25. kapitola

Ron s Hermionou na ně koukali a dokonce to Hermionu také dojalo.
Noreen se odtrhla a podívala na Rona: „Tys to věděl, viď ?“
Ron sklonil hlavu, „Ano,“ čekal na svůj ortel, „ale než mi začneš nadávat, musím ti říct, že Harry nechtěl, abych ti to říkal. Chtěl ti to říct sám.“
„Ale ne takovým způsobem, jakým ses to dozvěděla,“ doplnil Harry.
Noreen se na Rona usmála a dala mu pusu.. „Děkuji!“
Cože ? Takže ona mi nevynadá ? Pomyslel si Ron. Za co vlastně děkuje ? Za to, že jsem mlčel ? Ale ne, že by se Ronovi její poděkování nelíbilo.
„No a teď, proč tě chtěli zabít,“ Harrymu nebylo zrovna příjemné o tom mluvit, „Voldemort se chce zbavit všech dědiců. Vím, že jsi dědička Helgy z Mrzimoru.“
„No a odkud to všechno víš ?“ zajímala se Hermiona.
„Totiž, je tu něco co jsem vám neřekl,“ koukl na Rona a Hermionu, „nedávno jsem totiž zjistil, že mým předkem je …,“ nemohl to ani vyslovit.
„Godrick Nebelvír ?“ vyhrkla ze sebe Hermiona.
„Jo,“ přitakal Harry.
„Cože ?“ Ron nevypadal, že by ho to nějak těšilo, ale taky nevypadal, že by mu to vadilo.
„Takže, tebe chce Ty-víš-kdo taky zabít,“ doplnila Noreen, “ a všichni si celou tu dobu mysleli, že tě chce prostě zabít kvůli toho, že jsi pro něj hrozba. Kvůli pomstě.. myslím, že tohle je dostatečný důvod, proč bys .. bychom měli zmizet ze světa,“ polkla.
„Voldemort vidí v dědicích hrozbu. Napadlo mě to nedávno, ale myslel jsem, že by to tak být nemuselo. Jenomže dnešek jen vše potvrzuje. Smrtijedi říkali, že Pán chce tvou hlavu..o tom, že chce i mou, to ví každý. Jenže, teď je ohrožen i ten, kdo je dědicem Roweny z Havraspáru. Nevíš, kdo jím je ?“ Harry byl rozhodnutý, že se to dozví.
„Ne.. to opravdu netuším.“
„No a teď nám pověz Harry, co to mělo znamenat, to zmrazení ?“ Ron to hodlal za každou cenu zjisti, vždyť takové věci se jen tak nestávají.
„Jaké zmrazení ?“ Jediná Hermiona nevěděla, o co tu kráčí.
Ron Hermioně všechno vylíčil. To, jak Harry vběhl mezi Smrtijedy, jak bránil Noreen. To, jak se mu Smrtijedi smáli a on je nakonec zmrazil. Hermiona byla taky překvapená.
„Když máš tuto moc Harry, tak proč si ji nikdy nepoužil ? Třeba když tě ohrožoval Ty-víš-kdo nebo tak ?“ ptala se.
„Já ji ještě neměl. Dostal jsem ji nedávno,“ Harry jim vylíčil všechno, co mu Sirius řekl. Vše o věštbě a o moci dědiců Nebelvíra, která se dostaví až v den, kdy se vše dozví. O tom, že každý dědic má jinou moc. Řekl jim, že jeho táta uměl léčit smrtelné nemoci. Řekl jim také, že tuhle moc má, aby pomáhal ostatním, jenže neví, jak ji má používat. Sám nevěděl, co má dělat. Byl překvapený, jako oni.
„Tak proto se chce zbavit všech dědiců,“ mínila Hermiona, „protože dědicové by měli zdědit moc, která Vo.. no Voldemorta,“ Ron poskočil, „už bychom ho měli nazývat jeho jménem,“ rozčilovala se Hermiona, „měli by zdědit moc, která ho ohrožuje.“
„Nejspíš,“ Harryho napadlo to samé. Všichni se podívali na Noreen.
„Tak čím ho ohrožuješ ty ?“ zeptal se klidně Ron.
„Totiž, já zatím nevím. Bylo mi řečeno, že bych taky mohla něco zdědit, ale jak to vypadá, tak jsem nic nezdědila, protože o ničem nevím. Jsem prostě obyčejná Noreen, která jen ví, že jejím předkem byla Helga.“
„Zřejmě se to neváže na všechny dědice. Možná ne každý zdědí moc,“ usoudila nakonec Hermiona.
„Ale jedno je jasné,“ rozhodl Harry, „musíme zjistit, kdo je posledním dědicem, protože je v ohrožení.“

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

12 komentáře “25. kapitola

  1. no, nemyslím si..možná spíš tak na tři.. Rowla píše o dost líp..o dost..taky..kdo by se jí rovnal?

  2. a já si to nemyslim!!:D…great díl…teď to bude pěkný…budou z nich najednou 4 kamarádi!!Už mě to trochu nebavilo všude číst jen rozhovory a zohady ve třech,které vždycky zkončily uražením Hermy a Rona a mlčením Harryho…:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..