51. kapitola

Harry a Ron, následováni ostatními hráči s úsměvem seběhli dolů na hřiště, kde jim madame Hoochová předala pohár. Všichni, až na zmijozelské studenty a Snapea, jim tleskali.
„Poser se z toho, Pottere!“ zakřičel Malfoy a nasupeně odkráčel z pole někam do neznáma.
Noreen se vrhla na Rona a v obětí ho přede všemi vášnivě políbila. Mrzimor pogratuloval Nebelvíru.
Vlastně to bylo poprvé, od doby, kdy Harry studoval v Bradavicích, kdy byl Mrzimor druhý a kdy Zmijozel neobsadil druhé místo.
Harry poplácal líbajícího se Rona po zádech. Noreen se od něj odlepila a s obrovskou radostí objala Harryho: „Gratuluji bratránku.“
„Taky gratuluji,“ dodal s úsměvem, „vyhráli jste. Malfoy vypadal, jako by měl pod nosem kravinec. Jsi vážně skvělá!“
„Díky,“ věděla, že Harry své nadšení nepředstírá.
„Byl to skvělý týden,“ řekl uznale Ron. On, Harry, Hermiona, Aladar a Noreen seděli venku pod stromem, poblíž jezera. Bylo nádherně. Pátý květen pomalu umíral a červen už klepal na dveře.
„Jo, to mi povídej, vyhráli jsme zápas, to mi stačí ke štěstí ještě další měsíc,“ Noreen měla hlavu položenou v Ronově klíně. Od doby, co vyhráli zápas se nepřestala usmívat.
Když Harry viděl, jak jsou všichni jeho kamarádi rozpárování, přišlo mu to hrozně líto. Zase musel myslet na Ginny, proboha, co ta holka s ním dělá?
„Kdyby jen nebyly ty zkoušky,“ vzdychl Ron.
„Já ti to říkám pořád, Rone, kdyby..“
„..ses víc učil, nebyl bys nervózní..jasně, jasně, Hermiono, tohle už známe!! Nech si to, laskavě.“
Hermiona se nafoukla jako žába, ale Aladar ji políbil a všechna její negativní energie byla rázem tatam. Harry si nemohl pomoci, ale připadal si jako páté kolo u vozu. Hermiona zřejmě postřehla jeho pocity, odjakživa byla vnímavá. Prohlížela si ho se smutkem v tváři. Ale neříkala nic, pořád je lepší být sám, než mít na krku tu falešnou Cho Changovou. Neměla však tušení, že Harryho mysl se teď neustále obrací k Ginny.
Hlavně teď, když ji v dáli zahlédl, jak právě přicházela s nějakou svou kamarádkou sednou si a slunit se.
Viděl, jak si odhrnuje košili výš a sundává si punčochy a boty. Dal by cokoliv, jen aby se mohl podívat z blízka na její jemnou kůži.
Rozepnula si dva knoflíčky u košile…Harry natáhl krk s vervou, že uvidí ještě něco víc. Proboha, co to děláš, ty pako! Tohle ne. To je Ginny, Ronova malá sestra Ginny… ale jak jí to tam na tom sluníčku sluší. Vlasy ji září..sametově mléčná pleť! Tak dost, jednou provždy už dost! Zvedl se ze země a beze slov odkráčel pryč.
„Kam jdeš, Harry?“ slyšel ještě za sebou.
Nenápadným: „Na něco jsem zapomněl,“ odbyl své kamarády. No co, stejně jim tam chybět nebude. Hermiona i Ron mají své partnery a určitě budou mít i jiné věci na práci, které on zrovna nemusí vidět, hlavně, když je v okolí Ginny. Ta holka mu prostě nedá spát!

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

7 komentáře “51. kapitola

  1. Myslím si že si city přiznat umí,ale stydí se za ně!Je to Ronova sestra a když vidím Rona jak žárlí na Hermionu tak by asi Harrymu utrhl hlavu:)

  2. chachááááá…to je srandovní…!!!no…nic,no…docházejí mi vtipné hlášky-teda jesli sem je někdy měla..oops…a stejnak je to chechtavé:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..