Blog.cz má dvojče!

Tak jsem si tak bloumala netem a zkoušela, jaké mají zahraniční stránky možnosti blogů. Zkoušela jsem různé koncovky od Dánska, přes Francii, Čínu, Maďarsko, Nizozemí, Rusko, Španělsko, Švýcarsko až někam do Skandinávie a víte co?

Chcete zažít „dežaví“?
Ještě teď tomu nemohu uvěřit, hrabala jsem se totiž v jednom blogu, který vypadá na chlup stejně jako náš blog.cz ještě před časem velkých změn. Můžete zavzpomínat a založit si blog na http://blog.ch. No vážně.
A největším vtipem ještě na tom je, že když chcete například měnit vzhled(samozřejmě, že obsah je v němčině, jelikož Švýcaři mluví německy, že ano, takže článek je nazvaný Artikel, stránka Seite a podobně), tak když dáte třeba možnost zápatí, v odkazové liště se vám najede český odkaz – http://admin.blog.ch/nastaveni/zapati. Docela vtipné.
Jak vlastně vznikl blog.cz? Podle nějakých světově známých měřítek a systém se jen nainstaloval a poté postupně vylepšoval? Nebo neměli Švýcaři nic jiného na práci, než od nás zkopírovat blog? Věřím, že zkušenější programátor by to zvládnul, kdyby si u nás udělal blog, prozkoumal jej a s pomocí slovníku přetvořil, ale bylo to tak?
Docela by mě to zajímalo.
Ale asi to bude něco všeobecně známého, jelikož jsem našla i dvě země(Francii a Německo myslím), které mají pod doménou blog.fr a blog.de také vzájemně stejný systém blogu i se stejným vzhledem. Pak další dvě země měly podobný kabátek, myslím, že mezi jednou bylo Polsko a tou druhou bylo Maďarsko, teď si nejsem jistá. Samozřejmě jsem zkoušela jen blog.de, blog.fr, blog.pl a tak dále, zanechala jsem název a jen měnila ochrannou známku.
Kde se dají takové blogy stáhnout? Kde se berou… už naprogramované? Jsou volně k dosažení a stažení? Nebo autor původní šablony prodal autorská práva do Švýcar?
Možná by mi na to byl schopný odpovědět jeden z adminů(Stando, kdyby ses tu náhodou kolem potloukal, hoď slovíčkem prosím).
Je to taková zajímavost, která mi úplnou náhodou cvrnkla do nosu, když jsem místo blog.cz zadala blog.ch a vybafl na mě stejný blog. Nepodivila jsem se, jen jsem si říkala – to je nějaká chyba systému, že je to v němčině? A já zrovna německy neumím! Přihlašuju se a přihlašuju a ono nic, tak na to hledím a najednou koukám – jiná koncovka za blogem. No tomu prostě říkám náhoda.
Mrkněte se, je to sranda a admin blogu je jako býval před rokem. Bez html, starý vzhled, bez smajlíků – holt jsou Švýcaři ještě pozadu a mají co dohánět, kór, když mají na našem blogu v brzké době nastat zase nějaké změny k lepšímu. No, nechme se překvapit.
Ukradli vám na našem blogovém systému doménu s pěkným nickem? Šup za Švýcary, tam máte šanci si ji založit.

33 komentuje Blog.cz má dvojče!

 • Standa  píše:

  O krádež se vskutku nejedná.:) Blog.ch je pod naší režií.

 • Standa  píše:

  Kolega o tom ostatně nedávno psal – http://kampanzaspravnychod.blog.cz/0806/blog-cz-neni-jen-v-ceske-republice

  Sice to není žádná novinka, ale budiž. Zvídavý uživatel – loajální uživatel.

  🙂

 • Blanch  píše:

  Vážně…nějaká spolupráce? Autor systému blogu to prodal i do Švýcar nebo blog pod švýcarskou szkratkou je také ve vašem vlastnictví a jen poskytuje služby v zahraničí?

 • Blanch  píše:

  Oh..koukám no..ale kolega tam toho moc nevysvětlil..pouze oznámil , spíše informoval 🙂

  Ale jako když jsem tam najela, překvapilo mě to.. a já se furt snažím dostat dovnitř a nenapadlo mě se podívat, ž emám blbě adresu, jen jsem si říkala: "Nějaký zkrat v němčině.." :))

  Zrovna v němčině..ruštinu, angličtinu a španělštinu bych zvládla, ale němčina byla jediná, které nerozumím.. ale po založení se v tom dá stejně orientovat podle blogu.cz bez problémů. Jak už v tom má člověk grif.

 • Standa  píše:

  Proč komplikovat jednoduché věci?:) Kečup Heinz si si taky koupíš všude. V pí ár hantýrce se tomu říká "expanze na okolní trhy". Nejenom v Česku chtějí lidé psát své bložínky.

  🙂

 • Blanch  píše:

  No jasně, každý stát má svůj blog, ale většina má i svůj systém, databázi, vzhled… proto… zrovna náš blog ve Švýcarsku? 🙂

  Prodali "jste" blog do Švýcar :)) Za kolik!? :))) To si byli Švýcaři líní udělat svůj vlastní? 🙂

  Ne, mě nejvíc baví ty české odkazy, ty zůstaly v češtině, to je milé 🙂

  Ale teď mají Češi si možnost založit nový blog konečně pod názvem, jaký zde už propásli… ono se v tom dá hezky orientovat 🙂

 • Standa  píše:

  Neznám podrobnosti, ani jsem nezkoumal tu švýcarskou administraci, ale české popisky by tam určitě být neměly. Pokud ano, pak je chyba v lokalizaci.:)

  Jinak ty Švýcary na starosti nemám, proto z mé strany nezájem. Víc ti toho tedy bohužel neřeknu. Brou noc, asi už jdu spát.

  🙂

 • Blanch  píše:

  Jo v pohodě, mě spíš zajímala jen ta podoba: náhoda nebo záměr? Tak teď je to jasné. Víc vědět nepotřebuju, díky za osvětu 🙂

  Dobrou noc.

 • elle  píše:

  ahoj, pořádám soutěž o nej blog, jestli máš zájem, přihlaš se. zatim ahoj.

 • Ice  píše:

  Zajímavé!

  Když už jsme u odkazů – překvapil mě jeden článek na oficiálním blogu. (http://blog.blog.cz/0806/zaujalo-nas-blogy-ktere-padly-do-oka-marketingu) Je tam odkaz na twincest. 🙂

 • mardom  píše:

  Zrovna před týdnem jsem omylem zadala místo cz – ch a objevila jsem to samé :-D

 • vanessa24  píše:

  hoj pls kouknes se pls na moju stranku http://www.vanessa24.blog.cz ?inac hezky blog

 • Tosi  píše:

  Přesně tu samou stránku-blog.ch jsem objevila včera a rozhodně jsem nečekala,že informace o ní najdu tady!A teď jdu vyzkoušet i ty ostatní domény

 • Tosi  píše:

  Jinak,česky je toho na něm víc,např.

  http://blog.ch/zebricky/nejnavstevovanejsi-blogy/celou-dobu/2

  http://blog.ch/zebricky/nejnavstevovanejsi-clanky/tyden

  ale seznam článků se mi neukazuje.

 • Sparkling Angel  píše:

  spíš než CH se mi stává že napíšu CU takže toho moc neobjevím xD Ale jinak by mě nikdy moc nenapadlo zkoušet i jiné blogy. Kam na ty nápady chodíš? x)

 • Ajja Pensivell  píše:

  :D

 • Karoline  píše:

  http://most-popular-celeb.blog.cz/0806/4-kolo#komentare HLASUJ PRO SVOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ CELEBRITU !!

 • Blanch  píše:

  No smaozřejmě, ty celebrito!

 • Blanch  píše:

  No samozřejmě, ty celebrito!

 • Ivča:)  píše:

  Wow, máš uplně dokonalej design blogu :-) Ale to ti asi píše píše každej :-)

  článeček zajímavej, jak máš ten první odkat, tam asi moc blogů založených není, prtž když se podíváš na čas nově vydaných článků, jsou tam články ještě z 8 hodin ráno, což by se u nás nemohlo stát :-D

 • Krutomluv  píše:

  Tak to jsem zvědavej co všechno na nás ještě vyšťouráš…

 • Blanch  píše:

  Ivčo: zřejmě ne, tím spíš je větší možnost založit si originální blog s pěkným názvem 🙂

  Krute tebe bych tu nečekala:)

  Měla bych ještě neco vyšťourat? 🙂

 • Marťas =)  píše:

  taky jsem si toho nedavno všimnul, že jich  je více ;-) ale jak jsem to tak shlédnul, tak ten náš český je nejnavštěvovanější a hlavně vybavený mnohými funkcemi, které  jiné blogy nemají 🙂

 • Blanch  píše:

  Marťas ano, to je pravda 🙂 Češi jsou asi víc ukecaní 🙂

 • Sabuleena  píše:

  zvolte nejkrásnější dívku léta….http://sabuleena.blog.cz/0806/neeeej-holka

 • Tereza  píše:

  máš to tu kawai….nechceš spřátelit?mno..idyž můj blog za moc nestojí ae tk stejně…

 • davy  píše:

  Ježišku. To je humbuku. Estranky to mají stejně a nikdo se nedivý.

  Jinak moc krásný a zajímavý blog. Opravdu.

 • mazlik  píše:

  hm zajimavy

 • Marunka-Mája  píše:

  Ahojík,nechceš se stám mím SBéčkem ???? napiš prosím na blogís . díkys :-)

 • Blanche  píše:

  To už jsem taky zjistila:) dokonce mám jeden švýcarskej blog:) ale už se mi to nechtělo opravovat, tak tam dávám jenom úkoly z němčiny, co mám zkontrolovaný od učitelky:)

  jinak: hezkej blog

 • Lisanne  píše:

  Tak to je krotů a docela dost zajímavý.

 • Výdělek na internetu  píše:

  Nejdříve navštivte  http://cz.iq-test.eu/#158717 Náplň práce spočívá v dělání reklamy firmě IQ test.eu,musíte se zaregistrovat na stránkách přes záložku provizní systém,jako dealer a poté jen dávat všude na internet(dělat si reklamu)svůj odkaz,který na stránce obdržíte a za to,že lidé chodí přes váš odkaz na web IQ-test.eu a dělají si IQ test,máte vy peníze (provizi z každé platby uživatelů)a ještě pod sebe získáváte další uživatele(dealery) a část jejich výdělků jde opět k Vám,tudíž když seženete hodně uživatelů(dealerů)pod sebe a oni budou pylně pracovat,nemusíte nic dělat a mužete se jen dívat,jak Vám roste Vaše konto.
  Je to opravdu výdělečné a pracovití lidé si takhle dokáží vydělat i 30 tisíc měsíčně…záleží jen na tom,kolik si dáte na internet vaši odkazů a kolik lidí Vám bude na odkazy klikat.

  A JEŠTĚ NAVÍC,MŮŽETE SI I VY UDĚLAT IQ TEST NA TOMTO ODKAZU http://cz.iq-test.eu/#158717A POTÉ SI HO PŘILOŽIT NAPŘÍKLAD K VAŠEMU ŽIVOTOPISU PŘI HLEDÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ ATD.

  ZAREGISTROVAT SE PŘES PROVIZNÍ SYSTÉM JAKO DEALER MŮŽETE ZDE..je to červená záložka vpravo nahoře!!:

  Vaše cesta začíná ZDE!:
  http://cz.iq-test.eu/#158717

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code