13. kapitola

„Takže ty si myslíš Harry, že by mohla být k tobě do rodiny ?“ ptala se Hermiona. „Víš, Evans, Evansová, to je docela běžné jméno, nemyslíš ??“
„Za normálních okolností bych ti Hermiono řekl, že ano, ale něco mě k ní táhne. My to musíme zjistit,“ rozhodl za všechny Harry.
„To ale není všechno, co jsem chtěl říct. Ona mi taky řekla, že její otec byl dědicem Helgy z Mrzimoru a to znamená, že teď je dědičkou ona.“
„Proto je tak podobná mé matce, jistě je do rodiny..,“ uvažoval Harry stále nad první myšlenkou, „to do sebe zapadá, myslíte, že ona něco tuší ?“
„Neřekl jsem jí nic..a vypadala, že nic netuší. Určitě by mi něco řekla,“ mínil Ron, ale ještě mu něco vrtalo hlavou. „Hermiono, jaké měla schopnosti Helga z Mrzimoru ?“
„To opravdu nevím, ale byla velmi krásná a cenila si čestnosti a pravdomluvnosti, ochoty a mravnosti,“ odpověděla Hermiona.
„Harry, to snad není možné..,“smál se Ron, „Hermiono, ty opravdu nevíš ? To slyším snad podruhé za dobu, co tě znám..ale s tou krásou by to sedělo.“.Hermiona ho zpražila pohledem.. ještě dlouho si na tohle téma povídali, až šli nakonec spát.
Ron stále přemýšlel nad tím, jak je mu s Noreen dobře. Určitě se zamiloval, nemyslel teď na nic jiného. Byl šťastný, že půjde s nimi do Prasinek
Celý týden Harry, Ron a Hermiona trávili v knihovně, snažili se cokoliv zjistit. Hledali její a jeho rodinné kořeny, ale nic..žádná zmínka, nenatrefili na žádné informace. V žádné knize nenašli, co hledali.
„To snad není možné, nějak to přece musíme zjistit,“ nadávala už Hermiona.
Harry se jen usmál a dodal: „Co takhle testy DNA ?“ Hermiona pochopila, že je to žert, ale Ron vůbec nevěděl, o čem to vlastně mluví.
„Jaké testy ? Jakého dna ? Co to meleš Harry. A co je na tom k smíchu ??“ vyzvídal Ron
Harrymu jen skleslo obočí a požádal Hermionu, aby u to vysvětlila.
Byla sobota ráno a měli naplánovaný výlet do Prasinek.
„Tak, konečně je to tady,“ usmíval se Ron.
Harry ani Hermiona nechápali, proč je Ron tak usměvavý, když vždycky pro něj návštěva Prasinek byla jen všední událostí.
Sešli po schodech dolů, před školu, kde na ně čekal autobus a u něj čekala Noreen.Ron už se z dálky usmíval a Noreen na něj mávala.
„Myslím, že nám zapomněl něco říct,“ osočila se Hermiona a podívala se směrem k děvčeti. Ron už ji vlepil pusu na tvář a ona se na něj usmála.
Harry vykulil oči a Hermiona udělal to samé….
„Viděla si to ? On se ani nezačervenal,“ mínil Harry, ale Hermiona měla úplně jiný problém, měla dlaně stisknuté v pěsti a byla úplně rudá, v obličeji měla zlostný výraz, který Harry nechápal. Jen ji řekl, aby se snažila být v klidu, takovou ji ještě nikdy neviděl…“Víš, co si říkala Ronovi, Hermiono. Snaž se ovládat své nervy !“
V Prasinkách Harryho čekalo malé překvapení. Ron se od Hermiony a Harryho dávno odtrhl, odešli s Noreen do Medového ráje. Rozhodl se, že jí tu musí všechno ukázat. Harry ho omluvil, ale zdálo se, že Hermioně to dalo hodně práce. Nakonec usoudila, že si může dělat, co chce.

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

13 komentáře “13. kapitola

  1. Hele, já jsem na t chtěla upozornit už v předešlé kapitole. Poprvé tam je napsáno, že se hraje fam. s Havraspárem, ale on  se hraje s Mrzimorem. Ne že by mi to vadilo….

  2. jo, to je možné.. já jsem to tu totiž vložila ještě předtím, než jsem to opravila.. ono to tam myslím bude víckrát :))

  3. Hermiona udělala..je tam plno překlepů a chyb.. 🙂 Psala jsem to před nějakými čtyřmi lety..

    Jako, že prostě oba vykulili oči 🙂

  4. fenixi ne před schodama, před školou..čti pořádně :)))

    néé..great v žádném případě…fakt ne… budu výt…:)

  5. můžu výt s Tebou?? :D prosíím..mě se to líbí…fakticky…asi sem něaká divná…vlasně ne asi,ale určitě :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..