6. kapitola – Naprostý šok (2. část)

„Vítejte, vítejte jako každým rokem v novém školním roce, ačkoliv je to pro většinu z vás jedna z nejhezčích událostí, poněvadž setkání s přáteli se nedá s ničím porovnat, přesto bych vás chtěl všechny poprosit, abychom uctili společně památku dvěma úžasným osobám, které trávily svůj čas na této škole. První je slečna Noreen Harperová,“ Harrymu při vyslovení těchto slov poskočil žaludek a jakoby se mu v krku utvořil obrovský knedlík. Ron po jeho pravici nevypadal o nic lépe. „Někteří jste ji neznali, ale ti, kteří jste ji znali, jste věděli, jaká úžasná osobnost to byla. Žel bohu zemřela velice tragickou smrtí, jistě nebude žádnou novinkou, když vám prozradím, že viníkem není nikdo jiný než samotný lord Voldemort..“
Harry pevně stisknul ruce v pěst. `Žádný Voldemort, to Lucius Malfoy!´ Pomyslel si trpce a z obrovským opovržením se ohlédl na Draca Malfoye, který měl nyní ve tváři slastný výraz. Dívka vedle něj se tvářila neutrálně.
„..ano, už bylo načase, aby se kouzelnický svět dozvěděl, že je opravdu zpět v plné síle a vrátil se nám ztrpčovat život,“ jakoby Brumbál četl z dálky Harryho myšlenky, které ho v duchu prosily, aby už o Noreen nemluvil, poněvadž viděl, jak Ron vedle něj zelená, o Noreen už neřekl ani hlásku. „Dále je mi nesmírně líto, že vám všem musím oznámit, že profesorka Minerva McGonagallová zmizela. Doposud nebylo nalezeno její tělo, ale bohužel ve většině případů můžeme předpokládat, že byla usmrcena stejně jako slečna Harperová.“
Harryho jakoby začalo bodat tisíce nožů v žaludku. Hermiona vedle něj se zmohla jen na hlasité „Cože!?“ A Ron otevřel pusu dokořán. Halou se zprostilo ticho. Nikdo si nedovolil ani ceknout. Šelest, která ozvučovala místnost mírným štěbetáním, dávno utichla. Profesorka McGonagallová byla tak váženou osobností a tak respektovanou, že ani po její smrti nebyl nikdo s to cokoliv říci. Celou halou, dokonce i zmijozelskou kolejí, to otřáslo. Brumbál se tiše rozhlížel po studentech a očima nakonec spočinul na Harrym, který se tvářil, jako by se znovu dozvěděl, že je Noreen mrtvá. Natolik to s ním otřáslo, že mu namístě začaly po tváři stékat slzy. Profesorka McGonagallová, ředitelka jejich koleje. Žena, která jim věnovala svůj život, žena, které se mohl kdykoliv svěřit a které mohl důvěřovat. Žena, která se přičinila o to, že se Harry stál za posledních sto let nejmladším chytačem. Tahle úžasná žena byla nyní mrtvá. Nikdo nevěděl, zda je opravdu mrtvá, byla nezvěstná, ale Harry, stejně jako Brumbál, si byl jist, že ji zavraždil Voldemort.
Hermiona pofňukávala a tváře měla zvlhlé od slz, dokonce i Ronovy oči se zalily slanou vodou. Celý nebelvírský stůl jako by byl vyměněný. Všichni, až po Nevilla, Katii Belovou, Parvati, Seamuse, Colina i Denise Creeveyovy, zmlkli a na tváři se jim narýsoval výraz naprosté bezmoci a smutku. Harry na konci stolu viděl Levanduli, jak se zhroutila pod stůl a další dva studenti, které znal jen od vidění, ji museli pomáhat si znovu sednout.
„Ano,“ pokračoval Brumbál, „je to tak. Teď se navždy musíme rozloučit s těmito senzačními osobami, nechat je jít na věčnost.. Věřím, že nikdo z vás na ně nezapomene. Ačkoliv už tu nejsou s námi fyzicky, jejich duše bude s námi spojena navždy.“
„Ten Brumbál mluví, jako by byla McGonagallová už fakt mrtvá,“ štekl naštvaně Ron, od kterého Harry tuhle reakci vůbec nečekal.
„Má pravdu,“ utírala si jejich kamarádka slzy z očí, „buďme realisti, sám nevěříš tomu, že žije, Rone. Voldemort..nech toho..,“ dodala, když sebou při vyslovení Voldemortova jména škubnul, “ ji zneškodnil,“ při vyřčení posledního slova se zase rozvzlykala. „Je pryč, už se nevrátí!“
Ginny se bolestně schoulila do Harryho náruče a tiše štkala. Harry cítil, jak mu hábit smáčí slzami, ale přesto ji držel pevně a rukama objímal kolem ramen. Ačkoliv sám utrpět ztrátu, hladil ji po vlasech a byl rozhodnut, že se udrží a bude silný.
Po dlouhé odmlce se ujal slova opět Brumbál: „A teď zpět ke škole. Mohu s velkou radostí říci, že nás profesorský sbor byl posílen o další tři profesory. Prvním profesorem Obrany proti černé magii se stal Percy Weasley, “ sálem zašumělo hromadné „cože,“ když do síně vstoupil opožděně Ronův starší bratr. Ron se naštvaně zavrtěl na svém místě, vyměnil si s Ginny pohled, který jasně dával najevo, že ani jeden z nich o tom nevěděl. „Percy byl tak laskav, že se uvolil na místo profesora, mnozí z vás ho jistě znají ještě ze školy, tak pro vás nebude problém se s ním seznámit.“ Percy se honosně nesl až ke stolu, ani jednou se neohlédl, ani na Rona či Ginny, a jako páv se posadil vedle profesora Snapea, který se tvářil, jako by mu právě někdo dal sníst zkažená vejce.
„Dále bych vám chtěl představit náhradu za profesorku McGonagallovou. Bude učit Přeměňování a zároveň se stane ředitelem nebelvírské koleje. Ještě zde není, ale během několika minut by měl dorazit..,“ na chvilku se zadíval do obecenstva, načež se vstupní dveře, které mezitím Percy kouzlem zavřel, rozrazily a do haly vstoupil vysoký muž zahalený v černém plášti. Harry si ho pozorně prohlédl, chtěl vidět i do obličeje, ale neměl možnost, protože měl muž přes hlavu danou kápi a z boků mu trčely jen dlouhé černé vlasy. „Sirius Black, dámy a pánové!“ Dodal hrdě Brumbál
Tentokrát se neudržel Harry, „COŽE?!!!“ Zakřičel téměř přes celý sál. Bylo ho slyšet i u profesorského stolu. Sirius se nervózně zastavil, shodil kápi z hlavy a s úsměvem se otočil na Harryho. Chvilku zaváhal, ale nakonec se šel posadit vedle Brumbála, který se na Harryho pobaveně usmíval. Snape na konci stolu se podruhé zatvářil na výsost kysele, tentokrát o něco hůř, než když dorazil Percy. Bylo na něm vidět, jak nehorázně je podrážděn.
„Co to jako má být? Proč mi to neřekl??!!“ Krčil nasupeně obočí Tichošlápkův kmotřenec.
„To tajemství, které nám nechtěl říct,“ dodala ještě uslzená Ginny, „vzpomínáš, Harry. To je ono. Nepřišel Siriusovi v létě náhodou nějaký dopis?!“
„No jo, máš pravdu!“ Zakýval nevěřícně hlavou Harry. „Já to ale úplně ignoroval, nepřišlo mi to důležité. Ale proč mi to sakra neřekl!“ Osopil se. „Teď už chápu, proč mu táta říkal Tichošlápek, člověk s ním žije v jednom domě a vlastně o něm nic neví!“
„Zřejmě ti chtěl udělat radost nebo nechtěl přidělávat ještě další starosti,“ chlácholila ho Ginny.
„Nebo prostě nechtěl nebo nesměl mluvit o smrti profesorky McGonagallové,“ sklonila nad ně obličej Harryho střapatá kamarádka.
Ani jeden to dále už nekomentoval, protože Brumbál pokračoval ve svém projevu.
„Letos je mimořádný rok. Pro studenty od třetího ročníku byl totiž založen nový dobrovolný předmět. Starší studenti se samozřejmě mohou dodatečně přihlásit, pokud by měli zájem. Profesorka Alegra Grinhardová dorazí sice až koncem týdne, ale jistě jste zvědaví, co jsme pro vás připravili. Jelikož jsou časy zlé a lidé mají strach, myslím, že tato disciplína nikomu neuškodí. Verbální kouzlosloví bylo kdysi dávno na naší škole vyučováno. Ještě za dob Godricka Nebelvíra a ostatních zakladatelů. Směli se ho ale učit pouze čistokrevní studenti a jelikož se, jak jistě víte, Salazar Zmijozel nepohodl s Godrickem Nebelvírem, tato disciplína byla zrušena a nikdy nikoho nenapadlo ji obnovit. Já jsem však toho názoru, že nadešel vhodný čas, abychom u nás tento předmět znovu zavedli. Toto umění samozřejmě nedokáže ovládat každý, ne každý má na to hlavu a nervy, ale věřím, že mnohým z vás může pomoci k posílení vlastních schopností,“ očima přitom zabloudil k Harrymu. Pak jakoby výhybka v jeho hlavě přeskočila a téma stočil úplně jinam.
„Také chci opět všem zdůraznit, že vstup do Zapovězeného lesa je zakázán, dále mě pan Filch upozornil, že na nástěnce před vstupní síní vyvěsil pokyny a zákazy spojené s tímto hradem. Dejte si chutnat,“ třikrát zatleskal a usedl na své místo.
Do síně se opět vrátil ten obvyklý vzruch, přesto to u nebelvírského stolu vypadalo jako na smuteční hostině. Téměř nikdo neměl chuť jíst a dokonce ani Ron, který si vždycky stěžuje, jak je hladový, nic nepozřel. Všichni čtyři, i s Ginny, na sebe hleděli nevěřícně. Ani jeden z nich nevěděl, jestli je víc zaskočilo, že Obranu proti černé magii bude vyučovat Percy, nebo že hodin Přeměňování se ujal Sirius. Tolik informací najednou nebyl schopen pozřít.
Harry v duchu uvažoval, že to Verbální kouzlosloví by vůbec nebylo špatné. Co to asi obnáší? Zřejmě je u toho potřeba hodně mluvit nebo se snad budou učit nějaká nová, neznámá kouzla? Hrozně ho zajímalo, jak bude ta jejich nová profesorka vypadat.
„Prváci, ke mně,“ křičel letos pro změnu Harry. Hermiona se omluvila a šla rovnou do postele. Harry se uvolil, že prváky odvede na kolej sám, s Ginniným doprovodem. Mohli si mezitím vyměnit plno osobních názorů.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

311 komentáře “6. kapitola – Naprostý šok (2. část)

 1. Skvělý,skvělý,skvělý!!!!!! :))

  Tak to jsem vůbec nečekala,že bude Sirius učit.Rychle další pokráčko!!!!

  Už se nemůžu dočkat!!!

 2. Tý jo, Sirius… já napjatě čekala, kdo to bude a on to je Sirius… no aspoň, žes mě dlouho nenapínala :)))

  moooc hezký, nemusím sand připomínat, že?

 3. Stašně se mi to líbilo… Tak pokračování!!! Sirius jako učitel to bude hustý, a Percy jim tam asi bude dělat povýšenej binec, co? 🙂

 4. :))) U každého si užiju něco :))

  Díky všem. No jo, tahle kapitola byla moc dlouhá a nevlezla se do jednoho článku, taxem ji musela rozdělit.

  Phyl: nene, nenapínala :)) Tohle byl dlouho plánovaný tah :)) Ale bude jich víc.. já jsem se snad tentokrát rozhodla, že tam nacpu úplně všechno :)))

  No jo, s Percym bude ještě sranda..

 5. jé já si to myslela, že Sirius bude učit 🙂 vážn ěpěkný, zabít prof. McGonagallovou, to jsem vážně nečekala .)

 6. 🙂 Právě proto jsem ji zabila :)) Protože mi to připadalo nejméně očekávané 🙂 A taky jsem potřebovala její místo pro Siriuse :))

 7. Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa VAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Vaaaaaaaaaaa Va Va aaaa Ehm…. To si ze me delas srandu, co? Super, ja Te miluju!!:) Paneboze, jeeeeeeeee ja jsem uplne vyrizena…. Ty vado! Chjo… Ja nemam slov…. Jses fakt hafec husta!:DDD (Mno, ale s Minervou si me nepotesila….:( )

 8. Barborko co bereš..Minervu nebo Siria? :))) Pro Siria cokoliv:)

  Máš pravdu, Phyl :)) Já jsem ho tam prostě musela dát, protože s ním mám ještě jiné plány 🙂

 9. Jezuli marjá, to je tak hezkýýýýýýýýý…

  Rychle další kapitolu, už se těším jako malý dítě. Počkat! Já jsem malý dítě……

  Ale stejně se těším

 10. Tak já jsem to čekala, že bude Sirius učit, ale myslela jsem, že to bude OPČM. No ale s tou McGonagallovou to je kruté… Nejlepší profesorka v Bradavicích a ty ji zabiješ. Siriuse jsi mohla dát místo Percyho… No ale co nadělám, je to tvoje povídka. Já chci pokračování!!!

 11. Super, ale název této kaiptoly naprostý šok je výstižný:)). Doufám, že se nemusím ptát? Kdy bude další?

  A je i trochu líto Minervy, ale že je tam místo ní Sirius to je mnohem lepší.

 12. povídka dobrá, ale apíš mam dotaz k pozadí…… špatně se me to čte, možná by tacilo zmenit písmop na nekjakou křiklavou barvu……. nevim no… skus o tom přemejšlet diky….

 13. kdyz tohle je prvni cast tak ta druha bude za nekolik dnu…..ze jo??

  jinak je to supr

  pro Siriuse vsechno     =) =) =) =)

 14. tohle je druhá část..první je před ní!! Už od včerejška..tohle není celá kapitola… tohle je jen půlka z ní..ta druhá, konečná půlka…

  K tomu OPČM… mně teda Sirius sedí víc na Přeměňování, když je ten zvěromág.. a já si chtěla pohrát i s Percym, protože se mu chci pomstít, jak ho nemám ráda :)))

  Hakrik: mně se to čte dobře… já nemám ráda křiklavé barvy..to byhc zase musela překopat celý blog :((((

  Jinak, já jsem krutá, co ode mě čekáte? .))) Taky mám McGonagallovou ráda, ale překážela mi :)))

  Další kapitola..dneska bych ji chtěla dopsat…

 15. takže ty když někoho maš rada ale překaží ti tak ho "odstraníš" dobry ale rači bych nechtěl bejt odstraněnej:D:D

  Jinak povidka moooc pěkna a chce to pokračovaní:-)

 16. :))) No, pokud mi překáží, tak ano..ale zase tak moc, abych ji nezabila, jsem ji neměla ráda.. :))) Brumbál by mi vadil víc..ale i toho bych byla ochotná odstranit… vlastně..já zabila i svou nejmilovanější postavu v jedný povídce..takže..jo, když se mi to hodí, odstraním je 🙂

 17. Mně se zas ena tom nejvíc líbí ten nadpis :)))))

  Já to nezměnila kvůli sebe, ale byly tady stížnosti, že to nejde přečíst…

  Tohle je promítání mé nálady…haa…jsem ve svém živlu 🙂 Červená je barva krve..

 18. skvělíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

  Sirius jako učitel ,myslela sem si to ale překvapilo mě to .

  ale je to ssssssskkkkkkvvvvvvěěěěěěěěěělllllllllllllllllllííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Rebelka je tu a ryje:) No ne, já tuhle povídku zatím ještě nečtu, to se asi brzo spraví. Tak ani nevím, proč jsem si pročítala ty komenty:) Asi se tomu říká ženská intuice:) Ale už jsem ryla i na booku, ale tam jsi delší dobu nepobývala, tak ti to napíšu i sem:) Mně se tohle strašně moc líbí. Pčesný designe podle mého gusta. Chameleone!!! (To jsem si nemohla odpustit) :))

 20. je to fakt moc hezkej blog…Blanch, jsi dobrá…. dost tě obdivuju….. vím, že nejsem první ani poslední, kdo ti to říká, ale prosím rychle pokráčooooo

 21. Rebelka heh..ty mi nemáš co říkat Cahmeleone, já jsem vydržela přes měsíc, kdežto ty nějaké dva týdny :))

  A tolik vzhledů jako ty nevystřídal ještě nikdo :)))

  Nika: není co obdivovat, věř mi! :))

  Barborko: ne, fakt ne, mně se to strašně líbí 🙂

 22. Blanch, ver mi ze je……. jinak kdybych se pripojila do diskuze… novy vzhled, tak se mi libi…fakt……sice mam zelenou radsi, ale cervena je taky dobra………pis, pis, pis, Blanch

 23. Taky si mohla místo McGonagallové zabít třeba Filche, a Sirius by dělal školníka :oD Nebo spíš Snapea…

 24. Snapea mám raději než McGonagallovou a už se opakuji, já Siriuse na to místo potřebuji :))

  Snape by v příběhu chyběl, ten jeho cynismus a sakrasmus.. to by nebylo ono 🙂

  Jinak, doufám, že jste si všichni všimli, že tohle je DRUHÁ část kapitoly.. je to konec..začátek je ta první část..

 25. No každý má jiný vkus..já jsem spíš pro barvičky krve..když tak píšu, proč ne..

  Hele Siriusko, já si nemůžu moc vybírat, protože mi ten blog blbne a občas si tam háže vlastní barvy dle chuti a já to potom nemůžu nijak změnit..jsem ráda, že jsem docílila aspoň takového vzhledu… i když jsem si jistá, že mi to stejně bude někde házet černý text, jiné odkazy apod.

 26. Jednim slovem, Skvělý!!!

  tak Siriuse jsem jako učitele fakt nečekala a těšim se na další kapitolu, řekla bych, že tohle má zatim asi nejvíc komentářů, ne? No bodejť ne, je to fakt moc moc dobrý. Kde bereš ty nápady? No jasně, to s tim učitelem tě napadlo při pohledu na utěrku… 🙂

 27. to zrovna ne :)) Ale já ho tam kvůli jisté věci potřebuju :)) A navíc jsem chtěla zavraždit nebo nechat zmizet někoho hodně známého 🙂 Někho, koho by nikdo nečekal..

 28. Tos mě teda fakt šokla!!!Sirius jako učitel…když si vzpomenu jak vzornej to byl student, a že vždycky ctil školní řád…:)Fakt super!!!Ten desing se mi líbí, já červenou ráda:)

 29. To jsem ráda, že se to aspoň někomu líbí .))

  No, však ano, on je na to jako pečenej, právě proto mě to taky lákalo :))

 30. Sorry mně to zmáčklo entr.

  Zpět k tomu co jsem chtěla napsat: ……OPČ učil Sirie.

  Jinak opravdu supr

 31. Je to vazne supeeeeeeeeer !!!!! Prosiiim napis uz dalsi kapitolku =)=)=)=) uz se nemuzu dockat…..jo a desing taky moc hezkyy

 32. Merope: nebylo..Sirius je na přeměňování jako vyšitej, vždyť je to zvěromág.. to je bod pro něj.

 33. Ahoj Blanch..vážně super…jsem se taky konečně pustila do psaní….jsem totiž byla na dovče, tak jsem neměla čas…. ale teď se do toho dát s plnou chutí….koukala jsi na můj blog? Mě zajímá totiž tvoje kritika…. kdy bude pokráčko? vážně zajímaví…jsi mě překvapila, že jsi zabila McGonagallovou…ale aspoň učí přemněňování Sirius…ale Percyho jsi tam dávat nemusela…ale bude zábava….tak napiš pokráčko..ať můžu číst dál….

 34. Sabíku.. mně je vážně líto, ale já jsem neměla, nemám a ani nebudu mít čas už kritizovat nebo chvílit jiné, já jsem vším teď tak zahlcená, že jsem úplně ztracená.. jsem ráda, že stíhám doplňovat tento blog. Ještě mám plno práce se seminárkami do školy a pololetní výzo je pro mě důležité, protože se píše na výšku ..fakt jsem se nedívala, promiň.. možná jsem se dívala předtím, ale už si nevzpomínám… ale moje kritika přece není tak důležitá. Je stejná jako každého, taky jsem jen člověk :)) Už snaha se cení a to stačí, ne?

  Percyho jsem tam dala pro své potěšení, protože ho nemám ráda a potrápím ho :))

 35. Hápu tě Blanch…taky to teď nemám lehký…čekají mě přijímačky na střední školu…musím se hodně učit…a není to lehký…a taky chci dokončit ty kapitoli co mám rozepsané…to je taky těžký..ještě chodit na treninky….moc času nemám….jenom víkendy

  Taky nemám Percyho ráda….jo potrap ho..já bych ho zabila místo McGonagolloví..ale je to na tobě

 36. Ne, to by bylo pro něj moc jednoduché..lepší je se vyžívat v trápení…

  No jo, já budu mít taky příjmačky..pro změnu na výšku :))

 37. jj… jen člověku přitěžují a taky si pohrávají s jeho psychikou.. tak držím palce..už takhle dopředu..pokud teda neděláš přijímačky na nějakou uměleckou, která je většinou mívá v tuhle dobu..

 38. ne…chci jít na právnickou…ale budou se dělat cermatky….ty jsou 1.února…taky držím palečky předem….na jakou vejšku jdeš?

 39. chci jít na žurnalistiku nebo bohemistiku..ale to první bych raději…

  Ragnar ještě dneska bude

 40. tam to držím určitě palečky..ty by ses měla dostat na žurnalistiku….máš čas? že by jsi šla na Icg

 41. já jsem to věděla…. akorát jsem čekala, že bude učit Obranu…. heeeeeej…… :-)…. Percy… dyť to bude jak Umbridgeová, ne?!

 42. hele, ten Brumbál, on vypadá jak od Disneyho, ale jinak hezký, ten kdo to maloval má talent :-))))

 43. Hele, to bylo docela smutný, že si zas někoho zavraždila.Proboha, Blanch, ty si s tým nedáš pokoj, že?Ty snad do konce povídky vyvraždíš snad všechny Harryho blízské.No, musím říct, že smrt McGonagallové mě dost překvapila, to jsem nečekal, ty opravdu jsi jak Tichošlápek, u tebe se všechno dovím až na poslední chvíli:)Měj se hezky.Ahoj

 44. Skryli tady v té povídce si opravdu pokoj nedám, myslím, že to bude největší masakr ze všech 🙂 Ale to už musí být..Voldík nabírá sil..to jinak nejde 🙂 Obsah si to vyžaduje.

 45. Jako každým rokem, je jiný učitel OPČM 🙂 Neohla jsem ji tam nechat a navíc hodlm Percyho hodně poškádlit, protože ho nesnáším..ať si to vyžere, blbeček .)))

 46. Ty jo,tak to sem nečekala…myslela sem spiš,že sirius bude učit obranu a percy přeměnovani..

 47. Opravdu byla profesorka McGonagallová pro Harryho člověkem,kterému se mohl Harry kdykoli s čímkoli věřit?

  Učitelé OPČM se nikdy neměnily bezdůvodně máš pro tuto výměnu něaký zvláštní důvod?

  (krom pomsty Percymu?)

 48. Seanna Digorryová už nechtěla dál učit..to ti musí stačit :)) Tohle místo je prostě prokleté a každým rokem má nového absolventa :))

  Mohl se jí s čímkoliv svěřit, byla důvěryhodná osoba a pokud by chtěl, mohl.

 49. Bad news everyone! http://foot.justli.org/index.html oizune <a href= http://foot.justli.org/index.html >food saver</a>  [url=http://foot.justli.org/index.html]food saver[/url]  <a href= http://foot.justli.org/leprino-foods.html >leprino foods</a>  [url=http://foot.justli.org/leprino-foods.html]leprino foods[/url]  <a href= http://foot.justli.org/fast-food.html >fast food</a>  [url=http://foot.justli.org/fast-food.html]fast food[/url]  <a href= http://foot.justli.org/giant-foods.html >giant foods</a>  [url=http://foot.justli.org/giant-foods.html]giant foods[/url]  <a href= http://foot.justli.org/food-riddles-for-kids.html >food riddles for kids</a>  [url=http://foot.justli.org/food-riddles-for-kids.html]food riddles for kids[/url]  <a href= http://foot.justli.org/canteen-food-england-high-school.html >canteen food england high school</a>  [url=http://foot.justli.org/canteen-food-england-high-school.html]canteen food england high school[/url]  <a href= http://foot.justli.org/high-protein-foods.html >high protein foods</a>  [url=http://foot.justli.org/high-protein-foods.html]high protein foods[/url]  <a href= http://foot.justli.org/mexican-food.html >mexican food</a>  [url=http://foot.justli.org/mexican-food.html]mexican food[/url]  <a href= http://foot.justli.org/shopping-groceries-online-postcode-order-results-branch-food-service.html >shopping groceries online postcode order results branch food service</a>  [url=http://foot.justli.org/shopping-groceries-online-postcode-order-results-branch-food-service.html]shopping groceries online postcode order results branch food service[/url]  <a href= http://foot.justli.org/whole-foods-store.html >whole foods store</a>  [url=http://foot.justli.org/whole-foods-store.html]whole foods store[/url]

 50. Best prices for:

  <a href=" http://www.generic-viagra.xdir.fr/ "> generic Viagra </a>. <a href=" http://www.cheap-viagra.xdir.fr/ "> cheap Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra.xdir.fr/ "> buy Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra-online.xdir.fr/ "> buy Viagra online </a>. <a href=" http://www.sapog.xdir.fr/ "> cheap generic Viagra </a>. <a href=" http://www.tuchka.xdir.fr/ "> cheapest generic Viagra </a>. <a href=" http://www.duplo.xdir.fr/ "> Viagra alternative new drugs </a>.

 51. Best prices for:

  <a href=" http://www.generic-viagra.xdir.fr/ "> generic Viagra </a>. <a href=" http://www.cheap-viagra.xdir.fr/ "> cheap Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra.xdir.fr/ "> buy Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra-online.xdir.fr/ "> buy Viagra online </a>. <a href=" http://www.sapog.xdir.fr/ "> cheap generic Viagra </a>. <a href=" http://www.tuchka.xdir.fr/ "> cheapest generic Viagra </a>. <a href=" http://www.duplo.xdir.fr/ "> Viagra alternative new drugs </a>.

 52. Best prices for:

  <a href=" http://www.generic-viagra.xdir.fr/ "> generic Viagra </a>. <a href=" http://www.cheap-viagra.xdir.fr/ "> cheap Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra.xdir.fr/ "> buy Viagra </a>. <a href=" http://www.buy-viagra-online.xdir.fr/ "> buy Viagra online </a>. <a href=" http://www.sapog.xdir.fr/ "> cheap generic Viagra </a>. <a href=" http://www.tuchka.xdir.fr/ "> cheapest generic Viagra </a>. <a href=" http://www.duplo.xdir.fr/ "> Viagra alternative new drugs </a>.

 53. Zaebal google – suka poganaya:

  <a href=" http://bigtits.siamforum.com/ "> big tits </a>. <a href=" http://gafno.siamforum.com/ "> huge tits </a>. <a href=" http://pidoras.siamforum.com/ "> big black tits </a>. <a href=" http://pizdenka.siamforum.com/ "> black tits </a>. <a href=" http://cherniesiski.siamforum.com/ "> huge black tits </a>. <a href=" http://huyan.siamforum.com/ "> big natural tits </a>. <a href=" http://tubzon.siamforum.com/ "> small tits </a>. <a href=" http://freebigtits.siamforum.com/ "> free big tits </a>.

 54. Perfect work! http://porn.ginghi.info/index2.html flcqyp <a href= http://porn.ginghi.info/best-pornstars.html >best pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/best-pornstars.html]best pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/bestiality-pornstars.html >bestiality pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/bestiality-pornstars.html]bestiality pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/big-tit-pornstars.html >big tit pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/big-tit-pornstars.html]big tit pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-female-porn-stars.html >black female porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-female-porn-stars.html]black female porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-male-porn-stars.html >black male porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-male-porn-stars.html]black male porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-porn-stars.html >black porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-porn-stars.html]black porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-pornstars.html >black pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-pornstars.html]black pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-pornstars-hoodhurter.html >black pornstars hoodhurter</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-pornstars-hoodhurter.html]black pornstars hoodhurter[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/blackfemalepornstars.html >blackfemalepornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/blackfemalepornstars.html]blackfemalepornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/blond-pornstars.html >blond, pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/blond-pornstars.html]blond, pornstars[/url]

 55. Perfect work! http://porn.ginghi.info/index2.html flcqyp <a href= http://porn.ginghi.info/best-pornstars.html >best pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/best-pornstars.html]best pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/bestiality-pornstars.html >bestiality pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/bestiality-pornstars.html]bestiality pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/big-tit-pornstars.html >big tit pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/big-tit-pornstars.html]big tit pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-female-porn-stars.html >black female porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-female-porn-stars.html]black female porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-male-porn-stars.html >black male porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-male-porn-stars.html]black male porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-porn-stars.html >black porn stars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-porn-stars.html]black porn stars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-pornstars.html >black pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-pornstars.html]black pornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/black-pornstars-hoodhurter.html >black pornstars hoodhurter</a>  [url=http://porn.ginghi.info/black-pornstars-hoodhurter.html]black pornstars hoodhurter[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/blackfemalepornstars.html >blackfemalepornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/blackfemalepornstars.html]blackfemalepornstars[/url]  <a href= http://porn.ginghi.info/blond-pornstars.html >blond, pornstars</a>  [url=http://porn.ginghi.info/blond-pornstars.html]blond, pornstars[/url]

 56. Hello: [*hp.txt*] njcpde <a href= http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-merchandise.html >rascal flatts merchandise</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-merchandise.html]rascal flatts merchandise[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-show.html >rascal flatts show</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-show.html]rascal flatts show[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/life-is-a-highway-by-rascal-flatts-free-downloads.html >life is a highway by rascal flatts free downloads</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/life-is-a-highway-by-rascal-flatts-free-downloads.html]life is a highway by rascal flatts free downloads[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-tickets.html >rascal flatts tickets</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-tickets.html]rascal flatts tickets[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/lyrics-my-wish-rascal-flatts.html >lyrics my wish rascal flatts</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/lyrics-my-wish-rascal-flatts.html]lyrics my wish rascal flatts[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/violin-notes-for-rascal-flatts-what-hurts-the-most.html >violin notes for rascal flatts what hurts the most</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/violin-notes-for-rascal-flatts-what-hurts-the-most.html]violin notes for rascal flatts what hurts the most[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/cords-of-guitar-for-the-song-where-you-are-by-rascal-flatts.html >cords of guitar for the song where you are by rascal flatts</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/cords-of-guitar-for-the-song-where-you-are-by-rascal-flatts.html]cords of guitar for the song where you are by rascal flatts[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts—feels-like-today.html >rascal flatts – feels like today</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts—feels-like-today.html]rascal flatts – feels like today[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-home-page.html >rascal flatts home page</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/rascal-flatts-home-page.html]rascal flatts home page[/url]  <a href= http://ert.fahsgu.info/i-feel-bad-rascal-flatts.html >i feel bad rascal flatts</a>  [url=http://ert.fahsgu.info/i-feel-bad-rascal-flatts.html]i feel bad rascal flatts[/url]

 57. I like your website! Check out mine: http://fast.fahsgu.info/index1.html kvfxgb <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/princess-prom-dresses.html >princess prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/princess-prom-dresses.html]princess prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/xtreme-prom-dresses.html >xtreme prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/xtreme-prom-dresses.html]xtreme prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/chocolate-prom-dresses.html >chocolate prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/chocolate-prom-dresses.html]chocolate prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/prom-dresses-green-and-yellow.html >prom dresses green and yellow</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/prom-dresses-green-and-yellow.html]prom dresses green and yellow[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/deep-purple-prom-dresses.html >deep purple prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/deep-purple-prom-dresses.html]deep purple prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/prom-dresses-in-wolverhampton.html >prom dresses in wolverhampton</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/prom-dresses-in-wolverhampton.html]prom dresses in wolverhampton[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/pink-prom-dresses.html >pink prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/pink-prom-dresses.html]pink prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/entice-evening-prom-dresses.html >entice evening prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/entice-evening-prom-dresses.html]entice evening prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/inexpensive-prom-dresses.html >inexpensive prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/inexpensive-prom-dresses.html]inexpensive prom dresses[/url]  <a href= http://prom-dresses.fahsgu.info/more/short-prom-dresses.html >short prom dresses</a>  [url=http://prom-dresses.fahsgu.info/more/short-prom-dresses.html]short prom dresses[/url]

 58. Super price on net:

  <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax.html&refer=WikiEngines "> zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=buy-zithromax.html&refer=WikiEngines "> buy zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-z-pack.html&refer=WikiEngines "> zithromax z pack </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=antibiotic-zithromax.html&refer=WikiEngines "> antibiotic zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=side-effects-of-zithromax.html&refer=WikiEngines "> side effects of zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-azithromycin.html&refer=WikiEngines "> zithromax azithromycin </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-no-prescription.html&refer=WikiEngines "> zithromax no prescription </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-side-effects.html&refer=WikiEngines "> zithromax side effects </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=alcohol-and-zithromax.html&refer=WikiEngines "> alcohol and zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-dosage.html&refer=WikiEngines "> zithromax dosage </a>.

 59. Super price on net:

  <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax.html&refer=WikiEngines "> zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=buy-zithromax.html&refer=WikiEngines "> buy zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-z-pack.html&refer=WikiEngines "> zithromax z pack </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=antibiotic-zithromax.html&refer=WikiEngines "> antibiotic zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=side-effects-of-zithromax.html&refer=WikiEngines "> side effects of zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-azithromycin.html&refer=WikiEngines "> zithromax azithromycin </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-no-prescription.html&refer=WikiEngines "> zithromax no prescription </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-side-effects.html&refer=WikiEngines "> zithromax side effects </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=alcohol-and-zithromax.html&refer=WikiEngines "> alcohol and zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-dosage.html&refer=WikiEngines "> zithromax dosage </a>.

 60. Super price on net:

  <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax.html&refer=WikiEngines "> zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=buy-zithromax.html&refer=WikiEngines "> buy zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-z-pack.html&refer=WikiEngines "> zithromax z pack </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=antibiotic-zithromax.html&refer=WikiEngines "> antibiotic zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=side-effects-of-zithromax.html&refer=WikiEngines "> side effects of zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-azithromycin.html&refer=WikiEngines "> zithromax azithromycin </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-no-prescription.html&refer=WikiEngines "> zithromax no prescription </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-side-effects.html&refer=WikiEngines "> zithromax side effects </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=alcohol-and-zithromax.html&refer=WikiEngines "> alcohol and zithromax </a>. <a href=" http://www.sitepromotion.to/index.php?plugin=attach&pcmd=open&file=zithromax-dosage.html&refer=WikiEngines "> zithromax dosage </a>.

 61. Blanch, tys mi málem udusila při večeři. McGonagallka pryč a zastupuje ji Sirius a Percy jde učit. Tomu se fakt říká léčba šokem :-D

 62. ty seš zlá!ty snad necháš zachvíli vyvraždit celý Bradavice!!!To nemůžeš nechat zemřít a nebo aspoň zavřít ty zlý???

 63. Besides this it's likewise important or a writer to have the specific understanding about the subject of this essay so that he doesn't have to manage any trouble later on when writing the essay. The writing profession consists of many perks. This primer on the best way to compose an essay sheds light on the procedure and enables the writer get organized.
  Personalised assignment writing service business will have their own sites Online services are somewhat more reliable and affordable too.
  Content writing can also be a sort of essay writing, only you must be cautious with the principles, if you feel that it's possible to write essay properly then readily you may also compose the articles, it's not in any manner a massive thing. As a student, you should not just consider taking a look at classification essay, in addition, it is wise to consider composing a sample composition which could possibly be seen as a sample newspaper by other pupils.
  Since writing an outline may occasionally be tedious job since this is the location where you truly start contemplating your essay critically. Feelings that will save you from writing your own book. Writing an essay is a challenging issue to do for a student and also for a typical man who doesn't have the particular understanding of the terminology and the grammar which ought to be utilised in an essay.
  For instance research demonstrates that in United States of america, there has been a excellent shift in multicultural counseling after the 1960s Civil Rights movement and understanding and condition of the minority greatly changed in the nation So, as soon as you're performing your homework you should be conscious you've set all essential information regarding your research. A student searching for quality financial research papers ought to go to an organization with a great reputation on submitting its work punctually.
  Students using a copywriting service should know about a couple of things before deciding on a service. After going through the company information and terms and conditions, if you're happy with their services, you can choose a specific small business. The writing service should additionally have a warranty that all work is distinctive and original from many other content.
  <a href=http://thcsnguyenhue.pgddailoc.edu.vn/thanh-tich-cbgvnv>pay for research paper</a>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..