HP7 a vše kolem něj 1/2

A teď plně očekávaná HP7..

Fanoušci kteří v této době napsali J.K. Rowlingové musí mít obrovskou radost! Autorka se totiž v dopise zmiňuje, že se už rozhodla. jak se bude jmenovat sedmý díl ! Čtěte dále!

Ve scanu, který můžete vidět na stránkách Mugglenetu J.K. Rowlingová píše:
„Sedmá kniha: Nemohu vám zatím říct její název ale už ho konečně znám. Mohlo by se tak jmenovat hodně věcí.“

J.K. Rowlingová dále zmínila různé odezvy na její nedávný komentář , kde vyvíjí tlak na mladé dívky, které drží drastické diety. V dopise se dále píše o jejím novém rozhovoru, kde mluví o předstviteli Hagrida, Robbiem Coltranovi:
„Co se týče mužů a váhy, poskytla jsem rozhovor pro jeden dokument s Robbiem Coltranem ve kterém mluvím o tom, jak je Robbie sexy. Hodně mužů nemá rádo vychrtlé ženy, a tak jsou ženy, které mají mozek a důvtip mnohem atraktivnější.“


…………………………………………………………………………………………………………………………………. Joss Whedon – režisér televizních seriálů jako např. Buffy, přemožitelka upírů, v rozhovoru pro Empire Online prohlásil, že uvažuje o režírování sedmé knihy až bude vydána! Čtěte dále….

Joss zatím neviděl jediný film. Vyhýbá se jim, dokud si nepřečte celou kompletní sérii:
“ J.K.Rowlingová vlastně píše lepší filmy, než může kdo natočit.

Jakmile sedmičku dodělá, podívám se na všechny od začátku a počkám na telefonát, jestli jí budu moct natočit. „.


…………………………………………………………………………………………………………………………………

Již nyní mezi fanoušky probíhají ostré diskuse o tom, kdo by mohl zemřít v sedmé knize. Nyní se na internetovém portálu PotterHarry.net objevily nové spekulace, kdo by to mohl být. Čtěte dále a vše se dozvíte! =o)

Ztratí klíčník své klíče?
Hodně lidí věří, že Hagrid prostě musí v sedmičce zemřít. Ptáte se proč? Jeden z důvodů je scéna ze šesté knihy, když Harry a Brumbál (budiž mu země lehká) vstoupí do domu Horáce Křiklouna. Vypadá to tam přesně jako po bitvě: na zemi leží rozbité staré hodiny, s kyvadlem které je opodál jako upuštěný měč, převrácený klavír jehož klapky jsou poházené kolem… Staré hodiny s kyvadlem mají podle této teorie představovat Brumbála a způsob jeho smrti: Brumbál (starý muž) také skončil na zemi, bez své hůlky… jako hodiny (staré) bez svého kyvadla. Klavír (velký) je bez svých klapek (v angličtině keys), stejně jako má být Hagrid (velký) bez svých klíčů (keys). Může opravdu klavír představovat Hagrida stejně jako hodiny Brumbála? Hodiny jsou zničeny a Brumbál mrtvý. Klavír je také poničen… zemře i Hagrid?

Zabijí Rona?
Ron by měl zemřít čistě kvůli tomu, že by to bylo dojemné a drastické. Jeho city k Harrymu a Hermioně a to, že by se pro ně klidně obětoval byly nastíněny již v první knize (vzpomenete si na šachovou partii, že?).

Bude Snape zavražděn?
To je podle většiny lidí, kteří se pouštějí do diskusí o sedmé knize, více než jasné. Jestli je Snape opravdu zlý, zabije ho Harry nebo někdo jiný z Řádu. A jestli je hodný, dostane ho Voldemort za to, že se snažil pomáhat Harrymu. Prostě a jednoduše, Snapeovi by se jeho hra dvojitého agenta měla podle všeho vymstít.

Přežijí zbývající Poberti?
Podle mnohých prostě není pro Petera Petigrewa ve Voldemortově nové éře místo. Zabije ho on sám, nebo Harry, aby pomstil své rodiče?
Jak všichni víme, Lupin má prostě obětavou povahu. Také je vlastně posledním správným Pobertem… Diskutující se nejvíce shodují na tom, že Lupina zabije Šedohřbet a nebo, což se mě osobně líbí víc, Lupin zabije Šedohřbeta.

Odnese to nějaký Smrtijed?
Draco: Podle mnohých je možné, že Draca zabije Voldemort, kvůli jeho slabosti, když měl zabít Brumbála. Také ale připouští, že J.K.R. si možná neodpustí tu možnost a Draca nakonec přivede na „stranu dobra.“
Bellatrix: To je jedna, kterou snad všichni odsuzují k smrti (a dobře jí tak). Podle mnohých ji však nezabije Harry, ale Ron nebo Hermiona. Proč? Čistě proto aby byl Harry šílenej vzteky, že on sám nepomstil Siriusovu smrt.
Narcissa: Ona vlastně není Smrtijedka, ale podporuje je (aby ne, syn a manžel jsou mezi nimi). Možná, že umře, aby ochránila Draca… Vytvoří JKR dvojici Draco-Harry, která bude spojena takhle silným poutem: společnou nenávistí a touhou po pomstě, kvůli smrti matky?
Šedivák: Jak sdělil jeden z diskutujících: Jakou jinou funkci má v knize, než aby byl zabit? A zde navazující témata:

 • Dlouho jsem čekali, ale je to konečně tady! Na stránkách Veritasera se otevřela nové sekce, kde si můžete přečíst teorie ohledně sedmého dílu. Všechny teorie můžete okomentovat, nebo přispět i svou, ale všechny musí být podrobeny textové kontrole.
 • Na internetu nyní probíhají diksuse o tom, zda-li Harry Potter v sedmém díle zemře. Podívejte co všechno na to říká J.K.Rowlingová a Dan Radcliffe….
  Harry Potter v posledním díle zemře. Jim Dale tvrdí, že paní Rowlingová je postavou unavená a že s ní chce v posledním románu skoncovat. Jim říká, že s Harrym žila příliš dlouho a že ho opravdu chce nechat zamřít.
  Daniel Radcllife také věří, že je jeho postava bude odsouzena k záhubě.
  Nedávno řekl: „Byl bych rád, kdyby Harry na konci zemřel. Byl by to opravdu dobrý konec.“
  Nechci, aby to bylo sentimentální. Nemám rád, když film nebo kniha končí sentimentálně. Myslím, že by to podkopalo temnou atmosféru, kterou pozdější díly oplývaly.“

  Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Jaký závěr byste uvítali Vy?

77 komentuje HP7 a vše kolem něj 1/2

 • zizi  píše:

  taky si myslím, že Harry zemře…:-/

 • Blanch  píše:

  Já si to taky myslím a jsem pro

 • zizi  píše:

  ..a taky by vypadalo blbě, kdyby to skončilo: a žili štastně až do (přirozené) smrti   🙂

 • Rebelka  píše:

  přesně tak… 🙂 Ale řekla bych, že zemře víc lidí…

 • Blanch  píše:

  :)) jj..Reb, že jo..jen ať pochcípají :)))))) Nám Prokletým povídkářkám by se to líbilo 🙂

 • Virginia  píše:

  Podle mě to skončí temně buď zemře Hyrry, nebo nějaký jeho blízký přítel, řekla bych, že asi Hermiona…

 • ann artwodová-blacková  píše:

  hm já že spíš ten ron. je mu blíž:)

 • Barborka(Siriuska)  píše:

  Nevim, ja nechci aby nikdo umrel, jen Ti zlotvurci…:(

 • Rebelka  píše:

  Balnch- nelíbilo. Kdyby všichni pomřeli, koho bysme pak zabily my?:))

 • Melodye  píše:

  Já si taky myslím, že zmemře Harry

 • Melodye  píše:

  Já si taky myslím, že zemře Harry

 • Glum Vlk  píše:

  Jasně že bude žít

 • VodouchE  píše:

  Nebude. Sice sem romantik, ale kdyby ho nechala Rowla žít, hrozně bych se naštvala. Bylo by to děsně trapný a nevěřim že by nám to udělala. :-)

 • Virginia  píše:

  ale i když Harry přežije nemusí to být šťastný konec…

 • vojínka rayen  píše:

  Nechte spekulací, počkejte si na knížku.. ještě zhruba rok.. anebo ne, přidám se. si jako myslím, všimli ste si? já taky někdy myslim.. to jsou věci.. no, si teda myslí, ehm, že Harry umře. Sice mě ta postava sama o sobě přijde fakt nemožná, arogantní, nemám ho prostě ráda úplně nejvíc, ale stejně, si to vemte.. takhle už asi sedm nebo kolik let trnem, co bude dál, a najednou čtete a Harry je mrtvej, já bych jako fakt brečela. Ona Rowla si to napíše, jak chce a co my potom? Jako konec bude podle mě dost smutnej… brečím už dopředu, a to ani nevim, jak to skončí. To mě asi štve nejvíc…

 • eggy  píše:

  Ja nevim… je to konec koncu knizka pro deti… teda aspon na zacatku byla zamyslena. Myslite si ze J.K.R. zabije detem jejich milacka pred ocima? To se mi moc nezda…

 • Blanch  píše:

  Reb já mluvila jen o Harrym…kniha je ještě plná postav :)) Neboj, ještě jich tam zbyde dost na trápení :)))

  Myslím, že umře hlavně proto, aby se Rowling konečně zbavila toho břemene a už nemusela psát žádná pokračování.

 • Blanch  píše:

  Jinak..Rowling říkala, že když to začínala psát, nebylo to přímo pro děti..pro ni to byla prostě kniha..nemůže za to, že to začaly nejvíc číst děti :)) Ona ten záměr neměla..

 • Kiki  píše:

  Já nechcíííí aby Harry chcíp!!!!!!

 • Verč@  píše:

  Blanch a fšichni vostatni co si to mysli:dobře možna že to tak bude je to váš názor,ale myslim a doufam že to tak nebude a Harry a vostatni na straně dobra přežijou…vždyt si to haarrry zaslouží,za všechno trpěl a musi se pomstit…no řekněte,kdyby vam někdo zabil rodiče,kmotra a ještě velkého opatrovníka,kterej by vam vevšem radil a pomahal vam?podle mě dan tvrdi jen blby pubertacky keci….no,to je jedno…Rowly to uděla jak chce:-)

 • Madelein  píše:

  No já si bohužel taky myslím, že to s Harrym dopadne hodně špatně, ale nemuselo by…. souhlasím s Verčou, Harry si toho vytrpěl dost…. ale je jasný, že na konci  budeme hodně brečet, protože někdo umře určitě a nebudou to jenom ti zlí…. :((

 • slunenka  píše:

  já jsem asi pitomá, ale neci aby Harry umřel…  no jo ta moje romantická naivní dušička…

 • Bára  píše:

  Já si myslím, že Harryho zabijou, ale nesouhlasím s tím, přeci jenom by to chtělo aspoň malinkej Hyppy end :D

 • Glum Vlk  píše:

  Hele, všichni mně poslouchejte Harry Potter nezemře ,kdyby ho nechala Roulingová zemřít ,tak by neříkala reportérům že chce ještě napsat knihu ve které jsou všichni tři na živu a mají svérodiny .Prostě a jednoduše Harry Potter NEZEMŘE! JÁ SE SVÁMA KLIDNĚ VSADÍM.Věřte mi:)))))

 • Heather  píše:

  A nebylo by hezké,kdyby to nechala otevřené???

 • Terka  píše:

  Já si myslím, že o ta kr…. Rowla zabije…. ale to je můj názor… hlavně ať oživí mýho miláčka Siria.. pána boha…. a to jsem optimista…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..jééé to je ale teček!!

 • Snifni Dee Dee  píše:

  Tak já zase tvrdím, že umřou úúúplně všichni, jen Harry zůstane na živu. To by byl dost smutnej konec a zároveň vážně VÁŽNĚ zajímavej. Umřít musí někdo,a jestli umře Voldík, tak pak by to bylo moc veselý pro Harryho, ale kdyby umřel Voldík a umřeli lidé kolem Harryho, pak by si Harry alespoň nadosmrti všechno vyčítal… a já už zase melu..

 • Blanch  píše:

  Glum už jsi trochu pozadu..ona tu knihu psát nebude.. :))) To byla napůl kachna a pak potvrdila, že žádná osmička nebude :))

  Jinak…právě, že Harry by jako správný trpitel měl umřít..právě, že toho nebylo málo, a proto by jako správný hrdina měl za věc položit život… stejně už mu nikdo nezbyl 🙂

 • Heather  píše:

  Mě je jedno,jestli Harry umře nebo ne,hraje pro mě v knize naprosto bezvýznamnou roli….hlavně když Bella dostane Nobelovku nebo tak něco

 • Snifni Dee Dee  píše:

  To já fandím Severusovi. To cool chlapík

 • Heather  píše:

  Jj,cool chlapík bez plavek:)))

 • Heather  píše:

  Ale to s tím Hagridem je děsivý…

 • Blanch  píše:

  Hagrid je mi putna…Sevík musí dostat ten svůj Merlinův řád nebo se neznám! 🙂

 • Tara  píše:

  Ja myslim že by to Rowlingová neudělala. Nenechala by ho umřít, protože ty knihy čtou i hodně malý děti, kteří si myslí že něco takového jako kouzla, Harry, Voldemort,apod. existují. Potom by z toho měli chudáci trauma. Ono by to sice vypadalo líp, kdyby umřel, ale stejně…. Chci aby přežil!

 • ragnar  píše:

  Mně je docela jedno kdo umře,stejně jednou umřou všichni.ale jestli se před smrtí Ron s Hermionou pořádně nedaj dohromady

 • ragnar  píše:

  chtěl jsem říct že by se měli dát dohromady než zemřou nebo si to aspoň uvědomit při umírání )-:

 • Heather  píše:

  Počkej,počkej,jak si Bella zaslouží smrt???Znám někoho,kdo si ji zaslouží,ale Bella to rozhodně není!!!No fuj

 • Verč@  píše:

  Heather,co si myslish?!BELLATRIX LRESTRANGEOVÁ SI ROZHODNĚ ZASLOUŽÍ SMRT!!!!!!

 • Verč@  píše:

  jinak Madeline a slun:ja vim že možna Harrík zhebne a samozřejmě je mi to hrozně lito a(a jestli to Rowly udělá tak ji asi VLASTNORUČNĚ zaškrtím!)ja doufam že nezemře…tak třeba by mohl zhebnot:par podlejch smrtoušu a vostatni do askabanu,mozkomoři(i kdyš ti asi nejdou),Draco,SNAPE!,Voldy,a z dobrych postaf….:Charlie,Mcgonagalka,Colin,Sheamus atd…

 • Blanch  píše:

  Ragnare, my tě chápeme :)) Taky by mě to potěšilo, no..:))

  Snape nesmí zhebnout..ještě, aby mi Rowla zabila i jeho, když už mi zabila Siria.. zhebnout by mohl Hagrid, Popletal, Cho, Percy, Umbridgeová, Rufus Brousek, Mundungus Fletcher, Zabini, Pansy, Milicent, Levandule, Parvati… tyhle postavy mě vůbec netankují a prvních pět nebo šest zmiňovaných přímo nesnáším

 • Heather  píše:

  Ne,Bella umírat nebude.Vy nevíte,čeho všeho jsem schopna,já do tý Anglie pojedu a někdo dostane přes hubu a myslím to vážně

 • Francis  píše:

  Doufám, že Harry neumře. To by bylo moc sadistický. Jsem spíš pro happy end. :-)Ale jak to tak vypadá, sedmička bude mlýnek na maso a chcípne tam polovina postav. Ale těžko to udělat jinak… :-/

 • Blanch  píše:

  :)) No jo..bude nejhoší ze všech..závěrečná bitva..to bude terno

 • Tora  píše:

  Jestli Harry na konci zemře, pomstí se tím Rowlingová asi všem jeho fanouškům. Myslím, že čtenáře jen napíná, aby byli potom příjemně překvapení.

 • Blanch  píše:

  to uvidíme, jak se nám pomstí 🙂

 • Heather  píše:

  Ať se mstí,ale nebude si vybírat ty nejlepší postavy…fňuk fňuk

 • Blanch  píše:

  Ať si pojde Harry, Hagrid, ty které jsem vyjmenovala..klidně i Hermiona.. hlavně, ať nezabije Remíka, Sevíka, Draca, Voldíka :)), Ginny, Rona, Lenku, Grega a Forge…jinak je mi zbytek putna 🙂

 • Blanch  píše:

  Ale jinak..já mám Bellu taky docela ráda, myslím, že pokud čteš jednu povídku(nebudu jmenovat kterou, protože to neprozradím), tak tě potěším 🙂

 • Erika  píše:

  Ne hej, já už se vidím zas u knížky jak se od ní nemůžu za boha odtrhnout… Co mě nejvíce štve je, že podle mě 100% zemře moje oblíbená postava, toť Tomíííšek Voldíííšek. Jinak jestli neumře Harry, tak přísahám, že už se ani jedné knihy o Harrym Potterovi ani nedoknu. Je to tak krutý, že nenávidím zrovna hlavní postavu?

 • Heather  píše:

  Jestli Harry umře,tak už asi další nebudou:)))

  Blanch,ty si tak zlá,jakou povídku???Prooosííííím….

  Nechť zmizí Harry,Ron a podobná pakáž a ať zůstane Bella,Nympha,Ginny,Lily(ta už umřela-upss:))),Seamus,Fleur

 • Blanch  píše:

  :))) jo..ještě Tonks mám ráda 🙂 vidíš 🙂

 • Heather  píše:

  Vidím

 • Petra Halliwell  píše:

  já hlavně doufám, že se Snape ukáže v dobrym světle a nebudou ho všichni nenávidět… žejo?? 🙂

  a proč má bejt Sirius mrtvej, třeba někdo najde cestu pryč.. no asi moc čtu povídky 🙂 papa

 • Blanch  píše:

  taky bych byla ráda, kdyby nebyl mrtvý, ale neřekla bych, Rowla ho prostě odkrouhla a v interview potvrdila, že už se nevrátí

 • Heather  píše:

  Odkrouhla ho,jak ty říkáš,protože krom toho,že je to Harryho kmotr,tam nemá žádnou důležitou roli(skoro)

 • Blanch  píše:

  Heat má pravdu, Sirius si svoje odehrál v trojce, a pak už vlastně k ničemu nebyl.

 • Simi  píše:

  Bože lidi to tal Haryho nenávidíte že ho chcete nechat zabít…ať přežije…alespoň on kura…

 • Blanch  píše:

  no, já jsem Harryho moc nemusela, ale v šestém díle u mě stoupnul na žebříčku oblíbenosti, přesto..ne, že bych ho nenáviděla, ale jde o příběh celkově, vypadalo by líp, kdyby hlavní hrdina zemřel.

 • sobull  píše:

  Je uplne jasne ze Harry Potter zemre. Jak se pise v knize: Nemuze zit jeden pokud ten druhy zije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Blanch  píše:

  ale to právě mluví o tom, že jeden musí zemřít..ne oba dva :))) A pokud zemře Voldemort, Harry může zůstat žít :))

 • Julie  píše:

  Nevim jestli vyhraje Voldy nebo Harry.Milý by bylo kdyby umřeli oba.

 • Blanch  píše:

  jj..tak si to myslím, že to dopadne..

 • Simi  píše:

  Proč by měl sakra Harry umřít?Jako správný hrdina?Co že?Já myslím že je ještě lepší než všichni správní hrdinové a mnohem!!!Vždyť on přišel skoro o všechny co miloval a to se vám nezdá jako správný hrdina že i tak jde pořád dál?Já myslím že ty všechny Rowlingová zabila snad proto aby on přežil…všichni se kvůli tomu vlastně obětovali takže kdyby zemřel tak by to správný konec nebyl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Siaphanniel (SLOGN)  píše:

  Mně to přijde fakt neprosto zbytečný se takhle bavit, kdo asi umře a jak to asi dopadne.. To samé se dělo i před vydáním šestého dílu, všichni se dohadovali, co a jak bude, jestli se Sirius opravdu vrátí a nakonec nikdy nikdo neměl v ničem pravdu, tedy pokud v něco doufal. Sirius tam byl zmíněn ppuze párkrát a jen ve vzpomínkách. Všechno tohle sjou jen dohady a vsadím se, že JKR ví o tom, jak se celej svět dohaduje, jak to všechno skončí a proto pro nás připraví konec, který by nikdy nikoho nenapadl (taky by bylo trapné, kdyby napsala něco, co už někoho napadlo, že? :-)). Toť můj názor.

 • Blanch  píše:

  já jsem si nikdy nemyslela, že se Sirius vrátí.. já vím, že Rowling nevrátí ani jej, ani Brumbála..

  Nemusíš se vsázet, to ví všichni, že to Rowla ví..to je přece normální. Ale nemusí znát všechny teorie a je jasné, že se URČITĚ někdo z těch několika miliónů fanoušků, trefí..

 • Garce  píše:

  podle mě by měl harry umřím bylo by to dobrý zakončení…..hlavně ať nezabíjí bellu,draca,snapa,voldíka,remuse a freda s georgem a taky tonks…….když už zabila Siria tak tyhle zabít nesmít!!!!

 • Garce  píše:

  místo umřím tam má bejt umřít

 • Blanch  píše:

  chápeme, neboj 🙂

 • Martin  píše:

  umře neumře umře neumře ……………………………………………………………….nechte toho a nechte se překvapit………….

 • Blanch  píše:

  a co jiného nám zbývá? Vždyť to nikdo neví 🙂

 • dita  píše:

  No newim myslim že zemře Harry a Lordík taky ale líbilo by se mi kdyby Nevil dostal Bellu taková malá pomsta no a hlavně aby se nic nestalo Remusovi zbytek je mi putna!!!!!!No a Siriuse nemusela sfouknout!!!

 • Blanch  píše:

  dito jo, s tím Nevillem souhlasím, byla by to hezká odplata..třeba to tak Rowla zařídí

 • Verča  píše:

  Hele nic proti, ale vy tady snad kopete hrob všem. Ja nechci, aby zemřel Harry ani nikdo kdo je mu nějak blízký. Těch mrtvých už bylo dost. Třeba to ( i když stejně jako vy pochybuji ) skončí jako happy end. Vždyť, když se nad tím zamyslíte jsou knížky o Harrym pohádka. Pohádka, kterou čtou i dospělí, tak proč by nemohla dopadnout dobře.

 • Blanch  píše:

  Verča ty neznáš asi historii této knihy. Tohle nikdy pohádka být neměla a pro děti to plánované nebylo. v roce 2002 byl na hp.cz článek o tom, co tahle kniha měla znamenat… má to být depreisvní, tragická a fantasy kniha pro starší…děti to číst vůbec neměly, protože je údajně obsah pro ně moc složitý a moc silný kafe…Rowling to neplánovala jako pohádku a pohádkou to ani není. Navíc, pokud už bude chtít mít Harryho z krku, musí se ho zbavit a čím jiným, než když ho zabije..jinak budou furt lidi otravovat, ať napíše pokračování..

 • Harryho fanda  píše:

  Já nechci aby Harry umřel!Nehci si to přiznat ale já si to myslým…:……((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 • Lucilulinka  píše:

  nechci aby zemrel… A ted si vemte ty lidi nebo proste deti az to budou cist!!! bude to pro ne hroznej sok az budou cist ze harry zemre… jo a podle me se da ron a hermiona dohromady…

 • lady luck  píše:

  já nechci aby HP umřel…přece jenom tu knížku čte spousta dětí po celým světě…myslíte že by ho Rowla nechala umřít??? Propánakrále já bych si tak přála aby to skončilo happy endem :)ale co počkáme si a uvidíme…:)

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code