19. kapitola

Harry se vracel do věže s pocitem vítězství. Šel za Ronem do komnaty. Všiml si, že má špatně zasrčený kufr. Ven z kufru mu čouhaly ponožky, když v tom..
„Proboha Rone,“ křikl téměř hystericky. Ron povyskočil.
„Co se děje ?“
„Dobby, zapomněl jsem na Dobbyho. Musíme za ním,“ Harry vzal rychle ponožky po strýci Vernonovi, které našel v kufru. Věděl, že si Dobby libuje v různých barvách, a tak vzal každou jinou. Utíkali směrem ke kuchyni.Dotkli se hrušky na obraze, ta se zahihňala a obraz se otevřel.
V kuchyni byl velký rozruch. Teď si teprve skřítci všimli, že tam někdo je. Rychle vzali všechny obnosy a začali Rona s Harrym obsluhovat. Dávat jim pod nos různé laskonky, košíčky s pudinkem, kremrole a další sladkosti.
„Tohle bych si nechal líbit,“ mínil Ron, koneckonců, nebyl tu poprvé a už tehdy ve čtvrtém ročníku říkal totéž.
„Dobrý den,“ začal Harry, „kde bych našel Dobbyho?“
Nastalo hlasité šumění, ale ani jeden ze skřítků nechtěl odpovědět. Buď dělali, že neslyšeli nebo se báli, že Dobby je nějaká přenosná nemoc.Harry to zkusil znovu, „Tak kde bych ho našel, kde je Dobby,“ v tom k němu přiběhl skřítek s velkýma očima a s velkýma špičatýma ušima. „Harry Potter, Dobby je velice rád, že se na něj pán přišel podívat. Je neskonale šťastný,“ jásal Dobby.
„Oh, jak milé. Tady máš Dobby, přinesl jsem ti nějakou maličkost.“
Dobbymu vyhrkly slzy do očí a začal Harryho objímat, „Pán je na Dobbyho velice hodný. Dobby moc dobře ví, jak je Harry Potter šlechetný. Dobby Harrymu Potterovi taky něco upletl. Má to vzadu,“ skřítek odběhl a hned byl zase zpět. Když přiběhl zpět, měl ponožky už na nohou, „Ponožky jsou Dobbyho oblíbené oblečení, moc Harrymu Potterovi děkuje,“ podíval Harrymu kulich v barvách Nebelvíru. Uprostřed nachové čepice byl erb Bradavic.
„Dobby to pletl od prázdnin, pane.“
„Děkuji ti Dobby, je velice krásný. Moc ti děkuji.“
„Nemáte zač, pane, to Dobby by měl děkovat Harrymu Potterovi za všechny činy, které udělal pro tento svět a které udělal pro Dobbyho. Dobby mu bude do konce života vděčný, pane.“
Harry vytáhl z druhé kapsy stejný pár ponožek, který právě dal Dobbymu.
„Dobby, kde je Winky ? A jak je na tom ?“ ptal se Harry.
„Óoo, pane,“ protáhl nosem, „Winky je na tom už o trochu lépe, ale stále moc pije. Pojďte semnou, je vedle, pane.“
Když vešli do vedlejší místnosti, na stoličce seděla Winky. Byla špinavá a neupravená. V ruce držela sklenici Máslového ležáku a škytala.
„Ahoj Winky,“ pozdravili Ron i Harry současně.
Winky se jen ohlédla a zase zamířila pohledem na dno sklenice.
„Něco pro tebe máme,“ přiblížil se Harry s párem ponožek v ruce.
Winky vykulila své velké hnědé oči a už stála na nohách, které ji sotva nesly.
„Pán dává Winky něco k oblečení, Winky je špatná skřítka ?“ propukla v pláč a držela si své dlouhé prsty před kukadlama.
„Né Winky, to je dárek od Harryho Pottera k Vánocům,“ pospíšil si Dobby.
Winky chvíli nervózně překračovala, nakonec byla donucena ponožky přijmout, i když dlouho protestovala… až když ji Harry řekl, že je moc dobrá skřítka a že neudělala žádnou chybu.
„Dobby měl pravdu, když Winky říkal, že Harry Potter je velký kouzelník, pane,“ popotáhla skřítka.
Harry s Ronem se stihli rozloučit, skřítci jim ještě nacpali plno jídla do rukou, a pak už mohli jít zase za svými povinnostmi.
Teď už Harryho čekala jen schůzka s Cho. Důkladně se na ni připravil. Snažil se sčesat si vlasy tak, aby mu držely. Hermiona mu půjčila nejmíň půl kila gelu, avšak ani ten nepomohl. Stejně věděl, že s nimi nikdy nic neudělá. A tak si jen urovnal hábit a vydal se na cestu. Vlasy nevlasy, Cho ho bere takového, jaký je.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

11 komentáře “19. kapitola

  1. neznáte ten výraz? To se říká, když něco stojí za nic..tak to stojí za vyhryžkapsu.. vyhryzanou kapsu 🙂

  2. Novináři by si na tobě smlsli:ROWLINGOVÁ ŽÁRLI.MLADÁ SPISOVATELKA BLANCH JI PŘEBRALA POTTERA!to by napsal Blesk.Nebo NA INTERNETOVÉ ADRESE NALEZEN BLOG S NOVÝMI PŘÍBĚHY HARRYHO POTTERA PANÍ ROWLINGOVÁ VZNESLA ŽALOBU PROTI PISATELCE JMÉNEM BLANCH.To by napsala Mladá Fronta:))))) Je to napínavé

  3. cha cha cháááá!!a teď se něco stane!!Chocholate se mu přizná,že je feťačka,nebo tak něco…:)dufajme…great…pěkný den,Pajuška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..