44. kapitola

Harry se přistihl, že vlastně taky vůbec neměl tušení. Jediný, kdo tohle všechno zorganizoval a kdo věděl, o co jde, byla Hermiona. Oba se na ní instinktivně otočili.
„No, chceme přece, abychom nebyli ..aby jste nebyli jako dědicové tak lehce dosažitelní. Vol-Voldemort,“ polkla Hermiona a nenápadně se poohlédla na Aladara, který na to nic neříkal, i Harryho podivilo, že při vyslovení toho jména vůbec neposkočil, nestrnul ani nevytřeštil oči, „bude chtít dostat dědice na svou stranu, aby byl silnější. A my jsme rádi, že jsme posledního dědice našli dříve než on. Musíte se semknout a vytvořit neporazitelný třílístek, jinak proti němu není žádná šance. Pokud byste se rozdělili, jsme více zranitelní. Takhle proti síle jednoho dědice budou bojovat síly tři.“
„Myslím, že s tím Voldemort nepočítal,“ usmál se ledabyle Aladar a všichni přítomní na něj s úžasem hleděli. Nebál se to jméno vyslovit. Harry víc než dřív cítil, že s ním mají větší šanci na vítězství. Pokud nemá strach ze jména, nemá strach ani z nositele. Harrymu se vzedmul hrudník hrdostí. Jsou ti praví, jsou vyvolení nosit titul dědiců. Dokonce i Ron konečně pochopil důležitost Aladarovy přítomnosti a ani neměl žádnou ironickou poznámku, kterou by Hermionu počastoval.
Nezdrželi se dlouho, ihned poté musela Noreen odejít, protože měla důležitý trénink na poslední západ se Zmijozelem.
„Tak to určitě musíš jít, musíte Zmijozel porazit. Ty to tomu nafoukanému Malfoyovi ukážeš,“ líbnul ji něžně na rty Ron. Hned poté se Noreen vytratila.
„Sakra..,“ lamentovala Hermiona.
„Co se stalo?“ Aladar se tvářil jakoby ho někdo mučil. Výrazem jasně dával najevo, že mu není Hermiona lhostejná.
„Ale..nechala jsem tam hůlku,“ odfrkla si, „počkejte tady,“ už byla připravená vyrazit, ale..
„Kam bys chodila. Ještě takovou dálku, je to přes půl školy, počkej,“ Aladar zavřel oči, vypadalo to, jako by se upřeně v duchu na něco díval…po chvíli mu v ruce tmavlo něco nehmotného, pak už hmotného..byla Hermionina hůlka. Držel v dlani Hermioninu hůlku.
„Děkuji,“ začervenala se Hermiona, „ale nemusel si kvůli mně používat svou moc. Zaběhla bych si tam.“
„Ale prosím tě, to za nic nestálo.“
Hermiona sebou vyděšeně trhla: „Proboha, kdo to byl?!“
„Malfoy!“ křikl Ron a zaběhl rychle roh. Bylo pozdě. Světlovlasý chlapec už dávno zabíhal za druhý roh na konci dlouhé chodby.
„Celé to viděl!“ nejen Hermiona vypadala znepokojeně, ale i Harry s Aladarem. Je konec. Malfoy ví pravdu, ví, že je Aladar dědic a viděl i jakou používá moc. Jejich moment překvapení byl rázem v háji. Tohle si Malfoy určitě nenechá jen pro sebe.
„Teď už můžeme jen čekat, kdy si pro nás Voldemort přijde,“ hlesl Aladar.
Byl květen a začínaly pořádné pařáky. Slunci už se nedalo tolik věřit a studenti si preventivně mazali obličeje, i jiné části lidského těla, opalovacím lektvarem. Všude panovala hysterická nálada, neboť se blížily závěrečné zkoušky. A Harryho, Noreen, Rona a Hermionu čekaly zkoušky NKÚ, Aladar navíc skládal zkoušky OVCE. Ale nikomu to nezabránilo v tom, aby si mohl pohodlně sednout pod rozkvetlý strom a tiše si užívat jara.
Harry už nevydržel na sobě mít o další vrstvu navíc. Sundal ze sebe málem všechno, co jako správný student nosil. V rozepnuté košili, bez hábitu, a s jeho typicky rozcuchanými vlasy, vypadal jako by se právě chystal někam na zábavu, ale opak byl pravdou. Hermioně museli s Ronem slíbit, že se budou už konečně učit na blížící se zkoušky.
„Když dneska je tak hezky,“ lamentoval Ron.
„Rone, slíbili jste to!!“
„Ale ano, máš pravdu. Už je načase, abychom…“
„NKÚ jsou v pohodě, věřte mi. Profesoři z toho dělají drama, ale nakonec se nad tím jen zasměje a řeknete si, jestli vám to vůbec stálo za ty nervy,“ Aladar už v poslední době chodíval všude s nimi a stal se členem takzvané party. Dokonce i Ron si na něj zvykl a spřátelil se s ním.
Jen Noreen neměla v poslední době moc času. Stále trénovali na blížící se zápas. Harry ji litoval. Takhle se honit ke konci roku. Měla na krku nejen poslední zápas, ale také zkoušky. Vůbec ji nezáviděl tolik starostí. Ještě, že oni už to mají za sebou.
„Ahoj děcka,“ Slunce všem náhle přestalo svítit do očí a všude kolem se rozprostřel obrovský stín.
„Ahoj Hagride,“ usmál se Harry, „dlouho jsem tě neviděl.“
„Jo, měl jsem totiž práci..pro… no prostě jsem měl spoustu práce,“ vycenil nervózně obr zuby.
„A jaké práce Hagride?“ vyzvídal jako vždy Ron
„Ale..nic zajímavýho, prostě tak všeobecně. Víte. Slimáci nám zase sežrali úrodu madame Prýtový a v lese vznikl nějaký rozbroj mezi kentaury. Šák to znáte, všední záležitosti..,“ přešlápl z jedné obří nohy na druhou, „a co vy? Jak se máte? A tohle je kdopak?“
„Hagride, tohle je.. Aladar. On.. no, pomáhá mi s doučováním z Lektvarů,“ vysoukal ze sebe nakonec Harry.
„Doučování? Harry, vždyť ty nepotřebuješ žádný doučování. Jsi chytrej a …“
„Ale Hagride, víš jak na tom se Snapem jsem..“
„Profesorem Snapem..“
„Jo, s ním.. navíc mě čekají zkoušky NKÚ, nemám šanci to zvládnout, pokud mi někdo nepomůže.“
„No tak jo,“ Hagrid mu však jeho smyšlenou historku nevěřil, ale neřekl už na to nic, „no nic, děcka, mám ještě nějakou práci. Mějte se. Rád jsem tě poznal Aladine.“
„Aladare,“ opravil ho Harry, všichni kolem se rozesmáli, až na Rona, který nechápal, co je na téhle situaci vtipného.
„Jo, jasně.. mějte se.“

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

6 komentáře “44. kapitola

 1. Skvěléééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

  ééééééééééééééééééééééééééééééééé

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):).

 2. Nesedí mi tam to:..víš jak na tom se Snapem sem.PROFESOREM Snapem.To PROFESOREM říká Brumbál Hagrid se o něm hezky nevyjadřuje

 3. Nikdy se o Snapovi nevyjadřoval špatně, taky stojí za ním a v jedničce to Harrymu jasně dává najevo. Vím, že to pak říkal Brumbál. Ale až v šestém díle. Tohle je 4 roky stará povídka :))) Tehdy jaksi šestka nebyla :)) A mám ten dojem, že i Hagrid Harryho kdesi opravil. Hagrid Snapeovi věří a zastává se ho. Stačí se kouknout do Kamene mudrců.. a v šestce taky.

 4. Hej,chudák Harry,on jedinej je v ty jejich partě sólo…Měli by tam jeshte nekoho pridat pro nej…;-) doufam že s tim něco udělash Blanch…:) jo a jinak je to moc super..Fakt užasny,pishesh sqeli povídky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..