit a ta scéna, jak zjistil, že je Brom Jezdec…grrrr…. tahle scéna patří v knize mezi mé oblíbené…jak Brom umírá,u toho jsem brečela.. a jak se Eragon dozvídá jeho původ, ve filmu to překroutili nehorázně. A Bromova smrt…že vběhne před Eragona a nechá se zapíchnout kopím..no trapas!

  Já ty filmaře asi nikdy nepochopím, proč to nenechají podle knihy? Místo toho tam natočí úplně nesmyslné scény, které tím jako nahradí… já prostě nemám slov. No a to, jak jako vyrostla Safira a řekla mu: "Jmenuji se Safira!" Tak to už jsem prskala jak starý kocour, ségra mě už musela mít plné zuby 🙂

  Katrina tam údajně někde je..říkalo mi to pár lidí a dokonce jsem ji viděla na cast listu… jen jsme ji přehlédly.. no a Orik tam nebyl, ten je hodně důležitý…

  Dračí srdce ani Království nebezké jsem neviděla, ale už dlouho po něm prahnu..ty to máš?Páni… já ti ještě musím poslat to ono..víš co..hele…budeme té činosti říkat třeba.. já nevím.. ušušnění nebo já nevím jak..je nebezpečné tady veřejně na netu používat to sloveso, jistě chápeš proč..já byla kvůli tamtomu už jednou na pol.stanici :))

 78. Už jednou jsem Ti posílala seznam na mail, ale asi si se na něj nepodívala. Takže Ti ho sem dávám. Jsou to všechny filmy, které mám. A jak říkám, kdybys něco chtěla, stačí říct. :)))

  Jo, když je tam nějaký film napsaný dvakrát, tak to znamená, že jeden je s dabingem a jeden s titulkama.

  Seznam filmů:

  101 Dalmatinů

  102 Dalmatinů

  12 úkolů pro Asterixe

  5. element

  Ach ty ženy

  Alenka v říši divů

  Alladin

  Alžběta

  Angelika 1: Angelika, markýza andělů

  Angelika 2: Báječná Angelika

  Angelika 3: Angelika a král

  Angelika 4: Nezkrotná Angelika

  Angelika 5: Angelika a sultán

  Animální přitažlivost

  Anna a král

  Armageddon

  Arsene Lupin

  Asterix a Galové

  Asterix a Kleopatra

  Asterix a Obelix proti Caesarovi

  Asterix a překvapení pro Césara

  Asterix a velký boj

  Atlantida 1: Tajemná říše

  Atlantida 2: Milo se vrací

  Bambi

  Blade 1

  Blade 2

  Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

  Byl jednou jeden život

  Casper

  Cid

  Červený Trpaslík I – VIII

  Čokoláda

  Deník Briged Jonesové 1

  Dinosaurus

  Divoké kočky

  Dnes neumírej

  Doba ledová 1

  Doba ledová 1

  Doba ledová 2

  Dogma

  Dogma

  Dračí doupě 1

  Dračí doupě 2

  Dračí srdce I

  Dračí srdce II

  Dumbo

  Eldorádo

  Galaxy Quest

  Galileo

  Garfield ve filmu

  Gladiátor

  Harry Potter a Kámen mudrců

  Harry Potter a Kámen mudrců

  Harry Potter a Ohnivý pohár

  Harry Potter a Ohnivý pohár

  Harry Potter a Tajemná komnata

  Harry Potter a Tajemná komnata

  Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

  Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

  Hellboy

  Herkules

  Hledá se Nemo

  Hledání Země Nezemě

  Hulk 1

  Hvězdná pěchota 1

  Charlieho andílci

  Charlieho andílci: Na plný pecky

  Chip a Dale

  Jádro

  Jak se krotí krokodýli

  Jen počkej, zajíci!

  Jesus Christ Superstar

  Jméno růže

  Johanka z Arku

  Jurský park III

  Kafe a cigarety

  Karcoolka

  Karlík a továrna na čokoládu

  King Kong

  Kleopatra

  Kniha džunglí 1

  Kniha džunglí 2

  Kouzelná chůva Nanny McPhee

  Kouzelný meč: Cesta na Kamelot

  Král Artuš

  Král Škorpion

  Král tančí

  Království nebeské

  Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce

  Krev zmizelého

  Krkonošské pohádky

  Krokodýl Dundee v L.A.

  Krteček

  Kung-fu mela

  Kupec benátský

  Lady a Tramp 1

  Lady a Tramp 2

  Láska nebeská

  Legenda o Mulan 1

  Legenda o Mulan 1

  Legenda o Mulan 2

  Legenda o Zorrovi

  Liga vyjímečných

  Lilo a Stitch 1

  Lilo a Stitch 2

  Liška a pes

  Lovci pokladů

  Lovci pokladů

  Lví král 1

  Lví král 2

  Lví král 3

  Madagaskar

  Malá mořská víla 1

  Malá mořská víla 2 – Návrat do moře

  Master & Commander: Odvrácená strana světa

  Matrix 1

  MIIB

  Minority Report

  Mizerové II

  Moje krásná čarodějka

  Monty Python – Jak rozčilovat lidi

  Monty Python a Svatý Grál

  Monty Pythonův Smysl života

  Monty Pythonův Život Briana

  Mravenec Z

  Můj soused zabiják 2

  Mumie

  Myšák Stuart Little 1

  Nebezpečná krása

  Nebezpečné známosti (verze 1)

  Nebezpečné známosti (verze 2)

  Neprůstřelný mnich

  Noc na Karlštejně

  Ostrov

  Pán prstenů: Dvě věže

  Pán prstenů: Dvě věže – long version

  Pán prstenů: Návrat krále

  Pán prstenů: Návrat krále – long version

  Pán prstenů: Společenstvo prstenu

  Pán prstenů: Společenstvo prstenu – long version

  Pánská jízda

  Pár pařmenů

  Pearl Harbor

  Petr Muk – L'Amour Tour 2004

  Petr Muk – Zrcadlo

  Petr Pan 1

  Petr Pan 2: Návrat do Země Nezemě

  Pinocchio 1

  Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly

  Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

  Planeta opic (nová)

  Planeta pokladů

  Plnou parou vzad

  Pohádky z mechu a kapradí

  Poklad Ptačího ostrova

  Popelka 1

  Popelka 2

  Poslední jednorožec

  Poslední samuraj

  Post Coitum

  Pravá blondýna 2

  Prcičky – Na táboře

  Proud času

  Prsten Nibelungů

  Příběh rytíře

  Příběh žraloka

  Příšerky s.r.o.

  Pýcha a předsudek

  Pýcha a předsudek

  Rabín, kněz a krásná blondýna

  Rasputin

  Riddik: Kronika temna

  Robin Hood: Král zbojníků

  Rozum a cit

  Satan přichází

  Saw 2

  Shrek 1

  Shrek 2

  Sindibád: Legenda sedmi moří

  Slečna drsňák

  Sluha dvou pánů

  Sněhurka a sedm trpaslíků

  Space Balls

  Spider-Man 1

  Spider-Man 2

  Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

  Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů

  Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder

  Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho

  Střihoruký Edward

  Swordfish: Operace Hacker

  Šestý smysl

  Šípková Růženka

  Tarzan 1

  Tarzan 2

  Taxi 2

  Temný přístav

  Tenkrát na východě

  Terminátor 1

  Terminátor 2: Den zúčtování

  Terminátor 3: Vzpoura strojů

  Test

  Těžká váha

  Trója

  Tři mušketýři

  Tváří v tvář

  Umučení Krista

  Underworld

  Úžasňákovi

  Valiant

  Van Helsing

  Večer tříkrálový

  Vikingové

  Wasabi

  Wolf Creek

  X-Men 1

  X-Men 2

  X-Men 3

  Zachraňte vojína Ryana

  Zamilovaný Shakespeare

  Zathura

  Země Dinosaudů X – Velké Dinosauří putování

  Zkrocená hora

  Znamení

  Žhavé výstřely

  Život Brouka

 79. S tím prskáním: ashter na tom byla podobně.

  Tohle je text mailu, který Ti posílala, ale ty jsi ho asi možná nečetla:

  Ahojky Blanch,

  na žádost Lebel ti píšu. Včera jsme spolu s Lebel a Rose byly na Eragonovi

  a jako zaujatá osoba ti rovnou říkám vyhni se tomuto filmu velkým

  obloukem!!! Neříkám, že to režiser, scénarista a kameraman zkazili, oni to

  rovnou podělali!!! Jak jsem četla v jedné recenzi, tak si snad režiser

  odčkrtával jednotlivý položky knížky, aby zanechal alespon nějakou

  "kontinuitu" filmu. Popravdě tam zkazil co se dalo. Jelikož jsem četla

  knížku a docela jsem ji propadla, díky Lebel, tak jsem prostě a celkem

  logicky čekala, že to bude podle knížky. Bohužel nebylo…

  V jedné chvíli máme mládě Safiru a během pěti vteřin je z ní dospělí drak.

  A navíc mládě vypadalo jako křízenec mezi krysou, kočkou a psem. No prostě

  děs. Üplně vypustili poušt Hadarak, trpaslíky, Dvojčata, Jeoda atd. Jako

  přídavek tam byl John Malkovich jako Galbatorix – to je snad jediný plus –

  ale uplně to zprisnili dabingem. Lebel se na mě koukala celou dobu a

  vždycky říkala klídek Marce (to jsem já), nekomentuj to. V jednu chvíli

  jsem dostávala chysterický smích, v druhé mě zas jímala hrůza co z knížky

  udělali. Nemám tušení jak chtějí navázat na druhý díl, protože tak nějak

  vypustili Eragonovu jizvu, kterou mu udělal Durza, a Arya jela SAMA do

  Ellesméry. Jediný klad co jsem na tomto filmu našla byl Durza – i když na

  konci to zase přehnali -, Galbatorix, Brom – Jeremy Irons dělal co mohl,

  ale celý film prostě zachránit nemohl a Murthang (promin nemůžu si vybavit

  jak se píše) – tak nějak jsem si ho i představovala.

  A ted nezaujatě. Příšerná kamera, chaotický scény a scenárista si s dějem

  dělal co chtěl a to vše za přihlížení Paolinio!!! Je to amaterské a ubohé.

  I když nevím v čem někteří kritici vidí vykrádačku Pana prstenů, protože to

  Pánů prstenů nešahá ani po kotníky a Harrymu Pottrovi jakbysmet… Já si

  vždycky myslela, že drak je rychlejší než kůň, asi jsem se splela, protože

  v jednu chvíli se Brom dívá jak Safira letí nad ním a najednou je tři

  kilometry před nimi, když mu hrozí velké nebezpečí, cha cha…, a oni mu

  jen tak tak přiletí na pomoc. Když příjde ta "velkáů bitva na závěr, tak

  čert aby se v ní vyznal. Člověk ani pořádně neví, jak vlastně dokázali

  porazit urgalskou armádu, která tam ani není pořádně vidět.

  Můj závěr zní, že je to nejhorší film podle knižní předlohy,jaký kdo kdy

  viděl. Teda pro ty co knížku ani nečetli je to takový odpočinkový film, u

  kterého ani pořádně neví o co šlo. Ale pro ty co ji četli, je to vyložená

  katastrofa a jěště těd je mrzí že na to do kina šli.

  Takže ti Blanch radím zůstan raději u knížky, pokud si nechceš zkazit

  dojem z knížky.

 80. a ten mail mi nemusíš přepisovat, já ho mám stále v mailu, ale ještě jsem ho neotvírala..teda otvírala, ale nečetla celý, já teď měla plno jiné práce, mám tam ještě hromadu nepřečtených mailů.

  Jen sjem jí v rychlosti odepisovala, že jsem už na tom filmu byla začátkem ledna 🙂

 81. ne, dívala jsem se na ten seznam, ale nic jsem z něj nechtěla.. já ty filmy podle názvu neznám, teď, když si mi je přiblížila, tak už je mi jasné, o co jde…opakuji se…NEMLUV TAKHLE VEŘEJNĚ O TOM…JÁ BYLA KVŮLI TOMU NA POLICAJTECH :))) Kvůli kopírování a vymákli si ěm právě přes net! Piš kdyžtak přes mail takové věci, já si maily čtu, nemysli si :)))

 82. Tak se jukni na: http://www.csfd.cz/ – tam jsou stručné přehledy filmů, jech obsahy, kdo tam hraje, něco o hercích, filmografie herců, režisérů atd. Jinak, moc se omlouvám, jestli dělám problémy. Tak kdyžtak ten koment smaž. :)))

 83. ty stránky znám, občas tam chodím 🙂 Hlavně teda se dívat na biografie a filmografie herců… ale ten nový vzhled se mi moc nelíbí, nejhezčí byl ten béžový.

 84. Nevim, jestli čteš každej komentář, ale tenhle by tě mohl zajímat.

  Harry v jednom místě říká, že si o něj Hermiona s Ronem budou dělat starosti. Hermiona asi jo, ale co Ron, kterej je už 3 roky po smrti?

  Jinak jako vždycky super. :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..